Simplex rijwielen, breukvrije voorvork. 8 8 8 8 Oladioptoqcamma Hitier aan het woord in den Lustgarten. Over productie, levensruimte, oorlogshetze en vrede. Viering van den eersten Mei Feest met een nationaal karakter. Roosevelt opent de Wereldtentoonstelling. Tsjechen en Slowaken tot strijd besloten. Senegaleezen zetten Algiers op stelten. Ernstige aardbeving in Japan. Schade is vrij groot. De Engelsche dienstplicht wet ingediend. Geen nationaal register. TWEEDE BLAD Tijdens de betooging in den Lust garten te Berlijn ter gelegenheid van het 1 Mei-feest heeft de Führer, zoo als gebruikelijk, ook dit jaar een rede voering gehouden. Hij herinnerde er aan, dat ook ir Duitschland het feest van 1 Mei eens de dag van den klasse- strijd is geweest, doch het nationaal- socialisme heeft dezen dag wederom gemaakt tot een feestdag van de ge meenschap van het geheele volk. Men beleeft thans niet alleen het begin van de lente in de natuur, doch ook in het volk. Verder zeide hij, dat de natior.aal-socia- listische revolutie hierdoor verschilt van de vorige omwentelingen, dat men het oude eerst ter zijde schuift, wanneer het nieuwe reeds bestaat. In plaats »an den los samen- hangenden stammenstaat van vroeger is thans een volksrijk gekomen, vast georga niseerd. Thans is ook de spade naast het geweer geplaatst. Ten aanzien van het economische vraag stuk zeide Hitier, dat een volk slechts dat kan verteren, wat het verdient Dit is geen geldvraagstuk, doch een productievraag- stuk. Hoeveel geld wordt verdient, doet niet ter zake, doorslaggevend is hoeveel goederen worden gefabriceerd. Derhalve is het noodzakelijk, dat de productie wordt opgevoerd. De geproduceerd? goederen imogen niet opgestapeld worden? doch zij roepen om den verbruiker. Alle thans in Duitschland gefabriceerde goederen komen het geheele volk ten goede en hiermede is het vraagstuk opgelost, ter wijl anderen nog aan het begin staan. Van groot belang is ook de levensruimte van een volk, waarbij dan nog komen de vlijt, de energie en de kunde, waarmede een volk uit zijn levensruimte haalt, wat eruit te halen valt. Het Duitsche volk met zijn 150 men- schen op een vierkanten kilometer en deels armen bodem, kan zich niet de luxe ver- oorlooven zijn klacht te versplinteren, doch een gemeenschap van het volk is noodzake lijk. De Duitschers zijn op elkaar aange wezen. Wanneer iemand dit nog niet heeft begrepen, dan kan hij het zien aan de hou ding van de rest der wereld, waar wederom de oude politiek van omsingeling wordt ge voerd door lieder., die deels in 1914 slechts haat kenden. Het is dezelfde internatio nale troep van aanstokers tot oorlog, die toen reeds rondwaarde. Vervolgens sprak Hitier over de vrij heid, welke in 't belang van het algemeen voor den enkeling beperkingen heeft. De vrijheid van het volk treedt in de plaats van de vrijheid van den enkeling. Spreker legde er verder den nadruk op, dat Duitschland den vrede liefheeft. Hij zeide, dat het hem niet deerde,.dat een in ternationale journalistenbii.de iederen dag weer tot oorlog ophitst. Deels kent hij deze lieden, want zij zijn Duitseh uitschot. De Vereenigde Staten, die een boycott van Duitsche waren hebben georgani seerd, zouden verstandiger gedaan hebben Duitsche waren in te voeren in plaats van deze minderwaardige wezens toe te laten. Duitschland kan blij zijn, dat het ze kwijt is, hoe anderen ze thans kwijt raken is hun zaak. Hierna wees Hitier op hetgeen in Duitsch land tot stand is gekomen. Geweldige indu strieën zijn opgebouwd, vele werken zul len eerst over tien of twintig jaar gereed komen en derhalve