l 1 De koningin bezoekt Brussels stadhuis. Samenwerking van de kleine staten thans noodiger dan ooit. Groot enthousiasme der Brusselsche bevolking. Programma van vandaag. Gala-voorstelling in de Muntschouwburg. Het stemmen door tewerkgestelden. Verzuimen worden vergoed. Wettelijke werkloosheids verzekering. Advies van den Hoogen Raad van Arbeid. Tuinfeest in koninklijk park te Laeken. Belgische upper ten vertegenwoordigd. %&&ooooojiitdiopCOQCCUttHUb ooooooo» TWEEDE BLAD (Van onzen specialen verslaggever). BRUSSEL, 24 Mei. In statigen tred schrijdt tegen het middaguur de eerbiedwaardige stafdrager van de Brusselsche vroedschap de indrukwekkende gothische zaal van het Raadhuis binnen en plechtig kondigt h(j aan: „Leurs Majestès". Hier klinkt geen gejuich en handgeklap zooals tevoren toen de koninklijke stoet uit de Heuvelstraat de Groote Markt opzwenkte; diep buigen de Brusselsche autoriteiten en gracieus maken hun dames haar réverence, wanneer de koningin, gekleed in brokaat gouden gewaad met langen sleep de historische zaal betreedt. Langs de wanden ziet men al wat meetelt in Brussel en omgeving: De Gouverneur van Brabant, de burgemeesters der Brusselsche voorsteden, Schepenen en leden van den Raad. allen in ambtsgewaad, de borst bezaaid met fonkelende eereteekenen. Burgemeester Max gaat spreken, en het kan niet worden misverstaan wanneer hij in rond Neder- landsch zegt: In geen ander tijdperk hebben de kleine staten meer dan thans voor de bedreiging van het ruwe geweld de noodzakelijkheid gevoeld nader tot elkaar te komen en elkaar te helpen. Afzondering zou voor hen den dood beteekenen. Het wederwoord van de koningin ademt denzelfden geest: Inderdaad behooren wij niet alleen in wederzjjdsche achting en vriendschap samen te leven maar ook en vooral in bewogen tijd als thans eendrachtig alles te bevorderen wat tot het algemeen welzijn der menschheid kan bijdragen, en zooals de koning het tegenover den burgemeester van Anfsterdam uitdrukte, „met alle middelen te ijveren voor den vrede onder alle volkeren", immers, „aldus handelende zullen wij Belgen en Nederlanders van heden de beste traditiën handhaven van onze voorvaderen die met de taaie vasthoudend heid, welke hen kenmerkte, gepaard aan een nuchterheid die geestdrift voor een goede zaak niet uitsloot, hun streven gericht hielden op vrijheid, vrede en welvaart". Dan breekt het ontroerendste moment van dezen dag aan: Een jubelende men- schenmenigte dicht opeen gepakt op de Groote Markt. De schitterende gilde- huizen, die van beneden tot den top van de rijkgebeeldhouwde gevels plaats bieden aan wuivende en juichende Brusselaars; in het midden van het Plein schoolmeisjes die, zwaaiend met roode, witte en blauwe zakdoekjes een golvende Nederlandsche driekleur vor men en op het balkon van het eeuwenoude raadhuis de koningin en koning Leopold lachend en dankend voor dezen vloed van niet te breidelen enthousiasme die ruischt en golft langs de bevlagde gevels der middeleeuwsche huizen. Het Guldenboek. In het kabinet van den burgemeester, een der schoonste vertrekken van het Raadhuis, rondom bekleedt met weergalooze gobelins, toekent de koningin het Guldenboek, maar vóór zij den penhouder opneemt bladert zij in gedachten verzonken de bladzijden terug tot zij vindt de plek waar zij