J.B.Köster PINKSTER-AANBIEDINGEN Zomer-Artikelen. Dagblad-reclame is actueel. N.V. WAARBORG-COSTUUM Bad- Strand- Pic-Nic Artikelen tweede blad Ook Engeland sluit de grens voor vele groenten. Auto met kermisgangers tegen een boom gebotst. N.S.B.'ers doen overval op ijssalon te Amsterdam. De wilde-busd:ensten. OUDKARSPEL ZWAAG BROEK OP LANGENDIJK! EG MOND A. D. HOEF is hij frank en vrij, los van alle con ventie. Dan is het voldoende, dat z'n kleeding practisch is. Maar straks weer in het volle leven teruggekeerd, toont hij gaarne z'n goede smaak door het dra gen van een elegant Wsarborg-kleeding U «part» kleeding! COMB.KREYMBORG LANGESTRAAT MAGDALENENSTRAAT ALKMAAR Veldflessen in allum. uitvoering in fou- draal, met beker, vanaf 1.18 idem met grote beker en sthouderband 1.98 Rugzakken in div. afmetingen en modellen vanaf 35 ets. Fietstassen vanaf 24 cent tot 1.75 Bagagetassen vanaf 1.58 tot 4.75 Spiritusbranders vanai 25 ets. Theeketel met spirituscomfoor, in elkaar passend 1.85 Boterdozen met glazen inzet, vanal 39 ets. Opvouwbare Broodtrommeltjes vanaf 48 ets. Linnen Afwasbajcken 69 ets. Waterzakken 98 ets. Wasblikken 13 ets. Emaille bord met kroes, compl. 26 ets. Inschuifbare Bakelit bekertjes vanaf 12 ets. Zoutstrooiers 14 ets. Zonnebrillen vanaf 71 ets. Opzet Zonnebrillen om op eigen bril te dragen 15 ets. idem in étui 24 ets. Zonnekleppen 12 - 9 7£ ets. 12 ets. Motorbrillen Badmutsen vanaf 10 ets. Badriemen 25—15 ets Heren Badmutsen vanaf 19 ets. Pic-nic-couvert Vork en lepel 10 ets. idem met mes 39 ets. idem met roestvrij mes 49 ets. Pic-nic-pakket bestaande uit 1 laken, 4 bordjes en 4 servetten 20 ets. Tafelkleed met 10 servetten, div. kleuren 15 ets. Boterhampapier 3 rol 10 ets. Gelakte Bloemaieters vanaf 25 ets. Tuingieters zwaar gegalv. 73 ets. Tuinslang prima geribte kwal. per Meter 18 ets. Garnituur van 5 Meter slang, compl. met sproeier en waterdief, slechts 1.89 Grasmaaimachines vanaf 8.75 Gras- of Hegge- scharen vanaf 69 ets. Strand-opblaasballen Zwemgordels vanaf 19 ets. vanaf 29 ets. Strandemmertjes Strandschepjes Bootjes vanat 9 ets. vanaf 18 ets. vanat 5 ets. Langestraat - Achterstraat - Houttil. Telef. 4170. I» I. De Engelsche maatregelen inzake in voerbeperking van groenten, in ver band met het voorkomen van de colo- rado-kever in ons land. zullen naar het Vbld. verneemt, op 1 Juni a.s. van kracht worden en tot 30 September voortduren. Onlangs hebben te Londen tusschen Ne rf erlandsche- en Engelsche vertegenwoor digers van de regeeringen van beide landen besprekingen plaats gehad, omtrent de draagwijdte der regelen. Van Nederlandsche zijde is toen gepoogd de al te groote hard heid verzacht te krijgen en hoewel ten slotte een, naar omstandigheden, niet ge heel onbevredigend resultaat voor ons land kon worden bereikt, heeft Engeland niette min vastgehouden aan de vijftig-kilome tergrens. Dit beteekent dat aardaopelen en groen ten, planten met kluit, geteeld binnen een straal van 50 kilometer rond de besmet tingshaard, in genoemde periode niet zul len mogen worden ingevoerd Aanvankelijk is nog gepoogd, dat de grens tot 20 kilome ter zou kunnen worden teruggebracht, maar die hoop is ijdel gebleken Gelijk Duitschland heeft ook Engeland een certificaat ingesteld, dat als bewii« moet dienen, dat het in te voeren product vrij is van de colorado-kever en geteeld buiten het besmette pebied. De regeling geldt niet aleen voor Nederland, maar ook voor België. Duitschland, Frankrijk. Luxem