Spoet ~HoofdpÜn "A KKERÏJQ Als het Duitsche staatshoofd hooge gasten ontvangt. K.L.M.-toestel maakt noodlanding. Niets wordt aan het toeval overgelaten. Een officieel communiqué. Aanslag op de hertogin van Kent? Een militair gedood. Nog vier gewonden. De Siegfriedlinie. Vulkanische uitbarsting. da.? DERDE BLAD AI KMAARSCHL COLBAM VAN DINSDAG 6 JUNI 1939. Te veel van het goede. (Van onzen eigen correspondent). BERLIJN, 6 Juni Zes dagen lang zijn de Prins-regent van Zuid-Sla vie en zijn echtgenoote eeregasten van het Groot-Duitsche Rijk. Hun bezoek L door heerlijk-warm, en toch niet te warm, lenteweer begun stigd geweest. Ze zijn ontvangen met alle praal, die bij zulke staatsbezoeken hoort en waarvan men in Duitschland, sedert Adolf Hitier het te zeggen heeft, „kaas heeft gegeten". Het Derde Rijk is een zoogenaamde „Volksstaat". Men begon met eenvoud te prediken. Maar daarvan is niet al te veel meer overgebleven. Men hecht hier bijzon der veel waarde aan uiterlijkheden en de „hofstaat" van het Hoofd van Staat is min stens even rijk aan schittering van unifor men, aan vertoon van luxe-auto's, aan etiquette en alles, wat daar verder zoo bij hoort, als vroeger een keizerlijk Hof. Men spreekt Hitier niet met „Majesteit" aan, maar met (als men Duitscher is) „Mein Führer" of (als men een buitenlandsche pas heeft en niet tevens „Volksdeutscher" is, want die beschouwen niet hun eigen staatshoofd maar wel degelijk ook Hitier als hun Führer) met „Herr Reichskanzler" of nóg officieeier „Herr deutscher Reichs- kanzler" gelijk de Pauselijke nuntius bij zijn nieuwjaarsbegroeting pleegt te begin nen. Maar verder is alles rondom dezen machtigen man, die eens in het stadje Brau- nau in hoogst eenvoudige, ja bijna armoe dige omgeving als zoon van een douane beambte zijn eerste kinderlijke bevelen gaf, van een plechtigheid en een overvloed van uiterlijk gedoe, die weliswaar uitnemend past bij de mentaliteit van den doorsnee- Duitscher (de bij Hitier niet bijzonder hoog aangeschreven Duitsche „intellectueelen" zien natuurlijk door die „make-up" met eer. tikje ironie dwars heen!) maar toch altijd weer. verrassend werkt. Het Derde Rijk is weer, en wel in veel hoogere mate dan vóór 1918, één groote kazerne geworden, en tevens een tot hoog ste hoogte opgedreven staat van ambtenaren en beambten. Het arme Rijk voedt een leger van staatsruif-knabbelaars, gelijk men vroeger niet voor mogelijk zou hebben ge houden. Dus is ook de rijkshoofdstad met hooge, nog hoogere en allerhoogste ambte naren met en zonder uniform in de meest overvloedige wijze gezegend. Het betrekke lijk eenvoudige vorstenhuis uit Belgrado zal zijn oogen niet geloofd hebben. Men neemt geen risico' Als het Duitsche Rijk van heden hooge gasten officiéél ontvangt, dan doet het dat op een wijze, die stellig zeer indrukwek kend is, maar die tevens eenigszins ontstemt door een al te voortreffelijke regie. Dat schijnt men hier in Berlijn niet te weten, behalve dan in een betrekkelijk kleinen kring van zeer beschaafde menschen, die heel goed zien, waar de grenzen der gast vrijheid zijn en waar het gekunstelde begint. Van spontaneïteit kan bij een ontvangst van gasten uit een land, dat men nauwelijks of in het geheel niet kent het is nog pas een goed jaar onmiddellijke buur geworden, en dan ook slechts via Oostenrijk, dat nog al tijd niet heusch als „Duitschland" wordt