PAM S WONDERLIJKE AVONTUREN. WERKZAME NIEREN ZORG VOOR De paedagogische conferentie te Lage Vuursche. 3.000 candidaten bij de Statenverkiezingen. GEMENGD NIEUWS. EGMOND AAN ZEE SCHAGEN LIMMEN 0 TWEEDE BLAD. 3 MIEMAND verdraagt verstopping der Inge- ergndên. maar traag functionneerende nieren, die ernstige gevolgen kunnen hebben, worden dikwijls verwaarloosd. Rugpijn, ver stoorde siaap. duizeligheid, rheumatiek. ischias of spit zijn de er vaak uit voortkomende gevol gen. Deze verechijnseien waarschuwen u. dat de werking der nieren verstoord raakt. Houd derhalve uw nieren In goeden staat door een diuretisch middel Stel uw gezondheid niet in de waagschaal, maar laat Foster's Rugoiin Nieren Pillen u nieuwe kracht en vitaliteit geven. Foster's Pillen bevatten geen gevaar- Mjke bostanddeelen en hebben In Holland ruin» 30 jaren ongeëvenaard succes behaald. Op den derden en laatsten dag van de paedagogische conferentie op de Ernst Sillem Hoeve te Lage Vuursche hield als eerste spreekster mej. L. M. Boerlage, directrice van het inlichtingenbureau voor jeugdlectuur der maatschappij tot nut van 't algemeen van het departement Amster dam, een inleiding over het werk van dit inlichtingenbureau om het op deze wijze meer bekendheid te geven in onderwijs kringen. Wat van regeeringswege gedaan wordt. Hierna werd het woord verleend aan de bekende Zwitsersche paedagoge dr. Elisabeth Rotten, die binnen korten tijd haar arbeidsterrein zal gaan verplaat sen naar ons land. Dr. Rotten, oud-redac trice van „Das Weruende 'eitalter", be handelde op interessante wijze het veel zijdige vraagstuk: „Wat in verschillende landen van regeeringswege gedaan wordt voor de vernieuwing van de M.0. en V H.0." Het pionierswerk, aldus dr. Rotten, van enkele afzonderlijke scholen en groepen van leeraren en van zekere paedagogische vereenigingen heeft er veel toe bijgedra gen, dat tegenwoordig in de meeste landen ook door de regeeringen erken 1 woidt, dat de middelbare school in onzen tijd een geheel nieuwe, speciale zoowel als paeda gogische taak heeft te vervullen en dat de officieele lichamen bereid zijn. nieuwe wegen voor de oplossing hiervan in te slaan. Zoo zijn in Estland aile eindexamens, zelfs het staatsexamen afgeschaft, in Polen wenscht men de ambachts- en technische scholen wat de sociale waardtering betreft, gelijkgesteld te zien met de gymnasia. O: der de landen met een oude traditie en op den voorgrond tredende cultuur val len vooral Engeland en Frankrijk op door een fundamenteele verandering van het karakter der middelbare en voo bereidend hoogere scholen. In Frankrijk heeft de nieuwe onderwijswet van 1937 en 1938 een belangrijke verandering gebracht door de opheffing van betaling van sch.wjgeld van de humanistische en aanverwante oplei dingsinstituten en de overgang daarin na zesjarig v jlkshoogeschool-bezoek met een „certificat d'étude" zonder eind- of toe latingsexamen, bieden alle daarvoor ge schikte leerlingen zonder op sociale om standigheden te letten, de mogelijkheid voor een universitaire.opleiding. Geeste lijke belangstelling wordt hooger geschat dan het verzamelen van kennis. In Engeland ontwikkelt ».lch sedert 1926 een hervorming. De vroegere zeven- tot achtjarige volksschool is met