E AMATEUR DETECTIVE SUNLICHT ZEEI p WIERINGERWAARD Naar het Engelsch van ANTHONY BERKELEY CASTRICUM URSEM EGMOND AAN ZEE ZUIDSCMARWOUDE HEILOO ST. MAARTENSBRUG DERDE BLAD ALKMAARSCHE COURANT VAN DONDERDAG 4 MEI 1939. QemeeHtecaden Dinsdagavond vergaderde de raad vol tallig. Medegedeeld werd ten eerste dat de aan schaffing van de verplichte artikelen voor luchtbescherming behoudens een paar klei ne onderdeelen tot stand is gekomen; dat door B. en W. een besluit is genomen om de brandspuit eenmaal per maand te con troleeren en dat het dagelijksch bestuur na overleg met de onderwijzers *een kleine wijziging wil brengen in het leerplan, n.1. om daarin op te nemen gedurende het sei zoen zwemmen te laten leeren. Bij het ingekomen verslag van de verga dering over den vleeschkeuringsdienst zeide wethouder Koster, dat in verband met het feit dat de directeur zich weldra geheel zal geven aan dezen dienst, het niet uitgesloten is, dat daar mettertijd eenige financieele gevolgen aan verbonden zijn. Goedgekeurd is de verordening om de 200 opcenten personeele belasting te verla gen tot 180. Aangenomen werd een voorstel van B. en W. tot verkoop van bouwterrein (voor malige trambaan) ter grootte van ongeveer 200 M2. n.1. 10 M. breed en 20 M. diep, aan den heer J. Bakker Sz. Tevens wilde de heer Bakker een per ceel tuingrond waar voorheen het ijshuis stond er bij koopen. Dit perceel is ongeveer 420 M2. groot. Voor 150 werd dit be schikbaar gesteld. Het provinciaal electrisch bedrijf heeft bericht dat men bereid is den Slikkerdijk aan te sluiten mits alle 9 perceelen w.o. twee in de gemeente Zijpe aansluiten en dat door de gemeente gedurende 10 jaar wordt bijgedragen in de vastrechttarieven, wat neerkomt op 7 per maand. B. en W. staan daar in principe niet afwijzend te genover, doch onlogisch is het dat we ook betalen voor de twee perceelen die in een andere gemeente staan. Dit zou het bedrijf dan met de gemeente Zijpe moeten regelen. Voor onze gemeente zou het dan een be drag worden van 68.52. Voorts zou het niet onbillijk zijn, wanneer de belanghebbenden een klein gedeelte bijdroegen b.v. 1/5 en de gemeente 4/5. De heer Visser had zich in verbinding ge steld met de belanghebbenden, doch de heeren Rol en Spaans trokken zich terug en ook de twee buiten de gemeente wonenden hadden bezwaar gemaakt. De voorzitter zeide, dat we in dat geval de zaak wel kunnen laten rusten. Dan was er een verzoek ontvangen van het centraal ziekenhuis te Alkmaar om de subsidie te verlengen. De voorzitter gaf een korte toelichting. Bij de stichting van het nieuwe ziekenhuis 10 jaar geleden hebben de buitengemeen ten bijgedragen in de stichtingskosten. De exploitatie heeft 'n jaarlijksch tekort van 65000, waarvan door de buitenge meenten jaarlijks ongeveer 9300 wordt bijgedragen. Voor onze gemeente is het maximaal bedrag daarvan gesteld op 340, wat evenwel nimmer geheel is betaald. De voorzitter vond het een moreele verplich ting van de buitengemeenten om bij te dra gen en daarom werd door het dag. bestuur voorgesteld wederom voor 10 jaar maximaal 340 bij te dragen. Conform besloten. Een aanvullende suppletoire-begrooting 1938 werd na toeliching vastgesteld. Rondvraag. De heer Nieuweboer vroeg of er voor de werklaozen ook wat meer werk is te vin den. Het percentage der uitgetrokkenen is vrij groot. De voorzitter zeide, dat dit feitelijk thuis behoort bij de begrooting, doch meende te vens, dat hier over het algemeen niet veel te klagen over het verstrekken van werk. De vraag