|i Stad en Omgeving. i| JUiAticatie* Het Engelsche koningspaar te Toronto. Nieuws in 't kort. WARM EN HUIZEN i 1 Alkmaar, Dinsdag. HET DRAMA TE KOEDIJK. Het gerechtshof te Amsterdam zal op 13 en 15 Juni het drama te Koedijk in hooger beroep behandelen. Naar men weet reed de melkrijder J. B. uit Bergen op 2 Januari van het vorige jaar met zijn vrouw en vier jonge kinderen met een huurauto onder Koedijk te water, waarbij die kinderen om het leven kwamen. Hij zelf, zijn vrouw en een baby werden gered. Na enkele maanden gingen er te Bergen geruchten, dat hij opzettelijk met de auto in het water was gereden om zich van zijn vrouw te ontdoen. Hij werd gearresteerd en wegens moord en poging tot moord ver volgd. De rechtbank te Alkmaar achtte het bewijs niet geleverd en sprak hem vrij, zoodat hij in vrijheid werd gesteld. De offi cier van justitie, die levenslange gevange nisstraf had gevorderd, ging van het vonnis in appel. Voor het hof zijn thans twintig getuigen gedagvaard, zoodat twee zittingsdagen voor deze zaak moesten worden uitgetrokken. EEN VOGELVRIEND IS HEENGEGAAN. Op 82-jarigen leeftijd is hier ter stede de heer G. de Rie overleden. De heer de Rie is een bekend Alkmaar der al zullen velen zijn naam nimmer hebben vernomen. Hij was de man dien iedereen kende die wel eens in Den Hout komt, die meestal bij de groote kooi met duiven en marmotjes was te vinden en die daar maar behoefde te verschijnen om plotseling aller aandacht te trekken. Want bij zijn verschijning ging er als symbool van den vrede een groote vlucht duiven omhoog en de prachtige witte Hagenaars fladderden om 't hoofd van den bejaarden wandelaar, zetten zich op zijn schouders en pikten aan zijn zakken. En de musschen, die voor den voet van iederen wandelaar wegfladderen of met sprongetjes naar den wegkant huppelen, kwamen in druk discours in dichte drom men aanzetten en vormden een vroolijken kring om den oude man, die onbewegelijk bleef staan om er glimlachend naar te kijken. Hoe herkenden al die gevederde dieren reeds van verre den eenzamen wandelaar, die zich toch in niets van alle andere be zoekers onderscheidde? Hoe wisten intuitief al deze voor den mensch schuwe dieren, dat hier een man stond, die er niet aan dacht eenig vogel tje iets kwaads te doen? Menschen als de heer De Rie demon- streeren hoe goed, hoe vriendschappelijk de verhouding van menschen en dieren zou kunnen zijn als er niet altijd menschen waren die misbruik van het vertrouwen maakten. Wanneer de heer De Rie zijn dagelijk- schen tocht naar Den Hout maakte, zaten zijn zakken vol vogelzaad, vol korstjes en kruimeltjes. En wanneer hij al dat lekkers te voorschijn haalde, zaten de musschen op zijn handen en pikten er de kruimeltjes uit om verschrikt weer weg te fladderen als er een nieuwsgierige wandelaar zich te dicht in de nabijheid waagde. Daarom bleven de menschen in Den Hout altijd op eerbiedigen afstand staan kijken als de heer De Rie zijn gevederde vriendjes voerde, en daarom hielden zij hun kinderen vast, opdat die vooral dit alleraardigste tafreeltje niet zouden ver storen. Maar als de heer De Rie zelf de kinde ren tot zich wenkte, was het alsof hij den vogels garandeerde, dat er geen enkel ge vaar dreigde en dan kwamen de dieren rustig en vol vertrouwen het zaad uit de kleine handjes pikken. Nu is, op 