be seft kan natuurlijk geen sprake zijn. Maar de ontvangende Centrale wenscht bij de hooge gasten toch den indruk te vesti gen, dat het geheele Duitsche volk en in het bijzonder de bevolking van Berlijn en om streken, met ongeduld op de heerschers uit Belgrado heeft gewacht om hen te huldigen en hun te danken voor zooveel vriendschap en genegenheid. Daarbij mag de recipieerende Staat na tuurlijk geen risico loopen. Weliswaar zijn de Berlijners verzot op alles, wat met fees ten, afgezette straten, vlaggen, muziek, eerepoorten enz. enz. te maken heeft en over het algemeen gaarne bereid „publiek te spelen" en „geestdrift" ten beste te geven. Maar het zou toch kunnen zijn, dat zij de laatste jaren een beetje „des Guten zu viel" hebben gehad en zouden denken: „Wat gaan ons die prinsen uit Belgrado aan? Het is toch altijd weer dezelfde vertooning!" Dat risico is, gelijk gezegd, klein; vooral omdat de Duitschers altijd weer te hoop loopen, als hun Führer te zien en toe te juichen is. Maar hoe klein ook men mag het niet loopen. Integendeel: als het, gelijk in dit geval, gaat om indruk maken op den leider van een vreemden Staat, welke tot nog toe in een zoo belangrijken hoek van den Bal kan neutraal wist te blijven, met het doel, hem naar zich toe te trekken, dan moet heel de bevolking mobiel worden gemaakt en kan Berlijn er niet feestelijk genoeg uitzien. Men kent hier de beteekenis van uiterlijk heden en weet, hoe moeilijk het is, vast in zijn schoenen te blijven staan als men met hartelijkheden eenvoudig wordt overstelpt. Alles was geregeld. Nu kent het Derde Rijk op dit gebied geen risico. Want het is van boven tot onder ge organiseerd. Eén wenk uit de Wilhelm- strasse en waar dan ook in het groote Rijk loopt de bevolking te hoop, vult de straten en juicht. De Zuid-Slaven hebben hier de ondervinding kunnen opdoen, dat deze regie uitmuntend is, en zijn er wellicht een oogenblik door verrast geweest, dat inder daad bij hun aankomst in Berlijn en bij al hun ritten dwars door de stad alle straten boordevol jubelende menschen waren, alsof het ging om een populairen veldheer, die na een gewonnen slag in zijn hoofdstad intocht hield. In werkelijkheid was alles in bijzonder heden geregeld. Alle scholen, alle fabrieken, alle winkels waren gesloten. Arbeiders, be ambten, Hitlerjeugd, Bond van Duitsche Meisjes, en al die andere groote organisaties hadden zich op hoog bevel verzameld en marcheerden in gesloten gelederen naar de straten, die de stoet zou volgen. S.A., S.S., Werkscharen (georganiseerde arbeiders). N.S.K.K. (gemotoriseerde korpsen), N. S. F. K. (vliegerkorpsen) en hoe ze verder mogen heeten, zorgden met de weermacht voor de afzettingen. Ten slotte was er, door al dit vertoon en door de reclame, die tevoren in de kranten was gemaakt, ook een zeer tal rijk vrijwillig publiek. Met het eindresul taat, dat inderdaad de hooge gasten door niet veel minder dan een half millioen menschen welkom konden worden geheeten. Daarbij komt dan nog de onmiddellijke omgeving van den gastheer: ministers, ge neraals, admiraals, tallcoze adjudanten, partij-onderaanvoerders, ontelbare luxe auto's, vlaggendoek van beide staten, over vloedige feestverlichting in de avonduren, een paleis als woning, eere-bataljons, mu ziek, volksliederen, dit alles in een omvang, die met soortgelijke feestelijkheden in andere