Als er oorlogstoestand komt.... Vraag en Aanbod JjujeaondeH Stukken De meeste amendementen afgewezen. PARLEMENT Acht wetsontwerpen aangenomen in een speciaal daaraan gewijde Kamerzitting. Alléén tweede handsch goederen. 35 cent per vijf regels uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). gemiddelde snelheid van niet meer dan 6 K.M. per uur. En toen Napoleon zijn tocht naar Rusland maakte, had ook hij een ge middelde snelheid van 6 K.M. per uur. In al die eeuwen was de snelheid dus niemendal grooter geworden. Thans zijn snelheden van 240 K.M. per uur iets heel gewoons. Nu is het naar mijn wijze van zien ondenkbaar, dat er in de cultureele wereld geen parallel zou zijn, dat daarin niet ook een dergelijke vergelijking zou zijn te maken. Zoo zal er dus óók in de cultureele wereld een toena dering komen. Immers, de wereld wordt hoe langer hoe kleiner: Warschau en Madrid lig gen thans even ver van elkaar af, als in den tijd van de Republiek Leeuwarden en Maastricht, die zich toen nog veroorloven konden afzijdig tegenover elkaar te staan. Zal er ook niet een tijd komen, waarin War schau en Madrid zich dat evenmin meer kunnen veroorloven? Zoo bezien, heeft het werk, dat je als vlieger doet, beteekenis". „Inspireert het vliegen u ook tot uw lite raire werk?" „Natuurlijk is het vliegen een geweldige bron van inspiratie, doordat het je zooveel en zoo verscheiden indrukken geeft. Toch vind ik, dat ik al schrijver weinig doe. Ik zou zoo graag een roman schrijven, doch ik zie er geen kans toe, omdat ik er me niet voldoende voor kan concentreeren, door ge brek aan tijd. De vliegboeken zijn wel ple zierig, om te schrijven ook, maar ze blijven meer aan de oppervlakte. En bovendien is het nieuwtje er langzamerhand wel een beetje af, geloof ik. Ik kan toch maar niet aan den gang blijven met te schrijven, dat de blokken worden los getrokken, en de machine brullend naar boven schiet? Dat (Van onzen parlementairen medewerker). Gistermiddag heeft de Tweede Kamer de acht wetsontwerpen, welke men in het kort kan aanduiden als te zijn bestemd voor een oorlogstoestand, behandeld en z. h. s. aangenomen; tegen een paar ervan verzochten de nat.-soc. aanteekening van geacht te willen worden te hebben tegen gestemd. Zooals men zich zal herinneren hebben de Kamers in September, toen het zoo spande, een aantal noodwetten met dezelf de strekking als deze wetsontwerpen goedgekeurd; ze kwamen neer op het ver- leenen van uitgebreide bevoegdheden ge lijk de regeering in 1914-1918 ook heeft gehad. De regeering heeft de September weren tijdelijk gemaakt en ze, opnieuw gewijzigd, ingediend, teneinde rustiger dan toen de gelegenheid te geven er over van gedachten te wisselen. De Kamer heeft van deze gelegenheid een bescheiden gebruik gemaakt, wanneer men èn het karakter èn het aantal wets ontwerpen in aanmerking neemt; in één middag was ze er door, met de vrij uitvoe rige behandeling van eenige amendemen ten inbegrepen. We zullen in dit overzicht maar niet de lange titels van de ontwerpen successie velijk noemen, doch ons beperken met den verkorten naam, vclgens welken zij kun nen worden aangehaald. Over het eerste wetsontwerp: medewer king verdedigingsvoorbereiding, dat niet het karakter van een tijdelijke wet heeft om welke reden dan ook als datum van in werkingtreding 1 Juli 1939 erin wordt genoemd) werd nogal lang gesproken en eigenlijk meer over hetgeen er niet dan over wat er wèl in stond. Deze wet geeft regelen „met betrekking tot de medewer king van alle personen en lichamen aan de voorbereiding van de voorziening in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden in de be hoeften van volkshuishouding en lands verdediging, zoomede aan de voorbereiding van de financiering dier voorziening". Wat voor dit wetsontwerp evenals voor alle andere gold, was de erkenning van de groote meerderheid der Kamer, dat de gevraagde zeer vérstrekkende bevoegd heden voor de overheid gerechtvaardigd zijn. Slechts de n.s.b.