een jaar ver lengd en men is van plan nog een verplicht schooljaar toe te voegen. Dit eene jaar meer dient om te komen tot een hervor ming van de hoogste klas van de oudere lagere school en de laagste klas van de middelbare school tot een samenvattend schooljaar voor de jeugd van dien bepaal den leeftijd. Leeraar en moderne jeugd In de slotbijeenkomst sprak de heer D. L. Daalder, redacteur van „Het Kind", over het onderwerp: „De jongens en meisjes van onzen tijd on hun verhou ding tot den leeraar." Spr. wees er op, dat het onderwerp een zuiver descriptief karakter droeg, waarbij hij zich diende te beperken tot den scholier van 11 tot en met 18 jaar. Hoofdkenmerk van het middelbare schoolkind in dezen modernen tijd is volgens spr. wel „de vroegrijpheid". Daaruit vloeit voort: a. kleinere afstand tot de volwassenen dan voeger; b. een algemeener en meer verspreide belangstelling en tenslotte een zakelijker inslag ten opzichte van de vele levensverschijnselen. Tusschen leerlingen en leeraren bestaat tegenwoordig een kleinere afstand. Het al gemeen ontwikkelde kind voelt zich de meerdere van den „vakspecialist"; de mentaliteit van den leeraar is veranderd (in zijn vak minder „zekerheid" ,vaak ook in zijn levensbeschouwing het relativisme van den intellectueel; zijn aarzeling in het tuchtprobleem en de ongunstige or ist&n- digheden, waaronder hij werkt); in de jeugd en schoolvereenigingen is vaak een afweer tegen de school en de leeraren, waardoor de „eerlijke houding" vaak tot conflicten leiden kan. De gevolgen zijn o.a.: Minder wellevendheid, een zekere tuch teloosheid en eigenwijsheid; door de jacht naar genot minder ijver en aandacht, doch ook: een natuurlijker, ongedwongener om gang, zelfstandiger en meer persoonlijk werk. Wij moeten ons verdiepen in wat de belangstelling van grocte kinderen heeft en van dit niveau afsteken naar de diepte, waarbij wat minder vakspecialisme en vakchauvinisme een absolute noodzaak is. Tenslotte gaf spr. nog verschillende moge lijkheden en hulpmiddelen aan, waarop men zou kunnen geraken tot een beter be grip en dieper contact met de jeugd. Noch een zwak „laisser aller" noch een hau taine verschansing in conservatieve onaan doenlijkheid, zoo besloot spr., zijn te ver geven. Deze belangrijke driedaagsche confe rentie werd door ir. K. Boek;- met een hartelijk dankwoord besloten, waarbij hij de verwachting uitsprak, dat het bespro kene van veel invloed zou mogen zijn op de vernieuwing van het M.0. en V.R.O. De verkiezingsdienst van het A.N.P. deelt mede: Bij de op Woensdag 19 April e.k. te houden verkiezingen van leden der Provinciale Staten zullen in totaal 2974 candidaten dingen naar de 590 zetels, welke in de staten van alle elf provin cies te bezetten zijn. Het aantal partijen en groepen, dat in het politieke strijdperk treedt, bedraagt 22. Hiervan hebben de tien partijen die thans in de Tweede Kamer vertegenwoordigd zijn, voor de verkiezing in alle staten candidaten gesteld. De overige twaalf partijen en groepen nemen meerendeela slechts in een enkele provincie aan de statenverkiezingen deel. BELASTINGAMBTENAAR MET MES AANGEVALLEN. De dader gearresteerd. Gisteravond is op den Huizerweg te Bussum de belastingambtenaar N., door den vrachtrijder