PAM'S WONDERLIJKE AVONTUREN. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Achilles ontvangt D.W.S. DE VIERDE KLASSERS langs de N.H.V.B.-velden. De uitstagen. Paas'chcongresderS.D.A.P. Openingsrede van den partijvoorzitter. mevrouw? Een gulden cadeau? Nou.da! is kras hoor! Hoe kan dal- maarzoo? Nee.niel- cadeau, nee, ik heb hem gespaard: Van al waf persil maak!, heb 'k zegels bewaard. CI.D. TWEiDE BLAD. Voetb aL Eindhoven's tweede thuiswedstrijd. Morgen zal Assen voor den eersten keer getuige kunnen zijn van een kampioenswedstrijd binnen de veste en we zijn er zeker van, dat de aan hang van Achilles in grooten getale zal opkomen en dat de supporters het bekende lied „wij zijn niet bang" oit volle borst zullen zingen. Ze behoeven inderdaad niet bang te zijn. Want Achilles heeft de vorige week in Amsterdam getoond, dat de heeren kun nen voetballen. Wel werd van Ajax verlo ren, maar ondanks die nederlaag maakte Achilles een goede beurt door het Westen mede te deelen, dat er in Drente inder daad gevoetbald wordt. Nu is het natuurlijk lang niet zeker, dat Achilles morgen tegen D.W.S. een kans zal hebben; eerder gelooven we dat de Asser club haar tweede nederlaag tege moet gaat ondanks het voordeel van eigen omgeving en eigen terrein. Maar dat neemt niet weg, dat de Assenaren de Amster dammers volop partij zullen geven, zoodat D.W.S. zich tot het uiterste zal moeten in spannen, om met de volle winst naar huis te gaan. Eindhoven speelt reeds voor de tweede maal thuis en thans mag het de oostelijke kampioene ontvangen. Het Nijmeegsche N.E.C. mist naturlijk de routine, welke voor dergelijke wedstrijden zoo vaak be slissend is, maar zij zal toch trachten het er zoo goed mogelijk af te brengen. Toch gelooven we, dat de thuisclub dit keer de beste kansen heeft en het zou ons zeer verwonderen, wanneer morgen de Eind- hovensche club niet haar eerste zege be haalde in deze korte maar belangrijke competitie. Promotie/degradatie. Er zijn natuurlijk tal van promotiewed strijden vastgesteld, maar voor ons gelden natuurlijk die wedstrijden, welke betrek king hebben op de promotie naar de eerste klasse en die welke in ons eigen district gehouden worden. Voorloopig zullen we hier oog slechts melding kunnen maken van twee wedstrij den om een plaatsje in de eerste klasse, t.w. Z.A.C.—S.C.H. en W.V.V.—F.V.C. Zou de Zwolsche eersteklasser den weg van P.E.C. volgen of zou zij naar plaats succesvol kunnen verdedigen? Een vreemd geval daar in het Oosten. Eerst had Zwolle twee eersteklassers en Nijmegen moest het zonder een eerste klasser doen en thans gaat het er om: be houdt Zwolle zijn eersteklasser of krijgt Nijmegen er een derde bij? Z.A.C. zal het heel moeilijk krijgen tegen S.C.H., dat al eens in de hoogste klasse uitkwam en het zal het even zwaar krijgen tegen de nschedesche Boys, die ook al eens eersteklasser waren. We vreezen voor Z.A.C., omdat beide tegenstanders zeer sterk zijn. Misschien denkt Z.A.C. er anders over! In het Noorden wordt reeds de derde wedstrijd gespeeld; thans speeli W.V.V. thuis tegen F.V.C. Mocht W.V.V. winnen, dan zou zij nog een goede kans maken op de promotie, maar zou ze verliezen, dan is haar achterstand al drie punten en dat is in den regel te veel. W.V.V. kan winnen, als se de zaken van stonde af aan goed aanpakt. HET LOT VAN WEST-FRISIA. Er worden tijdens 4e Paaschdagen slechts twee wedstrijden gespeeld tusschen onze tweede klassers en thans eindelijk moet West-Frisia weer een uitwedstrijd spelen. De Enkhuizers moeten naar den helder, waar H.R.C. haar een hartige ontvangst zal bereiden. Wanneer beide ploegen op volle sterkte uitkomen, dan be- teekent deze wedstrijd