burg en Zwitserland. Men moet aannemen dat de grenzen, door Dutschland aangegeven, thans ook voor Engeland gelden. Globaal omvat het de gehee'e Drovincie Zeeland, een groot deel vpn Brabant, de helft van Limburg, een deel van Zuid- Holland, een deel van de Vijf Heerenlan- den, ten zuiden van de Lek, en een enkele plek in Gelderland. Het noordelijk gedeelte van ons land valt er dus niet onder. De zuivere afbakening van het "ebied is even wel nog niet vastgesteld. Tuinbouwcentra buiten de besmette landsleden zullen hun producten kunnen blijven uitveren. DE MOORDAANSLAG IN DEN JORDAAN. Vrouw uit het ziekenhuis ontslagen. De vrouw, die Dinsdag in een woning in de Bloemstraat te Amsterdam door haar man met een nijptang en een scheermes aan hoofd en pols werd gewond, is gisteren weer uit hej Binnengasthuis, waarheen bei den waren overgebracht, ontslagen. De man, die door sneden in de pols ge poogd heeft zich van het leven te beroo- ven, moet nog eenigen tijd in het zieken huis blijven. De vrouw, die nog in zeer overspannen toestand verkeert, kon, evenmin als haar echtgenoot, nog niet nader worden gehoord. Vier dooden, drie zwaar gewonden. Gisteravond is pp den Tienrayschen weg te Horst een zeer ernstig auto ongeluk voorgevallen, dat aan vier personen het leven heeft gekost, ter wijl drie personen zoo ernstig werden gewond, dat drie van hen in levens gevaar verkeeren. Een groote zeven persoonswagen, geheel bezet met bruiloftsgasten, die in Meerlo naar de kermis waren geweest, reed op de terugtocht naar Horst om half tien ter hoogte van de boerderij ..he'oenij". wsar de weg een flauwe bocht maakt, met volle vaart tegen een boom. De gevolgen waren verschrikkelijk: alle inzittenden werden uit den wag^n geslingerd. Vier van hen waren op slag dood. De drie overigen werden zwaar gewond. De gewonden werden naar het St. An- thoniusziekenhuis te Horst overgebracht. De chauffeur van de auto, die het minst zwaar gewond was hij htri een ernstige hoofdwonde verd in den loop van den avond naar het ziekenhuis te Venlo ver voerd voor het ondergaan van een opera tie. De overige drie gewonden verkeerer, in levensgevaar. Met welke kracht de botsing plaats vond blijkt wel uit het feit, dat de bast van den aangereden boom tot een hoogte van 2H meter is geschild. De richtingwijzer is in den boom gedrongen. De auto is totaal vernield. De slachtoffers zijn de landbouwers C. Coer.en, C. in 't Zand en L. in 't Zand. allen uit Grubbenvorst en J. Vullins uit Helden. De landbouwers J. Simons en H. Titu lair, eveneens uit Grubbenvorst, werden, evenals de chauffeur L. Joosten uit Horst, levensgevaarlijk gewond. De politie heeft de resten van de ver nielde auto in beslag genomen. MINISTER ROMME BEZOEKT WERK VERSCHAFFINGSOBJECTEN. De minister van sociale zaken, prof. mr. Romme, heeft heden in de provincie Utrecht verschillende werken, die in werk verschaffing worden uitgevoerd, bezocht. Vergezeld van de heeren Meyer de Vries, regeerngscommissaris voor de werkver schaffing en ir. P. Boezaardt, rijksinspec teur voor de werkverschaffing in Utrecht, werd in de ochtenduren een langdurige toch gemaakt door de Geldersche vallei, waar vele honderden arbeiders, o.m. uit Amersfoort, geplaatst zijn bij de uitge breide ontwateringswerken, welke hier tot stand moeten komen. In den middag werd nog een bezoek ge bracht aan de bosschcn, onder Hooge- en Lage Vuursche, welke onlangs met het oog op de werkverschaffing door het departe ment van sociale zaken zijn aangekocht en onder beheer zijn gesteld var. den dienst van het staatsbosch beheer. Acht personen gewond, het meubilair vernield. Gisteravond om ruim tien uur is een groep van ongeveer twintig N.S.B.