AMSTEROAMSCHE BEURS verfraai uw bibliotheek. OUDE NIEDORP EGMOND AAN ZEE 2WAAG EGMOND A. D. HOEF HEILOO NIEUWE NIEDORP EERSTE BLAD Onze binderij maakt Uw oudt boeken als nieuw! BINDERIJ COSTER. ALKMAAFSCHE COURANT. TEL. 3320. JkoviHcUud Tlieuws EEN AVONTUURLIJK UITSTAPJE. Met een Heldersche botter er van door. Van Kornwederzand werd Zondag een ongeveer 45-jarige Heldersman gevankelijk naar Den Helder overgebracht, wat voor hem het einde was van een zeer avontuur lijk uitstapje, zegt de N. H. Crt. Zaterdag werd hij in Den Helder gezocht en om hieraar te ontkomen stapte hij re soluut op een in de haven liggenden botter, de Texel 191, en ging ging er mee het zee gat uit, ondanks den harden wind. Op zee viel het echter niet mee, vooral ook omdat een botter bij stoi machtigen wind niet Ge makkelijk door één man kan worden be diend. Hij verspeelde het zeil en de nog zoo goed als nieuwe fok. Na eenigen tijd gaf ook de motor het op en het einde, was, dat hij het schip op ds steenglooiïng van den afsluitdijk, juist ten oosten van Kornwerderzand verspeelde. Doornat kwam hij bij de soldaten der mili taire bezetting, die hem van droge kleeren voorzagen. Omdat zij natuurlijk geen bur- gerkleeding voor hem hadden kreeg hij een soldaten-uniform aan. De schipbreukeling deelde mee, dat hij het schip verloren achtte en daarom alles wat nog waarde had, wilde verkoopen, om dan den botter zelf te sloopen. Hij begon al vast met eenige koperen lantaarns aan den man te brengen. Bij het onderzoek door de marechaussée ingesteld bleek echter al spoedig, dat hij 't schip gestolen had. Het eind van het liedje was dan ook, dat hij naar Den Helder op transtport is gesteld. De eigenaar der Texel 191 heeft gisteren het overblijfsel van zijn botter in oogen- schouw genomen. Veel bleek er niet meer van heel te zijn en het schip kan dan ook als verloren worden beschouwd. De mast, de motor, de netten en de inventaris voor zoover nog aanwezig, zyn het eenige, wat voor hem is overgebleven. BENOEMING INGENIEUR WIERINGERMEER. Bjj K. B. is benoemd tot inspecteur bij het .openbaar lichaam „De Wieringer- meer", in vasten dienst, ir, B. Prummel, te Middenmeer, thans reeds in den polder werkzaam. Zwemvereeniging 't Skarpet. Bovengenoemde vereeniging hield haar jaarvergadering in café Feijs te Oude "Nie- dorp ondër voorzitterschap van den heer Leek. De secretaresse mejuffrouw M. Kriller, bracht verslag uit over het afgeloopen jaar dat onder dank werd goedgekeurd. Uit het financieel verslag noteeren wij dat de ontvangsten hebben bedragen i 631.98, de uitgaven 443.67. Batig saldo 188.31. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Wolthuis gekozen in de plaats van den heer Doorn, die zich niet meer beschikbaar stel de. De vergadering besloot tot wijziging van het reglement. Het bestuur stelde de vergadering voor over te gaan tot het bouwen van een W. C. bij het bad, het aanschaffen van een controlegebouwtje, het doen plaatsen van een wringer en het laten komen van een hoeveelheid zand ter aanvulling van de bassins en het strand. De kosten zullen worden bestreden uit de geldon welke de vereeniging heeft ont vangen tengevolge van een schenking. De voorzitter deelde nog mede, dat door bemiddeling van het gemeentebestuur een patij bollen werd verkregen van de sier teeltcentrale. De hyacinthen staan thans reeds mooi in bloei. