8 De Dieren«Jamboree. 1). De Nederlcmdsche wegkampioenschappen. Een praatje vooraf. eeseceot ö^adlopCMftCUHttlQ, ®o®osoo4 DERDE 8LAÜ eens opnieuw moeten probeeren wat op zich zelf natuurlijk voor de kampioenen 'n teleurstelling inhoudt, terwijl we de Enk- huizenaren wel weer een paar maal in de kaasstad in actie zullen zien. De eindstand is: West Frisia 4 3 0 1 5—2 6 Bloemendaal 4 2 0 2 36 4 Zaandijk 4 1 0 3 4—4 2 Ook Vriendenschaar handhaaft zich. De Culemborgers brachten een bezoek aan Elinckwijk en stonden er precies zoo voor. Ook hier was een gelijk spel vol doende, maar het werd ook inderdaad niets meer dan een gelijk spel (22), wat ech ter voor de tweede klassers juist voldoende was. Opvallend is het verschil van gelijke spelen in deze en de vorige afdeeling, wat de eindstand laat zien. Vriendenschaar 4 1 3 0 75 5 Elinckwijk 4 12 1 5—8 4 Volewijckers 4 112 56 3 De beslissings-wedstrijd. A. P. G. S.A. E. D. is eindelijk ook vastgesteld en zal a.s. Zondagavond op het A. F. C.-terrein worden gespeeld. H.B.S.—E.D.O. 2—1. In een spannenden wedstrijd, die een onaangenaam slot dreigde aan te nemen, is H.B.S. er in geslaagd het eerste-klasse- schap veilig te stellen door met 21 van E.D.O. te winnen. Onmiddellijk werd de strijd fel ingezet met over en weeraanvallen, waarbij H.B.S. iets in de meerderheid was. Na een kwar tier wist van der Putten echter E.D.O. de leiding te geven, toen Pellekaan door eigen spelers in den weg werd geloopen en zijn ver schot doel trof. Hoewel aan beide zijden gevaarlijke situaties ontstonden werd tot de rust niet meer gedoelpunt. Een kwartier na de hervatting van het spel kwam echter de gelijkmaker toen van Vliet voorzette en van der Vegt onhoud baar inschoot. Hard werd aan beide zijden gewerkt en H.B.S. had succes toen van Vliet uit een vrijen schop zijn club de lei ding wist te geven. E.D.O. zette alles op den aanval, doch de H.B.S.-aanvallen ble ven gevaarlijk. De E.D.O.-speler van Zaaien raakte geblesseerd en werd ver vangen door van Geemen. Toen een oogenblik later de E.D.O.-kteper Hille uitvallend aan het hoofd werd gewond dreigde de verstandhouding even onaan genaam te worden. Verschillende suppor ters trachtten zich er mede te bemoeien en gaven de E.D.O.-spelers den raad het veld te verlaten. Deze waren echter ver standiger en zoo verstreken onder hevige spanning de laatste minuten. Het eind signaal was voor honderden H.B.S.-sup porters het sein het veld op te rennen en in triomf werden de spelers op de schou ders naar de kleedkamer gedragen. D. F. C.—U. V. V. 2—1. De Dordtenaren hebben in een matig gespeelden wedstrijd, die af en toe veel te ruw was, kans gezien een overigens ver diende 21 overwinning te behalen op U. V. V., hun laatste mededinger. De Dordtenaren begonnen goed, maar na 20 minuten spelen gaven de gasten den toon aan en brachten herhaaldelijk het D. F. C. doel in ernstig gevaar. Wel kwamen de Dordtenaren soms gevaarlijk voor het doel, maar een Utrechtsch doel punt hing langen tijd in de lucht. Dank zij uitstekend verdedigen kreeg Harde- man eerst 5 minuten voor rust gelegen heid te scoren en U. V. V. de leiding te geven. In de tweede helft waren evenwel de bordjes verhangen en was het D. F. C. dat kans op kans kreeg, maar in Pino een doelman vond, die niet was te passeeren. Uit een strafschop maakte Punt gelijk en terwijl U. V. V. het uiterste probeerde om weer de leiding te veroveren, zag Zwaag zijn kans schoon om tot het doel door te dringen den vrijstaanden Punt een opgelegde kans te offreeren, dien hij niet miste (2—1). Wel deed U. V. V. wat het kon om een doelpunt te forceeren, maar D. F. C. gaf geen krimp en bleef tot het einde de meerdere. Z. C. F. C. I—JONG HOLLAND 2—5. J. H. bekerhoudster, 'tls gelukt. Jong Holland heeft Z. C. F. C. I geslagen en kreeg voor één jaar den N. L. F. beker in bezit. Dit resultaat is wel in flagrante tegenstelling met de behaalde resultaten in het afgeloopen competitie-seizoen. Daar kon J. H. het niet al te gunstig afbrengen en eindigde dan ook als één der lager geklasseerden. De N. L. F. beker brengt echter steeds J. H. als één der vereenigingen die een eindwedstrijd moet spelen. Het vorige jaar moest zelfs een tweede beslissing wedstrijd gespeeld worden. Thans liep alles wat vlotter af en bracht deze wed strijd een 52 zege van J. H. De opstelling van J. H. was als volgt: H. v. Ameide, G. Polak, W. H. Jansen. H. de Jonge, B. Tenkink, J. de Jonge. T. Papa, C. v. Westrienen, G. v. Maarle- veld, J. Kuiper, J. Schut. Z. C. F. C. I wint den toss en verkiest met wind en zon in den rug te spelen. Er wordt direct flink aangepakt en er volgen aan beide zijden eenige goed opgezette aanvallen. Het komt ons voor dat Z. C. F. C. iets zekerder speelde en wat meer zorg aan haar spel besteedt. Keeper v. Ameide moet reeds spoedig handelend optreden en eenige harde schoten keeren. Het lukt hem wonderwel; hij schijnt zich voorgenomen te hebben zijn „faiture" tegen P. v. S. weer goed te maken. Onderwijl is de Z. C. F. C. I achter hoede aan het werk gezet en tracht haar gebied te zuiveren. Daarbij maakt één der backs teveel gebruik van zijn kracht, teneinde zich van den J. H. midvoor te ontdoen. Door den scheidsrechter wordt een vrije schop even buiten het straf schopgebied gegeven. Jan Kuiper kogelt een hard schot in, daarbij door den voet van een der Z. C. F. C.-spelers geholpen Eenige minuten later krijgt Z. C. F. C. een prachtkans om te doelpunten, doch Wielrennen Zaterdagavond tegen middernacht ar riveerden Bosma en Hofstede uit Zweden in Valkenburg en nog dien- zelfden nacht werden de fietsen uit elkaar geomen en gecontroleerd. Zondag werd het parcours verkend en werden de kansen berekend. Merkwaar dig, dat onze Zweedsche rijders Joop Engel als favoriet hebben genomen en dat zij zelf slechts hopen op een goeden wedstrijd Daar de daling van den Geulemmerberg door de N.W.U. als te gevaarlijk werd be- chouwd, heeft zij gemeend het traject te moeten wijzigen. Helaas, ons oordeel moet pessimistisch luiden: volgens ons is het par cours nu veel slechter en ook nog gevaar lijker geworden! Het traject zelf is met een kilometer in gekort, waardoor de koers meteen veel zwaarder geworden is, omdat nu de Cauberg veel spoediger weer heroverd moet worden en de deelnemers bijna niet de kans krijgen, om op adem te komen. Dat echter maakte het parcours natuurlijk niet gevaarlijker. Het gevaar zit hem in een te smallen weg, enkele kilometers voorbij de finish. Het wegdek is hier abnormaal slecht en bevat drie haaksche bochten. Dan begint de da ling en nu komt het: het wegdek heeft hier een breedte van 2 tot 2% meter en zoo rond, dat valpartijen bijna niet uit kunnen blij ven. En het ergste is, dat de bermen om hoog loopen, zoodat bij een valpartij de na derende renners niet kunnen uitwijken en dan over elkaar heen duikelen Gaat het echter goed op dit gevaarlijke gedeelte, danJa, dan levert de rest geen gevaar meer op. Maar wel enorm groote moeilijkheden. wordt daarin bemoeilijkt door het weg werken van keeper v. Ameide. Reeds telden wij een 2e J. H.