-ers den ijssalon „Koko" in de Rijnstraat te Amsterdam binnengedrongen. Zij hebben daar alles kort en klein gesla gen en acht personen verwondingen toegebracht. Tien van deze N.S.B.-ers zijn later op straat op aanwijzing van burgers door de motorpolitie aange houden en naar het bureau aan de Pie- ter Aertsstraat overgebracht In de Ijssalon, welke vrij veel wordt bezocht door Joden, bevond zich een dertigtal personen. Op een gegeven oogenblik ontstond er een woordenwis seling. die een vechtpartij ontaardde. Van buiten drong daarop een groep van twintig N.S.B.-ers binnen, die tafels en stoelen omver wierpen en het glaswerk stuksloegen. De aanwezigen werden met boksbeugels en gummistckken mishandeld, tengevolge waarvan zjj verscheidene verwondingen aan het hoofd opliepen. Een bezoekster kreeg een tafel tegen het hoofd, waardoor zij een hersenschudding opliep. De G.G.D. vervoer de haar naar het ziekenhuis. Op aanwijzingen van getuigen hield de politie een tiental individuen aan, onder verdenking van openl^ke geweldpleging met vereende krachten. Krachtiger optreden verwacht. Naar wjj van bevoegde zijde vernemen, ligt het in het voornemen, nu de Hooge Raad bij twee beschikkingen van J.l. Maandag artikel 39 van het reglement auto-vervoer personen 1939, het z.g. R.A.P., verbindend heeft geoordeeld, krachtiger tegen de wilde busdiensten en in andere gevallen van overtreding van dat artikel op te treden. HEIDEBRAND IN DE HARSKAMP. Veroorzaakt dcor een lichtkogel. Door een lichtkogel, welke tijdens een oefening van de in het infanterieschietkamp Harskamp gelegerde mariniers, werd afge schoten, is gistermiddag in het militaire terrein A. tusschen Harskamp en Otterloo brand ontstaan. Ongeveer driehonderd mariniers namen onder leiding van de aanwezige officieren het blusschingswerk ter hand, doch eerst na drie uur zwoegen was men den brand mees ter. Over een oppervlakte van 12 h.a. is de heide geheel afgebrand. HEVIGE BRAND TE AMSTERDAM. Verdieping en zolder uitgebrand Gistermiddag heeft een uitslaande brand Eewoed op de derde verdieping van percee: Heerengracht 377, bewrond door mejuf frouw Rebel, die echter afwezig was, aldus de Msb. De brand was ontstaan in een kast waar een brandend petroleumstel, met daar op een fluitketel, stond. Vermoedelijk is de vlam van het toestel opgetrokken, waardoor het vuur zich aan zijn omgeving kon mede- doelen. Het vuur sloeg voor uit de drie ramen van de woorkamer cp de derde verdieping en deelde zich mede aan de bovengelegen zolderverdieping. Ook de kroonlijst werd door de vlammen aangetast. Het kracht dadig optreden van de brandweer voor kwam echter verdere uitbreiding en reeds om ongeveer half vijf kon geseind werden, dat men den brand meester was. De vrij aanzienlijke schade de 3de ver dieping en ook de zolderverdieping zijn ge heel uitgebrand welke het vuur veroor zaakte, wordt niet door verzekering gedekt. MOTORSCHIP OP DE MAAS GEKAPSEISD Bemanning wist bijtijds op een sleepboot te springen. Gisteravond voer op de Maar ter hoogte van het kolenterrein van de gemeente het zeemotorsi heepje „Agir.a", Kapitein-eigenaar de 59 jarige H. E. Pattje uit Groningen. Het 332 bruto ton metende motorscheepje was even te voren uit de Lekhaven gekomen met een deklast balen uien. Vermoedelijk