82-jarigen leeftijd, de vogel vriend heengegaan en daarmede verliest De Hout in den zomer een groote attractie. En de duiven, de musschen en zoo vele andere gevleugelde parkbewoners zullen voortaan te vergeefs wachten op hun grooten vriend, den eenigen Alkmaarder dien zijn hun volle vertrouwen hadden ge schonken. GESLAAGD. Voor het op 19 Mei te Amsterdam ge houden examen van de Vereen, v. Leera ren in Stenografie en Machineschrijven slaagden: voor steno-typiste in de Nederl. taal mej. T. v. d. Meer te Heiloo; voor kantoorstenogr. in de Duitsche taal mej. I. Buisman te Alkmaar en mej. M. Beets te Alkmaar; voor kantoorstenogr. in de Engelsche taal mej. J. Baltus te Bergen; voor kantoorstenogr. in de Nederl. taal mej. R. de Vries te Alkmaar en voor kantoortypiste in de Nederl. taal mej. M. v. d. Schaaf te Alkmaar. ALKMAAR EN BROEK OP LANGENDIJK WERKEN SAMEN. Om den vreemdelingen een attractie te bieden. Maandagavond werd in het lokaal van den heer J. de Boer te Broek op Langendijk een bijeenkomst gehouden onder Jeidirg van den heer H. Schelhaas, burgemeester. Het doel dezer vergadering was, een ver- eeniging voor vreemdelingenverkeer op te richten. De voorzitter deelde mede, dat in samen werking met de V.V.V. uit Alkmaar het plan is opgevat, rondvaarten te organisee- ren in „het rijk der duizend eilanden", zoo als Broek op Langendijk reeds op de recla me-kaarten wordt aangeduid. Het ligt in de bedoeling, een verordening in het leven te roepen, waarin wordt be paald, dat alleen de V.V.V. vergunning krijgt voor het houden van deze rondvaar ten met vreemdelingen. De voordeelen, welke zoowel voor schippers als voor mid denstand en tuinbouwers aan deze rond vaarten verbonden zijn, werden door den voorzitter opgesomd. Men verwacht, dat Vrijdags als de kaasmarkt te Alkmaar veel bezoekers trekt, velen van de gelegenheid gebruik zullen maken, om een uitstapje naar het rijk der duizend eilanden te ma ken, temeer, daar de reisbureaux hun volle medewerking hebben toegezegd. De tochten zullen om ongeveer 2 uur aanvangen en pl.m. twee uur duren. Vrij dag a.s. zal de openingstocht worden gehou den, waaraan 150 vooraanstaande personen zullen deelnemen, 's Morgens om kwart voor elf zal een gedeelte van dit gezelschap ten gemeentehuize worden ontvangen waar na naar den Broeker hoek zal worden ge varen om te overigen die per spoor naar Heerhugowaard komen, af te halen. Het plaatselijke fanfarecorps zal medewerking verleenen. Het gemeentebestuur van Broek op Lan gendijk zal aah een gedeelte der genoodig- Na onder luide toejuichingen een rit door de met vlaggen versierde straten te hebben gemaakt, hebben de koning van Engeland en zijn gemalin, gezeten op scharlakenroode troonen, welke voor het stadhuis waren op gesteld, de hulde der stad Toronto in ont vangst genomen. Vervolgens werden zij of ficiéél door de regeering verwelkomd in het Prov. Parlementsgebouw, waar zij twee uur lang door een uitgelezen gezelschap v/erden verwacht. Vijfling aan het koningspaar voor gesteld. Terstond na de officieele plechtigheid in het Kamergebouw werd de vijfling aan het koningspaar voorgesteld. Nadat de speaker had aangekondigd, dat de vergadering thans „vijf kleine koninginnetjes" te zien zou krij gen, werden de vijf meisjes binnengeleid. In plechtigen optocht schreden zij binnen met