-doelpunt, toen T. Papa snel op een voorzet van J. Schut toeliep en in zeer moeilijke posi tie op doel kopte. Z. C. F. C.-keeper en back brachten echter uitkomst. Het was nu slechts uitstel, want een nieuwe J. H.- aanval volgde. De Z. C. F. C.-achterhoede raakte door snel toeloopen van midvoor en linksbuiten in de war. De keeper liep uit, hetgeen door de Z. C. F. C.-ers niet gezien werd; de teruggespeelde bal be zorgde J. H. het 2e doelpunt (02). En kele felle aanvallen van Z. C. F. C. be wezen dat men zich niet in het minst ontmoedigd gevoelde. Backs en keeper van J. H. wisten echter steeds, zij het vaak op zeer moeilijke wijze, het gevaar te bezweren. Na ondervonden te hebben „dat thee je goed doet", kwamen de elftallen weer in het veld (Z. C. F. C. in gewijzigde op stelling). Fel valt Z. C. F. C. aan, een voorzet van rechts zweeft voor doel, komt even tegen de lat, waardoor de richting eenigszins gewijzigd wordt. Een toegeloopen Z. C. F. C.-er weet hiervan gebruik te maken en plaatst den bal onhoudbaar in het doel (12). Zouden de kansen zich keeren? Z. C. F. C. probeert het nog eens, doch de bal wor'dt weer naar voren geplaatst. Een der Z. C. F. C.-backs plaatst iets te zacht naar den keeper, waarvan J. Schut een handig gebruik weet te maken door snel toeloopende onhoudbaar in te schieten. Z. C. F. C. lijkt wat terneergeslagen en is haar wil tot winnen blijkbaar kwijt. Een goed aangegeven bal van den links buiten van J. H. (die zeer goed op dreef was) wordt door C. van Westrienen op de juiste wijze naar de goede plaats verder gebracht. (14). Dit is aanvoerder de Groot van Z. C. F. C. te machtig; hij vuurt zijn mannen extra aan, zendt zelf een prachtig schot in, dat echter door Polak op „pijnlijke" wijze wordt weggewerkt. Nogmaals een Z. C. F. C.-aanval voor rechts; een voor zet, een schot van links, dat echter slechts gedeeltelijk door den J. H.-keeper kan worden weggewerkt. Een 2e Z. C. F. C.-er komt er aan te pas en werkt met zijn knie den bal in het net (24). Jong Holland neemt het spel weer in handen. De bal is voor het Z. C. F. C.-doel en wordt door den J. H.-midvoor met een slinksch schot achter den Z. C. F. C.- doelman geplaatst. Na nog eenige aanvallen aan beide zijden fluit scheidsrechter Stolp het einde. De aanvoerder van Z. C. F. C. (tevens bondsvoorzitter) overhandigt met een kort woord J. H. den N. L. F.-beker. Jong-Holland's aanvoerder neemt den beker in ontvangst en spreekt eenige dankwoorden. Dammen. HET ALKMAARSCHE DAMKAMPIOENSCHAP. Gedurende de zomermaanden wordt hier ter stede om den titel van Persoon lijk Kampioen van Alkmaar gespeeld. Hiervoor bestaat in dammerskringen steeds stijgende belangstelling. Ook dit jaar heeft men gewerkt om het „veld" zoo sterk mogelijk te maken. De kampioen van verleden jaar, de heer A. Burgert, zal zich dan ook voor een zeer zware taak geplaatst zien, zijn titel te prolongeeren. Om slechts enkele der serieuze candi- daten te noemen: de heeren P. J. Smole- naars (kampioen 1937); H. Timmerman en P. Veer (clubkampioenen W. D. O. 1937 en 1938); N. Oud (clubkampioen „Voorwaarts" 1938, tevens oud-kampioen West-Frieschen Dambond), terwijl ook eenige jongere krachten een goede kans maken. Er wordt in groepen gespeeld, waarvan de no.'s één zich in de finale plaatsen met de kampioen 1938. De wedstrijden worden gespeeld volgens de reglementen van den N. D. B. Met belangstelling ziet damminnend Alkmaar de uitslagen tegemoet. Vanmiddag wordt op den Cau berg het nationale wegkampioen- schap verreden, waaraan o.a. onze Noordhollander Ab Bosma deel neemt. Het