i bij shag s i GEMENGD NIEUWS. Glimlachje WIERINGERWAARD BERGEN ZUIDSCHARWOUDE BAKKUM KOEDIJK - ST. MAARTENSVLOTBRUG OUDORP Seoeoooo j\xidiopU>QtCUHHUh ©oosaoe# TWEEDE BLAD. VLUCHTELINGEN WORDEN TE SPOEDIG TERUGGEZONDEN. Een jongeman uit Praag, die Maandag middag op het station Zevenaar vergif in nam, toen hij naar Duitschland terugge stuurd zou worden, is in het ziekenhuis te Zevenaar weer vrijwel hersteld, aldus het Hbld. Tijdens zijn verblijf in het zieken huis kwam het bericht, dat de jongeman niet teruggestuurd behoefde te wor den, maar dat hij zijn reis naar Engeland mocht voortzetten. Hedenmorgen heeft hj het ziekenhuis verlaten en zijn reis naar Engeland vervolgd. Uit dit voorval blijkt weer eens, dat men te Zevenaar veel te gauw de vluchtelingen terugzendt. Ook in dit geval en de ver giftiging heeft daar nets meei te maken bleek, dat er geen bezwaar voor doorlating was. Het is in Zevenaar wel gebeurd, dat vluchtelingen door ambtenaren als het wa re uit de telefooncel gehaald zijn en op de treinen naar Duitschland gezet, terwijl eenige minuten, nadat de trein vertrokken was, het bericht kwam dat de menschen toegelaten konden worden. VREEMDSOORTIG BEDRIJF. Hoedendief slaat telkens zijn slag. Sinds eenigen tijd, aldus het Vbld., maakt een „hoedendief" de gemeente Apeldoorn onveilig. Deze heeft de zonderlinge liefhebberij, alleenloopende dames den hoef van het hoofd te rukken en ermee vandoor te gaan. Reeds negen gevallen hebben zich voorge daan en het b;treft steeds dames, die 's avonds uit de bioscoop huiswaarts keer den. De man schijnt zijn slachtoffers per fiets te vervolgen. Als zij dan in de buurt van hun woning zijn, komt hij hen plotse ling achterop, rukt de hoed af en ver dwijnt Alles gaat zoo snel in het werk, dat de slachtoffers geen kans krijgen meer dan een glimp van zijn rug te zien. Een dame is reeds voor de tweede maal op deze wijze haar hoed kwijtgeraakt. On danks een uitgebreid onderzoek, mocht het de politie tot dusver niet gelukken, de hand op dezen zonderlingen hoedendief te leggen, daar men nog gen eenkele aanwij zing heeft Finsche opleidingsschip bezoekt otis land. - Gisteren is in de Rotterdamsche haven aangekomen het Finsche zeil- en motorschip „Suomon Joutsen", het opleidingszeilschip van de Finsche oorlogsvloot. Het schip is op de terugreis van een naar Zuid- en Middel- Amerika gemaakten tocht. Jongetje verdronken. - Gistermiddag is het bijna vierjarig zoontje van de familie de Haardt te Beuningen, bij Nijmegen, in de langs de ouderlijke woning loopende sloot geraakt en verdronken. Langdurige kunst matige ademhaling mocht niet meer baten. Nieuwe aardappelmeelfabriek. - In een gistermiddag te Hoogezand gehouden bui tengewone vergadering van aandeelhouders der N.V. Aardappelmeelfabriek „De Toe komst" is met algemeene stemmen aan het bestuur machtiging verleend om naast de bestaande fabriek een nieuwe op te richter., waarin gedurende de aardappelcampagne aardappelmeel als bijproduct zal worden verwerkt tot veevoeder, waaraan nog altijd groote behoefte bestaat. Men hoopt op deze wijze den verbouw van aardappelen krach tig te steunen. Volgens de opgemaakte plan nen zal deze nieuwe fabriek den steun ge nieten van het aardappelmeel verkoop bureau en van de regeering. Twee clandestiene zenders ontdekt. - Door den radiocontroledienst is op 2 April j.1. met medewerking van de marechaussee te Enschedé in de Tolstraat te Enschedé de clandestiene zender „De Zwaluw" in beslag genomen en met medewerking van de mare- chaussée te Glanerbrug de clandestiene zen der „Elck wat wils" te Overdinkel, ge meente Losser. Beide houders van de zen ders hebben bekend. Tegen hen is proces verbaal opgemaakt. Geen teeltpremie vlas. - Wij vernemen van bevoegde zijde, dat voor vlas van den oogst 1938, hetwelk werd verkocht van 1 December 1938 tot en met 28 Februari 1939, geen teeltpremie zal worden verleend. Deensehe boternoteering. - De officieele Deensche boternoteering is gisteren vastge steld op 213 kronen is 93 cent. De narcissen bloeien met Paschen. - Uit Hillegom wordt gemeld, dat de narcissen met Paschen in bloei zijn. Een enkel vroeg veld hyacinthen begint te kleuren. Van volop bloemenweelde is nog geen sprake, alhoewel het in de bollenstreek aardig ba- gint op te fleuren. „Hier is de gevangene, die zoo gelukkig was een auto te winnen!" fleovUtciaai Tlieuws Maandagavond vergaderde de Coöp. Boerenleenbank W.A. onder leiding van den heer H. K. Koster. Aanwezig waren 38 leden. De rente der spaargelden blijft ongewij zigd. Vorig jaar werd besloten dat voor spaargelden boven 5000 slechts 1 rente wordt uitgekeerd. De raad van toezicht en het bestuur stelden nu voor dit bedrag te verhoogen tot 10.000. Werd goedgekeurd. Een tweede voorstel is hieraan verbon den n.1., dat het bestuur zal bezien het plaatsen van gelden door personen die niet gewoon zijn van de bank gebruik te maken en daardoor de rente vast te stellen even tueel in afwijking van de gewoonlijk gel dende. Ook dit voorstel werd goedge vonden. Uit het jaarverslag hebben we 't volgen de aangeteekend: In 1938 werden 2 leden afgeschreven wegens overlijden; 13 nieuwe leden traden toe, zoodat het ledental thans 121 bedraagt. Van de diensten der Bank werd door 304 spaarders gebruik gemaakt, Het hoogst ingeschreven bedrag was 10721.37, het laagste 1.01. Er werden 5 nieuwe voorschotten verstrekt, terwijl 4 voorschotten werden afgelost Op het einde van 1938 waren 8 voorschotten loo pende tot een bedrag van 13038.75. Het aantal loopende credieten is 55. Er wer den 2841 dagboekposten behandeld. De ontvangsten bedroegen 1789032 68, de uitgaven 1761285.41; het reservefonds 23654.43, de winst 1816.45. De eindbedragen van de rekening zijn in ontvangst en uitgaaf 1372695.38, van de balans 390241.34 en van de balans van de spaarbank 340996. Het bestuur stelde voor om van de winst 100 te voteeren voor 10 aandeelen a 10 voor het zwembad. Goedgekeurd. De heer P. J. Visscher werd met alge meene stemmen herkozen als bestuurslid, de heer C. Rezelman eveneens als lid van den raad van toezicht, terwijl de twee jongste leden van den raad van toezicht werden gekozen als plaatsvervangende bestuursleden. De heer Visscher werd oonieuw benoemd als afgevaardigde voor dit jaa.. Geen nieuwe candidatuur. De heer C. J. Blaauboer, cjje gedurende 28 jaar lid van üen gemeenteraad is ge weest, heeft te keni.en gegeven bij de a.s verkiezing niet meer in aanmerking te willen komen. De opvoeding van den kleuter. Inleiding door drs. Groenewe- gen voor Volksonderwijs. Een belangrijk, niet eenvoudig en zelfs vrij nieuw onderwerp behandelde Dinsdag avond in het Oranje-Hótel, drs. .Groenewe- gen, voor een uiterst klein, doch zeer be langstellend gezelschap, n.1. het vraagstuk van de opvoeding van den kleuter, een stu die die jarenlang is verwaarloosd, en ook de laatste jaren een nog slechts stiefmoe derlijke behandeling