eens, in 1911 onder heel andere omstandigheden het Ko ninklijk Wilhelmina zette naast de handtee- kening van haar Gemaal. Op de binnenplaats van het raadhuis staan drie vrouwen uit het volk, bloemenverkoop- sters van de Groote Markt, gerimpeld, ver weerde gezichten, oude gelapte japonnen, hoeden van de mode 1890. Maar geen gen darme haalt het in zijn hoofd hen weg te jagen, al ligt er een scherp contrast tusschen dé schittering van goudgalon en het ge- ruisch van dure japonnen en dit schamele groepje van drie. Brussel heeft, als elke stad, haar traditie en zoo kan het gebeuren dat drie vrouwen uit het volk, wanneer de koningin passeert, naar voren treden en haar een bloemenhulde aanbieden van ro zen en anjelieren, een schitterende ruiker die zij nog draagt wanneer zij straks het rijtuig weer gaat bestijgen. Burgemeester Max stelt de vrouwtjes voor en lachend drukt de koningin hen de hand. De oudjes haar woordvoerdster telt bij na negen kruisjes zijn er confuus van. „Uw koningin is een edele vrouw", zeggen zy. Inmiddels laten de klokken van het raad huis hun bronzen geluid klinken over het Plein, dat te gloeien ligt in den feilen zonne schijn. Op de hcogste verdieping van het aan den overkant gelegen Broodhuis laten trompetten het Wilhelmus hooren; de be reden gendarmerie rijdt uit de binnenplaats het plein weer op, in haar midden het open rijtuig met de vorstelijke personen waarop zich wederom tienduizenden paren oogen richten. De schoolmeisjes wuiven ditmaal met oranje-vlaggetjes en zoo overweldigend klinkt het gejubel van de opeen gepakte massa, dat de radioverslaggever achter ons zijn reportage maar staakt en de microfoon naar buiten draait: „Luistert u zelf maar dames en heeren, dit enthousiasme is wer kelijk onbeschrijfelijk", en zoo is het inder daad, de Brusselaar is volkomen uit den plooi geraakt en tot de laatste koets ver dwijnt in de Heuvelstraat galmt zijn juich kreet: „Leve de koningin, vive la reine!" De koningin verlaat te 10.15 uur Brus sel-Noord per koninklijken trein, om zich naar Luik te begeven, waar zij te 11.30 uur aankomt. Zy bezoekt de Internatio nale Tentoonstelling van Watertechniek, alsmede het Nederlandsche Paviljoen op deze tentoonstelling. De lunch heeft op deze tentoonstellingsterreinen plaats. Te 16 uur verlaat zij Luik met bestemming naar Brussel, waar zij te 17.10 uur aan komt. Te 21 uur heeft in de salons van het Nederlandsche Gezantschap een gala diner plaats, dat door de koningin aan koning Leopold wordt aangeboden. Des avonds werd in de Muntschouwburg een gala-voorstelling gegeven, die door de koningin en koning Leopold werd bijge woond. Zij waren gezeten in de koninklijke loge, waar zich ook bevonden de groot-maar schalken van beide koninklijke huizen, de Nederlandsche gezant en enkele ordonnance- officieren. Zooals hij reeds van het begin van het koninklijk bezoek af had gedaan, hield de koning zich ook nu weer met de grootste be scheidenheid als het ware op den achter grond, om alle eerbetuigingen uitsluitend naar koningin Wilhelmina te doen uitgaan. Toen na de acte uit „Orphée" het doek v.el, gaf zij het sein tot applaus. Tijdens een pauze begaven de koningin en de koning zich naar den foyer, waar de thee werd ge bruikt en verschillende personen aan de koningin werden voorgesteld. Toen na