Agenda SCHRIJFMACHINES FRANKENBERG N.V. fxooiticiaal Hieuw Bomaanslagen te Jeruzalem 13 gewonden, één doode. Engelsche koningspaar op de World's Fair. Nieuws in 't kort. NIEUW, REBÜILT, GEBRUIKT. NOORDSUHARWOUDE Glimlachje EERSTE BLAD In de groote hal van het postkantoor van Jeruzalem zijn Zaterdagmiddag twee bom men ontploft. Hierdoor werden vijf perso nen gekwetst, waaronder drie Britsche po litiemannen, niemand werd evenwel ernstig getroffen. Aangezien de brievenbussen uit elkaar zijn gesprongen veronderstelt men, dat de terroristen erin zijn geslaagd, niettegen staande de strenge bewaking van politie en militairen de bommen hierin te deponee- ren. Voorts wordt melding gemaakt van een moord op een Joodschen begrafenisonder nemer. De daders zijn onbekend gebleven. Gisterochtend is een bom tot ontploffing gekomen, kort nadat hij door deskundigen was ontdekt. Eén persoon werd gedood, ze- <-en gwond. Bij de drie bomontploffingen zijn in het geheel 13 personen gewond en één gedood. Het schijnt, dat extremistische Joodsche elementen bij deze zaak betrok ken zijn. Er zijn verschillende huiszoe kingen gedaan. In een garage werd nog een vierde bom ontdekt. Te Tiberias is een landmijn tot ontplof fing gekomen, toen een vrachtauto passeer de. Vijf Arabieren werden ernstig gewond. Officieel wordt medegedeeld, dat maatre gelen worden genomen om nieuwe Britsche politieafdeelingen in Palestina op te rich ten. Verder wordt de hooge commissaris gemachtigd, het overdragen van land tus- schen Arabieren en Joden te verbieden of te regelen. Een nauwkeurige omschrijving van deze regeling, welke met terugwerken de kracht tot 15 Mei zal gelden, zal binnen kort worden gepubliceerd. De Engelsche koning en koningin heb ben een bezoek gebracht aan de interna tionale tentoonstelling te New-York. Naar schatting van de politie stonden langs den weg, welke het Britsche koningspaar naar het terrein van de tentoonstelling volgde, meer dan drie millioen menschen opgesteld. Langs den geheelen weg wer den de vorsten hartelijk toegejuicht. Het vorstelijke paar vertoefde ongeveer vier uur op de tentoonstelling en begaf zich vervolgens naar de Columbia Univer siteit, waar het werd welkom geheeten door den voorzitter van de universiteit, Murray Butler. Tijdens het bezoek heeft de Italiaansche commissaris van de tentoonstelling, admi raal Cantu, koning George den fascisti- schen groet gebracht, toen voor de lunch, welke de president van de tentoonstelling ket koningspaar aanbood, de vorsten een puden pyramide en een kristallen als fmbool van de toekomstige wereld wer en aangeboden. Onder de omstanders ontstond een afkeurend gemompel, aldus meldt Havas. Het Britsche koninklijke paar is gisteren door president en mevrouw Roosevelt in Hyde Park ontvangen. De bijeenkomst had een zuiver particulier karakter. Gistermorgen woonden zij een gods dienstoefening bij in de kleine dorpskerk, terwijl daarna een picnic gehouden werd in het park. De middag werd doorgebracht zonder officieele gebeurlijkheden. Gister avond begaven de koning en de koningin zich weer naar den koninklijken trein, waarmede zij naar Canada terugkeeren. De koning en de koningin van Engeland zijn gisteravond te 23 uur met den ko ninklijken trein naar Canada vertrokken. President Roosevelt, zijn echtgenoote en zijn moeder vergezelden de hooge gasten naar het station en wuifden hun bij hun vertrek toe. De koning en de koningin zullen