Alkmaarsche Courant. AMSTERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTEN. nooit! nooit! VRAAG EN AANBOD NOOIT I Begrafenis van generaal Snijders. OUDE NIEDORP Voor kleine tuinen. Alléén 2de bandsch goederen, cent per vijf regels, 35 EERSTE BLAD dienstbode, Steynstraat 1, van Eir.men. G. Klefj. enl dienstbode, Kennemer- straatweg 55. van Emmen. R, J. Huis man, NJL, zonder beroep, Dr. Schaepman- kade 15, van Voorburg. J. Tïmme, NR zonder beroep, Pr. Julianalaan 14, van Akersloot. E. Bakker, RJC, dienstbode, Emmastraat 39, van Grootebroek. W. de Raad. N.H., verpleegster, Wilhelminalaan 11, van Gouda. G. Visser. NJL, plaatwerker, Achterwezel 46, van Heiloo. J. W. Blom, geen, verpleegster, Wilhelminalaan 11, van (ONGECORRIGEERD). Het stoffelijk overschot van generaal C. J. Snijders, oud-opperbevelhebber van land en zeemacht, groot-beschermer van de Ne- derlandsche luchtvaart, van onze luchtver- Terneuzen. V. eenstra, G.K., dienst- binding met de overzeesche gewesten en van bode, Laat 160, van Barsingerhorn. A. M Mul, R.K., dienstbode, Breedstraat 18, van Hedoo. G. Kaczor, NJL, dienstbode, Eg- rr. onderstraat 16, van Hoorn. T. L. Lief- ting, R.K., metselaar, en echtgenoote en kinderen, St Annastraat 38, van Heiloo. H. Mulderij, geen, leerL machinist N5, en echtgenoote en zoon, Beansingel 40, van Amsterdam. H. B. van Haren, geen, off. v. gezondh 2e kL, Kennemerstraatweg 189, van Amsterdam. J. C. Pascha, geen. b.-oodbakker, Spoorstraat 8, van Zuid- en Noordschermer. M. C. Groen, NB., echt genoote van V. Indri, zonder beroep, Hekel- strgat 23, van Oude-Niedorp. A. M. Zoon, R.K» echtgen. van A. Oudhoff, zonder be roep, Lindenlaan 84a, van Heiloo. P. Bruijn, G.K., machinist N. S., en echtge noote en kinderen, Frans Halsstraat 23, van Hoorn. G. van 't Hof, R.IC, los arbeider, en echtgenoote en kinderen, Liefdelaan 4, van De Rijp. A. C. Burdesch, R.K., zon der beroep, en echtgenoote, Westerweg 106, van Amsterdam. C. de Leeuw, geen, machinist N. S., en echtgenoote en zoon, Frans Halsstraat 22, van Amsterdam. G. W. Gesink, N.H., echtgen. van G. Kranen, zonder beroep, Rembrandtstraat 82, van Wisch. A. Koning, geen, kantoorbediende, Frans Halsstraat 24, van Koog aan de Zaan. G. M. Bijkerk, R.K., winkeljuffrouw, Eikelenbergstraat 20, van 's-Gravenhage. T. Brander, N.H., leerL verpleegster, Zocherstraat 11, van Zaandam. N. J. Kleibroek, R.K., chauffeur, Stationsweg 164, van HarenkarspeL E. Steep, N.H., verpleegster, Wilhelminalaan 11, van Groningen. W. Muis, N.H., z.b., Metius- gracht 14, van Heiloo. C. van der Meulen, N.H„ leerL machinist N. S., en echtgenoote en zoon, Vermeerstraat 33, van Hoorn. F. G. Hijman, geen, smid seinwerker N. S., en echtgenoote en kinderen, Nieuwpoortslaan 119, van Heiloo. K. van dei Lingen, E.L., expediteur, Laat 36a, van Purmerend. M. G. Kroonen, R.K., echtgen. van C. P. Bra- kenhoff, zonder beroep, Baansingel 36, van Uithoorn. J. Kraus, D.G., opzichter P. W. N.H., Westerweg 76, van Nieuwe-Niedorp. J. A. Zonderhuis, R.K., winkelbediende, van Heiloo. G. Goos, NJL, machinist, en echt genoote en kinderen, Frans Halsstraat 17, van Hoorn. W. J. Zomerdijk, R.K., con ducteur N. S., en echtgenoote, Em. de Witte straat 18, van Hoorn. A. van der