AMSTERDAMSCHE BEURS Vereen. v.Nat. Veiligheid Bijzondere waardeering voor Beek, Zijn bezadigde en toch krachtige houding geprezen. ytheepstiidUigen vu VU vu v. Mijnwarkerstaking in Amerika. In totaal 466.000 werklieden bij het geschil betrokken. Qemeentecaden lüeec&ericht AKERSLOOT Rechtszaken Verwachting: Buitenlandach weeroverzicht. Glimlachje KectaJuêancLl/ei&y! 287177 %ucqed;4ke Stand Voor kleine tuinen. NIEUWE NIEDORP OUDORP TWEEDE BLAD De rede van Beek wordt in bevoegde kringen te Berlijn nog niet van commentaar voorzien. De eerste indruk in Berlijnsc.be politieke kringen is niet geheel gunstig, want, hoewel Beek de deur voor onderhan delingen niet heeft gesloten, heeft hij, zoo zegt men, niet het minste gedaan om ge bruik te maken van de door de voorstellen van Duilrthland geboden gelegenheid tot het voeren van besprel-'j.gen. Te Rcme, zoo meldt Havas verder, schijnt de eerste indruk niet ongunstig te zijn. In politieke kringen wijst men op de gema tigdheid van toon en taal en vooral op het feit, dat Beek geen nieuwe eis-.hen heeft gesteld, in tegenstelling met hetgeen de Loolsehe perscampagne deed vermoeden. Men is van oordeel, dat de rede de brug gen tusschen Warschau en Berlijn niet heeft afgebroken en het woord aan Hitier laat. Wat Londen betreft, meldt Reuter, dat ofschoon omtrent de rede van Beek noe niets officieel is medegedeeld, toch bekend is, dat d» indruk hoogst gunstig is. Men is in diplomatieke kringen te Londen van oordeel, dat de rede zich onderscheidt door gematigdheid en vastberadenheid en de deur voor onderhandeling open laat. De opmerkingen van Beek over de eenzij dige opzegging van het Poolsch-Du.,sche non-agressiepact zullen, zoo verklaart men, ongetwijfeld dien staten, aan welke Duitsch- land thans soortgelijke accoorden voorstel, te denken geven. Diplomatieke kringen wachten thans de reactie van Duitschland af. Het feit, dat Greiser en Foerster zich thans te Berchtes- gaden bevinden, wettigt de veronderstel ling, dat het Duitsche antwoord niet lang zal uitblijven. In sommige kringen acht men de aanwe zigheid der beide Danziger leiders van zeer bijzondere beteekenis, gezien de analogie met het gebeurde in Tsjecho Slowakije. STOOMVAARTLIJNEN. HollandAmerika Lijn. Noordam 8 Mei 1 uur v.m. G. T. e Rotter dam verwacht. Nieuw Amsterdam 8 Mei 3 uur n.m. G. T. te Plmouth verwacht. Zaandam 5 Mei n.m. Cape Race gepass. Maasdam 5 Mei n.m. van Havanna. Volendam 5 Mei nm. van New York. Kon. Holl. Lloyd. Ceres 5 Mei 18 uur Ouessant gepass. Amstelland 5 Mei 17 uur van Santos. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Zaterdag 6 Mei 1930. Vor.U. 7.45-3.00 STAATSLEEN1NGEN. 3354 Nederl. 1938 97?/i» 97»/s 3 Ned -Indië 1937 94'-/,, 514 D lUchl. m. verkl. 19"/]» IS5/» B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank119'/« 119 Handel Mpij Cert. v. 250 121s/a 1785/« Koloniale Bank15/ 153 Ned Ind Handelsbank )lQi/< 120 INDUSTR. OND. B1NNENL, Alg Kunstzijde Unie 34'/» 34 Calvé Delft Cert8i fel'/» Nederl. Ford 347350'/« Lever Bros 126'/, 129-1/» Philips Gloeil Gem Bezit 18&®/« 1-8 INDUSTR. OND. BUITENL, Am Smelting31 31 Anaconda U Bethleh. Steel 4141 Cities Service. §415/iti General Motor» 3i'/i« 33 Kennecott Copper 24 24 Nortb American Rayon 11 H'w Rep. Steel 12 lil"'0/;» Standard Brands4'Vls 4 Steel comm35'A. 35 /»- U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V 402'/4 405 Java Cultuur 205 202 Ned Ind. Suiker Unie 215 218 Verg Vorstenlanden 83/» 4 MIJNBOUW. Alg Esplor. Mij Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust OO'/s lis 27i 234 V, 59 20V. 8*/i. 9'/« 187 1/0 86 IJl Oostkust 2l/« Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn JavaChina—Japan lijn Kon. Ned Stoomboot Scheepvaart Unia TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Ceit. Union Paciiic Can Pao. tE*claim. SNoteering per rt Prolongatie vorige koers l. heden pL WISSELKOERSEN AMSiERLiAM OFFICIEEL. Vorige koers 98'/, 7v'/« 10s>/4 10,»/* 151 18.IA 162 21Via 9 9'/. 