parcours is zwaar, heel zwaar, want de Cauberg komt tel kens weer terug en moet ettelijke malen overwonnen worden Wie zullen straks de nationale titels veroveren? De Zondag. Om over 12 uur Zaterdagavond arriveer den Bosma en Hofstede met den laatsten trein. Zij hebben veel te vertellen en het wcrdt dan ook wel half twee eer er aan slapen gedacht wordt. Den heelen morgen zijn we bezig de fiet sen te repareeren en het is gelukkig, dat we Ab's bracketpot er uithalen. Deze blijkt ge scheurd te zijn, zoodat hij vervangen moet worden. Ook Hofstede's fiets moet geheel ragekeken worden en als we dan eindelijk klaar zijn, gaan de beide jongens het traject op. Als ze terugkomen is hun meening 'n een enkel woord reeds gezegd: „slecht". Toch zijn ze niet bang en Hofstede vindt, dat het traject voor Ab geknipt is, daar vol gens hem Ab in Zweden zoo hard en roeke loos gedaald is in de bergen. Natuurlijk blijft Bosma niet achter en hij vindt, dat Jan hier goed zal kunnen rijden, omdaten dan volgt weer een heel verhaal hoe Jan we! gereden moet hebben in Zweden. 's Middags gaan we het dorp in en hier ontmoeten we Engel, Wim Reuter, de Hoogh, Griffioen e.a., maar geen enkelen prof. Het heeft er veel van, dat er lang zoo'n belang stelling niet is van rennerszijde als in 1938. De renners hierboven vermeld, hebben ook verleden jaar meegereden, zoodat dis cussies over gearingen achterwege blijven, maar des te meer wordt er gesproken over het traject, dat zij alle zeer slecht vinden. Engel heeft het parcours driemaal gere den en tweemaal een lekken band gehad, de Hoogh heeft op „zijn hoofd gestaan", een derde veteraan bemoeit zich er ook mee en zegt: „Da's nog allemaal niks, maar ik ben er 5 maal bij neer gegaan en kreeg drie maal pech aan het versnellingsapparaat en door het stooten op dien weg vier kapotte spaken. Ik kon meteen een ander wiel pak ken". Toen deed hij met een vorstelijk ge baar een beste haal aan zyn sigaar en be moeide zich verder niet meer met de avon turen die de renners vertelden. De kansen werden ook nog besproken en het was merkwaardig, maar er werd niet gesproken over de kansen der profs, uitslui tend over die der amateurs. Als ik den uitslag zou moeten opmaken uit de meening der renners, ziet zij er als volgt uit: 1. Jaap Engel, 2. H. de Hoogh, 3. Cor de Groot. £uchtmact DE POSTVLUCHTEN. Zaterdagmorgen om 6 uur vertrok van Schiphol het vliegtuig Reiger met als ge zagvoerder Abspoel, tweede bestuurder Wittkampf, werktuigkundige de Jonge, radiotelegrafist Saaf en steward Hinlopen. Aan boord bevond zich 443,5 kg. briefpost, 12,3 kg. pakketpost en 208,3 kg. vracht. Twaalf passagiers hebben geboekt. Op de uitreis arriveerde de Reiger te Athene, de Pelikaan te Jodhpur en de Valk te Rangoon. Laatstgenoemd vliegtuig heeft door het slechte weer thans een dag vertra ging. Op de uitreis landde de Buizerd te Medan, de Zilverreiger te Jodhpur en de Gier te Athene. Gistermiddag te 14.59 uur is het K.L.M.- vliegtuig Gier van zijn Indië-vlucht op Schiphol teruggekeerd. TRANSATLANTISCHE LUCHTLIJN VOOR PASSAGIERS. Weer naar Canada. Volgens een mededeeling van Pan Ame rican Airways zal op 28 dezer de transat lantische luchtdiens voor passagiers wor den geopend. Het tarief zal 375 dollar voor een enkele reis bedragen. Een Duitsch vliegtuig heeft bij jsamotgli ten noordwesten van Koronowo een nood landing gemaak. De bestuurder verklaarde uit den koers te zijn geraakt. Hij is gearresteerd, het toe stel is in beslag genomen. Jnyezcnden Stukken WIE ZAL DAT BETALEN? Mijnheer de Redacteur, Nu