Vraag en Aanbod feuilleton E AMATEUR DETECTIVE Basis bedrag boerensteun ongewijzigd. Bedrijfsmogelijkheden niet vergroot. Het wier in de Waddenzee. Schriftelijk beantwoorden vragen. Vat spiritus ontploft. Man in vlammen. Valsche bankbiljetten in omloop. Waarschuwing van da Ned. Bank. Woensdags en Zaterdags. Alléén tweede handsch goederen. 35 cent per vijf regels, uitsluitend contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). Naar het Engelsch van ANTHONY BERKELEY TWEEDE BLAD 3 Op de vragen van den heer Wijnkoop (C.P.H.) betreffende de steunverleening aan en uitbreiding van bedrijfsmogelijkhe den voor kleine boeren hebben de ministers van economische zaken en van sociale zaken als volgt geantwoord: Het is den minister bekend, dat de maat regelen, waarbij de steun voor de kleine boeren respectievelijk voor 20, 50 en 80 pCt in natura wordt uitgekeerd, tengevolge heb ben, dat de uitkeering in geld met een gelijk bedrag vermindert. De ministers zijn echter, In verband met het doel der regeling, te weten de verbetering der kleine boerenbedrij ven, niet bereid het geheele steunbe drag voortaan In geld te doen uitkee- ren. De meening, dat de steun van werkloozc landarbeiders op 12 per week wordt be rekend, is niet juist. De steun aan werk- looze arbeiders moet steeds worden bere kend naar het loon, dat door de betrokken arbeiders zou kunnen worden verdiend. In veel gevallen bedraagt deze loonstandaard 12.de te verstrekken steun bedraagt dan echter een gedeelte van genoemd be drag, evenals ook het basisbedrag voor de vergoeding voor het werken op eigen be drijf van kleine grondgebruikers een ge deelte van dat bedrag bedraagt. De minis ter* zijn althans voor het jaar 1939 niet bereid het basisbedrag ad 9.per week te verhoogen. De minister van economische zaken is niet bereid, de bedrijfsmogelijkheden voor de kleine boeren te verruimen. Met het oog op de weinig gunstige voor uitzichten van den afzet der landbouw producten, zoowel voor den uitvoer als voor het binnenlandsch gebruik, acht hij een zoodanige verruiming niet ver antwoord. Aan de kleins boeren is echter van de on der huidige omstandigheden mogelijke productie reeds een zoo groot mogelijk aandeel gegeven, in verhouding grooter dan aan andere bedrijven. Het is den mi nister niet mogelijk in dit opzicht verder tc gaan, daar dat tot algeheele ontwrichting van de overige bedrijven zou leiden. Dit geldt wel in het bijzonder voor de rund- veefokbedrijven, waarop, bezien van fok- technisch standpunt, in zeer veel gevallen de beperking der kalveren de grens van het toelaatbare heeft bereikt. Ook met het oog op de qualiteit van onzen rundveestapel acht de minister het ongewenscht een verdere verschuiving van de kalverfokkerij van het groot naar het kleinbedrijf te be vorderen. Wat de varkensfokkerij en -mesterij be treft, de minister van economische zaken volstaat, met er op te wijzen, dat deze se dert de invoering der teeltregeling langza merhand nog slechts bijna uitsluitend wor den uitgeoefend op die bedrijven, welke door hun aard hierop zijn aangewezen. De verschillende toegepaste beperkingen wa ren zoo sterk progressief, dat de fokkerij en mesterij van varkens op de grootere be drijven, voor zoover deze met het oog op hun aard hieraan nog deel moeten hebben, over het geheel genomen nog slechts van zeer geringen omvang zijn. Op de vragen van den heer Kievit (S. D. A. P.) betreffende het rapport van de commissie belast met het onderzoek naar de oorzaken van het verdwijnen van het wier uit de Waddenzee, heeft de minister van Waterstaat geantwoord, dat het rap port der bedoelde commissie is ingekomen. Het ligt in de bedoeling van den minis ter om zoo spoedig mogelijk aan de voor zitters van de beide Kamers der