Neem méér zon! SANOSTOL HARENKARSPEL ^xomaciaaC Tlietms EGMOND AAN ZEE EGMOND BINNEN LANGENDIJK „Het lekkere levertraan-product OUDKARSPEL EGMOND A. D. HOEF KOEDIJK NOORDSCHARWOUDE wier|Ngerw^V TEXEL ZUIDSCHARWOUDE HEILOO DERDE BLAD Qemeentecadeit De raad dezer gemeente vergaderde Zaterdagmorgen in het gemeentehuis onder leiding van burgemeester H. Nolet. Ged. Staten hebben beslist, dat het be drag per leerling ex art. 55 bis eerste lid van de L.O.-wet 1920 voor 1939 is verhoogd met 0.50 en derhalve gebracht op f 6.81. Vastgesteld werd een suppletoire begroo ting 1938; dit betrof de gewone af- en over schrijvingen. Wijziging van de begrooting 1938. De begrooting 1939 is van Ged. Staten te rugontvangen met een nota van bemerkin gen. Het betrof alleen administratieve wij zigingen, welke B* en W. voorstelden aan te brengen. Tevens werd bij deze wijziging voorge steld den post Luchtbescherming te verhoo- gen tot 520, ter voorziening met materiaal van den gemeentelijken luchtbeschermings dienst. De heer De Vries merkte op, dat het z.i. maar het beste was geweest, als men inder tijd het voorstel van de commissie om dezen post P.M. uit te trekken, had aangenomen. Dan hadden wij den post niet telkens te wij zigen. De voorzitter zeide, dat dit niet juist is. Dan hadden wij toch later een bedrag moe ten vaststellen. Bovendien hebben B. en W. niet geweten, dat de omstandigheden zich zoo zouden wijzigen. In een conferentie met de bevoegde autoriteiten is dit bedrag noo- dig geoordeeld. Dat de post niet overdreven is, toonde de voorzitter aan, door de vel schillende benoodigdheden, welke aange schaft moeten worden, op te noemen. De heer De Vries wilde niet tegen den post opkomen, doch er alleen maar de aan dacht op vestigen, dat de raad toch niets te zeggen heeft. In de hierna nog gevoerde besprekingen antwoordde de voorzitter den heer Bakker, dat de aan te schaffen gasmaskers niet voor de burgerij, maar voor hen, die hulp ver- leenen moeten, bestemd zijn. De anderen moeten maken dat zij uit de buurt komen. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. Ook werd voorgesteld, in de begrooting alsnog te ramen een bedrag als subsidie aan de Banne Harenkarspel van f 750, voor buitengewone verbetering van wegen. Aan gezien nu gebleken is, dat dekkingsmidde len aanwezig zijn en B. en W. met den raad van meening zijn, dat een subsidie zeker wel gerechtvaardigd is, stelden B. en W. voor, dezen post alsnog op te nemen. De voorzitter deelde mede, dat dit de verbetering van den weg te Tuitjehorn be treft. Het is zoowel een belang van de r.k. kerk en de banne als van de gemeente, dat daar verbetering wordt aangebracht. Door dat we een meevallertje hebben gehad door het ontvangen van 1 800 gewetensgeld kan dit bedrag worden uitgetrokken. Het heeft den voorzitter eenigszins onaangenaam ge troffen, dat onderhandeld is over 700 en dat nu 750 wordt gevraagd. De heer Blokdijk zou er op willen aan dringen, dat, als de raad de banne nog meer zou steunen, aan de banne werd ver zocht, dat als er werk te doen was, dit ook door den plaatselijken middenstand zou ge daan worden. De heer Francis merkte op, dat de Banne zelf personeel in dienst heeft, dat het werk kan doen. Als hulp van anderen noodig is. wordt om de plaatselijke middenstanders gedacht. In verband met den bouw van een nieuwe school te Tuitjehorn is het van be lang, dat daar de sloot gedempt wordt en dat de gemeente daarin bijdraagt. De voorzitter was het niet eens met de motieven van den heer Francis. Het ver schil tusschen de kosten van een nieuw hek of een nieuwe brug is niet zoo groot. Wij zien het meer als een belang voor het veilig verkeer. Daarom wordt subsidie voorge steld. De heer Francis bleef echter op zijn stand punt staan. De voorzitter vond, dat de aandrang om het werk door plaatselijke middenstanders te doen verrichten diende te