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken waren besproken, sloot de voorzitter de vergadering. Feest in de Prins Hendrik Stichting. Ter eere van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana vierden de oudjes in de Prins Hendrik Stichting reeds Za terdagavond feest. Het programma voor dezen avond was zeer gevarieerd. Medewerking verleenden mevr. JonkerJonker, de heer Jonker met het dames-zangkoor Half Vijf en pro fessor Caki. Het dameskoor opende den avond met enkele lente-liederen, waarna mevr. Jon ker—Jonker en mej. J. Kühl een wals uit voerden. Professor Caki gaf vervolgens verscheidene oude en nieuwe goochel toeren ten beste. Als besluit van het eerste gedeelte van dezen avond zong het dames koor een cantate van mej. Zwaan uit Alk maar met vele bekende melodieën, waar in het leven van den zeeman bezongen werd en tevens, ter gelegenheid van den verjaardag van de Prinses, ons Vorsten huis werd bezongen. Vóór de pauze nam de regent der Stich ting, de heer H. G. J. Uilkens, die met mevr. dezen avond bijwoonde, het woord om namens het college van regenten den scheidenden bootsman, den heer W. <-*■ Haack, die den dienst verlaat om zich in Heiloo te vestigen, toe te spreken. HU sehetste den heer Haack als een plichts getrouw man, wien geen moeite teveel was, als het de Stichting betrof. By de verpleegden stond hij in groot aanzien. Namens de regenten dankte spr. hem voor al wat hü voor de Stichting en haar verpleegden gedaan had en wenschte hij hem nog een gelukkigen levensavond. De heer Haack dankte voor de waar deerende woorden, doch verzekerde slechts naar beste weten zijn plicht te hebben gedaan. Hij had altijd prettig ge werkt, vooral in de oude Stichting en bewaarde daaraan de aangenaamste her inneringen. Na de pauze werden nog enkele dans en zangnummers gegeven, o.a. het beken de maskeradespel en de zigeunerdans, die ook op de 8 October-avonden een groot succes was. Professor Caki vergastte de oudjes nog op enkele werkelijk verbluf fende goocheltoeren. De directeur, de heer J. H. van den Berg, dankte na afloop alle medespelenden har telijk voor het buitengewoon aardige programma, waarmede zij dezen avond de oudjes gezellig hadden bezig gehouden en sprak den wensch uit, allen nog meerdere malen in de Stichting te mogen zien op treden. Met een driewerf hoera betuigden de oudjes hun instemming met deze woorden. De pruimen rjjp. De heer J. Saai, alhier, heeft de eerste pruimen (vier in getal) al weer rijp. Dit is ongeveer een week later dan het vorige jaar. Het viertal ligt keurig verpakt in een doosje op nog enkele rijpe vruchten te wachten, om dan te worden geveild. Een goed tulpengewas. Het staat er momenteel met het tul pengewas goed voor. Het weer is tot nog toe uitstekend voor deze culture. Spora disch treedt de z.g. ziekte het vuur op. Allerwege is men bezig met spuiten, om het optreden van deze zoo gevreesde ziekte zooveel mogelijk te voorkomen. Raadsverkiezing. De verkiezing voor de vaststelling der groslijst der R.K. Staatspartij te Egmond a. d. Hoef op Zondag 30 April j.L had tot uitslag: 1. P. C. M. Simons 408 punten, 2. J. de Waard 662 punten, 3. W. Rozemeijer 742 punten, 4. S. Hopman 787 punten, 5. C. Val- kering, 6. P. Bras, 7. B. Leijen, 8. L. v. Dam, 9. M. Stooker. „Gemeentebelang". Het comité van actie „Gemeentebe lang" hield Maandagavond vergadering in de Onderneming. De voorzitter, de heer Jac. Dekker, sprak zijn genoegen uit over de groote opkomst. Teneinde de nieuwe leden in te lichten, gaf spr. een schema van wat op 27 Maart is behandeld. Na verschillende vragen te hebben gesteld verklaarde de voorzitter van den Bond van gepensionneerden, dat hier de belevensbehoeften te duur waren en de belasting ongekend'hoog, althans de pers. lasten. Uit dien hoofde kon hij