ondervindt. Dit is vol gens spr. een gevolg van het feit, dat de kleuteropvoeding nog te algemeen tot het uitsluitend domein der ouders gerekend wordt, waarbij de voorlichting van raadge vers verontachtzaamd wordt. T.a.v. de op voeding wordt van de wetenschap, welke hierover bestaat, zeer weinig gebruik ge maakt; van baby- en kleuteropvoeding zelfs heelemaal niet. Een groote weerstand ligt hieraan ten grondslag; een weerstand van de opvoeders zelf. Want voordat een ouder er toe komt over moeilijkheden uit opvoed kundig of psychologisch oogpunt raad te gaan vragen, moet er reeds heel wat ge beurd zijn en dan komt men niet zelden te laat. Bij alle gevallen, hoe verschillend ook, is echter aantoonbaar dat die moeilijkheden zich reeds in de prilste jeugd hebben voor gedaan en een gevolg zijn van een verkeer de behandeling. De volksopvoeding is dan ook, aldus spr., aan een volkomen herzie ning toe. Op het gebied van kleuteropvoeding, de ontwikkeling in geestelijk opzicht, volkomen buiten medisch terrein gelegen, bestaat nog nergens een regelmatige controle. Spr acht te een geregelde controle van geestelijke moeilijkheden in de prilste jeugd beter dan een, wanneer die fouten zich voordoen. Het begrip opvoeding is aan vele persoonlijke meeningen onderhevig; zelfs zij, die zich er mee bezig houden, gaven de meeste uit- eenloopende antwoorden? Volgens spr. is opvoeden in hoofdzaak leeren aanpassen in den ruimsten zin, w.o. zoowel de volwassene als het kind valt. 'In de tweede plaats beteekent opvoeden het bevorderen van de ontwikkeling, omdat van een psychologische ontwikkeling van het kind reeds op den geboortedag sprake is. De erfelijke- of aanlegsfactor, welke zoo vaak wordt aangevoerd, noemde spr. een gevaarlijk standpunt, omdat men zich zelf en het kind er veel kwaad mee doet Er is nog nooit een aantoonbare eigenschap ge vonden, die op erfelijkheid zou wijzen. Ieder kind, dat ter wereld komt, moet men be schouwen als een eigen individueel volko men zelfstandig product. Sprekend over de regelmaat, welke bij de opvoeding wordt toegepast, wees spr. op het gevaar, dat bij het niet nakomen daarvan de grondslag gelegd wordt voor een vermoe delijk onevenwichtige, nerveuze structuur. De negatieve reactie van de baby, bij het terugwijken voor kinderlijke gewaarwor dingen en de positieve ten aanzien b.v. van de voeding, openbaren zich reeds na enkele dagen. Vandaar dat het van het grootste be lang is, het leeren aanpassen reeds van den geboortedag af ter hand te nemen. Zelfs het uiterlijk type van den mensch kan door den omgang met anderen en de omgeving beïnvloed worden. Van zeer groot gewicht achtte spr. voor het kind, het spel, over welk punt nog een zeer groot gebrek aan kennis bestaat Het spel is een typische uiting van leven, welke volkomen onmisbaar is. In vele volks kringen is echter ook hierin voorlichting dringend noodzakelijk. Spr. behandelde vervolgens de ontwikke^ ling van het kind in haar verschillende phasen, waarin jaloezie, koppigheid en on- gezeglijkheid veelal aan den dag treden. Hij gaf eenige practische wenken om paedago- gische kwaliteiten, welke de opvoeders (sters) al of niet bezitten, te verkrijgen of aan te kweeken. Ongeacht of men het bezit van een kind beschouwt als een noodzakelijke consequen tie van het huwelijk of een geschenk van God, rust op de opvoeders de taak aan de opvoeding de grootste zorg te besteden. Na een korte pauze beantwoordde spr. eenige hem gestelde