voor West-Frisia de genadeslag, want er is dan practisch geen hoop meer op verdere winst. Hoe we het ook bekijken, we vreezen voor de Enkhuizers. In Haarlem wordt de onbeteekenende wedstrijd R.C.H.E.D.O. gespeeld, die misschien wel door de thuisclub gewonnen zou kunnen worden. Intusschen mag de wedstrijd wel als een genoegelijk partijtje voetbal beschouwd worden. DE DERDE KLASSERS. Ook de derde klasse A laat nog een paar achterstallige ontmoetingen zien. Helder gaat naar Q. S. C. en waar de withemden geducht teleurstellen houden we het dan ook maar op de Wormerveerders. Kinheim ontvangt Hollandia en dat zal wel heel wat meer spannen; mogelijk be sluiten beide ploegen hun competitie met een puntendeeling. De B-afdeeling laat nog een paar zeer belangrijke wedstrijden zien, daar de beide ploegen die voor degradatie in aanmerking komen, hun competitie besluiten met een thuiswedstrijd. T. I. W. heeft de beste kans; eerstens heb ben de T. I. W.-ers een kleinen voorsprong en in het treffen tegen de Zeemeeuwen zit wel eenige winst. A. P. G. S. daarentegen moet Zandvoort partij geven en daar zal heel wat meer werk voor noodig zijn. We vreezen dan ook voor de politiemannen. V. V. A. kan de Germaan met ledige han den naar huis zenden. B. K. C.—K. V. V.! Er is eenige wijziging in het programma van de promotie-degradatie derde-vierde- klasse gekomen. Assendelft heeft nog wat rust en het eerste treffen gaat hier tus schen de beide kampioenen. Hoe deze ver houding zal zijn, is met geen mogelijkheid te zeggen. Natuurlijk zullen beide ploegen zich geducht inspannen en elkander iedere duim grond betwisten. Hoewel de uitslag vermoedelijk niet ver van een gelijk spel af zal liggen, hebben de B. K. C.-ers in verband met terrein-voordeel een iets betere kans. Opnieuw zullen Wieringerweard en Atlas tegen elkaar aantreden, maar nu in Den Helder. Of het evenals vorigen Zondag weer een puntendeeling zal worden? 't Is mogelijk, hoewel we de benjamins in eigen omgeving iets meer kans geven. D. T. S. ontvangt Nieuwe Niedorp en dat wordt daar ip Oudkarspel weer de big- mateh! Gezien de laatste goede prestatie van de Oudkarspelieren, zijn we geneigd hen een nieuwe zege toe te denken, maar de Niedorpers deden het j.1. Zondag tegen de Medemblikkers al even fraai. Zoodoen de kon het wel eens iets meer snannen in koolland. Toch zouden de D. T. S -ers nog heer en meester in eigen omgeving kunnen blijven. In de vierde klasse B enkel het treffen van E. V. C. tegen I. V. V., dat feitelijk van geen belang meer is, of het zou moeten zijn ten aanzien van de tweede plaatsbezetting De uitslag zal ook hier wel niet ver van 'n mintendeeling af li«*gen, al hebben de Edammers door terrein-voordeel iets betere kans. ALKMAARSCHE BOYS—ZAANDIJK. Op Maandag tweeden Paaschdag om half drie, spelen de geblokten een friendy game tegen de kampioenen van de derde klasse A: de blauw-witte Zaandijkers. Het vorige seizoen nog bleken deze Zaankanters voor de kaasmenschen geen gemakkelijke tegenstanders te zijn. Op eigen terrein werd het een magere 10 zege, maar in Zaandijk een 42 nederlaag. Ongetwijfeld zullen de kampioenen de ont moeting aan den Westerweg als een se rieuze oefening beschouwen en we twijfe len er dan ook niet aan, of de rood-witten geven hen op waardige wiize oartij; het zich tevens als een eer stellend, om als tweede klassers zegevierend uit den strijd te voorschijn te komen. Dat belooft voor het publiek dan ook een aardige kamp te worden. AlkmaarO. F. C. in Zaandam. Voorts een klein en onbelangrijk programma. Er is voor den tweeden Paaschdag maar een klein en tevens nog onbelangrijk programma samengesteld. Alleen de be slissende kamn van Alkmaar tegen O. F. C. op het Z. F. C.