De wespentaille GEZONDHEID NIET ÜxuiUetau DE AMATEUR DETECTIVE WAAG UW Zonder inpennen toch slanke taille Eiken dag een wonder Naar het Engelsch van ANTHONY BERKELEY DERDE BLAD al eens gelegenheid, ook met toestemming van vader of moeder, er van af te wijken, ifele kinderen gaan hier veel te laat naar bed. Maar, als de jeugd gezond is en op tijd aan sport doet, dan is het tenslotte geen ernstig bezwaar, als de oudere leiding maar terdege let op overdrijving, wat zoo wel amusement als sport betreft; en er moet geen noodzaak zijn om 's avonds laat nog met het schoolwerk te zitten. Na het voor gaande is bij menigen lezer, of lezeres, vooral als zij relaties in Indië hebben, en wie in Holland heeft dat niet, tegenwoor dig, al zijn 't slechts kennissen? zeker de vraag opgekomen, of het dan niet beter is de kinderen tijdig naar Holland te sturen? Een vraag, waarvoor Indische ouders zich vaak gesteld zien. Welnu, op die vraag moet m.i. in het algemeen ontkennend wor den geantwoord. Dit is het tragische pro bleem voor de Hollanders in Indië, dat zij zich voor de noodzakelijkheid kunnen zien gesteld hun kinderen, in het belang van ge zondheid of onderwijs, wat soms samen gaat, naar Holland te sturen. Maar onder normale omstandigheden is dat niet noodig. Uitzon deringsgevallen laat ik verder ter zijde. Het onderwijs in Indië staat wel op zulk een peil, dat het voor dat in Holland niet be hoeft onder te doen. Dat geldt voor het lager en het middelbaar onderwijs zeer ze ker. Het hooger onderwijs laat ik hier bui ten beschouwing, omdat dit een vraagstuk op zich zelf is, dat te zijner tijd zeker ook eens aandacht verdient. Hcogere Burger scholen zijn er op verschillende plaatsenen een Lyceum, dus met gelegenheid tot een gymnasiale opleiding, bezit Batavia, Ban- doeng, Soerabaja, Malang, Medan, hetzij van gouvernementswege, hetzij als particuliere instelling. Als de kinderen gezond zijn en mt hun leeren daarom geen moeite behoe ven te hebben, dan zou ik alle ouders drin gend willen aanraden hun kinderen zoolang mogelijk bij zich te houden. Als er een goed gezinsleven is. Want misschien meer nog dan in Holland geldt, dat het gezinsleven een belangrijke factor blijft, ook al kunnen de ouders zelf zich, om welke redenen dan ook, weinig met het onderwijs hunner kin deren bemoeien. Wel zal 't niet altijd te vemijden zijn de kinderen, voor hun middelbaar onderwijs naar een andere plaats te sturen, m.n. voor het bezoek van een lyceum, terwijl de kin deren van de Buitengewesten in vele geval len op Java naar school gaan. Maar dan kunnen de kinderen toch altijd nog in één of meer vacanties naar huis komen of, in geval van ziekte b.v. kunnen de ouders hun kinderen opzoeken. De band met de ouders wordt niet geheel losgelaten, wat indien de kinderen naar Holland worden gezonden, wel het geval is, vooral als zij op betrekke lijk jeugdigen leeftijd van huis gaan. Men moet over dit probleem niet te licht denken, de kinderen van huis zenden, brengt heel wat moeilijkheden en vooral zorg met zich. Als het dan nog noodzakelijk wordt, dat de moeder ook naar Holland terugkeert, omdat blijkt, dat de kinderen er toch niet heele- maal buiten ouderlijk toezicht kunnen zijn, dan blijft er van het gezinsverband niet veel over. Natuurlijk zijn er gevallen, waarin de noodzaak er toe leidt, maar overigens is het raadzaam de kinderen zoo lang mogelijk bij zich in Indië te houden, zeker tot na het einde van het middelbaar onderwijs. Dat kan, zonder eenig bezwaar, wat de kwaliteit van het onderwijs betreft. Ik geef toe, dat de jeugd hier de veelzijdigheid van een Westersche omgeving mist, maar dat is voor de jeugd zeker geen onoverkomelijk bezwaar. Al legt het constateeren van dit feit aan ouders en opvoeders wel de ver plichting op, de jeugd buiten den schooltijd gelegenheid te geven tot algemeene ont