vragen, waarna hem door den voorzitter van Volksonderwijs, den heer v. d. Meulen, dank werd gebracht Boerenleenbank II. Maandagavond hield de Boerenleenbank II G.A. een algemeene ledenvergadering ten huize van den heer H. Stoffers. Aanwezig waren 47 leden, inclusief de volmachten. De directèur, de heer S. de Boer Kz., deelde in zijn openingsrede mede, dat er niet veel nieuws onder de zon is, wat den gang van zaken bij de boerenleenbank be treft. In het jaarverslag van den secretaris wordt aandacht gewijd aan de zusterban ken. De gemaakte winsten zijn in verhou ding tot de gedane zaken en de bestaande reserves over het algemeen aan den lagen kant. Tot de zaken, welke de winst kunnen drukken, behooren o.a. het afschrijven op dubieuze debiteuren, zonder dat executie plaats heeft. Onze bank heeft verleden jaar een afschrijving gedaan tengevolge van executie, waardoor de jaarwinst geheel aan de reserve ten goede komt. Het bestuur achtte het niet juist, de reserve te vergroo- ten ten koste van geldopnemer en spaarder, waarom werd voorgesteld, de rente voor opgenomen geld onveranderd te laten op 4 1/4 en die voor de spaargelden op 2.64 De omzet was vrijwel gelijk aan dien van het vorige jaar. Ontvangen aan spaargelden 24615,35, terugbetaald 47874,19. Terug ontvangen van voorschotnemers f 8885, voor schotten verstrekt S 300. Ontvangen in loo pende rekening 31295,88, uitbetaald 29535, Aan voorschotten staat uit 32779,63, in loopende rekening 31164,55. Nog te vorderen voorschotrente 314,12, idem van loopende rekening 63,75. Het bedrag der uitstaande spaargelden is 52891,29. Het tegoed in loopende rekening van rekeninghouders is f 11630,30. De schuld aan de Centr. Bank 1371,04. De winst is 171,23, na aftrek van 130 wegens repara ties en andere extra-onkosten. Het ledental was 55. In 1938 zijn 6 leden ontzet, aange zien geen zaken met deze leden waren te verwachten. Het aantal spaarbankboekjes in omloop bedroeg 112, voorschotten 33 en loopende rekeningen 17. De rekening en balans werden aldus goedgekeurd. De heer J. J. Reijne werd met algemeene stemmen herkozen tot- lid van den Raad van Toezicht. De B.B.B. niet ingenomen met de plannen der V.V.V. In de lunchroom van den heer Kuilman heeft de B.B.B. haar jaarvergadering gehou den, welke slecht bezocht was. Of het nu kwam doordat de agenda 13 punten bevat te weten wij niet, maar hoewel om half acht werd begonnen, was oe vergadering pas om twaalf uur afgeloopen. De jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester werden goedgekeurd. De bestuursverkiezing gaf tot resultaat, dat de aftredenden, de heeren Smid, Witbaart, Buter en v. d. Hiest werden by acclamatie herbenoemd, terwijl een stemming plaats vond tusschen de heeren Sap en Wouters, waarvan eerstgenoemde met 25 stemmen werd gekozen. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het P.E.N. over het P.E.N:-huisje, waaruit bleek dat de directie het niet noodig oordeelde dat dit verplaatst zou worden. De voorzitter zeide met deze beslissing geen genoegen te kunnen nemen en de vergadering gaf het bestuur op dracht zich met den burgemeester in ver binding te stellen, omdat ongelukken in de toekomst zeker niet tot de onmogelijkheden gerekend kunnen worden. Een belangrijk punt van bespreking waaraan nagenoeg de geheele vergadering deelnam, was een schrijven van een der leden omtrent een treinhalte te Bakkum. De schrijver verzocht het bestuur het daar heen te leiden dat er