hoofdsteden slechts zelden vergele ken kan worden want het Derde Rijk is bij uitstek prachtlievend en men kan zich voorstellen, welk een indruk dit geheel op de heerschers van een betrekkelijk-kleinen staat moet maken! Voor ons, bewoners van de Duitsche Rijkshoofdstad, blijft echter het gevoel van een te-veel aan feesten en georganiseerde geestdrift; en 't was ook teekenend, dat, aan gelokt zeker ook door het heerlijke weer. honderdduizenden Berlijners ondanks alles er de voorkeur aan hadden gegeven, om den prins-regent Paul en zijn bekoorlijke echt genoote het beste te wenschen en er liever een vrijen dag in de omstreken van te ma ken. Het bezoek van prins regent Paul. Omtrent het thans geëindigde bezoek van prins regent Paul van Zuidslavië aan Duitschland is een communiqué uitgegeven van den volgenden inhoud: De Führer heeft Maandag nogmaals een ontmoeting gehad met Z.K.H. prins regent Paul van Zuidslavië in de nieuwe rijkskan selarij. Bij de gedachten wisseling, die ver scheidene uren duurde, waren de Zuidslavi- sche en de Duitsche ministers van buiten landsche zaken aanwezig. Tevoren had de Führer prins regent Paul en prinses Olga uitgenoodigd voor een dejeuner in zijn wo ning en in aansluiting daarop werd de thee gebruikt in den tuin der rijkskanselarij. Het bezoek van prins regent Paul van Zuidslavië en zijn gevolg aan Berlijn heeft gelegenheid gegeven tot 'n veel omvattende politieke gedachten wisseling tusschen de Zuidslavische gasten en de toonaangevende Duitsche instanties. De besprekingen, die in franke openhartigheid en in den vriend schappelijks ten geest werden gevoerd heb ben zich uitgestrekt tot alle de beide landen rakende problemen. Beide partijen zien in de vertrouwensvolle vriendschap en nauwe samenwerking, die Zuidslavië met Duitsch land en Italië verbindt, een essentieel ele ment voor de kalmeering van Europa en voor een politiek, die een werkelijk opbou wend werk ten doel heeft. Beide regeeringen zijn vastbesloten hare betrekkingen op deze duidelijke en hechte basis in politiek, economisch en cultureel opzicht verder te verdiepen. Zij zyn in volledige overeenstemming met de Italiaansche regeering er van overtuigd, dat zij met deze duidelijke politiek de taak dienen, die er in bestaat de tegenwoordig op Europa drukkende politieke spanningen uit den weg te ruimen en een de levensrechten der volkeren waarborgende vreedzame ont wikkeling veilig te stellen. Niemand werd gewond. Men meent te weten, dat gisteravond een aanslag is gepleegd op de hertogin van Kent, op het oogenblik, waarop zij haar'woning aan de Belgrave Square verliet. Er werd een schot op haar ge lost, waardoor zij echter niet werd ge raakt. Er is een arrestatie verricht. Op het oogenblik, waarop het schot in haar richting werd afgevuurd, had de her togin van Kent juist plaats genomen in haar auto, in gezelschap van lady Portarlington. De hertogin gaf zich er geen rekenschap van, dat op haar was geschoten en haar auto werd trouwens niet beschadigd. De hertogin en lay Portarlington begaven zich naar een bioscoop en eerst aan het einde van de voorstelling werden zij op de hoogte gebracht van hetgeen gebeurd was. De schutter gearresteerd. De „Daily Mirror" schrijft over den aan slag op de hertogin van Kent het volgende: „Toen de hertogin van Kent zich met lady Portarlington naar de bioscoop begaf, werd een schot