heeft spreker reden genoeg om den vrede te willen. Anderen willen den vrede niet, omdat zij leven van hitsen. Spreker zeide verder, dat de interna tionale journalistenbende alles beweert te weten, doch zij weet niet, dat spreker aan de macht is gekomen, aan de macht zal blijven en Duitschland vrij zal maken. De Führer vertrouwt meer op de Duit sche vestingen aan de Westgrens, welke een betere garantie voor de vrijheid van Duitschland zijn, dan verklaringen van den volkenbond. Met vertrouwen ziet hij in de toekomst. De nationaal-socialistische beweging zorgt er voor, dat het volk juist wordt opgevoed, dat Duitschland dapper verdedigd wordt, 'hiervoor zorgt het Duitsche leger en de volksgemeenschap is de garantie, dat Duitschland niet inwendig ineen zal stor ten. Deze rede van Hitier werd telkens door toejuichingen onderbroken. Na het uit spreken van zijn rede, keerde de Führer, luide toegejuicht, naar den Wil'helmsplatz terug. De 1 Mei-viering heeft gisteren in ver schillende landen een nieuw karakter gehad doordat aan die viering ditmaal een natio naal karakter werd gegeven. Dit was bijvoorbeeld het geval in Z w 11- s e r 1 a n d. In de meeste optochten werden naast de roode vele Zwitsersche vlaggen gezien. De redenaars hielden zich in het al gemeen bezig met den internationalen toe stand. Zij legden den nadruk op de bijzon dere positie van Zwitserland en gaven de verzekering, dat de arbeidende klasse vast besloten is te strijden voor de onafhanke lijkheid en de onschendbaarheid van het land. Ter gelegenheid van den eersten Mei, die in geheel Griekenland met groote va- derlandsche betoogingen is gevierd, heeft Metaxas een groote redevoering uitgespro ken, waarin hij sprak over den socialen vrede. In de optochten werden doeken mee gedragen met opschriften als: „De Griek- sche arbeidswereld, sterk gehecht aan den koning en aan Metaxas, is vast besloten de territoriale integriteit van het vaderland te verdedigen als dit bedreigd zou worden". De onder-minister voor pers en toerisme Nicoloedis heeft voorts een rede gehouden, waarin hij o.m. zeide „Griekenland wil nie mand krenken. Het streeft er naar de vijandschap van niemand uit te lokken. Wanneer het echter mocht worden aange vallen, is het bereid zijn gebied en zijn' eer te verdedigen tot den laatsten ademtocht van zijn zonen". De viering van den eersten Mei is te W a r s c h a u kalm verloopen. Na des mor gens stil gelegen te hebben, begonnen de transportdiensten in het begin van den mid dag weer te werken. De industrieën, die voor de defensie werken, hebben het werk niet gestaakt en in vele gevallen stortten de arbeiders van deze fabrieken, evenals een groot aantal taxichauffeurs, hun dagloon in het fonds, voor de landsverdediging. Aangezien betoogingen verboden waren, hielden de socialistische partij en vereeni- gingen van Joodsche socialisten hun verga- dermgen in schouwburgen en bioscoopzalen en in hun clublokalen. In deze vergaderin gen werd een enkele resolutie aangenomen, welke wijst op de noodzakelijkheid het hoofd te bieden aan de bedreiging van het internationale fascisme, dat zich thans aan dient (aldus de resolutie) onder het aspect van het Hitleriaansche Duitschland en waarin de wü van alle Poolsche arbeiders tot u;tdrukking wordt gebracht actief deel te ne- en aan de verdediging van de vrij heid en de onafhankelijkheid van Polen in overeenstemming met de traditie van de socialistische partij. Uit voorzorg tegen anti-Duitsche betoo gingen was gisteren de bewaking, die sedert de redevoering van Hitier in de omgeving van de Duitsche ambassade te Warschau in