de actie van Gemeentebelang, althans in groote lij nen, wel onderschrijven. De bond had ook niet stil gezeten. Er was den directeur van P.T.T. verzocht om meer brievenbussen en ze zijn er gekomen. Een verzoek om ver grooting van de wachtgelegenheid aan het postkantoor was er eveneens gekomen. Aan den burgemeester was een bezoek gebracht en gewezen op de matige verlichting en bij het G.E.B. op het te hooge vastrechttarief. Er is in Heiloo nog wel meer te doen, zeide spreker. Het program van actie besprekend, zeide spreker, dat het hem onjuist voor kwam dat er zoo weinig contact was tus- schen Gemeentebelang en de raadsleden. Met genoegen heeft hij vernomen, dat dit in de toekomst beter zal worden en dat is ook noodig. Voorts stelde deze spreker eenige vragen aan den voorzitter en de gemeente raadsleden. Uit de antwoorden kwam vast te staan, dat vier jaar geleden ls bepaald dat de raadsleden geheel vrij staan in hun doen en laten. Zij behoefde naar r.iemands pijpen te dansen en dat is ook noodig. Niemand wil marionetten, doch dat sluit niet uit, dat men wel voeling kan houden met de veree niging die hun afvaardigde, en dat is tot heden niet gebeurd. Bij de punten: verhooging jaarwedde ge- meentepersoneel en uitbreiding rioleering was dit zeker noodig geweest. Hierna kwamen de tongen los. Over de uitbreiding van de rioleering verschilde men van inzicht, doch de bevolking wordt an dermaal een last opgedrongen die niet is te betalen. Men beschikt maar, zonder meer en „Sijmen" is er goed voor. De verhoogde jaarwedden werden afge keurd. Men noemde het onverantwoordelijk dat een gemeenteopzichter, die 2500 sala ris had, nu tot 1 60 per week komt. Nu komt hij uit boven een bekwamen opzichter te Alkmaar. De stadsallures die men hier aan neemt, zijn niet op hur. plaats. Een admi nistrateur van het G.E.B. wordt directeur (natuurlijk met de noodige verhooging van salaris) en de raadsleden slikken het maar, helaas ook een van de onzen, die notabene voor zuinig beheer moet opkomen. Men bracht een compliment aan die raadsleden die tegenstemden en men vond het wensche- lijk, dat de raadsleden van Gemeentebelang één lijn trekken. De raadsleden gaven een uiteenzetting, dat zij hun eigen inzicht heb ben gegeven. De moeilijke positie van de raadsleden die niet de politiek van de meer derheid in den raad (roomsch-rood) vol gen, werd uitvoerig besproken, doch met ge noegen werd geconstateerd, dat men de raadsleden niet wil binden. Niemand wilde dat, doch wel overleg en met de uitspraak van de leden kunnen zij hun voordeel doen. De voorzitter meende, dat de uitgaven zoo laag mogelijk moeten blijven. Als er een 3000 over is, zooals nu, moet het aange wend worden voor belastingverlaging en niet voor verhooging van de jaarwedden der ambtenaren. Breedvoerig werd de verhooging der sa larissen besproken. Laat men kijken naar Bergen en de gemeenten aan de Langendijk. De salarissen van gemeente-ambtenaren zijn in verhouding van die van het rijk en de P.T.T. veel te hoog. Een opzichter bij den Rijkswaterstaat krijgt f 2000 per jaar en een opzichter uit de gemeente Heiloo 60 per week. De raadsleden verklaarden, dat Heiloo in de salarissen de derde gemeente van onderen af is over 27 gemeenten in het land. Ook zij gaven toe, dat de personeele belasting hoog is, doch momenteel kan men niet anders. Gevraagd werd of de lijsten die aan Ged. Staten zijn aangeboden van „Gemeentebe lang" uitgingen. De voorzitter antwoordde ontkennend. Ook aan de katholieken is een lijst ter teekening aangeboden door een ze keren D. die bij zijn party