Vlies, G.K., bankwerker, en echtgenoote en doch ter, Van der Lijnstraat 42, van Hoorn. K. Baas, N.H., autohandelaar, en echtgenoote en zoon, Heiligland 19, van Heiloo. J. C. Duin, R.K., dienstbode, Laat 169, van Ven huizen. C. Meurs, N.H., wed. van N. Slot, z.b., en dochter, Kanaalkade 36, van War- menhuizen. J. Jacobs, R.K., locomotief poetser, en echtgenoote en kinderen. Korte St. Jozefstraat 4, van Hoorn. A. Krab, geen, transportarbeider, en echtgenoote, ObisCL, St. Josephstraat 11, van Egmond aan Zee. J. H. H. Graaman, R.K., conduc teur N. S., en echtgenoote en kinderen. Jan van Scorelkade 18, van Nijmegen. A. Dekker, R.K., wed. van J. Spaans, zonder beroep, en zoon. Stationsweg' 164, van Ha renkarspel. A. Moes, N.H., zonder beroep, Kooltuin 29, van Sleen. M. J. M. Rump, R.K., wed. van J. F. A. M. van der Wielen, zonder beroep, Nassauplein 11, van Amster dam. J. Mantel, G.K., bouwvakarbeider, Lyceumstraat 87, van Heerlen. J. H. Plekepol, R.K., leerL machinist N. S., en echtgenoote en kinderen, Boezemsingel 48, van 's-Gravenhage. J. Kusters, N.H., leerl. machinist N. S., en echtgenoote en zoon, Em. de Wittestraat 20, van Amsterdam. A. J. Rondeel, R.K., wagenlichter N. S., en echt genoote en kinderen. Stationstraat 38, van Hoorn. A. H. Thorke, R.K., huishoudter, Koningsweg 40, van Amsterdam. talrijke nationale instellingen met allerlei doeL is vandaag ter aarde besteld op de be graafplaats Oud Eik en Duinen. Als vertegenwoordiger van de koningin waren heden aanwezig vice-admiraal F. Bauduin, adjudant-generaal, chef van het militaire huis van Hare Majesteit, en H.Ms. adjudant-majoor H. J. Phaff. De minister-president, dr. H. Colijn, was in den rouwstoet medegekomen om op de begraafplaats de gevoelens der regeering te vertolken. Voorts de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaai, mr. W. L. baron de Vos van Steen wijk en mr. J. R. van Schaik, vele burgerlijke en militaire autoriteiten, ministers, leden der Staten-Ge- neraal, tal van vertegenwoordigers van ver- eenigingen, van de K.L.M. en de K.N.IL.M. en vele anderen. Dr. Colijn zeide o.m. het volgende: Door de familie van generaal Snijders uit- genoodigd zijnde om bij deze plechtigheid als eenige spreker het woord te willen voeren, rust op mij dus de dubbele taak om getuigenisc te geven van de gevoelens die de Nederlandsche regeering bij deze lijk baar tot uitdrukking wil brengen en de tolk te zijn van zoo menige organisatie (meer dan 30) waarmee generaal Snijders bij zijn leven verbonden is geweest. Het zegt nog wel niet veeL maar toch wel iets wijl heenwijzend naar meer dan gewone intellectueele begaafdheid dat de jonge Snijders op 17-jarigen leeftijd als no. 1 aan de K. M. A. werd toegelaten tot de opleiding voor officier bij het wapen der genie. Het zegt reeds iets meer voor de toe komstige loopbaan van den jongen 2en luitenant dat hij, die nog geen jaar officier was, detacheering aanvraagt bij het Ned. Indische leger op het tijdstip, dat dit leger gereed staat een aanvang te maken met het tot rede brengen van een weerbarstig sulta naat in het Noordelijk deel van Sumatra. Het bevestigt de beteekenis van den drang naar daden, die ons in dat verzoek om naar Indië te gaan reeds opvalt, dat deze jonge