van der B. met een mes aangevallen. Omstanders trachtten den hte N. te ontzetten, doch eerst toen de inmiddels gewaarschuwde politie aankwam, nam de dader de vlucht. Hij kon echter worden achterhaald en werd op het poli tiebureau in verzekerde bewaring gesteld. Men verklaart deze daad uit een wrok om persoonlijke redenen, die van eer B. sedert geruimen tijd tegen den ambtenaar koester de. Het slachtoffer bekwam diepe steek wonden in het linkerschouder! lad en in de zijde. In ernstigen toestand is hij in de Majella-stichting opgenomen. VERDIENDE LOONEN IN BROOD BAKKERIJEN. Het Centraal Bureau voor de Statistiek publiceert gegevens over de verdiende loo- nen in broodbakkerijen, in October 1938. Aangezien na October vrijwel geen wijzi gingen in de bakkerij-loonen hebben plaats gehad, kunnen deze gegevens beschouwd worden ook den huidigen stand der loonen weer te geven. In het geheel zijn van rond 1000 onder nemingen, met tezamen 9500 arbeiders, in plm. 250 gemeenten, loongegevens verza meld. De grootste groep arbeiders in de bakke rijen is die der geoefenden, waartoe bank mannen, koek- en banketbakkers enz. gere kend worden. Deze geoefenden, allen meer derjarige arbeiders, verdienden in particu liere bakkerijen gemiddeld per week i 23 te Amsterdam, 22.16 te Rotterdam, 24.76 te 's-Gravenhage en 25.80 te Utrecht. In coöperatieve bakkeren waren de gemid delde weekverdiensten der geoefenden resp. f 3.28, 4.81, 3.17 en 3.15 hooger. Het gemiddeld loon blijkt in kleine bedrijven belangrijk lager te zijn dan in groote. Biggeiwnerken. - Van bevcegde zijde vernemen wij, dat ln de week van 27 Maart tot 1 April 1939 zijn aangebracht 41.018 (v.j. 40.391) biggenmerken. Van 1 Januari tot 1 April J.l. zijn in totaal gemerkt 472.937 (v.j. 485.729) biggen. Boternoteering. - De ccmmissienotee- ring voor Nederlandsche boter is gisteren j vastgesteld op 74 cent per kg. Twee kinderen ernstig gewond. - Giste ren speelde een driejarig jongetje in de ouderlijke woning in de- Monnikenstraat te Amsterdam in de keuken. Toen de moeder even niet op het kind lette, is het op een stoel bij het open raam geklommen en van de eerste verdieping op straat gestort Het kind is met een schedelbreuk opgenomen. In de Woestduinstraat heeft een vijfjarige jengen kans gezien een pan met kokende melk om te trekken. Het kind kreeg de gloeiende melk over zich heen en liep ern stige brandwonden op. Opnieuw een poging tot aanranding te Ginneken. - Nog is de verontwaardiging over de aanranding van een vijfjarig meisje in het Maatbosch niet geluwd cf wederom is, naar eerst thans bekend wordt, Dinsdag een zesjarig meisje in het Mastbosch aange rand. De gemeente-politie van Ginneken heeft den aanrander kunnen arresteeren. De man is afkomstig uit Nijmegen en ver bleef tijdelijk te Breda. Hij is ln verzeker de bewaring gesteld. Reeds is echter komen vast te staan, dat hij niets met de eerste, zooveel beroering wekkende aanranding uitstaande heeft gehad. Productie van electriciteit in Neder land. - Volgens mededeeling van het Cen traal bureau voor de statistiek werden in de maand Maart uit de electriciteitsfabrieker., die in de openbare stroombehoefte voorzien, 232 millioen kwh afgegeven. Deze afgifte was 33,5 millioen kwh 16,5 