Simplex rijwielen, loopen lichter. 46' Spoct Jieck ÓL Scfiool ÜeuiUetoM E AMATEUR DETECTIVE Auto met militairen botst tegen een boom. Eén doode en een ernstig gewonde. GEMENGD NIEUWS. langs de N.H.V.B.-velden. Naar het Engelsch van ANTHONY BERKELEY TWEEDE BLAD 3 Gisteravond omstreek» half elf is te St Antonius gemeente Oploo een ernstig auto ongeluk gebeurd, waarbij een persoon ge dood werd, terwijl een tweede inzittende zeer ernstige verwondingen heeft opgeloo- pen. Omstreeks half elf kwam de chauffeur H. uit Boxmeer met zijn auto, waarin vier mi litairen zaten, van de kermis te Oploo. Hij reed met groote snelheid en ter hoogte van het café Halfweg onder St. Anthonius vloog de wagen in volle vaart tegen een boom. De militair P. uit Geldrop, vader van vijf kinderen, werd op slag gedood, terwijl één der andere inzittenden, S. uit Nijmegen zeer ern stig gewond werd. S. werd, nadat hem de eerste hulp was veriaend, per auto naar het ziekenhuis te Boxmeer vervoerd, waarheen ook het stof felijk overschot is overgebracht. De andere inzittenden, die geen noemenswaardig letsel opliepen, zijn op eigen gelegenheid naar hun woningen teruggekeerd. De auto is geheel vernield. NEDERLANDSCH SCHIP HEEFT AVERIJ. Zondagochtend is het Nederlandsche schip „Melissa", metende 540 bruto register- ton, van de N.V. Tankkustvaart te Rotter dam, dat op weg is van Hamburg naar Sta- lin, in het Kieler kanaal in aanvaring ge weest met de Duitsche vrachtboot „Ems- land". In de mist is de „Emsland" achter op het Nederlandsche schip geloopen, waardoor de „Melissa" aan de achterzijde lichte averij heeft opgeloopen. Reeds Maandagochtend heeft de „Melissa" de reis weer voortgezet. PETROLECMVERGASSER VIEL OM. Twee woningen en schuur uitgebrand. Gisteravond brak brand uit in de woning Kapelstraat te Sneek, bewoond door den heer H. Busscher. Deze was in een achter de woning gelegen schuur bezig met het aan maken van een petroleumvergasser. Hierbij stootte hij tegen het toestel, waardoor dit omviel. De wegvloeiende petroleum vatte vlam en in een oogwenk stond de gcheele schuur in lichter laaie. De heer B. trachtte aanvankelijk nog het vuur te dooven,, bij welke poging hij brandwonden aan beide handen opliep, doch toen hij niet slaagde, zocht hij ijlings een goed heenkomen. De politie, die gewaarschuwd werd, gaf het alarm door aan de brandweer en spoedde zich zelf met een slangenwagen terstond naar het brandende huis. Het vuur breidde zich zoo snel uit, dat de aangrenzende woning ook ging branden. Ondanks alle pogingen om de vlammen te stuiten, brandden schuur en woningen ge heel uit. Van den inboedel kon weinig ge red worden. Deze was niet tegen brand verzekerd. Het pand was wel verzekerd. De aangrenzende perceelen liepen groote waterschade op. Meisje verdronken. - Zondagavond om streeks half zeven is een zesjarig dochtert.ie van den schipper Graver, die met zijn schip ligplaats heeft in de buitenhaven te Delf zijl, bij het spelen in de nabijheid van het schip te water geraakt en verdronken. De vader zag een klompje drijven en heeft daarop het lijk van het meisje uit het water opgehaald. Kind verdronken. - Zondagavond is in het z.g. Siberië aan den rand van 's-Herto genbosch het zesjarige zoontje van de fami lie van der Leest bjj het spelen in een langs de spoorlijn looper.de sloot gevallen. Na eenigen