-fractie week hiervan af, omdat zij deze regeering niet ver trouwt; zij zou wel geneigd zijn haar ver trouwen te schenken aan een ministerie waarin alle nationaal gevoelende groepen der bevolking waren vertegenwoordigd en dat buiten de partijen stond. Het was voor minister Steenberghe, die de ont werpen verdedigde, moeilijk om op deze basis met den heer de Marchant et d'An- sembourg van gedachten te wisselen. En wat nu de lacunes van dit wetsont werp betrof, had de heer Kortenhorst (r.k.), gaarne een clausule gezien, die de geheimhouding door de ambtenaren van allerlei bedrijfsgeheimen, waarmede zij in aanraking zouden komen bij de behande ling van de materie van deze wet, zou ver sterken. Hij betreurde het, dat de wet niet was uitgegaan van de gedachte, dat on kosten door het bedrijfsleven enz. voor de uitvoering van deze wet gemaakt, voor zoover ze niet op den consument verhaal baar zijn, vergoed zullen worden. Onkos tenvergoeding is weliswaar niet uitgeslo ten, maar het vergoedingsprincipe ont breekt. De heeren Schilthuis (v.d.) en Bijlsma (v.d.) sloten zich daarbij aan. Prof. van Gelderen (s.d.) miste de dwingende bevoegdheden van de regeering ten aan zien van de industrie, welke zij wel heeft tegenover de reederijen, namelijk om be paalde takken van industrie desnoods te dwingen voor de regeering te werken of voorrang bij de aflevering van bestellin gen te forceeren. Minister Steenberghe is erin geslaagd enkele punten van twijfel op te heffen. Zoo is deze wet ogjt loepa^fcujk jjj gejiL- weten de menschen nu langzamerhand wel". „Maar „Nachtvlucht" dan?" „Dat boek, daar ben ik verliefd op. Dat is ook een genre dat blijft. Technisch is het natuurlijk verouderd, want er wordt niet meer met éénmotorige machines over de Andes gevlogen; maar het heeft een alge meen menschelijken inslag, die al zulke boeken behooren te hebben, willen zij ko men te behooren tot het blijvende deel der literatuur. Behalve „Nachtvlucht" hoort vooral de St. Exupéry's nu pas verschenen boek „Terre des Hommes" tot het aller beste, dat ooit in de wereld over vliegen en 's vliegers manier van zien geschreven is". Er valt even een stilte in het gesprek. Viruly's blauwe oogen, die het grootste ge deelte van de wereld zagen, dwalen even over het Rembrandtplein in volle spitsuur- drukte. En dan: „Over vliegen schrijven vraagt meer be zinning, dan het actieve vliegersleven geven kan. Londen, Parijs, Praag, Karachi, Singa pore, enfin, U weet het wel. En als je dan eens wat anders wilt gaan doen dan vliegen, omdat wat anders doen een andere vorm is van uitrusten, dan ga je autorijden, of door Londen zwerven, of naar de wintersport. Ik schrijf u „er bij". Maar als ik veel geld had, dan ging ik reizen, en schrijven. Een roman schrijven Dan zijn we weer aan het punt van uit gang terug. De vlucht langs de blauwe en goudgerande, wolken der vliegersphilo- sophie is volbracht. Zal het vliegersoptimis- me in de komende jaren gelijk krijgen, of zal het vliegtuig de bedreiger van alle cul tuur blijven? len van watersnood en hongersnood; via de distributiewet (waaronder de distribu tie van grondstoffen eveneens begrepen is) heeft de regeering voldoende macht over de industrie. Bij verdere behandeling van deze materie zullen de organisaties van de belanghebbenden worden inge schakeld. De minister wees het verwijt van den heer d'Ansembourg, als zou de regeering met dit wetsontwerp veel te laat zijn ge komen, af. De regeering heeft de zaak al jaren voorbereid, maar dat wist deze af gevaardigde niet, evenmin dat diverse maatregelen al gereed zijn. Amendementen hebben geen succes. Bij de artikelen verdedigde de heer van Gelderen een amendement om ook aan de banken (die nu zijn uitgezonderd) ver plichtingen tot openbaarmaking van ge gevens, welke de overheid noodig acht, op te leggen. Mr. Kortenhorst (r.k.) en de heer Smeenk (a.r.) wenschten echter aan de regeering geen grootere bevoegdheden te geven dan welke zij zelf noodig acht en zeker niet op een terrein, dat buitenge woon gevoelig is voor onrust; juist uit algemeen belang heeft de regeering de banken buiten de regeling gelaten. Minis ter Steenberghe voegde er nog aan toe, dat hij, door de samenwerking tusschen de Ned. Bank en de bankwereld, totale opga ven van den goudvoorraad, van deviezen en andere waarden in het bezit van de be volking kan krijgen; aan individueele op gaven had hij geen behoefte. Nadat ook mr. Joekes (v.d.) het amen dement bestreden had (die evenwel ont kende dat de kwestie van het bankgeheim als zoodanig hier aan de orde was, gelijk de anderen hadden .betoogd) werd het voorstel van prof. van Gelderen met 55 tegen 26 stemmen verworpen; de s.d., de n.s.b., en de c.d.u., benevens de heer IJsselmuiden (r.k.) waren vóór. Mr. Kortenhorst (r.k.) was met betrek king tot de schadevergoedingskwestie, die de minister slechts vluchtig had behan deld, niet tevieden gesteld en daarom deed hij nog eens een poging om bij de behande ling van zijn amendement terzake den be windsman ervan te overtuigen, dat in de eerste plaats het principe van de schade vergoeding, waar geen mogelijkheid van verhaal van de kosten is gebleken, in de wet moet staan en dat er ook een beroeps instantie moet zijn in den vorm van een commissie, die beslist. De heer Smeenk (a.r.) gevoelde voor de gedachte van het amendement, maar wenschte een wijzi ging, zoodat de commissie slechts advisee- ren en niet beslissen zou, teneinde den minister den verantwoordelijken persoon te doen blijven. Mr. Steenberghe gaf aan een dergelijke wijziging ook de voorkeur en liet dan de beslissing aan de Kamer over. Zoover wilde de heer Kortenhorst echter niet gaan; hij meende beroep op den rech ter te moeten overlaten, naar aanleiding waarvan mr. van Maarsseveen (r.k.) op merkte, dat die rechter moeilijk kan recht spreken als hij geen normen voor zich heeft. Enfin, het liep met dat amendement heelemaal scheef; zoo dacht de heer Kor tenhorst, dat de minister een wijziging al had overgenomen, terwijl deze zoover nog niet was gegaan. Het amendement werd in getrokken, nadat de minister uitdrukkelijk had toegezegd de bedoelde commissie te zullen instellen, al zou deze dan slechts adviseeren. Het wetsontwerp werd z. h. s. goedge keurd met de bekende aanteekening tegen. Algemeene vorderingswet. Bij de behandeling van de algemeene vorderingswet ging het debat alleen over het denkbeeld van den heer Albarda (s. d.) om in dit en de overige zes ont werpen vast te leggen, dat binnen acht dagen, nadat de regeering bij Kon. besluit deze uitzonderingsmaatregelen zou heb ben aangekondigd, een wetsontwerp ter bekrachtiging bij de Tweede Kamer moest zijn ingediend. Het begrip „onver- wj4d", dè-l ögt Qi^werp sjojid, vojjd hij te rekbaar. Verder wenschte hij te bepa len, dat de duur van de wetten voor den eersten keer dat zij zouden in werking zijn, op hoogstens 6 maanden zou worden gesteld, terwijl in de ontwerpen geen termijn wordt genoemd; een en ander om te voorkomen, dat de volksvertegen woordiging niet bijtijds of misschien hee lemaal niet van de situatie en de nood zakelijkheid van de verlenging der wetten op de hoogte zou worden gesteld. De heer Smeenk (a. r.) had sympathie voor deze gedachten, welke in amendementen waren belichaamd, doch drong er op aan dat de heer Albarda zich niet op de termijnen zou vastleggen. Welnu, dat deed deze niet, hetgeen ook overeenkomstig des mi nisters wensch was en zoo werd van acht dagen „veertien dagen" en van 6 maan den „een jaar" gemaakt, waarna de amendementen z. h. s. werden goedge keurd. Bij de distributiewet deed de heer Donker (s. d.) een poging om in gemeen ten, waar meer dan twee wethouders zijn, de taak in deze wet opgedragen aan den burgemeester, te doen uitoefenen door burgemeester en wethouders. In