in de pijp DOUWE EGBERTS s I s De hengel £uchtaaact JCeek School 7lededand Ouevzee en in de hand fonds en 3uim&ouuï JhMicaties De Poolsche boeren tot den strijd gereed. D« nieuwe neutraliteitswet in der Ver. Staten. De verkiezingen in Hongarije. Nieuws in 't kort. £cAï& FRIESCHE HEEREN-BAAI en BAAf-TABAW DERDE BLAD ALKMAARSCHE COURANT VAN WOENSDAG 31 ME' 1939 Verklaringen van Witos over de Duitsche eischen. Op een vergadering van de Poolsche boe renpartij te Taraof heeft de president der partij, Witos, onder meer gezegd: „Wij zul len niet dulden, dat onze broeders in Duitschland vervolgd worden. Wij verlangen vergeldingsmaatregelen. Drie Duitschers moeten uit Polen worden gezet voor iede- ien Pool, die uit Duitschland wordt verwij derd. De Duitschers verklaren, dat wij hun iets schuldig zijn, maar wij weten precies, wat zij ons schuldig zijn. In den strijd der zenu wen zullen wij zegevieren, want de Pool sche boer heeft zenuwen, die tegen alles be stand zijn. In geval van oorlog zullen wij voor iede- ren duim gronds vechten. Wij zullen strij den, tot alle door onze broeders bewoende gebieden tot Polen zijn teruggekeerd". In andere vergaderingen van de boeren partij in talrijke plaatsen is een motie aan genomen, waarin gezegd wordt, dat „de boeren, de natuurlijke eigenaars van den grond, ondanks de reserves, die zij gevoe len ten aanzien van het regeeringsstelsel, met de andere partijen solidair zijn voor de verdediging van den staat, welke belangrij ker en duurzamer is dan ieder voorbijgaand regeerin gssy steem Op het oogenblik, dat Hitier zijn ver metele eischen tot Polen richt, verklaren de Poolsche boeren, gereed te zijn om in de eerste rijen op te marcheeren voor de ver dediging van de grens en de belangen van het vaderland. Obstructie tegen Hull's voorstellen. De isolationisten in den Amerikaanschen senaat hebben gedreigd obstructie te zullen gaan voeren door het houden van einde- looze redevoeringen bij de debatten, ten einde de voorstellen van de regeering voor de nieuwe neutraliteitswet tegen te houden. De senaat kent geen voorschriften ter be perking van de redevoeringen. Sommige leden van de regeering vreezen, dat door een dergelijke tactiek de goedkeuring van Hull's voorstellen niet meer in de loopende zitting gegeven zou kunnen worden. De leider van de isolationisten, senator Nye, heeft aangekondigd, dat als Hull's plan voorgesteld wordt, de obstructie zal in gezet worden. Nye betoogde, dat de intrekking van de wapenembargo's een aanwijzing voor de we reld zou zijn, dat de Ver. Staten zich defi nitief verbonden hebben aan Engeland en Frankrijk. „Indien het huis de regeeringsplannen voor de neutraliteit aanneemt en de senaat niet daartegen optreedt, dan voorzie ik, dat als het congres in Januari opnieuw bijeen komt, wij zullen ervaren, dat het land nog meer verbonden is met buitenlandsche mo gendheden in zuiver buitenlandsche aange legenheden dan het nu reeds is". Senator Pittman, de leider van de senato ren, die voorstanders zijn van de regee ringsplannen, verklaarde, dat hij de revisie van de neutraliteitswet nog in deze zitting zal trachten te verwerkelijken. Hij voorspelde, dat als de wet niet her zien Is vóór het einde van deze zitting, Roo- sevelt in geval van een dreigenden Europee- gchen oorlog een speciale zitting bijeen zal roepen om de voorstellen van de regeering te behandelen. De voorzitter van de commissie voor bui tenlandsche zaken van den senaat Bloom, zeide, dat de plannen morgen bij de com missie worden ingediend met het wetsvoor stel van Huil. Regeeringspartij krachtiger dan ooit. Gistermiddag te kwart over vier zijn de resultaten van de verkiezingen voor het Hongaarsche parlement bekend gemaakt: De uitslag is als volgt: Regeeringspartij 180 zetels (130 in de ont bonden Kamer); Christelijke partij 3 zetels; Agrariërs 14 zetels (21 zetels in de ont bonden Kamer); Pijlkruizen (Hubay) 28 zetels; Nat.