wikkeling. In dit opzicht valt er nog wel een en ander te doen; m.n. door de Kunst kringen. Veel hangt overigens af van het particulier initiatief en ik weet menig voor beeld, zoowel uit groote als kleine plaatsen, dat er voor de jeugd het een en ander wordt gedaan, door voordrachten, jeugd- concerten e.d. In het algemeen kan de be langstelling van de jeugd in die richting zeer zeker nog meer worden geprikkeld en geleid. Gelegenheid tot ontspanning in de vacanties is er voldoende indien tenminste de mogelijkhed bestaat „naar boven" te gaan, zooals we dat hier noemen, om gedu rende eenigen tijd een „koude neus" te ha len. De eene plaats is hiervoor meer be voorrecht dan een andere; doch over het algemeen zijn er bergoorden op niet te ver ren afstand, en in de groote vacantie heeft men er wel een verdere reis naar een an dere Java-provincie voor over. Ook het „week-enden" vindt meer en meer ingang, velen hebben boven, in een bergstreek een eigen bungalow. Soerabaia heeft zijn berg- verblijven in aangename koelte al heel dichtbij. Voor Batavia liggen ze wat verder af, op en om den Poentjak, gemiddeld 2 uur per auto. Bandoeng heeft van zich zelf een koel, zij het wel eens wat grimmig en kil klimaat. Semarang heeft zijn heuvelterrein. Ook de groote plaatsen in de Buitengewes ten hebben meest een goede gelegenheid om er eens tusschenuit te gaan. Ik noem slechts Medan, met het vermaarde Brastagi en het onvolprezen Toba-meer, waaraan het vacantie-oord Prapat is gelegen. Wie geen eigen auto heeft, vindt meestal gele genheid met behoorlijke autobussen, of neemt een taxi, waarvan de kosten een niet al te groot bezwaar zijn. En de kinderen uit de Buitengewesten, die op Java school gaan, op internaat of bij een familie, kee- ren in de vacanties naar huis, indien hun ouders te ver afwonen, alleen in de groote vacantie. Maar, als gezegd, het contact met het ouderlijk huis blijft. Ook over het ge zinsleven, met betrekking tot de jeugd valt nog wel het een en ander te zeggen; de In dische leefwijze brengt nu eenmaal mee, dat men hier niet de „huiskamer" kent als in Holland en dat maakt het intieme-ver- band zeldzamer, 's Middags, zoo tegen 6 uur, zit men hier graag eens rusting in de buitenlucht, op het platje naast of voor de woning; de kinderen zijn nog uit, zwem men, tennissen, fietsen, zijn bij de padvin ders, bedenkt u het verder maar zelf. En als dan, na thuiskomst het schoolwerk aan de beurt moet komen, dan vinden de jongens en meisjes in gunstige gevallen een eigen kamertje, of ze schieten zich ergens op, waar geen afleiding van buiten tot hen doordringt. Dat huiswerk-maken is hier een pro bleem, dat wel niet veel zal verschillen van dat in Holland. Onlangs heeft een leeraar van het Lyceum te Soerabaja op 'n ouder avond er over gesproken. Voor belangstel lende ouders onder de lezers vermeld ik hier zijn resumptie, om daarmede dan te vens te besluiten, voor ditmaal. Te onder scheiden valt: le wat gememoriseerd moet worden, 2e oefeningen en vraagstukken als toepassing van het geleerde, waarbij de volgende voorwaarden worden gesteld: le moeten de kinderen het te leeren stuk zoo snel mogelijk afwerken; na het middag eten wordt even gerust dan de lessen door nemen, 's middags een tijdje ontspanning nemen, daarna nog eens alles doornemen; 2e is er een repetitie, dan moet het andere werk voorgaan, zoodat het niet in de ver drukking komt; 3e moet de volle aandacht op het werk geconcentreerd worden; 4e moet zooveel mogelijk de belangstelling voor de vakken gewekt worden, dan leert het kind met meer pleizier; 5e moet eerst geproduceerd worden zonder boek; 6e moe ten thema's en oplossingen door de leer lingen zelf worden gemaakt; 7e moeten ze zooveel mogelijk de moeilijkheden zelf trachten te overwinnen. Eigenlijk zou ik wel eens willen weten, wat de jongens en meisjes in