de verkiezingen naderen is het toch wel van belang enkele dingen nader te we ten, nu deze waarschijnlijk niet meer in openbare raadsvergadering komen voor de verkiezingen. Kunt u mij en ook uw andere lezers nu inlichten hoe het staat met het electrici- teitsbedrijf 3 ton en de door u indertijd be sproken ton van Maatschappelijk Hulp betoon? Als dit zaken zijn die voor den nieuwen raad moeten dienen hoe krijgt men dan de begrooting sluitend? Is het wel juist, dat de aangelegenheid van Maatschappelijk Hulpbetoon alleen in besloten zitting wordt behandeld en is dit in overeenstemming met de gemeentewet? Hoogachtend, EEN LEZER. (Het kan inzender bekend zijn, dat wij geen propaganda pro of contra eenige partij voor de raadsverkiezingen maken. Wanneer de stembus heeft gesproken, is er onzerzijds geen bezwaar de factoren wel ke de verkiezing beheerscht hebben in breede trekken de revue te laten passeeren. Wij hebben er thans geen bezwaar tegen inzender op de beide door hem gestelde vragen zoo kort mogelijk te antwoorden. Waar hij van 3 ton van het electriciteits- bedrijf spreekt, bedoelt hij waarschijnlijk de gewone winstuitkeering van dit bedrijf. Deze zal dit jaar waarschijnlijk een ton min der zijn aangezien een bedrag van f 127.000 meer voor de stroomafname aan het P.E.N. moet worden betaald. Men weet, dat de Pro vincie slechts op deze voorwaard^!^^ was den stroom niet af te sluitan ere»d maar in het donker te zetten. 60 Noodgedwongen heeft de Raad da die prijsverhooging toegestemd ar°m Wat er verder met het bedrijf 2ai ren, en in hoeverre er van deze fr» nog iets aan de gemeente terug zai 000 hangt af van het proces, dat Alkma de Provincie voert. Dat proces verton**0®1 dusver weinig voortgang en de nleiHrl,101 daarin moeten nog gehouden worden n Wat de halve ton extra voor Maat.„v pelijk Hulpbetoon betreft, het «i wel iets meer dan een halve ton zijn I! n°g is blijkbaar nog steeds aan het probe^11 daarvoor een voor Alkmaar zoo gunstip^ gelijke regeling te krijgen. Natuurliiv het besluit tot verstrekking daarvan openbare vergadering worden gernn, 111 Wanneer de rekening van 1938 wordt af6"' sloten moet daarin het desbetreffende e2*" pletoire bedrag worden opgenomen SUp~ Hoe men de begrooting sluitend zal kri' gen moet inzender na de Hoe men ae Degrootmg sluitend zal kn" moet inzender na de verkiezingen m2' eens bij de leden van den nieuwen raad informeeren. Red. Alk™ n-, Bed. Alkm. Crt.) EEN ENKLE SIGAQET KAN MAKEM DAT BOSCH EN HEI IN BRAND GERAKEN. NEDStl- en* Dinsdag 13 Juni. HILVERSUM, 301,5 M. (AVRO- uitz.) 8.Orgelspel. 8.15 Ber., gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 En semble Carel Alberts. 11.Voor de vrouw. 11.10 Huish. wenken. 11.35 Ensemble Carel Alberts. 12.15 Ber. 12.17 Avro-Amus.-orkest. 12.45 Gr.pl. 1.15 Het Omroeporkest. 1.45 Gr.pL 2.Het Omroeporkest. 2.45 Jonny Kroon's ensemble en deel. 4.30 Kinderkoorzang. 5.Voor de kinderen. 5.30 Avro-Salonorkest. 6.20 Gr.pl. (met toelichting). (6.30 Ber.) 7.De figuur van Willibror- dus, causerie. 7.15 Avro-Dance Band en soliste. 7.40 Vacantiepr. 8.ANP-ber., radiojournaal, mede- deelingen. 8.25 Gr.pl. 9.15 Inter view. 9.30 Kilauea-Hawaiïan- Ensemble en orgelspel. 10.Radio- tconeel. 10.25 Avro-Amus.-orkest. 11.ANP-ber. Hierna Avro-dans- orkest en solist (opn.) HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10— Gr.pl. 11.30 Godsd. half uurtje. 12.Ber. 12.15 Gr.pL 12.30 Het Peregrinos-orkcst. (1.1.30 Gr.pl.) 2.Vrouwenuur. 3.KRO- orkest en solisten (opn.) 4.KRO- melodisten en solist. (4.455.Gr. pl. 5.456.Felicitctiebezoek en ca. 6.30 Ber.) 6.35 Sportpr. 