-soc. (Palfy) 4 zetels; Nationaal front 4 zetels; Christ. nat. front 3 zetels; Soc.-dem. 5 zetels (11 zetels in de ont bonden Kamer); Liberalen (Rassay) 5 zetels (10 zetels in de ontbonden Kamer); Onafhankelijken 6 zetels; Wil des volks I zeteL In de ontbonden Kamer hadden de recht- sche groepen tezamen 23 zetels, de Pijlkrui zen en andere nationaal-socialisten 6 en het gematigde centrum 44. In de nieuwe Kamer, welke 10 Juni bijeen zal komen, zal de regeering beschikken over een meerderheid van 199 stemmen tegen een eventueele oppositie van 61. Gouden vaatwerk van koning Zog ge- oocifiskeerd. - ïtaliaansche douanebeambten aan de Grieksch-Albaansche grens hebben, volgens den correspondent te Tirana van de „Giomale d'Italia", gouden tafelgerei in be klag genomen, gegraveerd met het wapen van koning Zog. De kostbare voorwerpen werden ontdekt in blikken welke in een ge wone autobus van Albanië naar Grieken land vervoerd werden. Als inhoud der blik ken werd aangegeven kaas, en het vaat werk, dat met paarlmoer was ingelegd, werd onder een laag kaas gevonden. Een Griek- sche passagier in de autobus zou haastig de gwms overgevlucht zijn. ONZE POSTVLUCHTEN. Uitreis: Gier te Rangoon; Zilverreiger te Athene; Emoe te Bandoeng. Thuisreis: Reiger te Basra; Uil te Medan. DE FOKKER D. 23 DE LUCHT IN. Eerste Nederlandsche vliegtuig met neuswielonderstel. Gisteravond te zeven uur is op Schiphol voor de eerste maal het nieuwste product der Fokkerfabrie ken, het tweemotorige éénpersoons jachtvliegtuig D. 23, dat op de Pa- rijsche luchtvaartsalon in October j.L zoo groot opzien baarde, door de ge heel nieuwe principes, volgens welke het geconstrueerd was, de lucht inge gaan. Het was voor de Nederlandsche vlieg tuigindustrie een merkwaardig moment, aangezien dit tevens de eerste maal was, dat een Nederlandsch vliegtuig met neus wielonderstel den luchtdoop onderging. Deze eerste vlucht werd gemaakt door den jongsten invlieger der Fokker-fabrieken, den heer G. Sonderman, die eerst sedert eenige maanden in dienst der N.V. Neder landsche vliegtuigenfabriek is. Sonderman taxiede nog eenige malen naar het einde van het veld, zooals hij in de afgeloopen dagen reeds herhaaldelijk tijdens de verschillende taxiproeven heeft gedaan, toen zette hij het vliegtuig met den neus in den wind en startte vol gas weg, om halverwege gas te minderen en naar het uitgangspunt terug te keeren. Opnieuw startte hij tegen den wind in en te zeven uur precies vernief zich de D. 23 voor de eerste maal in de lucht. Zonder het landingstoestel in te trekken, draaide Son- dervan op circa honderd meter hoogte een kleine bocht boven het veld om daarna, planeerende, te landen, zonder af te van gen, tegen deir grond vliegende, zooals dat door het neuswiel mogelijk wordt gemaakt. Ten tweede male startte de vlieger en maakte nu een wijde bocht boven het veld, wederom een prachtige driewiellan- ding makende. Hiermede had het toestel zijn luchtdoop gehad en had het in eerste instantie zijn luchtwaardigheid bewezen. Natuurlijk is deze eerste vlucht slechts het begin van een groote serie proefvluch ten, waarbij het vliegtuig zal toonen over welke capaciteiten het beschikt en waar- tusschen door nog telkens kleine techni sche verbeteringen zullen worden aange