in de eerstvolgende vier dagen korte bezoeken brengen aan twaalf steden in Canada. Don derdagavond vertrokken zij van Halifax op Nieuw-Schotland naar Engeland. De koninklijke gasten en president Roo sevelt hebben portretten met handteeke- ningen uitgewisseld. De koning en de ko ningin hebben ook de moeder van den pre sident een portret geschonken. Paus ontvangt Spaansche missie. - De Paus heeft de 3.200 Spaansche falanggisten, die zich op het oogenblik te Rome bevinden, ontvangen, tezamen met de Spaansche mili tairen en den Spaanschen minister Serrano Suner, generaal Gambara en de leden van de Spaansche militaire- en marinemissies. De paus verwelkomde zijn „zeer geliefde zonen, die hem grooten troost hadden ge schonken", want „zij waren de verdedigen van het geloof en de Spaansche beschaving". Hij gaf zijn zegen aan Franco, aan zijn medewerkers, aan alle geloovigen en het katholieke Spanje. Na de audiëntie bij den paus hebben de legionnaires een mis in de basiliek van St. Pieter bijgewoond. Brand in een synagoge. - In het dorp Sudargas (Litauen), waar eenige dagen ge leden een zware brand heeft gewoed, is thans de synagoge in asch gelegd. De auto riteiten verklaren, dat geen verband be staat tusschen deze branden, welke toeval liger wijze vielen in de „week tot propagan da tegen brand". Naar de schuldigen wordt gezocht. Mijnongelukken in België. - Bij een instorting in een mijn te Charleroi (Belg.) werden drie mijnwerkers bedolven. Een jongen kon zichzelf redden, terwijl één der beide anderen na veel moeite door een red dingscolonne werd gered. Deze man werd licht gekwetst. De derde mijnwerker is om gekomen. Bij een ander mijnongeluk is een 37-jarige gehuwde arbeider om het leven gekomen. Oorzaak van het ongeluk van de Thetis bekend? - Sunday Times schrijft, dat de ramp van de Thetis het gevolg is van een vergissing van een der schepelingen: Het water zou naar binnen zijn gekomen, toen de bemanning oefeningen deed met de tor- pedolanccerbuizen. Het uiteinde van de buis zou niet afgesloten zijn geweest. Alkmaar, Maandag. DE ONREGELMATIGHEDEN IN WESTWOUD. De rechtskundige adviseur van den heer H., burgemeester van Westwoud, mr. A. J. M. Leesberg te Alkmaar, deelt ons mede, dat de gearresteerde na verhoor door den rechtercommissaris in vrijheid is gesteld, omdat niet is gebleken van een zoodanige fraude dat gevangenhouding gewettigd zou zijn. Het zou bovendien de groote vraag zijn of er van verdere vervolging nog sprake zal zijn, daar men meer den indruk van een zekere nonchalance dan van opzette lijke fraude zou hebben gekregen. Wanneer er onrechtmatig handteeke- ningen gezet zijn, zou dit meer zijn ge beurd ter bespoediging van den gang van zaken, daar de werkloozen, die deze hand- teekeningen moesten plaatsen, vaak ver weg op het veld werkten en daardoor onbereikbaar waren. Eenige bedoeling daardoor te eigen bate fraude te plegen zou niet hebben voorgezeten. Trouwens, zoowel het kleine aantal werkloozen als de betrekkelijk geringe bedragen welke hier werden uitgekeerd, wettigden reeds het vermoeden, dat van eenige poging tot verduistering geen sprake zou kunnen zijn. Met het oog op een en ander zou dan ook de vrijlating van den burgemeester gelast zijn. Het is begrijpelijk, dat burgemeester H. door alles wat er over deze kwestie gepu bliceerd is, zeer onaangenaam is getrof fen. Naar mr. Leesberg ons mededeelde, wordt dan ook overwogen om tegen eenige