Agenda BEVERWIJK OTERLEEK EERSTE BLAD. Alkmaar, Maandag. K. ZWAKMAN f De heer K. Zwakman te Heiloo, die Woensdag nog zoo opgewekt zijn 60-jarig huwelijksfeest vierde, is gistermiddag plotseling overleden. Dit overlijden is wel zeer onverwacht gekomen. Wij veronderstelden Woensdag nog dat de heer Zwakman ook zijn 65-jarig huwelijksfeest nog zou beleven, terwijl de gezondheidstoestand van den heer Zwart uit Egmond, die dien dag gelijktijdig zijn diamanten huweli ksfeest vierde, zoo critiek leek, dat zelfs gevrees werd dat de emotie voor hem gevaar zou opleveren. De 88-jarige heer Zwart was den brui loftsdag zelfs beter dan dit in dagen het geval was, terwijl een hartverlamming gister een einde aan het leven van zijn zooveel krachtiger feestgenoot maakte. DE MAANDAGMARKT. Is het gewoonlijk regel dat de markt van het vette vee van grooten invloed op die van het magere vee is, in tegenstelling hiermede zijn in de laatste weken door de overvoerde markten van weidevee (runde ren en schapen) op de slechte afname hiervandoor het ongunstige weer de prij zen niet alleen dit gebruiksvee ge drukt, doch tevens trokken zij die van het slachtrijpe vee mede naar beneden. Voor zoover zulks het rundvee geldt werd de daling heden hier stopgezet door den wat kleinen aanvoer, in ieder geval was de handel door meer vraag dan aanbod gunstig voor den verkooper. Zulks kan ook van de schapen gezegd worden. Merkwaardig snel schijnt het vleeschschaap zich in conditie te herstellen na den slechten winter. Het aanbod van be- vleeschd materiaal neemt wekelijks toe. Gelukjcig dat het nuchter kalf in aan voer afneemt en daardoor in prijs iets kan monteeren. Voor het normale kalf was he den 40 cent per k.g. de prijs, terwijl het zware tot bijna 50 cent kwam. Zoo benaderen de beide bodemvleesch- soorten, nuchterkalf en schaap, elkander weer en laten het industriebeest, het var ken, vrij onberoerd zijn dalingsweg volgen. Ook heden was dit niettegenstaande de iets kleineren aanvoer zulks het geval. Bij een trage opening op 23 cent volgde nog 'n inzinking tot 23 cent, om na de nog lagere berichten uit Rotterdam ternauwer nood te kunnen blijven op 22 cent. Zouden boer en règeering nog niet weten dat hier van bij de stabiel-blijvende slachtingen al te groote productie is? MUZIKALE RONDGANG TER GELEGENHEID VAN DEN VERJAARDAG VAN H.K.H. PRINSES JULIANA. Ook „Soli Deo Gloria" en „St. Ceacilia" zullen een muzikale rondgang maken door onzen stad. De corpsen maroheeren op naar het Waagplein, waar om 8.15 uur elke ver- eeniging een 2-tal nummers ten gehoore zal brengen. Daarna de rondgang. De route van Soli is als volgt: Waagplein, Voordam, Zijdam, Zaadmarkt, St. Annestraat, Zoutsteeg, Keet gracht, Oudegracht Z., Zilverstraat, Emma- brug, N.L.Singel Lyceumstr., Korte Ly- ceumstr., Bleekerskade, Costerstr., Steijn- straat, Emmastraat, N.L.Singel, Ritsevoort, Koorstraat, Langestraat, Houttil, Markstr., Ged. Nieuwesloot, Doelenstraat. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht April 1939. In den loop der maand April werd op de spaarbankboekjes ingelegd 122.465,05 en terugbetaald 240.622,13. Het aan de inleggers verschuldigde kapi taal bedraagt thans 4.078.344,66. Het aantal in den loop van April nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 66. Ingetrok ken werden 82 boekjes. Het aantal in om loop zijnde boekjes bedraagt thans 13614. Van dit aantal behooren 8890 aan per sonen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 2698 aan personen elders woonachtig en 2026 aan schoolspaarders. Onder de in April uitgereikte nieuwe boekjes zijn begrepen 6 boekjes voor jong geborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van f 1). De lediging in den loop der maand April van 296 spaarbusjes leverde een bedrag van 3914,55 aan kleine besparingen op. BRAND TE AKERSLOOT. Zondagmiddag, ongeveer 5 uur, brak te Akersloot brand uit in den Kogerpolder bij den veehouder Jb. Spaan. Op den zolder van de schuur woedde de brand het ergst. De bewoner en de omwo nenden wisten met emmers water uitbrei ding te voorkomen. Het aanwezige vee, een koe en vijf kalveren, kon gered worden. De motorspuit van Akersloot heeft on der leiding van den burgemeester en hoofdbrandmeester Kerssens de rest ge- bluscht. Vermoedelijk is een vonk uit de kachelpijp onder de pannen op het riet terecht gekomen en aangewakkerd door de wind is de brand ontstaan. EXPORTVEILING. Aan de Alkmaarsche exportveiling zijn heden de eerste snijboonen aangevoerd door den tuinder G. A. Veen te Oudorp. De eerste boswortelen werden aangevoerd door den heer P. v. d. Velde te Alkmaar. EEN HOND AANGEREDEN. Een aardig bruin hondje, dat vanmorgen op den Achterweg werd aangereden door een auto, wordt thans verpleegd bij den heer Verwer, inspecteur Dierenbescherming De eigenaar gelieve zich bij hem bekend te maken vóór vanavond 7 uur. Het diertje is niet erg gewond en in goede conditie. 40-JARIG JUBILEUM K. PUNT. De heer K. Punt, ontvanger en le ambte naar ter secretarie te Bergen, herdacht he den het feit, waarop hij voor 40 jaar, als 14- jarige jongen op de gemeente-secretarie werd aangesteld. Om 11 uur werd de jubilaris met zijn echtgenoote, zoons en dochters van zijn wo ning gehaald en in de raadszaal, in tegen woordigheid van het voltallig college van B. en W., het raadslid Brak, den oud-burge meester, den heer J. van Reenen en het secretarie-personeel, toegesproken. Mr. H. D. A. van Reenen schetste de loop baan van den jubilaris en diens groote ver diensten voor de gemeente en bood hem als stoffelijk blijk van waardeering, namens de gemeente, een zilveren sigarendoos met inscriptie aan. Hierna werd de jubilaris toegesproken door den gemeente-secretaris, den heer G. Taapke, die hem huldigde als een goed collega en hem namens het gemeenteperso- neel en de politie een fraai Perzisch kleedje aanbood. De oud-burgemeester, de heer J. van Ree nen, sprak hierna een persoonlijk woord tot den heer Punt. Hij herinnerde er aan, hoe hij zich in 1899 naar de school begaf en aan 't hoofd, den heer Franken, de vraag stelde, of deze nog een jongen had, die schrijver wilde worden. Meester Franken haalde toen de 14-jarige Klaas Punt uit de schoolban ken, die bevestigde, dat hij gaarne voor deze functie wildf worden opgeleid. Spr. had eerst in het oude raadshuis met een kamer en later in het nieuwe steeds prettig met den heer Punt samengewerkt en was steeds over de keuze van meester Franken voldaan geweest. Spr. hoopte dat het den heer Punt gege ven mocht zijn nog vele jaren zijn ge waardeerde krachten aan de gemeente te. kunnen wijden. De jubilaris dankte hierna voor den hem gebrachten lof en de cadeaux en verzekerde dat hij nog steeds den dag zegende waarop hij, als jong broekje, op de secretarie werd aangesteld. De feestdag werd verder in familiekring doorgebracht. Op de hedenmiddag gehou den receptie kwamen velen den heer Punt hun gelukwenschen aanbieden, terwijl vele bloemstukken en schriftelijke gelukswenschen getuigenis aflegden voor het medeleven met dit jubileum. 20-JARIG BESTAAN VAN DE AFD. ALKMAAR VAN DE C.B.P.T.T. Zaterdagavond herdacht het personeel ge organiseerd in den Centr. Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel afd. Alk maar op feestelijke wijze het 20-jarig be staan in de groote zaal van het Gulden Vlies te Alkmaar. De voorzitter van de feestcommissie, de heer C. Luking, opende den feestavond en constateerde een zeer groote opkomst, wat tot vreugde stemde. Een begroetingswoord werd gericht tot den directeur van het postkantoor Alkmaar, aan de hoofden van dienst van het telefoondistrict en de refe rendarissen. Het meerendeel der autoritei ten was vergezeld van hunne dames. Spr. hoopte, dat deze avond, die verzorgd werd door leden van de jubileerende afdeeling, goed zou slagen en dat een ieder na afloop van dezen feestavond zou kunnen spreken van een knalavond. Hierna was het woord aan den afd.-voor- zitter, den heer S. Blom. Ook hij heette alle aanwezigen van harte welkom. Hij meende, dat de groote opkomst bereikt is door het mooi uitgevoerd en rijkverzorgd programma. Spr. meende, dat even een blik terug gericht moet worden, om te kunnen constateeren, dat de C.B.P.T.T. niet heeft stil gezeten. Integendeel. Veel successen heeft men kunnen boeken, doch ook veel is reeds weer verloren. Spreker schetste het be staansrecht van een vakorganisatie als deze. Het is een noodzaak, ook dat alle P.T.T.-ers georganiseerd zijn. En juist de C.B.P.T.T. biedt plaats voor allen. Met éenige voorbeel den toonde spreker aan, dat de organisatie zeer zeker bestaansrecht heeft. Wij, als ouderen, zeide hij, hebben de zegeningen van haar bestaan ondervonden. Daarom kon hij de jongeren niet genoeg op 't hart druk ken zich toch vooral te organiseeren, daar, waar hun belangen het meest behartigd worden. Hierna volgde mededeeling van de inge komen felicitaties, sommige vergezeld van bloemenmanden. Aanwezig waren deputa ties uit den Helder, Anna Paulowna, Scha- gen en de Zaanstreek en de bestuurders van den bond .Alkmaar". Nu kwam de 2e bondsvoorzitter, de heer Freen, namens het bondsbestuur een korte rede houden om tevens de afd. Alkmaar te feliciteeren. Deze begaafde spreker gaf in groote trekken weer wat de bond in de 20 jaar die achter ons liggen voor het P.T.T.- personeel heeft gedaan en in dezen tijd nog doet. Ze staat vooraan om te strijden tegen al de verslechteringen die de laatste jaren weer zfln opgelegd aan het personeel „De taak is thans om te trachten datgene wat wij verloren hebben weer terug te winnen". Spr. herdacht de kameraden die in die jaren zijn Bioscopen. Bioscoop Harmonie, van Zaterdagav. tot en met Dinsdagav., 8 uur, hoofdnummer De officiëele vrouw (rom.)," hoofdrollen Vera Korène, Suzy Prim, Pierre Richard Willm. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag geen matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Leer het leven liefhebben (rom.); hoofdrol len Robart Montgomery en Rosalind RusselL Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 1 Mei. 8 uur, 't Gulden Vlies, viering verjaardag prinses Juliana door de chr. Oranjevereen. 7.30 uur, Juliana-bal in dancing 't Brand punt. Bal in 't Centrum-hotel v. d. Molen. Dinsdag 2 Mei. 8 uur, 't Gulden Vlies, concert „Vocaal Alkmaar". 8 uur, de Unie, vergadering Bond voor Staatspensionneering. 8.30 uur, van Teylingenzaal huize Proot, voordr. Frank Reusch over spreekangst en vlot spreken. Woensdag 3 Mei 7.30 uur, dancing Harmonie, verg. Ass. voor Lijkbezorging. heengegaan: Wij als P.T.T.