Het bezoek van de koningin aan België. VVV Hartjes aM Voor 28 jaar. Een vorig bezoek aan Brussel. De Belgische hoofdstad in afwachting. PROGRAMMA VAN HEDEN. VAN MIJNHARDTi RADIOREDE VAN ONZEN BRUSSELSCHEN GEZANT. De beteekenis van het koninklijk bezoek. Joodsche Nederlanders protesteeren, Witboek over Palestina bestreden. Noodlanding van marine vliegtuig. Rijksdienst werkloosheidsbestrijding. Regeeringscommissaris benoemd. Brand in een vlasfabriek. Schade f 25.000. TWEEDE BLAD Snel neemt het oranje en het rood- wit-blauw toe in de straten van de Belgische hoofdstad. Het gaat met ver sieringen als met een Hollandsche tulpenveld: het begint met hier en daar een kleurtje, dat de egale vlakte breekt, dan komen er steeds meer van die helle plekjes en dan ineens is het heele veld één bloei van kleuren. Zoo zijn thans in Brussel de heldere tinten van onze nationale symbolen in opkomst eendrachtig naast de Belgische drie kleur. Wat ons vorige week een hier en daar verspreide aanwijzing was, be gint nu Maandagavond het beeld van de binnenstad te beheerschen. Er was reeds veel te bemerken van de feestelijke dagen, die aanstaande waren. Allereerst de „systematische" versiering, al neemt die te Brussel niet dien omvang aan als in onze groote steden in de laatste jaren gebruik is geworden. Langs den in- tochtsweg van de koningin, van de Noor derstatie tot aan het koninklijk paleis, ls tusschen rijweg en trottoir een haag ge plant van witte vlaggen, wortelend in een oranje voetstuk, ofwel oespannen met de dundoeken van beide landen. Het ge deelte langs de Kruidtuinlaan en de ko ninklijke straat is op kosten der regeering aangebracht. Vóór het koninklijke paleis waren ook reeds de afzettingen te zien die het publiek op zijn plaats moeten houden. De weg dien de koningin zal rijden by haar bezoek aan het stadhuis, is door de stad Brussel versierd. De drukke winkelstraten, die parallel loopen met de groote boule vards, zijn overhuifd met Belgische en Ne- derlandsche vlaggen en maken een bijzon der feestelijken indruk. Daarenboven verscheen in steeds meer étalages het portret van onze koningin, in een omlijsting van oranje of rood-wit- blauw lint. Vóór de krantenkiosken hing haar beeltenis, op de frontpagina's van de illustraties. Achter de winkelruiten kon men ook al de onvermijdelijke Volendam- mer poppen te midden der tulpen zien prijken. Groote instellingen waren ook eind verleden week -reeds begonnen aan hun gevelversieringen. l^aar dezen Maandag, den laatsten dag vóór het bezoek, is in de aankleeding der binnenstad toch merkbaar veel schot geko men. Het welbekende particuliere ihitiatief kwam los. En van het medeleven der be volking moet de feestversiering van een stad het toch hebben. Als vandaag nu nog, zoöals burgemeester Max heeft gevraagd, de vlaggen worden uitgestoken behalve de vele die er alvast zijn dan is Brussel volop in feesttooi. En als het weer dan ook zoo is als gisteren teen stad heeft bij lenteweer als dit dan haast geen feestkleed npodig. Op de Groote Markt, dit prachtige plein met zijn ongeschonden afsluiting van go- thieke gevels, zullen heden van de gilden huizen de wapendoeken der corporaties wapperen. Op het plein en in den binnen hof van het stadhuis, waar de eeretrap be gint, heeft gisteren het paardengetrappel nog eens weerklonken: de gendarmerie, die de koningin Woensdag zal escorteeren, hield generale repetitie. Een afzonderlijk woord verdient de ver siering van de Noordstatie, waarvan bij zonder veel werk is gemaakt. Omdat de eerste aanblik van de stad voor koningin Wilhelmina een zeer feestelijke moet zijn heeft men het station Brussel Noord, waar de koninklijke trein heden zal binnenkomen, in een waren tuin van bloe men en planten heschapen. De storende reclameborden langs de wanden worden aan het oog onttrokken door wijd neer hangende draperieën in grijze en karmijn- roode tinten. De koninklijke trein zal stil houden op het middelste perron. Daartoe zijn speciale stootblokken vervaardigd, welke oranje ge schilderd