71'/, •Exlividend. 50. ex-coupon^ 931/, <9>/ 4 104 IOV/4 151V, 182'/« 162 22 9 10 10»/4 1 60 11/5 294'/, 59 26>/« 0*1.6 9s/.s 187 11/ ö3 105 81'/, De grootste staking in de geschiede nis van de Ver. Staten, die gisteren is uitgebroken onder de arbeiders van de steenkolenmijnen, omvat in totaal 466.000 wrklieden. De regeering strijdt nog steeds tegen de geweldige obsta kels, die inzake de regeling van dit enorme arbeidsgeschil bestaan. Er dreigt een tekort aan steenkolen te ontstaan, vooral voor de industrie en de voornaamste bedrijven van de steden. John Steelman, de vertegen woordiger van de regeering, heeft op de conferentie van werkgevers en ar beiders een pleidooi gevoerd voor de voortzetting van de onderhandelingen. Hij waarschuwde ervoor, dat, indien de onderhandelingen voor onbepaalden tijd worden uitgesteld, bijna een half millioe.i mijnwerkers en hun gezinnen bedreigd worden door armoede. Beide partijen gaven te kennen, dat zij bereid zijn, de besprekin gen voort te zetten. De onderhandelaars trachtten een nieuwe basis te vinden voor de vervanging van de twee-jarige overeenkomst, die 31 Maart Li. is afgeloopen. Deze onderhandelingen zijn sinds den eersten April vastgeloopen, toen het eerste groote contingent mijnwerkers (340.000) het werk neerlegde. Dit beteeken- de, dat 70 percent van de steenkoolproduc tie was stopgezet. In andere staten werd nog gewerkt. Hier arbeidden 126.000 mijn- kers op een tijdelijk arbeidscontract. Thans hebben ook dezen het werk neergelegd. Het voornaamste punt, waarop de bespre kingen in het subcomité van werkgevers cn mijnwerkers is vastgeloopen, betreft niet de Iconen en de arbeidsuren. John Lewis heeft geëischt, dat de arbeiders beschermd wor den tegen de „arbeidersvijanaige elementen or.der de eigenaren" en tegen de Ameri- kaansche federatieve arbeiders, die den ver- eenigden mijnwerkersbond trachten te ver dringen. De werkgevers stemden er in toe, de vakvereeniging van Lewis bescherming te verleenen. Onder de afgeloopen arbeidsovereenkomst werkten de mijnwerkers 35 uur per week op een dagelijksch loon van 6 dollars in het noorden en overigens 5.60 dollar. De situatie wordt ernstiger geoordeeld dan tijdens de steenkoolstaking van 1922, omdat toen slechts 40 percent van de steenkoolproduc tie er bij betrokken was en de arbeiders tijdens de staking nog gewerkt hebben. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo 1.87»/,, 8.76»/. 75.17)4 4.96 >4 31.88 42.06 39.15 45.1754 44.05 heden 1.87»A, 8.76 75.1754 4.95'/, 31.8854 42.03 54 3910 45.10 44.00 15.800, te splitsen als volgt: steun aan werkloozen 5000: kosten van werkver schaffing 7.700; kosten van werkver schaffing door derden (in casu particu lieren) 314)0. De steun aan kleine boe ren groep B dient te worden verlaagd tot 450. terwijl de steun aan kleine tuin bouwers, groep B. kan worden verhoogd met 650. De Raad kon zich hiermede vereenigen en keurde goed dat de gemeen te begrooting dienovereenkomstig wordt gewijzigd. De Raad voteerde ter zake van de luchtbescherming een bedrag van 500. Aan de bevoegde autoriteiten zal worden verzocht deze gemeente van de 3e geva ren-klasse naar de 2e gevaren-klasse over te brengen. Vragen gesteld. De heer Otte. lid van den Raad, heeft aan B. en W. schriftelijk verzocht