Ayenda Pam's Wonderlijke Avonturen Uitvaart en begrafenis deken E. P. Rengs. ALKMAARSCHE COURANT. Verwachtinq- Buitenlandsch weerover2ieh, Glimlachje Aiuai; Alkmaar, Woensdag. Op de R. K. begraafplaats St. Barbara had hedenmiddag om half één de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot van deken E. P. Rengs. In de parochiekerk van St. Laurentius waren des morgens verschillende Stille H. Missen opgedragen, terwijl om 10 uur in dezelfde kerk de plechtige uitvaartdienst plaats had. Tijdens dezen dienst was de kerk geheel met belangstellenden gevuld. Aanwezig waren o.m. monseigneur Groene, dir. van het Kath. Koloniaal bureau, mon seigneur Ammerlaan. vicaris-generaal, mon seigneur dr. P. van Noort, deken van Am sterdam, prof. dr. Willebrord Lampen O. F. M., monseigneur Aalbertsen, official van 't kapittel van Haarlem, monseigneur Prof. Niekel, Dom Huiben, O. S. 3., prior van de priorij Egmond, Burgemeester van Kin schot en zijn echtgenoote, de wethouders Klaver en van Slingerland, dr. Hofstee, en vele geestelijken uit het Dekenaat. De H. Mis werd opgedragen door den deken van Schagen, pastoor C. Kuys, waarnemend deken van Alkmaar, geassis teerd door kapelaan Perquin als diaken en pater van Duggeveen als sub-diaken. Het kerkkoor, versterkt met verschillende zangers uit het dekenaat, zong onder lei ding van den heer Klooster een Grego- riaansche Mis. Na de Mis werd een rozen hoedje gebeden waarop de absoute volgde. Hierna werd de begrafenis-stoet gefor- meer. De lijkwagen wérd gevolgd door een dertiental volgkoetsen waarin familieleden, hooge geestelijken en kerkelijke autoritei ten hadden plaats genomen. Hierachter volgde deputaties van een 28-tal vereeni- gingen met omfloerste vaandels. De begrafenis geschiedde onder groote belangstelling van de burgerij. Langs den weg hadden honderden zich opgesteld, de klokken beierden droevig en van tal van woningen hing de driekleur halfstok. In de kapel op de begraafplaats geschiedde de plechtige beaarding door pastoor Oorsprong O. P., geassisteerd door de kapelaans van Leeuwen en van Buuren, den rector G. Vis en pater P. Pronk. Na de beaarding werd langs het graf gedefileerd door de jeugd- vereenigingen en de deputaties. De een voudige kist was slechts bedekt met de priesterstola van den overledene. Vermelding dient nog dat de eenvoud van den ontslapen deken heeft gewild dat er ook in de St. Laurentiuskerk geen lijk rede is gehouden. Katholiek Alkmaar heeft op grootsche wijze afscheid genomen van zijn beminden deken Rengs. EEN ONAANGENAME VERRASSING. Maandagavond, tweeden Pinksterdam, had een bewoner uit eer. der buitengemeenten zijn auto in Alkmaar gestald en was in deze stad des verma^ks met veel succes op zoek naar wat vroolijke ontspanning ge gaan. Hij had zijn auto onbeheerd, althans onbeschermd op het Waagplein achter gelaten en toen hij in het nachtelijk uur tot de conclusie was gekomen, dat er 'n tijd van komen en een tijd van gaan is, slen terde hij naar onze wereldberoemde kaas markt, waar de eenige levende wezens een paar stoeiende katten waren die hem mét oogen als gloeiende kooltjes vanuit het duister belangstellend nakeken. Het carillon strooide een vroolijk klok- kenliedje over de slapende stad en een fragment van een Jazz-melodietje neu riënd, opende de auto-eigenaar, tevreden over den genoegelijk doorgebrachten avond, het voorportier van zijn wagen, klom achter het stuur, startte en tufte weg in de richting van Heiloo. Ter hoogte van den Kattenberg had er een ernstig ongeluk kunnen gebeuren, want de man, die zoo tevreden en zelfge noegzaam uit de stad der Victorie was weggereden, zwaaide plotseling met zijn auto over den weg en miste ternauwer nood een dikken boom, die aan den kant van den weg stond. De oorzaak