m, m* VRAAG EN AANBOD LAATSTE BERICHTEN, JUmmauos JUi&iicaties CfcheepstiidiuqeH AMSIERDAMSCHE BEURS Voor de huisvrouw. tweede blad Commissie uit Hoogen Raad van Arbeid rapporteert. Bestrijding der blijvende werkloosheid. WOENSDAGS in ZATERDAGS. 35 cent per wijf regale 119 ff ft ff ft 4 Verschenen is thans het rapport van de door den voorzitter van den Hoogen Raad van Arbeid d.d. 18 Dec. 1936 ingestelde commissie van onderzoek naar de „blijven de werkloosheid" en haar bestrijding. (De commissie-van der Woerden). Aan dit met inbegrip van de bijlagen ruim 300 pagina's omvattende boekwerk ontleenen wij het volgende: De groote psychische en physieke nood toestand, waarin een niet gering deel der werkloozen na vele jaren van crisis verkee- ren en de angstwekkende omvang, welken de werkloosheid dreigt te behouden, waren tezamen de directe aanleiding tot de op dracht aan de commissie. Een door de gemeente Amsterdam inge steld onderzoek wees uit, dat de voeding bij de onderstaande werkloozen in 1935 reeds ver ten achter stond bij de arbeidenden. Kleeding en dekking bleek onvoldoende, terwijl nog minder kon worden voldaan aan de overige behoeften: verwarming, ver lichting, laat staan ontspanning en versna pering. Is deze toestand tijdelijk, dan is hij wel licht te dragen. Duurt de werkloosheid echter maanden en jaren, tot vijf, zes jaar toe, dan wordt het leven tot een hel van zorg en ontbering, eentonigheid en verve- Iin2- Aan de hand van diverse cijfers werd het volgende overzicht van den omvang der werkloosheid verkregen: Totale werkloosheid, gemiddeld over 1937, inclusief de geschatte onzichtbare werk loosheid 450.000 Seizoenwerkloosheid, ge middeld over het jaar 40.000 Normale arbeidsreserve 40.000- 120.000 Arbeidsongeschikten 50.000 - 60.000 Conjunctureele werkloos heid 50.000 - 75.000 Blijvende werkloosheid 155.000 - 270.000 Conclusies. De commissie beveelt in baar conclusies de volgende middelen ter afdoende bestrij ding van de abnormale werkloosheid aan: I. Middelen, die op korten termijn wer ken. a. uitvoering van openbare werken: 1. Verbetering van den woningtoe stand op het platteland (kapitaalsuitga ven 20 millioen; gewone uitgaven 8 millioen) en saneering van de binnen steden; 2. Versnelde uitvoering van het re- geeringsprogramma ten aanzien van an dere openbare werken. b. Verruiming van de werkgelegenheid, zoowel tijdelijk als duurzaam, in den land bouw door ontginning van woeste gronden, herontginningen, inpolderingen, verbetering van afwatering en ruilverkaveling. c. Pensionneering vun de gewone arbei ders van 60 jaar en ouder (kosten per jaar 5 tot 6 millioen, indien de gepensionneer- den uitsluitend door gesteunde werkloozen vervangen worden; kosten 25 millioen, in dien de helft der gepensionneerden door gestéunden zou worden vervangen). d. Verhooging van den leeftijd, waarop de jeugdigen tot het bedrijfsleven toegela ten worden, met twee jaar (kosten per jaar rond 25 millioen). e. Arbeidsspreiding in industrie, handel en verkeer door als crisismaatregel in te voeren de 40-urige arbeidsweek, c.q. wan- delweken, ploegenstelsels, 2 op 1 stelsel voor jeugdigen, enz., mits daarbij de opofferin gen gedragen worden door het geheeie volk. II. Middelen, die eerst op langeren termijn effectief werken. In de eerste plaats worde de industriali satie bevorderd, aangezien daarvan op den duur goede resultaten te verwachten zijn. Hierbij komt, dat, nog vóór dat de eigen lijke industrialisatie blijvende werkgelegen heid zal scheppen, er reeds werkgelegen heid ontstaat door de voorbereidende maat regelen: den bouw van fabrieken, de ver vaardiging van machines en werktuigen, enz. Het