is evenwel te overwegen. JieuiMetoti „Ik weet heelemaal niet, waar Chitter wick het over heeft", antwoordde Mouse, ook geheel van streek. „Ik zag het ook en het kwam mij toevallig voor; ik wilde we ten of het hem ook opgevallen was. Maar ik kan hieruit alleen maar de conclusie trek ken, dat de man stapelgek moet geweest zijn". „En dat was hij heelemaal met waar schuwde Chitterwick ernstig. Nu, als u het mij niet wil zeggen, is er niets aan te doen", zei Judith eenigszins ge raakt, hetgeen aantoonde, dat zij in den grond maar een gewone vrouw was. „Maar misschien wilt u dan wel van uw andere ontdekking vertellen". Zeker", zei Chitterwick, die door haar prikkelbaarheid wat geschrokken was, haastig. Natuurlijk, en die kan ook van veel be lang zijn. Het viel mij op, terwijl ik daar op de telefoon wachtte, dat 14 minuten een heel lange tyd is; dat bracht mij op een idee, hoe lang, onder zulke omstandighe den, een kwartier kan zijn. Veel langer, zou ik denken, dan blauwzuur noodig heeft, om zijn fatale werking te doen". Verder hadt de heer Nieuweboer een praatje gehad met dr. de Vries over de ar beiderswoningen, welke deze geen ideale toestand noemde. Er zijn woningen waar soms 7 menschen in één afdeeling moeten verblijven en slapen. Op een vraag van den voorzitter hoe de heer Nieuweboer hierin verandering zou willen brengen, zeide hij: „onbewoonbaar verklaren of de eigenaren aanschrijven de woningen te verbeteren". De voorzitter kon wel eens een zachten wenk geven, doch het vraagstuk is tamelijk moeilijk. fxuuU en JuLh&cuw KENNEMERLAND. In de afgeloopen week en ook Maandag van deze week was het andermaal spinazie, die domineerde en met loonende prijzen was het gedaan. Gelukkig komt de prijs niet onder de 0.20 per kist van 8 kg. De prijzen waren laag en wel van 0.200.35 per kist. Sla wordt al in beduidende par- tijtjes aangevoerd en met de hooge prijzen was het gedaan, althans voor de 2e soort. Er waren beduidende partijen met gebreken en variatie in de prijzen, welke gingen van f 1.306.40 per 100 stuks. Ook andijvie moest in prijs inboeten hoewel de prijzen f 1327 per 100 kg nog aan den hoogen kant waren. Bloemkool begint zijn entree te maken en zooals is te beprijpen, waren de prijzen nog hoog, n.1. 33—38 per 100 stuks. Kom kommers maar dan van eigen bodem en in prima kwaliteit gingen voor 0.13 0.16 per stuk vlot van de hand. Bospeen zij het dan in onbeduidende kwantums kwam in prima kwaliteit naar voren en vond voor 0.140.17 per bos gretig koopers. In postelein was alweer variatie, wat de kwaliteit betreft wat tot uiting komt in prijzen van 0.40—f 0.90 per Lakje. Met de hooge prijzen van bosgroente is het gedaan en over de geheele linie waren de prijzen laag. Peterselie gold 2.302.85, raapstelen 0.501.40, rabarber 3.806.70, sel derie 1.101.50 en radijs 1.90f 2.60 per 100 bos. Prei, waarvan een bescheiden aanvoer, was peperduur, n.1. 13.6016.20 per 100 kg. Witlof heeft nog steeds belang stelling en de prijzen, 2023 voor le soort en 1316.50 voor 2e soort (voor 100 kg) zijn aan den hoogen kant. De kleine partijen kool alleen roode en gele kool zijn duur, n.1. roode kool 12.5014.60 en gele kool 5.807.35 per 100 kg. De kleine partijtjes het zijn enkele doosjes werden duur verkocht en de prijzen zijn per kg omgerekend f 2.602.85 per kg. De eerstelingen asperges werden aangevoerd en voor wisselende prijzen ongeveer 0.500.65 per bos verkocht. fucfitvaact ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was gisteren: Uitreis: Wielewaal