Holland van dergelijke richtlij nen zeggen, welke via de ouders hun ge- nooten in een groote Indische stad werden voorgehouden! BATAVUS. ^LS DE NIEREN niet behoorlijk werken, kun nen verschijnselen optreden als rugpijn, •pit, stijve en pijnlijke gewrichten, verstoorde nachtrust en verlies van kracht. En wel, doordat het bloed dan niet gezuiverd wordt var de erin voorkomende onzuiverheden door deze bloedfiltreerende organen. Laat het zoo ver niet komen: voorkomen Is beter dan genezen. Gebruik tijdig Foster's Rugpijn Nieren Pillen, sinds jaren bekend als het diuretisch middel bij uitnemendheid. Zorg. dat uw bloed steeds zuiver, krachtig en leven gevend blijft. Gaan we ons weer inpennen? Gaan we weer azijn drinken? Gaan we werkelijk weer mode poppen en stijve marionetten van ons laten maken, die haast niet bui gen kunnen, door 't strak geregen corset? En dat nog wel in den zomer? Neen, vast niet' De moderne vrouw mag dan een „pannekoek-hoedje" willen opzet ten en ze zal zich misschien wagen aan de ruischende taft onderjurk met 't coquette kantje onder de jurk uit, aan de sandalen met een paar centimeter dikke zolen, aan de paarse en groene voiles of aan andere modieuse dwaasheden. Maar de wespentaille en het adembene mende corset, waarvan men flauw viel in den goeden ouden tijd, zoodat er ieder oogenblik „vlugzout" noo dig was of een meneer, die op het juiste moment de armen uitbreidde, die zal ze zich niet laten opdringen. Gymnastiek en dieet. We kennen nu immers andere en gezondere manieren om een slanke taille te krijgen. Allereerst de gym nastiek: Plat op den grond liggen en fietsen met de beenen of plat op den rug en telkens langzaam opko men en met de toppen van de vin gers de teenen aanraken. Dan ver der een verstandig dieet zonder zoet goed en zonder veel vet en meelkost. De rauwe sla, de radijsjes en de groene groente zijn nu weer onder ieders bereik en we kunnen alle dikmakende winterkost weer voor een half jaai vaarwel zeggen. En als de slanke taille dan nog niet zoo heel slank is, dan zijn er nog tal van manieren om onze taille zoo dun mogelijk te laten schijnen. Breede schouders wijde rokken. De drie voornaamste hulpmidde len zijn: breede schouders, wijde mouwen en klokrokken of rokken met uitspringende plooien. Door het lijfje van een japon iets te laten overblousen of te garneeren met zakjes of borduurwerk, met een vest van valencienne kant of een korte bolero, lijkt de taille eronder veel slanker. Ruim ingezette mou wen hebben 't zelfde effect. Iets dergelijks geldt voor de rokken, die onder de heupen wijd uitloopen; klokken, plooien of uitspringende ruimte, doen taille en heupen slan ker schijnen. Heeft men de wespsntaille eenigs- zins benaderd, dan kan men die nog accentueeren door een helkleu rig riempje of een breede ceintuur in een afstekende tint. Op onze afbeelding ziet u een paar voorbeelden van jurkjes, waarbij de taille voordeelig, d.w.z. slank uitkomt. Nieuwe modetin ten. Links een zijden japonnetje met een overblousend lijfje, zakjes en een klokkenden rok. Zoo'n japonne tje kiest men in een van de mooie nieuwe modetinten b.v. café an lait (koffie-verkeerd) of turquoise blauw of geel of mosterdkleurig of rose-buvard (d.i. de kleur van rose vloei), al deze kleuren zijn in prachtige zachte nuances aanwezig. Zelden waren de modetinten zoo smaakvol en flatteus. In 't midden een getailleerde mantel, die naast de vele wijde swaggers en swing-coats ook nog een plaatsje vindt in de collecties. De taille is hier geaccentueerd door de breede schouders en revers van 't bovenstuk en door de ingestikte ruimte bij 't onderstuk van den mantel. Tenslotte een gekleede middag jurk, waar de wijde mouwen en de sterk klokkende rok er 't hunne toe bijdragen om de taille met de breede ceintuur werkelijk slank te doen gelijken. Zoo zien we, dat er tal