AMSTERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTEN. Rechtszaken fcheepstiiduigen LANGENDIJK WARM EN HUIZEN HEILOO EGMOND AAN ZEE STOMPETOREU Hervorming vredesorganisatie landmacht. KOEDIJK jje langdurige droogte is oorzaak geweest, dat de aardappeloogst niet meevalt. Men deelde ons mede, dat er ongeveer 200 kg. per snees, groot en klein bij elkaar kan wor den gerooid. Dit is niet veel, temeer daar de. prijzen niet zoo buitengewoon hoog zijn. In de afgeloopen week hebben deze zoo'n beetje geschommeld om 6.507.50 per 100 kg. Zaterdag waren ze hooger, tot 8 per 100 kg. Voor drielingen besteedde men in de af geloopen week vrijwel dezelfde prijzen als voor de groote aardappelen. Soms werd 0.50 per 100 kg. minder betaald. De krielprijzen, welke in het begin van de week vrij sterk daalden, hebben zich vrij spoedig hersteld. De slotnoteering was pl.m. 6 per 100 kg. De tomatenprijzen zijn in tegenstelling met de van de aardappelen, aanmerkelijk beter dan verleden jaar in het zelfde tijd vak. De tomatenkweekers zullen niet weten, in welke wereld zijn leven. De laatste jaren was het steeds dalen, dalen tot zoo onge veer de minimumprijs betaald werd. Nu is de daling tot stand gekomen en is de lijn omgebogen, zoodat hij weer omhoog loopt. Er kwamen wel dagen voor, dat meer dan 40 per 100 kg werd betaald voor sommige sorteeringen. Voor C was de hoogste prijs 45.90 per 100 kg. Op het einde van de week was het iets minder en was de hoogste prijs 40, de laagste 34. De prijzen waren toch bijna tweemaal zoo hoog als verleden jaar in dezelfde week van het jaar. Moge het zoo blijven. Er waren in de afgeloopen week weer eenige eerstelingen. De eerste bospeen werd aangevoerd door den heer H. Glas. Hiervoor werd 5.10 per 100 bos betaald. Voor de eerste druiven werd 65 per 100 kg. be steed. Spercieboonen brachten 56 op, snij boon en 48. Voor bloemkool werd in de afgeloopen week heel wat minder neergeteld als in de week daarvoor. De prijzen hiervan zijn teruggeloopen tot beneden 10 per 100 stuks. De aanvoer van rabarber was heel wat minder dan in de laatste weken het geval was. De prijzen waren daarentegen onge veer verdubbeld. Men betaalde van 5 7.70 per 100 bos. Gaan de ouden van dagen op reis? De commissie „Autotocht ouden van dagen" is dezer dagen in vergadering bijeen geweest en heeft opnieuw de mogelijkheid onder de oogen gezien, om in deze tijden toch het jaarlij ksch reisje te organiseeren. Eenige voorloopige reisplannetjes wer den hier besproken. Het kunnen volbrengen van een dezer plannen zal ech ter weer geheel afhangen van den finan- cieelen steun der ingezetenen. Aan de toezegging der autobezitters be hoeft o.i. niet te worden getwijfeld, doch behalve dat, dienen de deelnemers onthaald te worden en nog liefst op dezelfde wijze als vorige jaren. Daarom doet de commis sie dezer dagen door een circulaire een be roep op de burgerij voor een bijdrage. Van nabij weten wij hoe onze ouden van dagen reikhalzend uitzien naar dezen dag en hoe zij bij vorige tochten hebben geno ten. Laat de burgerij ook nu als vorige jaren weer financieel medewerken hun dat genot te verschaffen. Als dan in den loop van de eerstvolgende dagen een beroep op haar wordt gedaan, laat men dan nog eens mild zijn en geven. Geslaagd. De heer ir. T. Hoekstra te Heiloo is Za terdag te Amsterdam geslaagd voor het apothekers-examen. Rector Boon ernstig ziek. Naar wij vernemen is de toestand van rector Boon, die verpleegd wordt in het St. Elizabethziekenhuis te Alkmaar, zeer ernstig, zoodat hem de H. Sacaramenten der Stervenden zijn toegediend. Rector Boon van de St. Willibrordus- stichting is