ondernemende officier binnen drie maanden na zijn komst in Atjeh reeds werd voorge dragen voor de hoogste militaire belooning, die onze krijgsmacht kent: het Ridderkruis der Militaire Willemsorde. Wie kan ook slechts den geringsten twijfel voelen opkomen bij de vraag, of het leven van generaal Snijders de vervulling der belofte, die dit feit inhield, heeft gebracht? Ik heb een persoonlijke reden bij de straf periode een oogenblik stil te staan. De verhouding tus$chen minister en chef van den staf is altijd een zeer bijzondere, maar was het zeker in de jaren 1911, 1912 en 1913, toen, evenals thans ook weer op velerlei gebied gewerkt werd aan den om bouw bij onze landmacht. Slechts door in nige samenwerking en volkomen harmonie tusschen de hoogste adviseerende militaire en de beslissende burgerlijke autoriteit kan dan voor de landsverdediging iets goeds worden bereikt. Dat in die jaren het gestelde doel bereikt is geworden is niet in het minst te danken aan de onverpoosde toewijding van den chef van den staf, generaal Snij ders en de goede samenwerking met mij, de minister van oorlog. Ik heb hem meer dan eens daarvoor per soonlijk bedankt. Ik doe het hier bij zijne lijkbaar in het openbaar. Vervolgens sprak dr. Colijn over den wereldoorlog en over het vele werk, dat generaal Snijders in dien tijd heeft ver richt. toch vooral in het voorbeeld, dat ons door dit leven is geschonken". „Wij, die hier op dén doodenakker aan wezig zyn en een groot deel van het Neder landsche volk, dat in gedachte heden met ons is, buigen ontroerd het hoofd voor de majesteit van den dood, die ook de besten niet spaart. En in ons hart klimt de bede op, dat de genade Gods ook zijn sterven met licht moge hebben omstraald". Tenslotte sprak dr. Colijn nog enkele woorden van troost tot mevr. Snijders en de overige familieleden. Dr. Colijn vervolgde: „Over het einde van deze vier-jarige periode valt een schaduw, waaraan we hier en vandaag niet mogen voorbijgaan. Buigend voor onrede lijke critiek hebben de toenmalige bewinds lieden den opperbevelhebber tot heengaan genoopt. En wel werd voor die daad een jaar later verzoening gedaan door de ver leening van het grootkruis van den Neder- landschen Leeuw, maar dat heengaan zelf en nog meer de wijze waarop dat heengaan plaatsgreep, doet nu nog zeer. Het was aller minst in overeenstemming met de onge meen groote verdiensten, die generaal Snij ders aan volk en vaderland bewezen had. En toch is er een goede kant aan. Dat on gewone afscheid uit het ambt heeft de gele genheid geschonken om aan heel het volk te toonen welk een gaafheid an karakter deze groote soldaat bezat. Alle arbeid die hem riep ter bevordering van de volkskracht en ter bestrijding van een futloos defaitisme kon verzekerd zijn van zijn hartelijke instemming en van zijn krachtige medewerking. Als voorzitter van de vereeniging „Ons Leger", een functie, die hij zes jaar lang vervulde, is hij blijven werken voor de be langen van het leger dat hem lief was. En daarbij bleef het niet. De vereeniging „Onze Vloot" telde hem onder de warme be langstellenden. Zoo ook de beide vereenigin gen van reserve-officieren, de vrijwillige landstorm, verschillende burgerwachten, de nationale bond „Het Mobilisatiekruis", het