van ma nieren zijn om ook zonder azijn en styf geregen corset, de wespentaille te benaderen. MADELEINE. De n zou er ook af kunnen. Elke d wonder. Inderdaad: immers is elke^ 6611 die ons gegeven wordt, eigenlijk een dag' der: een kostbaar geschenk dat wii W°ö" vangen mogen, een nieuw licht, een n' °Öt* hoop, een nieuw verlangen, een n'euw* mogelijkheid, een wonder dat uitreikt*^ uitreikt boven ons menschelijk bevatt' vermogen. Maar ik laat de n staan en spreek over: eiken dag een wonder. En ik dan aan de woorden van A. Rannah in kleine Almanak van Brabant", een nr'c tige bundel schetsen over natuur en m schenleven, deze woorden: „Het is dagelijksche plicht eiken dag een wonSÜ te ontdekken. Wie dat niet kan of niet d verdient niet dat mirakels gebeuren" Wanneer er één maand is, waarvan <4 wel in het bijzonder geldt, dat wij er dV dag een wonder, neen vele wonderen t kunnen ontdekken, dan is het de u maand. Laten wij het nu eens tot taak st2* len, eiken Meidag bij een van de vele wo deren stil te staan, gedachtig aan de won*1" den uit het oude boek Job: Sta en aanm de wonderen Gods. merk Daar is (ik kijk een oogenblik uit ma raam, wanneer gij uit het uwe kijkt rJn ge ook hetzelfde of iets anders dat 6v mooi is, zien) daar is de eik, die maanden*1 lang sterk en stevig, maar schijnbaar do en dood in de aarde stond geplant, die nu ook, na alle andere boomen, 'in priT len looftooi staat. Daar springt, in eik, even later een eekhoorn, watervlu» van tak tot tak. Daar hangt nog wat ribes- bloei en daar staat een sering vol knoppen een pruimeboom, die het witte bloemblad' over het gazon heeft uitgestrooid, vol vruch- beloften, een magnolia in vervallende" maar nog altijd treffende schoonheid. Dato hipt een merel straks ook een zanglijster door het gras, daar twinkelt een mees, daar roepen de musschen. Een zonnepijl door boort het wolkengrauw en schijnt belofte van stralenden zonneluister bij het voort gaan der uren. Een reiger wiekt naar het wachtend nest in het bosch, waar duizend andere wonderen wachten. Straks zal hij op nieuw naar den weirand, naar de moeras- landen gaan, daar waar in roep en bloei in geur en kleur een wonderwereld open gaat. Eiken dag een wonder. Welk wonder zullen wij kiezen voor elk van deze een- en-dertig Meische dagen? Een der grootste een der fijnste tevens is dat simpele kie vitsnest, waarvan de eieren nu niet meer worden meegenomen gelukkig of dat kun stig samenstel dat vink en wielewaal en karakiet in boom of rietveld hebben ge bouwd of welhaast zullen bouwen. Een wonder is de wulpenroep, die het wijd moe ras of het wilde duinlandschap van helde re muziek vervult. Een wonder, een schat kamer vol wonderen is dat hoekje van het meer, waar steeds meer nieuw leven zich rekt en dringt en woelt. Elk zaadje dat ge strooid is in den tuin van Mei is een won der dat zich straks over enkele weken, maanden groenend, bloeiend geurend, nieuw zaad, nieuwe vruchten dragend, openvouwt De dagen der duizend wonderen, noemt Hermann Löns in een van zijn boeken den Meitijd. Dan zijn er enkele tientallen dus voor iederen dag van Mei En. ja, die zijn er ook zeker. Er gaat geen Meimaand voor bij waarin we niet aan de Génestet's woor den herinnerd worden over onze Noorsche Mei, die zoo arm aan zon, zoo koud en guur als November kan zijn. Maar er is ook geen Meimaand waarin Goethe's lied niet ver werkelijkt wordt: „Wie herrlich leuchtet mir die Natur!", het lied dat van glans en bloemen, van lachende weiden, van bloe sems die spruiten uit iedere tak en duizend stemmen, die klinken uit alle struiken, spreekt. Eiken dag een wonder, vele, vele wonderen eiken dag weer. Het Scheppings wonder herhaald ieder voorjaar, iedere Mei opnieuw. Zooals Goethe het zegt: ..De onbeschrijflijke hooge werken. Zijn heerlijk als op d' eersten dag". A. L B. ONS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed uit! DRUKKERIJ COSTER. ALKMAAFSCHE COURANT. TEL. 3320. 