I !BucqecÜike Stand 7lededand Spoel DERDE BLAD Opening Centrale school te West-Graftdijk. Na langen strijd concentratie verkregen. Glimlachje Voor kleine tuinen ZIJPE SCHOORLDAM WIERINGERWAARD OUDORP BERGEN ©GGGGGGl De gemeente Graft, bestaande uit de dor pen Oost- en West-Graftdijk en Graft, totaal tellende 1100 zielen, is heden een centrale moderne lagere school rijker geworden, vol gens plannen van den bekenden scholen bouwer, architect Saai uit Alkmaar. Deze school, die de eenmansscholen te Oost- en West-Graftdijk en in den Kooger polder zal vervangen, en morgen met een 75 leerlingen uit dit centrum bevolkt zal worden, werd vanmorgen officieel geopend. Tegenwoordig waren voor Ged. Staten de gedeputeerden mr. Bomans en E. Polak, be nevens de heer Witteveen, chef van de admi nistratie van de Prov. Griffie. Voorts merk ten wij op den inspecteur van het L.O., den heer Dun, den architect den heer D. Saai, dr. Koppen, de burgemeesters van Jisp en Akersloot, de heeren Vosker en v. d. Heu vel, zoo ook de oudercommissies van de drie opgeheven scholen, B. en W. van Graft en verschillende raadsleden. Ook het nieuwe schoolhoofd, de heer Slotemaker en de on derwijzeres mej. Meschaart, de aannemer de heer Tenty en verschillende onder-aan nemers waren aanwezig. Voor ons had het een zekere bekoring te vertoeven temidden van de nazaten van de stoere Groenland- en IJslandvaarders, die in de 16e en 17e eeuw van deze streek uit ter walvischvaart togen. Beide dorpen be waren nog herinneringen aan dit grootsche verleden, dat ook heden tot uiting kwam door een geschenk van de Zeevarende Bu- dels van West-Graftdijk, bestaande uit een blijvende plantenversiering om de school. De burgemeester van Graft, de heer van Staveren, heette speciaal welkom de verte genwoordigers van Ged. Staten. Hij betuig de namens het gemeentebestuur zijn erken telijkheid aan dit college voor de tot stand koming van deze schooL Ook den heer Wit teveen dankte hij voor diens belangrijke adviezen, terwijl hij tevens zijn erkente^ heid betuigde aan den inspecteur van het L.O., den heer Dun. Bijzonder verheugde spr. zich over de aanwezigheid van de bur gemeesters van Jisp en Akersloot, op wie hij een beroep deed, om in de toekomst voor den bloei van deze school met Graft samen te werken. Spr. schetste hieina de lijdens geschiedenis van de totstandkoming. Als tegenstander van eenmansscholen wilde spr. van het onderwijs voor het kind redden wat er te redden is, waarbij hij krachtig ge steund werd door het gemeentebestuur. Of fers moesten gebracht, persoonlijke belan gen konden niet onaangetast blijven doch het algemeen belang en het onderwijs vor derden de concentratie. Een goed schoolgebouw was noodig. Spr. dankte de diverse regeeringsinstanties die het mogelijk hebben gemaakt het fraaie ge bouw te stichten. Vol lof was hij ook voor den aannemer, den heer Tenty, die volko men aan de verwachtingen heeft voldaan. Spr. was voorts overtuigd, dat de moderne meubileering zeer zou voldoen, evenals de centrale verwarming en sprak den wensc" uit, dat de bloemenversiering, geschenk van het bestuur van het Zeemansfonds, door de schooljeugd blijvend zal worden verzorgd. Het nieuwe schoolhoofd, de heer Slotema ker en de onderwijzeres mej. Meschaart, wenschte hij toe tot heil van het kind werk zaam te zijn. Mr. Bomans spreekt. Het lid van Ged. Staten, mr. Bomans, noemde het voor de bevolking, den burge meester en het gemeentebestuur een blij den dag, nu