bracht. Bij den Fokker-hangar hadden directie, invlieger en constructeurs, tal van geluk- wenschen in ontvangst te nemen. Naar men weet is de D. 23 uitgerust met twee, in tandem gebouwde Wal ter Sagitta motoren van 540 p.k. elk en beschikt het over een intrekbaar landingsgastel met neuswieL De heer Sondervan, die nog enkele maanden geleden luitenant-vlieger in Soesterberg was, heeft voor de eerste maal een prototype ingevlogen en is voor het eerst geland met een vliegtuig met neus- wiel-onderstel. Hij verklaarde, dat zoowel start als lan ding door het neuswiel ten zeerste verge makkelijkt worden, omdat het neuswiel het toestel richting geeft en het afvangen vrijwel overbodig maakt. Het vliegtuig had een groote stabiliteit getoond en was gemakkelijk bestuurbaar. LUCHTLIJN OVER DEN OCEAAN. Morgen opening dienst Frankrijk Ver. Staten. De geregelde luchtdienst Frankrijk- Ver. Staten van Amerika zal op 1 Juni, dus morgen, worden geopend. Van dezen datum af zal eiken Donder dagmorgen een vliegtuig van de Pan-Ame- ricain Airways van Marseille via Lissabon en de Azoren naar New York vertrekken. Met dezen dienst kunnen worden verzonden gewonen en aangeteekende stukken voor de Azoren, Vereenigde Staten van Amerika, Canada, Mexico, Midden-Amerika, West- Indische Eilanden, de Guyna's, Venezuela, Columbia, Ecuador, Peru en Hawai. Het luchtrecht verschuldigd boven de gewone porten en rechten bedraagt voor de Vereenigde Staten en Canada 27 )4 cent per 5 gram, voor Suriname, Aruba en Bonaire en Curacao 50 cent per 5 gram. Omtrent de overige luchtrechten geven de postkan toren inlichtingen. De stukken moeten worden voorzien van een luchtpostetiket en van de in het oog loopende aanwijzing: „Par service aerien France-Etats-Unis". Om met dezen dienst te kunnen worden verzonden moeten de stukken zoo tijdig worden ter post bezorgd, dat zij uiterlijk Woensdagochtend te 8.30 te Amsterdam en te 9 uur te Rotterdam worden ontvangen. HEYMANS EN ROUS OP SCHIPHOL TERUGGEKEERD. Gisteravond om half negen zijn de beide Nederlandsche sportvliegers J. Heymans en W. D. Rous op Schiphol teruggekeerd, na een voorspoedige vlucht van Batavia naar Nederland met het sportvliegtuig P.K.W.D.R., waar mede zij precies een week geleden Dinsdag 23 Mei J. L. uit Batavia zijn gestart Wanneer men nagaat dat de machtige' Douglasmachines der K.L.M. dezen afstand afleggen in 5y2 dag, terwijl de beide sport vliegers den tocht maakten met een licht vliegtuig zonder radio en bijzondere navi gatiemiddelen, dikwijls kampend met slecht weer en daarbij zonder er naar te streven een recordprestatie te verrichten, dan kan men slechts groote waardeering gevoelen voor de kranige verrichting der beide sports- lieden, die zonder ophef, maar met goede voorbereiding regelmatig eiken dag den voorgenomen afstand hebben afgelegd. Onder gejuich landde het lichte de Havi- lafid toestel, dat uitgerust is met een 130 p.k. gipsy major motor, op Schiphol voor het gebouwtje der Amsterdamsche aero club. Na het douane-onderzoek heette de heer Cuypers de beide vliegers welkom, hen ge- lukwenschend met deze prestatievlucht, die een bewijs was niet alleen van vliegbe- kwaamheid, maar vooral van doorzettings vermogen. De heeren Heymans en Rous vonden nog kort even tijd om de aanwezige persverte genwoordigers iets te vertellen over hun vlucht, die op 16 Februari aanving, toen zij van Schiphol naar Batavia vertrokken en, na aanvankelijk met slecht weer te kampen te hebben gehad, verder vlot verliep, zoo dat zij op 1 Maart te bestemder plaatse aan kwamen. De heer Rous bleef in Neder landsch Indië