Roode Kruis e.a. Vroeger dan de meeste anderen onder kende hij de beteekenis van de luchtvaart van militair standpunt als op civiel terrein. Onze samenwerking bij de oprichting van de militaire luchtvaartafdeeling- die niet zoo heel lang daarna tot stand kwam, be hoort tot mijne aangename levensherinne- gen. Zijn krachtige medewerking bij de tot standkoming van de E.L.T.A. te Amsterdam blijft in dankbare herinnering; zijn mede werking bij de oprichting van de K.L.M. er. de K.N.I.L.M. wordt nog dagelijks vermeld. Tenslotte noemde dr. Colijn nog de beide vereen, van luchtvaart, de kon. luchtvaart- school, de nat. luchtunle en het versterken van het nationaal gevoel onder de jeugd. „Zoo is er dan, wanneer men dit leven overziet, alle reden om met nadruk te ge tuigen:" 11 a bien merite de sa patrié"J« En wat is van die rijke leven, zoo vol van gewichtigen arbeid, nu de waarde voor ons en voor de toekomst van ons volk. Die waarde ligt natuurlijk ook in hetgeen door hem werd verricht, maar ik zie haar Om Bessen- en Frambozenstruiken wor den in groote tuinen wel eens op dezelfde manier kooien gebouwd, maar voor een kleine tuin is dit geen fraai gezicht, en houden we ons hier dan ook meestal maar bij de netten. Als de eerste erwten in de schok staan, kiezen we de mooist en sterkte uit voor zaad winning, en bij de boonen passen we later hetzelfde toe. Late erwten kunnen nu nog gelegd worden, terwijl Wortelen en Winterramenas nog gezaaid kunnen wor den. De uitgebloeide bloemen van de vaste planten nemen we altijd meteen weg om een tweeden bloei te bevorderen, terwijl de plekken in de border waar bolgewassen gestaan hebben, spoedig aangevuld worden met één-jarig zaaigoed, om op die wijze den geheelen zomer door in de bloemetjes te kunnen zitten. A. C. MULLER—IDZERDA. GIJ MOET BEZUINIGEN Plaatst dan alléén Zoo'n krant 1* de nw advertentie* in die krant, die wer kelijk geleten wordt, de krant, die in alle kringen op de tafel In de buiskamer ligt. Neen, cd* een a n t o naar links uitwijkt om 'n anderen wagen voorbij te komen, moogt u dat voertuigen- "aar niet inhalen! k^l MOTORRIJDER BIJ BOTSING GEDOOD. In den afgeloopen nacht kwam de jarige motorrijder A. Pulles, wonende 26- °P Ouderavond openbare lagere school In een der lokalen van de openbare la gere school had een ouderavond plaats die uitstekend bezocht was. De heer Wolthuis deelde mede, dat de bloembollen van de sierteeltcentrale zijn ontvangen, doch dat de resultaten te slecht waren om er een tentoonstelling van te houden, dat het aantal leerlingen momenteel 60 bedraagt, dat alle nieuwelingen die op de school gekomen zijn, tot de tand verzor ging zijn toegelaten, waardoor 37 kinderen den Leenderweg te Eindhoven in volle vaart onder controle zyn, dat de melkvoorziening de Kruisstraat aldaar inrijden, waarbij hij weer voortreffelijk heeft gewerk en dat de niet merkte, dat er onder een lantaarn op avondschool een succes is geweest. Gemid- den hoek van de Weverstraat een vracht- deld hebben 19 jongens en meisjes er aan auto geparkeerd stond. Hij vloog er tegenop deelgenomen en de cursus wordt den vol- en werd op slag gedood. DE BEPLANTING VAN ONZE BLOEMBAKKEN. Leegstaande bloembakken vormen in het voorjaar en den