-ers hebben ja ren van opbloei en tegenslag. Spr. wekte vooral de jongeren op om pal te staan en mede te strijden om datgene te behouden, wat ons eenmaal is gegeven: Verschillende groepen in ons bedrijf plukken thans de vruchten van ons werken. Men denke aan de meerdere benoemingen in hoogeren rang, arbeiders in tijdelijken dienst en de station houders. Dank zij de vasthoudendheid van de C.B.P.T.T. is dit in dezen tijd bereikt. Met eenige dichtregelen eindigde de heer Freen zijn met aandacht gevolgde rede. Nu volgden nog als sprekers de afd. den Hel der, de heer Groot, voorzitter der postfan- fare, de heer Kolles, voorzitter B.B. „Amr.", die allen de feestvierende afd. gelukwensch- ten. Onder applaus kwam nu de directeur van het postkantoor Alkmaar naar voren. Deze wilde niet achterblijven met een felicitatie aan de jubileerende afdeeling. Hij geloofde, dat vertegenwoordigers van het personeel noodig zijn. Een goede samenwerking tus- schen directie en personeel is noodzakelijk. Spr. bracht een woord van lof aan voorzit ter Blom, die op juiste wijze de belangen voor zijn menschen weet te bepleiten. Met deze samenwerking hoopte spreker voort te kunnen gaan en het overleg zoo te laten blijven. Ook het hoofd van dienst van het tele foondistrict feliciteerde de jubileerende afd. en sprak eenige vriendelijke woorden. Dat er ook teleurstellingen in het bedrijf zijn en datgene niet bereikt is wat bereikt had kunnen worden daartegenover kan ook vreugde zijn over dat wat bereikt is. Spr. hoopte, dat het bestuu* de kracht zal vinden tot heil van personeel en bedrijf. Hierna bracht voorzitter Blom dank aan de directies van P.T.T. en zeide, dat het een heugelijk verschijnsel is te weten, dat er vertrouwen is tusschen de directie en de vertegenwoor digers der organisatie. Uit wantrouwen is nimmer iets goeds geboren. Spr. hoopte, dat over 5 jaar, wanneer wij ons 25-jarig be staan herdenken, wij nog gezegend mogen zijn met zulk een directie en dat de heeren ook dan tot onze gasten mogen behooren. (Applaus.) Nu kwam de vroolijke kant van dezen avond. Het eerste tooneelstuk werd aange kondigd door den conferencier, den heer C. C. Andriessen, doch alvorens het scherm opging werd verzocht het bondslied staande te zingen. Daarna volgde het een het andere vlug op. Het was een program van tooneel, muziek en dans. Allen speelden voortreffe lijk. Aan de feestcommissie, de werkende leden en de muziek is dank verschuldigd van alle aanwezigen die van het gebodenen volop hebben genoten. Het bal stond onder leiding van den heer Horst en duurde tot dat de hanen begonnen te kraaien. De ingekomen bloemen werden verdeeld over de beide ziekenhuizen. FEESTMIDDAG KINDEREN DER WERKLOOZEN. De goede gewoonte getrouw, heeft de kindervereeniging S. I. S. in samenwer king met het comité voor Ontwikkeling en Ontspanning, een middag gegeven voor de kinderen van de werkloozen, die zooveel moeten ontberen. Wat zeer terecht de voor zitter van het comité, de heer Könhert in zijn openingswoord opmerkte. Hij zeide dat juist de kinderen in den regel vergeten worden en bracht daarom de vereeniging S. I. S. hulde voor het goede streven. Weer hebben de kinderen kunnen genie ten van het blijspel Jan Kwast, de barbier die vijf klanten scheert; van Baas Spijker kop die, om een goeden jongen te krijgen, een list gebruikte, wat aanleiding was tot veel hilariteit, maar tenslotte bleef de dap perste toch over. Hierna kwam een leer zamer stuk n.1. Als de Klok van Negen Slaat. Hierin ziet men hoe een jongen die oorspronkelijk geen zin had om naar school te gaan, met behulp van een agent op het goede pad gebracht wordt, maar la ter vermist werd, doch ook weer gevonden en toen hij vertelde van zijn droom, en in het vervolg heel graag leeren wilde. Tot slot zongen de jeugdige artisten nog eens het nieuwe S. I. S.