pet. groo- ter dan in de maand Maart 1938. Nieuw tankschip van de Koninklijke Shell vloot. - De nieuwste aanwinst van de Koninklijke Shell-groep maakte gisteren haar proefvaart. Zij werd door de directie van Wiltcn-Feyencord aan de maatschappij overgedragen. In de laatste 20 jaren werden voor reke ning van de groep op Nederlandsche wer ven gemiddeld per kwartaal één groot zee schip en per maand een kleiner vaartuig gebouwd. Tezamen is dit in 20 jaar geweest 80 groote zeeschepen en 300 kleinere vaar tuigen of, in geld uitgedrukt: er is voor meer dan 100 millioen gulden aan schepen en dokken gebouwd. De „Ceronia" is een twaalfduizendtonner. Zooals alle „Shell"-schepen, Is ook deze nieuwe tanker naar een schelp genoemd, de Ceronla-schelp, die aan de Oostkust van Zuid-Amerika voorkomt. Boternoteering Kopenhagen. - De offi cieele Deensche boternoteering bedroeg gisteren 222 kronen per 100 kg. is 87 cent per kg. Provinciaal TLeuius Eenheid door Democratie. De jonge afdeellng Eenheid door De mocratie hield Donderdagavond een groote openbare vergadering in de Rustende Jager, waar de heeren J. Hollestelle uit den Hel der en ds. A. C. de Begt, em. predikant te Bergen, het woord voerden. De voorzitter, de heer T. Kostelijk, open de en hoopte, dat de1 donkere wolken spoe dig mogen voorbijgaan. Rede van den heer Hollestelle. De heer Hollestelle had als onderwerp „Macht of Recht". Wij leven in een bezeten wereld en als we dat nog niet wisten, dan geven de recente gebeurtenissen in Euro pa dit op ontstellende wijze aan. De wereld is doodziek en de vrijheid is zoek. Spr. ging hierop dieper in en constateerde, dat het onheilspellende klanken waren. Moeten we hiertegenover passief staan of actief? Spr. prefereerde het laatste. Want wanneer wa passief hiertegenover staan, dan geven we voet aan het fascisme of comm., import uit het buitenland, en beide wees spr. af. Als we den moed opgeven, worden we meege sleept en in dezen chaos is ons zelf zijn en het gevaar onder de oogen durven zien, een eerste eisch. Terugkomend op den internationalen toe stand, zeide spr., zou men op zekere hoogte genoegen kunnen nemen met den toestand in het buitenland. Men zou kunnen zeggen en velen doen dat wat kan het ons schelen wat in Duitschland en Italië ge beurt?, doch, zeide spreker, de „vijand" zit ook in ons eigen land. En met hen en de rassenleer rekende spr. af. Hebt ge gehoord hoe de woordvoerders van het fascisme den oorlog verheerlijken? En hoe zij hun leer in practijk brengen? Zie maar naar landen als China, Albanië en andere, waar de dic tator beveelt en hij, en hij alleen, de lakens uitdeelt. En moeten wij dat in ons vrije Ne derland invoeren? Moeten wij dat „recht" ons door de importeurs van Mussert en Lenin laten opdringen? „Neen", antwoord de de vergadering. Spr. stelde eenige vragen en beantwoord de zich zelf. De echte democraat blijft zich zelf. Hij zal, zoo noodig den lijdenskelk aan de lippen zetten, doch vechten voor de rechten van ons vrije volk. (Applaus.) Met een peroratie op de vrijheid die ons 216. Hij ziet absoluut geen uitweg. Opeens herinnert hij zich het fluitje, dat de oude vrouw hem gaf. Hij wrijft erop, terwijl hij zijn vrijheid wenst. Zou de tover kracht nog werken?? 