-terrein verdient de vollen aandacht, omdat hier uitgemaakt moet worden, wie uiteindelijk in de eerste klasse A beslag op den begeerden titel zal leggen. J.1. Zondag was het in Oostzaan een 11 gelijk spel en we twijfelen er niet aan, of ook Maandag zal het aan den Westzaner- dijk ter dege spannen. Wat moeten we er verder van zeggen? Natuurlijk zullen de groen-witten weer hun uiterste best doen en nu er op neutraal terrein en een goed besDeelbaar terrein gespeeld zal worden twijfelen we er niet aan. of de kaasmen schen zullen juist nog na veel spanning we ten te zegevieren. Groen-witten, good luck! Beemster I ontvangt de hekkensluiters en dat zal voor de Krommenieërs wel weer een nieuwe nederlaag beteekenen. Zaandijk IIR. C. Z. I is ook al van wei nig belang. Mogelijk worden de punten broederlijk gedeeld. In de derde klasse D krijgt Koediik II bezoek van D. T. S. III, waarbij de Koedijk-reserves weer eenige winst kunnen boeken, al zullen de Oud- karsnelieren peducht van zich af bijten. Alkmaar IIIOudorp II kon wel eens een puntendeeling laten zien. De vierde klasse D laat enkel het treffen Dirkshorn IID. T. S. IV zien. Ook hier kon de strijd wel eens onbeslist blijven. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. Door omstandigheden kon schrijver dezer rubriek Dinsdag zijn wekeiijksch over zichtje niet verzorgen. Daar de afgeloopen Zondag echter verrassende uitslagen bracht, willen wij onze lezers deze niet onthouden en geven wij ze in het kort even weer. Zoo wist L.S.V.V. het snelle W.S.V. te bedwin gen en won met 20, waardoor zij fier aan den kop gaat; K.G.B. won eveneens over tuigend haar thuiswedstrijd tegen Limmen, liefst met 50; R.E.O. maakte een goede beurt en won haar eerste uitwedstrijd en nog wel bij H.S.V. op bezoek zijnde met 13; terwijl de nrs. D en 10 van de rang lijst beiden twee winstpunten wisten bin nen te halen resp. de Valken van Zeevogels met 2—1 en E.S.V. van U.S.V. met 21. De stand is belangrijk genoeg in deze af- deeling om haar nog even te plaatsen: L.S.V.V. 14 8 4 2 28—16 20 R.E.O. 15 9 1 5 38—33 19 H.S.V. 15 6 6 3 28—22 18 W.S.V. 17 7 2 8 28—24 16 K.G.B. 13 6 3 4 24—20 15 Zeevogels 16 5 4 7 32—32 14 Limmen 15 5 4 6 2527 14 U.S.V. 15 5 1 9 28—29 11 De Valken 15 3 2 9 21—41 10 E.S.V. 11 3 3 5 11—21 7 2 verliespunten. Het programma voor 2en Paaschdag is nu als volgt: L.S.V.V.Limmen, waarin de thuisclub natuurlijk de meeste kans op winst heeft; evenals dit het geval is in de ontmoeting R.E.O.U.S.V. De thuisclubs zouden samen een voorsprong kunnen ne men op hun eenjgen concurrent, n.J. H.S.V., omdat deze club een rustdag doormaakt. Voor de onderste plaats is buitengewoon be langrijk de ontmoeting De ValkenE.S.V, Hier moeten wij de bezoekers de meeste kans op winst geven. Wanneer dit inder daad het geval mocht zijn, zou de spanning ook in de onderste regionen zeer fel wor den. De 2e klasse. A.F.C. liet Zondag j.1. een zeer kostbaar punt glippen in de ontmoeting tegen N.V.A. te Amsterdam in een 22-gelijk spel. Een prachtige prestatie van N.V.A., maar van de A.F.C.-ers valt bet ons eenigszins tegen. Berdos nam met denzelfden uitslag, maar nu in haar voordeel, revanche op S.D.E., terwijl S.V.W. en Oranje-Zwart eveneens wonnen resp. van St. Louis en S.V.O. De kopgroep jg nu in deze afdeeling: A.F.C. 16 13 2 1 72—15 28 Berdos 13 10 1 2 59—21 21 S.D.E. 15 8 2 5 57—34 18 Nu het sterke N.V.A. op bezoek gaat bij S.V.A. geven wij haar goede kans op volle winst. De ontmoeting tusschen S.D.E.