tijd werd het jcngetje bewusteloos opgehaald. Een geneesheer, die spoedig aan wezig was, slaagde er niet in de levens geesten op te wekken. Heffing op melkpoeder. - De heffing op melkpoeder is met ingang van Zondag 21 Mei bepaald op 16 cent per kg. Dit be drag zal, behoudens ingrijpende wijzigingen in de omstandigheden, voor den verderen duur van het inmiddels aangevangen melk- jaar worden gehandhaafd. Boschbrand. - Zondagmiddag omstreeks half vijf ontdekten voorbijgangers brand in een dennebosch gelegen tusschen Eibergcr. en Borculo. Zy waarschuwden de politie, die. gehol pen door militairen van de grenswacht door krachtdadig optreden den brand be dwong. Vier h.a. dennebosch ging verloren, eigendom van den heer Kolthcf te Eiber gen. Herdenking eerste vredesconferentie. - Op uitnoodiging van het hoofdbestuur en het bestuur der Haagsche afdeeling van de Vereeniging voor volkenbond en vrede is Zaterdagnamiddag in de grcote rechtszaal van het Vredespaleis een bijeenkomst ge houden ter herdenking van het feit, dat veertig jaren geleden de eerste vredescon ferentie te 's-Gravenhage samenkwam. Postzegelboekjes. - Met ingang van 1 Juni a.s. zal de verkoop van postzegel boekjes met gemengden inhoud (prijs 0.84) worden gestaakt. In de plaats daarvan zullen postzegelboekjes met 6 frankeerzegels van elk der frankeer- waarden 154, 2%, 3 en 5 cent tegen den prijs van 0.72 aan de postkantoren ver krijgbaar worden gesteld. Slecht resultaat der vis»:herij. - Onbe vredigende besommingen der stoomtrawlers hebben er toe geleid, dat een deel der vloot te IJmuiden is stilgelegd. Op het oogenblik zijn slechts veertig stoomtrawlers in bedrijf, dat wil zeggen even meer dan de helft van de gcheele vloot. De reederijen benutten dt gedwongen stilligen om de schepen de rcoöige herstellingen te doen ondergaan. Dcor clectrischen stroom gedcod. - De 42 jarige echtgenoote van den heer Claes- sens te Gulpen is, toen zij met de wasch bezig was, in aanraking gekomen met een onder stroom staanden draad en vrijwel op slag gedood. De kabel van de waschmachine kwam uit de woning en heeft waarschijnlijk contact gemaakt met de drooglijn, waarop de ongelukkige bezig was de wasch op te hangen. De vrouw was moeder van tien kinderen. Man dcod gereden. - Gistermorgen omstreeks kwart over zeven is op den Goudschen Singel te Rotterdam een ern stig ongeval gebeurd, dat aan den 68- jarigen A. B. van den Donker, wonende aan de Karnemelkhaven, het leven heeft gekost. Op dat tijdstip bevond van den Don ker zich in een urinoir op dien singel, toen plotseling een tractor het trottoir opreed. Het zware voertuig kwam met zoo'n kracht tegen het urinoir aan, dat dit omver gereden werd en zoo goed als geheel werd vernield. Van den Donker liep zulke ernstige, in wendige kneuzingen op, dat hij kort na het ongeval is overleden. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak van het onge val in. Minister van Boeyen vijftig jaar. - On der buitengewoon talrijke blijken van sym pathie heeft de minister van binnenland- sche zaken, de heer H. van Boeyen, zijn vüftigsten verjaardag gevierd. Oude man tegen tram opgeloopen en ernstig gewond. - Gistermiddag is op den N.Z. Voorburgwal te Amsterdam een 82- jarige man, die onder den invloed van ster ken drank verkeerde, tegen een rijdende tram opgeloopen. De man werd tegen