gesteld was. versterkt. Voor het gebouw der ambassade houden vier bereden agenten de wacht en de twee uitgangen van de straat zijn afgezet door agenten, die karabijnen dragen en die den toegang weieeren aan ieder, die niet in die straat woont of kan bewiizen. dat hii zich noodzakeliik moet be geven naar een der huizen in den sector, waarin de ambassade liet. De revue te Moskou. De traditioneele militaire revue van den eersten Mei is gisteren op het Roode Plein te Moskou gehouden, in tegenwoordig heid van Stalin, Kalinin en de leden der regeering, die plaats hadden genomen op de tribune van het mausoleum van Lenin. Na te paard langs het front der troepen te zijn gereden, hield de volkscommissaris van Defensie, Worosjilov, een korte toe spraak, waarin hij zeide: „Op dezen dag be toogt de arbeidersklasse in alle landen voor haar moreele eenheid en denkt zij aan den tweeden imperialistischen oorlog, die begint en reeds verscheidene staten heeft verzwol gen". Vervolgens prees de maarschalk de centra der provincie kwamen echter be richten over betoogingen of stakingen, die voor het meerendeel slechts gedeeltelijk ten uitvoer werden gelegd. Te Rijssel o.a. was het werk bijna niet ge staakt, alleen de gemeentediensten hadden het werk neergelegd. In de mijnen Albi en Carmaux staakten de arbeiders, doch de eerste Mei viel voor de meesten samen met den gebruikelijken veertiendaagschen rust dag. In het steenkoolbekken van Decaze- ville was het werk algemeen stopgezet. In de havens waren de stakirgen meerendeels gedeeltelijk. In La Rochelle en La Pallice was geen enkele arbeider van het werk weggebleven. In België is de 1ste Mei in de voor naamste steden gevierd met optochten en drukbezochte demonstraties. In de Borinage was alle arbeid gestaakt. Het is overal kalm geweest en incidenten hebben zich niet voorgedaan. Te Brussel hebben de socialis ten hun gebruikelijken optocht door de hoofdstraten gehouden, waarna Spaak voor het Volkshuis een rede uitsprak. „Wij Amerikanen streven een hooger ideaal na, het ideaal van den interna tionalen gceden wil, het ideaal van den vooruitgang voor de menschhcid, het ideaal van grooter geluk en minder be proevingen en vóór alles het ideaal van den vrede. En nu mijn vrienden, is het oogenblik gekomen, om plechtig en met groote vreugde de world's fair, New Yorks World's Fair 1939 te openen voor alle menschen". Met deze woorden heeft President Roose velt gisteren de wereldtentoonstelling ge opend, waarop 60 naties toonen wat zij presteeren. De opening der wereldtentoonstelling heeft aanleiding gegeven tot veel vreugde betoon. Honderdduizenden perscnen heb ben reeds een bezoek aan de tentoonstelling gebracht. Ongeveer 400 personen betraden per minuut het tentoonstellingsterrein, waar 5000 politiebeambten en rechercheurs toezicht houden. Sir Louis Beale, de commissaris-generaal van het Britsche paviljoen voerde namens de commissarissen-generaal het woord. Hij bracht hulde aan de tentoonstelling en allen die tot den bouw er van hebben bijgedra gen. „De wereldtentoonstelling kan niet na laten een instrument te zijn van de hoogste waarde doordat zij geluk en de welvaart van de volken der wereld vergrooten. Met de hoogste achting brengen wij, commissa rissen-generaal een saluut aan den presi dent en het volk der Vereenigde Staten. Wij wenschen hun alle succes bij deze groote onderneming". Een millioen man voor de lands verdediging. „Wanneer wij rekening houden met de kortelings bekend gemaakte plannen voor militaire oefening", aldus Lord Chatfield, de Engelsche minister voor de coördinatie in een te Londen