te Singapore; Zilver reiger te Basra. Thuisreis; Valk te Athene; Reiger te Rangoon. Hedenmorgen is de Gier van Schiphol naar Indië vertrokken met als gezagvoer der Hulsebos. Aan boord bevonden zich acht passagiers Voor de tusschentrajecten hebben 3 pas sagiers geboekt. Medegenomen werd 461 3/4 k.g. brief post, 22 y, k.g. pakketpost en 208 1/4 k.g. vracht. „Juist", knikte Mouse; .hij had het ge snapt. ,Nu zie ik hier", ging Chitterwick ver der, terwijl hij zijn pince-nez rechtzette en zijn tabel met de tijden raadpleegde, dat ik de hand om 2 uur 44 boven het kopje van juffrouw Sinclair zag en het tijdstip, dat ik naar haar toeging zooals wij weten, het oogenblik dat zij stierf was om 3 uur 6. Dat is dus 22 minuten en als wij aannemen, dat zij haar koffie pas na 7 minuten dronk, nog een vol kwartier. Ik weet natuurlijk wel dat 't van den dosis afhangt of de dood eventueel later intreedt, maar bij een mid delmatige hoeveelheid is een kwartier veel te lang". „Zeer logisch, zeer logisch", prees Mouse. Maar ik moet de werking van blauwzuur kunnen nagaan en dan moet er bekend zijn welke dosis hier gebruikt is. „Een oogenblikje", zei Mouse, die zijn notitieboekje te voorschijn haalde. „Dit weet ik wel", zei Chitterwick, „dat blauwzuur, in een flinke hoeveelheid toe gediend, directe bewusteloosheid en spoe dig daarop den dood tengevolge heeft". „Een oogenblikje", herhaalde Mouse, ter wijl hij haastig zijn boekje doorbladerde. „Ah, hier is het, wat Sir James Ridley bij de lijkschouwing vaststelde. „Dosis onge veer niet minder dan 14 gram van het ge wone mengsel waarbij nog 2 y, gram water- vrij blauwzuur. U begrijpt wat dat zeggen wil?" „Ja, zei Chitterwick met gefronst voor hoofd. „Dat is een flinke portie. Zeer flink inderdaad. Nu, in ieder geval, moet ik het nog eens nakijken. Het is buitengewoon be langrijk". „Ik begrijp er niets van", zei Judy. „Als JUcvuidaal Tlieuws ruilverkaveling voor duizend hectare. De „Noorder-Koggen" worden opengelegd. Uit Wervershoof wordt aan het Vbl. ge meld: De besturen van de tuinbouwvereeni- gingen te Wervershoof en Medemblik heb ben bij Ged. Staten van Noordholland in gediend een aanvrage tot ruilverkaveling voor een gebied van ongeveer 1000 H.A liggende onder de gemeenten Wervershoof en Medemblik. Het betreft hier de open legging van de z.g. Vier Noorder Koggen, waarvoor het soc.-dem. Statenlid W. van Dok zich zeer heeft beijverd. Het ligt in de bedoeling, dat de uitvoe ring van deze ruilverkaveling zal gaan met een wijziging van den waterstaatkun digen toestand, waarbij de vele onderbe malingen zullen worden vervangen door één gemaal en met herontginning van den bodem, door verkeerde grondslagen te ver wijderen en de bodemstructuur te verbete ren. De nabijheid van den wieringermeerpol- der, waardoor men in de gelegenheid is om gade te slaan, wat door toepassing van nieuwe inzichten op het gebied van land en tuinbouw mogelijk is geworden, zal van invloed zijn geweest op het opkomende streven, om de gebreken van het „oude land" zooveel mogelijk te doen verdwijnen. Het Meifeest der S. d. a. p. De S. D. A. P. mag met tevredenheid terugzien op haar 1 Meiviering in de zaal van den heer Borst, welke tot de laatste plaats bezet was, toen de voorzitter de aanwezigen, in het bijzonder den spreker van den avond, den heer v. d. Vall, lid van de Provinciale Staten, welkom heette. Na de proloog van het Meispel van Dou- wes Dekker te hebben gedeclameerd, verkreeg de heer v. d. Vall het woord. De heer v. d. Vall begon