Agenda PELS Duitsche reactie op de Britsche expulsies. Zes Britten uit Duitschiand gezet. Moorddadige actie van Japans luchtmacht. Meer dan duizend dooden. Vori Ribbentrop naar Italië Gallipoli EERSTE BLAD Alkmaar, Donderdag. FELLE BRAND, DIE SNEL BEDWONGEN WAS. Gistermiddag tegen half vier moest de brandweer uitrukken voor een feilen brand in de v. d. Kaaistraat, waar het vuur woed de in de chemische fabriek Torbec. eigen dom van den heer F. Torenbeek. Toen de brandweer arriveerde, stonden 't pakhuis, de trap naar boven en de eerste verdieping in lichte laaie, wat zeer be grijpelijk was, aangezien het vuur het noodige voedsel had gevonden in de teer- en wasproducen. Het zag er dan ook een oogenblik leelijk uit, maar toen de brand weer, die dezen keer onder leiding van den heer Lind stond, water begon te geven, was de overmacht der autospuiten te groot, zoodat de brand beperkt bleef tot het pand zelf. Het pakhuis en de verdiepingen brandden vrijwel geheel uit, terwijl van de aanwezige voorraden slechts een klein gedeelte gered werd. De eigenaar, die het huis wel, maar de voorraden niet verzekerd had, heeft een schade van ongeveer 3000. GESLAAGD. Heden slaagde te 's-Gravenhage voor het examn van tweeden stuurman groote han delsvaart de heer J. W. van Buren Lensinck alhier. VOORJAARSEXAMEN VEREENIGING VAN LEERAREN IN HET BOEKHOUDEN. Men schrijft ons: De Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden opgericht 1883 zal haar 112e praktijkexamen in het boekhouden afne men op 14 en 15 Juni a.s. (overdag) te Amsterdam, Arnhem, 's-Gravenhage, Gro ningen, 's-Hertogenbosch, Leeuwarden, Maastricht, Meppel, Roosendaal, Rotterdam en Utrecht en in de Overzeesche Gewesten. Deze vereeniging vestigt er de aandacht op dat een combinatie van personen, zich noemende de „Vereeniging van Leeraren", waarop zij met kleine letters laten volgen „in boekhouden, handelscorresp. en steno- graphie" tracht door misleiding candidaten voor een door hen ingesteld examen te trekken door het gebruik maken van den naam „Vereeniging van Leeraren". KAPPERS-VAKSCHOOL. Men schrijft ons: Dinsdagavond werd het lesseizoen 1938 1939 der Alkmaarsche Kappers-vakschool, uitgaande van den Ned. Kappersbond, in de zaal van den heer London gesloten. Aan meer dan 30 leerlingen kon een over- gangsbewijs, naar een hoogere klas, worden uitgereikt. Einddiploma's werden niet ver strekt, daar er nog geen leerling in de hoog ste klas was. Hierna was er een demonstratie van ver schillende soorten kapsels, welke uitgevoerd werden door enkele leeraren en cursisten uit de 3e klas. Veel moois was hier te zien, wat met een hartelijk applaus beloond werd. Ook werden we verrast door mooie staaltjes grimeerkunst, wat zeer in den smaak viel. ALG. KLEEDING- EN DEKKINGCOMITE. Men schrijft ons: Op Woensdag 10 Mei houdt het A.K.D.C. zijn traditioneele collecte, ten einde mede door Uwe medewerking onze minder be deelde stadgenooten te kunnen helpen aan allerlei artikelen, die zij in hun huisgezin noodig hebben en waarvoor zij den winkel prijs niet kunnen behalen. Wij behoeven U niet te zeggen dat zulks, helaas, ook nu nog noodig is, omdat de toe stand nog niet is verbeterd en het is niet te zeggen of dit in de nabije toekomst wel beter zal worden. Zoolang het comité werkt, nu bijna 3)4 jaar, hebt U het bewijs geleverd dat ge ook Uw steun aan dat werk wilde geven en wij mogen vertrouwen dat ge ons dien steun ook nu niet zult onthouden. En als U 't kunt missen, wees dan niet ka rig met Uwe bijdrage, doch bedenk, dat wij U komen vragen ten behoeve van de minst bedeelde stadgfenooten, voor wie ook het voorjaar is gekomen, voor