worden uitge oefend in de bannevergadering. Het voorstel werd aangenomen. De voorzitter zeide, te hopen, dat de banne begreep, dat de liefde niet van een kant kan komen. De heer Francis: Waat slaat dat op? De voorzitter: Wij hebben een hoofd voor den luchtbeschermingsdienst gezocht en daartoe den opzichter van de banne uitge- noodigd. Deze was bereid, maar het banne- bestuur heeft hem verboden, deze functie te aanvaarden Het voorstel om het openbaar lichaam Wieringermeer als gelijkgerechtigde ge meente te laten toetreden tot den Vleesch- keuringsdienst in den Kring Barsingerhorn werd aangenomen. Voor extra-hulp aan werkloozen en kleine tuinders werden resp. bedragen van 416.16 en 130.05 beschikbaar gesteld. Bij de rondvraag kwam de heer Francis terug op hetgeen de voorzitter gezegd heeft over de benoeming van den opzichter der banne tot hoofd van den luchtbescher mingsdienst. Het bestuur van de banne is overtuigd, dat de opzichter met zijn werk (hij werkt zelf mee en moet verder alle tee- keningen, bestekken enz. uitwerken) ten volle belast is. De vraag of deze zonder schade voor de banne nog een functie er bij zou kunnen hebben, is daarom met alge- meene stemmen ontkennend beantwoord. De heer Doekes: Als het zoover is, dat het noodig is, is er voor de banne niet veel meer te doen. De heer Doekes herinnerde er aan, dat de gelegenheid tot het inenten van schoolkin deren zoo laat is bekend gemaakt. Slechts een dag van te voren is het aangeplakt. Dit had tot gevolg, dat slechts één kind is inge ënt. De voorzitter hoorde dit voor het eerst. De secretaris deelde mede, dat de dokter had vergeten, het tijdig op te geven, aange- zin de koepokstof, als ze niet gebruikt zou worden op den bepaalden dag, waardeloos zou worden. De heer De Vries: Men had toch wel nieu we koepokstof kunnen bestellen. Nu er geen HET BUITEN „WATERLAND'' TE VELSEN INGERICHT ALS FAMILIEMUSEUM. Kennemerland van weleer was eens ver maard om het bezit van de talrijke buiten plaatsen, waar patriciërsfamilie's dikwijls afstammend van oude adellijke geslachten, genoten van het rijke natuurschoon. In den loop der jaren zijn vele buiten plaatsen verdwenen en vooral in de omge ving van Velsen en Beverwijk herinneren nog slechts de namen van straten en pleinen aan het „Zegepralend Kennemerland" van vorige eeuwen. De patriciërsfamilies zijn uitgestorven en de mooie streek heeft veel van haar aantrekkelijkheid verloren. Nabij Velsen aan den Zuidelijken oever van het Noordzeekanaal, ligt het buiten „Water land", dat in het begin der achttiende eeuw werd gebouwd en dat een der laatstbewoon- de buitenverblijven was. Het buiten was een bezitting van jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, oud-burgemeester van Haarlem en oud-lid van Ged. Staten van Noordholland. Tot 1932 was Waterland be woond. In 1937 overleed jhr. Boreel. De er ven hebben thans als een stille hulde aan de nagedachtenis van den laatsten bewoner „Waterland" in den toestand gelaten, zooals het was toen deze de buitenplaats verliet. Het is een „familiemuseum" geworden, dat tegen een bescheiden toegangsprijs voor een ieder te bezichtigen is. Aan de bezoekers is tevens vrije wandeling toegestaan in de prachtige, haast ongerepte natuur, welke de onmiddellijke omgeving van Huize Water land vormt. In het patriciërshuis met het prachtige stucwerk zijn kostbare kunstschatten van de familie Boreel ondergebracht. De cata logus van de talrijke schilderstukken ver meldt bekende namen van mannen, die in de geschiedboeken van de hoofdstad des lands met eere genoemd worden: Abraham Boreel (16051664), Gillis van Hoven (1683—1753), mr. Willem Boreel, ge zant aan het Fransche Hof ten tijde van Louis XIV, jhr. mr. W. Boreel van Hoge landen (1800—1883), voorzitter van de Tweede Kamer in 1848, jhr. W. F. Boreel (17751851), generaal, stichter van de „Hu zaren van