op dezen schoonen dag op het aardige plekje een school kon worden ge opend die aan de schoonheid van het land schap geen afbreuk doet. Ged. hebben door medewerking aan de tot standkoming van deze centrale school niet meer dan hun plicht tegenover het platteland vervuld. Spr. bracht het gemeentebestuur dank voor de wijze waarop het gemeend heeft in deze de belangen van de bevolking te moeten behartigen. Hij teekende de moeilijkheden op onderwijsgebied, maar stelde met nadruk in het licht dat het bestuur van het land in deze crisisomstandigheden niet gemakke lijk is, waardoor hij begreep, dat zuinig heidsmaatregelen wel eens genomen moe ten worden op een wijze die hard aankwam. Namens den commissaris der koningin bracht spr. de goede wenschen over en na mens Ged. Staten verzekerde hij te hopen dat de inrichting tot blijvend heil van de leerlingen zal strekken. Andere sprekers. De heer Dun, inspecteur van het L. O., hierna het woord voerende, merkte op, dat het stichten van elk nieuw schoolge bouw een geschiedenis heeft. De tot stand koming van dit gebouw heeft wel een bij zonder lange geschiedenis. Hij heeft deze van nabij meegemaakt en het bereiken van dit eindresultaat is een blijde dag in zijn ambtelijk leven. Steeds had hij daarvoor met den burgemeester op aangename wijze samengewerkt en tot op vandaag was hij overtuigd dat voor de gansche streek de beste oplossing is verkregen. Uitvoerig stelde spr. dit nader in het licht. Hulde bracht spr. aan den heer Saai en hij ver heugde zich erover dat het aantal leer lingen voor de school de 70 reeds heeft overschreden. Spr. was er van overtuigd dat de heer Slotemaker en mej Meschaart erin zullen slagen de school op hoog peil te houden. De burgemeester van Jisp, de heer Vos ker, herinnerde er aan, dat zijn gemeente met Graft reeds 65 jaar een overeenkomst kent waardoor kinderen uit Jisp de school in Graft bezoeken. Nimmer was er een klacht over het onderwijs ingekomen en ook voor de toekomst zegde hij samenwer king van de gemeente Jisp toe. De burgemeester van Akersloot, de heer v. d. Heuvel, veronderstelde dat men zou begrijpen dat hij met gemengde gevoelens naar hier was gekomen. Hij heeft veel moeite gedaan om het probleem opgelost te krijgen door vestiging van de Centrale school in den Koogerpolder. Door de benoe ming van ons schoolhoofd, aldus spr., zijn de moeilijkheden voor Akersloot door Graft opgelost. De ouders van de sghoolleerlingen TEXEL (April). Geboren: Pietje, d. v. Arie Ellen en Anna Kalf. Rudolf, z. v. Gerard Bakker en Neeltje Zuidewind. Simon, z. v. Jan Plaatsman en Jannetje Voigt. Minke, d. v. Auke van der Meer en Femmigje Sjon- ger. Antonius, z. v. Jacob Smit en Jo- hanne Barbera van Beek. Fulps, z. v. Pieter Adriaan Zegers en Maartje Duinker. August Cornelis, z. v. Gabriel Alois Ghisleen de Geest en Reinalda Bos. Hen- drika Martina, d. v. Abraham Adrianus de Langen en Christina Arents. Albert Pieter, z. v. Hendrik ter Steeg en Alida Duin. Johannes Cornelis, z. v. Cornelis Bakker en Anna Cornelia Witte. Jannie, d. v. Willem Leendert van den Berg en Hendrica Eelman. Dieuwertje Trijntje, d. v. Pieter Dam en Lena Broekman. Adrianus, z. v. Benjamin Jan van der Knaap en Klaaske van der Zee. Ondertrouw d: Adriaan Kees en Pieternella Giekes. Hendericus Leegte en Johanna Cornelia Gomes. Joris Paauw en Maria Alberdina Bakker. Aris Wuis en Trijntje Roeper. Martinus Vlaming en Jannetje van Groeningen. Willem Jim- mink en Grietje Koning. Gerrit