van deze gevaarlijke ma noeuvre was een ruk aan het stuur als reactie op een panischen schrik, want de man, die zoo rustig naar huis en naar bed tufte, werd onder het rijden plotseling door een menschenhand op zijn schouder getikt. En een schorre mannenstem klonk uit het diepe duister achter in den wagen en zei: „Stop eens even meester, we wouen d'r oit."' „Je benne bedankt", zei d« groote onbe kende, toen de wagen dwars over den weg stond en hij opende het achterportier en na hem klom er nog een jong vrouwelijk wezen uit de auto, de tweede helft van het paartje, dat wie weet reeds hoelang op het donkere Waagplein in deze auto had zitten minnekoozen. Een ongestoorde vrijage en dan nog gratis naar huis gereden het was niet alleen meer de autobezitter, die van een genoegelijk doorgebrachten Pinksteravond kon getuigen. WIELRIJDSTER AANGEREDEN. Zaterdagmiddag vond op den hoek Koor straatKerkstraat een aanrijding plaats tusschen een personenauto en een wielrijd- ster. De autobestuurder had te laat de richtingaanwijzer van zijn auto uitgestoken en sneed bij het inrijden van de Kerkstraat de wielrijdster den weg af. Zij reed tegen de auto aan en viel. Hoewel de aanrijding geen verdere gevolgen had. is tegen den autobestuurder proces-verbaal opgemaakt. AUTO-BOTSING. Een gewonde. Op den len Pinksterdag vond des avonds te omstreeks 11 uur op den Kennemerstraat- weg een aanrijding plaats tusschen twee personenauto's. Vanuit de richting Heiloo kwam de eene auto aangereden. Uit tegen overgestelde richting, dus van de stad, kwam een autobus aanrijden, gaande naar Heiloo. Achter deze autobus reed een per sonenauto, waarvan de bestuurder de bus wilde inhalen op het moment, dat eerstbe doelde auto reeds naast de autobus reed. Een aanrijding was onvermijdelijk. Beide mo torrijtuigen werden aan de voorzijde be schadigd. De bestuurder van de uit Heiloo komende auto liep schaafwonden op en een bloédneus. De mede-inzittende, een 18-jarig meisje uit Schagen afkomstig, was er erger aan toe en liep naast een bloedende wonde boven het rechteroog een lichte hersen schudding op. Een ter plaatse komende ge neesheer achtte overbrenging per zieken auto van het meisje naar haar woonplaats noodzakelijk. Door de politie is proces-ver baal opgemaakt. HET VERSTIKKINGSGEVAL TE BEVERWIJK. Electrisch strijkijzer veroorzaakte brand. Over het droevig voorval, dat in een der gemeentewoningen te Beverwijk aan een 3-jarig jongetje het leven heeft gekost, ver neemt onze correspondent nader, dat tijdens afwezigheid van de ouders een begin van brand was ontstaan in de woning, doordat men vergeten had, het contact van een elec trisch strijkijzer, dat op een radiotoestel stond, af te zetten. Toen de ouders tegen middernacht thuis kwamen, ontdekten zij het onheil en sloegen onmiddellijk alarm. Buren snelden toe en brachten drie kinderen, die in een aan de woonkamer grenzende slaapkamer sliepen, buiten, terwijl zij tevens het begin van brand bluschten. Helaas bleek het 3-jarig jongetje reeds te zijn gestikt. Uit wat de kinderen vertelden, bleek, dat zij doior den rook wakker waren geworden. Ze hadden om hun ouders geroepen, doch de buren schonken niet veel aandacht aan dit hulpgeroep: 't gebeurde wel meer Ontvluchten konden de kinderen ook niet, omdat de deur aan den buitenkant afgeslo ten was. De ouders de man is steuntrekker hadden den geheelen avond in een café doorgebracht. Zij zijn door de justitie aan een langdurig verhoor onderworpen, terwijl het onderzoek ook nu nog voort duurt. In middels is het lijkje, nadat er sectie op ver richt was, vrij gegeven. De toestand der twee andere kinderen, waarvan er een in het ziekenhuis is opge nomen, was hedenmorgen gunstig. 