voorzitter van het districts- bestuur der jeugdorganisatie in het bis dom Haarlem. Visscherijcursus. Voor den cursus die gegeven zal wor den voor de visschers, die examen moeten doen in kaart, passen enz., ter verkrijging van het z.g.n. dienstdiploma voor de vis- scherij, zonder welk diploma zij na 1 Jan. 1940 niet meer op de trawlers mogen varen, hebben zich 34 deelnemers opgegeven. De lessen zullen binnenkort een aanvang ne men. Mondharmonicaclub. De pogingen om te komen tot oprich ting van een mondharmonicaclub zijn goed geslaagd. Er bleek groote animo voor te bestaan. De leiding berust bij de heeren A. Stam en W. Krab. De club hoopt reeds bin nenkort op een feestavond op te treden. Wellicht groeit uit deze club mettertijd nog eens een muziekgezelschap. Een fanfa recorps is voor onze gemeente onmisbaar, maar ondanks verschillende pogingen is men in de oprichting daarvan jammer genoeg nog steeds niet geslaagd. Subsidie. In de uitgaven voor steun en werkver schaffing is aan de gemeente uit het Werk- Icosheidssubsidiefonds over het jaar 1938 een subsidie verleend van 49.140, bere kend naar 85 pCt. der uitgaven. Naast deze z.g.n. gewone bijdrage is nog een extra- bijdrage van 14 pCt. in uitzicht gesteld. Esperanto. Zaterdagavond hield de afd. „Kurago een feestavond in café Renses, waarbij vele leden van de zusterafdeelingen uit (ONGECORRIGEERD). By K. B. van 19 Mei 1939 is vastgesteld de ..samensteling van de koninklijke land macht op voet van vrede". In verband daar mee is een nieuw boekwerk „vredesorga nisatie op de landsdrukkerij ter perse. De vredesorganisatie der landmacht wordt bij dit koninklijk besluit veranderd. De hoofdzaken dezer hervorming komen hier op neer: de huidige vredes-divisies worden legerkorpsen. De brigades worden divisies en de lichte brigade wordt licht divisie. De artilleriebrigades worden opgeheven en de beide regimenten van elke brigade ■worden over de divisies verdeeld, zoodat er bij elke (nieuwe) divisie één komt. Door deze hervorming zal er niet alleen meer overeenkomst komen tusschen de oorlogs- en de vredesorganisatie, maar ook nauwere samenwerking tusschen de ver schillende wapens, met name de artillerie en de infanterie, worden bereikt. Bij de legerkorpsen zal een „legerkorps- artilleriecommandant" gaan optreden. Men verwacht dat deze functies aanvankelijk door de huidige commandanten der artil leriebrigades zullen worden vervuld. BIJ EEN RUZIE EEN RUIT INGESLAGEN. Beschonken dader aan verbloeding overleden. Gisteravond laat kwam een inwoner van Meerssen (L.) zekere W., in beschonken toestand van de kermis thuis. Hij maakte ruzie met zijn vrouw, die de woning ont vluchtte en bij een der buren een veilig heenkomen zocht. De man volgde haar naar de woning van den buurman en trachtte hier de deur te forceeren. Hij sloeg er een ruit in, hetgeen hem noodlottig werd: de polsslagader werd doorgesneden. Hevig bloedend werd hij naar het zieken huis Calvariënberg te Maastricht overge bracht, waar hij kort na aankomst is over leden. B. EN W. VAN SASSENHEIM VEROORDEELD. De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatieberoep van B. en W. van Sas- senheim tegen het vonnis van de Haagsche rechtbank, waarbij de leden van het college van B. en W. zijn veroordeeld ieder tot een geldboete van 6 wegens overtreding van de hinderwet, door zonder vergunning van Ged. Staten van Zuidholland te Warmond in werking te hebben gehouden een in richting tot verwerking van afval. EEN UITVINDING VAN MATUSJKA TEGEN SPOORWEGONGELUKKEN. Volgens de „Montag" heeft Matusjka, die wegens het veroorzaken van spoor wegongelukken tot levenslange gevange