^Binnenland JladiopcoQcamma heiloo bergen egmond aan zee castricum koedijk grootschermer wieringerwaard noordscharwoude GEMENGD NIEUWS. DERDE BLAD De BESPARING is Jiet grootst bij geregelde motorverzorging door een vakman, l'w garagehouder! INTERNAAT TOT OPLEIDING VOOR HUISHOUDELIJKE BEROEPEN GEOPEND. In het Oolgaardthuis te Arnhem is gister middag de officieele opening geschied van het internaat tot opleiding voor huishoude lijke beroepen, uitgaande van de Centrale voor Werkloozenzorg onder leiding van de Commissie voor Werkloozenzorg der Vrijz. Protestantsche Centrale voor Maatschappe lijk werk. De crisis dwingt vele jonge meisjes een werkkring te zoeken en ten einde deze meisjes te bekwamen in huishoudelijke be roepen, werd dit internaat opgericht. Het staat onder leiding van een directrice, mej. L. Koppenschaar, en twee assistenten. Elke cursus duurt drie maanden, gevolgd door zes practijkmaanden. Er is in dit Arnhem- sche internaat plaats voor twintig meisjes. Samengewerkt wordt met de Nijverheids school voor meisjes. Bij de officieele ope ning was namens den minister van sociale zaken aanwezig de heer G. W. F. van Hoe ven, directeur van den socialen jeugddienst van het departement van sociale zaken. LAGONDA, D. K. W. EN B. M. W. IN DE APOLLO-HAL. In de Apollo-Hal te Amsterdam is gister ochtend een tentoonstelling geopend, die door de firma Hart Nibbrig Greeve N.V. gehouden wordt, ten einde het publiek een goed overzicht te geven van de door haar geïmporteerde D. K. W.-automobielen en -motorrijwielen en Lagonda-automobielen. De meest uiteenloopende modellen zijn op deze show op overzichtelijke wijze ten toon gesteld. De motorliefhebber kan zijn hart ophalen aan de 100 machines, die in de ruime hal staan. De populaire D. K. W.-R.T. staat er natuurlijk en voorts de B. M. W. R. 12 en R. 61, terwijl ook een B. M. W.- motorrijwiel in legeruitvoering geëxposeerd is. De Lagonda is het nieuwste product der Engelsche automobiel-industrie, dat naast groote snelheid veel comfort biedt; deze wagen kan een snelheid van meer dan 160 K.M. per uur ontwikkelen. Voorts zijn er dan tal van B.M.W.-automobielen, alle in fraaie uitvoering, ook de twee persoons sportcabriolet, die de meeste aandacht trekt. De D.K.W.-automobielen 1939 hebben verschillende verbeteringen ondergaan in vergelijking tot de vorige typen, verande ringen, die in hoofdzaak het comfort en den rijhoedanigheden ten goede zijn gekomen. Nu men het dit jaar zonder R. A. I.- tentoonstelling heeft moeten doen, zal deze show, die t.m. Zondag geopend is, zeker veel publiek tot zich trekken. WESTFRIEZEN DADERS VAN MOORD IN DUITSCHLAND. De „N. H. Crt." bericht, dat de daders van den moord in Westfalen, waarbij de tuin- dersknecht Van Dam is vermoord P +er Kuyper en Pieter Bos, afkomstig zijn uit West-Friesland. Het blad verneemt uit betrouwbare bron, dat gisteren in Berkhout twee Duitsche rechercheurs een onderzoek hebben inge steld, begeleid door een Amsterdamschen inspecteur van politie. Zoowel Kuyper als Bos hebben hun rela ties in de gemeente Berkhout. Bos is geboortig uit Berkhout en niet altijd een bron van vreugde voor zijn ouders geweest; vorig jaar was hy nog betrokken bij een inbraak te Bobeldijk, waarvoor hij gestraft is. Kuyper is niet uit deze