25-JARIG BESTAAN ZAAK BULTHUIS. De tijd vliedt snel. Als de dag van giste ren herinneren wij ons nog de op ning van de zaak in ondergoederen van den heer H. Bulthuis aan de Hoogstraat en toch is dit morgen reeds 25 jaar geleden. Dank zij de energie van den heer Bult huis bloeide de zaak en kon al spoedig voor uitbreiding het perceel Lange- straat 98 worden aangekocht. De aan de zaak verbonden engros-zaak nam dermate in omvang toe, dat in de beide panden in leterlijken zin de zolders begonnen te kraken. In 1937 kocht de heer Bulthuis het pand Oudegracht-hoek Brillensteeg, waar voorheen notaris van Toornenburgh woonde, en in den tuin liet hij een groot magazijn met kelders bouwen, waardoor het mogelijk werd de grossierderij daar geheel onder te brengen, waardoor de beide panden aan de Langestraat en Hoogstraat weer geheel voor den particu lieren verkoop konden worden benut. Ter eere van het 25-jarig bestaan orga niseert de heer H. Bulthuis thans van 1 tot en met 19 Juni een jubileumreclame. Ieder kooper, die minimum 1 besteedt, ontvangt in dien tijd een flesch eau de co- lcgne cadeau, zonder dat de prijzen zijn verhoogd. VEREENIGING TOT BEVORDERING CHRISTELIJK SCHOOLONDERWIJS. Hedenavond houdt deze vereeniging haar jaarvergadering om 8 uur in de dancing van de Harmonie. Als spreker zal optreden ds. A. H. van Minnen van Bergen, terwijl de heer G. Grondsma zal declameeren. UITSLAG AANBESTEDING. Door het bouwbureau fa. F. H. Ringers en Zoon werd aanbesteed het vergrooten van de U.L. school aan de Palingstraat te Alk maar voor de Ver. tot bevordering van Christel. Schoolonderwijs te Alkmaar. C. Bot te Haarlem 16540; J. Bot te Me- demblik 16.500; R. Bot te Alkmaar 15589; J. Warnaar te den Haag 16.800; S. Stuer te Volendam 17.000; T. Tuip te Volendam f 17.225; R. Kuiper te Heiloo 16.910; Klaver en Molenaar te Koedijk 16.000; Fa. J. de Nijs te Castricum f 16.090; Kroonenburg te Heiloo 17.061; Minneboo en W. Alboom te Den Helder 16.430; Schuit te Alkmaar 15.100; L. Henneman te Ber gen 17.000; C. de Graaf te Alkmaar 16.160; Duinmaijer te Alkmaar 16.517; v. Kooten te Oudorp 19.120; T. F. van Keu len te Amersfoort 18.400; W. Heere te Amersfoort f 17.800; J. Brevoord te Haarlem 17.315; P. Bos te Amstelveen 18.400; A. J. Wittebrood te Haarlem f 16.899; Gebr. de Vries te Purmerend 16.150. De begrooting was f 15.684. Het werk is heden door den heer Ringers opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer Schuit te Alkmaar, voor 15.100. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, av. 8 uur, hoofdnum mer Sergeant Berry (sens.-rom.); hoofdrol Hans Albers. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, av. 8 uur, hoofdnummer Kameraden van de straat (rom.-real.); hoofdrollen Wallace Beery en Micky Roo- ney. Toegang bover 14 jaar. Woensdag 31 Mei. 8 uur, Alkm. wielerbaan, trainingswed strijden (bij slecht weer Donderdagavond). 8 uur, dancing Harmonie, verg. vereen, ter bev. van chr. schoolonderwijs. Donderdag 1 Juni. 3 uur, ten huize van mevr. Deetman, Egm.straat, alg. verg. protest, vrouwen- vereeniging. 8 uur, De Rustende Jager te Bergen, open bare vergadering afd. Bergen S.D.A.P. DE ALKMAARSCHE BESTUURDERSBOND IN 1938. Aan het dezer dagen verschenen jaar verslag van de Alkmaarsche Bestuurders- bond wordt het volgende ontleend: Het jaar 1938 heeft, ondanks de duistere tijden, welke hun invloed op het maat schappelijk leven sterk hebben doen gel den, vele goede perspectieven in zich ver borgen. Een algemeene groei der vakbewe ging is zeker in deze duistere tijden een gelukkig verschijnsel. In het bestuur heeft de heer Th. Schou ten de plaats van H. van Drunen als voor zitter ingenomen, terwijl er verder geen wijzigingen waren. Het vergaderingbezoek is nog altijd niet voldoende, zoodat dit in het nieuwe jaar zeker verbeterd dient te worden. Aan het Eigen Gebouw werden verschil lende verbeteringen aangebracht en b.v. 