217. Er gebeurt echter niets. Nogmaals herhaalt Pam zijn wens. terwijl hij blijft wrijven. Daar komt opeens een grote vogel aangevlogen. Zou die de gewenste bevrijding moeten brengen? volk lief ia en met zwere offers is gekocht, eindigde spreker zijn weldoorwrochte en luid toegejuichte rede. Na een vrij langdurige pauze (men moest wachten op den tweeden spreker), sprak ds. de Regt over het onderwerp „Een vrij volk in een vrijen Staat". Rede van Ds. de Regt. Er zijn, aldus spreker, verscheidene for mules waarop E.D.D. zich aandient, doch spr. meende, dat zijn onderwerp een der beste is. Spr. behandelde een 4-tal stellin gen hoe de vrijheid kan worden opgevat. Men moet de vrijheid van het individu als het hoogste goed beschouwen en geen „vrijheid" zooals de „leider" die geeft. Die „vrijheid" wijzen wij af. De vrijheid in Duitachland, Italië en Rusland is niets an ders dan een aanvechting van de zelfstan digheid. Wij willen: „een vrij volk in een vrijen staat". Wij willen zelf denken, zelf handelen, zelf cmze kinderen opvoeden. Ook deze spreker wees met grooten nadruk den import van het buitenland af. Spr. citeerde de brochure van dr. Brugmans en las daar uit voor, dat zij die ons willen „verkoo- pen" aan het buitenland (dat zeggen zij niet, doch hun daad is daarop gericht) land verraders zijn. Spr. is van dat woord ge schrokken. Is het niet te sterk uitgedrukt? Met tal van argumenten toonde spreker aan dat hun methode er op gericht is om onze vrijheid te verkoopen. En het futloos staats bestel dat zij willen invoeren wees spr. mei kracht af. Zoo maakt men geen staat! Ons gevoel van waardigheid komt daar tegen in opstand. Wij moeten kunnen gelooven in de waar digheid van den mensch. Wij wenschen geen aangekleede marionetten, doch plicht en roeping vervullen in een vrijen staat! Of nu E.D.D. feilloos en volmaakt is? In geene deele. Spr. erkende de fouten. Wü moeten de fouten van ons eigen volk onder de oogen durven zien, maar de gemeen schapsgedachte uitdragen en bouwen aan een betere samenleving in een vrije maat schappij. De staat is onmisbaar, doch nooit doel. Ook wij willen geen ongebonden vrij heid en erkennen volgaarne het recht van hen die boven ons staan. Geen vrijheid die tot ongebondenheid leidt. Met een peroratie op de vrijheid die we op 19 April kunnen uitoefenen, besloot spr. zijn meermalen met applaus toegejuichte rede. Na een dank woord van den voorzitter volgde sluiting. Demonstratie van luchtbescherming. Donderdagmiddag had door den heer J. C. H. van Duijl Jr. te Rotterdam een de monstratie plaats met de Federal-sirenes. De sirene was geplaatst in den koepel van het raadhuis. Hierbij waren tegenwoordig het voltallig college van B. en W„ de meeste raadsleden en de heer J. Rus Jz., voorzitter van den Luchtbeschermingsdienst. Hoewel het aan enkele ingewijden bekend was (er was door den burgemeester een publica tie aan de borden geplakt) nam de bevol king het vrij gemoedelijk op. Niettemin was er bij het raadhuis veel volk bijeen (en vooral de jeugd was goed vertegenwoor digd). De sirene voldeed goed. De luister posten die op verschillende posten stonden opgesteld, brachten rapport uit en overal Was het geluid goed te hooren. Of het ge meentebestuur tot aankoop zal overgaan, is niet bekend. Raadsverkiezingen. De anti-revolutionnairen en christel.