gemeente afkom stig, maar werkte een jaar lang als tuin- dersknecht op Bobeldijk, waar hij goed bekend stond. Waar beiden bekend hebben en het een afschuwelijken moord betreft, kan men ver wachten, dat onder de strenge Duitsche wetten het leven van deze personen aan een zijden draadje hangt. „HET NEDERLANDSCHE TREKPAARD" 25 JAAR. De vereeniging „Het Nederlandsche Trek paard", onder leiding van haar voorzitter, jhr. J. van Vredenburch, recipieerde heden in Hotel Wittebrug te den Haag ter gelegen heid van haar 25-jarig bestaan. De vereeni ging werd opgericht in 1914. De fokkerij van trekpaarden stond toen nog op laag peil en eischte dringend verbe tering, omdat allerwege een sterke vraag naar zware paarden optrad. De mechanisatie verdrong nl. meer en meer het paard als carossier en de behoefte aan paarden, welke zware lasten konden dragen en verplaatsen, werd met den dag grooter. Met stijgende belangstelling ontstond tevens het vraag stuk het zware paard te verbeteren, opdat het in de bedrijven zoo rationeel mogelijk arbeid zou kunnen leveren. De vereeniging, waarbij oorspronkelijk ongeveer 1500 fok kers waren aangesloten, trof allerlei maat regelen op het gebied van het keuren en se- lecteeren van paarden, en de insiders, die met de geschiedenis der trekpaardfokkerij op de hoogte zijn, kennen de geweldige evo lutie, welke het trekpaardenras in Neder land'in 25 jaar heeft ondergaan. Dit heeft niet alleen in ons eigen land, waar thans niet minder dan 7500 fokkers bij de vereeni ging zijn aangesloten, maar vooral ook in het buitenland ind-uk gemaakt. Ter receptie verscheen o.a. de minister van buitenlandscbe zaken, mr. J. A. N. Patijn. HET SEGOBA-WERK EN DE SPORT. Conferentie met sportorganisaties In aansluiting op vroegere berichten over het door den minister van sociale zaken on langs geïnstalleerde landelijke comité ter bevordering van het plan inzake de geeste lijke en lichamelijke ontwikkeling van werkloozen ter vervanging van het stempe len in de stempellokalen (het z.g.n. Segoba- werk), en het daaruit gevormde werkcomité, wordt ons thans bericht, dat dit werkcomité, de sport een belangrijk middel acht en de, ter verwezenlijking van bovenbedoeld plan, gemeend heeft een beroep op de medewer king te moeten doen van verschillende sportinstellingen en -organisaties. Het !--.eft hiertoe een vergadering belegd, welke is gehouden op 27 April j.1. op het departe ment van sociale zaken en waarop verte genwoordigers van de navolgende algemee- ne sportorganisaties en -instellingen aan wezig waren: het rijkscollege voor de licha melijke opvoeding, de koninklijke Neder landsche athletiek unie, het Koninklijke Ne derlandsche gymnastiekverbond, de Ko ninklijke Nederlandsche korfbalbond, de Nederlandsche Arbeiderssportbond, de Ne derlandsche wandelsportfederatie en de Vereeniging van leeraren en onderwijzers in de lichamelijke opvoedi. g in Nederland. Nadat de voorzitter van het comité een uiteenzetting had gegeven van wat het Se- gabowerk is en wil, volgde een gedachten- wisseling, na afloop waarvan alle aanwe zige corporaties in beginsel hun volle mede werking toezegden. Het comité heeft voorts besloten naast de bovengenoemde algemeene sportvereenipin- gen, ook contact te zoeken met de confcs- sioneele