wie ook de ver nieuwing der natuur plaats heeft, maar die dat niet zoo kunnen zien als wij, omdat hunne zorgen voor de allernoodigste zaken hen zoo is beslag nemen, dat voor hun veel van dat moois verloren gaat. TROELSTRA-BEWEGING. Op de Woensdag gehouden ledenvergade ring van de T.B.N. afd. Alkmaar, ter be spreking eventueele deelname aan de ge meenteraadsverkiezingen, is met algemeene stemmen besloten daaraan deel te nemen. De groslijst is als volgt samengesteld: 1. A. Bakker, 2. C. Torenvlied, 3. J. A. Kuyer, 4. H- Stuer, 5. A. B. v. d. Linde. BLOEIENDE BOOMGAARDEN IN DEN BEEMSTER. De K. N. A. C. meldt, dat de pereboomen op het oogenDlik in den Beemster in vollen bloei staan, terwijl de appelboomen lang zamerhand beginnen te bloeien. Een be zoek aan den Beemster op a.s. Zondag is zeer aanbevelenswaardig voor hen, die nog eens van de bloeiende boomgaarden willen genieten. Verwacht mag worden, dat de bloeiende boomgaarden in den Beemster nog hoogstens 10 dagen in hun vollen luis ter zullen staan. PRACTIJKEXAMENS. Nog een luttel aantal weken eneen groot aantal jongelieden gaat zich weder onderwerpen aan een der examens, welke gehouden worden voor het verkrijgen van praktijkdiploma's voor den handel. Wie zijn studie goed heeft vplbracht, ver dient daarvoor een betrouwbaar bewijs te ontvangen, dat hem steun geeft bij sollici tatie en bij zijn streven naar positieverbete ring. Sedert vele jaren biedt de „Vereeniging van Leeraren in Talen en Handelscorres pondentie", meer bekend onder de initialen „L.I.T.E.H." in dat opzicht volkomen zeker heid. Zij werd ruim dertig jaar geleden op gericht, maar feitelijk werden de door haar georganiseerde examens reeds eenige tien tallen jaren eerder afgenomen en wel onder de auspiciën van de „Vereen, van Leeraren in het Boekhouden" te Amsterdam (d.i. de Als tegenmaatregel tegen de uitwijzing van Duitschers uit Engeland is aan zes Britten officieel medegedeeld, dat zij vóór 24 Mei Duitschiand moeten verlaten. De redenen voor deze uitwijzingen wer den niet opgegeven. In een officieele ver klaring aan „United Press" ten aanzien van de uitwijzing van den correspondent van de Daily Telegraph", H. D. Greene, wordt gezegd: „Dit staat niet in verband met de journalistieke werkzaamheden van den heer Greene. De reden waarom hij uit gewezen is, kan ik op het oogenblik niet noemen. De uitwijzingen zijn blijkbaar tegenmaatregelen van Duitschiand tegen soortgelijke maatregelen in Engeland ten opzichte van Duitschers. Deze worden hier als onrechtvaardig beschouwd." De vijf andere Engelschen, die Duitsch iand moeten verlaten, wonen te Keulen, Hamburg en Düsseldorf en zijn zakenlie den, een ingenieur en een onderwijzer. .Voor den eersten keer van dit jaar heeft de Japansche luchtmacht de dicht bevolkte deelen van Tsjoeng King zwaar gebombardeerd. Tijdens het bombardement zijn vele gebouwen in brand gevlogen tengevol ge van brandbommen. Men gelooft, dat ruim duizend slachtoffers gevallen zijn. Chineesche jachttoestellen bonden den strijd met de Japansche aanvallers aan, die hun bommen neerwierpen in de overvolle straten langs den Noordelij ken oever van de Yang Tse. Het bureau van Reuter ontkwam ternauwernood aan vernieling, aangezien een dertigtal bommen aan alle kanten naast het ge bouw neerviel. De dichtstbij gelegen bom sloeg slechts op tien voet afstand in den grond, doch kwam niet tot ontploffing. De brandbonjmen vernielden tiental len houten huizen. De vlammen ver spreidden zich snel en vernielden de kantoren van de Ta Koen Pau, een der invloedrijkste Chineesche dagbladen. Naar het Chineesche persbureau meldt, is gisteren de hoofdstad