36) „Kijk eens", begon Chitterwick, nog een beetje onder den indruk door de aanwezig heid van zijn tante, „wat ik zoo vreemd vind, is het volgende. Moresby heeft mij verteld, dat de man dadelijk na mij de hall heeft verlaten, dus een goede 20 minuten voordat juffrouw Sinclair stierf. Maar wat er nog voor vreemde dingen in dit geval te voorschijn mogen komen, dat die man de moordenaar is, staat vast. En als dat zoo is, kunnen we ook met beslistheid aannemen, dat hij de hall niet verliet, vóór hij er ze ker van was, dat juffrouw Sinclair op het punt stond om haar vergiftigde koffie op te drinken. Nu staat er het volgende in de encyclo- paedie over de werking van blauwzuur". Chitterwick bladerde in het veel gebruikte boek, „hm... hem.. Ja... Bij een dosis van 14 gram of meer treedt de dood in doorsnee, na twee tot tien minuten in. Al leen na een veel geringer dosis zal de dood wat later intreden. Dus..." Chitterwick keek over zijn bril het drietal om de beurt aan. Hij zelf zag er uit als de verpersoon- ljjkste radeloosheid. ,Daar juffrouw Sinclair, zooals wij we ten, een beduidend grootere hoeveelheid heeft ingenomen, zouden we met een uit werking na zes minuten moeten rekening houden. En toch heeft het nog twintig mi nuten geduurd. Dat begrijp ik niet". Blijkbaar konden de anderen het ook niet begrijpen. „Maar hebben wij dan vanmiddag dit punt al niet opgelost?" zei Judith. „Weet u wel, dat Mouse meende, dat de man er allang vandoor was, toen zij haar koffie dronk". „Ja, ja, dat moet wel. WantChitter wick keek weer in het boek. „Ja, hier heb ik het. Het gebeurt maar zelden, dat de uit werking niet reeds na één of twee minuten optreedt. Hm Stotend ademhalen. Snor ken Ja, natuurlijk, ik ben het volko men met u eens. Natuurlijk was voor hem de eenige mogelijkheid, om onder één cf ander voorwendsel, voordat de symptonen zich openbaarden, te maken dat hy weg kwam. Ja, hij moest het wel doen, omdat het vergif zoo snel werkend is moest hij wel weg gaan voordat zij gedronken had. Maar er is toch een heel groot ver schil of hij direct of een kwartier daarna wegging, vindt u niet?" „Nu, er kan nog iets gebeurd zijn, zoo dat zij haar koffie nog even liet staan", opperde Mouse. ,Een heel kwartier?" zei Chitterwick on- geloovig. „Geeneen vrouw laat haar koffie een kwartier staan", merkte juffrouw Chitter wick zeer gedecideerd op. „Misschien een jong meisje. Iedere verstandige vrouw zal drinken als de koffie nog warm is". Om de een of andere reden had juffrouw Chit terwick groote verachting voor jonge leden van haar sekse. „Juist wat ik dacht, tantetje", zei Chit terwick. „Maar het is belachelijk om aan te ne men, dat die man onschuldig is", zei Judy een beetje ongeduldig. „Dat is het zeker", stemde Chitterwick haastig toe. „Belachelijk. Niettemin moe ten wij het als een feit beschouwen, dat juffrouw Sinclair het vergif nietnu op zijn vroegst om 2 uur 56 ingenomen heeft en misschien wel een paar minuten later. Dus ongeveer op het oogenblik, dat ik weer in de hall kwam". „U vertelt ons niet alles, mijnheer Chit terwick", beschuldigde Mouse hem. „U hebt een idee, hoe we de moeilijkheid te boven kunnen komen". „Ja", zei Chitterwick bescheiden, „ik heb een theorie". „Vooruit dan, laat eens hooren". Chitterwick kuchte en keek eens naar zijn tante. „Het zal jelui wel ver gezocht lijken Mij eigenlijk ook. Maar heusch We moeten er in ieder geval rekening mee houden, dat het een buitengewoon zorg vuldig voorbereid complot is. Ieder com plot, waarbij iemand voor een ander moet doorgaan. En ik behoef u, mevrouw Sin clair, niet te vragen of uw man van plan was om blauwzuur te koopen: en toch moet hij er openlijk in verschillende apotheken naar gevraagd hebben. Dat gelooft de po litie. Men beweert, dat