gelost. Geen der beide dames werd getroffen, ook merkten zij niet, dat werd geschoten". Het blad voegt hieraan toe, dat een voor bijganger een schot hoorde, en een man op den grond zag zitten met een geweer met afgezaagden loop. Hij vroeg den man wat hij deed, doch kreeg geen antwoord. Vervolgens waarschuwde hij de politie, die den man arresteerde. De politie heeft vastgesteld, dat 't schot werd gelost ter hoogte van Belgrave Square no. 1, op twee huizen afstand van de woning van de hertogin van Keqt. De man, die gearresteerd werd, is drie weken geleden uit Australië gekomen. Nog een incident. Gisterochtend is een ruit van de woning van lord Harewood, den gemaal van de zus ter des konings, stukgeschoten, vermoedelijk door een kogel van een luchtpistooL Volgens de politie kan dit niet aan kwaadwilligheid worden toegeschreven. Hedenmorgen omstreeks half tien is nabij Schiphol een ongeval gebeurd, waarbij een militair werd gedood, een andere ernstig en twee licht gewond werden. Het K. L. M.-vliegtuig P. H A. K. N da „Nachtegaal", dat des nachts gebruikt wordt op den naehtvrachtdienst naar Lon den, is des daags in gebruik als lesvlieg- tuig om den jongen piloten der K. L M. met het besturen der Douglas-D. C. 2 vliegtuigen vertrouwd te maken. Vanmorgen werd een lesvlucht gemaakt onder leiding van den K. L. M.-piloot Snitslaar, waarbij o.a. het vliegen op één motor geoefend werd. Dicht bij het vlieg veld, toen de instructeur den motor weer op normaal toerental wilde brengen, sloeg deze af, en Snitslaar slaagde er in de ma chine neer te zetten in het bouwland dicht bij Schiphol aan den overkant van den Schipholweg. Helaas kon daarbij niet voorkomen wor den, dat het vliegtuig een houten loods, die als schuilhut voor militairen in gebruik is, raakte. Het vliegtuig werd zwaar bescha digd en de loods in elkaar gedrukt, met het gevolg, dat van de militairen, die zich er in bevonden, twee zware verwondingen opliepen, en twee anderen licht gewond werden. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp gerequireerd en ook de Amsterdamsche ge neeskundige dienst en de brandweer wer den gealarmeerd en rukten uit. De laatste behoefde gelukkig geen dienst te doen. Ongelukkige samenloop van omstandigheden. Begrijpelijkerwijze veroorzaakte het ongeval op Schiphol groote consterna tie. Van alle kanten, zoowel van de zijde der K. L. M. als van de militaire luchtvaartafdeeling begaf men zich naar de plaats van het ongeval, die in de onmiddellijke nabijheid van het vliegveld, recht, tegenover den toe gang tot het militaire gedeelte, is ge legen. Het was een hoogst ongelukkige samen loop van omstandigheden, dat zich juist op deze plaats de houten keet bevond, die aan 'n aantal soldaten die daar gelegerd zijn, tot slaapplaats dient. Toen de eene motor af sloeg. had het toestel te weinig hoogte om nog binnen het vliegveld te landen, doch de bestuurder zou er in geslaagd zijn de ma chine, die eenige tientallen meters voor de plaats waar de keet stond den grond raakte, met den neus in den dijk tot stilstand te brengen. Ongelukkigerwijs bevond zich hier echter het houten gebouwtje, waar de „Nachtegaal" dwars doorheen schoot, zoo- dat het houten dak boven op een der vleu gels kwam te liggen. De wand werd ver splinterd en weggedrukt, zoodat slechts de houten vloer van de keet de plaats aan geeft waar het gebouwtje heeft