sportorganisaties. INLICHTINGEN VOOR ADSPIRANT- EMIG .ANTEN. De Stichting Landverhuizing Nederland schrijft ons: Telkens weer blijkt ons, dat het nog on voldoende in den lande bekend is, dat men zich om voorlichting tot de Stichting Land verhuizing Nederland kan wenden indien men, om welke reden dan ook, er over denkt naar overzeesche landen te vertrek ken. Wij mogen er dan ook nog eens de aan dacht op vestigen, dat de Stichting Land verhuizing Nederland, gevestigd te 's-Gra- venhage, Bezuidenhoutscheweg 97, inlich tingen en gegevens aangaande kosten van levensonderhoud, belastingen, huurprijzen en dergelijke in het betreffende land, de toelatingsbepalingen aldaar, de werkgele genheid en de loonen, het klimaat en de levensomstandigheden in het algemeen, be langeloos en kosteloos aan een ieder ver strekt. (Hierbij zij intusschen opgemerkt, dat haar arbeidsveld zich beperkt tot over zeesche landen en zij geen voorlichting ver schaft omtrent Europa of de Nederlandsche koloniën). Daar wel niemand, die momenteel er nog niet over denkt Nederland te verlaten, ons adres na lezing van bovenstaande zal ont houden of opteekenen, mogen wij hiermede die personen en instellingen, die dikwijls door hun stads- of dorpsgenooten als vraag baak worden gebruikt, in allerlei omstan digheden, uitnoodigen naam en adres der Stichting Landverhuizing Nederland te no- teeren. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was giste ren: Uitreis: Buizerd te Bandoeng, Torenvalk te Jodhpur, Oehoe te Athene. Thuisreis: Wielewaal te Jodhpur, Zilver reiger te Medan. Biggenmerken. - Van bevoegde zijde vernemen zij, dat in de week van 24 tot 29 April 1939 zijn aangebracht 57638 biggen merken, tegenover 56190 in de overeenkom stige periode van het vorig jaar. Van 1 Januari tot 29 April j.1. zijn in totaal ge merkt 668725 biggen, en in het zelfde tijd vak van het jaar 1938 673996. Portefeuille met veel geld verloren. - Een inwoner van Barendrecht heeft bij de Rotterdamsche politie aangifte gedaan van het feit, dat hij Woensdag aan een der lo ketten van het station-Beurs te Rotterdam, toen hij een spoorkaartje kocht een porte feuille heeft laten liggen, inhoudende 7UU tot 800 gulden. Ministers Colijn en van Dijk bezoeken de staalfabrieken te Zuilen. - Gistermiddag bracht de minister-president, dr. H. Colyn, vergezeld van den minister van defensie, dr. J. J. C. van Dijk een kort bezoek aan de Staalfabrieken v.h. J. M. de Muinck Kei zer te Zuilen. Glimlach^ „Mag ik U na de voorstelling ontmoeten?" Staatspensionneering. De afd. Heiloo van den Bond voor Staatspensionneering hield Donderdagavond jaarvergadering in café Roozing. Bij den aanvang heeft de voorzitter de heer T. Kostelijk onder gevoelvolle woor den wijlen den heer G. Wilbrink herdacht, die een reeks van jaren bestuurslid van de afdeeling was. Het bestuur heeft de afdee- ling vertegenwoordigd bij zijne begrafenis. Bij de opening heeft de voorzitter zijn te leurstelling uitgesproken, dat het bezoek niet grooter was. In het bestuur is overwo gen om de vergaderingen meer aantrek kelijker te maken. Uit het jaarverslag, uit gebracht door secretaris Holtus werden we gewaar dat het plan „stichting van een Te huis voor Ouden van Dagen" voorloopig van de baan is. De tijd. aldus de secretaris is er niet gunstig voor. De oude klacht werd geuit dat er wel geld is voor oorlogsdoel einden, doch niet voor de ouden van da gen. Het ledental bleef vrijwel stationnair 160. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester den heer Brouwer bleek, dat de ontvangsten en uitgaven zijn 223.95 met een voordeelig saldo van 24.03. Van de ontvangsten moeten circa 95 worden afgedragen aan het hoofdbe stuur en Federatie, zoodat de penning meester weinig overhoudt. De beschrijvingsbrief voor de vergade ring te Amsterdam en de voorstellen der Federatie's en afdeelingen werden uitvoe rig besproken. De vergadering nam stelling tegen de verlaging van contributie, omdat het weinig beteekent voor de afdeelingen en het hoofdbestuur een bron van inkom sten moet missen. Ook nam zij stelling tegen een bezoldigden propagandist (voor de zuidelijke provincies zou dat zijn en dat treft geen doel) ook al omdat het hoofd bestuur er sceotisch tegenover staat. Ook stond het afwijzend tegenover de voorstel len om de vergoeding voor reiskosten door het hoofdbestuur te laten betalen en dit te verrekenen over de afdeelingen, m. a. w. dat de afdeelingen die kort bij zijn, moeten betalen voor de vèr afgelegene. De voor zitter legde er den nadruk op dat het er om ging om de afdeelingen het komen in Amsterdam niet moeilijk te maken. Als af gevaardigde werden gekozen de heeren: T. Kostelijk en P. A. Holtes. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat de heeren Jac. Grootewillink, P. A. Holtes en R. Brouwer werden herkozen. De laatste kwam op zijn besluit om te bedan ken, terug. Na rondvraag, waarin werd medegedeeld dat het ledental van den bond naar de 100.000 loopt, volgde sluiting. Boete-bedevaart van de L. T. B. De traditie getrouw zijn Donderdag de L. T. B.-ers opgetrokken naar O. L. Vr. ter Nood om te bidden voor den vrede. Ook nu weer was de bedevaartkerk met meer dan duizend personen bezet (wat on geveer de helft is van het aantal dat jaar lijks komt). Om 10 uur werd door pater T. van Ruijven van Egmond met assistentie van de kapelaans uit Lutjebroek en Spier dijk, de plechtige hoogmis opgedragen, waarin prof. Cleophas een treffende predi- catie hield. De namiddagoefeningen werden op dezelfde wijze gehouden met processie over het terrein en predicatie van pater Olyrook. Omstreeks 3 uur waren de plechtigheden geëindigd. Vele leden van het hoofdbe stuur en geestelijke adviseurs namen aan de plechtigheden deel. Rijwieldiefstal. Van den heer S. alhier is een nog nieuw Gazelle-rijwiel, ontvreemd, terwijl S. tij dens een repetitie in het Openlucht-theater deze onbeheerd had achtergelaten. De politie stelt naar den onbekenden da der een onderzoek in. Ontspanning militairen. De commissie voor ontspanning van militairen zal Zaterdag 13 Mei a.s. in deze gemeente een collecte doen houden, waar van de opbengst ten goede zal komen aan de kasmiddelen der commissie. Tevens wordt Maandagavond d. a. v. in „De Rustende Jager" door „De Maskerspe lers" een tooneeluitvoering gegeven, ge naamd ..Betje regeert"; tot deze uitvoering zullen de alhier gelegerde militairen gratis toegang hebben. Ook de opbrengst van de zen avond is bestemd voor het werk van genoemde commissie. Lentefeest Dorpshuis. Zaterdag zal in het Openlucht-theater