zijn Meirede met er op te wijzen, dat dit het vijftigste Meifeest is dat gevierd wordt, zoodat er niet vele meer zijn die nog leven, toen dit feest op initiatief van een Franschman werd ingesteld. Geroep uit de zaal: „hier zit nog een man die het heeft meegemaakt, dit is Jan Fortuin". Daarop zei de heer v. d. Vall dat hem dit eraan deed herinneren dat hij het dan ge weest is die hem in de Korenbeurs te Leeuwarden bekend heeft gemaakt met het socialisme. Spreker schetste de droe vige toestanden in de dictatuurlanden, waar de vrijheid zooals wij die kennen niet meer bestaat en integendeel de man nen die voor deze vrijheden hebben dur ven strijden in de gevangenis of in het concentratiekamp verblijven. Toen Hitier zou spreken, vroegen wij ons af: wat zal het worden? Vrede of ge weld, en ziet, geen lichtstraaltje heeft zijn rede gebracht. Dit was een z.g.n. antwoord dat voor Roosevelt bestemd was, die de wereld zijn vredesboodschap zond bi, de verkiezing van zijn derde regeerperiode. Wat zien wij in de landen die geregeerd worden door dictators? Bewapening en nog eens bewapening, tanks en kanonnen en vliegtuigenfabrikatie, alleen om de menschheid in zoo groot mogelijke en op zoo snel mogelijke wijze te dooden. Dat is dan de vredesmoraal die zulke heerschers verkondigen. Ook wij moeten, het is treurig, meedoen aan die bewapening, anders komen de fascistische tanks om ons te verpletteren. Onze gedachten gaan naar onze jongens aan de grens, waar aan den eenen kant nog de vrijheid leeft en aan den anderen kant de dictatuur, die vrijheid tegenhoudt om over de grens te gaan. Maar ook houden onze jongens de dic tatuur tegen, die van gene zijde aan ons zou worden opgedrongen. De landen welke nu overrompeld zijn, kunnen getui gen wat het zeggen wil als Hitier daar zijn vrede heeft gebracht. Zien wij onze aarde, dan zien wij een schoone aardkorst, en die mooie omlijs ting wordt verpest door kuilengraverij, welke voor den een beteekent lijfsbehoud doch voor den ander er een kanon in te zetten ter vernietiging. Spreker behan delde vervolgens de voordeelen die het wat u zegt zoo is, zou de man vrijuit gaan". „Dat is ook zoo", gaf Chitterwick toe. „Dat is het typische. Anders „Had hij er wel voor gezorgd, dat zij het pas later zou drinken", zei Mouse. „Is dat niet veel waarschijnlijker?" „Ja, gaf Chitterwick bereidwillig toe. „Dat is beslist de eenige verklaring. Het is toch uitgesloten dat hij zou willen dat zij bewusteloos werd, zoolang hij nog in de buurt was. Zonder twijfel had hij haar, op de een of andere manier belet om haar koffie uit te drinken, totdat hij een ge schikte gelegenheid zag om te verdwijnen". „Maar dan is dus uw tweede punt ook niet zoo heel veel waard", zei Judith. „Wij moeten ieder punt angstvallig vast houden, omdat wij zoo heel weinig hebben waarop wij kunnen steunen", zei Chitter wick. „En dan moeten wij niet vergeten, dat u ons nog iets te vertellen had. Wat was dat?" „Het kijken van juffrouw Sinclair. Ik keek gespannen naar Mouse en u, toen wij in gesprek waren en weet u, ik kan maar niet begrijpen, al zou ik ook nog zoo kort zichtig zijn, waarom zij hem tijdens het on derhoud, zoo aanzag. Ik denk eerder dat juffrouw Sinclair vermoedde, dat die man Lynn niet was. Dit zou er dus op wijzen, dat de man alleen maar probeerde, om voor den majoor door te gaan", mompelde Chit terwick. „Nu ik dacht, dat wij het daar al over eens waren; denk alleen maar even aan het verkeerde telefoontje en de manier waarop men u weglokte. Neen