van Foekien, Foe Tsjau, door Japansche vliegtuigen op moord dadige wijze gebombardeerd. Meer dan dui zend burgers zijn om het leven gekomen of gewond. Sedert 21 Maart is de stad drie maal ge bombardeerd. Maandag 1.1. waren nog meer dan honderd menschen het slachtoffer van een luchtaanval geworden. De regeerings- wijk van Foe Tsjau zou in vlammen staan, terwijl een groot aantal huizen werd ver woest. Ook gisteren verschenen Japanschen bom menwerpers boven Foe Tsjau en richtten er groote schade aan. Bij den luchtaanval op Ningpo, 200 kilo meter ten Zuiden van Shanghai, zijn onge veer honderd menschen om het leven geko men. De Duitsche minister van buiten- landsche zaken von Ribbentrop zal hedenavond vertrekken om een bezoek van eenige dagen aan Italië te brengen. In buitenlandsch-politieke kringen gelooft men, dat de as-mogendheden een gemeenschappelijken stap overwe gen als antwoord op de zoogenaamde omsingeling. De reis van Von Ribbentrop. Omtrent het bezoek van den Duitschen minister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, aan Italië wordt nader gemeld, dat hij nabij het Como-meer een ontmoe ting zal hebben met zijn Italiaanschen col lega, graaf Ciano. Men veronderstelt, dat het voornaamste onderwerp van gesprek Danzig en Polen zal zijn. Misschien zullen von Ribbentrop en Ciano tezamen te Rome zijn, wanneer de Poolsche minister van buitenlandsche zaken, Beek, Vrijdag a.s. zal antwoordden op de rede van Hitier, zoodat weinig tijd verloren zal gaan voor de as om een besluit te nemen. Zonder twijfel zal iedere eisch van Polen inzake Danzig met kracht wor den verworpen en rekent Duitschiand hier bij op zijn asgenoot. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Leer het leven liefhebben (rom.); hoofdrol len Robart Montgomery en Rosalind Russell Toegang voor eiken leeftijd. Zooals hij zelf door de zon gekoesterd werd, luistert iedere feestelijkheid op. Gallipoli, de zachtzoete roode wyu per flesch f 0.85 en f 1.20, 12 flesschen f 0.80 en f 1.10. TEL. 2585. oude „Ver. van Leeraren" van 1883), bij welke „L.I.T.E.H." nog steeds is aangeslo ten. Dat in haar examens vertrouwen wordt gesteld, blijkt wel hieruit, dat de bezitters der diploma's vrijstelling hebben voor de taaiexamens, die een onderdeel van de ac countantsexamens uitmaken, terwijl zij in verscheidene gemeenten van ons land als ambtenaar in aanmerking komen voor ver hooging in rang. Ook ten aanzien van de nieuwe „Vestigingswet voor den Midden stand" geeft 't „L.I.T.E.H."-diploma vrijstel ling voor het betrokken onderdeel. Het bestuur roept thans, zooals elders in dit nummer blijkt, de candidaten op tot deelneming aan de Zomerexamens, welke op Woensdag 14 Juni a.s. worden gehouden in talrijke plaatsen in ons land. Een prospectus is gratis verkrijgbaar bij den boekhandel en bij den administrateur. Voltaplein 55, Amsterdam-Oost. JAARVERGADERING VAN DE ASSOCIATIE VOOR LIJKBEZORGING. Gisteravond werd de aigemeene jaarver gadering gehouden in de Dancing van de Harmonie. Behalve 't bestuur en den dir,- uitvoerder en accountant, de heeren H. A. van Heerden en Chr. Vennik, waren een 30 personen aanwezig. De voorzitter, de heer T. Bonsema, ver welkomd de aanwezigen, en zeide, dat de jaarvergadering wel iets later plaats vindt dan in andere jaren, doch dat allerlei facto ren, voornamelijk het samenstellen van de reglementswijziging, daarvan de oorzaak zijn. Hij sprak zijn voldoening er over uit, dat in enkele maanden tijds bijna 400 nieu we leden zich hadden aangesloten en dank te de werkers, die zich beijverd hadden voor de aanwerving van nieuwe leden, be nevens den dir.