mede- deeling te doen omtrent het navolgende: 1. Bij langere vacantie dan 3 dagen van den gemeente-geneesheer een as sistent aanwezig te doen zijn? 2. Of het mogelijk is dat de toeslag genoemd in art. 17 van het Reglement voor de kleine tuinders, bedragende in maximum 2.25. ook voor deze gemeente kan worden aangevraagd? B. en W. meenden t. a. v. vraag 1 te moeten antwoorden, dat hierin geen zeg gingschap kan worden genomen. In art. 13, 2e lid, van de instructie voor den ge meente-geneesheer is bepaald, dat plaats vervanging voor langer dan 14 dagen de goedkeuring van B. en W. vereischt. In verband hiermede werd nog al het een en ander omtrent de plaatsvervanging gesproken. Aan het slot zegde de voor zitter toe hieromtrent met den gemeente geneesheer van gedachten te wisselen. T. a. v. punt 2 meende de voorzitter te moeten opmerken, dat het wel eenigszins vreemd aandoet, dat waar de regeling al van Augustus 1938 werkt, en toen al de toeslag gold, nu pas ter zake een vraag naar voren wordt gebracht. B. en W. hebben in Augustus 1938 al de mogelijk heid onder de oogen gezien. Er zijn inderdaad enkele gemeenten die deze toe slagregeling hebben, doch alleen die ge meenten, wier ligging zoodanig is, dat de levensstandaard harer inwoners geacht mag worden in geen enkel opzicht te ver schillen met die van arbeiders woonach tig in industriecentra. Bovendien wordt in de gemeenten, gerangschikt in de 8e en 9e klasse van de rijkssteunregeling, geen toeslag verstrekt. Te beginnen met de 7e kl. bedraagt het bedrag ad 0.45 en zoo opklimmende bij lagere klasse tot een maximum van 2.25. B De Raad vergaderde Vrijdag ten Raadhuize, onder voorzitterschap van den burgemeester. De voorzitter deelde mede, dat het raadsbesluit tot aankoop van een nieuwe pontwachterswoning door de Ged. Staten dezer provincie werd goedgekeurd. Tevens werd goedgekeurd het raadsbesluit tot aankoop van een woning aan den Buurt weg, alsmede dat tot aankoop van obliga- tiën Ned. Staatsleening tot 2500. Mededeeling werd gedaan van het ver slag van de Stichting Middenstandsborg- stellingsfonds „Hollands Noorderkwar tier" over 1938, Besloten werd het gemeente-torenuur werk van een automatische opwinding te voorzien. De kosten hiervan zullen 400 bedragen. Een perceeltje weiland, gelegen aan de Kerklaan hoek Meerweg, eigendom der gemeente, werd aan J. Jurna onder hands verhuurd voor een som van 30 voor het tijdvak eindigend 1 April 1940. De veldwachtersverordening werd ge wijzigd in dien zin, dat bij benoeming van een capitulant of een gewezen capitulant voor periodieke verhoogingen niet wor den medegeteld zes van de dienstjaren, doorgebracht bij de Koninklijke Mare chaussee of de Politietroepen. In verband met een ontvangen circu laire betreffende extra hulp aan werkloo zen voor het jaar 1939 wordt voor dat jgar per werklooze als gemeentelijk aan deel beschikbaar gesteld 2 per werk looze. Het aantal werkloozen, waarvoor dit bedrag beschikbaar wordt gesteld, be draagt 53. Voor de z.g. B-tuinders en B-boeren wordt als gemeentelijk aandeel beschik baar gesteld 1, 2 B-boeren en 8 B-tuin ders. Vanwege het departement van So ciale Zaken wordt beschikbaar gesteld: voor een werklooze 3.78; voor een B-boer en B-tuinder 0.89. Door den Raad werd een besluit geno men krachtens art. 36, lid 4, der Woning wet. Dit besluit houdt in dat de gemeen teraad bepaalt dat een uitbreidingsplan voor deze gemeente wordt voorbereid. De aanvragen om een bouwvergunning wor den op grond van dit besluit thans aan dit plan getoetst. In principe kon de Raad zich er mede vereenigen dat een lichtpunt wordt ge maakt aan de Oostzijde van het