Boreel", thans 2e regiment. Bij de collectie treft men ook een Nicolaas Maes aan, een portret van Joh. Boreel. In ingelegde kasten en vitrines kan men een kostbare collectie geslepen kristal, Delftsch blauw en Saksisch porcelein be wonderen. In de werkkamer van den vroegeren be woner sieren geschilderd paneelen van v. d. Venne de wanden. Tenslotte bevatten de bibliotheek en de familiekamer kostbare boekwerken, o.a. een Rembrandt Bijbel en een atlas van Joan Blaeu van 1654. Al bij al een interessante verzameling in een wereld, die in niets gelijkt op die, welke een paar honderd meter Oostwaarts ligt en die gesymboliseerd wordt door een drukken verkeersweg, waarlangs auto's zonder tal en zonder ophouden voortsnorren. Van het een naar het ander is slechts een stap, want achter Huize „Waterland" kan men zich in een sprookjeswereld wanen. De gemeente-bedrijven. Een optimistisch geluid klinkt uit het jaarverslag van de gasfabriek over 1938. Voor het eerst sinds het jaar 1932 kon we der een toename van het gasverbruik ge constateerd worden, waartoe het gunstige badseizoen heeft bijgedragen. Het particu liere verbruik vermeerderde met 10.5 tegenover een achteruitgang van 3.5 in het vorige jaar. De winst was 66, het reserve-fonds is 1882. Sinds 1 Juli 1938 geschiedde de gasleve ring in Egmond aan den Hoef rechtstreeks aan huis, door overname van het distribu tiebedrijf der gemeente Egmondbinnen. Ook het verslag van het waterleidingbe drijf ademt een optimistischen geest. De nuttige afgifte vermeerderde met 12.6 terwijl het winststaldo 2825 bedroeg tegen 1237 verleden jaar. Van de winst werd 2500 gereserveerd, waardoor het reserve fonds steeg tot 4239. Het aantal aansluitingen steeg van 813 tot 827. Het waterverbruik steeg van 41218 M3. tot 46414 M3. Ook voor het electriciteitsbedryf was 1938 een gunstig jaar. Het verbruik nam toe met 9.3 (3.3 het aantal verbrui kers steeg van 641 tot 667. Verkocht werden 110.644 kWh (101285). De winst bedroeg 3006 tegen 884 verleden jaar. 1 gebruik van gemaakt is, is het ook verdwe nen. Op de vraag van den heer Molenaar over de steunuitkeering aan kleine tuinders waar over de heer Doekes de vorige vergadering gesproken had, antwoordde de voorzitter, dat dit beslist is afgewezen. Daarna sluiting. Een nieuw rijwielpad. De raad heeft hierna een bezoek gebracht aan het nieuwe rijwielpad naar Tuitjehorn, dat dezer dagen voor het verkeer ge opend is. De opzichter van de Heidemaatschappij, de heer Zacharias heeft het een en ander over dit pad verteld. Het is in de plaats ge komen voor een voetpaadje, dat onder het maaiveld lag. Nu is het pad opgehoogd tot 30 c.M. boven het maaiveld en heeft een breedte van 4 tegels. De lengte van het pad is 1350 meter. Er zijn 13 bruggen in aangelegd, waarvan een 'n lengte heeft van 18 meter. Het werk is uitgevoerd in werkverschaf fing en is met korte tusschenpoozen in drie jaar tijds tot stand gebracht. Het zand is aangevoerd van de spoorbaan te Warmen- huizen. Ongeveer 900 vijf-tons-vletten heeft men noodig gehad, om dit mooie fietspad, dat een uitstekende, veel kortere, verbin ding is tusschen de beide deelen Dirkshorn en Tuitjehorn dezer gemeente, aan te leg gen. Rijksvergoedingen. Door den minister van Onderwijs is de rijksvergoeding voor de bijzondere scholen vastgesteld: 1. Voor de bijzondere school te Egmond- Binnen op 9398.48; 2. voor de bijzondere school te Egmond aan den Hoef op 7690. In memoriam weth. J. Apeldoorn. Maandagavond half twaalf is vrij plot seling overleden de heer J. Apeldoorn, in leven wethouder dezer gemeente. Hiermede is één der meest vooraanstaande figuur uit het politieke en burgerlijke leven alhier heengegaan. Op 6 Juli 1899 is de heer Apeldoorn tot raadslid gekozen, welke functie hij tot op heden onafgebroken heeft mogen bekleeden. Op 5 September 1899 legde hij de vereischte eeden als raadslid