zijn. Naar den uitgang toe is één lange eerepoort opgericht: de vorsten zul len voortgaan onder een dak van vlaggen in Nederlandsche en Belgische kleuren, terwijl er als het ware tuinperken zijn aangelegd met levende bloemen, met gras en lage, in bloei staande struiken, waar door men den indruk krijgt niet langer op een station te zyn. In de hall van de Noordstatie sieren bloeiende rhododendrons de wanden te midden van hooge palmen. Het fiere Ne derlandsche wapen is hier en daar op op vallend wijze aangebracht. Recht tegenover den stationsingang ont vangt Brussel onze koningin met een enor- met eerepoort, waarop in oranje letters het ééne, veelzeggende woord: Welkom. Bij- eengebundeld glanzen ook hier de Belgi sche en Nederlandsche vlaggen in de zon. Het zal best feestelijk worden. Bij de Brusselsche bevolking is een ge- De Nederlandsche koninklijke trein arriveert te Esschen te 15.20 uur Bel gischen tijd. Met den Belgischen ko ninklijken trein verlaat Hare Majesteit Esschen te 15.30 uur, om te 16.30 uur in het Noord-station te Brussel te ar- riveeren. In gala-rijtuigen begeven de twee Souvereinen zich naar het ko ninklijk paleis. Kort na de aankomst in het paleis, worden de leden van het Corps Diplomatique aan Hare Majes teit voorgesteld. Te 21 uur heeft in het paleis van Brussel een galadiner plaats waarbij door de twee Staatshoofden redevoeringen zullen worden uitge sproken. Tijdens dit diner trekt een folkloristische taptoe door het centrum der stad en zal ook langs het paleis defileeren. In het Park tegenover het paleis, wordt als slot van dezen dag een vuurwerk afgestoken. Bij apothekers en drogisten, koker 12 st. 50 ct. - doosje st. 30 ct. voel dat dit koninklijk bezoek meer is dan een bezoek van zoo maar een staatshoofd: een vriendschapsgebaar tusschen twee lan den, die goede buren zijn, goede vrienden soortgenooten en lotgenooten. Voor den Belgischen nationalen radio- omroep heeft gisteravond de Nederlandsche gezant te Brussel, Z. Exc. mr. B. Ph. baron van Harinxma thoe Slooten, een toespraak gehouden. Een officieel bezoek van een staatshoofd is, aldus Z. Exc., steeds een zeer belang rijke gebeurtenis. Immers, door het contact hunner souvereinen treden de twee betrok ken Staten als het ware rechtstreeks met elkaar in verbinding. In dit verband gezien, heeft naar ik meen aldus Z. Exc., het bezoek, dat Hare Majes teit de koningin der Nederlandschen komt brengen aan Zijne Majesteit den koning der Belgen wel een bijzonder groote beteeke nis. In de eerste plaats, aangezien zooweel de koning, evenals de koningin als het ware een symbool zijn van de eenheid hunner volkeren. Achter den koning staat, ingeval van nood als één man aangesloten het ge- heele Belgische volk. Hetzelfde geldt voor H. M. de koningin voorzoover betreft Ne derland. Ik vraag mjj af, of het nooit tevoren is voorgekomen in de geschiedenis, dat een geheel volk zoo zeer volledig, en uit geheèl vrijen wil zich schaart om den troon van den constitutioneelen vorst, gelijk dit in onze twee landen thans het geval is. Een treffend verschijnsel voorwaar in deze tijden, die eerder arm zijn aan waar lijk verheven gevoelens. Zoo komt dan H. M de koningin als draagster van het geheele Nederlandsche volk naar Brussel, evenals in November j.1. het geheele Belgische volk medeleefde met het bezoek van Zijne Majesteit den ko ning aan Nederland. Er is nog een tweede reden waarom juist in de gegeven omstandigheden dit bezoek een zoo bijzonder groote beteekenis heeft. Op den bewogen getijdenstroom der in ternationale politiek volgen onze twee lan den evenwijdige koersen, daar de posities, waarin wij verkeeren, ten opzichte van de groote mogendheden, feitelijk dezelfde zijn. Voor de Belgen zoowel als voor de Ne derlanders ligt derhalve in onze goede na buurschap een versterkende gedachte en er gaat over en we* een groote moreele steun uit van de wetenschap, dat wij beiden, Belgen en Nederlanders, vast besloten zijn ons zelf te blijven en het kostbare goed onzer vrijheid en onzer