ik vind als er iets vaststaat, dat het dan zeker wel dit is, dat de man voor Lynn wilde doorgaan". socialisme in den loop der jaren heeft veroverd, om te besluiten met een oproep het socialisme te blijven dienen, om de nieuwe eischen die op het program staan te verwezenlijken. Hierna gaf de A. T. V. de Toorts een prachtige opvoering van het tooneelstuk Eigen Haard van Anna v. GoghKaulbach. Van de vijftien medespelenden die dit stuk vertolkten, waren twee dames welke een aanwinst voor de Toorts genoemd mo gen worden. Het applaus aan het einde van het vierde bedrijf was alleszins ver diend. Een genoegelijk bal, dat door het ensemble Roemer uit Beverwijk keurig werd verzorgd, besloot den avond. Desmiddags was het kinderfeest gehou den onder leiding van den Vrouwenbond, waarvoor een optocht was georganiseerd van het huis van mevr. Bakker naar de jeugdherberg waar met dans, zang en mu ziek en versnaperingen den kinderen een prettig Meifeest is bezorgd. Afdeeling der Vrijwillige Landstorm Motordienst opgericht. De oproep, welke burgemeester Sloet namens den commandant van bovengenoemd korps had gedaan, is een groot succes ge worden. Het bleek na de vurige rede, welke deze commandant heeft gehouden, dat zich zestien man aanmeldden voor dit korps. Na verwelkoming door den burgemeester kreeg de spreker van den propaganda- dienst, de adjudant, de heer J. Visser, het woord. De heer Visser bracht namens zijn dis trictscommandant dank aan den burgemees ter voor diens oproep en hulp, waarna hij begon met een uiteenzetting van de beteeke- nis van een naam. Een naam kan eenerzijds niets beteekenen, doch anderzijds, kan deze wel zoo'n groote beteekenis hebben, dat hiervoor alles moet wijken en ook, dat men begrijpt, dat hier voor opofferingen worden gebracht. De naam Moeder heeft inhoud. De liefde tot Moeder is niet te beschrijven, en de op offering van haar, niet te peilen. Zoo ook is het gesteld met ons Vaderland. Dit woord heeft ook zoo'n klank in onze harten. Het zelfde dat wij zouden doen voor onze Moeder, doen wij voor ons Vaderland. Ik weet, aldus spr., dat in Uw hart de naam Vaderland niet is uit te bannen. Vraagt het aan hen, die op de zeeën zwalken, aan hen, die in het buitenland zwerven, aan hen, die om den een of andere reden Moeder en Vaderland hebben verlaten. Spreekt met hen, u zult constateeren, dat de roep van hun hart is en eeuwig zal zijn, de namen Moeder en het Vaderland. Die liefde is niet te blusschen. Het is geen wonder, dat wij, vrije Hol landers, levend in een vrij land, dit meer voelen dan een volk dat deze vrijheden niet uit overerving heeft meegekregen. Onver schillig welk geloof of politieke overtui ging men ook heeft, wij zijn en blijven een vrij volk in een vrij land. Wij zijn genegen voor die vrijheid te offeren, de historie heeft het meer dan eens bewezen. Wij strijden voor onze vrijheid, onze cultuur en voor ons ideaal. Wij aanvaarden slechts de wettige regee ring, die ons onze vrijheid in woord en geschrift verleent en door de koningin be krachtigd wordt. Wij zouden in een anderen staat, dan den onzen, niet kunnen leven. Onzen vrijheids zin zit in ons bloed. Reeds 9000 vrijwilligers zijn in onzen dienst, en nu vragen wij, meldt u vrijwillig aan voor ons korps, dat betee kent, meehelpen de vrijheid die u geniet, te blijven genieten opdat ze ons niet ontnomen kan worden. Wie niet dienstplichtig is, kan vaderland en koningin dienen, door zich op te geven. Een daverend applaus bewees, dat allen het met den spreker eens