PAM'S WONDERLIJKE AVONTUREN Minister Steenberghe winnaar geworden. PARLEMENT Het pufverbod na veel strijd aangenomen. DE OPLEIDING VAN TANDARTSEN. GEMENGD NIEUWS. De Alkmaarsche Courant TWEEDE BLAD 3 MOTORWIELRIJDER BIJ BOTSING ERNSTIG GEWOND. Gistermiddag is te Rotterdam op het kruispunt WalenburgerwegSchepenstraat een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Een vrachtauto, bestuurd door den 31-jarigen chauffeur A. van L., wonende te Zwijn drecht, botste tegen een motorrijwiel, be stuurd door den 20-jarigen dienstplichtigen korporaal van de luchtdoelartillerie J. C., wonende te Heer, bij Maastricht. De korporaal werd ir xeer ernstigen toe stand met een schedelfractuur naar het St, Franciscusgasthuis overgebracht. WIELRIJDER DOOR AUTO GEDOOD. Gistermiddag is de 59-jarige wielrijder H- Hengstman te Grollo, die op weg was naar Rolde, door een auto, bestuurd door een inwoner van Emn.en, aangereden en tegen den grond gesmakt. De man was op slag dood. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Gisteravond is de zeventienjarige Antoon de Graaf te Dordrecht op het Bagijnhof, waar hij met zijn fiets reed, door een hem achterop rijdende vrachtauto van de fa. Lips gegrepen en op slag gedood. ER WORDT WEER MEIBIER GEBROUWEN Loffelijk initiatief der Nederlsuidsche brouwerijen. Het Meibier Is populair. De maand Mei wordt door den mensch verlangend tegemoet gezien. Men voelt zich jonger, flinker, levenslustiger, men heeft de poort van het wintcrkasteel achter zich dichtgegooid. En zoowaar toont hij tegen woordig weer meer belangstelling voor veeL wat de harten onzer voorouders verheugde, waardoor hier en daar schuchtere pogingen worden gedaan oude gebruiken in eere te herstellen. Daaronder vallen die der Neder- landsche bierbrouwers om het heerlijke Meibier opnieuw te brouwen naar het oud recept, waaraan dit bier zijn verkwikkende hoedanigheden dankt, en verbeterd, dank zi,i de moderne brouwtechniek. Maanden lang is men in onze groots brou werijen aan het experimenteeren geweest er. wanneer thans het publiek wordt ver zocht het aloude Meibier te proeven, weet men in de brouwerijen dat een ware delica tesse wordt geboden. Alleen door Meibier te brouwen naar oude voorschriften kon men hopen op blijvende populariteit van dezen drank. De intrede van d<- Meimaand wordt wel licht in afgelegen plaatsen nog gevierd met dansen om den Meiboom, het inhalen van de Meikoningin, en soortgelijk vreugde betoon; in de groote steden heeft men daar voor tegenwoordig geen tijd en geen gele genheid. De stedeling zal er in dit voorjaar voor het eerst weer Mei-bier kunnen be stellen, en het is raadselachtig waarom hij dezen drank zoolang heeft moeten ontberen. Als het „bokbier" in het land komt, is de liefhebber van een goed glas bier verheugd, het spijt hem alleen dat de bokbier-periode slechts kort kan duren. Het zeker even fijne en smakelijke Meibier was een vergeten tractatie. De eerste schrede op den weg naar eer herstel van aloude bruischende dranken, is gezet, nu de brouwerijen opnieuw Meibier zijn gaan maken. In den loop der eeuwen is in ons land het Mei-, oogst-, of hooibier in verschillende variëteiten gebrouwen. Op sommige groote boerderijen werd het Mei-bier door de huis- genooten van den boer zelf gemaakt, het bier-brouwen was eenmaal een huis industrie, maar allengs liet men de berei ding over aan de brouwerijen, die voorheen in de kleinste gemeenten werden gevonden De naam „Mei-bier" was vooral in Limburg in zwang, in de andere provincies sprak men meer van „oogst"- of „hool"-bier; de brouwerijen stelden zich tijdig in op de groote leveranties van dezen drank, drie of vier weken voor den maaitijd werd het in fusten van ongeveer veertig liter inhoud ve-zonden, en het was voor de landslieden een lekkernij. De knechten en meiden kregen hun Mei- bier zoodra het „heeter branden op de lan den" den middagtijd meldde, en als de volle hooiwagens met