dagbladen welke de zaak in scherpe bewoordingen aanhangig hebben ge maakt een strafvervolging in te dienen. Wij zouden onzerzijds hieraan slechts dit willen toevoegen, dat wanneer de justitie tot arrestaties overgaat en eerst de gemeente-ontvanger en daarna de burgemeester naar Alkmaar worden overgebracht, het geen verwondering be hoeft te wekken, dat de Nederlandsche pers zich niet alleen afvraagt wat er ge beurd kan zijn, maar ook ter plaatse en onderzoek daarnaar instelt. En dat men dan vanzelfsprekend publiceert wat de bewoners en zij die het daar weten kunnen als redenen van de arrestaties medeelen. Wat natuurlijk niet wegneemt, dat wij geenszins de wijze zouden willen verdedi gen waarop men hier en daar zooals mr. Leesberg.het noemt de eer en den goeden naam van den betrokken burge meester op strafbare wijze heeft aan gerand. MAANDAGMARKT. Op de markt voor vetvee zijn de aan voeren na de droogte-periode van de laat ste weken groot geweest. De slachtrijpheid liet te wenschen over. Hierdoor hadden de markten in Noord holland den vorigen Maandag een dalende tendenz, terwijl de aanvoer de vraag over trof. Dezelfde verwachting werd voor heden gekoesterd, doch óf de regen van gister óf de vrees voor slechte prijzen remde den aanvoer van het rundvee. De markt-om- standigheden waren hiervoor niet ongun stig, de prijzen gelijk aan die van de vo rige week. Maximaal werd 38 cent besteed. T. a. v. het andere bodemvleesch was de situatie ongeveer dezelfde. Toonden Purmerend en Schagen een al lerbedroevendst beeld, 't slachtrijpe mate riaal vond heden gemakkelijk plaatsing voor ongeveer 42 cent» per k.g. slachtge- wicht. Voor de nuchtere kalveren is de tijd voorbij. De prijs was bij een iets ruimeren aanvoer nauwelijks prijshoudend. Met de varkens is het vrijwel elke week misère. Bij vrij normalen aanvoer was de afname zelfs niet voldoende om den openingsprijs te handhaven. Van 23 cent daalde de prijs achtereen volgens tot 23, 22 Yi en 22 cent per k.g. EEN CANDIDAAT VAN DE TROELSTRABEWEGING TREKT ZICH TERUG. De heer H. Steur, candidaat van de T.B. N. voor de raadsverkiezingen alhier, heeft zich teruggetrokken na aan de afd. van zijn partij alhier het volgende schrijven te heb ben gezonden: Met deze laat ik u weten, dat ik na lang durige overweging heb besloten, vanaf he den voor het lidmaatschap uwer beweging te bedanken. Tevens verzoek ik u, mij als candidaat van de door uw beweging ingediende can- didatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing af te voeren, daar ik mijn candida- tuur intrek. Toen ik als lid uwer beweging toetrad, was ik stellig van meening, dat het uw or ganisatie ernst was, de eenheid der arbei dersklasse te bevorderen. De praktijk bewees bij de verkiezing van de Prov. Staten reeds het tegendeel, het pa- Wit-Russen bezetten gebouw van Sov jet-consulaat te Tientsin. - De Wit-Russische anti-komintern-commissie heeft Zaterdag middag plotseling het gebouw van het Sov jet-consulaat in de vroegere Russische con cessie bezet, welk gebouw de laatste dne jaar leeg had gestaan. In plaats van de Sovjetvlag werd op het gebouw de Tsaris tische driekleur geheschen. In een door de Wit-Russen gepubliceerde verklaring wordt gezegd, dat zij het recht tot bezetting van dit gebouw hebben, daar het aan het Tsaris- tischen Rusland behoort en dat de commiss'.e het gebouw onder haar hoede zal nemen .,m afwachting van de totstandkoming van een nieuw