gestaan. Van de zes militairen, die zich in de loods bevonden, werden zooals reeds werd gemeld, twee ernstig en twee minder ern stig gewond, terwijl de beide overigen slechts lichte kwetsuren opliepen. Per auto van den G. G. en G. D. zijn zij naar een der Amsterdamsche ziekenhuizen vervoerd. Toestel beschadigd. De bemanning van de „Nachtegaal" is er wonder boven wonder zonder kleerscheu ren afgekomen. Het toestel zelf heeft even wel ernstige averij opgeloopen. Beide vleu geltippen werden afgerukt en het rechter gedeelte van het landingsgestel geheel weg geslagen, zoodat het linker wiel verbogen werd. Vanzelfsprekend werden ook de schroe ven vernield, doch het ziet er naar uit, dat beide motoren behouden zijn. De neus is licht beschadigd, doch de cockpit en de cabine zijn volledig intact gebleven. Het toestel ligt met den neus tegen den dijk en had op het oogenblik, dat het daar te recht kwam blijkbaar nog slechts weinig vaart. Wanneer het slechts een tiental me ters hooger had gezeten, zou het wellicht nog binnen de grens van het vliegveld heb ben kunnen landen. Eén der slachtoffers overleden. Na overbrenging naar 't Wilhelmina- gasthuis is een der slachtoffers van het ongeval de milicien Leusink, die een ernstige schedelbasisfractuur had op geloopen, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. De andere gewonden zijn de milicien W. Kwaks, die een zware hersenschud ding heeft opgeloopen, J. Tamboer, die ribfracturen en een buikperforatie heeft gekregen, en de milicien Prins, die een onderbeenfractuur opliep. De toestand der slachtoffers. Omtrent den toestand der tqj het vlieg- Verdwenen natuurschoon. Wat over de Siegfriedlinie van het Derde Duitsche Rijk kon worden gepubliceerd uit het gebied van onze Z.O.-grens, gewaagt van sterkte en uitgebreidheid dezer verde digingswerken. Zij, die van natuurschoon houden, en wie doet dat niet? beschouwen het ook nog van een andere zijde, al legt dat heele- maal geen gewicht in de schaal. Heele uit gestrektheden natuurschoon zijn totaal ver dwenen. Dit geldt vooral voor de verster kingen langs de Belgische grens. De uitloo- pers van het Aachener Wald zijn beroemd om het ongerepte natuurschoon, dat daar geboden wordt De militaire werken hebben over kilometerslengte en diepte hierin radi caal verandering gebracht Stukken bosch werden uitgeroeid en elders werden gewel dige zandhoopen opgeworpen. Ook met de vrije wandelingen is het daar gedaan. Tal van boschpaden zijn taboe geworden en wie, ter plaatse niet voldoende op de hoog te, er maar vrij op los wil wandelen, loopt de kans onverwacht te worden aangehouden en op z'n minst teruggestuurd of gedoemd te worden een verren omweg te maken om uit het gesperde gebied te komen. Ook klinkt dan de waarschuwing of men graag plotse ling in een tankval wil verdwijnen! Over de Nederlandsche grens mag reeds sinds lang niet meer overal worden geloo pten. Langs de Belgische grens is het zoo mo gelijk nog erger. Het doet trouwens zonder ling aan als men in een heuvelkam ergens diep weg in den grond, een zware massieve deur riet, die een loopgang of vestingkamer afsluit, om dan eenigen tijd later op 'n an dere plaats iets soortgelijks te ontdekken, dat dan vermoedelijk uitgang of weer toe gang tevens is. En hier en daar ziet men ineens groote „pollen" van anderhalve me ter doorsnee met uitkijkgaten er in, die van binnen