Meitakken versierd, naai de boerderij reden, werden de oogstliedjes gezongen. Tot het midden van de vorige eeuw hield do gewoonte van Meibierdrinken bij het hanteeren van sik .els stand, daarna wordt het gebruik steeds zeldzamer. In 1938 werd het initiatief genomen het Meibier zijn oude plaats te hergeven. Als men nu het embleem: twee gekruiste koren aren om de letters M.B. heen, in de café's ziet, weet men dat het Mei-bier in zijn beste samenstelling, er verkrijgbaar is. Waar het brouwproces aparte eischen stelt, en men slechts een bepaalde hoeveel heid voor de consumptie beschikbaar kan stellen, zal het Meibier, evenals het bokbier, en seizoendrank blijven. Het plan is ieder jaar in Mei dit brouwsel op de markt te brengen: de maand Mei krijgt er een attrac tie by. PAUS PIUS XII EN DE KATHOLIEKE MIDDENSTAND VAN NEDERLAND. Gister werd J. P. de Brabander, directeur van het Centraal Hanzebureau te Utrecht, in particuliere audiëntie ontvangen door paus Pius XII. De heer en mevr. de Brabander werden door tusschenkomst van mgr. Eras aan den paus voorgesteld, waarna de heer de Bra bander den pauselijken zegen vroeg voor den middenstand en de katholieke midden standsorganisatie in Nederland. De paus zeide gaarne deze audiëntie ver leend te hebben om zijn groeten en zijn beste wenschen den R.K. Middenstandsbond van Nederland te kunnen overbrengen. Vervolgens verleende hij zijn pauselijken zegen aan organisatie en leden. ONDERZOEK OMTRENT DE BLOEDERSZIEKTE (HAE.MOPHILIEi IN NEDERLAND. Dr. J. Sanders, directeur der medische aideeling van het Nederlandsch Instituut voor erfelij kheidsonderzoek bij den mensch. schrijft ons het volgende: De medische afdeeling van het Neder landsch instituut voor erfelijkheidsonder- zoek by den mensch stelt thans een onder zoek in naar het voorkomen en de erfelijk heid van de bloedersziekte in ons land. Deze ziekte uit zich door het onvermogen van het bloed om te stollen, zoodat het kleinste prik wondje tot zeer groote bloeduitstortingen aanleiding kan geven, en een betrekkelijk geringe stoot groote onderhuidsche bloeduit stortingen en blauw-roode plekken tenge volge kan hebben. Deze ziekte heeft de eigenaardigheid alleen by mannen voor te komen, maar door vrouwen te worden over gebracht, zooals b.v. by de kleurenblindheid ook het geval is. Als het meest bekende voorbeeld van eene groote familie, waarin deze bloeders ziekte voorkomt, geldt wel de vorstenfami- 11e in Europa. De eerste vrouw, van wie be kend is, dat zy de ziekte op hare kinderen heeft overgedragen," was koningin Victoria van Engeland. Haar zoon Leopold van Alba nië was een bloeder, en hare dochters Alice en Beatrix hebben de ziekte op volgende geslachten overgebracht. In het jongste geslacht zijn Waldemar van Pruisen, die nog leeft, en verder de overle den Hendrik van Pruisen, Alexei van Rus land, Rupprecht van Teek Athlone, Alfonso van Spanje en diens broeder Gonzalo met deze ziekte van den Czarewitsj was te dan- familiedrama heeft veel invloed gehad op de Europeesehe politiek, vooral in Rusland, waar de invloed van Rasooetin geheel aan deze ziekte van den czarewitsj was te dan ken. In de laatste jaren heeft men in den strijd t~"en dez° ziekte vorderingen ge maakt. Er zijn thans middelen, die na toe diening aan den bloeder bij dezen betrek- kelqk normale s'ol'ing van hpt bloed kunnen veroorzaken. althans den stolllngstijd kun nen verkleinen. Dit is b.v. van groot belang bij klesextracties en operaties Door toedie ning van het geneesmiddel houdt de bloe ding pauw ot>. Daarenboven zijn er het vo- H-"> j-T onderzoekingen bekend geworden omtrent d° mogelijkheid om de vrouwen die de ziekte overbrengen, te kunnen onder kennen. Deze onderzoekingen zijn nog niet geheel afgesloten, maar men is op den goe den weg. Want niet alle vrouwen in een bloedersfamilie brengen de ziekte over; slechts een deel van haar. In vele gevallen zal het nu mogelqk blyken door onderzoek