Russisch bewind". rooi der T.B.N., „een rem naar rechts en een brug naar links" te willen zijn, was maar een parool en niets meer! Het zelfstandig uitkomen van de T.B.N., bij de Statenverkiezing in Noordholland, heeft de positie der arbeiders reeds ver zwakt! En de massa van het proletariaat heeft zich duidelijk uitgesproken van de politiek der verdeeldheidzaaierij niet gediend te zijn, dit bewees het kleine percentage stem men op de beweging uitgebracht! De leiding der T.B.N. was op den verkeer den weg en bleef op den verkeerden weg, door het stellen van candidaten voor de raadsverkiezing in tal van gemeenten, waar de beweging geen schijn van kans op een zetel heeft. Hetgeen tot groot stemmenver lies der arbeiders-partijen moet leiden. Zij deed dit ook in Alkmaar en tot mijn spijt heb ik tot heden toe mijn medewerking daar aan verleend. Ook was ik niet op de hoogte met den inhoud van het voorstel der C.P.N. tot sa mengaan bij de aanstaande raadsverkiezing, hetgeen op de vergadering der candidaat- stelling was ingekomen. Was dat wel het ge val geweest, dan had ik toen reeds niet ac- coord gegaan met mijn candidaatstelling op de lijst der T.B.N. Daar ik thans nog in de gelegenheid ben om mijn fout te herstellen, heb ik besloten dat te doen ook. En ik hoop dat mijn initia tief er toe bij zal dragen, dat ook u uw fout zal herstellen door de lijst van de T.B.N. ge heel in te trekken. WIJZIGING SAMENSTELLING 4E AFDEELING VAN DEN RAAD. Tengevolge van het ontslag-nemen als lid van den raad door den heer E. Mak is een vacature ontstaan in de navolgende raads- commissiën: le. commissie van bijstand voor het ge meenteslachthuis; 2e. commissie van bijstand voor het marktwezen; 3e. commissie van bijstand in het beheer van den gemeentereinigingsdienst, terwijl tevens aanvulling van de vierde afdeeling van den Raad zal moeten plaats vinden. B. en W. stellen voor tot de benoeming van een lid in bovenstaande commissies over te gaan en het nieuwe lid van den raad den heer J. Lakeman in te deelen in de vierde afdeeling. VERKOOP VAN GROND. Het bouwbedrijf gebr. D. en L. Schoone- wil en C. Jonker, alhier, heeft verzocht voor zich of hunne lastgevers van de gemeente te mogen koopen twee perceelen bouwter rein, geiegen nabij den Friescheweg, teza men groot ongeveer 2070 M2., voor den prijs van 15.525 in totaal,ten einde daarop 22 woningen te bouwen. De firma A. Hoekmeijer alhier, heeft ver zocht voor zich of haar lastgevers van de gemeente te mogen koopen twee perceelen bouwterrein, gelegen aan het Dr. Schaep- manplein, tezamen groot ongeveer 2350 M2„ voor den prijs van 20.070 in totaal, ten einde daarop 14 woningen te bouwen. B. en W. adviseeren bij beide aanvragen den grond te verkoopen. OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor toevallijders ten bate van het gesticht Meer en Bosch te Heem stede heeft hier ter stede 168 opge bracht. DE GEMEENTERAADSVERKIEZING TE BERGEN. De Woensdag in Bergen te houden ge meenteraadsverkiezing kan voor het niet- katholieke deel der bevolking nog wel eens een onvoorziene verrassing brengen. Aan gezien de te houden volkstelling pas voor de samenstelling van den raad in 1943 in aanmerking komt, zal de a.s. raad wederom uit 11 en niet uit 13 leden bestaan, zooals het huidige zielental zou rechtvaardigen. Gezien de stemming voor de verkiezing van leden van prov. staten, kan een ver moedelijke kiesdeeler van 300 verwacht worden. In 1927 