Staten- Generaal een exemplaar van het rapport ter kennisneming voor de leden te doen toe komen. Gistermiddag heeft zich in de emballage- loods van de firma Kraan en van Kuyk, aan de Julianastraat te Veenendaal, een ontploffing voorgedaan. De 40-jarige gehuwde Chr. Schoeman was alleen in de groote loods, die achter de grossierderij gelegen is, bezig met het vullen van flesschen met spiritus. Juist had hij een groot vat van 500 liter inhoud aangeslagen, toen plotseling, door tot nog toe onopgehelderde oorzaak, met 'n doffen knal het vat spiritus uit elkander sprong. Stukken hout en flesschen vlogen in het rond, terwijl groote gaten in het dak wer den geslagen. Schoeman werd tegen den grond geworpen en zijn kleeren vatten vlam. Hij rende naar buiten, waar spoedig hulp aanwezig was en men de vlammen doofde. Met ernstige brandwonden over dekt werd hij naar een der plaatselijke doktoren overgebracht, waar spoedig meer assistentie aanwezig was. Hij zal vermoe delijk naar een ziekenhuis moeten worden overgebracht. Zijn toestand is. naar om standigheden, betrekkelijk goed. Intuaschen had het vuur zich snel uitge breid en gezien den brandbaren voorraad, stond de rechterhelft van de 20 meter lange schuur spoedig in lichter laaie. De vrijwil- üee brandweer uit Veenendaal kwam spoe dig op het terrein van den brand. Met twee stralen van de motorspuit werd het vuur bestreden en binnen een half uur was men den brand meester. De helft van de uit hout ongetrokken loods brandde geheel uit en veel emballage materiaal is verloren ge gaan. Verzekering dekt de schade. De Nederlandsche Bank N.V. te Am sterdam geeft kennis, dat te Groningen en ook in een enkele andere plaats eenige valsche bankbiljetten van 10 van het laatste model zijn voorgekomen. De kenmerken van dit falsificaat zijn de navolgende: Algcmeene indruk: bij eenige oplettend heid is de namaak vrij gemakkelijk te her kennen. Voorzijde: de blauwe druk is belangrijk waziger en onscherper dan bij de echte biljetten, hetgeen sterk tot uitdrukking komt1 bij den bovenrand en de woorden „De Nederlandsche Bank", de pet van den „ouden man" is vlak in plaats van ge plooid, terwijl de baard onduidelijk is af gedrukt. Achterzijde: de voorgekomen exemplaren dragen de serieaanduiding 071529 en den datum 4 April 1938. Verwacht kan worden, dat, althans eenige verdere exemplaren de zelfde serieaanduiding en datum zullen dragen, maar vcor herkenning mag hierop toch niet uitsluitend worden afgegaan. De rozetten van paarse en groene banden (links en rechts naast den datum) zijn on rustig door de te breede en niet passende witte zoomen tusschen het paars en het groen. De letters van de strafbepaling zijn sterk geschonden en ten deele onleesbaar. Watermerk: op den achterkant is ter plaatse van het witte vak een watermerk- imitatie aangebracht welke aan de achter zijde bezien te sterk naar voren komt en bij doorzicht als een donker beeld verschijnt. Papier: het papier voelt diK en zacht aan. Indien een dergelijk biljet wordt aange boden dient daarvan onmiddellijk aan de politie kennis te worden gegeven, zoo mogelijk onder aanwijzing van den aan bieder. DE NIEUWE LUCHT VERBINDING MET NOORWEGEN. Noorsche posterijen geven een speciaal poststempel. Op 1 Juni a.s. wordt de nieuwe luchtlijn AmsterdamKristiansahdOslo geopend, welke door de K. L. M. in samenwerking met de Noorsche luchtvaartmaatschappij Det Norske Luftfartselskap zal worden gevlogen. Zoowel uit Amsterdam als uit Oslo vertrekt op dien openingsdag een vliegtuig van het type Douglas DC-2. De post, welke van Noorwegen met dit vliegtuig meegaat, zal van een bijzonder poststempel worden voorzien. Om dit stempel te bekomen, dient men als volgt te werk te gaan: Brieven of briefkaarten moeten voor zien