onafhankelijkheid zoo noodig tot het einde toe te verdedigen. Tenslotte, uit historisch oogpunt gezien, is het bezoek van H. M. de koningin te be schouwen als een uiting van de natuurlijke neiging tot het steeds nauwer aanhalen van de eeuwenoude banden, welke onze lage landen aan de Noordzee sinds zoovele jaren verbinden. Banden van eeuwenoude cul tuurgemeenschap, banden van ras en geestverwantschap, welke den grondslag vormen van het groote wederzijdsehe be grijpen en van de oprechte sympathie, wel ke thans bestaat tusschen onze twee vol keren. In het kader van deze gedachten zie ik, aldus Z. Exc. het bezek van H. M. de ko ningin als een lichtend punt in deze duis - tere tijden. Dat dit hier te lande evenzoo wordt ge voeld, blijkt my duidelijk uit de groote voorbereidselen, welke hier voor de ont vangst van Hare Majesteit met zooveel liefde worden getroffen. Dat deze ontvangst schitterend zal zijn staat voor mij reeds bij voorbaat vast. De gezant zal hedenavond zijn rede in het Fransch voor den nationalen omroep herhalen. Telegram van oud-geïnterneerden aan H. M. De centrale bond van oud-geïnterneerden 19141918 heeft aan H. M. de koningin Wilhelmina een telegram gezonden waarin gevoelens van erkentelijkheid worden uit gedrukt en een welkom wordt toegeroepen ter gelegenheid van het bezoek gan den koning der Belgen. Naar aanleiding van de verschijning van het witboek der Britsche regeering over het Joodsch-Arabische vraagstuk in Pa lestina hield de Nederlandsche Zionisten bond gisteravond in de beurs voor den dia manthandel te Amsterdam een protestver gadering. De belangstelling VO>r deze bij eenkomst was zoo groot, dat lang niet allen in deze groote ruimte vefeenigd konden worden, zoodat nog velën elders in een zaal van handwerkersvriendenkring bU een kwamen de sprekers op dezen avond tweemaal het woord moesten voeren. De eerste spreker, de. heer M. H, Max Bolle, commissaris voor Nederland van het Joodsch nationale, fonds, zetten uiteen, dat de Joden reeds gedurende langen tijd niet wisten, welke bedoelingen Engeland eigenlijk in Palestina had. Er was tot nu toe niets, dat men consequentie zóu kun nen noemen. Nu echter weten de Joden wat de Engelsche regeering, die meer dan drie jaar lang niet by machte is geweest de Arabische terreur tegen te houden, precies wil. In dit opzicht laat het Witboek aan duidelijkheid niets te wenschen over. Het kondigt het einde aan van liet Joodsch na tionaal tehuis, zooals Engeland zich dat vroeger had voorgesteld en zooals het voor de Joden steeds het ideaal is geweest. Hoe groot ook het leed dat den Joden is aangedaan is geweest en nog zal zijn, er is steeds en onder alle omstandigheden nog voldoende kracht in ons gebleven om te strijden voor hetgeen ons ideaal is, voor hetgeen ons vroeger is beloofd, voor het geen ons is, te strijden tegen het Witboek. De Engelsche regeering zegt, dat zij met het lot der Joden begaan is. Maar de Joden vragen zich af of deze concessie van de Engelsche regeering aan de terroriseerende en chanteerende Arabieren aanspraak kan maken óp de kwalificatie: „gentlemanlike". In 1922 zeide de Engelsche regeering, dat de Joodsche immigratie naar Palestina geen guhst is, maar dat bij billijk is. We hopen, dat Engeland zich deze woorden zal her inneren als het straks aan andere volken gaat zeggen wat recht en wat billijk is. De tweede spreker, het lid van de Twee de Kamer de heer J. E. Stokvis, her dacht in korte trekken het leed, dat sinds 1933 ver de Joden is uitgestort. Door het Witboek is dit leed zoo mogelijk nog on dragelijker geworden. De Britsche regee ring handelt in strijd met de goede trouw. Mr. A. J. Herzberg, voorzitter van den Nederlandschen Zionistenbond, die met zeer veel enthousiasme werd begroet, be toogde in zijn hartstochtelijke en boeiende toespaak, dat de heilige belofte der Engel sche regeering voor een Joodsch nationaal tehuis is teniet gegaan en is opgeheven. Te gelooven, dat dit Witboek zal blijven bestaan, is gelooven in dén ondergang van de