Koop eerst een andere tandpasta De senaat over de Indische begrooting. Weekend-retours met Pinksteren. kennemerland. Voor de Huisvrouw. PARLEMENT Wi» moot hot oppercommando van leger en vloot in Indiö hebben SLAGSCHEPEN NOODIG? TWEEDE BLAD 3 •f lief*' de duurste die er is en probeer daarna Ivorol (volgens Nieuw recept) Dan neemt U waar hoe horol in reinigend-, witmakend- en schuimend vermogen alle andere verre overtreft. Biggenmerken. - In de week van 8 tot 13 Mei j.L zijn aangebracht 58077 biggen- merken, tegenover 52244 in de overkom stige periode var het vorige jaar. Van 1 Januari tot 13 Mei j.L zyn in totaal gemerkt 780315 biggen, en in hetzelfde tijd vak van het jaar 1938 782098. Bijzonder tarief der spoorwegen voor padvinders. - Tusschen de Nederlandsche Spoorwegen en het nationaal hoofdkwartier van „De Nederlandsche Padvinders"' is een overeenkomst getloten, waarbij een speciaal tarief is vastgesteld voor de padvinders. Deze zullen voortaan ook in kleine grcepen van tenminste 6 leden, kunnen reizen voor het tarief voor kindergezelschappen. Voor de padvinders, die de patrouille van 6 tot 8 jongens als eenheid hebben, ia dit van groot belang. Ook de padvindsters zijn in de ge troffen regeling opgenomen. Vanwege de padvindersbeweging is aan de spoorwegen een minimum aantal k.m.'s gegarandeerd, door de padvinders in den loop van een jaar te reizen, als voorwaarde, voor deze bijzon dere tegemoetkoming der Spoorwegen. Der.aturatie van aardappelen. - Door de drie centrale landbouworganisaties, den Christelijken Boeren- en Tuindersbond in Nederland, den Katholieken Nederlandschen Boeren- en Tuindersbond en het Koninklijk Nederlandsch Landbouwcomité werd d.d. 25 Mei 1939 aan Zijne Excellentie den mi nister van economische zaken onderstaand telegram gezonden, waarin, gezien de te lage aardappelprijzen dringend wordt ver zocht de denaturatie open te stellen voor Zeeuwsche bonte en blauwe en roode star aardappelen en de denaturatievergoeding voor alle aardappelen in rubriek A te bren gen op twee gulden per 100 kg. Kind verdronken. - Gistermiddag zag een schipper, die in de ringvaart van de Haarlemmermeer langs den Bennebroeker- djjk voer, een kind in het water liggen. Hij haalde het op, doch het bleek reeds te zijn overleden. Een onderzoek wees uit. dat het slachtoffertje behoorde tot het gezin var. den landbouwer Kamerman, wonende aan den Bennebroekerdijk. Vermoedelijk is het kind bij het spelen te water geraakt en ver dronken. Het lijkje werd naar de ouderlijke woning vervoerd. HET PALESTIJNSCHE SIN AAS APPEL.SEIZOEN. Nederland kocht vijftig procent meer dan in het voorgaande jaar. Het Citrus-seizoen 1938-1939 staat thans voor de afsluiting, in Mei worden alleen nog maar geringe oogstoverschotten verscheept. De exporthoeveelheid bedroeg tot en met einde April 14 millloen kisten, terwijl men in de ramingen slechta met 13)4 mil- lioen kisten gerekend had. In quantitatieven zin is de oogst dus boven verwachting goed uitgevallen. Dit treedt wel het duidelijkst aan den dag, als men zich realiseert dat de exporthoeveelheid van het vorige seizoen 11.4 millioen kisten bedragen heeft, zoodat de export van dit jaar met 3 millioen, d.i. met ongeveer 27 procent gestegen is. Nederland neemt wederom de tweede plaats onder de afnemers ln, d.w.z. direct na Engeland, het aandeel van Holland is in vergelijking met het voorgaande jaar met bijna 50 percent gestegen. In concrete