groote gemeenten zou de burgemees ter het al druk genoeg hebben en kon hij voor de uitvoering van de distributiewet best wat hulp gebruiken. Het wetsont werp voorzag ook al in die mogelijkheid, maar niet op de door den voorsteller en de heeren Sweens (r. k.) en Wendelaar (lib.) gewenschte wijze. Daarom gevoel den beide heeren wel voor het amende ment-Donker. Minister Steenberghe hee lemaal niet, omdat dit het systeem van het ontwerp, dat den burgemeester als centraal uitvoeringsorgaan aanneemt, omver zou gooien en veranderen in dat van de verdeelende collegialiteit en dat zou, uit psychologisch oogpunt, wel eens verkeerd kunnen uitpakken, wanneer een der wethouders bij zaken betrokken was die met de distributie te maken heb ben; dan zou zoo'n man onvermijde lijk aan verdachtmakingen bloot staan. Hij ried daarom het amendement ten sterkste af. Met 3j5 tegen 22 stemmen verwierp de Kamer het. De minister nam wel een amendement- Donker over, waardoor de secundaire overtredingen (gelijk bij gemeente-veror- deningen) niet als misdrijven zouden worden beschouwd en diensvolgens met lagere straffen bedreigd. Ook dit wets ontwerp werd z. h. s. goedgekeurd. De overige wetsontwerpen werden zon der debat en z. h. s. aangenomen; in alle werden de zooevengenoemde amende- menten-Albarda opgenomen. Deze wets ontwerpen waren: de „prijsopdrijvings- en hamsterwet"; de „zeeschepenvorde- ringswet"; de „wet, behoud scheeps- ruimte" en de „zee- en luchtvaartverze- keringswet". Dinsdag gaat de Kamer door met de behandeling van het Kweekschoolont- werp. DE VERDIENSTEN IN LAND- EN TUINBOUW. Mijnheer de Redacteur. Dezer dagen werd in de Alkm. Crt. o.m. de aandacht gevestigd op de verdiensten van onze buitenmenschen. Deze inkomsten zijn veel te laag in ver houding tot het vele en langdurige werk dat van den vroegen morgen tot den laten avond moet worden gedaan door boeren en tuinders, om hun bedrijven naar behooren in stand te houden. Een groot deel onzer bevolking en daar onder ook wel ontwikkelde menschen, denkt daar over 't algemeen heel anders over; want door velen wordt het boeren- en tuin dersvak aangemerkt als een beroep dat ieder zoo maar kan. Zoo'n beetje poten en zaaien is gemakkelijk. De meening wordt wel eens gehuldigd, dat personen, die voor andere vakken niet geschikt zijn, maar in het land- en tuinbouwvak moeten gaan, 't is eenvoudig en gezond werk. Maar de werkelijke vakman, boer of tuin der, is van een geheel andere meening; om succes te hebben moeten deze werkers steeds opletten en denken om met resultaat hunne bedrijven op peil te kunnen houden en opvoeren. Juist het omgaan en behande len van levend materiaal, zooals dat steeds in land- en tuinb. aw het geval is, is veel moeilijker en vraagt veel meer attentie, dan het doode. Het bouwen van een huis waar bij de natuur is uitgeschakeld, is eenvoudi ger dan het inrichten van een land- en tuinbouwbedrijf; omdat daarbij in de eerste plaats rekening moet worden gehouden met het natuurleven en alles wat daarbij be hoort. Al die arbeid zou beter beloond moeten worden en dat zou voor een groot deel ook nog wel kunnen, zooals dat vroeger het ge val was, wanneer de grondproducten, in vrijheid alle konden worden verkocht. De eenige oplossing van betere bedrijfsresulta ten gaat dan ook in die richting en alle mogelijke moeite moet worden gedaan om dit te bereiken. Alles verkoopen in eigen land gaat niet, dat is gebleken; maar de om ringende landen moeten als afzetgebied voor onze land- en tuinbouwartikelen wor den bewerkt. Zoolang dit niet het geval is, zullen de verdiensten als vanzelfsprekend laag blij ven, zooals dat in alle andere zaken en industrieën ook het geval is, want alléén door verkoop worden de financiëele uitkom sten verbeterd. Het is dan ook zeer vreemd, waar wy te veel telen, dat van sommige zijden moeite wordt gedaan meer cultuurgrond te maken of de bestaande grond te verbeteren om daardoor