uitgesproken redevoering, „zullen wy zonder een beroep te doen op onze reserves of op onze civiele defensie diensten een goed millioen man hebben voor de verdediging des lands. Wij zijn bereid de vrijheid der zeeën te verdedigen tot den laatsten Britschen zeeman. Wij hebben niet den geringsten wensch om de wettige ont wikkelingen van Duitschland te beperken. Er bestaat stellig geen vijandschap jegens het Duitsche volk in Groot-Britannië, maar het gaat ons aan er zorg voor te dragen, dat de Duitsche eischen niet worden doorge dreven ten koste van de vernietiging der on afhankelijkheid van andere naties, de pre cies evenveel levensrecht hebben als Duitschland of wij zelf. Het is ongelukkig dat de Duitsche regeering de beide verdra gen heeft opgezegd, welke Hitier in het ver leden beschreven heeft als zijn voornaamste bijdrage tot den vrede, want de opzegging van welk verdrag ook, zonder voorafgaan- den termijn, en zonder rekening te houden met de verdragsbepalingen, moet een sto- renden invloed uitoefenen op de wereld". De groei van het territoriale leger. De Petit Parisien verneemt uit Londen, dat, hoewel de definitieve statistiek voor April voor het dienstnemen in het territo riale leger eerst over enkele dagen gepubli ceerd zal worden, men toch reeds kan zeg gen, dat gedurende deze maand gemiddeld tweeduizend personen per dag dienst heb ben genomen. Indien men rekening houdt met de ver snelling in het tempo sedert het aankondi gen van den dienstplicht, kan men het aan tal recruten van de afgeloopen maand schat ten op 80.000. Het congres van in Frankrijk wonende Tsjechen en Slowaken heeft verscheiden moties aangenomen, waarvan de voornaam ste inhoudt, dat de in Frankrijk gevestigde Tsjechen en Slowaken nimmer het jegens hun land begane geweld zullen erkennen, dat zij tegen slavernij en ten gunste van den vrede zullen blijven strijden, in een mate welke vereenigbaar is met de Fran- sche gastvrijheid. Benesj heeft het congres van Tsjechen en Slowaken te Parijs een telegram gezonden, waarin hij hun verzoekt „gereed te zijn". „Wij weten niet wat de gebeurtenissen ons zullen brengen, maar wij moeten gereed zijn. Tien eeuwen lang hebben wij voor onze vrijheid gestreden. Wij zullen weer stand bieden en opnieuw overwinnen." In de Kasjba (de inlandsche stadswijk) hebben kinderen voetzoekers geworpen naar twee wandelende Senegaleesche solda ten. Toen deze soldaten de kinderen hier voor wilde straffen, verzetten de inwoners van de wijk zich. Een der soldaten werd door een messteek gewond, de ander door een revolverschot. Een der gewonden is overleden. De soldaten keerden naar hun kazerne terug, waar zij het geval vertelden. Onmid dellijk snelden 200 Senegaleezen naar bui ten, liepen de wacht omver en begaven zich naar de Kasjba. Onderweg wierpen zij met steenen naar een autobus, sloegen de win kelruiten in, vielen voorbijgangers lastig en dwongen de menschen zich in hun huizen terug te trekken. Inmiddels had de wacht alarm geslagen en was het piket in het geweer gekomen. Bovendien werd een compagnie Zouaven gealarmeerd en patrouilles werden naar de Kasjba gezonden. Binnen korten tijd werden de Senegaleezen in groepen naar de kazer ne teruggedreven, te half negen was de orde hersteld. Elf personen zijn met ernstige kwetsuren in het ziekenhuis opgenomen, een dertigtal personen, die door steenen ge wond waren, konden, na verbonden te zijn, naar huis terugkeeren. In totaal werd een honderdtal personen licht gewond. Volgens een mededeeling van de politie zijn bij een aardbeving in het district Akita 19 personen omgekomen en 28 gewond. 