geen gehoor vond en toen zelf is opgetreden. De voorzitter wilde eerst een uitspraak van de vergadering hoe men denkt over „onze" raadsleden. Hij verzekerde, dat men op meer contact kan rekenen. De vergadering gaf met 25 van de 28 stemmen hun vertrouwen aan de zittende raadsleden (de raadsleden onthielden zich van stemming) en hierop werden de heeren Kant en Rus no. 1 en 2 van de candidaten- lijst. By stemming weTd de volgende lijst vast gesteld: 1. J. Kant, 2. J. Rus Cz., 3. C. ten Bruggencate, 4. Jac. Dekker, 5. G. Govers, 6. G. Jonker, 7. IJ. Krooneburg, 8. Jac. La- keman, 9. C. van Marle, 10. J. W. F. Meijer. Hierna sluiting. N ied orperpol d e r De vergadering van Stemgerechtigde In gelanden van den Niedorperpolder werd Zaterdag gehouden ten lokale van den heer de Weerd te Terdiek. De voorzitter, de heer J. Stammes, heette de aanwezigen welkom. Als hulpmachinist is in de plaats van der, heer S. Veen, die in verband met zijn leef tijd heeft bedankt, aangesteld de heer M. Poen te Oude-Niedorp. Namens de commissie belast met het na zien der rekening (1938) werd verslag uit gebracht door den heer G. Bobeldijk. Alles is in orde bevonden, waarna tot goedkeu ring werd geadviseerd. De ontvangsten hebben bedragen f 15.168,39 en de uitgaven f 14.338,86. Het voordeelig saldo is 829,53. Als een verheugend feit zeide de voorzit ter te kunnen mededeelen, dat er geen ach terstallige lasten meer zijn en over 1938 alles is betaald. De voorzitter kon zich niet herinneren, dat dit ooit het geval is geweest. Hierna werd een overzicht gegeven der kosten van het uitgevoerde slootwerk in werkverschaffing, met welke werkzaam heden is begonnen 10 Mei 1937, terwijl het werk 14 Mei 1938 geheel is klaar gekomen. Vanaf 21 Juni 1937 tot 8 Januari 1938 heeft het werk echter stilgelegen, in ver band met de stopzetting der werkverschaf fing. De totaalkosten hebben bedragen f 6.254,31, waarin begrepen een post loon van 4.463,65 en sociale lasten f 307,14. De Rijkssubsidie, welke alleen is berekend over de twee laatstgenoemde posten, heeft bedragen 4.288,69. De bijkomende kosten, welke geheel voor rekening van den polder zyn gekomen, hebben bedragen f 1.483,52, -wijl de bijdragen in het loonbedrag en sociale lasten 482,10 zyn geweest. Aldus tctaal voor rekening van den polder 1.965,62. De bijzondere ontvangsten we gens verkoop slootershout e.d. beliepen 399,08. Zoodat uiteindelijk de kosten van het uitdiepen en verbeteren van alle hoofd uitwateringen voor rekening van den polder komen op een bedrag van f 1.566,54. De voorzitter zeide, dat de toestand van alle Polderslooten (in totaal 7 a 8 K.M. lengte) thans zoo ideaal is ais we nog nooit hebben gehad en voorloopig de eerste 25 jaar wel geen slootwerk uitgevoer zal be hoeven te worden, wat de Polderslooten be treft. In de plaats van den heer G. Bobeldijk werd als rekeningcommissielid voor 1939 aangewezen de heer A. Fijnheer. Mede commissieleden zijn de heeren Jb. Kooij en A. v. Zoonen, terwijl de heer P. Zwagerman als plaatsvervanger blijft aangewezen. Vervolgens werd de begrooting aan de orde gesteld voor 1939. De becijferingen, welke reeds door het bestuur voorloopig zijn opgemaakt, werden nog eens nagegaan en waar noodig toegelicht. Er werden geen wijzigingen noodig geacht en de begrooting wordt goedgekeurd op een ontvangst en uitgaaf van f 7420,54, met een bedrag voor onvoorziene van f 812,04 en een omslagbe rekening van 1 lager per H.A. als vorig jaar, namelijk 7. Het voorstel van het bestuur om nu reeds een besluit te nemen tot het eventueel aan gaan van een kasgeldleening