Wester- laken en Marijtje Maat. Cornelis Boon en Beertje Klaassen. Klaas Zuidewind en Rensina Anna Swaerts. Jan Gieles en Jo hanna Adriana Lena Standaart. Pieter Dijt en Johanna Martina Hin. Cornelis Antonius Witte en Jannetje de Graaf. Jacob Vonk en Agnes Jansen. Aart van der Knaap en Everdina Westra. Getrouwd: Pieter Vermeulen en Trijntje Kalis. Gerrit van der Vis en Sara Pieternella van Goudswaard. Aris Wuis en Trijntje Roeper. Joris Paauw en Maria Alberdina Bakker. Adriaan Kees en Pieternella Gieles. Martinus Vlaming en Jannetje van Groeningen. Willem Jim- mink en Grietje Koning. Hindrik Roelf Schaatsenberg en Martha Pauline Sattler. Overleden: Jantje Bakker, 86 jaar, wed. v. Cornelis Vonk. Rennetje Daalder, VOOR DEN WEDSTRIJD TEGEN ZWITSERLAND. Een sterk elftal, meent de heer Herberts. De traditioneele trainingsavond op het V. U. C.-veld in het zicht van een inter landwedstrijd, waarbij de heer Herberts den spelers van het Nederlandsch elftal nog een laatste aanmoediging geeft, werd ditmaal op Woensdag in plaats van Don derdagavond gehouden, in verband met het vertrek van de spelers naar Zwitserland. De heer Herberts wenschte de in het elftal gekozenen in de eerste plaats geluk, daar hun de eer te beurt was gevallen het mooie uitstapje naar Bern mee te maken. Aan de wedstrijden tegen Zwitserland is een traditie verbonden, het zijn wedstrij den tegen de ploeg van een klein, bevriend land, waarmede wij de aangenaamste spor tieve betrekkingen hebben. Zelfs na een teleurstellenden wedstrijd als tijdens de wereldkampioenschappen te Milaan, had den we het gevoel, dat we niemand de overwinning méér gunden dan den Zwitsers Nadien hebben we meermalen met succes tegen hen gespeeld. We behaalden een 2—0 overwinning in Amsterdam en een 42 overwinning te Bern. De Zwitsers zullen dus er thans wel alles op zetten om op hun vrienden uit de lage landen thans een over winning te behalen. En zij staan er alles zins gunstig voor. Zij hebben dezen keer wel 'n zeer sterk elftal, dat Portugal sloeg, evenals Hongarije, nadat het zijn elftal na de nederlaag tegen de onzen had gewij zigd. Daartegenover staat ons Nederlandsch elftal, dat in den opgang is met, naast een kern van ouderen, een aantal jongere spe lers. De heer Herberts hield zijn hart een beetje vast voor a.s. Zondag. We moeten blij zijn, zoo zeide hij, als we Zondag tus- schen de bergen de schaal in evenwicht kunnen houden. Maar er zijn twee dingen, waarop we onze hoop gevestigd hebben Ten eerste speelt Bas Paauwe zijn 25-sten wedstrijd in het Nederlandsch elftal en we hebben een traditie, dat we een jubileumwedstrijd nooit verliezen. Verder heeft het Neder landsch elftal altijd voor verrassingen ge zorgd. wanneer het uitkwam in wedstrij den, waarvan we het minst verwachtten. In ieder geval hoopte spr., dat het een faire, sportieve wedstrijd zou worden, maar daaraan twijfelde de heer Herberts niet, daar de Zwitsers, hoewel vaak hard spe lende, zich nooit tot excessen laten 'verlei den. Maar met dat al achtte de heer Herberts het Zwitsersche elftal een gevaarlijke te genstander. Men speelt in Zwitserland met een hoofdklasse in de competitie, waarin zeer sterke top-clubs uitkomen. Ten slotte gaf de heer Herberts den spe lers nog enkele taktisehe wenken, waarbij hij in het algemeen nog eens op het belang van concentratie wees. Wandelen. A. W. V. „DE KAASKOPPEN". De Alkmaarsche wandelsportvereeniging De Kaaskoppen organiseert op tweeden Pinksterdag