't stempellokaal vergroot. Voor de cultureele organisaties is een commissie benoemd, welke zal onderzoe ken in hoeverre meer steun kan worden verleend. „De Stem des Volks" heeft we derom met moeilijkheden te kampen gehad. Versterking van haar ledental blijft een eerste vereischte. Vele vergaderingen werden belegd, wel ke over het algemeen goed bezocht werden. De samenwerking tusschen de verschil lende jeugdgroepen is goed en hier valt een geringe vooruitgang te constateeren, het geen eveneens van de A. J. C. gezegd kan worden. Alles bij elkaar geeft dit jaarverslag de overtuiging, dat de moderne arbeidersbe weging in Alkmaar een goed jaar heeft ge had en dat zij met vertrouwen het nieuwe jaar tegemoettreedt. Een goed verzorgd financieel verslag maakt dit jaarverslag compleet. STICHTING „FONDS TOT BEHOUD VAN DE KAASMARKT" TE ALKMAAR. Bovengenoemde Stichting heeft gister middag in het kantoor van de V.V.V. Alc- maria in het Waaggebouw een algemeene bestuursvergadering gehouden onder voor zitterschap van den heer mr. J. P. Bosman. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer G. Grondsma, bleek, dat het saldo, waarover het Fonds thans nog de beschikking heeft, 728,13 bedraagt. De rekening werd nagezien en in orde bevonden, waarvoor den penningmees ter een woord van dank werd gebracht. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer Tj. N. Adema, ontleenen wij, dat het afgeloopen jaar voor de Stichting bijzon der moeilijk was, daar wederom een gelei delijke achteruitgang van den marktaanvoer werd geconstateerd en daarnaast het ver dwijnen van belangrijke subsidies aan de Over enkele dagen zal ons Kinder vervolgverhaal „Pam's Wonderlijke Avonturen" eindigen. Ook uu zullen de kinderen van onze abonué's dit verhaal weer kunnen verkrijgen in een alleraardigst boekje, met leuke gekleurde plaatjes. Dezer dagen zullen wij een „bon" plaatsen, tegen inwisseling waarvan men een exemplaar van het boekje kan verkrijgen. De prijs is als de vorige malen, bij vooruitbetaling, 35 cent per stuk, franco per post 45 cent. Betaling kan geschieden by afhalen aan ons bureau, per postwissel of op postgiro 37060 N.V. Boek- en Han delsdrukkerij v.h. Herm's Coster Zn., Voordam C 9, Alkmaar. gemeente, zonder dat het tot dusver gelukt is daarvoor van diverse organisaties een compenseerenden steun te ontvangen. In het afgeloopen jaar werd wederom een be drag van 1000 aan de gemeente geschon ken als bijdrage der Stichting in de nood zakelijke verlaging van de wik- en weeg- loonen op de kaasmarkt. Geklaagd werd over het verdwijnen van vele kleine kaasfabrieken, die door grootere worden opgeslokt en over het gehalte van de aangevoerde kaas, bij welker productie vaak het streven voorzat om zoo goedkoop mogelijk te kunnen leveren wat het product niet ten goede kwam. Het bestuur had op 24 Mei een conferen tie ten stadhuize met B. en W. van Alk maar, welke bijeenkomst ook werd bijge woond door baron Kraayenhoff, voorzitter van de A.N.V.V. en mr. Planten, directeur van de A.N.V.V., in welke bijeenkomst de factoren welke de kaasmarkt bedreigen uit voerig zijn besproken en nagegaan werd of de A.N.V.V. een poging zou kunnen doen tot subsidieering door de regeering. In de bestuursvergadering van 19 Septem ber werd mededeeling gedaan van de afwij zing der subsidies aan de gemeente door de Regeeringscommissarissen en dooTdat ook de Stichting niet blijvend 1000 per jaar kon schenken, was er dus een subsidietekort voor 1939 van 4000. In dank werd een be drag van 75 ontvangen, dat de firma De Wolff en Peereboom als eersten prijs op het bloemencorso had gewonnen. In deze bijeenkomst werd tot den verkoop van een