de straat geslingerd en ernstig gewond. De G.G. en G.D. vervoerde het slachtoffer met een hoofdwonde en een hersenschudding naar het Binnengasthuis, waar hij is opgenomen. MODERNE MACHINES VOOR UW DRUKWERK! BIJ COSTER. ALKM A.' RSCHE COURANT. TEL. 3320 WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR MAANDAG A.S. Kampioenschap van Nederland. NEC—DWS Eindhoven—Achilies Afdeeling I. Promotiecompetitie 2e klasse. EDOHilversum Promotiecompetitie 4c klasse. Gold Star—Victoria Promotiecompetitie reserve 2e klasse. De Kennemers 2Vriendenschaar 2 DWS 2—EDO 2 Promotiecompetitie reserve 3e klasse. Helder 2KFC 3 ZFC 3Watergraafsmeer 2 Afdeeling IV. Promotiecompetitie 2e klasse. BleijerheideHelmond MiddelburgLimburgia Afdeeling V. Promotiecompetitie 2e klasse. GRCFVC Alkmaar I vrijwel uitgeschakeld voor den eere-titel! Alkmaarsche Boys III wint den beslissings-wed strijd tegen Crsem I te St. Pancras en mag dus promotie-wedstrijden spelen. De groen-witte Alkmaarders hebben JJ. Zondag op de Koog een slechte beurt ge maakt; de geincasseerde 20 nederlaag heeft tot gevolg, dat de Alkmaarders die nu nog het aantal van 7 winstpunten kunnen behalen wel niet voor den eere-titel in aanmerking zullen komen, want we achten de leiders met hun puntental van 6. heusch wel in staat, in ei een omgeving van het puntlooze Twisk te winnen. Reeds dadelijk wed het groen-witte doel enkele malen ernstig belaagd en toen dé strijd circa vijf minuten oud was namen de Koogers dan ook de leiding, 01. Vanaf dat moment gaven de Alkmaarders niet thuis, probeerden van alles, doch vonden in den Zaanschen „muur", een onoverkomen- Ujk struikelblok. Meenden velen dat de stand ongewijzigd zou bl'jven, nog kort voor ti'd maakten de rood-blauwe een tweede doelpunt. De stand in de kampinensoomnetitie is nu; Oudesluis I 3 3 0 0 63 6 K. F. C. IV 4 2 11 9—3 5 Alkmaar I 4 112 56 3 Twisk I 3 0 0 3 0—8 0 De beslissings-wedstrijd te St. Pancras. tusschen Alkmaarsche Boys III en Ursem I; di noodig was. om uit te maken wie definitief als tweede in de comoetitie geëindigd was, is op een zeer groote en stellig niet zoo groot verwachte Alkmaarsche zege uitgeloopen. Aanvankelijk zat het er niet in. Wel had de midvoor een paar prachtkansen onbenut gelaten, maar de strijd was al 40 minuten oud toen Zand voort een schot van Jansen van Jorksveld dat van de lat stuitte vie den doelman kon inkoppen, 10. Tot de rust bleef de stand ongewijzigd. Ruim zeven minuten waren opnieuw gepasseerd, toen een goede voorzet van rechts kwam, die Jansen van Jorksveld naar rechts kopte; waarna Zand voort den stand onhoud op 20 bracht. Opnieuw zet te de Ursemmers hardnekkige aanvallen op. doch de rood-witte verdediging en vooral Mizee en doelman Stam was goed op dreef. En toen na ruim twintig minuten, was het pleit feitelijk geheel beslist; een goede pass van Appel naar Indri; laatst genoemde legde Jansen van Jorksveld den bal op het hoofd natuurlijk uit een voorzet en het was 30. En even een minuutje later volgt een boogbal van Jansen opnieuw naar rechts, die Zandvoort ged benut, 4-0. Het is dezelfde speler die er uit een doel- scrimmage 50 van maakt. Dan kijgt Ursem een pracht kans om de eer te red den, uit en toegewezen strafschop. Stam tipt echter het leder juist over. Ook de corner kan weggewerkt worden. Ne zeer goed individueel werk