cijfers uitgedrukt, komt het hierop neer, dat Neder land in het afgeloopen jaar 1.500.000 kisten Palestynsche sinaasappelen opgenomen heeft (in het afgeloopen jaar 1.093.000 kis ten). Ook in België doet zich de tendenz van stijgend verbruik van Palestijnsche sinaasappelen voor. Het verbruik steeg hier met meer dan 100 procent, n.L van 518.000 kisten tot 1.096.000 kisten. Daarentegen heeft het veel grootere Frankrijk in het afge loopen jaar niet meer dan 513.000 kisten op genomen. Engeland blijft nog altijd de hoofdafnemer voor Palestin» met 60 procent van het totaal van den oogst, of wel 8.589.000 kisten. contingenteebingsovereenkomst. Tusschen ons land en de Belgisch- Luxemburgsche Economische Unie. Gistermorgen werd op het ministerie van Buitenlandsche Zaken en fluitenlandschen handel te Brussel een nieuwe contingentee- ringsovereenkomst tusschen Nederland en de Belgisch-Luxemburgsche Economische Unie geparafeerd. Van Nederlandsche zijde parafeerde de heer A. Th. Lamping, direc teur van de handelsaccoorden en van Bel gische zijde de heer M. Suetens, directeur- generaal van den Buitenlandschen Handel aan bovengenoemd ministerie. De nieuwe overeenkomst, die in de plaats komt van de op 5 Mei j.1. getroffen tijde lijke regeling, regelt de handelsbetrekkingen tusschen de beide landen gedurende de periode van 1 Mei 193930 April 1940 De nieuwe overeenkomst is in hoofdzaak gelijk aan de per 1 Mei J.1. beëindigde overeenkomst van 13 Aug. 1938. Wat betreft den uitvoer naar België van Nederlandsche groenten en fruit, werden bepalingen overeengekomen, waardoor ern stige prijsstoringen op de Belgische markt zullen worden voorkomen. Daartoe zijn in de overeenkomst minimumprijzen vast gesteld. beneden welke de in Belgic gecon- tingeerde tuinbouw-producten door de ex porteurs op de veilingen in Nederland niet mogen worden gekocht. De onderteekening zal binnenkort volgen. DOODEL1JK ONGELUK TE HOOFDDORP. Gistermiddag is op den hoek van de Ma negelaan en den Sloterweg een doodelijs ongeluk voorgevallen. Toen de bierbotte- laar P. L. aihier woonachtig, zijn vracht auto achteruit reed, zag hij, dat het lichaam van het vijfjarig dochtertje van den ge meentewerkman H. O. langs den trottoir band op den weg lag. Hij stopte onmiddellijk en riep hulp van dokter en politie in. Dr. Bult was spoedig ter plaatse, doch kon slechts den dood consUteeren. Niemand heeft het ongeluk zien gebeuren. Lijkje en vrachtauto zijn door de politie in beslag genomen. TWEEDAAGSCHE .MILITAIRE PRESTATIETOCHT. Prins Bern hard liep mee. De tweedaagsche militaire prestatietocht der Algemeene Vereeniging van Nederland sche reserve-officieren bad gisteren, den eersten marschdag, een vlot verloop. Om half zes in den morgen reeds startten de 71 deelnemers uit de kazerne der bereden wapens te Amersfoort voor het 40 K M. lange ruiterparcours. Het 23 K.M. lange voetpercours bracht de 70 deelnemende officieren, van de kazerne uit, over Wouden berg en de Leusder Heide naar Amersfoort terug. Gasgevaar bestond bij Harr.ersveld gedurende een half uur. Het rijwielparcours van 60 K.M. voerde ten slotte over Leer- sum, Bunnik De Bilt, Den Dolder, Huis ter Heide, weder naar Amersfoort. Drie deelnemers vielen uit. De overigen, o.w. prins Bernhard, meldden zich gister avond aan het afmeldbureau in de gymnas tiekzaal van de rijschool. Prins Bernhard be hoorde tot het midden-peleton en maakte een vlot parcours. Prinses Juliana