- historischen hebben de navolgende lijst voor den gemeenteraad opgemaakt: 1. G. Heliinga, 2. Jb. Nijdam, 3. P. Hamburg, 4. M. van Limburgh, 6. K. Mide- ma, 6. H. Burggraaf, 7. A. Huisman. Een ongeluk. De rietdekker P. G„ werkzaam op een boerderij, is van het dak gevallen en heeft zich ernstig gewond. Hij is na voorloopig te zijn verbonden, naar het St. Elizabeth- ziekenhuis vervoerd. Comité naar de Nieuwe Gemeenschap. In het Brunogebouw had op initiatief van den R.K. Volksbond, afd. Heiloo, een bijeenkomst plaats van geestelijken, r.k. raadsleden en besturen van r.k. vereenigin gen en instellingen. Behalve de geestelijken en de raadsleden waren een 13-tal vereeni gingen vertegenwoordigd. Na een rede van den heer G. van Slingerland, districtsbe stuurder, werd een algemeen comité samen gesteld. Het aantal raadsleden. Meermalen wordt dezer dagen de mee ning geuit, dat de nieuwe gemeenteraad weder 11 leden zal tellen in plaats van 7, zooals thans het geval is, omdat het aantal inwoners der gemeente op 1 Januari 1939 wede rboven de 3000 is gestegen, terwijl ded gemeentewet bij dit zielental voor schrijft, dat de gemeenteraad uit 11 leden moet bestaan. Toch is deze meening niet juist en zal ook de nieuwe gemeenteraad nog slechts 7 leden teller.. Met het aantal inwoners, dat als maatstaf wordt aange nomen, bedoelt de gemeentewet namelijk het aantal volgens de laatste tienjaarlijk- sche volkstelling. Eerst wanneer bi' de aanstaande volkstelling blijkt, dat de ge meente meer dan 3000 Inwoners telt, zal dus de gemeenteraad, die in 1943 gekozen wordt, weder 11 leden tellen. Telefoon op school. In de nieuwe openbare lagere school is van rijkswege gratis telefoon aangelegd, met de bedoeling de kinderen vroegtijdig met telefoneeren vertrouwd te maken. Een jubileum. Zaterdag 15 April as. zal de afdeeling Schagen van den Ned bond van Overheids personeel haar 25-jarig bestaan herdenken. Tevens zal dien dag de heer Jb. Burger al hier jubileeren aangezien hij een der op richters van genoemde afdeeling is geweest en gedurende dit tijdvak als bestuurslid werkzaam is. Neversle's bloembollendag. Zaterdag 22 April zal te 2 uur ln café Centrum door den heer G. W. Melchers de Neversle's bloembollendag worden geopend welke uitgaat van de Ned. Ver. tot bevor dering der wetenschappelijke veredeling van Siergewassen (Neversie). Burgemees ter Nieuwenhuijsen zal de deelnemers in zijn gemeente welkom heeten. JlodiopcoQcaifutta Zaterdag 15 April. HILVERSUM, 301,5 M. (VARA- uitz.) 8.— Gr.pl. (8.16 Ber.) 10.— VFRO-morgenwijding. 10.20 Voor arb. in de continubedr. 12.— Gr.pi. (12.15 Ber.) 2.Waarom de openb. school?, causerie. 2.20 Esmeralda. 3.Rep. 3.30 Het Utr. Sted. orkest (opn.) 4.30 Esperanto-uitz. 4.50 Gr.pl. 5.30—6.— Filmland. 6.05 Or gelspel. 8.28 Ber. 6.30 Westfriesch halfuurtje. 7.VARA-kalender. 7.05 Gr.pl. 7.10 Politiek radiojour naal. 7.30 Uit Amerika: Het muziek leven in Amerika, causerie. 8. Herh. SOS- en 8.03 ANP-ber., VARA-Varia. 8.20 VARA-orkest en soliste. 9.Puzzle uitz. 9.15 En nu.... Oké!" 10.30 ANP-ber. 10.40 Radiotooneel. 10.55 Gr.pl. 11.De Ramblers. 11.3012.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.