het jaarlijksch Lentefeest gehouden worden. Des middags half drie zal een groep kin deren van het Dorpshuis af langs de Bree- laan zich in optocht naar het Openlucht theater begeven; na afloop van het feest gaan de kinderen langs denzelfden weg te rug. De groep zal bij het Dorpshuis ont bonden worden. Goed afgeloopen. De heer de Vr. uit Heiloo reed op de Voorstraat met z'n auto een zoontje van den heer van Duin uit Egmond aan Zee aan. Hoewel het kind met den bumper een stoot tegen het hoofd kreeg, kwam het er toch betrekkelijk goed af. Nadat dokter Belonje de eerste hulp verleend had, kon het kind voor verdere verpleging naar huis vervoerd worden. Goedgekeurd. Ged. Staten hebben aan het gemeente bestuur bericht, dat zij geen bezwaar heb ben tegen de uitgaaf van 5000, geraamd op de begrooting voor 1939, voor aanleg van een straatweg tusschen de Boulevard en het Westeinde, vóór den vuurtoren. Strandwachts. Tot strandwachts op het gemeentelijk strandkampeerterrein voor het badseizoen 1939 zijn door B. en W. benoemd de heeren J. de Groot en K. Wijker. De verduisteringsproef goed geslaagd. Gisteravond is onder leiding van den heer J. van Hoeve de verduisteringsproef gehouden waarvan gezegd kan worden dat ze goed geslaagd is. Om 8 uur hadden zich een 60-tal vrijwilligers op het raadhuis aangemeld, welke na hun armbanden en hun instructies in ontvangst te hebben ge nomen, door den heer van Hoeve werden toegesproken. Hierbij zeide hij, dat deze proef er één was, zonder vliegtuigen, sire nes en zoeklichten, doch dat dit zou plaats vinden in het najaar Het was er nu slechts om te doen om te zien of de bevolking aan den burgemeestes oproep gehoor had gege ven om de woningen af te schermen. Bij niet voldoende afscherming moesten de bewoners eerst worden gewaarschuwd, om indien aan deze waarschuwing geen gehoor werd gegeven, de politie proces verbaal te laten opmaken. De gemeente was in 15 vakken verdeeld en in elk dezer vakken liepen de controleurs, terwijl bij de spoorweg-overgangen posten stonden om het verkeer met een rooden lantaarn te waarschuwen dat de spoorboomen geslo ten waren. Op den ouden toren, die voor deze gelegenheid geen verlichte klok had, alsmede op den Papenberg en de watertoren van Duin en Bosch, werden eveneens pos ten opgesteld, welke een goed overzicht hadden over het geheele dorp. Een rondrit door het dorp bewees ons, een uitzonde ring hier en daar buiten beschouwing la tende, dat de proef goed is geslaagd. Den reizigers op het station, werden met afgeschermde zaklantaarns den weg gewe zen, terwijl de treinen met onverlichte wa gens binnenkwamen. Na afloop, toen allen wederom ten raad huizen verzameld waren, werden de rap porten ingebracht waaruit bleek, dat er slechts hier en daar klachten waren over onvoldoende afscherming. De heer van Hoeve bracht namens den burgemeester dank aan de vrijwilligers voor hun mede werking, doch sprak de hoop uit. dat het nimmer werkelijkheid mocht worden. Hoewel de burgemeester niet bij de ope ning aanwezig was. heeft hij toch een in spectietocht door het dorp ondernomen. Het bestuur van de Boerenleenbank alhier benoemde in de plaats van C. Beets als bode den heer T. Visser. De candidatenlijsten. Het hoofdstembureau voor de gemeen teraad heeft in haar