stevig door tralies zijn afgesloten, oven op zoo'if „px>l" prijkt dan zeer on- aestethisch een T-stuk van £jjpen. Lucht kokers of iets dergelijks. Militair vermoedelijk voor honderd of minstens twee honderd percent verant woord, maar het is zonde van de mooie na tuur, doch dat telt natuurlijk niet mee en het is zelfs belachelijk daarover te spreken! Maar bedorven is het. Vuurzuil van 700 meter. Volgens mededeeling van de Amerikaan- sche kustwacht is de vulkaan Veniasminof op Alaska, welke sedert enkele weken in werking is, thans met ongekende kracht uit gebarsten. Ooggetuigen hebben verklaard, dat een vuurzuil van 700 meter hoogte bo ven den vulkaan zichtbaar was. De wind voert een hevige aschregen naar het bin nenland. In de omgeving van den vulkaan wordt de aarde voortdurend door krachtige aardschokken geschud en de bewoners uit het nabijgelegen dorp Perryville en de In dianen, die in de omgeving wonen hebben de vlucht genomen. ongeval nabij Schiphol gewonde militairen die in het Wilhelminagasthuis te Amster dam zijn opgenomen vernemen wij, dat de milicien Willem Kwaks uit Oudkarspel, er zeer ernstig aan toe is. De overige gewonden van Heeringen, C. A. Prins uit Amsterdam en Jan Tamboer uit Apeldoorn, verkeeren buiten levensge vaar. De milicien Breitenbach. die eveneens naar het Wilhlmina-gasthuis was vervoerd, kon na verbonden te zijn op eigen gelegen heid huiswaarts keeren. ONZE POSTVLUCHTEN. Uitreis: Torenvalk te Jodhpoer; Buizerd te Singapx>re. Thuisreis: Wielewaal te Athene; Emoe te Jodhpoer. Hedenmorgen is de Valk van Schiphol vertrokken met als gezagvoerder Brugman. Medegenomen werd 358 k.g. briefpost 6 k.g. pakketpost en 271 1/4 k.g. vracht Vo e t b a L LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. Oudeslois I kampioen van Noord- holland. Onverwacht groote nederlaag van Alkm. Boys III. De beslissing in de kampioens-competitie, is spoediger gevallen dan aanvankelijk werd verwacht. Vorige week verspeelde K. F. C. IV dat nog de grootste concur rent was in eigen huis tegen het punt- looze Twisk nog een kostbaar punt en ook nu stelden we in de Koogers die een be zoek aan de leiders gingen brengen niet bijster veel vertrouwen. Toch weerden de rood-blauwen zich nog geducht, doch konden niet verhinderen dat de Oudesluizeis die dige pijn en kan is een ellend^„ Uw heelen dag vergallen. Een "AKKERTJE' verdrijft ze binnen een kwartier geheet PROGRAMMA VOOR ZONDAG A£. Afdeeling I. Promtiecompetitie 2e klasse. HBS—EDO Promtiecompetitie 3e kla West FrisiaZaandijk ElinckwijkVriendenschaar SEC—HEDW Afdeeling II. Promotiecompetitie 9e DFC—UW Afdeeling IV. Promtie-competitie 2e LimburgiaBleijerheide HelmondMiddelburg Om den K N. V. B.-beken Halve eindstrijd. BFCPSV VeloxWageningen. zeer taktisch speelden en de gasten met hun eigen wapens sloegen een nuttigen voorsprong tot 20 konden behalen. Toch slaagden de Zaankanters er nog in. om na hard werken den eindstand op 21 te brengen. Met dit al hebben de mannen uit de Noordpunt, reeds na vier wedstrijden en zonder een enkel verliespunt, het kam pioenschap van Noordholland kunnen be halen; waarvoor onze felicitatie! De groen-witte Alkmaarders brachten inmiddels een bezoek aan Twisk en lieten de kans op een tweede plaatsbezetting on benut, omdat men niet verder dan een pun- tendeeling (11) kon komen; of is de eindspurt van Twisk zoo goed? Oudesluis