de uitvoering van het ballet van Tschaikowsky de koninklijke personen zich van hun zetels verhieven, teneinde de zaal te verlaten, klonken weer langdurige ovaties die minutenlang aanhielden. Het orkest speelde het Wilhelmus en de Brabangonne, die daverend werden toegejuicht. Hiermee was de tweede dag van het ko ninklijk bezoek ten einde. HET WETSONTWERP BETREFFENDE DE PERSVRIJHEID. Dagbladpers verzoekt uitstel van behandeling. Het bestuur der vereeniging van uitge vers van dagbladen „De Nederlandsche Dagbladpers" heeft tot den minister van justitie het verzoek gericht de verdere be handeling van het wetsontwerp betreffende de nadere voorzieningen ter bescherming van de openbare orde, uit te stellen tot na het zomerreces, opdat het onderzoek, dat thans door de vereeniging met betrekking tot dit voor de dagbladpers zoo uitermate belangrijke ontwerp wordt ingesteld, niet overhaast behoeft te geschieden en waar noodig en wenschelijk ook nog overleg zal plaats vinden. Het bestuur der Nederlandsche dagblad pers, dat, evenals de minister, de persexces sen, waarbij te kwader trouw misbruik gemaakt wordt van de vrijheid van open bare meeningsuiting, scherp afkeurt, acht 'n grondig onderzoek niettemin noodig, om dat het in het voorgesteld wetsontwerp ge varen ziet voor de persvrijheid in het al gemeen, afgezien nog van de vele andere bezwaren, welke aan het ontwerp kleven. FELLE UITSLAANDE BRAND IN DE HOOFDSTAD. Pension in de asch gelegd. Aan de Oudezijds Achterburgwal in één der oudste stadsgedeelten van Amsterdam, heeft gistermorgen in een pension een felle, uitslaande brand gewoed. Het pension, dat op de tweede verdieping van het perceel 211 is gevestigd en de daarboven gelegen vlie ring werden door het vuur volkomen ver nield. Met zes stralen, waarvan twee via de daken van aangrenzende perceelen en één via een ladderwagen werden geleid, had de brandweer onder leiding van den hoofd brandmeester W. de Boer het vuur na ruim een kwartier geheel ingesloten. Het vuur moet volgens de verklaringen van de pensiongasten zijn ontstaan in een kamer aan de voorzijde, waar een petroleum stel stond te branden. De bewoner van deze kamer zou het toestel per ongeluk omver hebben geworpen, met het gevolg, dat de kamer in een oogwenk in lichter laaie stond en aan blusschen niet meer viel te denken. Een andere pensiongast er waren er totaal vier die ziek in bed lag, kon tijdig in veiligheid worden gesteld. Voor de pensiongasten beteekende de brand een groote schade, want geen hunner is verzekerd. De minister van Sociale Zaken heeft aan de inspecties der werkverschaffing een rondschrijven gericht, waarin hij de aandacht vestigt op de regeling voor te werkgestelden die hun stemplicht moe ten vervullen. Het schrijven luidt als volgt: a. Voor zoover de werkverschaffing ligt in de gemeente, waar de tewerkgestelden hun stemplicht moeten Vervullen, vangen de werkzaamheden op den dag van de stem ming aan uiterlijk om 10 uur v.m. Vergoed worden twee uren, berekend naar de voor die gemeente geldende loonnorm(en), b. Indien de werkverschaffing buiten de gemeente ligt en de arbeiders eiken dag op en neer gaan, wordt door de inspectie in overleg met het gemeentebestuur in elk voorkomend geval vastgesteld, hoe laat de arbeider op den dag der verkiezing uiterlijk op