den minister-president Hepburn aan het hoofd. Twee hunner werden door de ouders aan de hand gehouden, terwijl drie kinder meisjes de anderen aan de hand hielden. Dr. Dafoe liep achter den premier. De kin deren droegen witte jurkjes en tuithoedjes met satijnen lintjes. Het laatste kind, dat binnenkwam, lokte applaus en gelach uit door beslist iedereen te willen toewuiven, niettegenstaande haar pogingen om naar boven op de tribunes te kijken haar bijna deden struikelen. De koningin vereerde ieder kind met een blauw manteltje, terwijl de vijfling de ko ningin een door elk der meisjes ondertee- kende foto aanbood. Na de uitwisseling der geschenken, legde elk der meisjes haar armpjes rond de hals van de koningin en gaf haar een klinkenden kus, welken zij beantwoordde. Brand in vliegtuigloods. - Op het sport- vliegveld Rangsdorf bij Berlijn is Zondag een brand in een loods ontstaan. Een leer ling-vlieger wilde na een vlucht zijn toestel aan een anderen leerling overgeven. Nadat hij uit het toestel was gestapt, sprong door tot dusverre onopgehelderde oorzaak de motor op volgas en het vliegtuig zette zich zonder bestuurder in beweging. De machine vloog tegen een hangar aan van de aan het vliegveld grenzende Bücker-vliegtuigfabrie- ken, drong door de poort heen en explo deerde in de hangar. Op hetzelfde oogen- blik stond de hall met de daarin staande toestellen in vlammen. Honderddertig huizen te Tokio door brand vernield. - Meer dan een dozijn per sonen zijn min of meer ernstig gewond en 130 huizen zijn geheel of gedeeltelijk ver nield door een brand, die Zondagavond in Omori in Tokio is uitgebroken. Nadat het vuur anderhalf uur gewoed had, wist de brandweer den toestand meester te worden. Overstroomingen in Z.-Slavië. - De rivier Nisjawa is tengevolge van den zwaren regenval buiten de oevers getreden, waar door bij Bela Palanka in Servië ernstige verwoestingen zijn aangericht. Zeventien boeren zijn in de watermassa's verdronken. Verjongingspillen. - In Frankrijk blij ven de patentgeneesmiddelen opgeld doen. Daar altijd vraag is naar zulke, die verjeug diging in uitzicht stellen, besloot een pillen draaier na van een echte apothekersche de wettelijke machtiging verkregen te hebben een soort pastiljes te vervaardigen en in den handel te brengen, welke den duidelijken naam Renaissance meekregen. Vervolgens benoemde hij een vriend tot colporteur der „opslagplaatsen en laboratoria van de Re naissance", met de zorg waarvoor zijn vrouw belast werd, waarna beide kameraden, dief en diefjesmaat, de apotheken langs gingen om de pastiljes te bestellen. Daar wist men natuurlijk van niets, waarop zij den lof van het product zongen en voor een order zoo noodig een voorschot van 50 frank lieten. Den apothekers kwamen die dingen op 300 frank te staan, want de behandeling moest drie maanden duren Ze bracht dezen Robert en Bertram in de Santé-gevange- nis, waar de een 13 de ander zes maanden kan nadenken over de onvoorzichtigheid met andere gezondheid te spelen. De apothe kersche, die de zaak uitbracht, kreeg frs. 6000 schadeloosstelling. Ernst Toller overleden. - Ernst Toller, de Duitsche auteur, tooneelschrijver en poli tieke publicist is in zijn kamer in een hotel te New York dood gevonden. Hij is 45 jaar oud geworden. den een koffietafel aanbieden ir. café Vij zelaar. De