7.Ber. 7.15 Ouders, gaan Uw meisjes hun vacantiedagen ook buiten doorbren gen?, causerie. 7.35 Gr.pL 7.45 Zwemcursus. 8.ANF-ber., mede- deelingen. 8.15 KRO-Kamerorkest. 8.45 Inleiding volgende uitz. 9. 2de acte van de opera „Die Wal kure (opn.) 10.30 ANP-ber. 10.40 Lajos Veres en zijn orkest. 11.05 12.Gramofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. 11.40—11.45 en 12.20 Gr.pl. 1.05 Pianosyncopa- tions. 1.20 Rep. 1.502.20 De Nor thern Ireland Zangers. 4.15 Het Whiteway Ensemble. 4.50 't Nancy Philips kwartet. 5.20 Gr.pL 5.50 Rep. 6.20 Ber. 6.40 Nieuws uit Ca nada. 6.45 Causerie: Food supplies in war time. 7.Orgelspel. 7.20 Gev. progr. 7.50 Housing in Swe- den, dialoog. 8.20 Radiofilm. 9.20 Ber. 9.50 Act. causerie. 10.10 Het BBC-orkest. 10.50 Br. Lawrance's sextet en de Three Ginx. 11.20 H. Hali's Music Makers. 11.50 Gr.pL 12.10—12.20 Berichten. RADIO PARIS, 1648 M. 9— Gr.pl. 12 35 Zang. 1.25 Bailly-orkest. 2.35 en 3.50 Zang. 4.20 Concert. 5.35 Cellovoordr. 6.35 Pianovoordracht. Radio- en so- 7.20 Derveaux-orkest. 8.50 tooneeL 10.35 Strijkkwartet listen. KEULEN, 456 M. 6.50 en 7.35 Gr.pL 8.50 Militair orkest en soldatenkoor. 12.20 en 1.35 Het Omroeporkest en solist. 2.303.20 Populair concert, 4.20 Weensch symph.-orkest. 7— Mannenkoor „Liederkanz" en man- nenzangver. Union. 8.50 Het Dan- ziger Landes-orkest, het Omroep- dansorkest en solisten. 10.5512.20 Het Omroepkoor en Herb. Heine- mann's orkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 Omroeporkest. 1.50—2.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gr.pL 8.20 Omroeporkest en gr.pL 8.50 RadiotooneeL 9.50 Vervolg concert. 10.30—11.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Grp.L 12.50 Radio-orkest. 1.502.20 Gr.pL 5.20 Omroepdansorkest. 6.35 Radio-orkest. 7.10 Gr.pL 8.20 Om- roepsymph.-orkest en soliste. 10.30 —11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Politiek dagbladoverzicht. 8.50 Zang en piano. 9.20 Het Omroep orkest. 10.20 Ber. 10.40 Hobo en strijkkwintet. 11.05 Ber. 11.20 Het Dresdensch orkest en solist (opn.) 12.10—12.20 Gr.pL GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.20, Radio PTT Nord 10.20—11.20, Droitwich 11.20—11.50, Radio PTT Nord 11.5012.15, Parijs Radio 12.15 >2.35, Brussel Vlaaamsch 12.35 12.15—12.35, Brussel VL 12.35 14.20, Keulen 14.20—15.20, Droit wich 15.2015.55, Radio PTT Nord 15.55—16.20, Keulen 16.20—17.20, Brussel VI. 17.20—18.50, Fr. 18.50 19.20, VL 19.20—19.50, Keulen 19.50 —20.30, Brussel Fr. 20.30—21.20, Droitwich 21.2021.35, Brussel Fr, 21.35—22.20, VI. 22.20—23.20, Keu len 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Parijs Radio 9.209.30, Radio PTT Nord 9.3010.05, Luxemburg 10.0510.35, Lond. Reg. 10.3513.05, Droitwich 13.05—13.20, Lond. Reg. 13.20 16.15, Droitwich 16.1517.50, Mo- tala 17.50—18.20, Droitwich 18.20— 18.40, Lond. Reg. 18.4019.—» Droitwich 19.19.50, Lond. Reg. 19.50—20.20, Droitwich 20.20—21.20, Lond. Reg. 21.2022.10, Droitwich 22.10—24.—. Lijn 5: Diversen. 13. Joko en Big gingen buiten de bergplaats hun schoenen poetsen. Joko smeerde zijn schoen zo dik in, dat hij in een ogenblik zijn doosje schoensmeer voor de helft leeg had. ,,'tls prachtweer ook, zeg, we boffen", praatte hij vrolijk. 14. Big wreef zo wild zijn schoenen in, dat het schoensmeer op zijn gezicht spatte. Joko lachte hem uit en hield de verbaasde Big een zakspiegeltje ver. Daarin zag Big, dat hy veel op een schoorsteenveger leek.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10