een commissie in het leven werd geroepen dit streven te steunen en het aanhangig te maken bij de betref fende autoriteiten. De vergadering gaf haar algeheele goedkeuring aan dit voorstel. Bij de bespreking der a.s. zomercampagne ontstond wederom een uitvoerig debat, doch tenslotte werd besloten dat een commissie van vijf het bestuur terzijde zal staan om iets grootsch te bereiken. Een nog belangrijk punt van bespreking was het feit, dat de V.V.V. haar 20-jarig bestaan juist viert in de traditioneele feest- week der B.B.B., hetgeen strijdig werd ge acht met deze befaamde Zomerfeestweek, die een groote populariteit geniet onder de badgasten en onmogelijk naar een anderen datum kan verplaatst worden. De voorzitter, zelf bestuurslid der V.V.V., kon mededeelen dat het V.V.V.-bestuur er niet aan dacht den datum, die nog niet bekend is geworden, te wijzigen, en dien zal blijven bepalen op denzelfden tijd als de B.B.B.-feesten. Na de verloting waarvoor eenige B.B.B.- bestuursleden prijzen beschikbaar hadden gesteld, ging men tot de rondvraag over. Wederom kwam de misère der treinhalte en busdienst ter sprake. Verschillende aanwe zigen meenden, dat de busdienst er een was die op niets geleek, als je stond te wachten kwam hij niet, terwijl een der dames, en dit werd bekrachtigd door een der heeren, zei- de, dat van de bad- en pensiongasten er vele klachten waren over het eind loopen dat ze moesten doen om hun pension op te zoeken, er werd gewoon schande over uit gesproken dat Bakkum zoo achterlijk was. De voorzitter zeide dit punt in behandeling te zullen nemen, waarna hij deze belang rijke vergadering met dank sloot. Toen de voorzitter onder applaus ver klaarde niet van zijn stuk te gaan en hij onder geen beding afstand van de B.B.B.- feestweek zou dulden, en hij als voorzitter der B.B.B. niet anders mocht handelen, werd de vergadering rumoerig en dreige menten als: „niet meer betalen aan de V.V. V." „ze willen alles maar in Castricum hou den", „Bakkum is het stiefkind", enz., wer den gelanceerd. Tenslotte werd besloten de datums der B.B.B.-feesten vast te stellen als volgt: floralia op Zaterdag 29 Juli, 30 Juli en 31 Juli, terwijl de B.B.B.-feestdagen wer den vastgesteld op 3, 4 en 5 Augustus. Een lijst zou circuleeren om 't V.V.V.-be stuur te laten weten, dat de B.B.B. en ook de V.V.V.-leden niet zijn Ingenomen met soortgelijke behandelingen zooals de voor zitter heeft uiteengezet. Getuigschriften aan scholieren uitgereikt. Woensdagavond werd hier een zeer druk bezochte avond gegeven ter gelegen heid van het uitreiken der getuigschriften aan de kinderen, die per 1 April de schooi verlieten. Bij de opening sprak de voorzitter een speciaal woord van welkom tot mej. Vee- nenbos uit Alkmaar en tot den inspecteur van het l.o., den heer Feringa. Hierna zong de onderwijzeres, mej. Jans- sonius, een 3-tal liederen, begeleid door mej. Veenenbos, die hiervoor dank en bloemen van den voorzitter ontving. Mej. Janssonius en Kees Stuffers gaven samen een nummer piano en Kees Slot en Henk Otto hebben nog een duet op mond harmonica uitgevoerd, waarop een 3-tal volksdansen door 6 meisjes volgden. Op verdienstelijke wijze hebben de leerlingen, gesteund door het personeel der school, een tooneelstukje opgevoerd, getiteld „AI het hout is geen timmerhout", een spel met een groote opvoedende waarde. Hierna had het uitreiken- der getuig schriften plaats met een toepasselijk woord van den voorzitter. Tevens