heeft prins Bernhard gis teren enkele malen op zijn tocht ontmoet. GECOMPLICEERD MOTORONGELUK TE GRONINGEN. Gistermiddag heeft zich in de Sluisstraat een gecompliceerd motorongeluk voorge daan. De 19-jarige motorrijder J. B. uit Groningen reed op zijn motorrijwiel, toen dit plotseling verderen dienst weigerde, Een voorbijganger hielp den motorrijder het voertuig opduwen. Hierbij sloeg de motor plotseling in de tw-eede versnelling en in razendev aart schoot het vooruit, waarbij de motorrijder de macht over het stuur kwijt raakte. Eerst reed hij een rechts van den weg rijdenden wielrijder aan, die wonder boven wonder ongedeerd bleef. Vervolgens kwam hU ln aanrijding met het vijfjarig knaapje D. Kroes, dat op het trottoir liep De jongen werd licht gewond. Nog schoot de motorrijder voorwaarts, tot hij in botsing kwam met den omhoog staanden afsluit boom van den spoorwegovergang bij de Moesstraat. B. werd van zijn motor ge slingerd en zwaar gewond naar het academisch ziekenhuis te Groningen over gebracht. Ook het knaapje werd hierheen vervoerd. De motor werd totaal vernield. INTERDEPARTEMENTALE COMMISSIE VERDWIJNT. In verband met de instelling van den rijksdienst voor de werkverruiming, met welken dienst zal samenwerken een zeev binnenkort in het leven te roepen commis sie van advies, is de taak van de interde partementale commissie van advies inzake aangelegenheden het werkfonds en de werkverschaffing betreffende beëindigd. Zij wordt per 31 Mei a.s. opgeheven. De commissie hield heden haar laatste vergadering. De voorzitter, ministey Rom- me, heeft bij de sluiting gememoreerd, dat de commissie 76 vergaderingen heeft ge houden en vele duizenden adviezen heeft uitgebracht. De minister zegde allen leden dank voor de wijze, waarop zij aan den ar beid der commissie hebben deelgenomen. Minister Romme heeft heden aan de ge meentebesturen en andere belanghebbende instanties een circulaire verzonden, waarin hij mededeelt dat met ingang van 1 Juni a.s. de correspondentie, welke betrekking heeft op zaken, die voordien tot de bemoeiing van het werkfonds 1934 behoorden, gericht moet worden aan den rijksdienst voor de werk- verruimirfg te 's-Gravenhage. Tot genoemden rijksdienst behoort van dien datum af eveneens alle corresoonden- tie welke de werkverschaffing raakt, ge richt te worden. DE VERBINDENDVERKLARING VAN HET R. A. P. Wilde busdiensten in de hoofdstad pr&et'seh gestaakt. Na de uitspraak van den hoogen raad inzake de verbindendverklaring van het R. A. P„ heeft de hofdstedelüke verkeers politie Woensdag nog oogluikend toegela ten, dat de wilde busdiensten van Amster dam uit werden voortgezet, voornamelijk om het publiek niet te dupeeren, dat over nog geldige retourbiljetten beschikte. Voor zoover noodig kregen de ondernemers ech ter gisteren de waarschuwing, dat dit be slist de laatste dae zou zijn, waarop gere den kon worden. De politie verklaarde af doende maatregelen te hebben genomen, om gisteren het rijden der wilde busdiens ten onmogelijk te maken. Het gevolg was, dat de meeste ondernemers, inziende dat thans elke mogelijkheid om aan de tot in hoogste instantie goedgekeurde bepalingen te ontkomen, verdwenen was, zoo verstan dig waren gisteren vrijwillig hun diensten te staken. Het Damrak, waarlangs de laatste paar Jaar den geheelen dag een lange file van bussen stond der verschillende onderne mingen toonde gisteren een geheel ander beeld, doordat men slechts hier