waar hij o.a. op Sumatra op de tijgerjacht was, terwijl de heer Heymans een zakenreis maakte naar Japan en China. Op den terugweg, die verleden week aan ving, had men gedurende de eerste twee dagen vrij veel last van den Moesson. Het lichte vliegtuig vloog herhaaldelijk op een hoogte van 50 meter om het grond zicht bo ven zee niet te verliezen en onder de buien te kunnen blijven. Zondag vertrokken de vliegers uit Anka ra, dat zij konden aandoen, dank zij de toe stemming der Turksche autoriteiten om langs een bepaalde route over Turksch ge bied te vliegen. Te 4.55 uur vertrokken zij Maandagochtend uit Ankara met de bedoe ling Rome of Pisa te bereiken. Boven de Apenijnen hadden zij vrijwel geen zicht meer en slechts de zwavellucht, die zij be speurden bewees hen, dat zij in de omge ving van de Vesuvius waren. Vlak voor een gevaarlijke onweersbui konden zij op het vliegveld Monte Corvino, 50 k.m. ten Zui den van Napels, landen, waar ook vier ver keersvliegtuigen van verschillende lijnen voor het noodweer kwamen schuilen. Van daag hadden zij een vlotte reis tot Lyon, ook daarna hadden zij gunstig weer, doch met een vrij stevigen tegenwind te kampen. Met nauwelijks vijf liter benzine over. kwamen zij gisteravond boven Schiphol, hoog vliegend, om in geval de benzine te vroeg op zou zijn, planeerend te kunnen landen. Gelukkig was dit niet noodig en beide sportvliegers kwamen vlot op den grond, enthousiast over de vele en uiteen- loopen.de ervaringen, welke zjj op hun mooien tocht hebben opgedaan. DRIETAL HERV. PREDIKANT TE ALKMAAR. Voor de vervulling van de vacature, ont staan door het overlijden van ds. Baar, is door het kiescollege der herv. gemeente het volgende alfabetische drietal opge maakt: ds. Nijholt te SlootdorpMidden- meer, ds. Prins van Wijngaarden te Bergen op Zoom, ds. Visser te Nieuw-Helvoet. (Verb. bericht). VRIJZINNIGE ZONDAGSSCHOLEN IN NOORD-HOLLAND. De Vereeniging van Vrijzinnige Zondag scholen in Noord-Holland heeft onder lei ding van ds. P. Cannegieter van Kromme nie, te Midden-Beemster haar jaarvergade ring gehouden. Uit het jaarverslag bleek, dat er 88 Zon dagscholen zijn aangesloten (in 1933: 26). Ruim 6000 kinderen ontvangen onderwijs. De West-Hill-methode wordt op 6 Zondag scholen toegepast. Na de Zondagschooljaren worden de kinderen voor het meerendeel opgenomen in clubs. De bibliotheek bevat 276 nummers. Ds. P. Cannegieter uit Krommenie is her kozen als voorzitter; mevr. BlombergZee man is weer lid van de portefeuille-commis sie. Na de pauze sprak mevr. SpelbergStok- mans uit Hilversum over „Onze Christelijke feestdagen." Na het referaat volgde een levendige dis cussie. Met het zingen van lied 183 uit den Doopsgezinden bundel werd de vergadering gesloten. DE VROOLUKE VROUWTJES VAN MACAO. Wy lezen in het Bat. Nieuwsblad: Naar aanleiding van onze reportage omtrent den handel in Chineesche vrouwen, hebben zoowel de politie als de justitie een uitgebreid onderzoek ingesteld. Wij ver namen, dat de justitie beschikt over enkele gegevens, welke de juistheid van onze reportage in groote lijnen bevestigen. Met het oog op het onderzoek wordt de aan wezigheid van de door ons beschreven tol ken van de immigratie minder gewenscht geacht, weshalve zij op last van den officier van justitie zijn overgeplaatst. De een zal binnenkort naar Soerabaja vertrekken, de ander naar Singapore. Ten aanzien van den Chineeschen hoofd rechercheur, die naar aanleiding van het geen wij over hem schreven een klacht heeft ingediend, kan nog worden medegedeeld, dat hij naar Medan is overgeplaatst. Een groot aantal anonieme