meer productieopbrengst te krij gen, waardoor de bedrijven toch geen betere financiëele uitkomsten krijgen, zelfs in tegendeel. Deze zienswijze en opvattingen, die waar schijnlijk alleen op administratieve gronden zijn gebaseerd, zijn niet juist; want de prak tijk speelt wel degelijk een voorname rol. Door de verbetering eenerzijds volgt een noodzakelijke inzinking op andere wijze. De voordeel en van den z.g. woesten grond, ook wel natuurreservaat genoemd, moeten geens zins uit 't oog worden verloren, vooral nu niet, waar het opvoeren der productie feite lijk funest is. Ook het natuurreservaat geeft van nature voordeelen en opbrengsten zonder dat daar noemenswaardige uitgaven aan vooraf gaan. Alhoewel het droogleggen van een deel der Zuiderzee een zeer belangrijk werk is geweest en nog is, zooals nog pas door minister Colijn naar voren werd gebracht bij de onthulling der gedenksteen in het ge boortehuis van dri Lely, móet bij dusdanige onderwerpen toch ook even rekening worden gehouden met de negatieve zijde dezer vraagstukken. Het voordeel van een deel onzer bevol king mag geen nadeel worden voor een ander deel: want het gemeenschapsgevoel moet ten volle spreken wat vooral in deze tijden meer dan noodig is. Het droogleggen der Zuiderzee is zeer nadeelig geweest voor de vischvangst en allen, die met dit vak annex zijn. De ge volgen van een en ander zijn blijvend ook op financieel gebied, terwijl voordien uit het natuurreservaat, zooals de Zuiderzee ge noemd kan worden, alléén winsten werden verkregen. Ook het leeren van een ander vak is voor hen die uit voorgeslachten, wer kende in eenzelfde beroep zijn geboren, niet met succes door te voeren. Het is van belang het reeds gebeurde, want napraten geeft niets, als voorbeeld te nemen voor verdere onderwerpen en daar om bij het maken van cultuurgronden hier mede rekening te houden. Het maken van meer of beteren cultuur grond mag pas geschieden wanneer wij behoefte hebben aan meerdere opbrengst, waardoor de prijzen als vanzelfsprekend rij zen en dus de loonen verbeteren. Zoo dit niet het geval is en wordt er nog meer ge teeld dan thans reeds het geval is, dan zullen de verkoopmogelijkheden nog slech ter worden, de loonen nog lager, de werk loosheid grooter, terwijl de steunvormen op welke wijze dan ook zullen toenemen. Dat de toestand in land- en tuinbouw vooral zoo slecht is dat sommige naar het buitenland gaan werken moet een voor beeld zijn; want de uitvoer zal niet ver- grooten, omdat bij de vertrekkenden ook wel vakkundigen zullen zijn. In teeltvërgunningen is zelfs een handel ontstaan; omdat er toch nog steeds men schen zijn, vooral jongeren, die zich willen vestigen en dit zónder die vergunning niet mogen. Wat zou hier meer geteeld en gefokt kunnen worden, ook zonder aanmaak en verbetering van cultuurgrond wanneer onze goedmoedige en werkzame buiten menschen op dit punt geheel vrij waren en werken mochten naar eigen inzichten. Voor allés moet de uitvoer worden be Afbraak te koop. Best werk- en timmerhout, ramen, deuren, dakpan nen, enz. Dagelijks op het werk. Café NOL, Kennemerstraatwig. Te koop gevraagd een buitenmodel uniform infanterie, maat 48-50, Brieven onder letter U 850 aan het bureau van dit blad. Te koop gevraagd: Lompen 7, Wol 44 ct. per ko. Metalen hooge prijzen. Wordt van huis gehaald. J. BURGERING, Gr. Nieuwland D 31. Tel. 2435. Te koop: prima jongensrijwiel, heele viool en projectielantaarn. SCHETELDOEKSHAVEN 2 Consultatie-bureau) Te koop een belastingvrije D. K. W. en een z. g. a. n Schenking-gasfornuis. K. RUITER, Snaarmanslaan 143. Te koop: 2 pers. Kano (zeer zeewaar dig) 15, (inclusief benoodigdheden). J. J. MAIS, Tuindorpweg 29, Bergen. Te koop z. g. a. n. dames-, heeren-, meisjes- en jongensrijwielen, eiken leeftijd. Billijken prijs. Fa. S. en J. COERSEN, Rijwielhan del, Vrouwenstraat 12. Te koop: Leerboeken voor Politie, deel I, II, III van P. Stapel en