— S.V.W. belooft er een te worden waar het aan enthousiasme niet zal ontbreken. Twee hardwerkende ploegen komen hier dus in den strijd. Een gelijk spel ligt in de lijn der verwachting. Berdos krijgt morgen de gelegenheid om twee winstpunten op haar naaste concur rente in te loopen nu zjj op bezoek gaat bij het zwakke S.V.O. te Amsterdam. Laten wij hopen, dat zij deze ontmoeting niet al te licht opnemen, opdat wü 2en Paaschdag niet voor een verrassing komen te staan. In beide afdeelingen zijn dus drie wed strijden vastgesteld voor 2en Paaschdag. Wielrennen DERKSEN WINT TE LONDEN. Jan Derksen won gisteren op de baan te Herne Hill een spriniwedstrijd, waarbij hij de Duitsche renners Purann en Sohorn met gering verschil sloeg. De Engelsche deelne mers vermochten zich niet te plaatsen. In een puntenrace over 5 mijlen werd de Engelschman Maxfiela eerste voor Parkes, Schorn en Purann. Voetbal. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de leaguewedstrijden luiden: Eerste afdeeling. BlackpoolArsenal 1—0 BrentfordPreston Northend 31 Charlton AthleticChelsea 2—0 Grimsby TownHuddersfield Town 33 LiverpoolBirmingham 40 Manchester UnitedLeeds United 00 PortsmouthDerby County 13 Sunderland—Everton 12 Tweede afdeeling. BurnleySheffield United 23 BuryManchester United 15 ChesterfieldNewcastle United 20 Luton TownSouthampton 62 MillwallSheffield Wednesday 20 Nottingham ForestWestbromw. A. 20 Tottenham HotspursPlymouth A. 1—0 Tranmere RoversSwansea Town 20 Westham UnitedBradford 02 FulhamBlackburn Rovers 23 SCHOOLWEDSTRIJDEN. Van de schoolwedstrijden zijn eerst nog de volgende uitslagen te melden: Voetbal. Lyceum III—HBS IV 0—1 Hockey jongens. Gymnasium ILyceum Ila 12 Lyceum IHandelsschool I 41 HBS I—HBS II 3—i Gymnasium I weer ingeloot. Korfbal. Bergen IlbUlo Alkmaar II 1—1 In de Paaschvacantie worden nog diverse wedstrijden gespeeld volgens onderstaand programma: Voetbal (lager onderwijs). Dinsdag. a 9—10 Centraal 7e lj. VTesselsch. II b 910 Rochdalesch. IIVondelsch II. 0 1011 Koedijk IWilhelm.sch. I. d 1011 Rochdalesch. I—Vondelsch. I. e 1112 Centraal 7e l.j. IIBergen I. f 1112 Lindensch. IJulianasch. I. g 2—3 Heiloo I—Centraal 7e l.j. III. h 2—3 St. Pancras I—Hofdüksch. I. 1 34 Nic. Beetssch. ITesselschadesch I. j 34 Lindensch. IIWilhelminasch. II. Woensdag 12 April: 1014 win. cwin. e. 1011 win. awin. b. 1112 win. dwin. f. 11—12 win. j—Centraal 7e l.j. IV. 23 win. gingelote ver!'--:r c. j, 23 win. hwin. i. Hockey. Woensdag 19 April: 2 uur: Handelsschool IMeisjesch. Bergen. 3.30 uur: HBS ILyceum Ila (jongens). Donderdag 20 April: 4.30 uur: HBS IGymn. I (meisjes). Zaterdag 22 April: 1.30 uur Lyceum IGymnasium I. Het jaarlijksche Paaschcongres der S.D.A.P., dat dit jaar te den Haag in den Dierentuin is gehouden, werd he denmorgen geopend met een rede van den partij-voorzitter den heer K. Vor- rink, waarin bij allereerst een overzicht gaf van de internationale gebeurtenis sen in het laatste jaar. De groeiende spanning gedurende den zomer van het vorige jaar zoo zeide hij ontlaadde zich in de noodlottige gebeur tenissen van de Septembermaand, uitmon dende in het verraad van München, waar door het lot van Tsjecho-Slowakije beze geld werd. Onze somberste verwachtingen z(jn in varvulling gegaan. Praag werd door de troepen van het Derde Rijk bezet, een nieuwe methode, n.1. het „vrijwillig" inroe pen van de bescherming van Adolf Hitier door murw gemaakte volkeren en volks groepen, heeft haar intrede gedaan. Het goedgeloovige deel der menschheid, dat na München vlaggen uitstak voor het behoud van den vrede, ziet eensklaps in de natio- n aal-socialistische internationale politiek het met welwillende tegemoetkomendheid beoordeelde „volksche" beginsel, vervangen door het beginsel van de onontbeerlijke, noodzakelijke „levensruimte". Een nieuwe aanval. Ons congres komt bijeen op het oogen- blik, dat Mussolini zich nieuwe lauweren vergaart door de gewelddadige bezetting van het kleine Albanië. Het feit op zich zelf is een nieuwe bijdrage tot de kennis van wat er aan zelfbeschikkingsrecht voor de kleine naties nog is overgebleven. Boven dien is het Engelseh-Italiaansch accoord ge schonden. De gebeurtenissen der laatste weken heb ben geleid tot een machtiger houding van Frankrijk en Engeland. Ieder, die den vrede liefheeft moet zich daarover verheugen. De rechtsmotieven in de te nemen beslissingen zijn op bedenkelijke wijze vertroebeld door machtspolitieke overwegingen. Moge een samenwerking groeien tusschen alle vrede lievende volken, die beseffen, dat onrecht dulden beteekent: voor nieuw onrecht den weg banen. Spr. aarzelde niet zjjn vertrouwen uit te spreken in den vastberaden wil van de over weldigende meerderheid van ons volk alle krachten in te spannen om ons zelfstandig volksbestaan te handhaven. „Dr. Colijn gaat niet naar Berlijn!" Welke verschillen van inzicht ons als oppositie-partjj mogen scheiden van de huidige regeering, wij hebben één over tuiging: „De Nederlandsche minister president gaat niet naar Berlijn". De dreigende gevaren hebben velen toe gankelijk gemaakt men vindt ze in alle politieke partijen voor een krachtig aan pakken van onze eigen nationale proble men. Voor alles, van het probleem der mas sale werkloosheid, waaronder ons land nog steeds gebukt gaat. Helaas moeten wij tevens constateeren, dat zeer velen met al te groot gemak woorden als geestelijke en moreele herbewapening in den mond ne men, zonder daaraan voor de practische po litiek ook maar eenigerlei consequentie te verbinden, integendeel, somwijlen met een beroep op de nationale eenheid een soort godsvreugde met de huidige regeering ver langen. Daar kan wel nooit sprake van zijn, zoo lang er nog lieden gevonden worden als de beroemde negen, die in hun verafgoding van een straffe bezuinigings- en aanpas singspolitiek aan de regeering mededeelen, dat het Nederlandsche volk in al zijn gele dingen leeft op een te hoogen voet. In al zijn geleedingen. Dat zijn dus ook de 350.00C werkloozen, de plattelandsbevolking, de on verzorgde ouden van dagen en de honderd duizenden minimumleiders uit de kringen van de industrie-arbeiders en de noodlijden de kleine zelfstandigen. Tot een grootsche aanval op de werkloosheid, ondanks alle rapporten en plannen en toezeggingen en beloften, is het nog steeds niet gekomen. Wij kennen allen de oorzaak daarvan: de tegen stellingen in het kabinet verlammen de daadkracht der regeering. Saamhoorigheidsgevoel. De ontwikkeling der internationale ver houdingen heeft vanzelfsprekend gevoerd tot een algemeene versterking van het na tionale bewustzijn, ja, van het nationale saamhoorigheidsgevoel. Ook in de rijen der socialistische arbeidersbeweging, die echter naar buiten aan werfkracht verloor door den terugslag van de buitenlandsche politieke gebeurtenissen op de positie van de partijen in het bizonder als oppositie partij. In tijden van gevaar is er bij velen een instinctieve neiging tot een zeker con servatisme, een vasthouden aan het ver trouwde en een vrees voor wat men ziet als een onzeker experiment. Zoo'n stemming komt een oppositie-partij niet ten goede. Aan den anderen kant wees spr. echter op de groei van de Arbeiderspers, de Vara en het N.V.V. Na de dit jaar overleden vooraanstaande partij genooten te hebben herdacht, welke woorden het congres staande aanhoorde, besloot de heer Vorrink zijn rede met uiting te geven aan het vertrouwen, dat het con gres er toe bij zal dragen den wil te verster