SPORT EN WEDSTRIJDEN. De Prijs van Zandvoort. Om het kampioenschap van Nederland. D.W.S. heeft de leiding. Alcmaria wint ongeslagen 't voetbaltornooi te Sneek. Eén groote prijs, één eereprijs en één eerste prijs. De school-zwemwedstrijden in de Overdekte. Een klein, maar prachtig circuit. tójgt De Alkmaarsche Courant DERDE BLAD VoetbaL Slechts één wedstrijd stond op Hemel vaartsdag voor de kampioenscompetitie op het programma. D. W. S.Achilles, maar deze ontmoeting heeft veel klaarheid ge bracht ten aanzien van de kansen van en kele concurenten voor den hoogsten titel. D. W. S. heeft, dank zij een overtuigende 51 zege, de leiding genomen en Achilles is daarmede practisch uitgeschakeld. De stand luidt: D. W. S. 5 2 3 0 11—6 7 Ajax 4 2 11 88 5 N. E. C. 4 2 0 2 13—10 4 Eindhoven 4 0 3 1 78 3 Achilles 5 113 815 3 D. W. S.—ACHILLES 5—1. Achilles, dat tot dusverre geen slecht fi guur in de kampioenscompetitie geslagen had, is er in het stadion niet in geslaagd een eervol resultaat tegen D. W. S. te be reiken. Met 51 werden de Assenaren ver slagen en deze cijfers zijn geenszins geflat teerd. Het eerste kwartier zag het er overigens niet naar uit, dat D. W. S. een zoo groote overwinning zou behalen. Het Amsterdam- sche doel kwam het eerst in het nauw en het scheelde maar weinig of de Assenaren hadden de leiding genomen, toen Bruist ge vaarlijk was uitgeloopen. Het spel golfde gelijdelijk verdeeld op en neer in die pe riode. Maar na 15 miAuten kreeg van Stok ken den bal ver naar voren, zijn schot werd teruggeslagen voor de voeten van Slot, die via de lat scoorde (10). D. W. S. kwam nu ook in het veld in de meerder heid en Dijkstra kreeg een goede kans, die hij miste door in de handen van den doel- verdediger te schieten. Maar kort daarop doelpuntte.hij op al heel gemakkelijke wij ze, toen Brons zijn zachten kopbal liet glip pen (20). Na de rust veranderde het spelbeeld niet Een Achilles, dat meestal in de minderheid was, dat ook wel tot aanvallen kwam, maar daarbij niet doortastend genoeg was. En D. W. S., dat met veel zelfvertrouwen speel de, dat de aanvallen der tegenpartij ge makkelijk afweerde en keer op keer het doel der Assenaren bestookte. Na zeven mi nuten schoot Dijkstra uit een voorzet van van Stokken in, Brons sloeg den bal in het veld terug en de toestormende Drager scoorde (30). Dijkstra doelpuntte na 17 minuten uit 'n prachtigen voorzet van Drager (40). Tien minuten voor het einde maakte Slot van dichtbij het vijfde doelpunt (50). Toen pas viel er bij Achilles een kleine opleving waar te nemen. Tweemaal kon Bruist slechts redden door den bal tot hoekschop te verwerken. Maar daarna slaagden de Assenaren er in de eer te red den. Toen Bruist den bal pit de handen liet vallen, schoot Kamphuis in (51) Voor de derde maal in successie heeft Alc maria gisteren deelgenomen aan het j aar lij ksche voetbaltornooi te Sneek, waarvan de opbrengst voor liefdadige doeleinden be stemd is en voor de derde maal zijn de wit- hemden als ongeslagen winnaars uit Fries land teruggekeerd. Dit resultaat is thans zooveel te opmerke lijker, daar de le klasser „Sneek", die in het jongste seizoen nog geruimen tijd een kans op de eerste plaats had, reeds in den eersten wedstrijd met 30 door onze stad- genooten verslagen werd. De Sneeker aan val was geheel op den ex-internationaal de Bick geconcentreerd, doch daar aanvoer der de Grand hem nagenoeg schaduwde, bleek dit