kaasmarktspeldje in de zomermaanden be sloten, wanneer de goedkeuring van B. en W. daarop verkregen zou worden. Op 18 October hadden voorzitter en secretaris opnieuw een onderhoud met B. en W. en met den heer W. Voorthuisen, directeur van het marktwezen, waarbij di verse middelen ter mogelijke financieele tegemoetkoming in de marktkosten werden besproken. De algemeene toestand is niet zoo roqskleurig, daar thans f 400 aan subsi die minder wordt ontvangen en de kaas markt wat den aanvoer betreft verminder de van 4.737.602 K.G. in 1937 tot 4.267.752 K.G. in 1938. Van de Stichting wordt de uiterste waakzaamheid geëischt om verde ren achteruitgang te voorkomen. De daar voor benoodigde financiën te vinden is thans de moeilijkste taak waarvoor het Stichtingsbestuur zich gesteld ziet. Het jaarverslag werd in dank goedge keurd, waarna de secretaris mededeeling deed van eenige ingekomen giften en sub sidies van de V.V.V. te Bergen, van den Ned. Bond van Koffiehuis- en Restaurant houders te Amsterdam, van de Ned. Ver. van Kaashandelaren te Gouda en van de afd. Haarlem en omstreken van Horecaf. Mededeelingen werden gedaan inzake den a.s. speldjesverloop waarvoor van de zijde van B. en W. toestemming is ontvangen en waarover nadere publicaties dezer dagen zullen volgen. Na een algemeene bespreking der verder te voeren actie werd de vergadering ge sloten. NIEUWE LIEDJES OP DE TORENS. Op de carillon zijn de navolgende melo dieën gezet: Waag, heel uur: „Ons lied" van L. A. v. Tetterode; half uur: „Beiaardlied" van P. Benoit. Gr. Kerk, heel uur: „Bede voor het Vaderland" uit Valerius Gedenk-Clanck; half uur: „Wilt heden nu treden", idem. PUZZLE-RUBRIEK. In het diagram van onze laatste puzzle is in sommige couranten het vierde gedeelte lijke product der vermenigvuldiging wat zwak afgedrukt. Dit vierde product is gelijk aan het vijfde, dus met een 7 vooraan. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 23 TOT 30 MEI 1939. Nieuwezakén: Den Helder: A. J. José, Basstraat 25, stof feerder. J. Schellinger, Duinweg 3, Huisduinen, technisch bureau, lood- en zinkwerken, enz. Eerste Heldersche Gloeilampen Centrale, Spoorstraat 93. Texel: E. Onck's Loodgietersbedrijf, de Koog N 102. Wijzigingen: Alkmaar: Hollandsche Mij. voor Gecon denseerde Melk (The Condensed Milk Com- oany of Holland) N.V.; Heldersche weg 2; bestuurswijziging. N.V. Confederatie Mij. tot verkoop en be reiding van Melk en Zuivelproducten, Am sterdam; bestuurswijziging. Castricum: W. Th. Kaandorp, Breedeweg 54, grossier in kaas, enz.; overgegaan aan Gebrs. Kaandorp. Nieuwe Niedorp: N. Davidson, Hoogzijde C 107, beurtveer; overgegaan aan P. F. van Koningsbruggen. Texel: J. Eelman Cz., Bcschweg 7, met selwerken, enz.; overgegaan aan R. Breman. Warmenhuizen: Centrale Veilingsvereeni- ging „Warmenhuizen en Omstreken", Dorps straat 137; bestuurswijziging. Opheffingen: Alkmaar: „De Prijsbreker, Gebr. H. en N. Schuitevoerder, Magdalenenstraat B 13, rij wielhandel, enz. MIDDENSTANDSEXAMEN. In verband met de vestigingswet zijn ook hier ter stede examens aan diverse midden- standscandidaten afgenomen. Te Alkmaar zijn geslaagd de volgende candidaten: W. P. Aarssen te Amsterdam, B. P. van Amerongen te Bergen, S. Bakker te Scha gen, W. M. L. Bakker te Haarlem, J. J. Beerse te St. Pancras, N. J. Beerse te St. Pancras, J. E. Belleman te Egmond aan den Hoef, H. Berend te Amsterdam, W. v. Beu kering te Amsterdam, J. B. Boekei te Den Burg (Texel), C. Chr. Boelrijk te Castricum, A. Fr. L. Boon te Haarlem, P. C. Borst te Castricum, W. J. Borst te Castricum, W. H. J. Buffing te Amsterdam, C. S. Buijs te Am sterdam, N. P. Bijl te Schoorl, Th. G. H. Damave te Beverwijk, P. A. J. Dekker te 't Zand, W. B. EbbeJaar te Zaandam, Th. E. A. Essenius te Amsterdam, J. C. H. Fontijn te Voor het geheele land: Zwalr t* betrokken in den nanacht, overd klarend, overwegend droog, jet^Wetf«». zwakke tot matige noordelijke t t wind. In de luchtdrukverdeeling is si morgen maar weinig verandering Het weer in onze omgeving wotyu gekoit»3i. geheel door 't gebied van hoogen ï»0??