af, hetgeen op 5 Sept. a.s. precies 40 jaar geleden zou zijn. Het is werkelijk jammer, dat hij dien dag, waarop hem zeer zeker een passende hulde bereid zou geworden zijn', niet meer heeft mogen beleven. Zijn geregelde herkiezingen in den loop der 40 jaren pleiten wel voor 't ver trouwen, dat de heer Apeldoorn bij de in gezetenen genoot. Veel en zeer veel is er, waaraan hij heeft medegewerkt. Bekend is zijn ijver en volharding. Als eenmaal een plan gevormd was, was hem voor 't bereiken van het doel. zooals hij zich dat voor oogen stelde, geen moeite teveel, zelfs al vond hij daarbij weinig steun of soms tegenwerking: Doorzetten en volharden tot het einde was zijn leus. Behalve als raadslid heeft hij ook tal van jaren als wethouder zijn krachten in dienst der gemeente gegeven. Daartoe gekozen op 8 Juli 1924 heeft hij die functie onafge broken bezet Als zoodanig was hij, door zijn grondige kennis van toestanden en inwoners en begaafd met een ongewoon sterk geheugen een raadgever voor 4 burgemeesters, n.1. burgemeesters Pranger, van Sonsbeeck, Janssen en het tegenwoordige gemeentehoofd G. C. Bos. Ook op ander publiekrechterlijk terrein bewoog zijn leven. In Sept. 1911 werd hij tot bestuurslid gekozen van het waterschap „De On ingepolderde Landen, onder Eg- mond-Binnen", waarvan hij sedert Juni 1924 voorzitter was. Ook hier gaf hij met accuraatheid en stijle volharding zijn krachten. En ook hier heeft hij mede- gearbeid aan vele verbeteringen in polder zaken. Om gezondheidsredenen verkreeg hij op verzoek in October 1937 eervol ontslag. De opkomst der economie ten plattelande ging hem geenszins passief voorbij. In 1904 werd te Egmond-Binnen de Maatschappij „Kennemerland" (een kaasfabriek) opge richt, waarin de overledene wederom een zeer groot aandeel heeft gehad. Sindsdien is hij daarvan tot 1937 bestuurslid gebleven. Wat de plaatselijke boerenleenbank be treft, vele zijner krachten en gaven hebben den groei dier vereeniging geleid tot bloei Als mede-oprichter werd hij in den aanvang (18-5-98) gekozen tot vice-voor zitter van den Raad van Toezicht. Op 28- 4-1911 werd hij gekozen tot directeur, wat hij tot 1937 is gebleven, toen hij om gezond heidsredenen wel moest bedanken. Een werkzaam leven is heengegaan, een stuwkracht verdwenen. Hard in plichts betrachting stijl soms van idee maar eerlijk en trouw. In zijn particuliere leven zijn groote tegenslagen hem zeker niet be spaard gebleven, maar rotsvast in geloof werd alles gedragen, het hoofd stijf omhoog naar Hem, tot Wien hy thans is heengegaan. Overgang van oud naar nieuw. De overgang van het oude naar het nieuwe seizoen voltrekt zich al meer en meer. Het aantal en de hoeveelheid van de aangeboden producten van het vorige seizoen worden steeds minder. Te Noord- scharwoude, waar practisch nog alleen producten van het winterseizoen aange-, voerd worden, wordt maar op drie dagen van de week geveild. De Deensche witte- kool heeft zich in de afgeloopen week iets meer in de belangstelling van den handel mogen verheugen, doch de prijzen bleven laag. De mooiste kool werd verhandeld te gen prijzen van hoogstens 3.503.60. Een enkele maal werd tot 4 per 100 k.g. gegaan. De aangevoerde hoeveelheid uien was zeer gering. De priizen eveneens. Men be taalde van 2—2.70 per 100 k.g. Bieten werden verhandeld voor 0.801.50. Voor de nog aangeboden aardappelen bestond zeer weinig interesse. De prijzen van de oude aardaopelen liggen op een zeer laag niveau. Er werd nog een enkel partijtje goede Bevelanders verkocht tegen 2.30 per 100 k.g., doch ook voor 1.40 kon men al goede aardappelen koopen. De producten van het nieuwe seizoen brengen het er tot nu toe nogal vrij goed af. De bloemkool, waarvan het aanbod slechts gering is, werd nog steeds verhan deld voor prijzen boven 25 per 100 stuks. De hoogste noteering was deze week 32.50 Rabarber komt in belangrijke