heden gehouden zit ting geen bezwaar gemaakt tegen de drie ingekomen lijsten van candidaten. Bij loting tusschen Vrije groep en S. D. A. P. kreeg de eerste lijst no. 1, S. D. A. P. no. 2, R. K. no. 3. De volgende candidatenlijsten voo op 7 Juni a.s. plaats hebbende verkie van leden voor den gemeenteraad Zuid*®8 Noordschermer zijn ingediend: Gemeentebelang: D. Bart, M. c Laan, Jn. Kieft Hzn„ Jb. Stekelbos,t Schermerhorn, K. Veldhuis, Jb. Boekei n de Boer Pzn. ei' D- Arbeiderskiesvereeniging: Jb. Heinis D. Pascha, K. Wiedijk Tz„ M. BroertieT'' Koning, F. Wiedijk Jnz. ■"*- Gecomb. lijst: Anti.-Rev., R.K. staat* partij en Chr.-Hist. Unie: T. Vaalburg, tv V Koning, C.. J. Groot, Joh. Kraakman w' G. J. Knibbe. S.D.A.P.: N. Slooten—Smit, Joh. Schot fi Lageweg, T. Slooten, C. Smit Kzn., K. Schei Korver, Jn. Oud. °l' Betere postbesteUin» Met ingang van 15 Mei krijgt de buiten! wijk van onze gemeente een tweede bestek ling in verband waarmede een tweede vaste besteller alhier is aangesteld, n.1. de heer D. Korver, thans hulpbesteller te Wognum De eerste bestelling die om 8 uur zal uit! gaan wordt in drieën verdeeld, n.1. nr. l een gedeelte van de kom Barsingerw., Westfrie- sche dijk en Walingsweg; nr. 2 gedeelte kom" Nieuwesluis en Joodsche werkdorp, <jat vanaf 15 Mei bij Wieringerwaard wordt ge voegd; nr. 3 Molenweg, gedeelte kom en twee wegen. Verder gaat een 2e bestelling uit om ruim elf uur naar Nieuwesluis en Werkdorp en de tweede besteller eveneens ruim elf uur voor den Molenweg, gedeelte kom en Zijperweg. Voor den Barsingerweg enz. is het vertrek gesteld op ongeveer half één. De derde bestelling in de kom blijft on veranderd, terwijl voor het werkdorp de gelegenheid wordt gegeven om de corres pondentie 's avonds nog af te halen. Vooral voor de buitenwijk is dit een mooie verbe tering. Diamanten huwelijksfeest. Het echtpaar K. BekkerN. Bekker- Groot heeft Donderdag het 60-jarig huwe lijksfeest gevierd. Er was zeer veel belang stelling voor dit heugelijk gebeuren. Het r.k. fanfarecorps „Genot door Kunst'' heeft het echtpaar 's avonds een serenade gebracht. (Het spijt ons, dat onze correspondent ons van dit heugelijk feit niet eerder op de hoogte gebracht heeft. Wij zijn gewend bij alle diamanten huwelijksfeesten in onze omgeving portretten van bruid en bruide gom te laten maken en deze bij hun levens beschrijving te publiceeren. Red. Alkm. Crt.) Zaterdag 13 Mei. HILVERSUM, 301,5 M. (VARA- uitz.) 8.Gr.pl. (8.16 Ber.) 10. Morgenwijding. 10.20 Voor arbei ders in de Continubedr. 12.Gr.pl. (12.15 Ber.) 2.De realiteit van de Bellamy-gedachte, causerie. 2.15 Utr. Sted. Orkest, De Stem des Volks R'dam en solisten (opn.) 2.50 Gr.pl. 3.Rep. 3.30 Esmeralda. 4. Residentie-orkest (opn.) 4.30 Espe- ranto-uitz. 4.50 Gr.pl. 5.30 Filmland. 6.Orgelspel (opn.) 6.28 Ber. 6.30 Friesche uitz. 7.VARA-kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Politiek radio journaal. (7.30 VPRO: Nederlanders in Amerika, cursus). 8.Herh. SOS- en 8.03 ANP-ber., VARA- Varia. 8.20 VARA-orkest. 9. Puzzle-uitz. 9.15 En nu... Oké! 10.30 ANP-ber. 10.40 Radiotooneel. 11Souvenir-orkest. 11.3012. Gramofoonplaten. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.Hoogmis. Hierna orgel concert. 12.Ber. 12.15 Paul Wijn- appel's strijkensemble. (1.1.20 Gr.pl. 1.15 Ber.) 2.Voor de rij pere jeugd. 