** dat zich uitstrekt van de BritsrlJ over de Noordzee tot Duitschland J??4* Over de waddeneilanden en bocht is de lucht betrokken, terwüv daar eenige lichte motregen valt o 01 was het vanmorgen in ons land me J?ng0a bewolkt. Alleen ir de zuidelijke Drnj^ was het helder. De temperatuur sLl ren in het midden en oosten van i gJst*- tot boven 20 graden Celcius. In FranVr-, Duitschland is het weer zonnig en is dM peratuur sinds gisteren gestegen rv^'- Denemarken en Zweden werd het iet? 5 mer. Achter de gisteren genoemde dZl' sies, die in diepte .oenemend van naar noord-Scandinavië trokken ontwh. kelde zich een uitlooper van den hoo druk. Onder depressie-invloed heerst vanmorgen aan de Noorsche kust krachti» tot stormachtigen wind uit noordwest en buiïg weer. Plaatselijk viel daar veel ren», (Andanes meldt 25 mm.) "T*! LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.41 tot 4.14 uur licht op, Amsterdam, C. H. Franken-Bartels te Am- sterdam, J. W. J. v. d. Geest te Beverwijk A. W. A. Genefaas te Alkmaar, C. van Ger- ven te Krommenie, M. A. Gilberts (vr.) te Amsterdam, H. J. Greuter te Amsterdam, F. A. de Groot te Castricum, E. Hermanns te Aalsmeer, Fr. M. W. Holthuijsen te Am sterdam, J. J. Holtkamp te Zaandam, A. Holtman te Den Helder, J. J. Houtenbos te Bergen, Fr. Kaandorp te Heiloo, G. A. Kaan dorp te Heiloo, H. J. König te Schagen, F. Koornstra te St. Pancras, K. Kossen te Alk maar, A. Leijs te Wormerveer, B. J. Fr. M, Lissone te Alkmaar, C. M. Louter te Schoorl, M. L. Marquering te Bergen, J. A. M. Me- scher te Amsterdam, M. Molenaar (vr.) te Koedijk, M. Molenaar te Wormerveer, N. Chr. v. d. Moolen te Amsterdam, A. Mos te den Helder, N. J. Nelis te Baambrugge, Fr. J. Nieuwenhuizen te Egmond aan den Hoef, A. J. Nooij te Koog aan den Zaan, A v, Nijen te Alkmaar, J. M. Oud te Amsterdam, J. Overpelt te Egmond aan den Hoef, A. J. Poncin te Beverwijk, J. C. Ran te Den Burg (Texel), A. J. Reinders te Warmenhuizen, J. C. Schotvanger te Schoorldam, J. A Schouten te Alkmaar, K. A. Snel te Heiloo, J. Stelma te Alkmaar, H. J. Stevens te Overveen, H. C. Stevens te Koog aan den Zaan, A. B. Tand te Beverwijk, D. Tentij te West-Graftdijk, J. Terpstra te Amsterdam, H. A. M. Thijssen te Alkmaar, J. G. Ver gouw te Koog aan den Zaan, L. Vis te Alk maar, N. Vogeler de Wolf (vr.) te Amster dam, M. N. de Vos te Den Burg (Texel), J. D. de Vries te Zuid-Spierdijk, G. L. Warlam te Alkmaar. Totaal zijn geëxamineerd 88 candidaten, geslaagd 73 en afgewezen 15 candidaten. Bij de gisteren te Amsterdam en Schagen gehouden examens voor het Middenstands diploma Algemeene Handelskennis slaagden o.m. mej. T. Jaarsma te Alkmaar en de hee- ren K. Borsjes te Akersloot, J. Bouma e Bergen, P. H. Bakker, C. Adolf, W. Hartog, E. G. Biskanter, O. Jansen en C. Govers, allen te Alkmaar, cursisten van de Als* maarsche Middenstandsavondschool u' gaande van de Neutrale en Christelijke M denstandsvereenigingen te Alkmaar. INGEKOMEN PERSONEN. A. Keus, G.K., wed. van J. Zaaijer, zonder beroep, Frans Halsstraat 23, van Hoorn- -* G. C. Boerkamp, geen, machinist N. 5>-, echtgenoote en kinderen, Ferdinand straat 2, van Hoorn. F. van der R.K., stratenmaker, Klein Nieuwland Hoorn. - R. Gort, G.K., zonder beroep, Steijnstraat 1, van Emmen. P- K1° \eren[ veehouder, en echtgenoote en kin Westdijk 6, van Purmerend. A. Goi „Wat heeft U toch onge. veel geluk kapitein". loofU)k

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2