het werk moeten zijn. Slechts het aantal verzuimuren, door de inspectie bepaald, mag worden vergoed en wel op de basis van de voor de gemeente geldende loonnorm(en). Vervolgens geeft de minister aanwijzin gen voor kamparbeiders, die door de ligging van kamp in bizondere omstandigheden verkeeren. De overige tjamparbciders behoeven, voor zoover zij in de week, waarin de datum van hun stemming valt, naar huis zouden reizen, die zelfde week de terugreis naar het kamp niet te aanvaarden. Voor zoover zij in de week, waarin de datum van verkiezingen in hun gemeente valt, volgens de gewone reis- regeling niet naar huis zouden reizen, keeren zij den dag na de verkiezing naar het kamp terug, per reisgelegenheid, waarmede zij anders op Maandagochtend naar het kamp reizen. Aan alle hier bedoelde kamparbeiders mag over de uren van verzuim een vergoe ding toegekend worden op den grondslag van het basisuurloon en het aantal verzuim uren. De Hooge Raad van Arbeid heeft Zater dag zijn 0e vergadering gehouden onder leiding van zijn voorzitter, prof. mr. P. J. M. Aalberse. De Raad heeft zijn advies vastgesteld met betrekking tot het voorontwerp-wettelijke regelen inzake de verzekering tegen gel delijke gevolgen van werkloosheid. De raad heeft zich daarbij allereerst eenstemmig uitgesproken vóór een wettelijke regeling van plichte werkloosheidsverzekering, doch verklaarde zich in groote meerderheid te gen het betrekken van de kleine zelfstan digen bij deze verzekeing, waarbij eenige leden het voorbehoud maakten, dat in de toekomst de mogelijkheid daartoe moet worden geopend. Vervolgens sprak de raad zich in over- groote meerderheid uit voor een verdeeling van de lasten tusschen werkgevers, werk nemers en overheid. Over den vorm der overheidsbijdrage bestond verschil van meening. Terwijl sommige leden de ver deeling der lasten aldus zouden wenschen, dat werkgevers, werknemers en overheid ieder 1/3 betalen, stond een aantal andere leden op het standpunt, dat de overheid eerst een bijdrage moet geven, wanneer de kosten van de verzekering een bepaalde grens overschrijden. Weer andere leden waren van meening, dat de overheid steeds 1/3 van de premies behoort te betalen, en daarnaast boven een bepaalde grens bij draagt. Eenstemmig was de Raad van oordeel, dat het voorontwerp terecht de mogelijkheid openlaat, dat de helft van de premie, voor zoover gedragen door het bedrijfsleven, door de werkgevers op de arbeiders kan worden verhaald. Een meerderheid van den Raad sprak zich ervoor uit, dat in de wet 'n maximum wordt opgenomen voor den op het be drijfsleven te leggen last. Terwijl een deel dezer leden hierbij dachten aan een uni form maxmum voor het geheele bedrijfs leven, wenschten andere leden voor de on derscheidene bedrijfstakken te differen tieeren. Ten aanzien van de kosten sprak de raad als zijn overtuiging uit, dat deze belangrijk grooter zullen zijn dan uit de memorie van toelichting zou kunnen worden opgemaakt. De meerderheid stond op het standpunt, dat het op den grondslag van het ontwerp niet mogelijk is, een wettelijke verplich ting voor de bedrijfsorganen in het voor ontwerp op te nemen om de'vakorganisa ties met een deel der uitvoering te belas ten. Een deel dezer meerderheid zou een der gelijke bevoegdheid ook niet wenschelijk achten. De