en daar een enkele bus van een geconcessioneerde touringcaronderneming zag staan. Slechts een enkele wilde busdienst heef vroeg in den ochtend nog een poging gedaan om te rijden, doch hier greep de verkeerspolitie aan den rand der stad in. De directeur der betrokken onderneming bevond zich in de bus en op zijn eigen ver zoek verlieten de passagiers het voertuig. Moeilijkheden hebben zich nergens voorge daan zoodat men kan zeggen dat te Am sterdam alle wilde busdiensten practisch zijn gestaakt. Hier en daar is verwarring ontstaan on der het publiek, dat gebruik maakt van door bepaalde reisbureaux en touringcar- ondernemers uitgeschreven excursies en ééndaagsche trips. Deze ondernemingen hebben voor deze excursie een speciale vergunning en hun tochten zijn in geen en kel opzicht te vergelijken met de wettelijke verboden wilde busdiensten. In verband met de Pinksterdagen hebben de Nederlandsche Spoorwegen besloten, retours, welke genomen wor den op Zaterdag 27, Zondag 28 en Maandag 29 Mei voor de terugreis gel dig te verklaren tot en met Dinsdag 30 Mei as. MINISTERS UIT KEULEN TERUG. Het toestel van de Deutsche Luft-Hansa zijn gistermiddag op Schiphol teruggekeerd de Nederlandsche delegatie die dezer dagen de gast was van hot gemeentebestuur van Keulen. Deze bestond uit den minister van economische zaken, mr. M. P. L. Steen- berghe den ministar van Waterstaat, mr. dr. ir J. A. M. van Buuren, den burgemees ter van Amsterdam, dr. W de Vlugt, den directeur der handelsinrichtingen te Am sterdam. den heer L. Boogerd en eenige hoofdambtenaren van departementen. Op Schiphol werden zij verw-lkomd door den stationschef der K. L. M., den heer Thomson, den vertegenwoordiger van de Deutsche Luft-Hansa Frank en diens assis tent Fiascher. fond; en 'Juutlsouw In de afgeloopen week en ook Maandag kon men niet over de opbrengst van die producten roemen, waarvoor de vorige week nog animo bestond. Wanneer we die pro ducten uitschakelen, waarvan geringe aan voer is, dan kunnen we ccnslateeren, dat er weinig kooplust was en de prijzen aan den lagen kant. Dat is ook wel verklaarbaar. De maatregelen die Duitschland heeft gen >- men, drukken andermaal op den export en de terugslag op den binnenlancischen har del blijft niet uit. Sla, waarvan geen over dadig groots aanvoer, zat voor zoover 2e icort in den put. Men moest al heel wat voorbrengen als men 22.50 per 100 voorbracht en enkele partijtjes brachten he'. pl.m. t 1 hooger. Met spinazie gihg het ma tig, hoewel we moeten toegeven, dat mooie partijen aporadisch voorkomen; 0.20 0.65 per 8 kg. was de prijs. Postelein kon zich ongeveer handhaven in den prijs en f o.550 68 per kist (4 kg.) kan er voor door. Andijvie moest andermaal een veer laten en lager moet net niet althans nu nog niet worden voor een loonende cul tuur. Prijzen van f 5.50f 11 per 100 kg. zijn allerminst hoog te noemen. Bloemkool is duur en dat zal ook wel zoo blijven. Er is bitter weinig en nog niet eens onberispe lijke kwaliteit. De prüsen waren 30f 4! en f 16t 25-per 100 stuks. Aardbeien be ginnen les te komen, hoewel ook hiervan kan gezegd worden, dat de aanvoer van een beduidend kwantum voor de gelukkige is. De prijzen blijven nog vrij hoog, n.L f 0.20 0.40 per doosje (inhoud pl.m. 2 ons). De aanvoer van asperges was grooter en de prijzen vrij goécl. Dik wit gold f 26f 38 en dik blauw 22f 28 per 100 bos. Prei is neg steeds gezocht en de prijzen 12f 16 per 100 