brieven is naar aanleiding van den weerklank, welke onze publicaties in de Chineesche en Malei- sche pers vonden, binnengekomen. Daarin worden in verschillende toonaarden klach ten geuit omtrent de handelingen der drie betrokken personen. Intusschen heeft een ware exodus van Macao-vrouwtjes uit fletavia plaats gehad, welke reeds begon zoodra bekend werd dat over den handel iets was gepubliceerd. Verreweg het grootste deel der vrouwtjes is de stad uitgevoerd en overgebracht naar andere plaatsen, als Bandoeng e.d., doch naar ons werd medegedeeld, wordt aelfs een deel in het binnenland verborgen ge houden. Het is evenwel de vraag of de maatrege len, welke men trof om de sporen uit te wisse hen, veel resultaat zullen hebben, aan gezien den onderzoekenden ambtenaren reeds veel bekend is geworden. Bij het visschen rookt men natuurlijk een plftj lafcalh Want een pijp stemt zoo rustig en is zoo gemoedelijk. In dezen bewogen tijd, al een reden opr zichzelf om pijprooker te worden. Denkt er daarbij aarrt D.E. tabak geeft Wolken van genolT t 74 „THRIPS" IN HET UIENGEWAS. Waarschuwing aan telers. Op de uienproefvelden kwijnen vele jonge plantjes weg. Nader is gebleken, dat dit niet het gevolg is van nachtvorst of iets anders, doch dat de plantjes „thrips" zijn bezet. De plantjes beginnen bij de toppen af te ster ven om vervolgens geheel ten gronde te gaan. Het moge op het eerst gezicht vreemd gelijken, dat ook uien door een „thrips" soort (blaaspoot) kunnen worden bescha digd, te meer daar een dergelijke waar neming nog niet in ons land is gedaan. Wan neer men echter bedenkt, dat de „thrips"- aantasting bij uien in alle streken van N. Amerika, waar de teelt van eenige betee- kenis is, een plaag vormt, wint het vermoe den, dat de waargenomen „thrips" inder daad het afsterven van het jonge gewas veroorzaakt, in hooge mate aan waarschijn lijkheid. Nader onderzoek wordt aan alle uientelers gelast, terwijl de bestrijding precies dezelfde is als die van „kwade kop pen" in vlas. Mededeelingen omtrent het optreden van het verschijnsel, alsmede de resultaten van een eventueele bespuiting kunnen worden gericht aan ir. C. W. C. v. Beekom, landbouwkundig ingenieur bij de Ned. Uien-Fed. te Middelharnis (Flakkee) GEBAKKEN V1SCH. Verkrijgbaar voor werkloozen, die ki steunregeling of werkverschaffing lijn op genomen. Bonnen: iederen Donderdag aan het loket Keetkolkschool van 10)411 en 33)4 uur. Visch: volgende week Vrijdag eveneens aan de Keetkolkschool van 99*/, uur. Ten hoogste 3 pond per gezin. Men wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn. De Directeur voor het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken te Alkmaar. ED. v. d. HEUVEL. Harmonische Lichaams Ontwikkeling: Voor lichaam en geest! GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan be langhebbenden mede, dat gedurende het tijd vak van Woensdag 31 Mei tot en met Dins dag 6 Juni 1939 de volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebonnen rose kleur; Vetbonnen oranje kleur; Gehaktbonnen geel met roode streep. Alkmaar, 30 Mei 1939. De Directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. Donderdag 1 Juni. HILVERSUM, 301,5 M. (Alg. progr. AVRO). 8.— Gr.pL (8.15 Ber.) 10— Morgenwijding. 10.15 Gr.pL 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble J. Cantor. 11.Voor de vrouw. 11.10 Verv. concert. 12.15 Ber. 12.17 Avro- Amus.-orkest. 12.45 Gr.pl. 1.15 Het Omroeporkest. 2.Voor de vrouw. 2.40 Het Omroeporkest. 3.15 Gr.pL 3.30 Viool en piano. (3.45 Ber.) 4. Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Kinderkoor Zanglust en het Om roeporkest (opn.) 5.Natuurhisto rische uitz. 5.30 Het Avro-Amus.