voor den dienst 1940 groot f 2000 voor de laagst mo gelijke rente werd aangenomen. Terzake van een onderhoud mfct een amb tenaar van den Pensioenraad en een daarna ontvangen schrijven betreffende pensioen grondslag van den machinist Kistemaker, bleek, dat deze grondslag door waardebepa ling van enkele emolumenten en een hoo- gere bepaling der huurwaarde met. 200 zal moeten worden verhoogd. Voor de op nieuw vast te stellen pensioengrondslag zal de gewone bijdrage moeten worden be taald van terugwerkende kracht vanaf 1 Januari 1935. Het verhaal op den machi nist is 10 van den grondslag. Na toelichting en bespreking werd beslo ten den pensioengrondslag te verhoogen met 200. Gemeend werd, dat deze ver hooging ook in het belang van den machi nist is. De voorzitter vond de pensioengrondslag- verhooging wel mooi, maar de pensioenbij drage van terugwerkende kracht is voor den heer Kistemaker zeer bezwaarlijk. Hy zeide, dat deze een zeer goed machi nist en werker voor den Polder is en meen de, dat dit wel iets waard is. Hij doet ooic veel werk als dat in het belang van den polder noodig blykt, wat hg volgens aijn in structie niet verplicht is. De voorzitter stelde voor, in verband met een en ander, den heer Kistemaker een gratificatie te verleenen van 100, waartoe werd besloten. In verband met een wijziging van de dienstplichtwet is wijziging van het ambte narenreglement noodig. Overeenkomstig een schrijven van H.G.S. werd tot wijziging besloten. Terzake de verplichting tot verzekering betreffende het beheer van den penning meester werd besloten tot verzekering over te gaan bij de Nationale Borg Maatschappij te Amsterdam tot een bedrag van 2.000. Aan het bestuur werd machtiging ver leend tot het uitvoeren van werken voor den polder als in eigen beheer. De voorzitter kondigde zijn heen gaan aan. De voorzitter zeide in den a.s. herfst periodiek te moeten aftreden als lid van hel bestuur. Vroeger, aldus de voorzitter, heb ik meermalen gezegd de ouden blijven te lang zitten en om mij zelf daaraan nu ook niet schuldig te maken, meen ik thans ruim schoots den leeftijd te hebben bereikt om plaats te maken voor een jongere kracht. Ruim 40 jaar heb ik zitting in het bestuur gehad. Maar de tijd gaat voort en dan moet je wel opletten, anders merk je niet, dat het je tyd is. Spr. dankte zijn medebestuurde ren en de ingelanden voor de medewerking en de aangename samenwerking, die hij tij dens zijn zittingsperiode zoo ruimschoots heeft genoten. (Applaus.) De heer Stammes is 25 Nov. 1895 benoemd tot lid van het bestuur en heeft dus vanaf 1 Januari 1896 als bestuurslid zitting ge had. Na eerst een paar jaar als waarne mend voorzitter te hebben gefungeerd is hij in de vergadering van 9 Januari 1905 tot voorzitter benoemd. Voorwaar een periode welke niet veel fcestuurderen zullen be leven. Spoet DE TWINTIGSTE JULIANADAG. Het weer werkte niet mee. De uitslagen. De twintigste dag van de schoolwed- strijden heeft zich helaas niet gekenmerkt door prettig weer. Het was den geheelen dag regen en eigenlijk hoort dat niet bij 'n Julianadag. Echter, dat minder prettige weer deed geen afbreuk aan het enthousiasme, dat den geheelen dag het sportfeest kenmerk te. Elke wedstrijd werd bijgewoond door zeer enthousiaste supporters, die zich hun kelen hebben schor geschreeuwd. Over het algemeen vielen de prestaties niet mee en vooral de eindwedstrijd voet bal stonden op lager peil dan gewoonlijk. Al willen we direct opmerken, dat voor zoover wij het gezien hebben, de sterkste ploegen wonnen. En verder zouden wij een volgenden keer wat