kg. zijn aan den hoogen kant. Bos- groenten had weinig belangstelling, uitge zonderd bospeen, welke nog 12—/ 16 per 100 bos opbracht. Rabarber, waarvan groote aanvoer, gihg voor f 2—/ 3.10 per 100 bos van de hand. De overige aanvoer onveran derde prijzen. SLA... OOK BIJ DE BOTERHAM. De tijd van de „warme hapjes", die in het winterseizoen zoo'n heerlijke aanvulling vormen van de koffietafel, is voorbij: ons verlangen gaat thans uit naar iets frisch. De huisvrouw, die aan dat verlangen wil voldoen, heeft geen moeilijke taak: ver leidelijk malsche kropala, sappige komkom mers, geurige tomaten zijn thans niet duur, en de bewerking, die ze hebben te onder gaan vóór ze op tafel komen, is uiterst een voudig. Wat natuurlijk niet wil zeggen, dat we er heelemaal geen zorg voor behoeven te hebben: het ééne slaatje verschilt van het andere als dag en nacht, en het zijn dan juist van die kleine kneepjes, waardoor de huisvrouw van de eenvoudigste ingrediënten een meesterstukje maakt! Voor een slaatje bij de boterham ligt het zwaartepunt in de saus èn in bet goed droog zijn van de sla zelf. De saus, ook al bestaat die eenvoudig uit wat olie en azijn, behoort verzorgd te wor den: we schenken niet zoo maar wat olie en wat azijn over de sla, maar we kloppen beide even door elkaar, en wel in de ver houding van per lepel azijn (of citroensap) twee lepels slaolie. Kloppen we die met een tikje zout en eenige druppels Maggi's Aroma door elkaar, dan ontstaat een gebonden mengsel met een geurigen. frisschen smaak, dat hetzij over goed droog uitgeslagen kropsla, hetzij over in plakjes gesneden tomaten of komkommers de voorwaarde vormt voor een smakelijk zomerhapje by de boterham. Geldt het de tomaten of de komkommers, dan zou ik er nog bij willen zeggen, dat die op het laatste oogenblik gesneden en met de saus vermengd moeten worden: door langer te staan, geven ze een gedeelte van hun vocht af en daardoor wordt niet alleen de sla te nat, maar ook de smaak van het sausje verliest aan pittigheid door de ver dunning- Willen we onze koffietafel varrijken met iets bijzonder fleurigs, dan combineeren we de groene kropsla met de roode tomaat en de witte komkommer op één schotel; trouwens ook een restje gekookte groente (worteltjes, doperwten, slaboonen), en zelfs eenige koude in plakken gesneden aardappelen kunnen met het daareven beschreven sausje heer lijke slaatjes vermen. Tot slot een paar voorbeelden. (Vsn onze., parlementairen medewerker). Korden we gisteren twee onderwerpen noemen, welke in bijzondere j ïate de aan dacht der Eerste Kamer bij de behandeling van da Indische begrooting hadden, name lijtf de uitbreiding van de vloot en de afwijzing van de petitie-Soetardjo inzake een ronde-tafel-conferentie, in de voort gezette vergadering is er nog een punt bijgekomen, en wel de kwestie van het opperbevel van leger en vloot in Indië. Prof. de Savornin Lohman (c.h.) had Woensdag deze aangelegenheid reeds aan gesneden, maar de twee andere sprekers in die vergadering lieten zich er niet over uit, het liever blijkbaar aan de staatsrecht geleerden overlatend zich in deze kwestie te verdiepen. De Utrechtsche hoogleeraar wees op het weinig bevredigende van den tegenwoordigen toestand, waarbij de mi nister van defensie voor de samenstelling van de vloot e. d. verantwoordelijk is, de minister van koloniën voor het beheer, terwijl de gouverneur-generaal voor de verdediging slechts verantwoording