-uitvr. en dragers, voor de wijze waarop de diensten werden uitge voerd, welke zeker had bijgedragen tot den grooten aanwas van leden. Spr. hoopte, dat het aantal van 3000 niet verre meer zou zijn. Hierna kreeg de secretaris, de heer J. G. den Hollander, gelegenheid voor het lezen der notulen. Na een opmerking van den heer de Kort, dat het beter was geweest als de regle mentswijziging in een eerder belegde leden vergadering had plaats gehad, omdat het behandelen daarvan te veel tijd in beslag nam, en men dan met de bestuursverkie zing het nieuwe reglement kon volgen, werd door voorzitter en secretaris uiteen gezet, dat op organisatorische gronden dit niet eerder kon gebeuren en dat het toch minstens een half jaar "duurt, eer het regle ment van kracht was geweest. Jaarverslag secretaris. Hierna volgde het jaarverslag van den secretaris, dat in druk reeds door de leden was ontvangen. Wij ontleenen er het volgende aan: Aan de voorstellen van B. en W. der ge meente Alkmaar, betreffende verandering van het poortgebouw van de Algemeene Begraafplaats alhier, met bijbehoorende werken, een en ander overeenkomstig de bij die voorstellen ter inzage gelegde teeke- ningen, werd door het bestuur adhaesie be tuigd, door middel van een adres, gericht aan den gemeenteraad. Besloten werd de gunning van uniform- kleeding op te dragen aan den heer S. Schermer, alhier, die de kleeding tot genoe gen van het bestuur afleverde. Tot dekking der kosten werd mede aangewend het van het saldo over 1937 in het kleedingfonds gestorte bedrag ad f 200, terwijl de vorige uniformen, welke in 1932 waren aange schaft, op de balans per 31 December 1937 slechts genoteerd stonden voor een waarde van 1. Door de algemeene vergadering, gehou den op 30 Maart 1938, werden de reglemen tair aftredende bestuursleden, de heeren F, W. Roderwijn, J. Kwast en J. W. Beudeker, herkozen, terwijl tevens werd voorzien in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. Jorritsma. Als nieuw be stuurslid werd gekozen de heer W. Derksen te Alkmaar. In den Raad van Toezicht trad af de heer K. de Vries, die krachtens de bepalingen van het reglement niet terstond herkiesbaar was. In zijn plaats werd gekozen de heer P. van der Borden te Alkmaar. Een woord van dank aan den heer de Vries voor al hetgeen hij in het belang der ver eeniging heeft verricht, is zeer zeker hier op zijn plaats. Het aantal leden bedroeg per 31 Decem ber 1938: 1998. In 1938 werden 9 vergaderingen gehou den, te weten: 1 gewone algemeene leden vergadering, 1 vergadering van het bestuur met het personeel en 7 bestuursvergadering gen. Voorts hielden de leden van het dage- lijksch bestuur geregeld voeling met elkaar. Aan den drager, den heer J. Weel, werd met ingang van 1 Februari 1938, wegens het overschrijden van den 65-jarigen leeftijd, eervol ontslag verleend. In deze vacature werd voorzien door de benoeming van den heer J. Bart, De heer Weel heeft de vereeniging sedert 1924, als drager, gediend. Hij heeft dit steeds tot volle tevredenheid van het bestuur ge daan. Een woord van hartelijken dank voor zijn trouwe plichtsbetrachting mag in dit verslag niet achterwege blijven. Het bestuur stelde een foldertje samen waarin op beknopte wijze diverse inlichtin gen over de vereeniging werden verstrekt. Evenals vorige jaren mocht men ook in 1938 van verschillende zijden dankbetuigin gen ontvangen over de uitvoering der aar. onze vereeniging opgedragen begrafenissen en crematiën. Het materiaal bevindt zich in zeer goeden staat. Aangekocht werden 2 schermen met daarbij behoorende rouwkleeden ten be hoeve van het inrichten van rouwkamers. Deze z.g. rouwschermen worden thans