betere scheidsrechters wenschen by de belangrijkste partyen. Natuurlijk vond aan het einde van den dag de prijsuitreiking plaats. De heer K. Bos verving den heer Lutterot (die nog steeds met zijn gebroken knie zit) en sprak de hoop uit, dat deze mentor spoedig weer geheel hersteld zal zijn. Verder hield de heer Bos een toespraak, waarin hij tal van personen en organisaties dank zegde voor hun medewerking. Wij kunnen helaas deze toespraak niet verslaan omdat het leven op de tribune dat onmogelijk maakte. Slechts zouden we hier 't dankwoord aan den heer Schot, den rijwielbewaarder, willen memo- reeren, dit vooral, omdat de heer Schot zooveel jaren lang belangeloos het toezicht op de rijwielen hield. Burgemeester van Kinschot heeft ver volgens de beteekenis van Julianadag ge schetst en hulde gebracht aan den initiatief nemer van deze schoolwedstryden, den heer Schipper. Tenslotte reikte hij de prijzen uit aan de vele winnaars. De uitslagen luiden: I. Athletiek4 x 50 M. estafette meis jes lager onderwijs le pr. Centr. 7e lj. I 34,5 sec.; 2e pr. Nic. Beetssch. I 34,6 sec. II. Hockey voortgezet onderwijs: A. meisjes: Handelssch. IGymn. I 011; B. jongens: H. B. S. IGymn. I 31. III. Korfbal meisjes voortgezet onder wijs. Afd. I H. B. S. I—ULO Alkmaar I 0—2; Bergen I—Kweeksch. I 0—0; Afd. II H. B. S. IIULO Alkmaar II 00; Bergen Ila H. B. S. II 0—2: Bergen Ilb—Kweeksch. II 0—4; Afd. III H. B. S. III—ULO Alkmaar III 1—0; Bergen III—Centraal 7e lj. I 0—2. IV. Voetbal Eindwecistrijden. A. Voort gezet onderwijs. Afd. I Lyceum IHandels avondschool I 30; afd. II Ambachtsschool 1Lyceum II 65; Afd. III Ambachtsschool IIH. B. S. IV 2—3 (na verl.) Afdeeling IV Gym. II—H. B. S. V 2—4; afd. V ULO Heiloo IICentr. 7e lj. I 40. B. 7-klassige lagere scholen. Afd. I Koe dijk ICentr. 7e lj. III 21. C. 6-klassige lagere scholen. Afd, I. Linden- school I—Nic. Beetsschool I 07; afd. II Wilhelminaschool IICentr. 7e lj. 2—0. Alcmaria VeteranenOnderwijzerselftal (voetbal) 46. Zwemmen SUCCES VOOR MAYS IN VELSEN. Bij de te Velsen gehouden nationale zwemwedstrijden is het D.A.W.-lid Frans Mays erin geslaagd zich derde te plaatsen op het nummer 200 M. schoolslag in den goeden tijd van 3 min. 1.2 sec. Mays. die in een zwakke serie was inge deeld, eindigde met een voorsprong van 20 ^fcheepsüldUutm STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Ajax 2 Mei te Amsterdam. Bennekom 30 April van Curagao naar Cristobal. Colombia 1 Mei 15 u. te Hamburg. Crynssen 30 April te en van Paramaribo naar Trinidad. Deucalion 1 Mei van Oran n. A dam. Euterpe 2 Mei te Amsterdam. Hebe 1 Mei te Amsterdam. Iris 2 Mei te Amsterdam. Nereus 30 April van Musel n. Vigo. Theseus 1 Mei v. Kopenhagen n. Stettin. Tiberius 1 Mei 20 u. Finisterre gepass. Trajanus 1 Mei v. Tunis n. Alexandrië. Ulysses 1 Mei v. Algiers n. Aptras. Venus 1 Mei te St. Raphael. Vulcanus 1 Mei van Tripolis n. Gocek. sec. op zijn naasten concurrent, terwijl in de laatste serie de recordhouder Smitshuizen (A.Z. 1870) en Seton (Zian, den Haag) zicll eerste en tweede plaatsen, in resp. 2 min. 49 sec. en 2 min. 53 sec. Gerkens (Nereus) werd vierde in 3 min. 5 sec. Jammer was het, dat DA.W. bij de 100 M. borstcrawl heeren niet vertegenwoor digd was. Zeker zou anders de derde prijs naar Alkmaar zyn gegaan. De uitslag van dit nummer was: 1. J. v. Merkesteijn (Dol fijn) 1 min. 3.5 sec.; 2. T. Houtschilt (Zian) 1 min. 4.7 sec.; 3. C. Braasem (Zian) 1 min. 7.9 sec. ALCMARIA - NIEUWS. Het Meinummer van het Alcmaria- Nieuws geeft den redacteur gelegenheid, om een waarschuwende stem te laten