470 huizen zijn ingestort, 536 woningen werden beschadigd. Spoorlijnen zijn op meer dan 30 plaatsen beschadigd, rails zijn gebroken en bruggen en tunnels ingestort. De grootste schade is aangericht op het schiereiland Oga, dat bij het epicentrum van de aardbeving lag. In den afgeloopen nacht werd de bevol king wederom opgeschrikt door een dertig tal aardschokken. Naar verluid is het dorp Aikwawa, een plaats van 70 huizen in het district Akita, door de zee verzwolgen. Amerikaansche expeditie naar de Zuid pool. - De regeering van de Vereenigde Sta ten maakt plannen een officieele expeditie naar het Zuidpool-gebied te zenden, ten einde een gebied van 500.00 vierkante mijl in kaart te brengen, hetgeen door de expe dities van Byrd en Ellsworth voor de Ver eenigde Staten wordt opgeëischt. Het doel van deze officieele expeditie zou zijn een grondslag te leggen vcor de diplomatieke aanspraken op dit gebied, nu ook Duitsch land, Frankrijk, Australië, Noorwegen en Groot-Britannië aanspraken maken op dee- len van het Zuidpoolgebied. rol van het roode leger, „een waar leger tot verdediging van den vrede, dat slechts hen bedreigt, die den drempel willen forceeren van het geboortehuis en dat hen zal wetqn te vernietigen, de eenige werkelijke macht, die zich tegen den oorlog te weer stelt". Voorts zeide hij: „Het Sowjetvolk is vrede lievend, maar wanneer het noodig is kan het slag leveren en wil het gaarne slag leve ren". Vervolgens defileerden 20.000 man troe pen, waarna ongeveer 700 jacht- en bombar dementstoestellen in de lucht verschenen. Ten slotte schoten negen bombardements vliegtuigen van het laatste model in duize lingwekkende snelheid voorbij, gevolgd door een groot viermotorig toestel en drie jachtvliegtuigen, eendekkers, waarschijnlijk de nieuwe proto-typen. Na de revue begon een schüderachtige op tocht van de burgerbevolking met vaandels en muziek. Eenige incidenten. De betooging van de officiëele vakvereeni- ging ter gelegenheid van 1 Mei te Sofia is gisterochtend door eenige incidenten ver stoord. Toen de optocht door de straten trok, uitten communisten oproerige kreten. Zij werden door politie gearresteerd. Bij het ontbinden van den stoet moest de bereden politie charges uitvoeren, waarbij eenige personen werden gewond. Er werden tal rijke arrestaties verricht. Gouwleider Forster heeft gisteren op het Maifeld te Dantzig voor de menigte, die naar de rede van Hitier geluisterd had, een telegram voorgelezen, dat hij aan Hitier ge zonden heeft. Het luidt: „De voor het Mei feest bijeengekomen Dantzigsche volksge- nooten groeten hun Führer in trouw en toe wijding. Wij Dantzigers danken u uit een overvol hart voor de woorden, die gij bij de laatste Rijksdagrede voor het Duitsche Dantzig hebt gesproken". De Führer heeft aan generaal Franco naar aanleiding van den generaal Franco naar aanleiding van den Spaanschen nationalen dag een telegram gezonden waarin hij de beste wenschen uitspreekt voor een geluk kige toekomst van de dappere Spaansche natie. De president van Mexico Cardenas heeft aan den Führer ter gelegenheid van den Duitschen nationalen feestdag een telegram van gelukwensch gezonden. De Mexicaan- sche minister van buitenlandsche zaken Hay heeft een soortgelijk telegram gezonden aan zijn Duitschen ambtgenoot von Ribben- trop. Het Parijsche feest. Te Parijs was volgens Havas de 1 Meidag dit jaar geheel verschillend van die van vorige jaren. De stad bleef haar nor male bedrijvigheid houden en alleen het feit, dat het traditioneele lelietje van dalen verkocht werd, onderscheidde den dag. Geen enkele vakorganisatie