behaalde een dissidente katholiek nog een zetel, die echter in 1931 verloren ging en sindsdien komen de katholieken in Bergen onverdeeld uit. Met de niet- katholieke kiezers is dit niet het geval. Deze komen met 5 lijsten uit, te weten: Het Middenblok, dat van deze vijf het sterkste is en een lijst heeft ingediend met candidaten, die een vrijzinnig bestuur voorstaan, doch losstaan van eenige partij of beweging, terwijl de candidaten zich verbonden om ten behoeve van een lager op de lijst geplaatsten candidaat te be danken, wanneer op dien lager geplaatsten candidaat meer stemmen werden uitge bracht Voorts komen de S.D.A.P., de-Vrijz.-dem. Bond, De Christ.-Hist. en de A.-R. en de Troelstra Beweging met een lijst uit. Wanneer men de cijfers van de jongst gehouden Statenverkiezing aan een verge lijking onderwerpt met die voor den ge meenteraad in 1935, dan ziet men, dat de katholieken voor den gemeenteraad ook op hetzelfde aantal stemmen kunnen reke nen als zij voor de Statenverkiezing be haalden. Dit beteekent echter, dat zij bij de eerste verdeeling reeds 4 zetels behalen, omdat zij kunnen rekenen op vier volle kiesdeelers plus een kleine rest. Gezien het feit, dat de Troelstrabeweging met een lijst uitkomt, kan de S.D.A.P. bij de eer ste verdeeling op slechts één zetel, plus een groote rest rekenen. Het Middenblok haalt vermoedelijk bij de eerste verdeeling niet meer dan twee zetels. Va de V.-D. kan verwacht worden dat ze ruim driekwart van den kiesdeeler halen en dus bij de tweede verdeeling een zetel krijgen toege wezen. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, av. 8 uur, hoofdnum mer De rebel van Texas (avonturen); hoofd rollen Joan Bennett en Randolph Scott. Toe gang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, av. 8 uur, hoofdnummer Kerels van de Cavalerie (rom.); hoofdrollen James Gleason, H. B. Warner, Ruth Don- nelly, Neil Hamilton e.a. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 12 Juni. 8 uur, 't Gulden Vlies, openb. verg. S. D. A P. over de gemeenteraadsverkiezing; sprekers: C. Couwenhoven, M. Coerts, W. van de ValL Kennis te Schoorl; prijsdansen bij Schuyt. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, openb. verg., sprekers de raadsleden Keesman en Greeuw. Dinsdag 13 Juni. 7 uur, in St. Willibrord, Oudegracht 130, controle vacantiebonnen bouwvakarbeiders. Kermis te Schoorl; 1.30 uur harddraverij; dansen bij Schuyt. Naar alle waarschijnlijkheid halen de lijsten van de Christ. Hist. en A.-R. en de Troelstra-Beweging geen 3/4 van den kiesdeeler, zoodat die pas bij een derde verdeeling in aanmerking komen. Aange zien na de eerste verdeeling zoowel de R.-K., als het Middenblok en de S.D.A.P. met een rest voor de tweede verdeeling 'n zetel krijgen, zijn dan alle 11 zetels ver deeld en is er van een derde verdeeling geen' sprake meer. De raad zal dan bestaan uit 5 R.K., 3 Middenblok, 2 S.D.A.P. en 1 V.-D. Wanneer de V.