een wandeltocht over 35 K.M voor ouders en een over 20 K.M. voor jeug dige tippelaars. De organiseerende vereeni- ging heeft een fraai parcours uitgezocht, waarin zich een strandwandeling van Eg- mond aan Zee naar Bergen aan Zee be vindt over een afstand van ongeveer 3 K.M. De wandelaars zullen dus kennis kun nen maken met bosch, duin, strand en met het polderland, omdat het tweede ge deelte van den tocht deels door de polders gaat. Behalve de bekende belooningen hebben de Kaaskoppen nog een verrassing in petto, maar wat die verrassing is, blijft nog ge heim. „Hoe moet ik dat weten, ik ben toch geen waarzegster!" MEIBLOEIENDE TULPEN. Na in de maand April genoten te hehk. van de vroege enkele en dubbele komen thans de Mendeltulpen onzen dacht vragen, een ras dat de laatste ia!"1" veel van zich doet spreken, en dat is y-T;11 gekomen uit kruisingen van den vroegen n van Tholl met Darwinvariëteiten, waardeÜÜ ze in hoogte en bloeitijd tusschen beide s staan en een onmiabaren schakel vorm tusschen de April- en de Meibloeiers. De stengels zijn sierlijk en dragen blo» men die variëeren in satijnachtig glanz!?' de, frisch rose, karmijn rose en roode tin ten. Ze worden in bloei onmiddellijk gevolns door de Triumphtulpen, een nog nieuw, ras met bijzonder sterke stengels, forzcW groei en groote bloemen, waarvan de Hof stadbloem ons onlangs prachtige vormei heeft laten zien. Waarschijnlijk voortgekT. men uit kruisingen van enkele vroege tul" pen met Darwins en Breeders, is het resuf taat dat zij lager zijn dan deze laatsten, terl wijl zij ongeveer 10—12 dagen eerder i* bloei komen, en de kleuren iets matter rij* dan van de Darwins. Over de Darwins zelf valt weinig mctI te vertellen omdat zij volkomen ingebur- gerd zijn, alleen zouden we ze met hun ian»j stengels bij voorkeur groepsgewijs in de border plaatsen en niet voor perkbeplan. ting gebruiken. Uit de Darwins zijn weer de Rembrandttulpen ontstaan, bonte tulpen die merkwaardig gevlamde en geteekende bloemen voortbrengen. De oud-Hollandsche Breeder tulpen ko- men in hoogte en vorm het meeste met de Darwins overeen. Het groote onderscheid is echter dat de Darwins glanzend zijn en de Breeders een doffen gloed vertoonen waardoor zij onmiddellijk te herkennen zijn. Zooals de Rembrandt tulpen uit de Darwins voortgekomen zijn, zoo zijn uit de Breedes de Byzarren ontstaan eveneens bonte vormen, echter uitsluitend in gele en bruine tinten die bij eerstgenoemde groep geheel ontbreken. In de Cottage tulpen met hun uiteen- loopende vormen en groeiwijze vinden we een ras, dat bijzonder de aandacht ver dient, de bloemen zijn meestal veel grooter dan van de Darwins, komvormig en spits toeloopend, waardoor zij ongemeen sierlijk zijn. Door het kruisen van de tulp retroflexa, die omgebogen bloemblaadjes vertoont, met Darwintulpen zijn de Leliebloemige tulpen ontstaan, een bijzonder elegant ras, dat we nog veel te weinig in liefhebbers- tuinen aantreffen. De puntige bloemblaad jes zijn aan de randen sierlijk omgebogen, waardoor de geopende bloem veel overeen komst vertoont met een gestyleerde Lelie. In hoogte staan zijn tusschen de Triumph en de Darwins in. Wanneer we in het najaar tulpen willen aanplanten is het thans noodig om onze oogen goed den kost te geven en vast mooie en opvallende soorten te noteeren, opdat we, als de planttijd is aangebroken, gemak kelijker keuze uit de uitgebreide catalogi kunnen maken. A. C. MULLED—IDZERDA. van den Koogerpolder zijn in