hoeveel heid aan de markt. De prijzen zijn vrij sta biel. Meestal wordt ruim 3 per 100 bos betaald. In het begin van de week nog tot 4.20. Op een paar dagen in het midden van de week, toen de aanvoer iets grooter was dan de vraag, daalden de prijzen .tot ruim 2 per 100 bos. Herstel trad echter spoedig in. De aanvoer van tomaten is deze week flink gestegen. In totaal werd ruim 700 k.g. verhandeld. De grijzen gingen nu eens i.p.v. naar beneden, omhoog. Begonnen met 2830 per 100 k.g. noteerden wij op de beide laatse veilingdagen van 3435. CC steeg van 20—29 per 100 k.g. Het nieuwe product, de vroege aardap pelen, heeft al weer een flinke prijsdaling meegemaakt. De eerste partijen brachten 1515.50 per 100 k.g. op. Den volgen den dag noteerden wy tot 17, maar Za terdag was het mis en gingen ze van de hand voor 11.90 en 12 per 100 k.g. Drie lingen en kriel gingen voor een paar gul den per 100 k.g. hooger van de hand. Ook 's zómers straalt de zon maar zelden intens genoeg. Neem dus Sanostol, het natuurlijke levertraan- product, rflk aan vitaminen A, D, B en C. Bovendien smakelijk gemaakt met het vitamine C-houdende sap van door de zon gerijpte sinaasap pelen! Speciaal ten voordeele van hetgeheele gezin is er nu de Sanostol „familieverpakking" k t. 2.75, inhou dende 21/, x zooveel als de vanouds bekende flacon k f. 1.40. BROCADES STHEEMAN PHARMACIA Bannevergadering. Dinsdagmorgen vergaderde de banne Oudkarspel in het lokaal van den heer C. Vis te Oudkarspel. De voorzitter, de heer Jb. Kroon Jbz. ver welkomde in zyn openingswoord in het bij zonder de heeren C. Butter en Jb. Visser. Hij was verheugd, dat deze heeren de ver gadering weer geheel hersteld konden bij wonen. Bij de ingekomen stukken waren de be grootingen en de rekeningen van de water schappen Geestmerambacht (O. M.) en het Ambacht van Westfriesland. In verband met de wijziging van het rijksambtenarenreglement verzochten Ged. Staten het ambtenarenreglement van de banne te wijzigen. De heer O. Bakker dacht, dat deze wy- ziging, welke verband houdt met de ver lenging van den dienstplicht, de benoeming van jonge dienstplichtigen niet in de hand zal werken, doordat men er rekening mee zal houden, dat het salaris moet worden doorbetaald als de ambtenaar in dienst is. De voorzitter meende, dat men daarmede geen rekening mocht houden. Dat zou kort zichtig zijn. Men dient alleen op de capaci teiten te letten. Vervolgens werd de rekening 1938 be handeld. De hoofdingelanden hebben deze rekening nagezien, waarna ze werd vastge steld. De ontvangsten waren in totaal 10284,29, de uitgaven 9772,42, het batig saldo was alzoo 511,87 (v. j. 46,38). Aan achterstal lige lasten was nog 409,06 te vorderen (v. j. 440,23). De begrooting 1939 sloot op een totaal van 9673,88, met een vermoedelijk batig saldo van f 312,40. De lasten werden vastgesteld op 8 per H.A. (v. j. 9), nadat hierover eenige be sprekingen waren gevoerd. In de rondvraag zeide de heer O. Bakker voor het afgraven een akker beschikbaar te willen stellen aan de Laansloot. De voorzitter zeide, dat de banne geen grond noodig heeft. De voorzitter sloot de vergadering met een woord van dank voor de aangename besprekingen en het uitspreken van de hoop, dat men voor een oorlog gespaard moge worden. Tweemaal aangereden. Dezer dagen werd de vrouw van W. Schotvanger op den Heerenweg te Wimme- num, in deze gemeente, tweemaal achtereen aangereden door wielrydsters, die wegens den regen met een parapluie reden. Omdat het rijwielpad niet voor fietsen te berijden was, reden beiden op de rechterhelft van den Heerenweg, waar ook de vrouw van W. Schotvanger met twee andere vrouwen liep. Door die aanrijdingen kwam zij dermate te vallen, dat zij niet meer kon opstaan. Ge lukkig passeerde juist een auto, die de vrouw naar huis bracht. Dr. Moons consta teerde een gekneusde rib en een ontvelling aan de