-lied, wat door alle kinderen in de zaal spontaan werd meege zongen. Nadat de heer Wiesse, secretaris van het comité het slotwoord gesproken had, kregen de kinderen bij het naar huis gaan allen een tractatie mee. Hiervoor was men in staat gesteld door enkele firma's o.a. de N. K. B., de Haka, twee bakkers- patroons-vereenigingen, de heeren Hols- muller, Boulenois, de Winter en enkele an deren, alsmede de burgerij die het mogelijk maakte, dat deze middag gegeven werd, door op de aangeboden lijsten te teekenen. Zoo is deze middag tot stand gekomen en geslaagd en hebben velen den kinderen der werkloozen een goede daad bewezen. HET CHINEESCHE LANDHUIS. Men verzoekt ons te melden, dat er Zon dag a.s. in 't Gulden Vlies een populaire voorstelling wordt gegeven van Het Chinee- sche Landhuis met Albert van Dalsum in de hoofdroL VEREENIGING WESTERLICHT. De vorige week werd de algemeene ver gadering gehouden, welke bezocht werd door afgevaardigden van 16 diaconieën. De voorzitter, de heer G. J. van Leer- sum, opende met een welkomstwoord, waarna de secretaris, de heer Roderwijn, de notulen las, die onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens gaf de voorzitter een uiteen zetting over de vele aanvragen om ge plaatst te worden en wel voor iedere af deeling afzonderlijk. In totaal ruim 200. De secretaris las het jaarverslag over 1938 voor, hetwelk onder applaus werd goedgekeurd. Hieruit stippen wij aan, dat de vereeniging bloeit, hoewel de financiee- le uitkomst iets onder de verwachting is gebleven, oorzaak verhooging van de prij zen der levensmiddelen, noodzakelijk on derhoud en de belastingen. Gehouden zijn 2 algemeene en 8 be stuursvergaderingen. Opgenomen werden 38 personen. Er vertrokken er 8 en er stierven er 31. Per 31 December was het totaal aantal bewo ners 237, n.m. 92 mannen en 145 vrouwen. De jongste was 48 jaar, de oudste 88, ge middelde leeftijd voor alle bewoners 72 jaar, 5 maanden en 26 dagen. Beneden kostprijs 107 bewoners. Uitgeloot werden in 1938 39.000.aan obligaties. Het bestuur bestond per 31 December uit de heeren: S. Akkerman, Jb. Posch en F. W. Roderwijn (aftr. 31 Dec. '39); G. J. van Leersum, G. J. Lovink en J. Dokter (aftr. 31 Dec. 1940); P. Vrije Jr., C. Rutsen en ds. F. W. J. v. d. Kieboom (aftr. 31 Dec. 1941). Aan legaten werd ontvangen 575 en 600; 2 bewoners van 't huis schonken 300 en 100, de bedragen van hunne uitgelote obligaties. Dank werd gebracht aan de heeren Smeding en de Haas voor de vele moeiten, die zij zich getroosten om de leesbibliotheek te verzorgen. Gememoreerd werden de verschillende wedstrijden, welke door de bewoners ge organiseerd zijn, het goedgeslaagde kerst feest in de verpleegafdeeling, waaraan de zusters steeds groote zorg besteden, waar na dank werd gebracht aan de directie en (het personeel voor den ijver en toewij ding, waarmede ieder op de hem of haar toegewezen plaats werkzaam is en ten slotte werd de hoop uitgesproken dat het bestuur de kracht moge worden gegeven om werkzaam te kunnen blijven in het be lang van 't mooie Tehuis, dat aan zoovelen een rustigen ouden dag verstrekt. Uitvoerig werd gediscussieerd over commerciëele of ideëele exploitatie van 't Tehuis, zulks in verband met de reeds genoemde financieele uitkomst over 1938. Algemeen was men het er over eens, dat beiden als tot heden moeten samen gaan. Overwogen zal worden of 't noodig is enkele lage prijzen te verhoogen en om zoo mogelijk bezuinigingen aan te brengen, doch niet ten koste van de voeding. De balans, verlies- en winstrekening over 1938 werden goedgekeurd, alsmede het jaarverslag van den penningmeester. De balans sloot in debet en credit met een bedrag van 722.978.65; de verlies- en winstrekening op 205.720.27. Uitgeloot werden 1 obligatie 1000 ren teloos, 3 obligaties a 1000 4 en 5 obl. a 1000 4 Vj