hooge mate verheugd dat deze buitengewone leerkracht voor de nieuwe school behouden is geble ven. Nu door de overheidsinstanties een beslissing is genomen, verzekrede spr., opge voed als hij is in eerbied voor het gezag, dat hij zich bij die beslissing kan neerleggen en met blijdschap en volledig zal meewerken voor den verderen bloei en bloei van deze nieuwe schooL Spr. eindigde met het uit spreken van den wensch, dat op de nieuwe school de leerlingen zullen worden opge voed tót degelijke flinke menschen van de maatschappij. Hierna werden ververschingen aangebo den en het inderdaad zeer goed geoutilleer de schoolgebouw in oogenschouw genomen. De aanbieding van een electrische klok door den aannemer en de onderaannemers moest achterwege blijven, omdat het P.E.N. de stroomvoorziening bracht had. nog niet tot stand ge- Rijksvoorschot verleend. De minister van Financiën heeft aan de gemeente een rijksvoorschot verleend van ten hoogste 2880 ter verkrijging van een plaatsje ingevolge de landarbeiders wet door den landarbeider Th. A. Smit te 't Zand. Uitslag aanbesteding. Gisteren werd in café Mantel te Schoorl- dam onder leiding van den architect K. P. Zuurbier te Schoorl, de aanbesteding ge houden van het verbouwen van een woon huis en bakkerij voor rekening van den heer F. Wezel te Schoorldam. Ingeschreven werd als volgt: Timmer en metselwerken: W. ter Burg te Schcorldam f 3897; Veuger te St. Maartens brug f 3865; Eriks te Burgerbrug 3750; C. Schotvanger te Schoorldam f 4129. Alleen voor het metselwerk: A. Selhorst te Schoorl 2019; A. Ruis te Schoorl f 2125. Voor het schilderwerk: C. de Leeuw te Schoorl 296; C. Oud te Schoorl 374. gunning is aangehouden. De O. L. school gaat vooruit. Het aantal leerlingen in de O. L. school is per 1 Mei met 12 vermeerderd. Er kwamen 20 nieuwe, terwijl 8 jongens en meisjes de school hebben verlaten. Het totaal aantal leerlingen is thans 139. Rectificatie. De definitieve candidatenlijst van de R.K. Staatspartij, welke wij Woensdag pu bliceerden, behoeft eenige verbetering. Als no. 5 der lijst komt niet voor Jac. Buisman, maar G. Meijering. Voor randatuur bedankt. De heer R. J. Wijkniek, in de vergade ring van de kiesver. van het „Middenblok" op de candidatenlijst geplaatst, heeft be richt, dat hij deze candidatuur niet aan vaardt, zoodat het Middenblok met 8 in plaats van met 9 candidaten zal uitkomen. ZUIDSCHARWOUDE (April). Ge b o r e n: Johannes Cornelis, z. v. Cor nelis Masteling en Dorothea Oud. Johan na Afra, d. v. Florentius Meinardus Keizer en Helena Cornelia Scholten. On d ertrouwd: Bernardus Vroling, wonende te Noordscharwoude en Cornelia Geertruida Kramer. Nicolaas Komen, wonende te Oude Niedorp en Jansje Mol. Adriaan Bregman, wonende te Koedijk en Maria Anna Bakker. Jan Kraakman en Anna Catharina Kos. Getrouwd: Petrus Cornelis Pater, wonende te Nieuwe Niedorp en Anna Wahlen. 76 jaar, wed. v. Pieter Timmer. Arie Schaatsenberg, 57 jaar, geh. m. Gerritje Zoetelief. Petronella Maria van Heer- waarden, 1 jaar. Jacob Eelman. 