ware wenschelijk, dat de regeering spoedig komt met een opsomming van con crete, uitvoerbare plannen. In de tweede plaats (hoewel van vee! geringer beteekenis) worde aandacht aan de emigratie geschonken. De middelen, hiervoor genoemd onder a, b, c en d zullen bij hunne toepassing be langrijke bedragen van de overheid vorde ren. Het middel ter bestrijding der werkloos heid dat, volgens de gemaakte berekenin gen het grootste aantal werkloozen in het productieproces zou terugvoeren, n.1. de arbeidsspreiding, eischt daarentegen van den Staat geen bijzondere uitgaven. De commissie is n.1. van oordeel, dat in de da ling van de weekinkomsten tegemoet geko men dient te worden door vermindering van de kosten van het levensonderhoud door middel van verlaging der indirecte belastin gen. De inkomsten, welke de Staat uit dien hoofde derft, zullen gecompenseerd moeten worden, eenerzijds door de vermindering van de steunuitgaven, anderzijds door de heffing van een directe belasting ten laste van hen, die niet door den voorgestelden maatregel worden getroffen. In het systeem der commissie is dus wel belastingverschuiving, maar geen belas- tingverhooging noodig, terwijl aldus de of fers, verbonden aan de arbeidsspreiding. door het geheeie Nederlandsche volk ge dragen worden. Alléén 2d« handsch goGdirta. uitsluitend 6 contant. (Dinsdags en Vrijdags imendeai. (ONGECORRIGEERD). HET WETSONTWERP INZAKE DE BELASTINGEN. De wijziging van de perwwieele belasting. In aansluiting aan hetgeen omtrent de belastingplannen der regeering reeds is medegedeeld, wordt aan het wetsontwerp inzake de belastingen nog ten aanzien van de personeele belasting ontleend, dat de grondslagen, waarnaar deze belasting wor den geheven, uitsluitend zullen bestaan in huurwaarde, mobilair en dienstboden. Van de thans bestaande grondslagen ver vallen derhalve: paarden, motorrijtuigen, pleiziervaartuigen en biljarten. In het ingediende belastingwetsontwerp wordtt en aanzien van de personeele be lasting mede voorgesteld om de heffing naard en grondslag huurwaarde en moh:- lair af te schaffen voor hotels, café's restaurant, winkels en showrooms. MAG EEN TANDARTS LACHGAS GEBRUIKEN? De Haarlemsche rechtbank heeft heden vonnis gewezen in de bekende zaak tegen een tandarts uit Bloemendaal, tegen wien destijds op zijn verzoek proces-verbaal was opgemaakt, aangezien hij een principieel e beslissing wilde uitlokken, over de vraag, of het aan tandartsen geloorloofd is bij de behandeling hunner patiënten gebruik te maken van lachgas als verdoovingsmiddel. De rechtbank besliste heden dat het ge bruik van het lachgasapparaat strafbaar moet worden geacht en bevestigde het von nis van den kantonrechter. De tandarts gaat opnieuw in hooger be roep. AFSCHAFFING VAN DE VERDEDIGINGSBELASTING Wijziging van de opcenten op de vermogensbelasting. Aan de Memorie van Toelichting inzake het belastingwetsontwerp wordt nog het volgende ontleend Daargelaten nog, dat met een verlaging van het tarief van de vermogensbelasting een te groot bedrag voor 's rijks schatkist zou zijn gemoeid, kleeft aan een zoodanige verlaging het bezwaar dat dientengevolge ook de gemeenten en de provinciën die opcenten op de hoofdsom der vermogens belasting heffen inkomsten zouden der ven, waarvoor het moeilijk is een behoor lijke vervanging te vinden. De regeering is dan ook van meening dat een tegemoet koming aan de eigenaren van kleine ver mogens het beste kan worden verleend, door, met behoud van het tegenwoordige tarief van de vermogensbelasting de 75 rijksopcenten die thans op de hoofdsom dier belasting worden geheven, te laten vervallen voor de vermogens van minder