groote „kanon" vernageld. De beste wedstrijd van den dag was onge twijfeld de ontmoeting AlcmariaL.S.C., waarin beide ploegen goede techniek te zien gaven. De verdedigingen vormden ech ter een onoverkomelijk struikelblok, zoodat in de korte speelperiode van twee maal 25 minuten niet gedoelpunt werd. De laatste wedstrijd AlcmariaBlack Boys was zeker niet de gemakkelijkste, omdat deze Black Boys nogal onbesuisd speelden, waardoor tenslotte Maas en en Ko ning den strijd wegens blessures moesten opgeven. Dit beteekende echter niet, dat er ruw gespeeld werd, veeleer werd hier ken nis gemaakt met het echte Noordelijke spel type, dat uiteraard stevig maar zeker niet unfair te noemen valt. De Noordelijke scheidsrechters zijn daar ook geheel op in gesteld en tolereeren veel meer dan hun westelijke collega's. Toch werden de Boys met 42 overwonnen, waarbij Helderman een volkomen onnoodige strafschop veroor zaakte, die in een doelpunt werd omgezet. In drie wedstrijden werd de achterhoede dus in feite maar éénmaal gepasseerd. Zij heeft in de bereikte resultaten dan ook een zeer groot aandeel gehad, terwijl de Alcma- ria-doelman Brouwer ontelbare opendoekjes te incasseeren had. Inderdaad toonde hij aich een keeper van uitmuntende klasse. Voor den aanvang van het tomooi hul digde Alcmaria's voorzitter, de heer T. Bon- sema, het organiseerend comité, waarbij hij dank betuigde voor de wederom tot Alcma ria gerichte uitnoodiging en ais blijk van sympathie, het traditioneele Alkmaarsche souvenir, een aantal keurig verpakte kaasjes aanbood. Volledige wedstrij doverzizchten meenen wij niet behoeven te geven, wel willen wij de ploeg vermelden, die tot fraaie successen in staat bleek: Brouwer Maasen Rampen Helderman de Grand Stoop v. d. Pol Schaaper Teilegen G. v. Wieringen Hamstra In den laatsten wedstrijd was Stoop door Koning vervangen, die echter al spoedig op geven moest, zoodat A van Wieringen de ploeg completeerde. In de tweede helft bleek ook Maasen geblesseeru te zijn, waar voor Verweel inviel. Na afloop vond in hotel „Hanenburg" de prijsuitreiking plaats, waarbij tal van har telijke woorden werden gewisseld. Alcmaria's voorzitter had de volgende prijzen in ontvangst te nemen: een eere prijs, bestaande uit een groote wisselbeker: een fraaie kunstvoorwerp als groote prijs voor de hoogste score, alsmede een verguld zilveren medaille als eerste prijs. De einduitslagen waren: L.S.C.Black Boys 30 AlcmariaSneek 30 SneekL.S.C. 30 Black BoysSneek 02 AlcmariaL.S.C. 00 AlcmariaBlack Boys 42 ZUIDSLAVIE WINT VAN ENGELAND. Verdiende overwinning. 30.000 toeschouwers waren getuigen van een verrassende, maar volkomen verdiende 21-zege van het Zuid-Slavisch elftal, dat op 11 Juni a.s. te Amsterdam tegen Neder land zal spelen in het kader van den Olympischen dag, op de in Europa toerende Engelsche ploeg, welk team dezer dagen te Milaan tegen den wereldkampioen, Italië, gelijk heeft gespeeld. Gedurende den geheelen wedstrijd speelde het Zuid-Slavische team in zeer hoog tempo. De techniek stond op behoor lijk peil, terwijl het samenspel bijzonder goed vlotte. Energiek wierp men zich in den strijd en tot de laatste seconde vocht Zuid-Slavië voor de overwinning. Reeds met rust stond Engeland achter, dank zij een goed doelpunt van Vuijardinovic. In de tweede helft maakte Hall gelijk, doch het was Perlic, de linksbuiten, die na een fraaie soloren op prachtige wijze scoorde. Ondanks