die apothekers verklaard hebben, dat majoor Sinclair den dag voor den moord, bij hen blauwzuur heeft willen koopen". „Wat?" zei Judy erg verschrikt. .Alweer comedie, ziet u, om te maken dat men aan de schuld van uw echtgenoot heelemaal niet meer zal twijfelen. Naar mijn meening echter", zei Chitterwick vakkundig, „is de misdadiger een beetje te ver gegaan. Want niemand die werkelijk schuld heeft, en die bij zijn volle verstand is, zou zooiets doen. Hoewel er veel geval len bekend zijn, waarbij juist moorde naars de stomste dingen doen. Niettemin werpt mijn theorie een licht op dat zeld zaam goed in elkaar gezette moordplan. Maar tevens sluit het een psychologische vergissing niet uit". Ik zeg u het een en ander alleen maar als nieuw gezichtspunt, waarover wij nog even moeten beraadslagen. In Piccadilly Palace had ik op eens iets als een opluchting, maar ik mag niet zeggen, dat het onze meening over het geval veranderen zal; ik mag al leen maar zeggen veranderen kan. Want mijn theorie zal u erg fantastisch lijken. Ik ben er tenminste van overtuigd, dat ze bij de politie dat woord ervoor zullen gebrui ken". „Kom, schiet op Ambroze, wat is het dan?" viel tante hem in de rede. „Nu dan", zei Chitterwick. „Ik was hee lemaal op een dwaalspoor toen ik dacht dat de man mij weg keek, neen hij wilde zeker zijn, dat ik iedere, zelfs zyn kleinste beweging, zou waarnemen". Chitterwick bloosde ervan, alsof hij zich voor zoo'n typische conclusie wilde ver ontschuldigen. „Onzin", zei juffrouw Chitterwick kort en gaf hiermee le kennen, dat zy haar neef voor een idioot hield. Mouse daarentegen zag er heelemaal niet naar uit of hij het onzin vond en Judith snakte naar lucht. „Wat... ja wat bedoelt u dan, mijnheer Chitterwick", vroeg ze. Verlegen probeerde hy het duidelijk te maken. „Nu u weet ook wel dat het bijna onmogelijk is, niet te kijken als iemand je aanstaart. Je oogen gaan aldoor terug om te zien of de andere nog kijkt. Het gaat bo ven je krachten, om dit tegen te gaan. Dat is tenminste mijn ervaring. Ik weet niet of alle menschen het zelfde voelen". „Absoluut", bevestigde Mouse. „Altijd". „En hoe sterker de ander staart des te onvermijdelijker is het, dat je moet kij ken", ging Chitterwick nu wat moediger door. „De man heeft mij woedend aangeke ken. Is het dan zoo gek als ik er nu uit op maak, dat hij juist heel graag wilde, dat ik hem zou blijven opnemen, en dat hij in den spiegel oplette of ik het wel deed, en dat ik dan ook moest zien, hoe zyn hand een oogenblikje boven het kopje van juffrouw Sinclair was". Chitterwick haalde eens diep adem en zag tamelijk opgewonden den kring rond. „Lieve hemel!" bracht Mouse uit. Judith daarentegen scheen niet zoo erg overtuigd. „Och, mijnheer Chitterwick, ik vind wel, dat dit een beetje ver gezocht is". „Ik was er al bang voor dat u dat zoudt denken", zuchtte Chitterwick. „Ik vind het niet", verdedigde Mouse hem. „Maar ik kan nog niet inzien, waar dat op af gaat. Waarom zou die kerel zoo graag willen hebben, dat u zag hoe hy het vergif in de koffie deed?" „Omdat hij het heelemaal niet deed", gaf Chitterwick kalm ten antwoord. „Omdat hy juffrouw Sinclair op een heel andere manier vergiftigd heeft. Omdat hij, als hij inderdaad verdacht werd, de mogelijkheid wilde hebben, om zich vrij te pleiten, zoo dat de oorzaak van den moord wel nooit ontdekt zou worden". „Bedoelt u, dat hy zich vrij kon pleiten door te wyzen op de reactie van blauwzuur en daarna te bewijzen dat de dood van juffrouw Sinclair, niet door een dosis blauwzuur, die hy in haar koffie gedaan zou hebben, veroorzaakt kon zijn?" „Gedeeltelijk ja. Maar als mijn zienswij ze klopt, is het nog niet alles want hU heeft nog iets, dat wy jammer genoeg nog niet weten". „Hoe dat?" vroeg Mouse, die hem niet kon volgen. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 12