dan 30.000 en ze te verminderen voor de vermogens van 30.000 tot 100.000. Daarnaast dient dan, met het oog op de groote vermogens, de verdedigingsbelas ting I te worden gehalveerd. Ten einde een behoorlijke aansluiting te verkrijgen tusschen hetgeen van de tegen woordige rijksopcenten wordt gehandhaafd en de gehalveerde verdedigingsbelasting I, is het wenschelijk. ook laatstbedoelde be lasting verder in den vorm van opcenten op de hoofdsom der vermogen "belasting te heffen. Materieel verandert daardoor niets, aangezien op de heffing van de verdedigingsbelasting thans alle bepalin gen van de wet op de vermogensbelasting 1892 van toepassing zijn. Bij artikel 96 worden mitsdien afge schaft zoowel de bestaande rijksopcenten als de verdedigingsbelasting I. Uiteraard kan de onderwerpelijke wijzi ging niet in den loop van een belastingjaar ingaan. De verlaging van de belastingen naar het vermogen treedt dan ook eerst in werking met ingang van 1 Mei 1940. HET RIJK VOOR PLUS MINUS ZEVENDUIZEND GULLEN BENADEELD. 10.000 gulden boete opgelegd. De rechtbank te Groningen veroordeelde heden den bakker D. V. te Uithuizen, die gedurende twintig jaar zoowel zijn inkomen als zijn vermogen aanmerkelijk te laag bij de belasting had aangegeven, waardoor hij het rijk in totaal voor een bedrag van naar schatting zevenduizend gulden had bena deeld, tot tienduizend gulden cf zes maan den hechtenis. De eisch was vier maanden ge vanger k-straf. HONGAARSCHE PARLEMENT ONTBONDEN. De Hongaarsche Kamer is ontbonden. Vermoedelijk zullen met Pinksteren nieuwe verkiezingen worden gehouden en de bij eenkomst van de nieuwe Kamer is bepaald op 10 Juni. BIJ DE EERSTE JONGE WORTELTJES. Er zijn van die traditioneele gebruiken, die hier en daar nog worden in stand ge houden, maar die over het algemeen ver drongen zijn geworden door den stroom van nieuwigheden. Zoo is het o.a. gegaan met de goede oude gewoonte, die de huisvrouw in Mei de com binatie deed kiezen van: nieuwe zoutevisch, jonge worteltjes en nieuwe aardappelen. Dat was een goede keus; immers de pas ge zouten visch speciaal de beroemde „keel tjes en lipjes" daarbij de geurige, jonge groente, de steeds zoo gewaardeerde nieuwe aardappelen en ten slotte de saus, die in dezen tijd van 't jaar weer met echte gras- boter kan worden bereiddit alles afzon derlijk, maar niet minder in de hier ge noemde samenvoeging, vormt een maal tijd, die een geschikte afwisseling is met an ders gebruikelijke „vischdagen". De keeltjes en lipjes worden reeds een dag van te voren besteld en 's avonds of 's ochtends vroeg in n lm water gezet; een uur vóór het begi.. van den maaltijd zetten we ze op met versch kokend water zonder zout en we laten ze op een zoo zacht moge lijk vuur meer „tegen het kookpunt aan" dar. bepaald kokende gaar worden (on geveer 1 uur). Halverwege keuren we de visch op het zoutgehalte: blijkt ze te zout, dan gieten we het water nog eens af en vervangen het door nieuw kokend water: zou daarentegen de visch te flauw blijken, dan voegen we er nog wat zrut bij. Omstreeks dienzelfden tijd als dus de visch y uur zachtjes heeft gekookt zet ten we onze worteltjes en onze nieuwe aardappels op, beide maar vooral de wor teltjes met weinig water, n.1. zóó, dat na een half uurtje koken het water is ver dwenen: de gare worteltje worden dan inde pan even doorgeschud met een flink klontje boter en wat fijngehakte peterselie, de aard appelen worden boven het vuur enkel droog geschud. Als we den tijd, die voor 't gaar maken van groente, aardappelen en visch noodig is, gebruiken voor het hakken van de peter selie en het bereiden van de saus, dan komt alles tegelijk warm op