hardnekkige pogingen van Engeland een tweede goal te maken, mocht men daar in niet slagen. De beste spelers aan Zuid-Slavische zijde waren doelverde- diger Lowric, de linksback Posega en de voorhoedespelers Vuijardinovic en Perlic. Zwemmen. „De jongens en meisjes, die de prijzen hebben gewonnen, hebben deze niet al leen persoonlijk gewonnen, maar meer nog en vooral als vertegenwoordigers van hun school". Aldus de heer Dun, inspecteur van het onderwijs, die gistermiddag na af loop van de schoolzwemwedstrijden de prijzen uitreikte. En de heer Dun nam daarbij de gelegen heid waar, om hulde te brengen aan de or ganisators van deze wedstrijden, speciaal aan de heeren K. Bos en J. Groet, die bei den een ontzaglijk werk hebben gedaan, om deze schoolwedstrijden te orgariiseeren. Hij was overtuigd niet namens zich zelf, maar namens alle deelnemers te spreken, als hij zijn dankwoorden richtte tot het geheele onderwijzend personeel. De heer Bos had te voren dank gebracht aan de directie van de Overdekte en aan het personeel van die inrichting. Immers, daar werden de wedstrijden gehouden en daar was het de drukte, die zich culmineer de in en om het bad. Speciaal den heer Hansen uit Utrecht werden woorden van dank gebracht voor diens leiding, waaraan het o.m. te danken was, dat de wedstrijden zoowel 's morgens als 's middags zoo vlot verliepen. Tenslotte riep spr. aller deelname en medewerking in voor de atletiekwedstrij den, welke op den verjaardag van prins Bernhard gehouden zullen worden op het gemeentelijk sportterrein. De wedstrijden. En nu de wedstrijden zelf! Wij zullen voor een goed en duidelijk overzicht eerst de wedstrijden voor de lagere scholen ver slaan en daarna de noodige aandacht beste den aan de middagwedstrijden met als hun hoogtepunt het fraaie gevecht op de 50 M. schoolslag jongens tusschen de gebr. Wulp, Imhülsen en Mays. Precies op tijd, 9 uur dus, kon begonnen worden met de afwerking van de nummers 25 M. vrije slag jongens en 25 M. vrije slag meisjes, waarvoor zich resp. 45 en 43 deel nemers hadden aangemeld. De vooruitgang in de prestaties der jon gens blijft nog steeds aanhouden. Dit blijkt duidelijk uit de hieronder volgende uitsla gen opgave, waarbij ter vergelijking steeds de tijden van de winnaars van het vorig jaar zijn vermeld. Dat de deelnemers het elkaar niet gemakkelijk gemaakt hebben, blijkt wel voldoende uit het feit, dat niet minder dan 9 zwemmers beneden een tijd van 20 sec. bleven. Bij de meisjes daarentegen was na de fraaie prestaties van vorig jaar een reactie merkbaar, het enthousiasme was er echter niet minder om, de aanmoedigingen waren althans oorverscheurend, evenals bij de daarop volgende etsafette-nummers, die bei de door de Tesselschadeschiol gewonnen werden, welke school bovendien in de pun tentelling als eerste eindigde en daardoor dus in het bezit kwam van de scholen-prijs, een lauwertak. Een aardig slot van het ochtend-program- ma waren de beide afvalraces, die evenals 's middags voor het voortgezet onderwijs werden verzwommen tusschen degenen, die op de andere nummers nog geen prijs had den behaald, ten einde te voorkomen, dat alleen de uitblinkers alle prijzen in de wacht slepen, hetgeen een goede nieuwe be paling is gebleken. Bij de jongens was er wel een maximum aan spanning, tot twee maal toe moest worden overgezwommen om de le plaats, en ook de laatste keer was het verschil nog miniem. Uitslagen. 