brengt Indri den stand op 60. Nu krijgt de Ursem-midvoor een pracht kans. als hij is doorgebroken: zijn schot is slecht gericht en kan door Stam gekeerd worden. Zonder wijziging breekt dan het einde aan. Nu de geblokten dus promotie-wedstrij den zullen snelen. nemen we tevens de ge legenheid waar, om op deze promotie competitie terug te komen. Het is voldoende bekend, dat in de eerste klasse A. K. V. V. III dat lang een nu niet beDaald benijdenswaardige concurren- tie-strijd met Alcmaria IV voerde voor het spelen van degradatie-wedstrijden in aanmerking kwam. De kampioen van de tweede klasae A werd na een beslissings wedstrijd tusschen Knollendam en de Rijp. laatstgenoemde; die tijdens de verlenging een strafschop kon benutten en toen met 10 won. Vorige week Donderdag Hemelvaarts dag had in Krommenie het eerste tref fen tusschen K V. V. Hl en de Rijp I plaats, waarbij de Krommenieërs twee blunders in de defensie maakten, die de bezoekers even zooveel doelpunten opleverden. En waar de rood zwarten zelf het net niet konden vin den. kwam het einde voor hen met een 20 nederlaag. De stand is hier dus; de Rijo I 1 1 0 0 2—0 2 K. V V. III 10 0 1 0—2 0 Alkm. Boys III 0 0 0 0 0—0 0 In de A-junioren-afdeeling is de beslissing ook eindelijk eens gevallen daar Zilvermeeuwen a dat slechts nog een punt noodig had het zekere voor het onzekere nam en het bezoekende K. F C. a met 30 klopte. Het hielp dus niet meer. al won Alcma ria a met een reuzen (291 uitslag bij W. F. C. a. In de ontmoeting O. S. V. aZ. F. C. a vielen ook al veel doelpunten; 58! De stand i' thans- Zilverm. a 13 12 1 0 60—10 25 Alcmaria a 14 11 1 2 6818 23 Z. F. C. a 14 11 0 3 55—30 22 K. F. C. a 14 7 1 6 30—32 15 O. S. V. a 14 5 1 8 33—46 11 W. F. C. a 14 3 2 9 37—50 8 Z. V. V. a 13 3 0 10 31—59 0 K. V. V. a 14 0 0 14 12—81 0 De B-afdeeling. werd besloten met het treffen West Frisia aZ. F. C. b, waarbij de Enkhuizenaren met 21 wonnen. De eindstand is; W.-Frisia a Assendelft a Alkm. Boys a Alcmaria b Zaandijk a O. F. C. a Z. F. C. b Turnen. HET K.N.G.V.-BONDSFEEST TE ARNHEM. Arnhem maakt zich op de deelnemers aan het 27ste bondsfeest van het Kon. Nederl. Gymnastiekverbond, dat gedu rende de Pinksterdagen in de Gelder- sche hoofdstad zal plaats vinden, te ont vangen. Het belooft een bijzonder turn- feest te worden, mede door de aanwe zigheid van buitenlandsche afvaardi gingen, o.m. uit België, Luxemburg en Zwitserland. De regelingscommissie, welke reeds gedu rende vele maanden bezig is, de voorberei dingen voor deze belangrijke sport-gebeur tenis te treffen, heeft in een pers-conferen tie nadere mededeelingen «ver de organi satie van het feest gedaan en tevens een toelichting gegev n op het programma, dat gedurende de Pinksterdagen te Arnhem afgewikkeld zal worden. Het programma Het programma is ditmaal zoo samen gesteld, dat de eigenlijke bondsuitvoerlng, welke een massaal karakter zal dragen, op 12 9 2 1 44—21 20 12 8 1 3 38J—22 17 12 6 3 3 39—15 15 12 5 2 5 35—36 12 12 3 3 6 26—42 9 12 2 2 8 23—35 6 12 2 1 9 16—50 5 één middag zal worden geconcentreerd, nL op den middag van Pinkater-Maandag. De feestelijkheden worden Zaterdag 27 Mei des morgens 11 uur ingezet met de officiëele ontvangst ten stadhuize. Des mid dags 2 uur wordt het Lunapark geopend, dat tijdens de bondsfeesten in de zalen en den tuin van Musis