tafel en er is geen twijfel aan, of het valt bij iedereen in den smaak. Als saus maken we klaar een peterselie- of een botersaus, waarvoor hier een paar bijzonder smakelijke recepten volgen, die trouwens ook bij andere gekookte visch goed op hun plaats zullen zijn. Botersaus (4 personen). Yi L. kokend water met 2 Maggi's Bouillonblokjes, 40 G. (4 afgestre ken eetlepels) bloem, 80 G. (4 afge streken eetlepels) boter. Los de Maggi's Bouillonblokjes in het kokende water op Verwarm op een zacht vuur roerende de bloem met de helft van de boter (2 afge streken eetlepels dus), giet er onder voort durend roeren geleidelijk den bouillon bjj en laat de saus even doorkoken, tot ze mooi glad en gebonden is. Neem de pan van het vuur en roer er klontje voor klontje de rest van de boter door: de saus wordt op deze wijze „roomig" var uiterlijk en bijzon der geurig van smaak, omdat de laatst toe gevoegde boter niets door het koken heeft verloren. Peterseliesaus (4 personen). Y, L. kokend water met 2 Maggi's Bouillonblokjes, 40 G. (4 afgestre ken eetlepels) bloem, 80 G. (4 afge streken eetlepels) boter, 1 volle eetlepel fijngehakte peterselie. Los de Maggi's Bouillonblokjes op in het kokende water. Verwarm op een zacht vuur, onder voort durend roeren, de bloem met de helft van de boter; giet daarbij steeds roerende geleidelijk den bouillon en laat de saus even doorkoken, tot ze de vereischte dikte heeft gekregen. Neem de pan van het vuur en roer er klontje voor klontje de nog overgehouden boter door, die met de peter selie is vermengd. Laat vooral de peterselie niet meekoken: èn de geur èn de kleur zou den daaronder te lijden hebben. SINT PANCRAS (April) Geboren: Guurtje d. van J. Kriek en K. C. Tromp. Getrouwd: Gerrit Harm Riepma en Eüsabeth Wilhelmina van der Goes. BROEK OP LANGENDIJK (April) Geboren: Johannes Pieter z. van D. J. Beemsterboer en P. de Wit. Cornelis z. ven K. Dekker en N. Ooyevaar. Maartje d van K. Bak en A. Tesselaar. Hendrik z. van J. Koedijk en A. Pasterkamp. Eli- sabeth d. van K. Smit en P. C. Klercq. - Ro- china en Maria drs. van K. Otto en R. dc Does. Getrouwd: Klaas Gootjes en Eüsabeth van Gelder. Pieter Stammes, wed. van A. Balder en Helena van der Steen, wed. van H. Schouten. Overleden: Hendrik Stins, 55 j., echt genoot van A. Roos. Aaltje Jonker, 75 j., wed. van A. Glas. Aaltje Wagenaar, 74 j., echtg. van J. Wit. Antje Booy, 83 j., wed. van J. Balder. Teunisje Bergen, 77 j., wed. van M. Kuiper. ONS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed uit! DRUKKERIJ COSTER. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320. „MARIE ANTOINETTE". I Victoria-theater. In deze film, aldus lezen we o.m. in een van de beoordeelngen van dit Metro-pro duct, wordt een verhaal verteld, dat in groote omtrekken den menschen bekend is, zooals een sage, een mythe, een sprookje bekend is. Maar juist in die stof, die diep in het bewustzijn van eiken mensch ver ankerd ligt, kan de moderne film haar grootheid putten. „Maria Antoinette" is het verhaal van 't leven van 'n vrouw aan wie niets mensche- ljjks bespaard werd gebleven. De tijd vóór de revolutie plaatste haar op een voetstuk, waar geen sterveling tevoren had gestaan. De revolutie zelf maakte voor haar de meest infernale visioenen tot bittere wer kelijkheid. Zij leed als vrouw, als moeder, als vorstin. Zij mat haar zwakke krachten met de tumulten des tijds en zij betaalde ervoor met haar leven. Dit vetiwal vettott de iikn.ia een uitex:» Norma Shearer. lijk hoogst eenvoudigen, innerlijk uiterst geraffineerden, filmischen vorm van „sto- ry-telling". Kenners zullen in dit filmmanuscript een blijvend bezit zien. Zonder