betaalbaar 2 Jan. 1940, terwijl extra werden uitgeloot 15 obligaties a 1000 4Y-t betaalbaar per 1 Juli a.s. Besloten werd de rente van de nog in omloop zijnde 4K obligaties te brengen op 4 waarvoor de stukken ter afstem peling zullen worden opgevraagd. Men verwacht algemeene medewerking van de obligatiehouders. De renteverlaging gaat 1 Januari 1940 in. In bespreking kwam eene opgemaakte begrooting tot stichting van een Tehuis voor minvermogenden, hetwelk in de vo rige vergadering door één der aanwezigen naar voren was gebracht. Volgens deze be grooting, die zeer serieus is opgezet, is exploitatie zonder verlies niet mogelijk. Er waren echter een paar leden, die meenden dat 't wel kan, zoodat 't plan in studie blijft. Aan het einde dankte de voorzitter allen voor hunne aanwezigheid en voor de pret tige besprekingen, in 't belang van Wester- licht gehouden, waarna hij de vergadering sloot. WILLY DERBY IN HET GULDEN VLIES. Toen Willy Derby gisteravond in het Gulden Vlies optrad, is op afdoende wijze gebleken, dat hij nog tot onze meest popu laire artisten behoort, want alleen zijn naam was voldoende om de zaal geheel te vullen. Een enthousiast publiek verwelkomde hem, toen hij zich met zijn trouwen begeleider Bob Snoeck presenteerde. Hij vulde het ge- heele programma voor de pauze en in vlot tempo heeft hij zijn uitgebreide repertoire in Alkmaar doen hooren. Zijn succes met het nummer de Lambeth Walk was al dadelijk groot, vooral toen hij den dans met een dame uit het publiek demonstreerde. Maar ook de andere nummers, vlot ingeleid, ver wierven luiden bijval zooals b.v. Moeder moet vliegen, vader moet wiegen, en zijn nieuwste succes: Scheiden doet lijden. Tot meezingen bleek het publiek gaarne bereid en zeker zal dit nieuwe Derby-nummer spoedig populair zijn. De melodieën die thans over de geheele wereld bekend zijn, bracht Derby natuurlijk ook in eigen be werking, zooals De Penny serenade, de Paraplue-koopman en de Jazz-Tree. De Penny-serenade, de buitengewone compositie van onzen landgenoot Meile Weersma, is één der beste nummers van het laatste jaar, maar ook de andere nummers verdienden den luiden bijval. Aardige be kende liederen worden onder leiding van Willy Derby door het publiek gezongen op een wijze die Jacob Hamel had doen BP nieten. Na de pauze trad eerst op de goochelaar Davolo, die inderdaad een uitmuntende kracht bleek op dit gebied. De verbluffend zekerheid, waarmee hij zijn toeren yjt. voerde, meestal met eenige helpers uit het publiek (wat telkens tot groote vroolijkheid aanleiding gaf), ontlokte den aanwezigen telkenmaal een luid applaus. Een tweede optreden van Willy Derby besloot den avond. In ruime mate voldeed hij aan de verzoeken om verschillende van zijn bekende nummers: De Witte Rozen, de Barbier (parodie op de Figaro-solo uit de Barbier van Sevilla), het Schooiertje, Het Biblebonsche eiland, enz. vonden een dank baar onthaal. Een woord van hulde aan den begeleider Bob Snoeck, die verschillende refreinen met Derby samenzong, zij hier gaarne gebracht. Een aardige plantenver- siering gaf het tooneel een prettig aanzien. 