ken om het groote doel te helpen bereiken: de verwezenlijking van de beginselen van het democratische socialisme. ARTIS IN DEN PAASCHTIJD. Verblijdende voorjaarsteekenen overal in Artis! Prachtig pronkende pauwen, kalkoe nen en fazanten, nestelende ooievaars, rei gers, aalscholvers, zwanen, waterhoentjes, broedende pinguins en wilde eenden, ont luikende bloei aan heesters en boomen, in den allerlei inlandsche zeldzaamheden be- vattenden bo^chhoek en op den sinds ver leden jaar belangrijk uitgebreiden rotstuin. In het vogelhuis klinkt nu allerlei gekwin keleer, nestelen al de Indische muskaat vinkjes, de Australische zebravinkjes, de Afrikaansche bandvogeltjes en zilverbekjes. Wondermooi fonkelen de in bruiloftskleed opgeruide suikervogeltjes, prachtvinkjes en spreeuwen, de gloedvolle azuurgaaien, tana- gra's, bonte papegaaien en parkieten, Ko lossale neushoornvogels wieken lawaaierig van boom tot boom, Victoria's kroonduiven brommen en roepen af en toe in broeddriftig zelfvertoon, het Westindische zonnereiger- tje en de Mexicaansche steltkluut in de rotsvallei, waar luidruchtige baafdvogels een „omgekeerden" koekoeksroep laten hoo- ren, putten zich uit in velerlei activiteit, die men niet moede wordt te bewonderen. In het apenhuis spelen verschillende jon gen met elkaar en met de zorgzame moe ders. De jonge gorilla Jaap is nu al een stoere boy, de reuzen-orang oetan Piet Ziet er nu monsterlijk beerachtig uit met zijn glimmende koonkwabben, warrige impo neervacht en enorme kroezig behaarde han den. Sierlijke gibbons en makako's toonen zich geboren acrobaten, evenals de nog jeug dige mandrils en drils, die ravotten met een overmoedig wijfje van den gelen baviaan, wier bejaard mannetje, een groote feloogige Nigerbaviaan, dit kinderlijk stoeien wel willend toelaat. In de roofdiergalerij niet haar imposant leeuwenterras leven welpen van verschil lenden leeftijd „spelend" hun vecht- en jachtdrift uit en wacht een vervaarlijke Bengaalsche koningstijger den tijd af, dat men hem bij twee jonge wijfjes zal durven laten. Geweldig zijn de jonge Afrikaansche puntlip-neushoorns gegroeid, die, op de hel lingen van den berg Oldeani in Tanganyika gevangen, nu bijna twee jaar in Artis zijn, maar hun volwassen grootte nog niet be reikt hebben. Ze krijgen een speciaal „mod derbad", waarin ze zich naar neushoorn- aard naar hartelust kunnen wentelen. De Maieische beren in hun rotspark, de jonge randoe's op hun weiveld in gezel schap van een snoezig reebokje, de waarde volle wisentkudde, waarop Artis, de eenige plaats in ons land, waar men dit grootste, voormalige wild in Europa te zien kan krij gen, bijzonder trotsch mag zijn, de bijna 5 m. hooge Rhodesiagiraffe te midden van sierlijke antilopen, zijn overigens alle een bezoek aan Artis waard. In het reptielenhuis maken de groote Mis- sissippi-kaaimans aanstalten tot „nestelen" en „schudt het kalong-moedertje, vooral tegen etenstijd, haar jonge vliegende hondje als eens van zich af. In het aquarium prijkt een keur van zee anemonen, waaronder eenige opvallende groote „zeechrysanten" uit de Middelland- sche en een enorme „zeedahlia" uit de noordelijke Noordzee, als wonderbloemen in de schilderachtig ingerichte en verras send heldere bassins. 208. De kamerheer wordt veroordeeld tot de schand paal. De bevolking is op het plein verzameld. Vanaf het balcon kijken de koning en Pam naar den veroordeelde. Pam heeft medelijden met hem. 209 Men heeft Pam op een tafel geplaatst, vol met edelstenen en juwelen. „Wat moet ik daar mee begin nen denkt Pam. „Heel aardig van den koning maar ik wens geen beloning."

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6