overdaad, zon der afleidende motievan, zonder vlakke toevalligheden, waarvan slechts uitgebreide historie het verband had kunnen mededee- len, ontstaat hier de menschelijke figuur van Marie Antoinette, haar leven van jonge Oostenrijksche prinses, tot vroegtijdig ver grijsde vrouw op een kar naar het schatvot, zooals David haar zoo wreed teekende. Costumes, menuet, feesten ,van Versailles en Trianon dat alles brengt deze film zonder twijfel óók. Maar zij brengt het op een natuurlijke wijze als motief en achter grond voor de groot en gespannen door leefde tragedie van Marie Antoinette zelf. Het Victoria-theater biedt deze week de mogelijkheid dit boeiende en belangwek kende filmwerk te zien. „YOSHIWARA". Harmonie. In de Harmonie is van Vrijdag a.s. af te zien de film „Yoshiwara", naar een roman van Maurice Dekbra, voor de film bewerkt door Arnold Lipp. Het is een filmwerk, dat speelt in het Japan van 1820, toen de Westersche invloeden nog maar nauwelijks merkbaar waren. Het is een buitengewoon interessante en spannende geschiedenis met een ongeloofe- lijk aantal verwikkelingen, teveel om hier te vermelden. Het zou bovendien niet goed zijn om de juiste toedracht hier al te vertellen, terwijl de film zelf toch alleen het maximum aan spanning kan geven, wanneer de toeschou wer niet van te voren weet wat er komen zal. We volstaan dan ook met mede te deelen, dat „Les films excelsior" te Parijs met deze film den goeden naam van de Fransche film hooghouden. Zoowel door de kwaliteiten van de hoofdpersonen als door de spannende intrige van deze film. KOSTELOOZE KOEPOKINENTING. In de polikliniek van het Centraal Zie kenhuis aan de Wilhelminalaan nr. 11 be staat gelegenheid voor kostelooze koepok inenting op Dinsdag, 9 Mei a.s., des voor middags van 910 uur. Alkmaar, 4 Mei 1939. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. TOELATING LEERLINGEN SCHOOL VOOR BUITENGEWOON LAGER ONDERWIJS. De aangifte van leerlingen voor boven genoemde school zal bij het Hoofd dier school in het gebouw in het Victoriepark kunnen plaats hebben op DINSDAG 9 Mei 1939. van 24 uur namiddags. Het schooljaar vangt aan 1 Augustus 1939, Leerlingen worden toegelaten voor zoo veel er plaats beschikbaar is. Om tot de school te kunnen worden toegelaten moeten de kinderen op den datum van toelating (I Augustus 1939) 7 jaar oud zijn (behoudens in bijzondere gevaüen) en volgens een door den schoolarts en het hoofd der school inge steld medisch-paedagogisch onderzoek voor plaatsing op de school in aanmerking ko men. Het schoolgeld loopt van 3 tot 100 per kind. naar draagkracht. Indien de gemengde- hoofdsom, bedoeld in artikel 63, lid 4, letter b. der Lager-Onderwijswet 1920, minder dan 2 bedraagt, is geen schoolgeld verschul digd. Geboortebewijs (of trouwboekje der ouders), en, voor zoover de kinderen de koepokinenting hebben ondergaan, het vaccinebewijs, moeten worden medege bracht. De ouders of verzorgers van leerlingen uit andere gemeenten zijn verplicht de aan vragen tot toelating te richten tot het ge meentebestuur van hun woonplaats Alkmaar, 4 Mei 1939. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar. F. H. VAN KINSC HOT, burgemeester. A, KOELMA, secretaris. DIENSTPLICHT. Inschrijvingsregister en alphabetisch Het inschrijvingsregister voor de üc- 1940 met het daaruit opgemaakt - 1940 met net aaaiuu opgemaakt aiD' V s tisch register ligt van 4 tot en met 13"^ i.s. ter gemeente-secretarie, afdeeW itairp Zaken, voor een ieder t^r lllg Mei litaire Zaken, voor een ieder ter fozjL1® Tegen deze registers kan binnen j- tijd bij een met redenen omkleed verz schrift bezwaar worden ingebracht "u5" bezwaarschrift