— Gr.pl. 11.30 Godsd. half uurtje. 12.Ber. 12.15 Paul Wyn- appel's* strijkensemble. (1.1.20 Gr.pl. 2.Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gr.pL 2.45 Kinderuurtje. 4. KRO-orkest. (4.30—4.45 Gr.pl.) 5.15 Filmpr. 5.30 Gr.pl. 5.45—6.15 KRO- Nachtegaaltjes. 6.20 Journ. week overzicht. 6.45 Ber., gr.pL 7.Ber. 7.15 Theologische causerie. '7.35 Act. aetherflitsen. 8.-- ANP-ber., mede- detlingen. 8.15 Meditatie met muz. omlijsting. 8.35 Gr.pL 8.45 KRO- orkest, KRO-boys, „O.K. Rhythm Stars", solist en spreker. 10.30 ANP- ber. 10.40 ReL decL met muz. om lijsting. 11.10—12.— Gr.pl. DROITWICH, 1300 M. 11.20 Het BBC-Wels-orkcst en solist. 12.20 Orgelspel. 12.50 Dansmuziek (gr.pl.) 1.20 Het Aston Hippodrome-orkest. 2.20 Gr.pL 2.35 Sportjep. 5.05 Gr.pL 20 H. Roy en zijn Band. 6.20 Ber. 6.50 Sportpr. 7.05 BBC-Northern- orkest, leden van het Hallé-koor en solisten. 7.50 Act. uitz. 8.20 Variété- progr. 9.45 Uit Amerika: Amer weekoverzicht. 10.— Het BBC- Theater-orkest. 11.10 Joe Loss en zijn Band. 11.50—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 9—, 10.—» 10.25 en 11.20 Gr.pL 12.30 Zang. 1.— Gr.pL 1.25 Victor Pascal's orkest. 2.40 Gr.pL 2.50 Zang. 3.30 en 3.45 Gr.pL 3.50 Harpvoordr. 4.05 en 5.05 Gr.pL 6.35 Zang. 6.50 en 7.50 Gr.pL 8.50 RadiotooneeL 9.30 Variété-pro gramma. 10.25 Symph.-concert en solist. 10.50 Gr.pL 11.20—12.50 Jo Bouillon en zijn orkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pL 6.30 H. Kallies' orkest. 7.50 Het Danzi- ger Landesorkest. 11.20 en 12.35 Het Weensch symph.-orkest. 1.30 Gr.pL 3.20 Het Omroeporkest en solist. 5.35 Vroolijk progr. 6.30 Concert (opn.) 7.50 Militsir orkest. 8.35 L. Eysoldt en zijn orkest. 9.35 Gr.pL 11.20 Het Omroeporkest en solisten (opn.) 1.202.20 O. Fricke's orkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 en 1.30 Het Om roeporkest. 1.50 Gr.pL 2.25 Orgel spel. 3.20 Progr. uit het jaar 1901, 4.20 Bas en tenor. 5.05 Cellovoordr. 6.20 Het Omroeporkest, solist en gr.pl. 8.20 Die Entführung aus dem Serail, opera. (10.10 Gr.pL) 11.20— 12.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 en 1.30 Radio-orkest. 1.50— 2.15 Gr.pL 2.55 Viool en piano. 3.25 en 4.05 Dansmuziek (gr.pL) 4.20 Gr.pl 5.35 en 5.55 Radio-orkest, 6.35 Gr.pL met toelichting. 7.33 Gr. pi. 8.20 Het Omroepdansorkest. 9.10 Gr.pL 9.20 Het Omroepsymphonie- orkest. 9.10 Gr.pL 9.20 Het Omroep- symph.-orkest en solist. 10.30—12.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 O. Dobrindt's orkest, Fr. Thon's ensemble en anderen. (8.20—8.35 RadiotooneeL 9.20 Ber. 9.50 Piano- voordr. 10.05 Ber. 10.2011.20 Het Omroepkleinorkest, de „Stuttgarter Volksmusik" en solisten (opn.) GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8 -9.20, Parijs R. 9.20—9 30, Radio PTT Nord 8.30— 12.35, Brussel VL 12.35—13.20, Keu len 13.30-14.50, Brussel Fr. 14.50— 15.20. Keulen 15.20—17.20, Brussel Fr. 17.20—18.20, VL 18.20—19.50, Keulen 19.50-22.20, Brussel VL 22.20—22.30, Keulen 22.30—24.—. Lijn 4: Brussel VL 8.9.20, Nor- mandië 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35 —12.20, Droitwich 12.20—14.35, Lond. Reg. 14.3517.20, Droitwich 17.20—21.45, Motala 21.45—22.— Droitwich 22.24.—. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7