I 4 4 0 0 84 8 K. F. C. IV 6 2 %2 2 11—8 6 Alkmaar I 5 1 2 2 67 4 Twisk I 5 0 2 3 2—10 3 Promotie 2e klasse B. Alkmaarsche Boys III bracht een bezoek aan De Rijp en we waren zeer benieuwd, wat hier het resultaat zou zijn, temeer, daar we de kracht van de Rij per-ploeg niet kenden. Voor de rust demonstreerden de rood-witten een theoretisch goed spel, dat slechts tot nadeel had, dat de rust niet met een behoorlijken Alkmaarschen voorsprong inging, doch slechts met een gelijken stand (11). Na de thee moeten er nog al bij zondere beslissingen gevallen zijn, waartoe de beide grensrechters aanleiding zouden hebben gegeven. En het slot werd nog een Alkmaarsche 51 nederlaag. Enfin, nu maar getracht, uit de resteerende wedstrijden zooveel mgelijk winst te halen. De stand is thans: De Rijp I 2 2 0 0 T—1 4 K V. V. ra 10 0 1 0—2 0 Alkm. Boys III 10 0 1 1B 0 Eindelijk werd in de eerste klasse A de competitie met de ontmoeting van Beemster I tegen Oudorp I. Schijnbaar wa ren de Oudorpers ook nog na het flinke Gouden Kruis-programma, wat voetbal- beu. Onvolledigheid en mindere animo had den tot gevolg, dat de Beemstemaren met flinke cijfers (103) konden zegevieren. De eindstand is hier: Alkmaar I 17 14 3 0 61—16 31 O. F. C. I 17 14 1 2 50—13 20 Vrone I 16 10 1 5 51—38 21 Zaandijk II 16 8 2 6 4025 18 R. C. Z. I 16 7 1 8 34—39 15 Beemster I 16 6 0 10 3040 12 Oudorp I 16 5 0 11 3244 10 Alcmaria IV 16 4 0 12 2460 8 K. V. V. m 16 1 1 14 19—66 S Beslissingswedstrijd O. F. C. IAlk maar I, 01. De vorige week deden de Oudorp-reser- ves het heel wat beter en besloten de competitie in de derde klasse D met een eclatante 111 overwinning, waartoe het bezoekende Koedijk II het slachtoffer werd. Door dit resultaat zijn de groen-witte Alkmaarders dus definitief onderaan komen te staan, zooals de eind stand laat zien: Dirkshorn I 16 13 1 2 10018 27 Bergen II 16 8 2 6 7852 18 Schoorl II 16 8 2 6 5152 18 M. E. V. O. n 16 7 2 7 47—49 18 Vrone n 16 7 1 8 6766 15 Koedijk II 16 7 0 9 50—78 14 Oudorp II 16 6 1 9 4366 13 D. T. S. m 16 5 2 9 40—55 12 Alkmaar m 16 5 1 10 3672 11 ZOMERVOETBAL. Hedenavond wordt op het gem. sportpark de jaarlüksche wedstrijd tusschen de elf tallen van de Alkmaarsche politie en de scheidsrechters gespeeld. Daar de politie nu al twee jaren de eer aan de fluitende mannen hebben moeten laten, zijn zij thans op revanche belust en kan men hedenavond een aardigen wedstrijd verwachten. De scheidsrechter komen met het volgen de elftal uit: N. N. Stokman Hartland Godijn Koelink Bom Sr. Hart Horst Bloothoofd Kuitwaard Nierop Morgenavond komen de Reinigingsmannen weer in actie. Thans zal getracht worden, de veteranen van A. F. C. een nederlaag toe te brengen. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. R.E.O. kampioen. Bizonder interessant is de eindspurt ge weest voor de bovenste plaats in de le klasse en de club die kampioen is geworden had er misschien zelf wel het minste op gere kend. L.S.V.V. had de beste papieren, doch zag zich verliespunten toegewezen door niet cpkomen tegen K.G.B., en daarom was zij in te halen door H.S.V., K.G.B. en R.E.O. De drie laatste clubs kwamen Zondag jl in het strijdperk en K.G.B. ontving zelfs een der medegegadigden, nl H.S.V. En ziet, wat weinige Heilooërs verwacht hadden is ge beurd, de dub met de beste kapf,

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 9