ge regeld gebruikt en beantwoorden volkomen aan het doel waarvoor zij werden aange schaft. De samenwerking met het Centraal Ge nootschap draagt ongetwijfeld vrucht. In 1938 werden door de vereeniging uit gevoerd 158 bedieningen, te weten: voor leden 107, voor niet-leden 47, voor zuster verenigingen 4. Verdeeld als volgt: In Alkmaar 122, waaronder 2 uit Oudorp en 1 uit Zuid- en Noord-Schermer. Uit Alkmaar naar andere gemeenten 22, o.a. naar Anna Paulowna, Egmond aan den Hoef, Stompetoren, St. Pancras, Heerhugo- waard, Wormerveer, Ursem, Abbekerk, Haarlem, Amsterdam, Schagen, Wester broek, Oost Grafdijk, Leeuwarden, Schar- woude, Kampen, Bergen, Noordscharwoude, St. Maartensbrug. Voorts werden bedieningen uitgevoerd te Haarlem en Heiloo. Het aantal crematie-bedieningen bedroeg 4, waarvan 1 uit Broek op Langendijk. Jaarverslag penningmeester. Uit de cijfers van den penningmeester, den heer J. Kwast, blijkt het volgende: De balans sluit in debet en credit met een bedrag van 9150,31, met een algemeene reserve van 2252,86 en een saldo 1938 van 225,15. De winst- en verliesrekening bedraagt 3044,43. De voorzitter meende den directeur uitvoerder en dragers, benevens den leve ranciers dank te moeten zeggen namens het bestuur, voor de vriendschappelijke en correcte wijze waarin men met het bestuur had samengewerkt. De voorzitter vroeg hierna bespreking over het jaarverslag. De heer A. van Kleef Jr. gaf geen critiek over beleid en leiding, maar vroeg over het propaganda-werk eenige inlichtingen, ter wijl naar aanleiding van een opmerking van den heer J. van Gorcum een geanimeerd debat over het adverteeren werd gehouden. De kwestie zal verder door het bestuur worden bekeken. Het jaarverslag werd hierna goedgekeurd, en den secretaris werd door den voorzitter hartelijk dank gezegd, voor de wijze, waarop deze zich van zijn taak heeft gekweten, en voor de vele avon den, die hij zich had getroost zich voor de vereeniging disponibel te stellen. (Applaus) De voorzitter bracht hierna het verslag van den penningmeester, den heer J. Kwast, in bespreking. De heeren A. v. Kleef Jr., J. van Gorcum en J. L. Knip verzochten enkele inlichtingen, welke door voorzitter en penningmeester werden verstrekt. Ook dit verslag kon de goedkeuring der leden verwerven, en ook den penningmeester werd op hartelijke wijze wijze door den voorzitter dank gebracht voor diens beleid, nadat de heer H. J. Keijser rapport had uitgebracht namens den raad van toe zicht en voorgesteld had den penningmeester te déchargeeren. (Applaus). Hierna was de bestuursverkiezing aan de orde, wegens periodieke aftreding van de heeren T. Bonsema en L. Fehres, die her kiesbaar waren. De heer Knip bepleitte dit jaar het be stuur zoo te laten tot het nieuwe reglement van kracht is, en toonde zich voorstander van de verkiezing van het dag. bestuur door de ledenvergadering. Ook de heer van Gorcum wilde verkiezing door de leden' vergadering, doch dan alleen voor den voorzitter, terwijl de heer de Kort deze zienswijze al meerdere keeren had bepleit. De voorzitter beantwoordde deze heeren op uitvoerige wijze, en zeide, dat er in de 15 jaren van het bestaan der vereeniging nooit moeilijkheden zijn geweest, en dat hij reeds 12 jaar als voorzitter fungeert, en er nooit iets op zyn beleid was aan te merken, didaten te stellen. Het is toch beter dat het terwijl de leden toch vrij waren tegencan- bestuur de functies onderling verdeelt, om dat men daar beter kan beoordeelen, welk lid van het bestuur voor zoo'n functie ge schikt is. De heer J. de Haas vroeg of er nog tegencandidaten zijn gesteld. De voorzitter antwoordde ontkennend, maar