waren. Hierna werden vragen gesteld die tot ge noegen werden beantwoord, waarna een smalfilm het kampleven en de collonnedienst liet zien die het korps meemaakte. De burgemeester sloot met dank aan den spreker en een hoera op koningin en vader land. Veldwachter benoemd. Door den commissaris der koningin is tot bezoldigd veldwachtei te Ursem benoemd met ingang van 15 Mei e.k. de heer H. J. Kolenbrander, agent van politie te Breda. Judith was overnerveus, anders had zij niet zoo verontwaardigd gesproken. „Hij zal haar wat vreemd voorgekomen zijn, dunkt me?" ging zij kalmer voort. „En zijn stem klonk misschien wat ongewoon, want men kan stemmen niet volkomen imi- teeren en daarom keek zij hem zoo aan dachtig aan". „Ik geloof, dat je gelijk hebt Judy", zei Mouse, terwijl hij haar bewonderend aan keek. Chitterwick merkte den blik op en schrok even. Lieve hemel, die jongen is tot over zijn ooren verliefd op haar; nu daar kon niemand zich over verwonderen, want Chitterwick was er heelemaal niet zeker van, dat dit bij hem ook niet het ge val was. „Maar ik ben bang, dat dit den rechter niet zal overtuigen", zuchtte Judith. „Alle beetjes helpen", bemoedigde Chit terwick haar. Het was nu over vieren. Chitterwick zag een juffrouw in de buurt van het tafeltje en nam de gelegenheid waar om nog iets te bestellen. Nu bespraken, zij wat zij verder zouden doen. Judith wilde haar man in Pentonville bezoeken. De overheid had haar te verstaan gegeven dat zij den majoor zoo vaak zij wilde mocht opzoeken en Chitter wick had een paar dingen die zij aan haar man moest vragen, voor haar opgeschre ven. Chitterwick zelf wilde naar Scotland Yard. Als eerlijk man, wilde hij Moresby laten weten, dat hij van de schuld van den ma joor lang niet zoo overtuigd was. Als ama teur wilde hij den officieelen detective een paar vragen doen. Mouse bood aan Judy naar Pentonville te vergezellen en zij spraken een punt af, Raadsverkiezing. De candidatenlijst der r.k. staatspartij is voor de aanstaande raadsverkiezing als volgt samengesteld: 1. F. Snoeks, 2. H. Kareis, 3. J. Eeltink, 4. N. van Duin. Meifeest. De S. D. A. P. vierde te Egmond aan Zee het Mei-feest met een kinderfeest en een feestavond voor de ouderen, in de zaal van De Vergulde Valk. Des middags werd voor de kinderen een poppenkast vertoond en aardige goochel toeren gedaan door Lotte en Alex Wins. Dezelfde artisten traden ook 's avonds met succes op. De heer C. Brak uit Bergen sprak de feestrede uit. Uitvoerig besprak bij de sociale verbeteringen, die de arbeiders klasse z.i. veroverd had. De aard van mijn werkzaamheden, aldus spreker, brengt mij in veel dorpen, zoo ook in Egmond aan Zee, dat zich in het gelukkig bezit mag achten van een flink aantal krotten. Felle critiek uitte spr. tegen de eigenaren dier krotten, waarvan eenige wethouder zijn. Die krotten moeten verdwijnen. In plaatsen, waar de arbeidersbeweging sterk staat, heeft men dit vraagstuk reeds aangepakt. Spr. spoorde de aanwezigen aan de partij te steunen en zoo mede te werken aan ver betering der maatschappij. Als iedere man en vrouw meewerkt zal het ideaal spoediger bereikt worden. Ieder moet zich opgeven aan het plaatselijk bestuur als lid der partij en vakbeweging. Aller stem en steun is noodig voor het ideaal van het democratisch socialisme. (Applaus). Na de pauze voerde het gezelschap Wins een komisch transformatiespel uit, getiteld „Hij, zij en dewaarom braaf gelachen werd. De avond werd besloten met een gezellig bal onder leiding van den heer A. ten Bruggencate. 