van het adres van bestemming en onge- frankeerd worden opgezonden aan den vertegenwoordiger der K. L. M. te Oslo, den heer W. ten Hooven, p/a Det Norske Luft fartselskap, F red Olsen's Gate 2, Oslo, echter vergezeld van een internationale ant woordcoupon. Deze brieven moeten den vertegenwoor diger der K. L. M. te Oslo uiterlijk op 29 Mei hebben bereikt. Hij zal dan zorgdragen voor de frankeering met Noorsche post zegels en voor verzending op 1 Juni d.a.v. naar het adres, dat op de opgezonden enve loppe voorkomt. TELEGRAM VAN DEN JOURNALISTEN KRING AAN DEN BELGISCHEN PERSBOND. Het bestuur van den Ned. Journalisten kring heeft het volgende telegram aan den algemeenen Belgischen persbond te Brus sel gezonden: „Ter gelegenheid van het bezoek door onze koningin aan Uwen koning te brengen, stelt de N. J. K., indachtig aan de hoogge stemde boodschap, welke U bij het bezoek van koning Leopold aan koningin Wilhel- mina tot den kring hebt willen richten, prijs op een collegialen groet aan de Bel gische journalisten. De pers in onze landen wordt gelijkelijk geleid door liefde voor vrijheid en ver draagzaamheid. Zij is de vrijheid van drukpers waardig. De beide landen, zich verheugend in een traditie van zelfbestuur, zijn elkaar allengs beter gaan begrijpen, mede dank zij de voorlichting der pers. Zoo zijn gemeenschappelijke gevoelens en wederzijdsche vriendschap ontstaan. Door oplossing van het Rijnvaartprobleem zijn moeilijkheden uit den weg geruimd, waar door opnieuw mogelijkheden geschapen zijn om nader tot elkaar te komen. De pers in België en Nederland moge het hare blijven doen in het belang van de vriendschap tusschen de beide buurlanden en van de samenwerking der volken in het algemeen". CLANDESTIENE DISTILLEERDERIJ ONTDEKT. Gepantserde smokkelauto in beslag genomen. Gistermiddag hebben ambtenaren der accijnzen, die vermoedens hadden gekre gen, dat in een huis aan de Kerkakker- «traat te Eindhoven een clandestiene dis tilleerderij in werking was, hier een inval gedaan. Zij vonden inderdaad een volle dige stookinrichting voor gedistilleerd. Zij legden op deze installatie de hand en na men tevens een tiental mandeflesschen met de vervaardigde vloeistof in beslag. Zij zetten hun onderzoek voort en kwamen tot de ontdekking, dat in een schuur bij den buurman een gepantserde smokkelauto was geborgen. Daar het bezit van zulk een ver voermiddel bij de wet is verboden, werd ook dit vehikel in beslag genomen. Tegen twee personen is proces-verbael opgemaakt. BOERENHUIS TE BLANKENHAM AFGEBRAND. Vannacht is door onbekende oorzaak het kapitale boerenhuis van den heer Sake van den Berg aan den Lageweg te Blankenham (Ov.) totaal afgebrand. De bewoners, de gebroeders van der Berg, werden in hun slaap door het vuur verrast, doch wisten zich in veiligheid te stellen. De geheele inboedel en een groote hoe veelheid hooi werden door het vuur ver nield. De bijgebouwen bleven gespaard. De brandweer van Kuinder verleende assisten tie. Verzekering dekt de schade. Gevraagd: 10 meter rioolbuis, door gang 50 c.M. Brieven onder letter C 903 bureau van dit blad. Te koop gevraagd: een modern wan delwagentje. Brieven onder letter B 902 bureau van dit blad. Te koop: z. g. a. n. dames-, heeren-, meisjes- en jongensrijwielen, eiken leeftijd, billijke prijzen. Fa. S. en J. COERSEN. Rijwielhandel, Vrouwenstraat 12. Alkmaar. Te koop z. g. a. n. licht geel linnen met rubber binnenvoering Dames regenjas. maat 42. KEN NEMERSTRAATWEG 70 E Te koop gevr. z. g. a. n. kinderwagen. KOEDIJK 219. Te koop: 30 zijden Palingfuiken en een Heerenrijwiel. Te koop gevraagd Taanketel. H. J. KEESEN. Zeglis 21, Alkmaar. Stofzuiger te koop zoo goed als nieuw, 125 volt. voor spotprijs met garantie. VOGELENZANG 10. Alkmaar. (Zijstraat Ker.nemersingel). Te koop: een gebruikt Damesrijwiel Gazelle met remnaaf, hoog model, als nieuw 19.50. bij R. GEUS, Koorstraat 13, Alkmaar. Waterdichte kampeert tent (8 pers.) te koop aangeboden. Br. onder letter D 904 bureau van dit blad. Te koop uit nette inboedels: prima veerenbed voor 7.50, kapokbed 3.5', Lits jumeau 12.50, mooi vast kleed, pracht Duitsche piano. Inkoop van inboedels. Dekker, Spoorstraat 5. Z. g. a. n. Thermometers vanaf 15 ct., Koortsmeters goedgek. 