25 M. vrije slag jongens: (winnaar 1938 in 16.8 sec.) 1. A. Boxem, Lindensch. 15.6 sec.; 2. T. Wulp, Bosb. Touss. sch. 17 sec. na overzwemmen met N. Quast, Centr. 7e en 8e, eveneens 17 sec. 25 M. vrije slag meisjes: (winnares 1938 in 16.2 sec.) 1. A. Kloosterboer, Tess. sch. 20,2 sec.; 2. M. Kramer, Nic. Beetssch. 23,4 sec.; 3. I. Westrup, Tess. sch. 24,1 sec. 3 X 25 M. est jongens: (winnaar 1938 in 1 min. 2,2 sec.) 1. Tesselsch. sch. 1 min. 0,3 sec.; 2. Centr. 7e en 8e 1 min. 1.8 sec. 3 x 25 M. est. meisjes: 1. Tessch. sch. 1 min. 11.7 sec.; 2. Centr. 7e en 8e 1 min. 22,2 sec. Afvalrace jongens: 1. A. Slikker, Tessel- schadeschooL Afvalrace meisjes: 1. M. Cramer, Centr. 7e en 8e. Uitslag puntentelling: 1. Tesschelsch. sch. 80 p.; 2. Centr. 7e en 8e 69 p.; 3. Linden- school 59 p. De middag-wedstrijden. Opmerkelijk waren hierbij de successen van de Handelsschool, die niet minder dan 4 maal een nummer wist te winnen, tegen de H. B. S. 3 maal. De strijd om de punten voor de scholenprijzen was hierdoor wel bijzonder spannend, vooral bij de jongens. Na de persoonlijke nummers leidde de H. B. S. met 1 punt, zoodat de estafette de beslis sing moest brengen. De tijden bij de middelbare scholen zijn de laatste jaren van dien aard geweest, dat het wel als een bijzondere prestatie mag worden aangemerkt indien een scholier zich bij de eerste drie weet te plaatsen. Een vergelijking met de prestaties van de schoolzwem wedstrij den in de groote steden van ons land, Amsterdam en Den Haag, kunnen de Alkmaarsche scholieren, en dan speciaal de jongens, glansrijk doorstaan. Een uitzondering maakte de 50 M. schoolslag meisjes, waarbij Corry de Vos Burchart op eenzame hoogte stond. Het vrije slag-nummer voor meisjes was van beter gehalte, de drie eersten bleven alle beneden de 15 sec. met Rie van Maarle- veld als snelste. Jammer is het echter, dat het aantal deelnemende meisjes nog steeds te wenschen over laat; het totale aantal van 13 meisjes kan toch zeker niet over weldigend genoemd worden. Geheel anders was dit bij de jongens, schuilen. Zoowel bij het vrije slag-nummer waaronder talrijke goede krachten bleken te als bij het schoolslagnummer bleven de drie best geplaatsten beneden den snelsten tijd van het vorig jaar. Vooral met schoolslag is de vooruitgang zeer groot, van 43 sec. in 1936 is de tijd van den winnaar gedaald via 39 sec. in 1937 en 37.2 sec. in 1938 tot 35.8 sec. thans! De laatste serie van het schoolslagnummer is geworden tot de mooiste race van den dag, waarbij Mays de kranige prestatie leverde om zich zijn drie, vlinderslagzwem- mende tegenstanders van het lijf te houden. Reeds door hun start hadden de vier deel nemers de helft van het bad achter zich, waarbij Dick Imhülsen de leiding nam, die hij behield tot de helft van de tweede baan. Tenslotte bleken Mays en G. Wulp de laat ste 10 meter over het grootste uithoudings vermogen te beschikken. Zoo werd Imhül sen dus derde, P. Wulp vierde. Bij de andere deelnemers, die het uiter aard tegen dit viertal niet konden bolwer ken, merkten we enkele zwemmers op, die zeker in de komende jaren nog van zich zul len doen spreken. Hetzelfde was trouwens het geval bij het vrijeslag-nummer. Wederom was het hier Mays, die voor de Handelssch. den eersten prijs uit het water sleepte, met een tijd (11.2 sec.), die vermoedelijk wel zeer dicht bij de uiterste snelheidsgrens zal liggen. Behalve de prijswinnaars