- orkest. 6.28 Ber. 6.30 Sportpr. 7. De Avro-Danceband en soliste. 7.35 Materialisatie en dematerialisatie van licht, causerie. 8.ANP-ber., mededeelingen. 8.20 Het Omroep orkest en solist. 9.15 DecL 10.Or- gelspeL 10.15 De Twilight Serena- ders en solist. 11.ANP-ber., hier na tot 12.Gr.pL HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. <8—9.15 en 11—2— KRO, de NCRV van 10—11— en 2—12—). 8—9.15 Gr.pL (8.15 Ber. 10— Gr.pL 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pL 11.30 Godsd. halfuur. 12.Ber. 12.15 KRCI-orkest (1—1.20 Gr.pL) 2.Handwerkuurtje. 2.55 Gr.pl. 3.Vrouwenhalfuur. 3.30 Gr.pL 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gr.pL 5. Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Dames-ensemble van Eden en gr.pL (6.25 Ber.) 7.Ber. 7.15 Journ. weekoverzicht. 7.45—7.55 Gr.pL 8. ANP- en herh. SOS-ber. 8.15 Koor concert. 9.Persoonlijke roeping, causerie. 9.30 Pianovoordr. 10. ANP-ber., act. halfuur. 10.30 Gr.pL (10.4511.Gymnastiekles). 11.50 12.Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Het BBC-Northern orkest. 12.20 Rep. 12.35 Dansmuziek (gr.pL) 1.20 Po pulair solistenconcert. 1.35 Gr.pL 2.40 De BBC-Zangers met piano begeleiding. 3.10 DecL 3.35 Sted. orkest van Bournemouth en solist. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Het Par- kington-kwintet. 6.Zangvoordr. 6.20 Ber. 6.40 Landbouwpr. 6.55 Het BBC-orkest, de BBC-zangers en so listen. 8.05 The Arctic today, cause rie. 8.20 Gev. progr. 9.05 Radio too- neeL 9.20 Ber. 9.50 Het Kutcher- sirijkkwartet. 10.20 Korte kerk dienst. 10.40 H. Hall s Music Ma kers. 11.05 B. Bissett's Canadians. OOOOOI 11.35 Orgelspel. 11.50 Gr.pL 12.10— 12.20 Ber. RADIO PARIS, 1648 M. 12.35—12.45 Zang. 1.252.20 V. Pascal's orkest. 2.35 Zang. 2.50 en 3.35 Pianovoordr. 4.35 Vioolvoordr. 4.505.05 Zang. 5.25 Trioconcert. 6.05 RadiotooneeL 7.20 Het Bailly-orkest. 8.5012.05 Opera-uitz. KEULEN, 456 M. 6.50 Gr.pL 7.30 Het Klein Dresdensch orkest. 8.50 Omroepkleinorkest. 10.2010.50 Volksliederen. 12.20 en 1.30 Het Omroeporkest. 2.303.20 Populair concert. 4.20 Het Sted. opera-orkest van Graz. 6.30 HJ-koor. 7.35 Leo Eysoldt's orkest. 9.20 Rep. 10.55 12.20 Het Omroepdansorkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 De Witte Moriae- nen. 1.05 Het Omroepdansorkest. I.50 De Witte Moriaenen. 2.05—2.20 5.20, 6.50 en 7.20 Gr.pL 8.20 Gev! progr. 10.30—11.20 Het Omroep dansorkest. 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 Het Radio-orkest. 1.502.20 Gr.pL 5.20 Muz. causerie (met gr.pL) 6.35 Het Radioorkest. 7.35 Gr.pL 8.30 Gramofoonplaten. RadiotooneeL 8.50 Gr.pL 9.20 Het Omroepsymph.-orkest. 10.3011.20 DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Het Omroeporkest. 10.05 Ber. 10.20 Uit Boedapest: Pianovoordr. II.05 Ber. 11.20—12.20 Het Omroep dansorkest. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Ljjn 3: Keulen 8.10.50, Radio PTT Nord 10.5011.20, Droitwich 11.20—12.20, Brussel VL 12.Z0 14.20, Keulen 14.20—15.20, Parijs P. P. 15.2016.20, Keulen 16.20—17.20, Parijs R. 17.20—18.05, Radio PTT Nord 18.05—18.35, Brussel Fr. 18.35 —19.20, VL 19.20—19.50, Parijs R. 19.50—20.20, Keulen 20.20—20.30, Brussel Fr. 20.3020.50, Parijs R. 20.50—24—. Lijn 4: Brussel VL 8.9.20, Parijs Radio 9.209.30, Radio PTT Nord 9.30—10.35, Lond. Reg. 10.35—13.15, Droitwich 13.15—14.40, Lond. Reg! 14.4015.35, Droitwich 15.3517.05, Lond. Reg. 17.0517.20, Droitwich 17.2020.05, Lond. Reg. 20.05— n 20.20, Droitwich 20.2024. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 9