meerderheid van den raad stel de voor de bevoegdheid van de bedrijfsor ganen om zulks te doen, uitdrukkelijk in 't ontwep op te nemen. Andere leden stelden hiertegenover, dat dit volkomen overbodig is, omdat men in de practijk volledige vrij heid heeft naar bevind van zaken dit on derwerp in de reglementen te regelen. TOESTAND VAN GENERAAL SNIJDERS VERERGERD. De toestand van generaal Snijders gaat langzaam achteruit. De krachten verminderen, doordat de patiënt ten gevolge van zijn hoogen leeftijd de uit putting niet te boven kan komen. (Van onzen specialen correspondent.) Het koninklijk paleis te Laeken, im posant gebouw te midden van een over weldigend natuurschoon, ommetelyke, smetteloos groene gazons, torenhooge gladstammige beuken, seringen en Rhododendrons in vollen bloei. Voor de toegangshekken officieren der gendar merie: „Votre carte, Messieurs"; de controle is buitengewoon scherp en wie niet in het bezit is van een persoonlijke uitnoodiging blijft buiten staan. Na onze entree wijzen officieren der gendarmerie den weg; rechercheurs staan onopvallend terzijde als niet geïnteresseerd toeschouwer. Minstens vijftien kassen zijn wij gepas seerd en dan staan wy plotseling in de enorm groote serre waar de vorstelijke per sonen zich met hun gasten onderhouden. „Tout Bruxelles" is hier aanwezig; hoofd en onderofficieren in gala-uniform, bestuur- deren van stad en gewest in stemmiger maar toch nog indrukwekkend ambtsge waad en verre in de minderheid in het een voudig jacquet de burgerlijke „bezoeker". De dames vormen ongewild of toch niet een expuize modeshow. De hoeden zijn óf heel groot, óf zeer klein, de japonnen zijn meest van kant of voile stof en reiken tot don grond. In het midden van de toren hooge koepel der ronde serre, waarin de palmen fantastische afmetingen bereiken, houden, terwijl zachte muziek H de vorstelijke personen cercle nWeerklio^. is gekleed in een wit kanten ko..^ paarse garneering; velen ~woitiJapon *n5 voorgesteld. Allerliefst zyn de bei?311 ha< kinderen van den koning De 0l%» het wit gekleede Joséphine CharW*' 'n wier, nog kinderlijk, gelaat men hI e fa van de beteurde Astrid terug viL ekk«» aan de hand haar broertje, prins heeft in een vlot matrozenpakje uudewi,n Z« staan eerst vlak bij Va(J wanneer deze zich tusschen zijn s bewegen, zoeken en vinden zij al??1*" *at nissen uit den hofkring. Konine t w sterk gebruind gelaat duikt nu daar op. Rustig onderhoudt hh zioh 11,11 autoriteiten en nu wy hem van z met de Lij kunnen gadeslaan, valt eens te°° dicht hoe buitengewoon vriendelijk ?n metr 's konings gelaatsuitdrukking s!"!\emer!l „Wanneer de koning mij de hand dn mij een vraag stelt, dan is het of ik t 411 over een oud-vriend sta, die mij ke*. mijn jeugd", vertrouwt ons één der mij ecu viaag aten,, aan is het of ik t over een oud-vriend sta, die mh ke* mijn jeugd", vertrouwt ons één der R Slnds sche raadsleden toe. En dat is oneS?' een van de vele redenen waarom d vorst zoo'n voorname plaats inneem? hart van het Belgische volk. 111 11,1 In dé wandelgangen geeft' de Brussels upper ten elkaar rendez-vous. Minister t par, de onafscheidelijke sigaret in mond, tapt er een daverende mop n nister-president Pierlot, burgemeester *?1' en ook Styn Streuvels en Felix TL mans zijn aanwezig. Ongeveer een uur vertoefden