Cacrum den deelnemers ge legenheid tot ontapanning zal bieden. In de middaguren beginnen op het Gemeentelijk Sportpark tevens de wedstrijden in groeps verband door een groot aantal vereenigin- ger in vrije oefeningen en toestelturnen. Des avonds S uur arriveert het Bondsvaan- del uit Amsterdam, de plaata van het vorige bondsfeest. Den volgenden dag begint het feest met wedstrijden in gymnastiek en athletiek en om 9.45 uur wordt tevena gehouden het eerste gedeelte van den drielanden-turnwed- strijd, waarbij ploegen uit Holland, België en Luxemburg elkaar zullen bekampen. De finale van dezen wedstrijd vindt des mid dags in de TheeschenkerÜ Sonsbeek plaats. Des avonds 19.15 uur wordt op het Vitesse- terrein de handbalwedstrijd Nederland Zwitserland gespeeld. Maandag (2e Pinksterdag) is het de dag der adspiranten. Behalve de wedstrijden op het Gem. Sportpark, zullen des morgens op verschillende pleinen in de stad gymnastiek- en athletiekwedstrijden plaats vinden het geen stellig een mooie propaganda voor de lichamelijke oefening genoemd mag wor den. Het feest zal desmiddags zijn hoogtepunt bereiken met de massale demonstratie op de mooi gelegen Sonsbeekweide. Muziekgezelschappen zullen den optocht opluisteren en voorts zullen een aantal praalwagens en allegorische groepen den optocht fleur bijzetten. Op de Groote markt zal men defileeren voor de autoriteiten en het K.N.G.V.bestuur. Wielrennen. WIELERCLUB ALCMARIA. Zondag heeft Alcmaria de volgende af standen laten verrijden: A en B-klasse 74 K.M., C-klasse 55 K.M. en junioren 37 K.M. Hoewel de opkomst der renners niet over groot was. hadden we dezen keer toch weer eens andere gezichten aan den start, zooals Balvers, Groot en Kuilboer. Balvers is in dezen rit niet gelukkig geweest, doordat zijn versnellingsapparaat defect raakte en hij dus den strijd moest staken. Het was tenslotte Jn. Groot, die de eerste plaats wist te bezetten. Kuilboer werd tweede. Bjj de B-klasse was de strijd nog wat levendiger, daar er een paar nieuwe sterren tusschen waren uit Winkel. Toch is het hun nog niet mogen gelukkigen in de eerste gelederen te eindigen, doch dit zal wel beter worden, als ze eerst hun concurrenten maar kennen. Lambert Ekkers wist hier te zege vieren, gevolgd door W. Water en Glas. Ook bij de C-klasse was de animo niet groot en ging de strijd tusschen de gebr. Schouten, waarvan ook nu weer Jan de sterkste was. Bij de Junioren was het P. de Boer, die won met Cees Myer op een halfwiel. Vreuling werd derde. De uitslagen waren: A-klasse: 1. Jn. Groot, 2. Kuilboer. B-klasse: 1. L. Ekkers, 2. W. Wester, 3. Jn. Glas, 4. R. Band, 5. Dekker. C-klasse: 1. Jn. Schouten, 2. G. Schouten. Junioren: 1. P. de Boer, 2. C. Myer; 3. Vreuling. DR. S. VAN DER WOUDE. Zaterdag is de heer S. van der Woude, Evang. Luthersch predikant te Alkmaar, ge slaagd voor het door hem aan de Universi teit te Amsterdam afgelegd doet. examen theolc gie. Dr. van der Woude, die de vrij zinnige richting is toegedaan, werd geboren te Harlingen in 1911. Hij begon zijn ambt als predikant te Edam in 1936, vanwaar hij in Januari 1938 naar Alkmaar werd be roepen. D 49) Chitterwick staarde haar een oogenblik aan, als of hij zijn woorden wikken en we gen wilde. Dan scheen hij besloten. „Dat meisje was juffrouw Goole", zei hij vast overtuigd. Er volgde een oogenblik