-D. niet ter elfder ure een eigen lijst had ingediend, en zich op de lijst van het Middenblok, waarop n.b. een hunner, Ds. de Regt, voorzitter van E.D.D., doch los van de partij een plaats inneemt, had geconcentreerd, dan was de zekerheid grooter geweest, dat Bergen 'n dergelijken niet voorzienen uitslag bespaard bleef. Ver wacht mag worden dat de kiezers Woens dag hiermede wel rekening zullen houden. GESLAAGD. Op het Zaterdag te Amsterdam gehouden examen voor vakkennis voor den brand- stoffenhandel slaagde onze stadgenoot de heer J. A. A. Husken. Hij is hiermede de eerste gediplomeerde brandstoffenhande- laar hier ter stede. GEMAKKELIJKE VISCHVANGST. Hedenmiddag, vermoedelijk tengevolge van den regelval na weken van droogte, kwam in het N.H. Kanaal, aan de Voormeer een groote hoeveelheid visch aan de opper vlakte. De visch verkeerde in min of meer bewusteloozen toestand, zoodat de jeugd geen moeite had ze met de handen te grij- pij of met mandjes te scheppen. CENTRALE WERKPLAATS. voor jeugdige personen van 14 tot en met 25 jaar. In de week van 1 Juni tot en met 7 Juni 1939 werden mede door bemidde ling van de Arbeidsbeurs geplaatst: 1 tim merman, 1 metselaar, 1 ijzerwerker, 1 elec- trieien, 1 electr. instrumentmaker. In de Centrale Werkplaats bestaat gele genheid om tijdens werkloosheid arbeid in hun vak te verrichten voor: kantoorbedien den, timmerlieden, metselaars, schilders, bankwerkers, electriciens, instrumentma kers, monteurs, teekenaars. STUCADOORS- EN WITWERKEN. B. en W. schrijven in bijlage no. 57: De afdeeling Alkmaar van den Ned. Stucadoors-Patroonsbond richtte zich op 5 April j.1. tot den raad met het verzoek, om het stucadoors- en witwerk aan gemeente gebouwen niet meer aan enkele patroons op te dragen, maar dit werk onder alle patroons te distribueeren. Dit verzoek werd op 6 April j.1. in onze handen om advies gesteld. Naar aanleiding daarvan deelen wij U het volgende mede. Voorheen werd het stucadoors- en witwerk door de gemeente jaarlijks in het openbaar aanbesteed. De resultaten van het aanbestede werk schonken evenwel weinig bevrediging, om welke redenen het stucadoors- en witwerk aan gemeentegebouwen werd opgedragen aan verschillende stucadoors-patroons tegen een vooraf "astgestelden prijs per M2. Het spreekt wel van zelf, dat het werk steeds opgedragen wordt aan die patroons, die be hoorlijk werk leveren. Daarnaast moet rekening gehouden wor den met den tijd, waarbinnen het werk moet worden uitgevoerd De meeste stucadoors- en witwerken moeten n.1. in de zomervacantie worden uitgevoerd aan de onderscheiden gemeentescholen. In den zelfden tijd laten ook de bijzondere schoolbesturen veelal deze werken aan hunne scholen verrichten. In verband daarmede worden de stuca doors- en witwerken aan gemeentescholen opgedragen aan die patroons, die dadelijk in staat zijn met het werk aan te vangen en dit met den vereischten spoed voortzetten. Distributie van het stucadoors- en wit werk der gemeente onder alle stucadoors- patroons is dus slechts mogelijk met deze restrictie, dot een goede en vlotte uitvoe ring van het werk is gewaarborgd. Wij stellen Uwe vergadering voor ons te machtigen dienovereenkomstig aan adres sante te berichten. HET JAAR SCHIET AL WEER OP. Thans zijn de eerste kruisbessen op de Alkmaaische exportveiling aangevoerd De aanvoerder was de heer H. Kouwen- berg uit Winkel. OPHOOGEN TERREIN TEN ZUIDEN V HET DR. SCHAEPMANPLEIN AANLEGGEN VAN STRATEN EN RIOLEERING. In bijlage Nr. 58 schrijven B. en W In uw vergadering van 20 Octobe^ 19,. werd besloten een terrein, gelegen te van het Dr. Schaepmanplein en ten o" de Molentocht, te doen ophoogen, een ™l deelte van de Molentocht ter plaatse te d verbreeden en een aldaar gelegen pold**1 sloot te doen omleggen, voor de uitvoeri van welke werkzaamheden een crediet toegestaan van 22000. Het laat zich aanzien, dat dit terre' waarop 31 eengezinsmiddenstandswonfa' gen, elk met een