de konin»- en koning Leopold temidden van de d zenden gasten. Bij hun vertrek schaard allen zich langs den wandelgang om Eerbiedigen groet te brengen aan de vors?? lyke personen. w" MINISTER PATIJN TE BRUSSEL. Hij dineert bij zijn Belgischen collega. Minister Patijn, heeft gisteravond met zijn Belgischen collega van buitenlandsche za ken, minister-president Pierlot, gedineerd. Hoewel hieromtrent geen zekerheid kon worden verkregen, wordt verondersteld, dat beide staatslieden van deze gelegenheid ge bruik hebben gemaakt om de tusschen België en Nederland hangende kwesties te bespreken, alsmede andere problemen van meer internationalen aard, welke beide landen interesseeren. BRANDKAST IN CAFETERIA LEEGGEHAALD. Buit was niet groot. De eigenaar van een cafeteria in de Kal- verstraat kwam gistermorgen vroeg tot de ontdekking, dat de brandkast, die op de tweede verdieping staat, open stond en het zich daarin bevindende wisselgeld een bedrag van circa f 100.was gestolen. Vijf zakjes met 500 munten, welke in de cafeteria gebruikt worden, had men onaan geroerd gelaten. De politie van het bureau Singel, die on middellijk een nauwgezet onderzoek heeft ingesteld, constateerde, dat de brandkast niet was geforceerd, maar dat zij" op nor male wijze was geopend. Ook zijn nergens sporen van verbreking of van inklimming gevonden. ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG TE BARNEVELD. Vrachtauto versplinterd. Op den onbewaakten overweg aan de Nijkerweg tte Barneveld is gisterochtend om ongeveer half tien een vrachtauto be stuurd door J. W. Klarenbeek uit Barna" veld aangereden door een locomotor komende uit de richting Amersfoort D<! wagen werd op het afgaande spoor ee drongen, doch bleef onbeschadigd. De chauffeur, die geen letsel had ge kregen, bleef eenigen tyd versuft in de auto zitten. Plotseling zag hij uit de richting Am sterdam twee aaneengekoppelde locomo- tieven in snelle vaart naderen. Hij had nog juist den tijd uit de auto te springen en zich langs de spoorlijn in veiligheid te stellen. Onmiddellijk daarop werd zijn auto door de locomotieven totaal versplinterd. Het uitzicht ter plaatse is goed. KUNSTSCHILDER E. R. D. SCHAAP OVERLEDEN. Gisteren is in zijn woning te Ankeveen in den ouderdom van 77 jaar overleden de bekende kunstschilder E. R. D. Schaap„ oud voorzitter van de vereeniging „St. Lucas'1 en officier in de Orde van Oranje Nassau. Vrijdag 26 Mei. HILVERSUM, 301,5 M. (8.—12.— 4.—7.30 en 9.—12.— VARA, de AVRO van 12.4.en de VPRO van 7.30—9.—). 8.— Gr.pl. (8.16 Ber.) 10.VPRO-morgenwyding. 10.20 Leden van het Kon. Vlaamsch Conservatorium „Consonant" (opn.) 10.50 Rep. van het vertrek van H. M. de koningin uit Brussel. 12. De Twilight Serenaders en solist. (12.30 Ber.) 12.45 Gr.pl. 1.30 Avro- Amus.-orkest. 2.15 Disco-causerie. 3.Ensemble Jonny Kroon. (3.45 Ber.) 4.Gr.pl. 5.Voor de kin deren. 5.30 Esmeralda. 6.De Ramblers. 6.28 Ber. 6.30 Letterkun dig overzicht. 6.506.55 Gr.pl. 7. VARA-kalender. 7.05 Reizen en trekken, cyclus. 7.23 ANP-ber. 7.30 Ber. 7.35 De beginselverklaring van de Centr. Commissie voor het Vrijz. Protestantisme) causerie. 8.Zang. en piano. 8.30 Folkloristische Pink stervreugde in kinderspel en volks vermaak, lezing. 9.VARA-orkest en soliste. 9.45 Gr.pl. 10.Zang met orgelbegeleiding. 