is de lading gaan schuiven, want op een ge geven oogenblik begon het scheepje aan bakboordzijde over te hellen, om eenige minuten later 50 70 meter uit den wal te kapseizen. De kapitein en de vijf overige leden van de bemanning wisten nog bijtijds op de langszij komende sleepboot „Nieuwe Maas" te springen. Met drie sléepbooten heeft men gepro beerd het bootje, dat onderste boven op hét water lag naar de Keilehaven te sleepen, doch dit is niet gelukt, want het is vermoe delijk met de stuurhut aan den grond vast- geloopen. De lading is verloren gegaan. Het scheepje was verzekerd. die Deutsche Gartenbauwirtschaft te Berlijn. Dit verzoekschrift werd door niet minder dan 90 vooraanstaande bloembollenexpor teurs op Duitschland, ondersteund. Overwogen wordt tevens, een commissie naar Berlijn te zenden om het verzoek schrift nader toe te lichten. Café's mogen een uur langer open zijn. Gedurende den zomertijd mogen de caféhouders hun zaken des Zondags tot 12 uur wettelijken tijd geopend hebben. Een kat als stiefmoeder. De heer Boot heeft een tiental jonge konijntjes, die ge oogd worden door een kat Moeder konijn liet het leven bij de ge- geboorte van een twaalDti. De jonge dier tjes zouden dus moeten omkomen, doch poes bracht uitkomst. Zij had op de gebrui kelijke manier afstand van haar kroost moe ten doen, doch nam liefderijk de verzorging van de konijntjes op zich. Zij verloochende hiermede haar afkomst als roofdier, wijl men algemeen verwachtte dat zij de beest jes zou verslinden. BLOEMBOLLENEXPORT NAAR DUITSCHLAND. Beducht voor het zeer groote gevaar, dat het contingent voor den invoer van bloem bollen in Duitschland voor het komende derde kwartaal in vergelijking tot dat van het 3de kwartaal 1938, verminderd zal worden, heeft het bestuur van de vereeni- ging tot behoud van het bloembollenvak in Nederland een brief tot den minister van Economische Zaken gericht, met een gemo tiveerd verzoek om te willen bevorderen, dat het contingent liefst gróóter dan voor heen, althans niet minder dan het beschik baar gestelde contingent voor het 3de kwar taal 1938 worde. De vereeniging richtte eveneens een verzoekschrift van soortge lijken inhoud tot de Hauptvereinigung für Aanbesteding. Het bestuur van de Langendijkor Groenten Centrale heeft aanbesteed het verven van het bollengebouw, het betaal- kantoor en de vergaderzaal. De uitslag was als volgt: K. Otto, Broek op Langendijk 347.50; F. van Doornum, Broek op Lan gendijk 304.50; J. den Hartigh, Broek op Langendijk 349.J. Boekestein, Broek op Langendijk 1 323.—; C. ter Hofstede, Zuidscharwoude 295.95; J. v. d. Graft, Sint Pancras 1 345.A. Breed, Heerhugo- waard 284. De gunning werd in beraad gehouden. Prov. Waterl.net. Reeds geruimen tijd zijn hier werk zaamheden onder handen genomen door het F.W.N. aangaande het aanbrengen van een hoofdbuis van Bakkum naar Bergen, welke hoofdbuis voor een groot gedeelte alhier langs den Heerenweg, onder het rij wielpad is aangelegd. Dit rijwielpad, dat voorheen van asphalt was, is voor een ge deelte opgebroken geworden en in de plaats daarvan zal nu een tegenpad worden aan gelegd. De werkzaamheden zelf betroffen het aanleggen van een hoofdbuis tusschen beide pompstations Bergen en Bakkum, ten doel hebbende om de beschik king te verkrijgen over reservewater dat het eene station soms mocht hebben, en waaraan het andere station soms behoefte kan hebben. Alléén bij Heuseveldt

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7