mochten ook de Vries (Handelsschool) en Dijkstra (Gym nasium) er zijn met resp. 13 sec. en 13.3 sec. Deze twee waren het ook, die elkaar tot het einde toe bij de afval-race gezel schap hielden, tenslotte werd de Vries win naar. Derde en vierde werden van der Pol en Bos (beiden Handelsschool). De meisjes afval-race werd gewonnen door Truus de Rover, vóór Tini de Vries (Ulo-school, Heiloo) en Elly de Jager (Ulo, Alkmaar). De estafettes werden beide gewonnen door de HBS, waarbij weer de Handelsschool de naaste concurrent was. De polo-wedstrijd DAW IHVGB-comb. (Haarlem) werd een Alkmaarsche overwin ning (21) na een strijd met vele span nende momenten. De uitslagen. 25 M. vrije slag meisjes: (winnares 1938 in 14.6 sec.) 1 M. v. Maarleveld, Handels school, 14.4 sec.; 2 W. de Vos Burchart, H. B. S. 14.7 sec.; 3 C. de Vos Burchart, H. B. S. 14.8 sec, 25 M. vrije slag jongens: (winnaar 1938 in 12.8 sec.) 1 F. Mays, Handelsschool, 11.2 sec.; 2 P. Wulp, H. B. S. 12.1 sec.; 3 G. Wulp, H. B. S. 12.2 sec. 50 M. schoolslag meisjes: 1 C. de Vos Burchart, H. B. S. 42 sec.; 2 W. de Vos Burchart, H. B. S. 47 sec.; 3 M. van Maarle veld, Handelsschool 48.2 sec. 50 M. schoolslag jongens: (winnaar 1938 in 37.2 sec.): 1 F. Mays, Handelsschool, 35.8 sec.; 2 G. Wulp, H. B. S. 36 sec.; 3 D. A. Imhülsen, H. B. S. 36.7 sec. 3 maal 25 M. wisselslag est. meisjes: 1 H. B. S (W. en C. ds Vos Burchart en T. de Rover) 54.8 sec.; 2 Handelsschool, 1 min. 1.3 sec. 5 maal 25 M. vrije slag est. jongens: (win naar 1938 in 1 min. 11 sec.) 1 H. B. S. I (D. A. Imhüulsen, H. Kirkenier, P. Vogt- schmidt, P. en G. Wulp) 1 min. 10 sec.; 2 Handelsschool 1 min. 11.6 sec. Afvalrace meisjes: 1 T. de Rover, H. B. S. Afvalrace jongens: 1 W. de Vries, Han delsschool. Uitslag puntentelling. Jongens: 1 H. B. S. 44 punten; 2 Handelsschool 41 p.; 3 Gymnasium 14 p. Meisjes: 1 H. B. S. 24 p.; 2 Handelsschool 14 p.; 3 U. L. O. Alkmaar 7 p. Waterpolo: D. A W. I—H. V. G. B.- ownb, 2—1. Automobilisme. (Van onzen sportredacteur.) 3 Juni zal de groote dag zijn, waar naar de K.N.A.C. en al haar leden met groote belangstelling zullen uitzien. Want op dien dag zullen voor het eerst in Nederland autoraces worden gehou den op een circuit, dat klein, maar prachtig gelegen is. Dien dag zullen duizenden, wellicht tienduizenden liefhebbers naar Zand voort trekken, om getuige te zijn van een evenement, dat zij tot nu toe slechts op de film gezien hebben. Twee en een halve maand is er gewerkt om het circuit in orde te maken en hoewel men nog niet geheel gereed is, mag toch met absolute zekerheid gezegd worden, dat alles gemakkelijk op tijd klaar komt. En dan bezit deze badplaats een circuit, dat in alle opzichten voldoen zal. Wanneer men de situatieteekening, welke wij hier afdrukken, bekijkt, ziet men, hoe het parcours er bij ligt. Het heeft ongeveer den vorm van een 8 en het meest belang wekkende er van is wel, dat op welke der tribunes men ook zit of waar men ook staat men bijna het geheele traject kan over zien. Bovendien is men in de gelegenheid, om magnifiek bochtenwerk te zien, vooral als men op de tribune A of B zit. De bochten kunnen, dank zij het z.g. stroeve wegdek, met groote snelheid geno men worden, zoodat de bezoekers ten volle kunnen genieten. Wij hebben gisteren tijdens een perscon ferentie een bezoek gebracht aan dit cir cuit en we zijn tevens getuige geweest van een imitatie-wedstrijd: een aantal