schul dig is aan den minister van koloniën. Deze ingewikkelde kwestie is meermalen ook aan de overzijde van het Binnenhof be sproken, maar men is er nog altijd niet uitgekomen; de regeering ook niet, die overigens den huidigen toestand nog het minst bezwaarlijk vindt. In elk geval deel de prof. de Savornin Lohman dit stand punt niet, er op wijzend, dat de defensie van Indië geen locaal, maar een imperiaal belang is. Zijn Leidsche collega, prof. Kranenburg, viel ook al niet om van be wondering voor de tegenwoordige situatie; hi) bepleitte eenhoofdige leiding van de Indische defensie. Hij meende, dat een feitelijk oppercommando van den G. G. niet in de bedoeling van de staatsregeling ligt en vreesde, dat de huidige formulee ring wel eens tot groote moeilijkheden aanleiding zou kunnen geven, wanneer een niet-militair de strategische leiding heeft. En daarom wenschte hij wijziging van de desbetreffende artt. der Indische staatsre geling. De heer Briët (a.r.) vond de tegen woordige regeling nog zoo gek niet, waar bij de G.G. het opperbevelhebberschap heeft; zoo wordt rivaliteit tusschen vloot- an legercommandanten voorkomen. Wij kunnen in verband hiermede tegelijk even behandelen wat verder ten aanzien van de vlootuitbreiding in het midden is gebracht. Het gansche betoog van den heer van Rappard (lib.), die gistermorgen be gon, was eraan gewijd. HU was een warm voorstander van slagschepen, die aan het bestaande materieel toegevoegd, ten "bate van onze onzijdigheid in het Oosten een groote kracht kunnen ontwikkelen. Met drie of vier slagschepen zijn we volgens mr. van Rappard in Indië veilig, omdat Japan (dat er tien heeft) er te veel zou moeten afzonderen voor een expeditie naar het zuiden. En nóg heeft de aanbouw van die schepen nü groote waarde, omdat we ze zeer noodig zullen hebben als Ameri ka zich na 1946 van de Fhilippijner, terug trekt. Grooter dan 25.000 ton met geschut van 28 centimeter behoeven ze niet te wezen. Prof. Kranenburg (v.d.), erkennend, dat we een sterke weermacht behoeven, stond twijfelachtig tegenover slagschepen, onder andere in verband met de hooge kosten; intusschen vond hij een debat daarover nog voorbarig zoolang de regeering nog geen beslissing heeft genomen en een financieel plan niet is overgelegd, en dit laatste moet er in elk geval zijn. Was de heer Bruineman (r.k.) In ieder geval voor een sterke vloot, he» aan de deskundigen overlatend van welke samenstelling ze moest zijn (en natuurlijk vallend binnen onze draagkracht), de heer Briët (a.r.) had een uitgesproken voorkeur voor veel klein materieel, vooral duikbooten, die in samenwerking met watervliegtuigen voor verrassingen kunnen zorgen. Zijn slag schepen noodig (wat deze afgevaardigde betwistte) dan moet het geld er ook voor zjjn. Tenslotte de heer van Vessem (n.s.b.) Deze betoogde, dat men met den eisch van slagschepen achter zijn partij aansukkelt, maar hU vreesde, dat het by papieren schepen zou blUven. Hy meende, dat de minister van defen sie zich ten aanzien van slagschepen zeer vaag had uitgelaten en dat de minister van koloniën er eigenlijk niet aan wilde. Verder was er nog de tegenstelling tusschen prof. Lohman en den heer Bruine man (r.k.) eenerzijds en prof. Kranenburg anderzijds op het stuk van de staatsrech telijke positie van Indië, een en ander in verband met de petitie-Soetardjo. Stelt de heer Lohman zich op het standpunt dat de Rijkseenheid 'n duurzaam ideaal moet