vrsl te stellen, welke vrouwen de ziekte al dan niet kunnen overbrengen. Dit alles is de aanleiding tot het instel len van een onderzoek in ons land. Te dien einde heeft de medische afdeeling van het instituut een oproep gericht tot alle genees- heeren en tandartsen om de hun bekende bloeders al of niet meer in leven op tc geven. Doch ook de bloeders zelve of zij. die bloeders in hunne familie hebben of ge had hebben (want opgave van overleden bloeders is ook zeer gewenscht) kunnen in het belang van zich zelf, ven hunne ver wanten en van hunne nakomelingen mee werken tot het slagen van dit onderzoek, door namen, geboortedatum, geboorteplaats en adres van de zieken op te geven aan het adres van de afdeeling: van Alkemadelaan 350 te 's-Gravenhage. Alleen door volledige medewerking van een ieder is het mogelyk een goed overzicht over het voorkomen van deze ziekte in ons land te krijgen. Misschien is het overbodig zulks hier te zeggen, maar dan is het volle digheidshalve, het spreekt van zelf, dat ge heimhouding van de namen der zieken te genover derden absoluut verzekerd is. In het belang van de volksgezondheid wordt dus een ieder, die in staat is een steentje bij te drapen, verzacht de noodige re«evens zoo spoedig mogelijk te verschaf fen. DE COLPORTEER. De „Heemaf" verzoekt ons opname van het hieronder volgende dat wanneer het niet echt gebeurd is toch had kunnen ge beuren, althans wat de daarin vermelde ap paraten betreft. We zaten juist gezellig in de voorkamer te praten, toen er gebeld werd Visite, vroe gen we. Die saaie mensche van den overkant soms? Maar nee, die komen toch niet zoo informeel in het midden van de week. He- I iaas, het was erger. Voor we het goed er wel beseften diende Annetje, ons meisje, een keurig gekleed jongmensch aan dat zich voorstelde enover stofzuigers begon te praten. We keken elkaar aan en ieder dacht: Hoe krijgen we dien vent de deur uit? Ondertusschen pakte de heer onder een stroom van keurige volzinnen een groote koffer leeg, strooide poeder op ons kleed en begon onzen mooisten fauteuil met stof in te wrijven. De eenige, die werkeiyk geïnteresseerd (Van onze., parlementairen medewerker). De minister van economische zaken, mr. Steenberghe, is gelukkiger geweest dan zijn college van defensie den voorafgaan- den dag: hy heeft het ontwerp tot goed keuring van het op 23 Maart 1937 te Lon den gesloten verdrag betreffende het vast stellen van een maaswydte van vischnetten en van minimummaten op sommige visch- soorten in veilige haven gekregen. Maar het heeft niet veel gescheeldl Hy ont kwam aan een motie-van den Heuvel tot schorsing van de behandeling met slechts 9 stemmen verschil, waarna het ontwerp met een wat grootere meerderheid, 5135 stemmen, werd aangenomen. Erkend moet worden dat de minister met bekwaamheid en welsprekendheid voor de aanvaarding van het verdrag heeft gepleit; toen hij uitstel onaannemelijk had genoemd, wist de Kamer tevens dat zekere gevolgen aan de aanneming van de motie van den Heuvel zouden zijn verbonden, waarvan het van de baan zyn van het ontwerp en niets anders ervoor in de plaats voor verscheidene leden verkieselijker moet geschenen hebben dan wellicht! een ministerieel leven. De verklaring van mr. Kortenhorst (r.k.), bij wien de minister zich aansloot, dat het verlangde uitstel feitelijk gelyk stond met verwerping en dat dit, omdat het een internationaal ver drag betrof, een bijzondere beteekenis zou krijgen, zal vermoedelijk óók een aantal twijfelaars nog op de hand van de regee ring hebben gebracht. Voordat minister Steenberghe aan het woord kwam, hebben we gistermiddag nog eenige sprekers gehad. Eerst den heer Woudenberg (n.s.b.), die de voorkeur gaf aan regionale verboden van visschen op bepaalde gronden en overigens dezelfde bezwaren had als alle andere sprekers: de onzekerheid, waarin de minister de Kamer zou laten betreffende de opheffing van de te verwachte nadeelen voor