had het sta kingsparool uitgegeven; alle transportdien sten functionneerden normaal, evenals alle openbare diensten en de particuliere indus trie. Ook in de buitenwijken van Parijs lie pen de fabrieken op volle kracht. Uit de verschillende belangrijke industrie- Chamberlain heeft gisteren in het Lager huis het wetsontwerp op de militaire oefe ningen ingediend. Hore Belisha diende daar op het wetsontwerp in op de reserve- en hulpstrijdkrachten. Beide ontwerpen wer den in een formeele eerste lezing behan deld. Chamberlain zeide, dat er geen nationaal register van alle jonge lieden van 20 en 21 jaar bestond, maar dat er voldoende infor maties uit andere bronnen bestonden zoo dat niemand behoefde te denken dat hij niet opgeroepen zou worden. De premier gaf toe, dat de bezwaren de invoering van een nationaal register nog dezelfde waren gebleven en de regeering dacht er dan ook niet aan er toe over te gaan. Wat Noord Ier land betrof, zou spr. nog 's avonds een on derhoud hebben met den premier van Ul ster, Lord Graigavon, en minister Hoare, waarbij het vraagstuk van de uitbreiding der conscriptie tot Ulster zou besproken worden. Het wetsontwerp op de reserve en de hulpstrijdkrachten. De tekst van het wetsontwerp op de reserve en de hulpstrijdkrachten is gepubli ceerd. Het brengt wijziging in de tegen woordige procedure, volgens welke wanneer reserves worden opgeroepen een proclama tie door den koning moet worden uitgevaar digd, aanplakbiljetten moeten worden aan gebracht en individueele waarschuwingen gegeven moeten worden, wanneer er groote nood bestaat of dreigend nationaal gevaar. De nieuwe procedure volgens het wetsont werp zal de regeering in staat stellen met meer spoed op te treden. Het wetsontwerp bepaalt, dat de koning door koninklijk be sluit de admiraliteit, het departement van oorlog en het ministerie van luchtvaart kan machtigen alle of sommige leden der reser ves en der hulpstrijdkrachten op te roepen, wanneer de overtuiging bestaat, dat hun diensten noodig zijn. Men verwacht, dat, wanneer het wetsont werp zal zijn aangenomen, een dusdanig koninklijk besluit zal worden gepubliceerd, dat drie jaar van kracht zal blijven en den drie defensiedepartementen de genoemde machtiging zal verleenen. De wet zal drie jaar van kracht blijven. Zij kan daarna voor telkens een jaar verlengd worden, of voor het verstrijken der drie jaren kunnen ver vallen. De tegenstand der arbeidersbeweging. De nationale raad van de arbeiderspartij heeft gisteren een kleine sub-commissie be noemd om een spoedrapport op te maken over de organisatie van tegenstand tegen de invoering der conscriptie. Dit rapport moet Donderdag gereed zijn wanneer de Raad met de besturen van het Vak vereen i- gingscongres een samenkomst zal hebben om nadere maatregelen vast te stellen. S 8 Woensdag 3 Mei. HILVERSUM, 3015 M. (VARA- uitz.) 8.Esmeralda. (8.16 Ber.) 8.30 Gr.pl. 9.30 Causerie: Onze keu ken. 10.VPRO-morgenwijding. 10.20 Voor arb. in de Continubedr. 11.40 Voor de werkloozen. 12. Gr.pL 12.15 Ber. 12.17 VARA- orkest. 1.— Gr.pL 1.15—1.45 VARA- orkest. 2.— Voor de vrouwen. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel. 6.De Ramblers. (6.28 Ber.) 6.40 6.55 Uitstapje naar de zelfkant, causerie. 7.— VARA-kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Van streven en strijden, interview. (7.30 VPRO- Bijbelvertellingen). 8.Herh. SOS- en 8.03 ANP-ber., VARA-Varia. 8.20 Sylvia-Amus.-orkest en solist. 8.45 RadiotooneeL 9.30 Marimba, xylofoon en orgel. 9.45 Gr.pl. 10. ANP-ber. 10.10 VARA-orkest en soliste. 