wereld. Maar de Jod^a -gelooven niet in dezen ondergang, zijbouwen, voort, geloo ven ijl den opgang, gelooven in een tweede Witboek, dat de Joden recht zal doen. Gistermiddag heeft een marine-vliegtuig van de Kooy wegens motorstoring een nood landing gemaakt op het voormalige Jambó- reeterrein te Vogelenzang. De vlieger bleef ongedeerd. Het toestel werd niet beschadigd. Tegen half zes daalde op het terrein een tweede vliegtuig van de Kooi, waarin zich een mecanicien bevond, die zich belastte met een grondig onderzoek van het eerste toestel. Het lag in de bedoeling om de beide vlieg tuigen gisteravond nog naar de Kooy terug te vliegen. Bij Kon. besluit is: a. wat le betreft, met ingang van den dag, waarop hij de functie van regeerings commissaris zal aanvaarden, en overigen* met ingang van den dag. waarop zij hun functie zullen aanvaarden." le. bij het departement van sociale zaken bevorderd tot administrateur M. de Vries, thans referendaris; 2e. benoemd tot regeeringscommissaris bij den rijksdienst tot bestrijding der werkloos heid in vasten dienst M. de Vries voor noemd, administrateur bij het departement van sociale zaken, tevens hoofdinspecteur voor de werkverschaffing in tijdelijken dienst, onder toekenning van eervol ontslag uit laatstgenoemde functie; 3e. benoemd tot lid van de directie van den rijksdienst tot bestrijding der werk loosheid in tijdelijken diénst ir. J. Hidde Njjland, ir. J. O. de Kat èn ir. J. Th. West- hcff, rijkslandbouwconsulent tevens rijksin specteur voor de werkverschaffing in tijde lijken dienst; b. met ingang van 1 Juni 1939 wegens ver andering in de inrichting van het dienstvak, waarbij hij werkzaam is, aan dr. D. G. Draayer eervol ontslag verleend als direc teur van de werkverschaffing en steunver- leening met den persoonlijken titel van directeur-generaal bij het departement voor de in deze functie bewezen diénsten. IN HET RUIM GEVALLEN. Zaterdag had in de laadhaven der staats mijnen te Stein een ernstig ongeluk plaats. De schippersknecht N., in dienst op het schip „Rothorn", is by het openen van een luik naar béneden gevallen en terecht geko men in een eenige meters diep gelegen ruim. De man liep ernstige verwondingen aan zijn hoofd op en brak tevens een arm. Na voorloopig behandeld te zijn in de verband- kamer van de staatsmijn „Maurits" werd het slachtoffer overgebracht naar het R. K. ziekenhuis „De Goddelijke Voorzienigheid" te Sittard. (Van onzen Brusselschen correspondent). Acht en twintig jaar is het geleden, dat koningin Wilhelmina nog officieel te Brussel werd ontvangen met haar gemaal. In Juli 1911 was het ook 27 jaar geleden dat koning Willem III en koningin Emma te Brussel op bezoek waren. Het is zeer boeiend even de ver slagen na te gaan. die destijds in de Brusselsche bladen zijn verschenen over het bezoek van koningin Wilhelmina. Als men de inleidende artikelen, voor het bezoek, nagaat blijkt daar ook uit welke onrust er bestond in Europa en hoe de hoofdtoon dan ook was dat beide landen op elkaar zijn aangewezen. Het is alsof de artikelen van dan ook voor nu waren bedoeld. Met welken nadruk legden de Vlaamsche bladen aan hun lezers uit dat, als in de zestiende eeuw de samenvoeging van beide landen zich niet heeft mogen voltrekken, niettemin de invloed op elkan ders ontwikkeling toch steeds groot is ge weest. Toen Leiden in 1574 zijn universiteit kreeg waren de hoogleeraren meestal Vla mingen. In 1600 was de Vlaming Simon Stevin prins Maurits behulpzaam bij de in richting van de eerste lessen voor ingenieurs, die, volgens den Vlaamschen wiskundige in het Nederlandsch moesten worden gege ven. Marnix van St. Aldegonde, zoo werd met genoegen aangehaald, burgemeester van Antwerpen, is de vader van het Wilhelmus, hy was het die het Vrijheidslied der Geuzen heeft geschreven. En dan kan men ook vast stellen hoe de Vlamingen met angstvallig heid wilden vermijden de hooge gasten te betrekken in de taalkwestie, maar den wensch uitdrukten dat alles in het Neder landsch zou geschieden, of liever dat