de kustvis- schers, de eer.der.houders en de vischmeel- fabrikanten, als hier een pufaanvoerver- bod van kracht zou worden. Daarom was deze afgevaardigde voorstander van aan houding van de beslissing; de heer van Lidth de Jeude (lib.) vond uitstel ook aantrekkelijk, maar wilde eerst den be windsman hooren; de heer-n Zandt (s.g en van den Heuvel (a.r.) ondersteunden den aandrang tot uitstel; laatstgenoemde liep toen al met zijn motie in den zak! Minister Steenberghe antwoordt. De den vorigen dag juist 40 jaar gewor den bewindsman begon met de Kamer krachtig aan té pakken. Het eerste wat hij zeide was, dat de Kamer nu wel beweren mocht dat er veel onzekerheden in het verdrag waren, één ding voor hem w e 1 zeker was, nl. dat het weldra, als er niets gebeurde, met de Noordzeevischvangst uit zou zijn en dat het geheele vischbestand zou worden uitgemoord! Een pufaanvoer- verbod is een noodzakelyk sluitstuk van de regeling omtrent de maaswijdte van de netten. Deze regeling wordt op een geraf fineerde manier ontdoken, door namelijk met twee netten over elkaar te visschen. Nieuwe onderzoekingen omtrent het dood gaan van gevangen en weer te witei ge worpen puf achtte de minister na officieele en objectieve onderzoek.ngen door Britten en Duitschers met daartoe geëigende sche pen niet noodig- de bewvlngcn dat vrijwel alle gevang-n ondermaatsche visch toch ten doode is opgeschreven, waren overdre ven. Opzettelijke pufvisschern meet wor den tegengegaan Nadat de minster er de Kamer op gewezen had dat juist de kust- visschers groot belang bü een goeden vischstand hebben, kwam hij tot de visch- meelfabrikanten. In verband daarmede, vertelde hij dat dezer dagen een besluit verschijnen zal, waarbij haring voor de vischmeelfabrikanten wordt beschikbaar gesteld, als de haringprys beneden de 1.75 pei kist daalt. De vischmeelfabri kanten zouden dan die haring tegen onge veer één cent per k g. kunnen krijgen, wat ook de prijs is van de puf. Minister Steenberghe verklaarde ver volgens. niet bereid te zijn uitstel te aan vaarden; wanneer de Kamer het wetsont werp niet goedkeurde, was dat voor haér verantwoording. Een concessie. De minister was slechts tot één conces sie bereid, maar dat was er toch een van belang, namelijk om geen maatregelen hier te lande te nemen voordat het verdrag in ternationaal in werking treedt. Daarop zou de Kamer zelf contröle hebben, want voor een pufaanvoerverbod is wijziging van de visscherywet noodig. By een deel der twyfelaars heeft ook deze concessie wel eenige uitwerking ge had, bij de meesten van hen die aan het woord waren geweest niet en toen was het moment voor den heer van den Heuvel ge komen om zijn motie tot schorsing van de beraadslaging in te dienen. Zooals gezegd, werd deze verworpen, met 47 tegen 38 stemmen, een gemengde stemming: er was geen groote fractie die homogeen was te dien aanzien. Na de verwerping van de motie kon het debat over het ontwerp worden hervat. Verschillende leden ge voelden behoefte te repliceeren, maar dat vermocht den minister niet van zijn stand punt af te brengen en zoo ging het op de eindstemming aan, die, eveneens in een vrij gemengde stemming, den minister de meerderheid bezorgde. Vóór stemden de meeste katholieken, de sociaal-democraten en vryz.-democraten, eenige anti's en chr.-hist. en de helft van de liberalen. De tandartsenopleiding. Moeilijkheden, welke zich in October 1936 aan het Tandheelkundig Instituut te Utrecht hadden voorgedaan, waarop een onderzoek is gevolgd met een rapport, uit gebracht aan den minister, en vragen van het Tweede-Kamerlid mevr. de Vries Bruins (s.d.), zijn de aanleiding geweest tot de indiening van een aanvulling van de Hooger-Onderwyswet, met de strekking, de tandheelkundige examens, die in een aparte wet zyn geregeld, in de H O.