inhoud van tenmins'* 300 M3. gebouwd kunnen worden, binne kort verkocht zal zijn. In verband hiermede achten wij het wenscht, dat nog een gedeelte van den aT daar gelegen, aan de gemeente toebehoo" renden grond, wordt bouwrijp gemaakt Onzes inziens komt daarvoor in aanmerking het terrein ten Z. en ten O. van het terrein waarop uw bovenbedoeld besluit betrekkin» had. Op dit terrein kunnen 57 eengezinswonin. gen worden gesticht, elk met een inhoud van tenminste 280 M3. De kosten van het ophoogen van bedoeld terrein en die van het omleggen van een sloot, hetwelk noodzakelijk is voor het bouwrijp maken van dezen grond, ramen wij op 14500 in totaal. Blijkens het bovenstaande is bij genoemd besluit van 20 October jl. nog geen crediet toegestaan voor het aanleggen van straten op het in dat besluit bedoelde terrein In bijlage nr. 162 tot het verslag van de hande lingen van den gemeenteraad van het jaar 1938, schreven wij daaromtrent: „Het ligt in onzen bedoeling daartoe eerst bij verkoop van den grond als bouwterrein over te gaan". Aangezien, zooals wij boven mede- deelen, verkoop van dezen grond spoedig te verwachten is, achten wij thans het tijd stip gekomen om deze werkzaamheden uit te doen voeren. Het komt ons doelmatig voor, het aanleggen van straten nu tevens op het tweede terrein te doen geschieden, daar dan het uitvoeren van deze werkzaam heden op beide terreinen eventueel als één object kan worden beschouwd De raming voor het aanleggen van straten op beide terreinen te zamen bedraagt 22000. B. en W. stellen voor het desbetreffend besluit te nemen. VERANDERING VAN INRICHTING GYMNASTIEKLOKAAL EMMASTRAAT. In bijlage no. 56 schrijven B. en W.: Den 6en April ontvingen wij van den Raad om bericht en raad een adres dd. 3 April t.v. van het Bestuur der R.K. Meisjesscholen alhier, verzoekende gelden uit de gemeentekas te willen verstrekken voor de verandering van het mastiekdak van het gymnastieklokaal der Juliascholen en Mariaschool, gelegen aan de Emma- straat alhier, in een pannendak, alsmede voor het uitvoeren van eenige andere werken. Aan die uitnoodiging gevolg gevende, deelen wij U mede, dat blijkens het voor U ter inzage liggende rapport van den Directeur der Gemeentewerken ver nieuwing van het dak noodzakelijk is, evenals het in een behoorlijken toestand brengen van de vochtmuren van het gymnastieklokaal. Door de gevraagde medewerking te verleenen, zullen, naar ons voorkomt, de normale eischen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet worden over schreden. Ook overigens voldoet de aan vrage aan de in artikel 73 der Lager- Onderwijswet 1920 gestelde eischen, zoodat het verzoek op grond van artikel 75 dier wet moet worden ingewilligd. Door de brug gezocht. Een vrachtauto van de fa. Van Her werden uit Nieuwe-Niedorp, welke een vracht graan naar de fa. Bos alhier ver voerde, is Zaterdagmorgen door de brug gezakt, welke over de Voorburgwal naar de fabriek van de fa. Bos leidt. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongevallen voor. Nadat de lading vlug gelost was, kon de auto, welke geen scha de had opgeloopen, worden opgevijzeld en de terugreis aanvaarden. Benoemd. Onze voormalige plaatsgenoot, dr. R- Kooy, is bij Kon. besluit benoemd bij de Kon. Ned. Marine als reserve-officier van gezondheid le klasse. Nee zoo niet juffrouw, U moet doen of U een vreeselijke hekel aan hem hebt.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2