hooren. Onder den titel „Quo Vadis Alc maria?" schrijft Elte n.1., dat alle hens aan dek geroepen moeten worden, omdat het thans de tijd is, dat Alcmaria zich terdege gereed maakt voor het volgende seizoen. Lutterot gaat eigenlijk op hetzelfde thema borduren en Meinders eveneens. Uit al deze artikelen blijkt wel duidelijk, dat er iets moet gebeuren, opdat Alcmaria weer de gevreesde sterke tegenstander wordt. Bestuursmededeelingen, de aankondi ging van den feestavond (Zaterdag a.s.!), het Maartoverzicht en een speciale uit eenzetting van den wedstrijd Alcmaria W. F. C., zulks naar aanleiding van het verslag in het W. F. C.-orgaan, comple- teeren het nummer, dat dezen keer wel zeer belangrijk van inhoud is. Wielrennen NEDERLANDSCHE WIELREN UNIE. Training van de voorloopige ploeg. Sinds eenige weken traint een groep amateurs onder leiding van den heer G. Schilling. In de door de sportcommissie van de N. W. U. voorloopig gevormde ploeg zyn op genomen: J. Derksen, Zwolle; P. Smits, Te- gelen; M. v. Gelder, Amsterdam; P. J. Evers, Alkmaar; J. Pronk, Alkmaar; O. Moeke, Weespercarspel; J. P. v. d. Heyden, Haar lem en M. Mensen, Amsterdam. Wedstrijden. Op 2en Pinksterdag zal de baanploeg star ten in sprint- en achtervolgingswedstrijden op de wielerbaan te Alkmaar, op 7 Mei a.s. vermoedelijk op de baan te Heemstede en waarschijnlijk op 14 Mei op de Rijswijksche wielerbaan. Aan den Olympischen dag op 11 Juni a.s. wordt deelgenomen in sprint- en tandem- wedstrijden, terwijl bij de opening van het Stadion te Nijmegen op Zondag 9 Juli a.s. de N.W.U.-ploeg tot de deelnemers zal be- hooren. OPGAVE VAN N OORDHOLLANDSCHj LANDBOUWCREDIET N.V. van Dinsdag 2 Mei 1939. Vor. k. 96 94%, 19'/. 117 STAATSLEENINGEN. 3-3V, Neder 1. 1938 3 Ned.-lndië 1937 5)4 D .hschl. m. verkl. BANK-INSTELLJNGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. v. 250 123 Koloniale Bank152Va Ned. Ind. Handelsbank ,117 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 33»% Calvé Delft Cert 79»/. Nederl. Ford 346 Lever Bros126»/, Philips Gloeil. Gem. Bezit 183»/. INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Betbleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper Nortb American Rayon Rep. Steel Standard Brandt Steel eomm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Verg Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Pbillip* Oil Shell Union 8=/18 Tide Water 9% RUBBERS. Amsterd. Rubber 181% Deli Bat. Rubber .119 Hessa Rubber '90 Oostkust 106'/, Serbadjadi 81»/, Interc. Rubber 2'/. SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChina—Japan lijo Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia 148 Oude Deli 180 Senembah 167 AMER. SPOORWEGEN. Atehison Topeka 20V, 20'/, Illinois Central 8% 8»%;-% Southern Pacific 9V» 96% Southern Railw. Cert,. 10% 101/, Union Pacific 681/, 68% Can. Pac2U/16 2'/, tExclaim. 'Exdividend. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koer» 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers 30i/M 18'/, 40% §4'8/,6 30% 23%a 12 11%» 4'% 33% 3'/, 401 197 214 81% 62'/. 120 271% 28y% 59 25% )00 78 98'/. 105 2.45-3.00 97 94"% 20 116»/, 124 154% 117 34%-% 82 342 128»/.-9 1S5-»/, 30'% 18'%-t 4C% 4% 31% 23%-4 11'% 1'1S% 4% 3*u% 3 405 199-200 214»/, 82% 122 2931-94 59 25% 9%» 183% 121 90% 106 2«%-% 99 76% 100 105% 149'/, 179% 169 New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo 1.87'/. 8.78»/, 75.32)4 4.97 X 31.91 42.17 K 39.22 K 45.30 44.10 heden 1.87'/,. 8.78»/, 75.30 4.97 31.94 42.12)f 39.22 45.30 .44.15

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3