-wet te brengen en den medischen grondslag van de a.s. tandartsen te versterken. Deze in schakeling in het universitaire onderwijs kon wel de goedkeuring van de Tweede Kamer wegdragen, maar zy had zeer veel aan te merken op de wyze waarop de minister een en ander denkt te doen. Ach tereenvolgens voerden mevr. de Vries Bruins (s.d.), dr. Voe (lib.), mevr. Mackay—Katz (c.h.), mevr. BakkerNort (v.d.), de heer Tilanus (c.h.) en de heer Moller (r.k.), daarover het woord. Een algemeen bezwaar was, dat de Utrechtsche universiteit het monopolie van de tand artsenopleiding zal houden (hetgeen uit financieele overwegingen niet anders kan); dat de aansluiting bij het medische universitaire onderwijs te halfslachtig zou zyn; dat de Maatschappy ter bevordering van de tandheelkunde niet voldoende in dit wetsontwerp was gekend en dat dit alsnog bij de voorbereiding van den alge- meenen maatregel van bestuur moest ge schieden (hetgeen de minister heeft toege zegd); dat m niet weet wat de minister in dien algemeenen maatregel zal zetten en daarop eigenlijk alles nederkomt; dat daarom eenige richtlijnen in de wet ver- kieslyk waren. Minister Slotemaker de Bruine ant- woorde hierop, dat de medische en apothe kers-examens eveneens in een algemeenen maatregel van bestuur zijn geregeld; dat een evenwijdig loopen van de tandartsen met de medische opleiding door de medi sche faculteit te Utrecht en tandartsen niet wenschelijk 'vordt geacht, omdat men dan een te langen studietijd zou krijgen en een opleiding, die zoowel den arts als den tandarts te weinig gaf. Dat de door hem gekozen oplossing rommelig zou zijn, zoo als de heer Tilanus had beweerd, betwist te de minister; men kon haar wat be zwaarlijk vinden, maar rommelig niet: „tweezijdig" was een juister woord. Zou men aan de andere universiteiten ook tandartsenopleidingen mogelijk maken, dan zou dit niet alleen tot veel te hooge kosten leiden, maar ook tot een nog grooter toevloeiing van studenten, van wie men er in het instituut te Utrecht al te veel heeft! Er is gistermiddag nog gerepliceerd; vandaag zou de minister daarop antwoor den. De voorzitter vond het om zes uur welletjes. Wy trouwens ook! was, was oom Karei. Zeg eens, jongmensch, als je hier de boel komt bevuilen, zullen we je mores leeren. Maar de man was niet in het minst uit het veld geslagen en zei, dat de stoelen weer als nieuw zouden worden, veel schooner dan ze geweest waren. Com pliment voor de huisvrouw, merkte oom Karei droog op. Maar de man had zyn spul len reeds voor elkaar en inderdaad, het laagje poeder verdween als sneeuw voor de zon. Na deze demonstratie belde de jongeman heel brutaal, waarop Annetje verscheen. Deze haalde thans op verzoek onze, nog vrij nieuwe stofzuiger, een Heemaf, die als part ner zou moeten dienen. Oom Karei werd nu zichtbaar geïnteres seerd. De demonstrant haalde een stukje carton uit zyn koffer en zette dat op de slang van zijn machine. Hy zuigt een va- cuum, demonstreerde hy, toen hij het car ton met een ruk, die harder scheen dan noodig was, verwyderde. Ziet u hoe hara hy zuigt? Toen kwam onze brave, gele machine bin nen. De man glimlachte triomfantelijk. Die is nog niet oud, was zijn eerste opmerking, dus is het een eeriyke tweekamp. Oom Ka- rel grinnikte, en de spanning steeg. Het carton werd eers* op de slang van de nieuwe machine gezet, waarop deze heel hard begon te zuigen. Oom Karei belde. Onze gedienstige kreeg een fluisterende me- óedeeling en verdween, om even later met en kruidenierszakje terug te komen. Intus- schen was ook onze Heemaf op volle toe ren gekomen en nu probeerde de man daar mee het carton van de andere slang te ver- wyderen. Dat ging niet. Nu werden de rol len omgekeerd. Ons dierbaar instrument mocht het eerst het carton vasthouden en toen kwam de nieuwe machine aan de beurt om het er af te zuigen. Floep, tot ons aller teleurstelling, verhuisde het stukje bordpa pier. Geweldig, zei oom Karei, die nu uit het kruidenierszakje eenige rystkorreltjes haal de. Hy. de man die overal verstand van had, ging den stryd