8C cent. De Hygiënische Artikelenwinkel ..Hygiena", Achterstraat 45. Tel. 2052. Te koop: prima Handnaaimachine m. gar. voor ƒ11. pracht Singer trapnaai- machine (koopje), Naaimachines van af 5. Nergens zoo goedkoop. DEKKER. Spoorstraat 5. Te koop gevraagd: een Strandwagen. LELIESTRAAT 9. Te koop: IJskast en marmeren étalage opstand. STUARTSTRAAT 50. Handnaaimach. met gar. 5-10 en 15 gulden, luxe trapmach. 45, Singer schoenm. mach. a. n. 20. losse traptoe- stellen, 5 en 10 guld. Naalm.-rep.-inr. Guus Kliinnen, Hofdijkstraat 13. Gebruikte Motorrijwielen te koop. „HET EYSINKHUIS", NIC. RUITER, Dijk 20, Alkmaar. KINDJE VAN 15 MAANDEN NA MISHANDELING OVERLEDEN. De Amsterdamsche politie heeft gisteren klaarheid weten te brengen in het drama, dat zich te Amsterdam Vrijdagavond j.L heeft voltrokken, aldus het Vbld. Een een- en-twintig-jarige man heeft zijn 15 maan den oude zoontje, omdat het in zijn bedje aanhoudend lag te huilen, met het hoofdje op zoo hardhandige wijze in het kussen ge drukt, dat het knaapje spoedig daarop is overleden. Aanvankelijk dacht men aan een ongeluk, doch het politieonderzoek wees uit, dat van een ongeluk geen sprake kon zijn. De va der en de moeder (de laatste is pas 18 jaar oud) werden gearresteerd. Gistermiddag heeft de vader tegenover den inspecteur D. W. Smits, een bekentenis afgelegd. Hij was Vrijdagavond uit den militairen dienst met verlof thuisgekomen en had het kind alleen aangetroffen Het lag te huilen en het geschrei maakte hem zoo boos, dat het kindje met het hoofd i n het kussen heeft gedrukt tot het geen teeken van le ven meer gaf. Aan zijn vrouw vertelde hij niets van het gebeurde. Pas later heeft hij haar ingelicht. Hij zal wegens mishandeling, den dood ten gevolge hebbende, voor den Officier van Justitie worden geleid. NOODLANDING VAN DUITSCH MILITAIR VLIEGTUIG. Gistermiddag heeft een Duitsch militair vliegtuig te Dalen eert noodlanding ge maakt. De bestuurder, een leerling-vlieger van de vliegschool te Halle, verklaarde den koers te zijn kwijtgeraakt. Het vliegtuig werd onder bewaking gesteld. Dank aan het spoorwegpersoneel. - De directie der Nederlandsche Spoorwegen heeft de volgende dienstorder tot het perso neel gericht: „Nu de invoering van de nieuwe dienst regeling van 15 dezer met de daaraan ver bonden moeilijkheden zoo vlot verloopen is, voelen w(j behoefte om het personeel, dat zoowel bij de voorbereiding als bij de uit voering betrokken is geweest, onzen dank te betuigen voor de voorbeeldige wijze waarop het zijn taak verricht heeft". TE VER NAAR LINKS UITGEHAALD. 81-jarige man aangereden en doodelijk gewond. Gisteravond is te Bodegraven bij het pas- seeren van twee auto's, waarbij een vracht auto te ver naar link* uithaalde, de 81-ja- rige J. Spaargaren overreden en zoo ern stig gewond, dat hij korten tijd later aan zijn verwondingen i* overleden. Om kwart over zes reden op den Goud- schen straatweg, vlak b(J Bodegraven, een personenauto en een vrachtwagen in de richting Goude. Uit tegenovergestelde rich ting kwam een voetganger, de 81-jarige J. S., die uiterst rechts van den rijweg vlak langs den grasberm liep. Bij het paaseeren van de beide auto's werd de oude man door de linker voorzijde van de vrachtauto ge grepen en met een hevigen smak tegen den grond geslingerd. S. bekwam ernstige ver wondingen aan het onderlichaam en een der armen. Na door twee dokters ter plaat se te zijn verbonden, is het slachtoffer naar een der ziekenhuizen in Goude overge bracht, waar hij eenige uren na aankomst is overleden. Het stoffelijk overschot is door de politie in beslag genomen. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitr. bereikten de Reiger Ban- doeng, de Uil Rangoon en de Wielewaal Athene. Op de thuisr. landde de Oehoe te Basra en de Pelikaan te Medan. D 50) Hoe hij gesteld was op zulk souvenirs, dat hij alle plekjes, waar hij geweest was, gefotografeerd had, en dat hij van alle menschen, waarmede hij kennis maakte, foto's moest hebben en dat het nu juist een mooie gelegenheid was, om zijn \ei zame ling weer eens aan te vullen. Lord Milbor- ne probeerde niet om zijn tegenzin te ver bergen. toen hij bemerkte, dat zijn vrouw Chitterwick door haar optreden nog aan moedigde. Zü was bijna even fanatiek al* hij; zij gaf ieder zijn plaats aan, stelde al door weer andere groepen samen. Het was geen aangenaam kwartiertje Vuurrood, maar erg tevreden trok Chit terwick zich met zijn twee films terug; hU deed zijn best om de blikken var. zijn gastheer te ontwijken en ontvoerde Mouse onder voorwendsel, dat hü hulp noodig had bü het ontwikkelen. Zoodra z« echter uit het gezicht waren, bracht hij hem naar zyn eigen slaapkamer. ,,Ik wist heelemaal niet, dat u zoon groote fotograaf was", zei Mouse en zag met verbazing dat Chitterwick de deur op slot deed. „Dat ben ik ook niet", zei Chitterwick, „maar ik hoop, dat ik net zoo goed op een knopje kan drukken, als ieder ander. Ik heb dit toestel gisteren gekocht, alleen om vandaag die kiekjes te maken. Uw zuster heeft mu heel goed geholpen. Ik hoop ten minste, dat ze gelukt zijn. Uw zuster zei, dat ze er verstand van had en daarom kan het zün, dat het. nog iets wordt". „Ik heb wel gezien, dat zij de nieuwe film er in deed", zei Mouse langzaam. „Dat vond ik ontzettend moeilijk", zei Chitterwick, „niettegenstaande ik gister avond op mgn slaapkamer nog geoefend heb". Mouse keek hem aan. „Vooruit, mijn heer Chitterwick. Daar steekt wat achter, dat ik nog niet door heb. Wat is dat?" Chitterwick antwoordde niet dadelük. HU ging zitten, sloeg zün arm'en over el kaar en zag er buitengewoon ernstig uit. „Natuurlek was het een smoesje. Ik heb die foto's noodig". „Maar waarvoor dan?" „Wel", zei Chitterwick ernstig. „Ik ge loof, dat ik den man gevonden heb, die in Picadilly Palace de rol van majoor Sin clair heeft gespeeld". „Ach neen?" zei Mouse tamelük onnoo- zel. „Er is er toch maar één, die er voor in aanmerking komt, is het niet? Ik heb hem al een heelen tijd in verdenking. Alles hing feitelijk van zün neus af. Zoo gauw als ik hem zag, was ik er zeker van". „Benson?" zei Mouse ongeloovig. „Maar zün stem dan. Hü is toch op en top Ameri kaan; als er één Amerikaan is, dan is hü het. Hü zou juffrouw Sinclair geen oogen- blik misleid hebben". „HU is tooneelspeler, maar een slechte. Hü overdreef san de telefoon het Oxford- accent van Eccles, hü overdreef vanmor gen zün Amerikaansche accent; toen hü dat merkte, deed hü het een beetje minder, hebt u dat niet gehoord?" „Maar hü was toen toch in Amerika!" „Is dat zoo?" vroeg Chitterwick. „Dat wil ik nu juist uitvisschen en daarom heb ik die foto's noodig. Als hü omstreeks den tüd van den moord hier was, zal hü beslist direct daarna weer teruggegaan zün. Ik wil zün foto's aan de bedienden van verschil lende reisbureaux laten zien en vragen of hü op dien datum 'n hut besproken heeft!" Al had Chitterwick met tegenzin, onver schilligheid en wantrouwen in z'n capaci teit als detective, deze zaak op zich geno men, zün verlegenheid was thans heele maal