61 jaar, wedn. v. Trijntje Slik. Cornelis Blom, 49 jaar, geh. m. Maartje Zegel. Jan van Heerwaarden, 2 jaar. Aafke Tjepkema, 23 jaar. Cornelia Ferwerda, 86 jaar, wed. v. Minne Vellinga. Gerrit Willem Keyser, 64 jaar, wedn. v. Hendrina de Vin. H EGMOND AAN ZEE (April) Geboren: Barbera Maria Alida d. van A. de Goede en B. G. van den Idsert. Geertruida Elisabeth d. van C. J. Smit en M. Dekker. Jan z. van C. Blok en J. Zwart. Cornelis Johannes z. van J. Zwart en H. Kok. Wilhelmina Jacoba d. van J. Zwaan en G. Wijker. Albertha d. van J. van der Pol en L. Blok. Pieter Cornelis z. van J. Wijker en H. M. van PeL Engelina Jaco ba d. van P. C. Dekker en D. Schol. Nelly Elisabeth d. van F. J. de Visser en M. G. S. Stegeman. Martinus z. van G. Abbo en C. M. Admiraal. Ondertrouwd: Aris Krab en Engeltje Schol. Willem Bralten te Velsen en Aagje Sloot. Jacobus Wijker en Margaretha Grin te Assendelft. Getrouwd: Job Groen en Guurtje Stam. Overleden: Trijntje Dekker, 89 j., wed. van J. de Groot, eerder gescheiden echtg. van S. Buis, eerder wed. van K. Blok. Klaas Zwart, 75 j., wed. van N. Stam. DE TOESTAND IN BODJONEGORO. Nog 9000 klanten voor gratis voeding. Zooals bekend, heeft het binnenlandsch bestuur in samenwerking met den medi- schen dienst een onderzoek ingesteld naar den voedingstoestand der bevolking in de residentie Bodjonegoro, lezen wij in het Soer. Handelsblad. Dit onderzoek heeft zich uitgestrekt over 291 desa's in de districten Baoereno, Bod jonegoro en Ngoempak van het regentschap Bodjonegoro en het district Rengel van het regentschap Toeban. In alle gevallen van onjuiste voeding (eenzijdige voeding met gaplek) werd overgegaan tot verstrekking van bereid voedsel in de Desa, hetgeen te vens propaganda voor juiste bereiding en dieetsamenstelling inhield (meer groente). Nadat het aantal personen, dat voor gratis voedselverstrekking in aanmerking werd gebracht, tot 10.900 was opgeloopen, is het geleidelijk gedaald tot ruim 9.000 op 22 dezer. Aangezien de Westmoessonpadioogst sedert is aangevangen en de „patjeklik" hiermede zal worden afgesloten, zal dit aan tal gesteunden in de eerstvolgenden dagen snel dalen en mag worden verwacht, dat de voedseldistributie geleidelijk zal worden beëindigd. Het aantal personen, voor wie voedsel verstrekking in de Desa niet afdoend werd géacht, en die daarom in de opgerichte tij delijke noodhospitalen werden opgenomen heeft in totaal in de drie noodhospitalen 776 bedragen, Hiervan konden 615 personen als genezen worden ontslagen en stierven 104 patiënten, zoodat het aantal verpleegden tot 57 is gedaald. De sluiting van het nood hospitaal te Bodjonegoro is op korten ter menn te verwachten. Uit het hooge percentage en de snelheid der genezingen (reeds ultimo Februari wa ren meer dan 70 personen ontslagen) blijkt wel, dat in casu infectieziekten die op hospitaalbehandeling snel reageeren pri mair zijn geweest en niet voedseltekort. Overigens is reeds eerder door net genees kundig onderzoek aangetoond, dat hier geen sprake is van honger- doch van voeding- cedeem, dat behalve als gevolg van chroni' sche ziekten ook bij een quantitatief alles' zins voldoende, doch eenzijdige, voeding kan optreden. Voetbal. Vrijdag 5 Mei. HILVERSUM, 301,5 M. (8.—12.— 4—7.30 en 9—12— VARA, de AVRO van 12.4.en de VPRO van 7.309.uur). 8.Gr.pl. (8.16 Ber.) 10.VPRO-morgenwijding. 10.20 Zang, piano en gr.pl. 10.50 Gr.pL 11— Deel. 11.20 VARA- orkest. 12— Gr.pl. 12.25 Ber. 12.30 Avro-Amus.-orkest. 1.15 Zang. 1.30 Avro-Puszta-orkest 2.Voor tuin- liefhebbers. 2.30 Het Lyra-Trio. 3.15 Disco-Variété. 4.Gr.pl. 4.30 Viool en piano. 5.Voor de kinderen. 5.30 Orgel en zang. 6.De Ram- blers. 6.30 Maandelijksch overzicht van beeldende kunsten. 6.507. Filmmuziek. 7.05 VARA-kalender. 7.08 Cyclus: Reizen en trekken. 7.23 ANP-ber. 7.30 Ber. 7.35 Cursus: De beginselverklaring van de Centrale Commissie voor het Vrijz. Protes tantisme. 