gemeen telijk pontveer. nabij het wachthuisje aan den Weatdijk. De kosten zullen ongeveer 100 bedragen. De jaarlijks terugkee rende recognitie is 3, terwijl tot weder opzegging gebruik kan worden gemaakt van den kabel van het P. E. N. gelegen door het Kanaal. B. en W. zullen, alvo rens hier eventueel toe over te gaan, een zwaardere lamp aanbrengen aan de west zijde (bestaande lamp) om zoodoende den overkant te kunnen belichten. De onder vinding zal leeren of tot aanleg van een lichtpunt aan de oostzijde zal moeten worden overgegaan. De Commissie van Overleg inzake de gemeentebegrootingen heeft verzocht het op de begrooting voor het jaar 1939 ge raamde bedrag ad 20.402,78 wegens uit gaven voor werkverschaffing en steun- verleening waarin het werkloosheidssub- sidiefonds bijdraagt, te verminderen tot TWINTIG JAAR GEEISCHT WEGENS DOODSLAG. Na een uitvoerig requisitoir in de zaak tegen den 19-jarigen jongeman, die met behulp van een medeplichtige een roof moord gepleegd heeft op zijn grootmoeder, een bekende koopvrouw op de Linde gracht te Amsterdam, heeft de officier van justitie geëischt een gevangenisstraf van twintig jaar, wegens doodslag. Tegen zijn medeplichtige eischte de offi cier een gevangenisstraf van twaalf jaar, in beide gevallen met aftrek van voorarrest. De officier schilderde in zijn requisitoir uitvoerig de gebeurtenissen. De dood is bij de vrouw ingetreden door verstikking, veroorzaakt door de prop. De verdachten zeggen, dat zij de vrouw niet hebben willen dooden, maar hun handelingen konden moeilijk een ander resultaat hebben. Het opzet om te doo den stond daarom volgens den officier vast. Er was een sterke samenwerking tusschen beide verdachten, immers Frans E. duwde de prop in den mond. De twee de verdachte zag dit en verzette er zich niet tegen, bovendien maakte hij het ver oorzaken van den dood mogelijk door haar te binden en vast te houden. Wat de strafmaat betreft, merkte mr. van Arkel op. dat Frans E. de hoofddader is. Hij werd verwend en vertroeteld door zijn grootmoeder, maar hoe vergold hij die liefde, door maar steeds weer geld te eischen. De tweede vexdachte was ook niet afkeerig van wat extra geld en zoo was hij er spoedig voor te vinden om mede te gaan naar de woning van vrouw Stork om haar te bestelen. Beide verdachten ontkenden aanvanke lijk pertinent en bij de confrontatie na men zij een zeldzaam onverschillige houding aan. Beide mannen zullen voor langen tijd uit de maatschappij werden verwijderd. Weer- looze en alleenwonende vrouwen moeten beschermd worden tegen individuën als deze verdachten. Voor het noorden iets koeler, gedeeltelijk bewolkt, droog weer. meest matige zuid oostelijke wind. Voor het zuiden iets koe ler, gedeeltelijk bewolkt, droog weer, zwak ke tot matige zuidoostelijke tot noordooste lijke wind. De depressie op den Oceaan ten westen van de Britsche eilanden neemt thans snel in diepte af. Zij drong echter nog iets ver der in oostelijke richting door en bracht in het zuidwesten van ons land plaatselijke eenige lichte regen. Tegelijkertijd ontwik kelde zich een nieuw storingsgebied ten westen van de Golf van Biscaye. Dit be woog zich in de richting van Frankrijk. Hedenmorgen werden twee afoznderlijks kernen van lagen druk aangetroffen, een ten westen van Bretagne, welke reeds weer opvult, de andere bij de Pyreneeën, welke nog in diepte toeneemt. Het gebied van lageluchtdruk. dat gisteren nog over Hon garije lag, trok, vergezeld van veel regen, naar Polen. Onder invloed hiervan neemt het gebied van hoogeluchtdruk over het Oostzeegebied in beteekenis af. Over het noorden van de Britsche eilanden bij IJs land en over de Poolzee blijft de luchtdruk geleidelijk. Tengevolge van deze wijziging in de luchtdrukverdeeling, komt ons land in een oostelijke luchtstrooming, welke iets koelere luchtmassa's aanvaart. Op den Oce aan ontwikkelt zich verder in het westen een zeer diepe depressie, welki' zich in de richting van Portugal beweegt. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 20.02 tot 3.50 uur licht op. Ook met het oog cp de generale preventie mag de straf slechts zwaar zijn. Daarom eischte hij bovengenoemde straffen. Da verdediger van Frans E. schetste in een uitvoerig pleidooi de mislukte opvoe^ ding van dezen jeugdigen verdachte. Hij was er van overtuigd, dat het nooit de be doeling van Frans is geweest om zijn groot moeder te dooden. Hier kan slechts gespro ken worden van mishandeling, den dood tengevolge hebbende en het maximum, dat hierop is gesteld, is vijftien jaar. De rechtbank zal 19 Mei vonnissen wij zen. Steunt Luchtverdedigingsfondst Postgiro Den Haag ten name van B Ook de Judaspenning of Linaria komt in de Meimaand onze belangstelling vragen. Zij werdt op een plekje gezaaid, dat niet in de felle zon gelegen is, doch ook niet geheel in de schaduw. De jonge plantje» worden op 15 cm afstand verspeend en voor den winter ter bestemder plaatse uitgezet op 30 cm af stand. De bloemen zijn paarsrood van kleur en worden gevolgd door de bekende zilver witte zaadschijfjes die voor winterbouquet- tc-n nog steeds waarde hebben. Een van de mooiste Campanula's, n.1. de pyramidalis, wordt deze maand in potten gezaaid en spoedig op een voedzaam plekje in den vollen grond verspeend. In het na jaar kunnen we ze opnemen met een flinke kluit en ze in den kouden bak laten over winteren, hoewel ze op een beschut plekje ook wel buiten kunnen blijven staan. Deze hooggroeiende Campanula vormt als potplant met haar lange sierlijke tak ken, bezet met tallooze stervormige bloe men in lavendelblauw of wit een prachtige versiering voor een serre, hall of lichte vestibule gedurende de zomermaanden. Ook de Campanula medium mogen we hier niet vergeten, een grootbloemige vorm met mooie zachte kleuren, in rose, wit, lila en blauw. Bij de variëteit calycantha heeft de bladvormige kelk dezelfde kleur aan genomen als de bloemkroon, hetgeen een verrassend effect te weeg brengt. Zij verlangen voedzamen grond en een zonnig plekje, en na eenige malen verspe nen kunnen zij in Oct. met 'n flinke kluit ter bestemder plaatse geplant worden, waar zij wel gedurende de wintermaanden eenige dekking vragen. BERGEN (28 April 4 Mei) Geboren: Dirk Johannes z. van D. de Jong en J. Huisman. Jacoba d. van Th. J. H. Jansen en J. Hamminga. Anna Ma- ria Gerarda d. van J. J. Visser en G. M. Gor ter. Ondertrouwd: Cornelis Henneman en Agatha Margaretha van der Lans. Getrouwd: Gerardus Bariholomeus Leek en Johanna Jacoba van Leeuwen. Jan Dalenberg te Koedijk en Trijntje Bosch man te Bergen. Overleden: Cornelis Brouwers, 63 j. (overl. te Alkmaar). „Ik stel voor naar huis te gaan en den wedstrijd via de radio ver der te volgen". NOORDSCHARWOUDE. (April). Geboren: Willem Hendrik, z. van Jo hannes Kos en Catharlna Cornelia Metse laar. Simon, z. van Sijmon Smit en Jo hanna Hes. Cornelia, d. van Nicolaas Zijp en Catharina Appel. Getrouwd: Petrus Hendrikus Verbiest te Lemsterland en Alida Jacoba Groen. Cornelis Komen te Heerhugowtard en Ca tharina Bartholomea Bakker. Johannes Blasius Beers en Aagje Stroet. Pieter Kraakman te Zuidscharwoude en Martina Blij leven. Overleden: Mkartje Semeins 50 jaar. OUDORP. (April). Geboren: Cornelia Maria Christina, d. van Cornelis Hoogeboom en Cornelia Chris