automo bilisten, w.o. de bekende Piet Nortier, start te in gewone serie-wagens en zij hebben ons eenig idee gegeven van de snelheden, welke hier ontwikkeld kunnen worden. Nortier won den rit over vijf ronden met een ge middelde van ruim 76 K.M. en met een top snelheid van 120 a 130 K.M. Men begrijpt natuurlijk, dat het op den dag heel wat sneller zal gaan. Niet alleen omdat men dan met andere wagens rijdt, die sneller zijn en vlugger optrekken, maar ook, omdat men het nu op een der weggedeelten nog kalm-aan moest doen, omdat de zware wal sen daar pas de onderlaag van den weg had den ingewalst. Niettegenstaande dat alles vergastte Nortier ons op fraai bochten- en slipwerk, dat het kleine groepje toeschou wers reeds in extase bracht. Duizenden bezoekers. Hoeveel bezoekers verwacht Zandvoort? Deze vraag is niet te beantwoorden. Maar men rekent op eenige tienduizenden, en de burgemeester van Zandvoort schatte ruw weg het aantal tusschen de 20.000 en 50.000!!! M.a.w.: men weet het niet, maar men is in Zandvoort voorbereid op een zeer grooten intocht. Overal zijn groote parkeer plaatsen ingericht, zoowel voor auto's als voor rijwielen en de ordemaatregelen, welke men genomen heeft, waarborgen verwerken van de massa, hoe ai vu de beschikking over een extra van 100 man rijks veld wacht En zoo bereiden K.N.A.C en zich voor op het groote gebeuren komt. Van des morgens tot des 'zt* 3 Jur.i len dien dag de renwagens over *4. rijden; remmen zullen knarsen, k* cirriüt len in de bochten over het a'sfau 611 sensatie zal het bochtwerk geve^T dit evenement zal wel niemand £mkorV sen. willen De lijst van Tenslotte moge hier de lijst v nemers volgen: an deej. Klasse A (cylinderinhoud t/m 7sn E. A. C. Cornelius, Arnhem, DKw de Beaufort, 's-Gravenhage,' DK w A. Vroom, Nijmegen, D.K.W- a n' R- Zandvoort D K.W.; C. J. Rijshout SX senaar, D.K.W.; R. J. Smeets Echt n P. H. Smeets, Geleen, D.K.W.- J t t laan, Baarn, Fiat. basgg. Klasse B (cylinderinhoud boven t, v Amstelveen, pi,^ Rosier, 's-Gravenhage, Hansa; J KrB;f,' A Rotterdam, Hansa; Kees Kruit <JL Fiat; R. H. Meijer, Delft, M.G.; R.'p Jt?gea' Utrecht, Amilcar. 00k, Klasse C (cylinderinhoud boven Unn 1500 cm3): W. v. d. Mandele Jr Ri m daal, M.G.; P. M. K. Povel, Baara u^ L. Bena, 's-Gravenhage, Lancia; h'pv'1! kamman van Keulen, Utrecht, Opel* j' r voet, Eindhoven, Bugatti; R. w. barn* Boetzelaer, Heerde, M.G. 3,1 Klasse D (cylinderinhoud boven 15nn tv. 2000 cm3): N. Bovée, Amersfoort r1tP^ F. J. Vischer, 's-Gravenhage, Citroën^j Hofmans Jr. Amsterdam, B.M.W.; jhr j p Teding van Berkhout, Heemstede, citró^ H. Brevé, Naarden, Citroën; W. v. d. Woud Utrecht, Citroën; D. E. Everts, Wildervankj Klasse E (cylinderinhoud boven 2000 t/m 3000 cm3): F. P. van Rumpt, Haarlem Bu gatti; E. F. A. Lepelaars, Tüburg, Opèl* J H. M. van der Meulen, Eindhoven, Opel-' a" H. Beels, Haarlem, Bugatti; F. H. Jünart Amsterdam, Fiat. Klasse F (cylinderinhoud boven 3000 t/m 5000 cm3): F. J. L. Diepen, Bergen op Zoo» Ford; J. P. M. A. Smulders, 's-Gravenhage Ford; M. Gatsonides, Heemstede, Mercury' J. F. H. de Wit, Wassenaar, Ford; A J. van de Kamp, St. Oedenrode, Mercury; p. m Dijk, Wasenaar, Ford; H. C. Hoogeveen, Haarlem, Ford; K. S. Barendregt, 's-Gra' venhage, Ford; H. A. H. Sijthoff, Wassenaar, Packard; R. E. L. M. Tielens, Meerssen^ Delahaye; K. Ton, Utrecht, Ford; W. h! Verkes Jr., Haarlem, Plymouth; F. F. baron d'Aulnis de Bourouill, Doorn, Mercedes- Benz. Klasse K (sportklasse; cyl.