aan de Nederlandsche taal de p^ats zou worden gegeven die haar in een tweetalig land, waar Nederlandsch ook officieele taal is, toe komt. En men ontdekt verder hoe van van de redenen tot bijzondere sympathie voor koningin Wilhelmina de omstandigheid was dat zij een Nederlandschen oorlogs bodem had gezonden aan Kruger, om hem naar Europa te brengen, en dat op een oogenblik dat de Boeren als het ware van iedereen waren verlaten. Dat werkte op de gevoelens van de Vlamingen vooral die er een bewijs van aktieve belangstelling voor in nood verkeerende stamverwanten in zagen. Het bezoek van 1911, 0p 2fi t kort na dat van keizer Willem uli vm sche president Fallières. De hf",den vast. dat. er minH^r vast dat er minder militair vemT"" de aankomst van koningin w7i Ni Prins Hendrik, dat er veel minder moedelijker verliep. De heet m?® Veei g, rdpHc hnrfTPmppctoi- C*. i_. politiemaatregelen waren en a11 Sch«rr mnerieliiker verlipr» les P* reeds burgemeester Er kwamenwas aan in het Noordstation. Kon in trek- koningin Elisabeth reden per tr e Leopoldstation naar het Noordstar V|n h« middellijk daarop kwam de trein #n land binnen geBtoomd. ült „Ongedwongen, zonder haast n*. station te vertrekken, had de ^t plaats en de begroeting, terwijl bi! bezoekers als het ware angst bestond teert een van de vroegere kronieS 1 bf>- In een eerste rijtuig namen konin g en koningin Wilhelmina plaats en tweede rijtuig prins Hendrik 'en i? he' Elisabeth, maar koningin Elisabeth a ^toi zonnescherm van Brusselsche kV?1 wordt verder genoteerd zoodat er m meer viel te zien van haar gelaat 0*k Vèel atmosfeer van den vooroorlogs?! de wordt in deze enkele regels opgew.u tijd was toen ook een taptoe, met de viif Er kapellen van het Brusselsche garni.?UZitk' bestond toen ook een Nederlandsch.Be?' Er Commissie voor toenadering, die koningin een geschenk aanbood de garnituur in Brusselsche kant. De i? bood aan «oning Albert als geschenk oon nricfinool een origineel oud-Hollandsche arresled lan koningin bezocht Tervuren en werd °e haald op het Brusselsche stadhuis n? ontvangst verlien in het ontvangst verliep in het Fransch, maar laatste volzinnen werden gesproken in v Nederlandsch, zoowel door den burgen, ter als door de koningin. Bij den maaltiid het paleis werd uitsluitend Fransch gesm? ken en de Fransch-schrijvende bladen vo den het aan tegen de Vlamingen. Er i« tusschen veel veranderd. Ook de Ned"' landsche Kamer van Koophandel onthaal? Belgische vrienden. De koningin deed e rijtoer door het bosch ook een speckS Brusselsche traditie van voor den Zij had koningin Elisabeth bedacht met Jn door W. Steelink geschilderden en te Parij gemonteerden waaier. Na een ontvangst vim de Nederlandsche vereenigingen vertrokken de koningin en haar gemaal, een indruk achterlatende van vriendschap en het op- rechte verlangen de betrekkingen tusschen beide landen te zien uitbreiden en ver beteren. Zoo was het 28 jaar geleden. In den grond dient erkend dat sedertdien de betrekkingen zich hebben verruimd, dat heel wat dingen in België zelf ten goede zijn veranderd en dat de wenschen die in 1911 aan feestelijke toenaderings- en verbroederingsbanketten werden uitgesproken, geen vrome wenschen zijn gebleken. Gistermiddag is brand ontstaan in de even buiten het dorp Haamstede gelegen vlas fabriek van de N.V. Vlasroterij „Schouwen". In een minimum van tijd stond het perceel, evenals de daaromheen gelegen bergen vlas, in vlammen. Het vrijwilliger brandweer corps was een kwartier na het uitbreken van den brand met de motorspuit aanwezig en bestreed het vuur met vier stralen. Spoedig stortte het dak van de fabriek in, waarna het vuur zich, aangewakkerd door den vrij krachtigen wind, snel voortplantte. De fabriek, welke een verdieping heeft en 30 bij 15 meter meet, brandde geheel uit. Enkele bergen vlas wist de brandweer te behouden. De schade, welke op ruim 25.000 wordt geraamd, wordt door verzekering gedekt. De fabriek was eigendom van de N.V. Vlasroterij Schouwen, terwijl de bedrijfs leider Timmers de vlasbewerking voor eigen rekening uitvoerde. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. ARBEIDERS VEREENIGING VOOR LIJKVERBRANDING. Alg. vergadering. De Arbeiders Vereeniging voor Lijkver branding hield haar tiende tweejaarlijksche algemeene vergadering Zaterdag en Zondag j.1. in het Grand-Hotel te Scheveningen. Het ledental bleek te zijn gestegen van 14.127 leden tqt 15.577 op 1 Januari j.1. en thans bedraagt het 16.066. Opgericht werden 7 nieuwe afdeelingen. Vertegenwoordigd waren 64 afdeelingen, te samen uitbrengend 129 stemmen. De meeste ingediende voorstellen konden van de agenda worden afgevoerd, nadat een voorstel van het hoofdbestuur om een com missie voor reorganisatie der vereeniging te benoemen, was aangenomen. Uit de gevoerde discussies kwam duide- tot uiting, dat met volkomen eerbiediging van den arbeid, door anderen op het ter rein van de docdenbezorging verricht, de eigen taak van de Vereeniging beschouwd wordt op een ander gebied te liggen. De A. V. V. L. stelt zich geen party in de actie tusschen particuliere bedrijven en onder linge vereenigingen. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikten de „Uil" Jodhpur en de „Reiger" Singapore. Op de thuisreis landden de „Torenvalk" te Athene en de „Oehoe" te Jodhpur. ZESTIG H.A. JONG BOSCH AFGEBRAND. Gistermiddag heeft te Arcen een boschbrand gewoed, welke zestig h.a. jong bosch heeft vernield. De brandweer van Arcen en Lomm be streed het vuur in samenwerking met een groot aantal militairen van de grenswacht en wist na drie uur den brand onder de knie te krijgen. De verbrande bosschen waren eigendom van prof. A. Deusser van het kasteel Arcen. DE SCHOEN IN 1939. Men schrijft ons: Geen politieke verwikkelingen, geen grenzen met vraagt eekens, noch redevos- ringen of wapengerammel treffen één Ko ninkrijk, het wereldrijk van Koningin Mode. Dagelijks kunnen wy aanschouwen hoe honderden dames zich door etalages en winkelpersoneel over de toekomstige mode laten inlichten en het valt op, dat deze inte resse in groote mate uitgaat naar de voet- bekleeding. De schoen is, door het kortere rokje, een zeer gewichtig onderdeel van de kleeding geworden en alle aandacht is hier aan dan ook besteed. Het is bekend, dat wy voor kort op het gebied van schoenen gebonden waren a«n de modellen welke ons werden voorgeschre ven door de groote mode-centra, waarbij dan natuurlijk geen rekening werd gehou den met de smaken van de Nederlandsche dames en nog minder met den bouw van d«n voet of met het klimaat van ons land. Zoo gebeurde het, dat vele geïmporteer de modellen voor Nederland absoluut onge schikt en ondoelmatig waren en door de dames slechts noode werden gekocht. Daar in is nu een groote verandering gekomen. De grootste Nederlandsche Schoenfabriek Van Haren, Waalwijk, die zich het lot van den «Nederlandschen voet reeds jaren sterk aantrok, is nu overgegaan tot het ver vaardigen van specifiek Nederlandsche mo dellen. Dat wil zeggen, dat naast eigen z*®r gewaardeerde creaties, ook de modellen van uit de mode-centra meer geschikt voor d«n Nederlandschen voet worden gemaakt. H is een prachtig initiatief van Van Haren zeer vele dames zullen er een dankbaar t bruik van maken om zich van modiegr schoenen, geschikt voor Nederlandsche vo* ten, te voorzien. VERZOEK TOT EERHERSTEL VOOR BURGEMEESTER ALBARDA. Uitgaande van enkele vooraanstaande in gezetenen der gemeente Vriezenveen wor* in die gemeente met een lijst gewerkt, vattende een verzoek aan de koningin, burgemeester Albarda volledig eer'iers(je te geven en aan het rechtsgevoel van Vriezenveeners tegemoet te komen. Naar men mededeelt, hebben op deze j- ten reeds 1200 inwoners dier gemeente teekend. Binnen enkele dagen zal dit adres aan koningin worden gezonden. DE TOESTAND VAN GENERAAL SNIJDERS. Inzinking heeft zich niet voortf®**^ De toestand van generaal Snij was gistermiddag zeer verbeterd. Hoewel de patiënt nog zeer zwak heeft de inzinking zich niet voortgeze

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6