10,30 ANP- ber. 10.40 VPRO-avond wij ding. 11.Gr.pl. 11.30 Jazzmuziek (gr. pl.) 11.55—12.— Gr.pl. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (Alg. progr. KRO). 8.9.15 Gr.pl. 8.15 Ber.) 10.— Gr.pl. 11.10 Rep. van het vertrek /an H. M. de ko ningin uit Brussel. 11.30 Bijbelsche causerie. 12.Ber. 12.15 P. Wijn- appel's Strijkensemble. (1.1.20 Gr.pl.) 2.Orgelconcert. 3.So praan en piano. (3.153.30 Gr.pl.) 3.45 Gr.pl. 5.10 Peregrinos-orkest. (6,6.20 Land- en tuinbouwcause- rie en om ca. 6.30 ber.) 7.Ber. 7.15 Werkgelegenneid in naburige landen, causerie. 7.35 Gr.pl. 8. ANP-ber. 8.15 KRO-New Style Ar- tists. 8.50 Radiotooneel. 9.30 Verv. concert. 10.Rep. (opn.) 10.30 ANP-ber. 10.40 B. Balogh's orkest. 11.10—12— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.40—11.50 Gr.pl. 12.10 Orgelconcert. 12.35 H. Hall en zyn Band. 1.20 Empire Exchange, rauserieën. 1.35—2.20 Trioconcert. 2.453.05 De Gerard Zangers. 4.15 Sectie van het BBC- Northern Ireland-orkest m. m. v. solist. 4.45 Gr.pl. 5.10 Sportrep. 5.20 Gr.pl. 5.40 Michaeloff en zyn orkest. 6.20 Ber. 6.45 Vioolvoordr. 7.05 Parlementair overzicht. 7.20 Gev. progr. 8.20 Radiotooneel. 8.35 Van Phillips' twee orkesten en solisten. 9.20 Ber. 9.50 Het BBC- Harmonie-orkest. 10.30 Schotsche dansmuziek. 10.50 Gr.pl. 11.20 E. Carroll en zyn Band. 11.50 Nieuws uit Canada. 11.55 Gr.pl. 12.10 12.20 Ber. RADIO PARIS, 1648 M. 11.20 Het Giardino-orkest. 12.30 Zang. 1.25 Gr.pl. 2.35 Zang. 3.50 en 4.50 Piano- voordr. 5.25 Het Ortambert-kwartet en soliste. 6.35 Het Gouverné-koor (met toelichting). 7.20 Gr.pL 8.50 Radiotooneel. 11.2012.50 Nacht concert. KEULEN, 456 M. 6.50 Gr.pL 7.30 en 8.509.50 H. Hagestedt's orkest. 12.20 Fabrieksorkest. 1.35 Het Om- roepkleinorkest. 2.303.20 Populair concert. 4.20 't Omroepkleinorkest. 5.35 Het Omroepkoor en sprekers. 6.50 Gr.pl. 8.50 Het Omroeporkest en solisten. 10.55 O. Fricke's orkest en solisten. 12.203.20 Gev. nacht concert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Het Omroepdans- orkest. 1.50—2.20, 5.20—6.20, 7.20 en 8.20 Gr.pl. 9.20 Het Belgisch Nat. orkest en solist. 11.11.20 Gr. pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Het Radio-orkest en gr.pl. 1.502.20 en 5.20 Gr.pl. 5.35 Piano en viooL 6.35 Het Radio-orkest en solisten. 8.20 Gr.pl. 8.35 Het BBC-Symph.-orkest en -koor olv. A. Toscanini en solis ten. 10.30—11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Radiotooneel met muziek. 10.20 Ber. 10.40 Kwintetconcert. GEMEENTELIJKE RADI0DISTRI3UTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—10.20, Radio PTT Nord 10.20—12.10, Parijs Radio 12.10—12.20, Brussel VI. 12.20 14.20, Keulen 14.20—15.20, Luxem burg 15.20—16.20, Keulen 16.20— 17.20, Brussel Fr. 17.20—18.05, Radio PTT Nord 18.05—18.20, Mo- tala 18.20—18.35, Brussel Fr. 18.35 19.20, Luxemburg 19.20—20.20, Keu- ien 20.20—20.36 Lona. Peg. 20.35— 22.20, Brussel VI. 22 20—22.30, Boe- g. dapest 22. 30 -23.—, B' usel VL 2c..— V 23.20, Parijs R. 23.20- -24.—. V Lijn 4: Brussel VI. 8.—9.20, Pari)» Radio 9.20—9.30, Radio PTT Nord 9.30—9.50, Normandië 9.50—1035. Lond. Reg. 10.35—12.30, Droitwich 12.30—14.20, Lond. Reg. 14'20T 17.20, Droitwich 17.20—18.45, Lona. Reg. 18.45—19.20, Droitwich 19.20— 24.—. Lijn 5: Diversen. 0 Jj 3E mm

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6