zomer 'n troosteloozen aan blik, en waar zy tegenwoordig by de meeste moderne huizen meteen worden aange bracht, dienen de bewoners de consequen ties er van te aanvaarden, en dat behoeft in het geheel geen kostbare geschiedenis te worden, want met een pakje zaad kunnen we al wonderen verrichten. Als we onze bloembakken gaan beplan ten moeten we er ons wel rekenschap van geven, of we de planten aanbrengen louter en alleen om er zelf naar te kijken, of uit sluitend als gevelversiering of als een com binatie van deze twee. Om een voorbeeld te noemen: een balcon aan de straatzijde dat we met Geraniums (Pelargoniums) willen beplanten, versieren we uitsluitend voor eigen genoegen met den gewonen staan- den vorm uitsluitend als gevelversiering met hang-geraniums en als combinatie van beide zoowel met staande als met hang- geraniums. Op die maaier kunnen ook bo venhuizen en étagewoningen er vanaf de straatzijde bijzonder fleurig uitzien. Bij het kiezen van bloemen moeten we wel een beeitje met de steenkleur van het huis re kening houden, b.v. geen rosé bloemen te gen roode steenen, geen witte tegen een grijzen achtergrond en liefst ook niet geheel tegen géel want al zyn de bloemen nog zoo mooi op zich zelf, ze hebben een goeden achtergrond noodig om tot hun recht te ko men. Er zijn gelukkig heel wat planten ge schikt om in bakken te groeien, de Ama- ranthus of Kattestaart b.v. met purperroo- de bloemstrossen boven bruinrood loof, die zich alleraardigst laat combineeren met witte Phlox Drummond! of Alyssum. De Lobelia's die nogal eens met Mar grieten gecombineerd worden, doch, die apart gebruikt minstens even effectvol zijn, omdat er zich ook fraaie rankende vormen onder bevinden in de kleuren wit, licht blauw, donker ultramarijn en donkerblauw met groot wit oog. Voor de bakken op het Noorden is de Mimulus uitnemend geschikt, die geen brandende zon verdraagt. Weinig zomer bloemen hebben zulke mooie, grillig ge- teekende bloemen in koperrood, geel en geel met rood. De Petunia's genieten al zooveel bekend heid dat we ze nauwelijks meer behoeven te noemen, speciaal het nieuwe ras Pe- tunia hybrida pendula of Balcon-Petunia's willen we hier echter nog even naar voren brengen. Ook de O.-I.-Kers kan in onze bakken wonderlijk mooi zyn, de lage zon der ranken of de Goudglans hybriden, die halfdubbel en kruipend zijn. Wanneer we zelf niet in de gelegenheid waren om te zaaien, kunnen we thans bij de kweekers en bloemisten verschillende zaadplantjes in pot koopen, waarmee we zoo spoedig mogelijk onze bakken ver sieren. WAT IN JUNI DE AANDACHT VRAAGT. Het kan in deze maand reeds behoorlijk warm zijn, zoodat de planten meer behoef te krijgen aan water, en het gieten dan ook een belangrijke plaats gaat innemen op het lijstje van tuin-werkzaamheden. Bij voor keur doen we dat met regenwater en dan 's morgens vroeg of 's avonds na zonson dergang, doch nooit midden op den dag als de zon de meeste kracht heeft. Niet ieder een kan echter over regenwater beschik ken. en dan moeten we onze toevlucht wel nemen tot leidipgwater, dat niet alleen kouder doch ook veel harder is. De boven ste aardlaag gaat daardoor min of meer een korst vormen, zoodat we meer moeten schoffelen om den grond open te