Nederl. Spoorwegen zullen aan het andere gedeelte van het gezelschap een koffietafel aanbieden op de terugreis per Alkmaar Packet. Een vijftigtal personen gaf zich hierna op als lid der vereeniging, waarna statuten en huishoudelijk reglement werden vastge steld. In het bestuur werden de leden van het voorloopig comité bij acclamatie ge kozen. De heer J. Slot Pz. werd benoemd tot secretaris. De heer S. de Boer, die de Langendijker Groenten Centrale vertegenwoordigde, dankte voor de ontvangen uitnoodiging en stelde in het licht, welke belangen door deze rondvaarten in deze streek worden gediend. Na nog eenige besprekingen werd deze goedgeslaagde vergadering gesloten. DE ALKMAAR PACKET VAART TEGEN VERLAAGD TARIEF. Vanaf 26 Mei tot en met 30 Mei dus ook de Pinksterdagen varen de salon booten van de Alkmaar Packet tegen ver laagd tarief van Alkmaar naar Amsterdam en tusschengelegen plaatsen. Goedkoope spoorbootkaarten geven te vens gelegenheid de reis heen per boot en terug per trein of omgekeerd te maken. Wanneer het weer een beetje meewerkt is een watertochtje per Alkmaar Packet vooral voor de kinderen een groote attrac tie. Nadere bijzonderheden vindt men elders in dit nummer. VEREENIGING VOOR NATIONALE VEILIGHEID. Oprichting van een comité te Alkmaar. Dezer dagen had te Alkmaar de oprich ting plaats van een plaatselijk comité der vereeniging voor nationale veiligheid. De burgemeester, jhr. mr. F. M. van Kin schot, verklaarde zich bereid het eere voorzitterschap te aanvaarden. In het comité namen verder zitting de heeren: S. W. Arntz, voorzitter; D. M. Postma, secretaris-penningmeester; mr. G. C. B. van der Feen de Lille, jhr. H. van Foreest, G. Grondsma, mr. F. A. Josephus Jitta en C. J. Voüte. Het aantal plaatselijke en gewestelijke comité's der vereeniging is hierdoor tot 36 gestegen. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Uitspraken van op 16 Mei behandelde zaken. Okke P., visscher te Den Helder. Te recht gestaan wegens diefstal van ijzer van een schip in de Heldersche haven. Eisch 40 boete f 20 dagen hechtenis. Vonnis 25 boete of 10 dagen en 3 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk. J. v. B., grondwerker» te Bergen. Terecht gestaan wegens diefstal van een leeren tasch ten nadeele van een kameraad. Eisch 4 maanden gevangenisstraf. Vonnis: 1 maand gevangenisstraf. B., kastelein te Wervershoof. Terecht gestaan wegens het veroorzaken van licha melijk letsel door schuld bij een aanrijding. Hooger beroepzaak. Vonnis kantonrechter 20 boete of 10 dagen hechtenis. Eisch thans bevestiging. Vonnis conform. S. C. S. te Alkmaar. Terecht gestaan we gens het veroorzaken van zwaar lichame lijk letsel door schuld bij een aanrijding te H. H.-Waard. Eisch 100 boete of 50 dagen hechtenis. Vonnis 1 maand voorwaardelijks hechtenis en 25 boete of 15 dagen hechte nis. LEZING ROODE KRUIS. Op verzoek herinneren wij er nog even aan, dat hedenavond in hotel Proot om 8'/« uur door kapitein P. C. van Rijen voor de afd. Alkmaar van het Roode Kruis een lezing met lichtbeelden zal worden gehouden. WAT HIER IN HET EERSTE KWARTAAL AAN DE WERKLOOZEN IS UITGEGEVEN. Bijna 5< .000 minder dan in 1938. Door het Gem. Bur. v. Soc. Zaken werd gedurende het tijdvak van 2 Januari 1939 tot en met 12 April 1939 (le kwart.) uit gekeerd aan werkloozensteun 86.840.47, alsmede 8659.10 aan brandstoffentoe- slag, totaal 95.499.57. Voor hetzelfde tijdvak van het vorig jaar bedroegen de cijfers 129.238.88 en 13.549.63, totaal 142.788.51. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 glazenwasscher, 1 walsmachinist, 1 steenbikker, 3 steenhou wers, 3 stratenmakers, 2 stratenm. opper lieden, 1 stuc. opperman, 1 granietwerker, 9 betonwerkers, 18 voegers, 4 stucadoors, 28 opperlieden, 7 schilders, 22 metselaars, 126 grondwerkers, 33 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 2 autog. las- schers, 2 afbramers, 5 bankwerkers, 2 blik slagers, 1 carrosseriebouwer, 2 construc tiewerkers, 9 electriciens, 3 instrument makers, 2 kernmakers, 1 ketelmaker, 5 klinkers, 1 loodgieter, 2 bjnwerkers, 3 machinisten, 2 machineteekenaars, 6 me taaldraaiers, 1 metaalvijler, 2 metaalslij pers, 9 monteurs, 1 orgelmaker, 1 ovenist, 1 pianostemmer, 5 plaatwerkers, 1 ponzer, 3 «rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, 2 scheepsbouwers, 1 scheepstimmerman, 1 scheeps werktuigkundige, 12 smeden, 8 stokers, 1 tandtechniker, 1 tegenhouder, 1 voorslaander, 2 vuurwerkers, 2 wagen makers, 5 ijzerwerkers, 2 ijzerboorders, 2 zandbereiders, 3 zandvormers. Groep verkeerswezen: 52 chauffeurs, 15 motorschippers, 7 koetsiers, 21 pakhuis knechten, 26' magazijnbedienden, 1 embal- leur, 5 kellneri, 6 loopknechten. Groep houttbewerking: 8 meubelmakers, 1 stoffeerdersbediende, 3 mach. houtbe werkers, 1 kistenmaker, 3 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 fabriekstim- merman. Goep handel: 19 vertegenwoordigers, 1 winkelbediende, 1 colporteur. Groep boek- en steendrukkerijen: 1 let terzetter, 3 boekdrukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 15 tuinlieden, 24 landarbeiders, 3 bloemisten. Groep voedings- en genotmiddelen: 35 sigarenmakers, 5 sorteerders, 3 tabaksbe werkers, 3 koks, 8 slagers, 1 bierbotte- laar. 5 Overige beroepen: 3 boekbinders, 4 was- schers, 1 rietwerker; 3 schoenmakers, 1 port. huiskn., 1 verfbereider, 2 kalkbran ders, 1 huidenzouter, 1 zakkenstopper, 1 papierbewerker, 1 verzekeringsagent, 2 incasseerders, 1 secretarieambtenaar, 1 bedrijfsleidear, 2 controleurs, 1 landmeter, 1 tegelmaker, 1 werkmeester, 1 reclame- teekenaar, 1 musicus, 1 administrateur, 3 boekhouders, 10 kantoorbedienden, 37 transport- en 227 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 6, overige beroepen 8. Jeugdige werkzoekenden beneden den 18-jarigen leeftijd in diverse beroepen: 12. Vrouwelijk personeel: 1 dagmeisje. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 16 TOT 23 MEI 1939. W ij z i gingen: Alkmaar: fa. Joh. Lauwers „De Blauwe Bril", Payglop 3; rechtsvorm gewijzigd. J. Huiberts Jr„ Verdronkendoord 98, si garenwinkel; overgegaan aan: Mej. IJ. C. M. Huiberts. W. Hopman Jr., Noorderkade 38, melk- slijter; overgegaan aan: E. Kuik. Castricum: H. Steevers, Dorpstraat 41, Heerenmodeartikelen; overgedaan aan: J. Mul. Harenkarspel: Coöp. Tuinbouwver. „Sa menwerking" G.A., Tuitjehorn H 28, be stuurswijziging. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ, LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten 2e suppl. lijst 34. Nederl. romans. A37.3m Apon. De man in de schaduw. B81.7k Brandligt. Kerels in Grandel. C36.5s Corsari. Schip zonder haven. D69.4o Dorna. Onmaatschappelijke voor keur (verhalen). G27g Geitderen Stort, van. Het goede leven. H32.2 Hartog, de. Ave Caesar. t L57.9u Limburg. Uw zuster Eva. S21k Schaaf, van der. Leven van Karei de Stoute. S29.6 Schelde, van der. De populieren fluisteren. S83.7 SteenhoffSmulders. Jacoba van Beyeren. (j.) S83.7j SteenhoffSmulders. Jan van Arkel. (j.) In het Nederl. vert. romans. A25.3sh Aldanow. Sint Helena. B29u Baum. Ulle de dwerg. B67h Boenin. De heer uit San Franeisco (verhalen). G42s Gladkow. Siberië. G71.5 Grant. Gevleugelde Pharao. G96.5a Gunnarsson. Advent. H55.3s Herwig. Sextet in 't Hemelrijk. Kil.6 Kagawa. Uit het diensthuis uitge leid. M50.5j Merezjkowsky. Julianus Apos- tata. S64.6 Sjneoer. Noach Pandre. W48v Werfel. De veertig dagen van den Musa Dagh. 3 dln. Vlaamsche romans. 819.3B70 Bom, de. Wrakken. 819.3C26t Claes. Toen Ons-Lieve-Vrouw- ke heuren beeweg deed. 819.3P95.5v Putman. Vader en ik. 819.3T34i Timmermans. Ik zag Cecilia komen. is hist. t is christ. j is ook voor jongeren. GEMEENTELIJK BURËAU~V^T^. SOCIALE ZAKEN R BEKENDMAKING. De Directeur van het Gemt*. Bureau voor Sociale Zaken deen^ belanghebbenden mede, dat epj 3811 het tijdvak van Woensdag 24 tot en<te Dinsdag 30 Mei 1939 de volgend t? me' bons geldig zijn: 8 ae kl«uren Margarinebonnen blauwe kleur- bonnen witte kleur; vleeschbonnm' U met roode streep. ?roen Alkmaar, 22 Mei 1939. Vergadering „De Noord." Maandag had in café Wester een alge- meene vergadering plaats van de tuin- bouwvereeniging „De Noord." De voorzitter vond zich, alvorens met de werkzaamheden te beginnen, verplicht, met enkele woorden te memoreeren het heengaan van onze zeer gewaardeerde be taalmeester den heer Klant. Niet alleen voor onze vereeniging maar voor de ge- heele streek beteekent dit een zwaar ver lies. Door zijn goeden kijk en scherp in zicht was hij zeer gezien, lang zal hij bij ons in herinnering blijven. Het verwonderde den secretaris dat niemand iets had te vragen over de notu len betreffende den cursus in bemesting- leer. Spr. had met den heer Donia, tuin- bouwonderwijzer, hierover een onderhoud gehad en deze was er vry zeker van, dat bedoelde cursus door 't Rijk gesubsidieerd zou worden. Vervolgens bracht de secre taris naar voren het alreeds besproken arbeidscontract. Tot dusver heeft War- menhuizen hierover nog niets gehoord van het hoofdbestuur. Vermoedelijk zal het zitten in de klasseindeeling die onbillijk was gesteld. Vast staat, dat als Warmen- huizen niet onder klasse B wordt gerang schikt, hiermede geen genoegen zal worden genomen. Ook onze zustervereenigingen zullen we, wat deze kwestie aangaat, ach ter ons hebben. Beschrijvingsbrief algem. vergadering. Rekening: ontvangsten 25605.17 V,, uitgaven 24373.29, saldo 1231.88 H op 31 December 1938. Balans. Deze sloot in activa en pasiva op 29820.40 met saldowinst van De Directeur von™^ Ed. v. d. HEUVEL.^' GEBAKKEN VISCH. Verkrijgbaar voor werkloozen dia steunregeling of werkverschaffing i0 opgenomen. Bonnen: iederen Donderdag aan loket Keetkolkschool van io V n 3—3 K uur. 11 en Visch: volgende week Vrijdag eva* eens aan den Keetkolkschool van 9^qV* uur. Ten hoogste 3 pond per gezin Men wordt verzocht op tijd' aanwezi» te zijn. s De Directeur van het Gemeen telijk Bureau voor sSE Zaken te Alkmaar, le Ed. v. d. HEUVEL. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat op heden op de gemeente-secretarie ter inzage zijn gelegd de stukken betreffende de uitbreiding door den minister van Bin- nenlandsche Zaken van de telefooncentrale aan de Koorstraat nr. 12 door opstelling van een benzine-kluis voor het opslaan van maximaal 12 blikken benzine. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend mondeling op een nader te bepalen dag ten overstaan eener commis sie uit Gedeputeerde Staten dezer provincie. Alkmaar, 23 Mei 1939. Burgemeester en Wehouders voornoemd F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester! A. KOELMA, secretaris. HINDERWET. Heden zijn op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd verzoeken met bijlagen van den heer H. G. Hossink te Beverwijk om vergunning tot het oprichten van een bak kerij, waarin zal worden geplaatst een stcokoven alsmede een electromotor van twee P.K. voor het aandrijven van diverse machines in het perceel Nieuwpoortslaan nr. 38; den heer J. C. Pouwels, alhier, om ver gunning tot het uitbreiden van een benzine pompinstallatie door het plaatsen van een ondergrondsche benzine-bewaarplaats van 10.000 Liter en het vervangen van een water en luchtzuil door een benzinepomp met een electromotor van 1/3 P.K. voor de perceelen Kennemerstraatweg nrs. 14 en 16. Bezwaren tegen deze oprichting en uit breiding kunnen worden ingediend ten stadhuize, mondeling op DINSDAG, 6 Juni a.s., voormiddags te ELF uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer ge meente van de terzake ingekomen stukken kennis nemen. Alkmaar, 23 Mei 1939. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. i gaa 3941.84, conform de verlies- en winst rekening. Rekening, balans en verlies en winst rekening werden door de vergadering goedgekeurd. Evenzoo de begrooting over 1939. Punt 7 van den beschrijvingsbrief be treffende het voorstel van de tuinbouw- vereeniging „Groenteteelt". Aangaande dit voorstel ging de vergadering met het prae- advies van het centraal bestuur accoord. Punt 8. Voorstel van den L. T. B. afdee- ling Tuitjenhorn dat 0.1 van den om ze der leden zal worden uitgekeerd aan plaatselijke afdeeling tot steun van a afdeelingskas, te berekenen naar voer van de bij diverse vereeniging aangesloten leden. h Het praeadvies van het C. B. kon fl met dit voorstel vereenigen en ,meen<i®' hierdoor meer en nuttig werk in de afde lingen kan worden gedaan, waarvan de leden de gunstige uitwerking ondervonden. ns De vergadering was het hiermede e Er was nog een voorstel om voor leden van het centraal bestuur een i^ tijdgrens te bepalen en zou die wi stellen op 70 jaar. Deze leeftijdgrens niet van toepassing zijn op de thans o hebbende leden, doch bij een overga periode (periodieke aftreding) z0U_ van moeten bedanken. De afdeeling was meening dat velen die dezen leeftijd - ben bereikt, de tijd is gekomen da plaats moeten maken voor jongeren. Praeadvies. Het C. B. kon zich me van voorstel niet vereenigen. Men was meening, dat iemand op 70-jarigen nog heel goed instaat kan zijn zijn vef. te vervullen. Bovendien hebben de eenigingen het geheel in hun mach iemand, die hiertoe niet meer m wordt geacht, niet meer te herben ^Si De vergadering was het met het C. Besloten is dit jaar wederom een machine te laten komen,

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2