11.12.Dansmuziek (gr. platen). HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (NCRV-uitz.) 8.Schriftlezing en meditatie. 8.15 Ber., gr.pl. (9.30 9.45 Gelukwenschen). 10.30 Mor gendienst. 11.Gr.pL 11.15 Piano voordracht en gr.pl. 12.Ber. 12.15 Cellovoordr. en gr.pl. 1.Gr.pL 1.45 Damesorkest v. Eden en gr.pl. 2.30 Voor postzegelverzamelaars. 3.Verv. concert en gr.pL 3.45 Gr.pl. 4.Zang, piano en gr.pL 4.45 Gelukwenschen. 5.Voor de jeugd. 5.45 Gr.pL, ber. (6.25 Onder wijsfonds voor de Scheepvaart: Taalles en causere over het Bin- nenaanvaringsregL) 7.Ber. 7.15 Causerie over de wereld-zendings conferentie teTambaram (Madras). 7.40 Gr.pL 7.45 Opwekking tot steun aan de Nat. Reclasseeringsdag. 8. ANP- en herh. SOS-ber. 8.15 Gr.pL 8.35 Zie Droitwich. 9.15 NCRV- gemengd koor en decL 10.15 ANP- ber., act. halfuur. 10.45 Gymnas tiekles. 11.Gr.pL 11.5012. Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 10.25—10.50 Pianovoordracht. 11.10 B. Howell's orkest. 12.05 Gr.pL 12.20 Populair solistenconcert. 12.35 DecL 12.55— 1.20 't Philip Whiteway-ensemble. 2.10 Dansmuziek. 2.25 Sportrep. 2.45 RadiotooneeL 3.10 Gr.pL 3.20 Ves per. 4.10 Gr.pL 4.40 G. Scott-Wood's accordeon-ensemble. 5.20 Ber. 5.40 Wetenschappelijk overzicht. 6. Pianovoordr. 6.20 De Band Waggo- ners en solisten. 7.05 Act. cause rieën. 7.35 BBC-Symph.-orkest olv. Arturo Toscanini. (8.15 Ber.) 9.20 Inland cruising, causerie. 9.35 BBC- Harmonie-orkest. 10.20 J. Loss en zijn Band. 10.50 Gr.pL 11.1011.20 Berichten. RADIO PARIS, 1648 M. 8 en 9.— Gr.pL 10.20 Ellis-orkest. 11.30 Zang. 12.25 Frangois Gras' orkest. 1.35 Pianovoordr. 1.50 en 2.50 Zang. 3.05 Gr.pL 4.05 Vioolvoordr. 4.25 Bailly- orkest. 5.35 Pianovoordr. 5.50 Zang. 6.20 Zang met toelichting. 6.50 en 7.50 Gr.pL 8.20 Act. uitz. 8.50 Orgel concert. 9.2011.20 Symph.-concert mmv. solisten en het Noyon-koor. KEULEN, 456 M. 5.50 Rheinische Landesorkest. 7.50 De „Drei Musi- kanten". 11.20 Philh. orkest van Wuppertal. 12.35 Gr.pL 1.30 Popu lair concert. 2.40 L. Eysoldt met zijn orkest (opn.) 3.20 Omroepklein- orkest. 6.10 Zang. 6.35 L. Eysoldt met zijn orkest, solisten en vroolijk instr. kwintet. 8.30 Omroeporkest en solist. 9.55 Solistenconcert. 10.40 11.20 Omroep-Amus.-orkest en soliste. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 en 12.30—1.20 Gr.pL 4.20 Bel gisch Pianokwartet. 4.55, 5.50 en 6.20 Gr.pL 7.20 Zang en piano. 8.20 Omroeporkest. 9.3010.20 Gr.pL 484 M.: 11.20 Omroepdansorkest. 12.501.20 Gr.pL 4.20 Wigy-Trio en solisten. 5.35 Gr.pL 6.05 Pianovoor dracht. 6.35 Gr.pL 7.20 Radiotoo neeL 9.3010.20 Omroepdansorkest en soliste. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Mozart-koor van de HJ en Mu ziekleiders-koor. 8.20 Populair so listenconcert. 9.20 Ber. 9.4010. Politiek overzicht. 10.05 Ber. 10.20 11.20 Gr.pL GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hüversum. Lijn 2: Hüversum. Lijn 3: Keulen 8.9.20, Parijs R. 9.20—11.20, Brussel VL 11.20—13.20, Keulen 13.20—14.20, Radio PTT Nord 14.20—14.35, Motala 14.35— 15.20, Keulen 15.2016.20, Brussel VL 16.20—17.05, Radio PTT Nord 17.05—17.50, Brussel VL 17.50— 18.05, Fr. 18.05—18.20, VL 18.20— 18.35, Keulen 18.35—19.35, Lond. Reg. 19.35—20.30, Keulen 20.30— 21.20, Brussel VL 21.20—22.20, Boe dapest 22.2022.35, Keulen 22.35 24.—. Lijn 4: Brussel VL 8.8.20, Parijs Radio 8.208.30, Radio PTT Nord 8.308.50, Luxemburg 8.509.35, Lond. Reg. 9.35—11.10, Droitwich 11.10—12.35, Lond. Reg. 12.35— 15.20, Droitwich 15.2019.05, Lond. Reg. 19.0519.35, Droitwich 19.35 20.35, Lond. Reg. 20.35—21.20, Droitwich 21.2023.20, Danmarks Radio 23.2024. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7