knie. Tegen de wielrijdsters, de beide dochters van de W. te Wimmenum, is proces-verbaal opgemaakt. Vijftigjarige echtvereeniging. Heden herdacht het echtpaar S. de Jong en T de JongSmit zijn 50-jarige echtver eeniging. Ofschoon de bruidegom al eenigen tijd ziekelijk is, leek hij juist dezen dag veel beter en zag er op zijn ledikant monter uit, terwijl de bruid als steeds een en al bezig heid was. Den geheelen dag was er bezoek. s Avonds bracht de harmonie Eurora een serenade. Alle leden hebben het gouden echtpaar de hand gedrukt. Het was voor het bruidspaar een onver getelijke dag. Succes van het R. K. fanfare. Door het r. k. fanfarecorps „Genot door kunst" werd op den 2den Pinksterdag in de 2e afd. een eersten prys behaald met 352 p. op het muziekconcours voor har monie en fanfarecorpsen te Boskoop. Hot bestll„ v„„ eemging Wieringerwaard h" *n seizoen 1939 tot badmeesu vo lleer R. G. Oud te Monnii kew V Oud heeft als zooS*?d*T> ervaring. Hij heeft hond^ iarL^ Ï'L ™diP,0ma en in °W' bekend door het eevo„ <w nei /-wemaipioma en is in PSeWH bekend door het geven 1 *ijn 2> I straties en het redden van T Wij twijfelen dan ook noeming zal zoo mogelijk",®1 °f 4". voor het bad nog verhoogt vernemen zal de inrichtin Juni officieel Op de lammerenmarkt ''^mmer*iw in totaal 1665 lammeren voor a W aangekocht. De prijzen, die L?V(*S bedroegen 5 tot 6. Daar dit' voor de regeering werd gekocM markt van vorige week wm°H vloed op den handel, die voor t zeer stug was. Aan het eind der deze week bijna alles verkocht Niettegenstaande het eng^^ is het bezoek aan Texel met d. dagen nog zeer groot geweest v Dn Kooj wa, hc. z,„ d,S nntPl? pn nonciAMe 1u hotels en pensions hadden vriiw.i f u der geweest dan verwacht was n! atletiekwedstrijden die op den t Pinksterdag te Den Burg gehoudl*"* waren toch nog vele personen gekomen. Ook Dinsdag waren gasten op Texel. Een groote attraï voor de bezoekers de groote b™ markt. IammereB- Van Zaterdag vóór Pinkster tot den «u dagdienst op Dinsdag na Pinkster zi?? de booten van Tex. Eig. Stoomboot-^ neming, die den dienst Texel_D«n pi onderhoudt, vervoerd: 4277 nerson.? 139 auto's, 1036 ry wielen. len en 43 tandems. w Gouden huwelijlafo^ Op 4 Juni a.s. hoopt het echtpaar M Zijp en M. Zijp—Applman zjjn 50-jiri» huwelijksfeest te herdenken. Opbrengst colleel». De opbrengst der collecte voor de alleen staande blinden te Wolfheze, gehouden tt Heiloo. heeft opgebracht 40.15. De stichting brengt langs dezen wej haar vriendelijken dank aan geefsters r. gevers en hoopt hot "olgend jaar weer op hun steun te mogen rekenen. editsiaken COMMISSIONAIR VERDUISTERDE EFFECTEN. Tien maanden gevangenissta! geëischt. De 53-jarige S. M. F. commissionair in effecten te 's-Gravenhage, moest zich gis teren wegens verduistering van een aantal effecten ten nadeele van een van air. cliënten, voor de Haagsche rechtbank ver antwoorden. Hij was vertegenwoordiger van een firmi te Hilversum en moest als zoodanig de ei- fecten geregeld ter omwisseling inzenden. Dit liet hij na, daar hij de stukken bij 'a bank had beleend. Verdachte gaf de fei ten toe. Een lid van de firma verklaar»! als getuige a décharge, dat de aangifte ven verduistering geheel tegen zijn zin ia F' daan, dat verdachte altijd goed voor firma gewerkt heeft, doch door de ze" moeilijke omstandigheden waarin thans vele commissionairs zich bevinden 0 zijn daden is gekomen. De officier van justitie, mr. CohKi w vaert, zeide in zijn requisitoir, dat in d zaak een streng voorbeeld moest geste* worden. Het gaat, zooals we van den P tuige hooren, velen commissionairs al maar dat mag geen reden voor hen de stukken van hun cliënten .roaa^ eigen bate aan te wenden. De eisch 1 tien maanden gevangenisstraf. De verdediger drong op de mees Pp mentie aan. Uitspraak 13 Juni. DE VLOO VERWISSELT

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10