aanbinden. Onschuldig lagen de korreltjes op het bruine cartonnetje. De slang van de nieuwe machine werd er lood recht opgezet en de stroom werd ingescha keld. Na volle twee minuten, die oom Karei turende op zyn horloge doorbracht, schakel de hy de stroom uit. De rystkorreltjes lagen er nog. Ja, mijnheer, maar dat kan ook niet, barstte de verkooper los, er is toch geen luchtverplaatsing? Juist, zei oom Karei, daai wilde ik je hebben. Er is geen luchtver plaatsing. Hy zuigt dus een vacuum, maar gewone rystkorreltjes blyven liggen. Het komt dus niet op de zuigkracht aan, maar cp de luchtstroom, die door de slang gaat. Uw demonstratie was dus, hou my ten goe de, niet veel waard. U weet misschien, dat de Heemaf stofzuiger een S.K.A.-motor heeft van hetzelfde type als voor de groot ste mynventilator ter wereld, die van de Staatsmyn Hendrik, gebruikt wordt en da* ook in de electrische treinen Heemaf-moto- ren gebruikt worden. De Heemaf-stofzuiger heeft een constante, zeer groote luchtver plaatsing en daar komt het op aan. Boven dien, en dat is een omwenteling op stofzui- gergebied, heeft de motor geen anker en geen koolborstels, die aan slytage onderhe vig zyn, maar en onverslytbare rotor. Daar door is hy tevens absoluut radiostoringsvry. 250. Van links en rechts verschijnen thans stangen en staven. Dan bewegen zich deze voorwerpen rond zyn hoofd, lichaam en ledematen. Hij begint te begrijpen. Er wordt automatisch de maat van hem genomen. 251. Dit duurt zo enige minuten en Pam is bly als hij de stoel weer kan verlaten. Hy staat thans by een inham in de vloer. Nieuwsgierig gaat hy erop staan, dan zakt by langzaam naar beneden. Mynheer, het spyt ons in het geheel niet, dat u deze demonstratie gegeven hebt, we hebben er wel wat van geleerd. Mag ik u thans even uitlaten? HOPPERZANDZUIGER VOOR SIAM TE WATER GELATEN. Gistermiddag werd met goed gevolg van de werf „Gusto" te Schiedam te water ge laten een zelfladende en zelfleegzuigende hopperzandzuiger, gebouwd in opdracht van de Siameesche regeering. By de tewaterlating waren o.m. aanwezig de gezant van de Siameesche regeering, Z.Exc. Phra Bahiddha Nukara en diens echtgenoote die de plechtigheid verrichtte en mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren, minister van waterstaat. De heer P. Visser overleden. - De heer P. Visser, administrateur, chef der afdee ling kunsten en wetenschappen van het departement van onderwys, kunsten en we tenschappen, is hedenmorgen na een lang durige ziekte overleden. De schilder Edzard Koning 70 Jaar. Gisteren heeft de schilder Edzard Koning te Voorthuisen, in lntiemen kring zyn 70sten verjaardag gevierd. Hem werd mede- deeling gedaan, dat de N.V. Boek- en Kunst- drukkery Mouton en Co. in Den Haag, met subsidie van vrienden en bewonderaars van den illustrator en met instemming van de erven van den schrijver, een voortzetting ondernomen heeft van de destijds versche nen luxe uitgaaf van „De Kleine Johannes van dr. Frederik van Eeden. Ook werd door de constituanten van deze subsidie «en schildery van Koning aangekocht, dat ter plaatsing zal worden aangeboden aan een der musea. De toestand van generaal Snijders. - Naar wy vernemen, is de toestand van ge neraal Snijders, die in het diaconessenhuis te Hilversum verpleegd wordt, bevredigend. Indien deze zich gunstig blyft ontwikkelen, zal de tweede operatie de volg en dé week plaats hebben. Aanrijding met doodeiyk gevolg. - Dinsdagmiddag is op den straatweg te Tien deveen het 2X-arig dochtertje van den ar beider R. Doidersum aldaar door een mo torfiets overreden. Het meisje kwam plotse ling achter een kar vandaan, waardoor zy door het motorrywiel werd gegrepen en zwaar gewond. Gisteren is zy aan de gevol gen daarvan overleden. is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STAD5KARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den acivarteeidarl TeL 8320.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7