stilte, zooals al tijd na plotselinge gezegden. Dan lachte Judith schril op. „Dat is de nekslag, zou Mouse zeggen. Mijn hemel, ik „Chitterwick. die haar verbaasd aankeek, was verrast door de plotselinge haat die haar anders zoo rustige trekken onkenbaar maakte. Men kan het bijna boosaardige wraakzucht noemen, alsof haar oogen zich aan een in stukken gereten Juffrouw Goole verlustigden. De knokkels van haar han den waren wit, toen zij de leuning van haar stoel grepen; zij was een hysterischen aan val nabij. Langzamerhand vond zij haar zelfbeheersching weer terug; de spanning week en zij lachtte zwakjes. „Het spijt mij erg", zei ze met onzekere stem, terwijl ze met de hand over haar voorhoofd streek. „Ik probeer altijd wel mij te Leheerschen, maar dit alles is te veel zoor mijn zenuwen Zij stond en wankelde even. „Als u 't goed vindt, zou ik liever naar bed gaan, juf frouw Citterwick". „Maar natuurlijk, mijn kind", zei juf frouw Chitterwick op heel ongewoon zach- ten toon. „Dat kunnen wy best begrijpen. Met een paar minuten kom ik boven om u iets kalmeerends te geven". Mouse was opgesprongen en hield zijn arm om haar heen. „Kom, Judy, houd je taai. Ik breng je even naar boven". Judith keek bedroefd even om. „Het spijt mij zoo", herhaalde zij. „Ik laat mij niet graag gaan. Goeden nacht". Zij ging de ka mer uit en steunde zwaar op Mouse. Chitterwick, voor wien het duidelijk werd, dat hij zoo juist een oogenblikje een menschelijke ziel had gezien, zooals die in werkelijkheid was, voelde zich als een kleine jongen, die van de chocola gesnoept heeft. HOOFDSTUK XIV. Hard tegen hard. De reis naar Southampton en Dorfetshire verliep nagenoeg zonder spreken. Mouse werd in beslag genomen door het stuur en Chitterwick was in gedachten verdiept; alleen op den terugweg wisselde Judith een paar beleefdheids-zinnen met den nieuwen neef. Het was voor hen, toen ze op de kade stonden en de passagiers van boord kwa men niet erg moeilijk geweest, om er den goede uit te halen. Wat zijn vader ook geweest mocht zijn, zijn ras had het tegen dat van de Sin- clairs af moeten leggen. Zijn neus had hem direct verraden. Chitterwick had zijn uiterlijk aandach tig opgenomen. Harold J. Benson was een man van tegen de dertig jaar en had niet alleen den neus. maar ook de houding van de Sinclairs. Hij was groot en sterk, had grijs-groene oogen, een flink hoofd met licht haar, dat bovenop zoo merkwaardig golfde, dat men onwillekeurig aan een pa pegaai zou denken. Het eenige, waarmee hij van de Sinclairs afweek, was zijn te rugwijkende kin en zijn voorhoofd. Mis schien had hij dat van zijn vader; maar dat was dan ook alles, wat die hem had nagelaten. Hij had Judith de hand gedrukt, tot de tranen in haar oogen kwamen, evenzoo Mouse en Chitterwick, en had verklaard dat hij het erg prettig vond om met hen kennis te maken, hoewel hij het betreurde, dat het onder deze omstandigheden moest gebeuren; hij zou het Scotland Yard en trouwens de heele hoofdstad wel eens eventjes inpeperen. Luid verkondigde hij echt op zijn Amerikaansch, vond Chit terwick dat hij de politie eens opporren zou; hij beloofde Judith, dat haar echt genoot, binnen de drie dagen, thuis zijn hoed weer aan den kapstok zou hangen: zei tot Mouse, dat zijn kennissen in Ame rika zeer vereerd zouden zijn, omdat hij bij zijn aankomst door