2.30 Sportrep. 2.45 Kin deruur. 4.KRO-orkest. 4.30 Sportrep. 4.45 KRO-melodisten en solist. 5.15 Filmpr. 5 30 Zang en piano. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gr.pl. 6.20 Journalistiek week overzicht. 6.45 Ber., gr.pl. 7.Ber. 7.15 Causerie over St. Willibrord. 7.35 Act. aetherflitsen. 8.ANP- ber., mededeelingen. 8.15 Meditatie met muz. omlysting. 8.35 Gr.pL 8.45 Gev. progr. 10.30 ANP-ber. 10.40 Rel. causerie met muz. omlijsting. 11.10—12.— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.50 BBC- Wels orkest en solist. 11.50 Gr.pl. 12.35 Sportrep. 12.50 H. Davidson's orkest. 1.50 Sportrep. 2.35 Zang en piano. 3.20 Orgelspel. 3.50 Sportrep. 5.20 Ber. 5.50 Sportpr. 6.05 BBC- Midland-orkest en solist. 6.50 Act. uitz. 7.20 Music-Hall-progr. 8.20 Ber. 8.50 Uit Amerika: Amerik. overzicht. 9.05 BBC-Theaterorkest en pianoduo. 10.05 Deel. 10.20 B. Cotton en zijn Band. 11.10—11.20 Berichten. RADIO PARIS, 1648 M. 8.—, 9.— en 10.20 Gr.pl. 11.30 Zang. 12.— 12.25 en 1.35 Gr.pl. 1.50 Chansons. 2.35 Zang. 2.50 Gr.pl. 3.05 en 4.05 Zang. 6.40 Gr.pl. 7.50 Radiotooneel. 8.30 Variété-progr. 9.25 Symph.-concert mmv. het Parijsch vocaal dubbel- kwartet. 9.50 Gr.pl. 10.2011.50 Jo Bouillon en zijn orkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pl. 6.30 Walter Raatzke's orkest. 7.50 Dan- ziger Landesorkest. 11.20 en 12.35 Omroep-Amus.-orkest. 1.30 Gr.pL 3.20 L. Eysoldt's orkest, het vroolijk instr. kwintet, solisten en pianduo. 5.45 Zang en piano. 6.30 Mandoline- orkest „Harmonie" en solist. 7.50 Gr.pl. 8.20 Radiotooneel met mu ziek. 9.55 Omroeporkest. 11.20 Om roeporkest (opn.) 1.202.20 Popu lair concert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gr.pl. 11.50 en 12.30 Omroep orkest. 12.50 Gr.pl. 1.25 Gr.pl. en lezing. 2.25 Gr.pl. met toelichting. 3.20 Gr.pl. 4.05 Luitvoordr. en gr.pl. 5.20 Omroeporkest, soliste en gr.pl. 7.20 Omroepsymph.-orkest. 8.05 Radiotooneel. 8.20 Vervolg concert. 9.30 Populair concert. 10.2011.20 Gr.pl. 484 M.: 11.2C Gr.pl. 11.50 Om- roepdansorkest. 12.30 Gr.pl. 12.50 I.15 Omroepdansorüest. 1.55 Jean Steurs' Musette-ensemble. 2.20, 2.55 en 3.10 Het Wigy-Trio. 3.20 en 4.20 Gr.pl. 4.55 Dansmuziek (gr.pl.) 5.35 Gr.pl. met toelichting. 6.35 Gr.pl. 7.20 Radioorkest, Omroepkoor, Kon. Mandoline-club en solisten. (In de pauze rep.) 9.30 Omroepdansorkest. 1C.2011.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Vroolijk Weensch progr. 9.20 Ber. 9.40 Pianovoordr. 10.05 Ber. 10.2011.20 Omroepkleinorkest. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—9.20, Parijs R- 9.20—9.45, Radio PTT Nord 9.45— 10.20, Parijs R. 10.20—11.05, Radio PTT Nord 11.05—11.20, Brussel VL II.20—13.20, Keulen 13.20—14.50, Parijs R. 14.50—15.20, Keulen 15.20 —16.20, Brussel Fr. 16.20—17.20, Lond. Reg. 17.20—18.40, Keulen 18.40—19.35, Radio PTT Nord 19.35 —19.50, Keulen 19.50—20.20, Brus sel VI. 20.20—21.30, Fr. 21.30—21.55, Keulen 21.5524. Lijn 4: Brussel VL 8.—8.20, Parijs R. 8.20—8.30, Radio PTT Nord 8.30 8.50, Luxemburg 8.509.35, Lond. Reg. 9.3511.55, Droitwich 11.55 13.50, Lond. Reg. 13.50—15.20, Droitwich 15.2015.50, Lond. Reg- 15.5016.iO, Droitwich 16.20—23.10 Parijs R. 23.1024. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 12