8.Fluit, piano en hobo. 8.30 Vrijz. Protestanten in Trans- sylvanië. 9VARA-orkest. 9.45 Zang met pianobegeleiding. 10. Fantasia bn soliste (opn.) 10.30 ANP-ber. 10.40 VPRO-avondwij- ding. 11.Orgelspel. 11.30 Jazz muziek (gr.pl.) 11.55—12.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (Alg. progr. NCRV). 8— Schrift lezing en meditatie. 8.15 Ber., gr.pl. (9.309.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.Gr.pl. 11.15 Zang, piano en gr.pl. 12.Ber. 12.15 Gr.pl. 1.Quintolia en gr.pi. 2.35 Christ. lectuur. 3.Orgelspel. 4.Hollandsch harpkwartet en gr.pl. 5.Deel. en gr.pl. 5.35 Verv. van 4.6.25 Ber., hierna tot 6.55 Voor tuinliefhebbers. 7.Ber. 7.15 Lit. halfuurtje. 7.45 Gr.pl. 8. ANP- en herh. SOS-ber. 8.15 Gr.pl. 8.30 Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua", strijkkwartet en solist. 9.30 Act. halfuur. 10— ANP-ber. 10.05 Gezins- en huwelijksmoeilijk heden, causerie. 10.35 Orgelconcert. 11.15 Gr.pl. 11.50—12— Schriftle zing. DROITWICH, 1500 M. 11.10 Orgel spel. 11.35 Jack Jackson's orkest en solisten. 12.15 Wetenschappelijk overzicht. 12.35—1.20 Het Carelle- Strijktrio. 1.45—2.05 Gr.pl. 3.15 Or gelspel. 3.40 Radiotooneel. 4.20 Gae- tano di Vito en zijn damesorkest. 4.50 Zang en duetten. 5.20 Ber. 5.45 Orgelspel. 6.05 ParL overzicht. 6.20 BBC-Northern orkest. 7.05 Radio tooneel met muziek. 8.20 Ber. 8.50 Radiotooneel. 10.15 Oscar Rabin's dansorkest. 10.50 Gr.pl. 11.10—11.20 Berichten. RADIO PARIS, 1648 M. 8—, 9— en 10.20 Gr.pL 11.30 Zang. 12.25 Ri- chard Blareau's orkest. 1.35 Piano voordracht. 2.05 en 2.30 Gr.pL 2.35 Zang. 2.50 Vioolvoordr. 3.40 Gr.pL 4.05 Zang. 4.25 Het Casadesus-Trio. 5.35 Zang met toelichting. 6.20 Giardino-orkest. 7.50 RadiotooneeL 9 50 Gr.pL 10.20—11.50 Nachtcon cert mmv. solisten en het Noyon- koor. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pL 6.30 en 7.50 Herm. Hagestedt's orkest. 11.20 Militair orkest. 12.35 Sted. orkest van Saarbrücken. 1.202.20 Popu lair concert. 3.20 Danziger Landes- orkest, Schupo-orkest en solist. 4.50 Zang en piano. 5.50 Kamermu ziek. 6.35 Gr.pL 7.50 Voor soldaten. 8.20 Gr.pL 9.5511.20 Gev. concert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.; 11.20 Gr.pL 11.50 Omroeporkest. 12.501.20 Gr.pL 4.20 Pianovoordr. 4.50 Gr.pl. 5.20 en 5.50 Cembalo en viola da gamba. 6.20 Gr.pL 7.20 Omroeporkest. 7.50 Radiotooneel met muziek. 8.50 en 9.30 Omroep- symph.-orkest. 9.5010.20 Gr.pL 484 M.: 11.20 Gr.pL 11.50 Radio orkest. 12.501.20, 4.20 en 4.50 Gr.pL 5.35 Causerie, hierna gr.pL 6.Pianovoordr. 7.20 Militair or kest, Villier-kwartet en solisten. 9.30—10.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Blaasconcert (gr.pl.) 8.20 Radio tooneeL 9.20 Ber. 9.50 Ver. voor oude muziek. 10.05 Ber. 10.2011.20 Omroepkleinorkest. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.20, Parijs R. 9.20—9.40, Radio PTT Nord 9.40— 11.20, Brussel VI. 11.2013.20, Keu len 13.20—14.20, Motala 14.20 15.20, Keulen 15.2016.20, Brussel VI. 16.20—17.20, Lond. Reg. 17.20— 18.20, Brussel VI. 18.20—18.35, Keu len 18.35—19.35, Lond. Reg. 19.35 20-20, Keulen 20.2021.20, Brussel VI. 21.20—21.30, Fr. 21.30—22.20, Parijs Radio 22.20—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.8.20, Parij» Radio 8.20—8.30, Radio PTT Nord 8.308.50, Luxemburg 8.509-35, Lond. Reg. 9.35—16.20, Droitwich 16.20—20.50, Parj„ PTT 20-50 22.15, Droitwich 22.15—23.20, lundborg 23.20—24.—. Lijn 5: Diversen. Ka-

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10