moet bij den Burgerre ter secretarie dezer gemeente, worden in diend. Het behoeft niet op gezegeld D- gesteld te zijn. p p'ef Alkmaar, 4 Mei 1939. De Burgemeester van Alkmaar F. H. VAN KINSCI^ STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Achilles 3 Mei v. Volos n. Thessaloniki, Aurora 3 Mei van Catania n. Venetië. Berenice 3 Mei v.m. Gibraltar gepass. Breda 2 Mei van R'dam n. Hamburg- 4 Mei 2 uur te Hamburg. Crijnssen 3 Mei v. Barbados n. Madeira. Deucalion 2 Mei n.m. Gibraltar gepas® Hercules 3 Mei te Izmir. Irene 3 Mei te Genua. Landsee 3 Mei 22 u. v. Hamburg n. A'dam Mars 3 Mei v. A'dam n. Hamburg. Nereus 3 Mei v. Vigo n. Oporto. Oberon 3 Mei van Tunis naar Jaffa. Odysseus 2 Mei te Gdynia. Pericles 3 Mei 3 u. 40 mijl N. Azoren. Pluto 3 Mei v. A'dam n. Kopenhagen. Rhea 3 Mei v. Sushak n. Bari. Simon Bolivar 3 Mei v. Curagao n. S. Marta Stuyvesant 3 Mei v. Barbados n. Trinidad Stoomv. Mij. Nederland. Bengkalis S. J. P. L. 3 Mei v. Soerabaja. Tjikandi thuisr. 3 Mei v. Sabang. Tanimbar J. N. L. 4 Mei te Batavia. Poelau Laut thuisr. 4 Mei v. Port Said. Tajandoen thuisr. 4 Mei te Marseille. Marnix van St. Aldegonde uitr. 3 Mei van Amsterdam. Poelau Roebia thuisr. 3 Mei te Hamburg. Poelau Bras uitr 2 Mei te Sabang. Joh. van Oldebarnevelt thuisr. 3 Mei van Batavia. HollandAmerika Lijn. Burgedijk 2 uur n.m. te Londen. Binnendijk 2 uur n.m. van Havanna. Nieuw Amsterdam 2 uur n.m. v. N. York. Bilderdijk 2 uur v.m. te Norfolk, Spaarndam 2 uur n.m. van N. Orleans. Delftdijk 3 uur n.m. van Christobal. Rotterdamsche Lloyd. Kota Pinang uitr. 3 Mei 7 u. pas. Gibaltar. Garoet uitr. 3 Mei 13 u v. Port Said. Kon. Holl. Lloyd. Salland huisr. 3 Mei v. A'dam n. Hamburg. OPGAVE VAN NOORDHOLLA ndsch LANDBOUWCREDIET N.V. 2.45-3.00 941/, 117 155 34F/i« van Donderdag 4 Mei 1939 Vor. k. STAATSLEEN1NGEN. 33)4 NederL 1938 97 3 Ned.-lndië 1937 9<U/l6 5)4 D i'.schl. m. verkl. 197, B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank U6V, Handel Mpij Cert. v. 250 1247, Koloniale Bank 1557, Ned Ind Handelsbank 1167, INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie 34 827, Nederl Ford 34z7« Lever Bros 1287, Philips Gloeil, Gem. Bezit 1847, INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting 31 Cities Service §4«/l« General Motors 32l/g Kennecott Copper 24 North American Rayon HV4 Rep Steel 117, Steel comm 347, U S Leather 27. CULTUUR MAATSCH. H V A 406 Java Cultuur 203 Ned Ind Suiker Unie 218 Verg Vorstenlanden - 831/.6 MIJNBOUW. Alg Explor Mij. 60 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 2717, Perlak 59 Phillips Oil 253/4 Tide Wafer 9 RUBBERS. Amsterd Rubber 1867a Deli Bat Rubber 122 Serbadjadi 827, Interc Rubber 27« SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 100 JavaChinaJapan lijn 187, Kon. Ned Stoomboot 102 Scheepvaart Unie 1084/2 TABAKKEN. Deli Batavia 149 Senembah 169 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 213/, Illinois Central 87, Southern Pacific 9IS/l6 Southern Railw. Cert.. 10'Vifi Union Pacific 09 s/4 Can Pac 213/16 292'/« 267. Ö'/l« 9V.-7. 187 1201/2 106Va 82 2V« 101 79V« 102 1081/4-9 151V. 182 172 21 9 Ufo 70 2% t Exclaun. Exdividend. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pC" WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers 1281/, .j I841/2 32 18'AH 41|-2V, <7« 33Vi6 247). 12-1/16 357:6'V 27. 405-i/j 205 219 8374 60 U9V. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm OsIq 1.87 X 8.77*/s 75.22 H 4.96'/. 31.91 42.11 39.17)4 45.20 *4.10 heden 18.'/. 8.78 75.27)4 4.971/. 31.90 42.12 39.22)4 45.30 44.15 teruggekeerd; van iedere sieims- mm***-

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8