ontving elk het boekje ,Het Leven In", een werkje waar men, jong zijnde, mis schien niet zooveel aandacht aan besteedt, maar hetwelk op ouderen leeftijd veel vol doening kan geven, omdat men alles wat de school betreft nog eens kan nazien en er allerlei vragen en mededeelingen in voor komen, welke het leven betreffen. Tevens besprak de voorzitter nog het werk van het Schoolverbond en spoorde hij de kinderen aan jeugdlid te worden van deze vereeniging, die al zoovele jaren het getrouw schoolbezoek bevordert. De commissarissen van de vereeniging hebben nog een zeer leuke éénacter opge voerd, getiteld Zwarte Piet, waardoor de lachspieren danig in beweging kwamen. Tot slot sprak de heer Feringa eenige woorden van dank aan het Schoolverbond vcor de prettige ontvangst en de bloemen voor zijn vrouw. Tevens wees hij er op, dat deze afscheidsavond een avond is geworden, waar men zijn geheele leven aan terugdenkt. Heeft iemand over Ibis soms iets kwaads te zeggen Dan zal ik het op z'n Bep van Klaverens uit gaan leggen. bf voorde pijp Dobbelm annlekker, man I Veel waardeering had spr. ook voor al het moois, dat hier omheen is gevormd en hij roemde de leerkrachten, die naast hun werk nog tijd en lust hebben gevonden om dit alles tot stand te brengen, zoodot men een avond kreeg, waaraan jong en oud met ge noegen aan terugdenkt. Hij hoopte, dat de jongelui in later jaren met genoegen zullen terugdenken aan de Koedijker school en de eraan verbonden goede leerkrachten en aan het Schoolverbond voor zijn dankbaar werk. Een bouw-opdracht. Het bouwen van een bloembollenschuur voor de N.V. v.h. L. v. Staalduinen te Bree- zand is onderhands opgedragen aan de aan nemers Jn. Molenaar en K. Klaver alhier. Nieuwe sluiswachter benoemd. De heer G. de Graaf, brugwachter Rijks waterstaat alhier, is benoemd tot sluiswach ter bij den dienst der Zuiderzeewerken, standplaats de Kooij (gem. den Helder). In plaats van den heer de Graaf voornoemd, is benoemd de heer J. Schippers uit de Rijp. De raadsverkiezingen. De vrijz.-dem. kiesvereenigingen in Zijpe en de liberale staatspartij, die voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing samengaan, hebben de volgorde va. hun candidaten be paald als volgt: 1. G. van der Sluys te Scha- gerbrug, 2. P. Doorn te St. Maartensbrug, 3. K. Jansma te Hazepoldor, 4. H. Jonker te Oudesluis, 5. C. Nierop te St. Maartens brug, 6. G. Appel te Burgerbrug, 7. J. Buis man te Oudesluis, 8. V. Bakker te Keinsmer- brug, 9. G. Blaauboer Kz. te St. Maartens brug en 10. H. Swan te 't Zand. Verkiezing gemeenteraad. B. en W. dezer gemeente hebben den datum van de verkiezing voor de leden van den gemeenteraad vastgesteld op Woens dag 14 Juni 1939. De dag der candidaat- stelling is 9 Mei 1939 Vrijdag 7 April. HILVERSUM, 301,5 M. (8—12.—, 4—7.30 en 9—12— VARA, de AVRO van 12—4— en de VPRO van 7.309.uur). 8.Orgelspel. (8.16 Ber.) 8.30 Gr.pl. 10— VPRO- morgenwijding. 10.20 Deel. 10.40 Vicol en piano. 11.05 Deel. 11.20 Residentie-orkest en solist (opn.) 12.Het Lyra-trio. (12.15 Ber.) 12.50 Gr.pl. 1.10 Avro-Aeolian- orkest en soliste. 2.Deel. en gr.pl. 2.30 Omroeporkest en solisten. 4. Gr.pl. 4.30 De Ramblers. 5.Voor de kinderen. 5.306.Gr.pl. 6.05 Esmeralda. 6.28 Ber. 6.30 Kunste naar en geweldswaan, causerie. 6.50 Orgelspel. 7.VARA-kalender. 7.05 Socialisme en humanisme, le zing. 7.23 ANP-bcr. 7.30 Doopsgez. kerkdienst. 