zyn en dat de Nederlandsche regeering der halve alleen naar consolidatie, niet naar liquidatie van de banden met het Moeder land kan streven, de heer Kranenburg ziet als den meest wenschelijken vorm van den staat: den dienenden, niet den overheer- schenden staat, en daarom noemde hU het standpunt van zijn Utrechtschen collega niet eens conservatief, maar reactionnair! Het Nederlandsche gezag is sterk en zal sterk blijven door rechtvaardigheid. Wij moeten streven naar een steeds krachtiger samenwerking met de inheemschen, niet naar overheersching voor de eeuwigheid. In verband hiermede vond de heer Kra nenburg het jammer, dat de regeering de gelegenheid om een Inheemschen voorzit ter van den Volksraad te benoemen had laten voorby gaan. Evenals daags te voren de sprekers had den gedaan, betuigden ook gisteren ver schillenden hun deelneming met de ramp, door welke de bevolking van Timor is ge troffen, o.a. de heer Bruineman, de laatste spreker, die verder in zijn betoog eenige klachten uitte over verdachtmakingen van de bedoelingen van de regeering in de In dische pers en voorts zijn instemming be tuigde met het beleid van minister Weiter. Deze zou heden aan het woord komen. ONS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed uit'. DRUKKERIJ COSTER. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320. Aardappelsla (4 personen). 500 G. (1 pond) koude gekookte aardappelen, 3 eetlepels slaolie, 1)4 eetlepel azijn of citroensap, 1 thee lepel Maggi's Aroma, 1 theelepel fyngeschrapte ui (of een gesnipperd preitje), wat gehakte peterselie. Klop de olie met den azijn (of het citroen sap), de Maggi's Aroma en de ui (of de gesnipperde prei) door elkaar. Meng dit sausje door de in plakjes gesneden aard appelen en bestrooi dan de aardappelsla met de gehakte peterselie. 81a van tomaten en kropsla (4 personen). 1 krop sla, 4 middelmatig groote tomaten, 4 eetlepels slaolie, 2 eet lepels azijn, snuifje zout en peper, 1 theelepel Maggi's Aroma, wat ge hakte peterselie of bieslook. Klop de slaolie met den azijn, de Maggi's Aroma, het zout en de peper tot een ge bonden sausie. Gebruik daarvan de helft om door de schoongemaakte, goed droog uitgeslagen sla te mengen, en besprenkel met de rest de in plakken gesneden tomaten. Schik vaksgewij^ de beide slaatjes op een schotel of in een slabak en bestrooi de vakjes tomaat met de peterselie of de bieslook. Garneer, voor een feestelijke gelegenheid, de vakjes groene sla met een in plakjes of partjes verdeeld hardgekookt ei. Sla van gevulde tomaten (4 personen). 4 middelmatig groote tomaten, 1 niet te groote komkommer, eenige bladen kropsla, 3 eetlepels slaolie, 1)4 eetlepel azijn, snuifje peper en zout, 1 theelepel Maggi's Aroma. Snyd de tomaten doormidden en hol ze wat uit. Snyd de geschilde komkommer in de lengte in vieren, verwijder het zaad en schaaf de stukken in fijne snippers; meng ze aan met de door elkaar geklopte olie, azijn en Maggi's Aroma met het zout en de peper. Vul de tomatenhelften met de komkom mersla en schik ze op een schoteL waarop eerst eenige slabladeren zijn gespreid. Overdag op het kantoor 's Avonds muffe folianten Dan een ilapelooie nacut Ziet. dat zijn de doktersklanten! De verstandige zegt: „Ho! Geef mij maar de H. L. O." Eén ligarehenelndie één enkele lucifer ia im mers al méér dan genoeg om een heel bosch in vlammen Ie doen bZ DESKUNDIGE DIEF.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7