houden. Het is beter om eens per week alles goed doornat te spuiten dan er dagelijks even met de gieter over te gaan, waardoor al leen het bovenste laagje gedrenkt wordt. Boomen en planten tegen muren moeten we in de warmte goed in het oog houden, zij verdrogen n.1. eerder. Om pas geplante heesters, als Seringen, Sneeuwballen en Rhododendrons, die gauw slap hangen. graven we geulen, die we dagelijks vol wa ter laten loopen. Uitstekend is het om de planten in den tuin eens met een insecticide te bespuiten, luis en rupsen komen veelvuldig voor, en wanneer we dit af en toe op een donkeren dag doen, kunnen we dit ongedierte ge makkelijk bestrijden. Van de uitgeplante Dahliaknollen, die nu reeds ettelijke spruiten boven den grond vertoonen, nemen we het meerendeel weg, en by voorkeur laten we er slechts een of twee doorgroeien, anders zouden de plan ten te dicht in het blad groeien en weinig bloemen geven. Over de Aardbeien, Bessen en Frambo zen moeten we netten leggen om ze tegen de vogels te beschermen. En wie er een beetje geld voor over heeft, kan voor de Aardbeien bakken van kippe.-.gaas laten maken, die naar we uit ervaring weten uitstekend voldoen en tevens een verzorg den indruk geven. genden winter voortgezet. Het saldo van het vorig jaar was ƒ62.33)», de ontvangsten totaal 303.78de uitga ven 243,96, nu in kas 259,82 wat min der is dan het vorig jaar. Dit is echter niet verontrustened, omdat wij dit jaar en duur schoolreisje hebben gehad. By de bestuursverkiezing werden tot leden van de oudercommissie gekozen de heeren F. Leek, J. Meereboer en J. van Zoonen. De commissie stelde voor met het school reisje naar Umuiden te gaan. Daar is voor de grooteren meer aan. Er is meer te zien. Op Velserend zou dan kunnen worden ge pleisterd. De kleintjes gaan dan niet meer naar het havenhoofd, doch naar het strand. De datum is vastgesteld op Vrijdag 23 Jum De vergadering besloot het voorstel der commissie te aanvaarden. Tijdens de pauze werd den ouders gele genheid gegeven om een tentoonstelling der kinderen te bezichtigen. Deze was ge arrangeerd door mej. Mallet. Na de pauze las de heer Wolthuis voor uit „kinderen uit m'n klas" van J. P. Co- hen—de Vries. Deze stukjes, getiteld Liesbeth en Jan, ontlokten een hartelijk applaus. Zwembad 't Skarpet. De opening van 's Skarpet zal Zondag plaats vinden. Druk is men thans in de weer om alles keurig in (orde te brengen. Er wordt bijgeverfd en nieuw zand aangebracht. Denkt U er aan Uw voor ZATERDAG op te geven? uitsluitend a contant jBucQetliike Stand t ALKMAAR. GEBOREN: Comelis, z. van Coraelis M. Kouwenberg en J. Reinierse. Cornelis, z. van Cornelis Bierman en M. B* as. Henricus J. S. M., z. van Gerhardus J. Sluijmer en H. M. J. van de Kar Elize M. E., d. van Martinus T. Kaptein en M. Ver duin. Cecilia, d. van Jacobus T. Blankendaal en H. Epke. Pie- ter, z. van Pieter C. Veen en E. J. M. Huis man. GETROUWD: Antoon P. R. Obermann en Elizabeth G. Margadant. Hendrikus M. Hazes en Pe- tronella M. de Munk. Hendrik C. Slot boom en Johanna G. ToL OVERLEDEN: Eduard P. Rengs 62 jaar. Maria C. Teders, wed. van J. M. Jansen, 68 jaar. Apolonia M. J. van der Klink, gehuwd met N. Oostrom, 42 jaar. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Achilles 30 Mei 16 u. Finisterre gepass. Agamerr.non 30 Mei 15 u. Ouessant gepass. Bodegraven 30 Mei te Callao. Boskoop 30 Mei 17 u. van Antwerpen naar Amsterdam; 30 Mei 20.45 u. Vlissingen gepass.; 31 Mei te Amsterdam. Colombia 30 Mei van Curagao naar Santa Marta. Crynssen 30 Mei v. A'dam n. Dover. Irene 30 Mei van R'dam n. Amsterdam; 31 Mei te Amsterdam. Mars 30 Mei te Savona. Merope 30 Mei van Puerto Plata naar Europa. Nereus 30 Mei te Amsterdam. Saturnus 30 Mei v. Mersina n. Malta. Simon Bolivar 30 Mei 21 u. Azoren gepass. Tiberius 30 Mei v. Tunis n. Alexandrië. Trajanus 30 Mei v. Algiers n. Rotterdam. Ulysses 30 Mei te Yerakini. Deucalion 30 Mei van Algiers n. Patras. Orpheus 30 Mei te en van Sevilla naar Malaga. Odysses 30 Mei te en van Kopenhagen n. Gdynia. Rotterdamsche Lloyd. Kota Nopan J. N. L. 30 Mei om 3 uur St. Vincent gepasseerd. Rottrdamsche Lloyd. Dempo thuisr. 30 Mei 15 u. v. Marseille. Kedoe thuisr. 30 Mei 23 uur tc Suez. Sitoebondo thuisr. 31 Mei 3 u. te Londen. Brastagi 31 Mei 3.15 u. van Rotterdam naar Liverpool. Buitenzorg 31 Mei 2 uur van Hamburg n. Rotterdam. Weltevreden thuisr. 31 Mei van Batavia. HollandAmerika Lijn. Rotterdam 30 Mei v.m. te New York. Blommersdijk 30 Mei v.m. te Boston. •chtei juist OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Woensdag 31 Mei 1939. Vor. k STAATSLEENINGEN. 3—3% Nederl 1938 96t/t 3 Ned.-Indië 1937 9» 5)4 P "'.schl. m. verkl. 241/s B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank120 Handel Mpij Cert. v. 250 1291/, Koloniale Bank169 Ned Ind Handelsbank 126 INDUSTR OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie 37»/, Caïvé Delft Cert. 88 Nederl. Ford 3431/, Lever Bros1327 Philips Gloeit Gem. Bezit 1963/, INDUSTR OND. BU1TENL. Am. Smelting337;, Anaconda 19#/a Bethleh. Steel 44»/, Cities Service General Motors Kennecott Copper Nortb Americao Rayon Rep Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Verg Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Esplor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon Petr. Perlak Pbillips Oil 27»/« Steil Union8»7j6 Tide Water9'/, RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber §5 341/, 241%,, 12W/W 12"y, 373/, 3'/, 424J/, 208 2331/, 88Vs 58»/, 100 297»/, 3101* 62 latere Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChina—Japan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli AMER SPOORWEGEN. Atchison Topeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Cert Union Paciiic Can Pac. tExclaim. 'Exdiv §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM ■- OFFICIEEL. Vorige koers 2.45-3.00 96»/, 93'/, 243/, 121 30Vio 169V, 126»/, 37'/, 84»/,* 340 134'/, 198-9 33»/, 19f-»%i 44i»/16-5 38»/, 24»/, 12^/ia 4'/, 38»/, 3V. 4307,-2 213 236 89'/, 58 100 2971/, 314J-51 60 271/, 9»/-.,-'/4 194»/, 196 140'/, 141 88'/, 118 00 2'/, ioi 102 75'/, 76 io»1/, 112 117»/, 118 144 148 190 199-200 167 169 23»/, 24»/, 10»/, 10"/,6-i HVM 117* -i 12»/, 12», 74'/, 74'/, 3»/, 37,-7* New-York Londen Berljjn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo 1.86 8.717„ 74.65 4.937, 31.68% 41.96 38.90 44.87% 43.80 heden 1.8537,. 8.70»/, 74.61 4.92'/, 31.66 41.91 38.85 44.80 43.75

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3