laat men maar met candidaten komen, Daar niemand tegencandidaten opgaf, wer den de afredenden met algemeene stemmen herkozen en namen onder applaus hun her benoeming aan. Hierna volgde verkiezing van een, lid van den raad van toezicht in de plaats van den heer H. J. Keijzer (niet herkiesbaar). Hiervoor werden uit de vergadering can- didaat gesteld de heeren A. van Kleef en J. van Gorkum. De heer van Kleef werd gekozen met 29 stemmen tegen den heer van Gorkum 9 en 1 stem blanco. De heer van Kleef nam zijn benoeming aan. Bij de rondvraag vroeg de heer Riet schoten van Heiloo een standaardtarief vast te stellen evenals dat in de zusterver- eenigingen is samengesteld. De voorzitter zeide dat dit reeds in het bestuur onder de oogen is gezien. Voorts deed de heer Knip nog enkele vragen over leveringen aan de vereeniging. Het werd door den voorzitter zeer gelaakt dat de persoon in kwestie niet zelf op de ver gadering komt. Er kan per brief altijd bij het bestuur om verzocht worden. Hierna sloot de ooi zitter deze jaarvergadering en werd den heer Keijzer dank gebracht voor de diensten welke hij voor de ver eeniging had verricht. Reglementswijziging. I\a kwartier heropende de voorzit-» ter een nieuwe ledenvergadering soeciaal voor reglements-wijziging, mgevolge ar tikel 15 der statuten. De voorzitter zette nader uiteen waarom wijziging noodzake lijk was, niet alleen door veranderde standigheden, maar ook om het reguJf01- eertigzins in overeenstemming te brer 1 metd at der zusterverenigingen. Hij voor het ontwerp statuten en huishouder ,e reglement per hoofdstuk te behandel Ten opzichte van den naam der veree^ gir.g, keurde de ledenvergadering goedn deze veranderd wordt in „Associatie Hu* vaart-verzorging voor Alkmaar en 0 streken." Het hoofdstuk bestuur gaf eenige bespreking, alsmede het hoofdst,°! algemeene bepalingen. Het ontwerp stat ten werd hierna met enkele kleine ^djzi- gingen aangenomen. Ook het ontwar», huishoudelijk reglement v/erd na enkel wijzigingen geaccepteerd, o.a. dat men 2- jaar moet zijn om tot bestuurslid te wo den verkozen, terwijl waar in het regil" ment den naam leider der begrafenis^ voorkomt, de heer H. A. van Heerden persoonlijken titel van directeur-uitdoe.6 der behoudt, gedurende het dienstverband tusschen hem en de associatie. Hierna wer den nog enkele vragen beantwoord en sprak de voorzitter zijn voldoening over de prettige en aangename wijs» waarop de besprekingen zijn gehouden Hij hoopte op krachtige samenwerking oo* in dit jaar en sloot daarna deze tweede ledenvergadering. INGEKOMEN PERSONEN. P. Groothuizen, R.K., grondwerker, Cats- straat 2a, van Koedijk. J. Strijbis, N.ij zonder beroep, en eehtgen. en dochter, Wes' terweg 314, van HarenkarspeL M. G. Hen. ning, N.H., wed. van W. de Jager, zonder beroep, Jan van Scorelkade 11, van Amster- dam. J. Dekker, D.G., kok-banketbakker Molenbuurt 5a, van Hilversum. S. C. j' Klaver, R.K., veehoudersknecht, Heilooër! dijk 31, van Voorhout. M. Mastemaker geen, grondwerker, Kooltuin 13, van Enk huizen. P. Brouwer, N.H., tuinbouwer Fnidsen 63, van Koedijk. W. A. van de Velde, N.H., waterbouwkundig opzichter Rembrandtstraat 49, van Haarlem. Le Roy Parklin Taylor, HdLD., zendeling, Lyceum- straat 19, van Leeuwarden. J. Verhage, R.K., bloemist, van der Kaaijstraat 23, van Leidschendam. J. H. Ringers, N.H., zon der beroep, Nassaulaan 51, van Londen. A. van Heijningen, N.H., grondwerker, Nieuwesloot 89, van Haarlemmermeer. E, Kluft, geen, reclameteekenaar, Baansingel 28a, van Hoorn. J. Wagenaar, N.H., melk rijder zuivelfabriek, en echtgenoote en kin deren, Omval 45, van Oterleek. C. Spil, R.K., koopman