een heuschen her tog werd verwelkomd waarna hij zich tot Chitterwick wendde met de opmerking, dat een hertog er eigenlijk net zoo uitzag als iedereen. Daarna wees hy hen den weg door het douanekantoor, en verzocht hen in de auto plaats te nemen en was er aan toe volgens Chitterwick om Mouse aanwijzingen te geven, hoe hij rijden moest Kortom, Harold J. Benson was net, zooals men in het algemeen reizende Amerikanen uitbeeldt. ,In Riversmead Priory ging het al net zoo. Chitterwick. die zich nog heel goed herinnerde hoe hij hier zijn intrede had gemaakt, bewonderde en benijdde Benson, om de manier waarop hij de hand van zijn gastvrouw fijn kneep tot leedvermaak van Judith zijn gastheer amicaal op den rug klopte, zoodat de oude edelman een paar passen van zijn plaats ging, en een kleine toespraak hield, om zijn dank uit te spreken: a. omdat zij de zaak van zijn neef Lynn zoo flink hadden aangepakt; b. voor de hartelijke ontvangst, die men hem be reid had; c. voor de sympathie, die zij de arme vrouw van zijn neef, in dien ver- schrikkelijken tijd, betoond hadden. Daar na volgde hij den buttler, denzelfden on- genaakbaren buttler, die Chitterwick op den avond van zijn komst zooveel ontzag had ingeboezemd. Het heele gezelschap keek hem, volkomen in een hoek gedrukt, na toen hij op zijn zwaar gezoolde schoe nen achter den bediende, die hem zijn ka mers zou wijzen, aanstapte. Dan kon Agatha zich niet langer inhou den. „Dat is nu net de oom uit Amerika, uit een slecht blijspel. Hij zou zoo van het tooneel kunnen komen". „Dat", zei Chitterwick in gedachten, „heeft hij ook juist gedaan". „Wat zegt u daar, mijnheer Chitter wick?" vroeg Judith, terwijl ze hem nieuwsgierig aankeek". „Ik hij is toch tooneelspeler geweest, nietwaar?" verklaarde Chitterwick, een beetje in de war. „Heeft u mij niet ver teld, dat hij aan het tooneel was?" Een onderdrukt gemompel liet zich uit de richting van lord Milborne hooren. „En dat nu zoo iemand naar Earlshaze moest komen". Men kon hieruit opmaken, dat dit volgens lord Milborne nog het ergste van alles was. Zwijgend gingen ze het huis in, ieder naar zijn eigen kamer, om zich voor het eten nog wat op te frisschen. Het dient gezegd, dat Benson tijdens het eten al heel wat in zijn voordeel ver anderd was. Het is mogelijk, dat de om geving indruk op hem gemaakt had, of en dit hield Chitterwick voor het waar schijnlijkst dat iemand hem een kleine waarschuwing gegeven had; in ieder geval stak hü verder geen speeches meer af: zijn enthousiasme was een beetje bekoeld en zelfs zijn Amerikaansche manieren waren veel minder. Niets is ook in staat om een gast een grooter gevoel van tegenzin te ge ven, dan een welgestelde Engelsche huis houding. Als we de waarheid getrouw willen blij- ven en dat is blijkbaar zoo moeten we erkennen, dat het Chitterwick was, die na het eten de anderen het meest verveel de. Het werd duidelijk, dat hij tot de groep van harstochtelijke amateur-fotografen be hoorde. Zonder de minste consideratie, zon der er op te letten, dat zijn slachtoffers er niet veel voor voelden, haalde hij zijn toe stel te voorschijn en stond er op, dat zij zich op het terras zouden opstellen en nam ontelbare kieken, nu eens In groepen, dan weer van ieder apart, en ondertusschen praatte hij maar door. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7