-inh. boven 1500 cm3): M. Gatsonides, Heemstede, Mer cury; P. J. Nortier, 's-Gravenhage, B.M.W.; Tjeerd de Boer, Amsterdam, Buick; K. S. Barendregt, 's-Gravenhage, Ford; Jhr. C. A. de Pesters Jr., 's-Gravenhage, B.M.W.; C. Deelen, Lekkerkerk, Ballot; M. S. F. de Moraaz Imans, Soest, B.M.W.; L. F. Bree- man, Rotterdam, B.M.W.; J. L. Molenaar, Amersfoort, M.G. Tennis. DE TENNISDEMONSTRATIES OP HET SPORTPARK. Gisteren heeft een viertal Haagsche spelers gedemonstreerd hoe in de hoofd klasse gespeeld wordt. Voor ons district kwamen uit de dames mej. Bos, mevr. Schuurman en mej. Spruyt en de heeren W. Honig en M. Schuurman. Dit vijftal heeft het, zooals te verwach ten was, niet tot een enkele overwinning kunnen brengen, doch heeft behoorlijk weerstand geboden. Het beste resultaat werd bereikt door den heer Honig die tegen de Vries verloor in drie sets. Deze partij was bij 44 in de derde set nog geheel open, toen H. een „knietje" kreeg, waarna de Vr. spoedig de laatste twee games binnenhaalde. De uit slag was 62, 57, 64 voor de Vries. Mej. Spruyt verloor tegen mej. Harttog met 97, 63, een resultaat dat, hoewel met verdedigend spel verkregen, bevredi gend genoemd mag worden. De mooiste partij van den dag was wel het heerendubbelspel waarin H nig en mr. Schuurman verloren met o2, 63. In deze partij werd van beide zijden sterk op aanval gespeeld, waarbij regelmatig de netpositie werd gezocht en waarbij na felle duels tenslotte de meerdere 'outine der gasten den doorslag gaf. Ook de partij van Mevr. en de Hr. Schuurman was zeer goed. Zij verloren met 6—0, 9—7 van mej. Klein en Wilton, een welverdiend resultaat. Bij de gasten viel vooral op de lengte die zij in hun slagen hielden. De forehand, backhand volley en de smash leverden geen mooeilijkheden, zelfs de dames lieten geen gelegenheid tot smashen ongebruikt. Als het er op aankwam een rallye vol te houden waren zij het die tentslotte de winnende klap gaven. De dames demon streerden sterk spel. Opvallend was hun öooQcfVt^fcJa ia de dubbelspelen. Nimmer stilstaande, veerende op de teenen, steeds gereed tot ingrijpen, stak dit „stille" spel af bij dat van onze dames, die door on- juisten voetenstand op plotseling toege speelde ballen soms niet vlug genoeg kon den reageeren. De wedstrijden werden in een prettige sfeer gespeeld, zoodat de initiatiefnemers op een succesvollen dag mogen teruggen. Tot het opvoeren van het tennispeil te Alkmaar zouden meer van dergelijke wedstrijden zeker nuttig zijn. De resultaten van de andere partijen zi)n. Wilton slaat Honig 64, 6—4. Wilton slaat mr. Schuurman 62, fr— De Vries slaat mr. Schuurman 6—1, G"""2, Mej. Hartog slaat mej. Bos 60, 6—2. Mej. Klein slaat Mevr. Schuurman 6 6—4. Mej. Hartog en de Vries slaan niej. Spruyt en Honig 62, 64. Dames Klein en Spruyt sl. dames Hartog en Bos 75 (slechts 1 set gespeeld). Roeien. DE VARSITY. Het hoofdnummer (oude vier) van de Varsity, welke gistermiddag op de Boson baan te Amsterdam werd gehouden, ƒ8 wonnen door Laga (Delft) in den tijd^ v 7 min. 23,8 sec., gevolgd door Nereus sterdam) in 7 min. 29,4 sec, Triton (Utreen in 7 min. 33,9 sec., Aegir (Groningen) 7 m 34,4 sec. en Njord (Leiden) in 7 nun. sec. (Zie vervolg sportnieuws pag. 3 2e blad.)) is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor adverteerder!

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 12