9.VARA-strijkorkest en gr.pl. 10.Zang met gitaarbege leiding (opn.) 10.20 Gr.pL 10.30 ANP-ber. 10.40 VPRO-avond wij ding. 11.Orgelspel. 11.30 Jazzmu ziek (gr.pl.) 11.5512.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (NCRV-uitz.) 8.Schriftlezing, me ditatie. 8.15 Ber., gr.pl. (9.309.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgen dienst. 11.Gr.pl. 11.15 Cellovoor dracht met pianobegeleiding en gr.pL 12— Ber. 12.15 Gr.pL 12.45 Orgelspel. 1.45 Gr.pl 2.45 Laudatio. 3 30 Gr.pl. 3.40 Deel., afgew. door het Laudatio-strijkkwartet. 4.45 Gr. pL 5.Zang. 5.45 De Arnh. Orkest- vereen. en solisten. (8.30 Ber.) 7. Ber. 7.15 Christ. Friesch progr. 7.45 ANP- en herh. SOS-ber. 8.Ned. Hery. kerkdienst. Hierna orgelspel. 10.ANP-ber. 10.05 Kon. Christ. Oratoriumver., Utr. Sted. orkest en solisten (opn.) 10.45 Gr.pl. 11.50 12.Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 12.10 Reg. King en zijn orkest. 12.50 The Tem- plars. 1.20 BBC-Weisorkest. 2.20 Michaeloff en zijn orkest. 2.50 The celestial gardeners, causerie. 3.10 Het Clarilyn sextet. 3.35 Troise en zijn mandoline-orkest en solist. 4.20 Rel. decL 4.40 Viool, cello en piano. 5.20 Gr.pl. 5.50 Frid Hartley en zijn sextet en solist. 6.20 Viool en piano. 6.50 Ber. 6.55 Kerkdienst. 7.55 Het Orquesta Romanza. 8.20 1C.25 BBC-Symph.-orkest, het Phil- harmonisch koor, de BBC-zangers en solisten. (9.059.20 Ber.) RADIO PARIS, 1648 M. 9—, 10— en 11.20 Gr.pl. 12.30 Zang. 1.30 J. Ibos' orkest. 2.35 Zarg. 2.50 en 3.30 Gr.pL 3.35 Vioolvoordr. 3.50 Zang. 4.40 Gr.pL 4.50 Cellovoordr. 5.25 Kamermuziek. 6.35 Zang. 7.20 Bailly-orkest. 8.50 Radiotooneel. 10.50 Cellovoordracht. 11.2012.50 Nachtconcert m. m. v. het Joseph Noyon-koor. KEULEN, 456 M. 5.20 Militair orkest. 7.50 Orgel en viooL 8.35 Gr.pl. 10.35 Kamermuziek. 11.20 Omroeporkest en solist. 1.20 De „Drei Musikanten" en solist. 3.20 Danziger Landesorkest, Schupo- orkest en solist. 5.40 Pianovoordr. 6.20 Omroeporkest, West-Duitsch strijkkwartet en solisten. 9.55 11.20 O. Fricke's orkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 en 1.30 Omroep orkest. 1.50 Gr.pL 2.20—3.20 Goede Vrijdag-uitz. 5.20 Zang en piano. 6.20 Gr.pL 6.50 Het van Hecke- kwartet. 7.35 Gr.pl. 8.20 Omroep- symph.-orkest, gemengd Omroep koor en solist. 8.50 RadiotooneeL 9.50 Verv. concert. 10.3011.2P Gr. pi. 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 en 1.30 Radio-orkest. 1.50 Gr.pL 2.203.20 Het Heilig Uur. 5.20 en 6.35 Gr.pL 6.50 Lit.-muz progr. 8.20 Goede Vrijdag-progr. 9.05 Dienst der Graf legging volgens de By zant hij ns- Slavische ritus. 9.50 Radio-orkest( koor en solisten. 10.3011.20 De' donkere metten van Goede Vrij dag. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 O. Dobrindt's orkest. 8.20 Radiotooneel (opn.) 9.20 Ber. 9.50 Altfluit en orgel. 10.05 Ber. 10.20 11.20 Gr.pL GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 810.20, Radio PTT Nord 10.2011.20, Parijs Radio 11.20—12.10, Radio PTT Nord 12.10 —12.20, Brussel VL 12.20—14.20, Keulen 14.20—14.50, Parijs R. 14.50 —15.20, Keulen 15.20—16.20, Lond. Reg. 16.20—18.20, Brussel VL 18.20 —18.35, Fr. 18.35—18.50, VL 18.50— 19.20, D.-sender 19.2020.20 Lond. Reg. 20.20—21.20, Keulen 21.20— 21.40, Lond. Reg. 21.40—21.35, Keu len 21.5523.20, Mtinchen 23.20— 24—. Lijn 4: Brussel VL 8.0.20, Parijs R. 9.209.30, Luxemburg 9.30 10.35, Droitwich 10.3512.50, Lond. Reg. 12.5014.Droitwich 14. 22.25, Brussel VL 22.25—23.20, Parijs Radio 23.2024. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7