tina Maria de Waard. Klaas, z. van Hen drik Snijder» en Wilhelmina Bakker. Ondertrouwd: Pieter Bleeker en Catharina Johanna Mors te Alkmaar. Jan Vries te Callantsoog en Grietje Piersma, Reindert Joannes Baptista Pelt te Sijbekars- pel en Johanna de Boer te Obdam. Adria- nus Reus en Johanna Maria Verhaar. Getrouwd: Jan Vries en Grietje Piersma. Overleden: Trijntje Mooü, wed. van Dirk Keizer, 53 jaar. DE ZORG VOOR T VOLGEND JAAR. Het blijft altijd een moeilijkheid voor de meeste liefhebbers om in een tijd dat hun tuin volop in bloei staat, al weer te denken aan het volgend jaar en te zorgen voor nieu wen aanvoer van planten die pas den vol genden zomer zullen bloeien. Daar is allereerst het Vingerhoedskruid of Digitalis, dat in Mei ter bestemder plaatse gezaaid kan worden, en later op 25 cm uit gedund wordt. Eiken tuingrond neemt zij voor lief, terwijl zij ook schaduw kan ver dragen. Vooral tegen heesters en Coniferen is het Vingerhoedskruid van een wondere bekoring met haar hoog opschietende bloemstengels, bezet met trossen hangende purperen, rose of witte klokvormige bloe men, waarvan de variëteit Digitalis gloxi- niaeflora superba, het nieuwe reuzenbloe- mige ras de meeste aandacht verdient. Staats pensionnee ring. De plaatselijke afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering vergaderde Don derdag in het lokaal van den heer Grootes. De belangstelling der leden was matig. Uit het jaarverslag bleek dat het aantal leden 130 is gebleven. In het afgeloopen jaar is geen propaganda-avond gehouden uit financiëele overwegingen. De tamelijk groote afdracht der contributie aan het hoofdbestuur is oorzaak dat er slechts wei nig baten beschikbaar zijn voor propaganda. Volgend jaar zal evenwel wel een propa ganda-avond plaats vinden. De rekening gaf aan een ontvangst van 104.49, uitgaven 94.03. Saldo 1 10.46. De heeren L. van Dam en H. Borst wer den herbenoemd tot bestuursleden. Voor de reis van de ouden van dagen zal een aparte vergadering worden gehouden. Dit jaar staat weer een reis van een gehee- ler. dag op het programma. Met het oog op den financieelen toestand der vereeniging za.1 dit jaar geen afgevaar digde naar de algemeene vergadering wor den gezonden. Aantal werkloozen. Het aantal werkzoekenden, ingeschre ven b(j de plaatselijke arbeidsbemiddeling, bedraagt momentoe" 19. Op hetzelfde tijd stip van het vorig jaar bedroeg dit aantal 46. Ingekomen personen. J. C. J. Degeling, R.K., winkeljuffrouw, Breelaan C 17, van Amersfoort. Joh- Gras, G.K., leerl. monteur, Kievitstraat E 29, van Alkmaar. C. J.. Mors (echtgen. van P. Bleeker), R.K.. zonder, en kind, Kievit straat E 7, van Alkmaar. C, Groot, N.H., zonder, Burg. G. Bosstraat E 34, van Ven huizen. J. Groot, N.H., opzichter Prov. Waterstaat v. N.H.. Oudorperweg C 21g, van Ursem. H. KaaL N.H., en echtgenoote, Kievitstraat E 19, van Alkmaar. J, Homan, geen, voetbaltrainer, Ooievaarstraat E 17, van Alkmaar. Vertrekken personen. W. S. Boorsma, N.H., grondwerker, en echtg., van woonark a. d. Zeswielen naar Tietjerksteradeel. B. Boorsma, N.H., grond werker, van woonark c. d. Zeswielen naar Alkmaar. A. Huitema, Ger.K., transp.- arbeider, van Noordervaart D 28 naar Alk maar. H. C. Tobin, N.I., redacteur, en echtgenoote, van Friescheweg E 27, naar Londen (Engeland). W. P. Stadegaard, R.K., zonder, en gezin, van Heerenweg A 34, naar Heiloo. J. van der Heide, geen. grondwerker, en gezin, van woonark a. d. Zeswielen naar Alkmaar, G. Fris, N.H., zonder, en gezin, van Friescheweg E 26 naar Heiloo. G. Poland, R.K., zon der, van Huigendijk C 28 naar Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7