J. J. A. de Koning, zeventiende druk. Brieven letter W 852 bpreau van dit blad. Wegens plaatsgebrek te koop: kolen- fornuis, kachel, stoelen, kantoortafel, dressoir, enz. M. A. BOSMAN, Kennemerstraatweg 161. Te koop: belastingvrij D.K.W. Motor 95. NIC. RUITER, Dijk 20, Alkmaar. vorderd, waardoor het geteelde kan wor" den verkocht en de loonen zullen dan ver* beteren. Kan de vrije uitvoer niet worden bereikt dan moeten wij het niet in de rich ting sturen van het telen van tuinbouw- eij landbouw, maar probeeren om in 0n, land datgene te fabriceeren dat nu wordt ingevoerd, dus rekening houden met onze industrie, waardoor dan eveneens meer werk ontstaat en als gevolg inkomsten-ver betering. Met dank voor de opname, B. 6 Mei 1939. ZORG VOOR DE MILITAIREN. M. de redacteur. In de Pers lazen wij de oproep van den nationalen bond „Het Mobilisatie-kruis" tot het inzenden van giften voor versnape ringen, lectuur e.d. voor onze grenssoldaten. Dit initiatief is ons zeer sympathiek, waar wij als oud-gemobiliseerden uit ervaring weten hoe noodzakelijk het is om onze soldaten eenige ontspanning te brengen na een lange en vaak eentonige dagtaak. Echter ontbreekt er naar onze meening een hoogst belangrijk element in dit stre ven. De vraag n.1. wat er gedaan zal wor den voor hen en de nabestaanden van hen, die straks door ongeval of chronische ziekte getroffen huiswaarts zullen worden gezon den en onverzorgd achterblijven of in het gunstigste geval met een zeer karig pen sioentje zullen worden afgescheept. Want ook nu voldoet de militaire pensioenwet geving niet aan redelijke eischen, evenmin als dit in 1914 het geval was. Daarom willen wij in het openbaar een beroep doen op den nationalen bond „Het Mobilisatie-kruis" om naast het goede doel, dat tot uiting komt in bovenaange- haalden oproep, vooral niet te vergeten ern stig aandacht te schenken aan het nog be tere doel: de urgente verbetering van de militaire pensioenwetten, opdat hen of de nagelaten betrekkingen van hen, die na met trouwe plichtsbetrachting vaderland en volk te hebben gediend als gevolg van geleden ontberingen ziek en invalide huis waarts zullen keeren of wel zullen komen te overlijden, het recht op een behoorlijk pensioen zal zijn gewaarborgd, beter dan zulks thans het geval is, en op deze wijze een herhaling van een lijdensgeschiedenis, als wij hier te lande met de mobilisatie slachtoffers beleefden worde voorkomen. Met dank voor de verleende plaatsruim te, teekenen wij, Het bestuur van den Bond van Mob. Inv. en van hunne Nabestaanden. P. DE BOER, voorzitter. R. v. d. SLOEP, secretaris. Drachten, 5 Mei. Gebruikte Heeren- en Jongensrijwie len, 1 Transportrijwiel, en Dames rijwielen. FIRMA K. DIK, Ritsevoort 17. Te koop gevraagd: lompen, flesschen en jampotten, tegen de hoogste markt prijzen. L. DE JONG ZOON, Oudegracht 48, Alkmaar. Te koop, moet weg: pracht tuin- ameublement, Duitsche studie-piano, antieke kast en partij boeken. RIJKSSTRAATWEG 425 A, Heüoo. Trapnaaimachine „Wilhelmina" en een Tennis-racket. JAN DE RUIJTER, Laat 179. Te koop uit nette inboedels: prima veerenbedden vanaf 6.50, kapokken bedden vanaf 2.50, best lits jumeau 15, prima Duitsche piano's. Nergens zoo goedkoop. DEKKER, Spoorstr. 5. Te koop: een zoo goed als nieuwe dubbele hooi- of grasschuiver, 32.50. Electr. Wagenmakerij „DE VALK", Friescheweg 4, Alkmaar. Tel. 3939. Mangel, prima mangel te koop, spot prijs 10, tuinbanken 3, prima brandkast, zeer groote café-leestafel 10, karpetten 6.85. J. L. Sostman Jr., Verkooplokae', Ridderstraat 10. Te koop: een zoo goed als nieuwe driew. kar op luchtbanden 75. Electr. Wagenmakerij „DE VALK", Friescheweg 4, Alkmaar. Tel. 3939. Te koop: Heerenrijwielen 17.50, 13.00, 1 „Gazelle" Damesrijwiel 18.00, 1 Damesrijwiel 16.50, 1 naaimachinetraptafel 6, meisjesfiets 12.50. NIEROP RIJWIELHANDEL, Heerenstraat 10. Tel. 3827.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10