't Was voor 't gezelschap Willy Derby ea voor den heer Mooy een mooie, succes avond. EEN AUTOBOTSING OP DEN KENNEMERSTRAATWEG. Gistermiddag ongeveer 4 uur had op den Rijksstraatweg ter hoogte van de tennisba nen van Nijenburg een ernstige autobotsing plaats. Uit het zijlaantje van het landgoed, dat van de tennisbanen op den Rijksstaat- weg uitkomt, reed de auto van de heer van L. uit Alkmaar en de bestuurder heeft zich blijkbaar niet gerealiseerd, dat hij op het kruispunt van een gevaarlijken voor- rangsweg kwam en dezen niet mocht op rijden alvorens hij er zich van overtuigd had, of van rechts of links een auto naderde Uit de richting Limmen kwam op dat oogenblik de heer B. uit Enkhuizen in een nieuwe Lincoln. Daar deze auto een snel heid van ongeveer 80 K.M. had, kon de be stuurder de van de tennisbanen komende auto moeilijk ontwijken. Hij deed daartoe op het laatste oogen blik nog een poging door naar den linker kant van den weg te sturen. Het gelukte hem daardoor een botsing met de andere auto te voorkomen, maa het gevolg was dat de nieuwe Lincoln tegen een lantaarn paal terecht kwam, daarna tegen een boom sloeg en tegen een boom aan den anderen kant van den weg tot stilstand kwam. De bestuurder bekwam wonder bo ven wonder geen letsel, maar de auto werd grootendeel vernield. De politie van Heiloo heeft van een en ander proces-verbaal opgemaakt. ONS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed uit! 1 DRUKKERIJ COSTER. ovuiciaal Hieuws Het bloembollenveld zonder eigenaar. Terwyl de controleurs der Sierteeltcen trale aan de Breedslaglaan te Heemskerk bij het tulpenveld zonder eigenaar de wacht hielden, naderde des avonds omstreeks elf uur een vrachtauto. De controleurs, die zich verdekt opstelden, zagen 7 personen uit de auto stappen, die overijld aan het bloemen plukken gingen. De politie werd onmiddel lijk gewaarschuwd en gelastte de plukkers het werk te staken. En der plukkers ver klaarde de bloemen te hebben gekocht, doch de politie gaf geen pardon. Zonder bloemen moesten de nachtelijke bezoekers weer terugkeeren. Het wachten op den eigenaar wordt nog steeds volgehouden. Kiesvereeniging. Vrijdag vergaderde in café de Vries de pas opgerichte Burger Kiesvereeniging. Een geweldige belangstelling werd voor deze bijeenkomst aan den dag gelegd. Gaven zich Woensdag bij de oprichting 39 leden op, vóór men tot de besprekingen overging, klom dit getal tot 86. De leiding was bij den heer Schuuring in goede handen. Hij hoopte op vruchtbare samenwerking en gaf meteen te kennen dat het in de bedoeling lag dat candidaten, die met voorkeurstemmen gekozen wer den, zich zouden terugtrekken, om te voorkomen dat men, evenals vier jaar ge leden, om den tuin zou worden geleid. Hierna gaf hij de vergadering gelegen heid om namen van candidaten in te leveren. Bij controle bleken er 15 te zijn opgegeven, waarvan er zich twee terug trokken, dus ging het daarna om het nummeren van deze 13 candidaten. De uitslag was als volgt: nr. 1 werd Jb. de Boer (aftr.), 2. P. Slot, 3. P. Spaan, 4. G. Dekker, 5. J. Brouwer, 6. J. Zwaan, 7. J. Hemke, 8. J. v. d. Gragt, 9. P. Leegwater, 10. Jb. Moerbeek, 11. H. de Vries, 12. C. Groot Wzn. en 13. S. He ringa. De heer Witteveen, die bij eerste instantie nr. 8 en de heer Du Prie die nr. 11 geplaatst werd, konden zich niet vereenigen met het besluit van de verga dering dat leden die met voorkeurstem men worden gekozen zich moesten terug trekken, zoodat deze van de candidaten- lijst werden afgevoerd. Opgemerkt dient nog te worden, dat de heeren Spaan en Zwaan ook aftredend waren. Gezien het late uur, werd beslotene de bestuursverkiezing uit te stellen tot de volgende vergadering. De openbare school gesloten. Zaterdag had hier een gebeurtenis plaats, waarbij geen der aanwezigen en betrokkenen zijn ontroering kon beheer- schen. Het was n.1. de ongeluksdag, waar op de openbare school die meer dan drie eeuwen had bestaan, wegens opheffing moest worden gesloten. Om half elf ver- eenigden alle leerlingen zich in het groot ste lokaal, om daar de afscheidswoorden aan te hooren van het hoofd der school

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2