in kaas, Luttik-Oudorp 40, van Dordrecht. T. A. Vis, geen, hulp in de huish., Visscherslaantje 18, van Leeuwarden. T. Eecen, N.H., zonder beroep, Krelage- straat 1, van Bergen. T. M. de Wit, R.K., winkeljuffrouw, Laat 95, van Amsterdam. J. Slagter, N.H., wed. van P. Helder, z.b., Spoorstraat 16, van Obdam. A. Koortens, R.K., dienstbode, Emmastraat 77, van Schoorl. P. van der Molen, N.H., zonder beroep, Roemer Visscherstraat 3, van Heiloo. G. Voorn, N.H., rijwielhersteller, Mient 31, van Kortenhoef. J. M. Leek, R.K., dienstbode, Stationsweg 10, van Heerhugo- waard. A. Alfing, N.H., wed. van M. Schoonbeek, zonder beroep, en dochter, zonder beroep, Corfstraat 51, van Scheemda. D. Peerdeman, R.K., grondwerker, en echtgenoote, Spoorstraat 19, van Boven- karspel. A. Leek, R.K., wed. van J. A. Mors, zonder beroep, Korte Landstraat 41, van Harenkarspel. G. H. M. Maessen, R.K., kapper, Metiusgracht 16, van Haarlem. P. A. Dijkmans, LdH., officier LdH., Lim- merhoek 40, van Delfzijl. J. H. Hofmeijer, R.K., dienstbode, Kennemersingel 2, van Amsterdam. P. J. Veerman, N.H., dienst bode, Kooltuin 17a, van Den Helder. G. Boonstra, D.G., reiziger, en echtgenoote en kinderen, Nic. Beetskade 12, v. Leeuwarder- adeel. T. A. Roelofszen, R.K., onder wijzer, Langestraat 14, van PurmerendL F. Smith, N.H., veldarbeider, en echtgenoote en kinderen, Bloemstraat 16, van Sijbe- karspel. J. J. Bruin, R.K., sergeant cap., Schoolstraat la, van Amersfoort. VERTROKKEN PERSONEN. G. Igesz, geen, z.b., en echtg., Ev.L., van Macl. Pontstr. 7, n. Bergen. A. Lens, R.K., venter in galanterieën, en gezin, N.H., v. KL Nieuwland 27, naar Groningen. Jhr. C. H. Chr. Flugi van Aspermont, Rem., employé B.P.M., en gezin, van Costerstraat 12, naar 's-Gravenhage. W. Braak, D.G., z.b., en gezin, van Bergerweg 62, naar Texel, de Koog. Wed. C. Kaal, N.H., z.b., en doch ter, van Achterdam 30, naar Oudorp. J. B. H. Willems, R.K., kellner, van Lange straat 55 naar Driebergen-Rijsenburg. C. M. Kramer, R.K., slager, en echtgenoote, van Tuinstraat 49 naar Duitschiand. P. C. Speelman, N.H., huisschilder, van Oude gracht 104b naar Zijpe. M. Minis, R.K., 'dienstbode, van van Leeuwenhoekstraat la naar Akersloot. E. de Boer, N.H.. koop man, van Voormeer 35 naar Bolsward. H. Franse, R.K., dienstbode, van Nieuwlander- singel 70 naar 's-Gravenhage. G. C. M« Bek, R.K., echtgenoote van N. Schol, zonder beroep, van Landstraat 31 naar Limmen. P. M. Sieuwertsen, N.H., zonder beroep, van Varnebroek 1 naar Haren. D. PiersmS, G.K., stoffeerder, en echtgenoote en kinde ren. van Nieuwpoortslaan 125 naar Heiloo. T. Stolp, N.H., echtgenoote van D. Ven, zonder beroep, van Jan van Scorelkade 55 naar Zaandijk. K. E. J. Wuis, D.G., apoth. ass., van Kennemerstraatweg 101 naar Am* sterdam. A. de Groot, R.K., religieuse, van Baan sloot 18 naar Tilburg. B. H. J- Wilberink, R.K., dienstbode, van Tuinstraat 49 naar Duitschiand. J. C. Huizinga, geen, kantoorbediende, van Metiusgracht 5 naar Oegstgeest. A. C. Bet, R.K., dienstbode, van Kooltuin 31 naar Hoorn.P. Koelemeü» N.H., kapper, en echtgenoote en kinderen* van Lyceumstraat 23 naar Zaandam. A- van Dijk, R.K., wed. van C. Vlootman, z.b., van Verdronkenoord 21 naar Beverwijk, K. J. Angel, N.H., kraanmachinist, van Stuartstraat 59 naar Amsterdam. C« C» Rood, N.H., hulp in de huishouding, van Roemer Visscherstraat 10 naar Schagen. A. C. Michels, R.K., monteur, van Lyceum* straat 87 naar 's-Gravenhage. J. Muller, geen, onderwijzer, en echtgenoote en kin deren, van Nic. Beetskade 60 naar Zaandijk. "was Teruggekeerd"van iedere kleinig- eenxer,

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2