1 Mei-viering. Woensdagavond vond ten lo!.:.!t van den heer P. Kramer de 1 Mei-viering plaats van. S.D.A.P. en N.V.V. De opkomst was vrij goed. De voorzitter van den plaatselijken raad, de heer Jb. de Vries, opende de bijeenkomst waarbij hij erop wees, dat wij in sombere tijden leven. Desondanks heeft de plaatse lijke raad gemeend de 1 Mei-viering toch door te moeten laten gaan, daar men in het socialisme gelooft. Door de arbeiderszang- vereeniging „De Stem des Volks", onder leiding van den heer R. Menkveld, werden eenige liederen gezongen, welke een dank baar gehoor verwierven. Het koor gaat wel vooruit. De Mei-rede werd vervolgens uitgespro ken door den heer W. van Dok, lid van de Prov. Staten van Noordholland, die opwek te pal te staan voor de idealen. Door de Ned. Schoolbioscoop werden ter afwisseling eenige films vertoond. Vermelden wij nog, dat door de Sonny band muzikale medewerking werd verleend, wat ten zeerste op prijs gesteld werd. 's Middags werd een goed geslaagd kin dermeifeest gehouden, waaraan een 200-tal kinderen deelnamen. „Gemeentebelang". De voorzitter van „Gemeentebelang" ver zoekt ons mede te deelen, dat hij wel ont kennend heeft geantwoord op de vraag of de lijsten welke aan Ged. Staten zijn aangeboden van „Gemeentebelang" uit gingen, maar dat hij niet heeft gesproken over de lijst, welke door zekeren D. ter teekening werd aangeboden, die toen hij bij zijn partij geen gehoor vond, zelf zou zijn opgetreden. Drie vingers afgesneden. De veehouder E. de B. te St. Maartens brug was zoo ongelukkig met zijn linker hand in een electrische zaagmachine te ge raken, waardoor hij drie vingers zal moeten missen. Nadat mevr. dr. E. van Slooten de eerste geneeskundige hulp had verleend, werd de patiënt overgebracht naar een ziekenhuis te Alkmaar. waar zij elkaar zouden treffen om op tijd voor het diner, in Chiswick te zijn. Terwijl zijn taxi door Whitehall reed dacht Chitterwick er voor de zooveelste maal aan, dat hij door het tragische geval in kennis was gebracht, met buitengewoon prettige menschen. Judith was een werke lijk bijzondere vrouw en ook tot Mouse voelde hij zich zeer sterk aangetrokken; hij was zoo eenvoudig, zoo zonder gemaaktheid Mijnheer Chitterwick betwijfelde of er nog meer hertogen zouden zijn als hij. Moresby ontving Chitterwick hartelijk. „U bent hoop ik niet hier gekomen, om ons te vertellen, dat u nog eens over alles hebt nagedacht en dat u daarom op uw ge tuigenis terugkomt?" vroeg de inspecteur vroolijk. „Of hebt u vingerafdrukken van de dochter van den tuinman? Nu, wat hebt u op uw hart?" „Neen ik kom hier", zei Chitterwick moedig, „om u te zeggen dat ik niet meer zoo rotsvast overtuigd ben, van de schuld van den majoor, als eerst". Moresby's stemming veranderde op slag. Hij zag Chitterwick vragend aan. „Zijn vrienden hebben zeker geprobeerd u om te praten, is het niet?" vroeg hij rustig. „Hoe zoo?" zei Chitterwick. „Nu, ik had niet gedacht, dat u zich door een hertog zou laten imponeeren". Moresby deed 't voorkomen of hertog maar een heel doodgewone tooverformule was, die op den eersten den besten domkop kn neerdalen. „U weet dus wat er gebeurd is?" zei Chitterwick. Een gevoel van hulpeloosheid overwel digde hem, toen hij dacht aan de alwetend heid van Scotland Yard. (Wordt vervolgd). W da1) <k mk>A fcv U.- WWi WOü\]t WAv tuy 'ywuk: elk fdtbu U cLiav tem i -! s H mM EN NOOIT 1 EEEP VAIM ONBEKENDE HERKOMST s .a»-©♦!»*

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 9