verdwenen; hü sprak met een onge kende energie, en het was duidelük, dat het geval hem heelemaal bezig hield. „Ik ga mee", zei Mouse dadelük. „Hoe eerder, hoe beter. Ovér vüf minuten als u wilt. Maar eerst moeten wü Judith het goe de nieuws laten weten". „Vindt u?" Chitterwick aarzelde. „Kük eens, wü hebben nog geen zekerheid. Vindt u niet, dat het beter is, dat wü er nog mee wachten, tot wü haar een feit, inplaats van 'n nieuw vermoeden kunnen meedeelen?" „Dat zou ze ons nooit vergeven", verze kerde Mouse hem. „Nu, misschien hindert het ook niet". Toch draalde Chitterwick nog een beetje. „Wilt u het haar zeggen, terwijl ik uw zus ter mün excuus maak, voor dit wel heel korte bezoek?" Mouse stelde grootmoedig voor, dat Chit terwick het goede nieuws zelf overbrengen zou, omdat hü toch op het idee gekomen was; maar deze ging vlug, met een paar woorden als „We moeten de auto in de ga ten houden tot u komt", naar Lady Mil- borne, terwijl hü de films angstvallig in zün zak vasthield. Mouse had blükbaar zün list niet doorzien. Nog geen tien minuten later waren ze al weer op weg. Mouse vertelde dat Judith met groote be langstelling naar Chitterwick's conclusie geluisterd had, maar dat zü niet erg over tuigd was. Toch had zü gezegd gedurende hun afwezigheid op den verdachte te zul len letten. TUdens den tocht scheen Chitterwick zich aan zün gedachten, die blükbaar niet erg opwekkend waren, want hü zuchtte her haaldelijk, over te geven. Mouse respec teerde zün zwijgen en hield eveneens zün mond; de eerste vüftig K.M. liet Chitter- wich maar twee dingen los; ten eerste, dat ze de foto's konden gebruiken om bü ver schillende tooneelkappers uit te zoeken of iemand ongeveer op dien datum een roodc pruik gekocht had en het tweede was het voorstel, om niet zoo hard te yden, daar zü dien avond bezwaarlijk nog met hun onderzoekingen konden beginnen. Zü kwamen voor zessen nog in Londen en Chitterwick dirigeerde zün chauffeur naar den winkel, waar hü zün toestel ge kocht had en gaf zün films af om te laten ontwikkelen. „En van de vierde foto van deze film, wilde ik een vergrooting heb ben en ook een van de derde van die", voegde hü er aan toe, nadat hü in zün no titieboekje gekeken had. „Zü moeten ech ter van avond nog gemaakt worden, want ik heb ze morgen al heel vroeg noodig'". „Ik ben bang, dat wij die vergrootingen van avond niet meer klaar kunnen kry- gen", bracht de verkooper in het midden. „Ik kan u de opdracht van Scotland Yard laten zien, als u wilt", zei Chitter wick in strijd met de waarheid. De verkooper keek hem aan. „Is het werkelük zoo gewichtig?" Chitterwick verzekerde hem met den noodigen nadruk, hoe gewichtig het wel was, gaf verder nog naam en adres op en verliet den winkel toen men begon met de rolluiken neer te laten. Daar het toch te laat was om nog iets te beginnen, nam Mouse hem mee naar zün club, waar zü een flink aantal borrel* dronken, en dien avond gingen zü naar een revue. Chitterwick had voor het eten, even Chiswick opgebeld om mede te deelen, dat hü een gast mee zou brengen. Het was zoo wat twaalf uur toen zü thuis kwamen, waar tot hun groote verbazing Judith op hen zat te wachten. „Ik kon gewoon niet anders", zei ze. Ik weet wel dat ik beloofd heb om Benson in het oog te houden; ik weet ook dat ik mün post in de steek gelaten heb; ik weet dat ik gedaan heb, zooals ik juist niet had moeten doen, maar ik moest eenvoudig hier naar toekomen, om te zien hoe het ermee stond. Kom münheer Chitterwick, vertelt u eens. Is alles opgelost?" Chitterwick lachte wat nerveus. Er zat nu een heel andere Judit htegenover hem. dan de vertwijfelde, half hysterische vrouw van gisteravond. „Ik hoop het mevrouw Sin clair". (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7