nisstraf veroordeeld is, vergunning ge kregen om by het Hongaarsche octrooi bureau inschrijving van een uitvinding tot het voorkomen van spoorwegoigevallen te vragen. HET AUTO-ONGELUK TE NIJMEGEN. Een der slachtoffers overleden. Mej. Thewissen, die Zaterdagmiddag door een auto van de posterijen te Nijmegen werd aangereden, toen de chauffeur bij het uit wijken voor een kind de macht over het stuur verloor en met den wagen op het voet pad terecht kwam, is aan haar verwondingen overleden. De kinderen hadden geen noemenswaardig letsel opgeloopen. VEREENIGING VAN NOORD- HOLLANDSCHE WATERSCHAPPEN. Algemeene vergadering. De Vereeniging van Noord-Hollandsche Waterschappen heeft vandaag in Krasna- polsky te Amsterdam haar algemeene ledenvergadering gehouden. De voorzit ter, de heer J. Commandeur van Wognum, sprak er zijn voldoening over uit, dat de vergadering zoo uitstekend bezocht is. Hij zag hierin een bewijs van de goede verstandhouding tusschen bestuur en leden, een bewijs van vertouwen in het bestuur. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het bestuur van de banne Obdam, waarin werd medegedeeld, dat de watermolen van de banne met de nieu we ventiroeden volgens het systeem Bilau in alle opzichten aan de gestelde eischen voldoet. Het jaarverslag werd goedgekeurd, evenals de rekening en verantwoording over 1938. De ontvangsten bedroegen 5895.84. de uitgaven 5294.19. Ook de begrooting, sluitende met een bedrag van 3590, droeg de goedkeuring der verga dering weg. Bestuursverkiezing. De heer J. Hoek Spaans, die tengevolge van het bereiken van den 70-jarigen leef tijd geen bestuurslid meer is van een wa terschap, trad af als bestuurslid der ver eeniging. De voorzitter dankte hem voor alles, wat hij voor de vereeniging heeft gedaan en de heer Hoek Spaans dankte in enkele woorden voor het vertrouwen, dat hij als bestuurslid van de vergadering heeft genoten, hij sprak zijn beste wen- schen uit voor het welzijn der vereeniging. In de vacature J. Hoek Spaans werd gekozen de heer P. Groot, dijkgraaf van Drechterland, met 68 van de 92 uitge brachte stemmen. Herkozen werden de heeren P. Hoek Spaans, dijkgraaf van de Wijde Wormer, C. Kramer Glijnis, dijkgraaf van de Schermeer (beiden met 90 van de 92 stemmen), en N. Dekker, hoogheemraad van Noordhollands Noorderkwartier, met 82 stemmen. De herkozenen namen hun herbenoemingen aan. Vervolgens hield de heer ir. A. G. Swart, adjunct-secretaris der centrale cultuur-technische commissie, een inlei ding over ruilverkaveling. HET FAMILIEDRAMA TE MEERSSEN. Omtrent het familiedrama te Meerssen dat zich Zondagmiddag aldaaar in het kas teel Groot Vaushartelt heeft afgespeeld, kan nog nader worden gemeld, dat de dader, de heer E. R. blijkbaar in een vlaag van waan zin heeft gehandeld. Zijn echtgenoote kreeg een drietal kogels in de borst en moet op slag gedood zijn. Bij zijn arrestatie, die geschiedde door den burgemeester van Meerssen en de ma rechaussee, legde de heer R. een volledige bekentenis af. Hy was diep onder den in druk van de vreeselijke misdaad. Het on derzoek wordt voortgezet. DE ARRESTATIE VAN LIPINSKI. Officieele mededeeling van Dantzig. Officieel wordt medegedeeld: „In den nacht van 9 op 10 Juni heeft de Poolsche inspecteur der douane Lipinski ge tracht met valsche verklaringen b.v. dat hij Duitsch reserve-officier geweest was eenige deelnemers aan de wedstrijden der S.A.-groepen te verlokken tot uitspraken, die het karakter van landverraaad gedragen zouden hebben. Verder heeft hij getracht twee S.A. mannen in een auto over de grens te brengen. Toen deze pogingen mis lukten, i heeft hij zich schuldig gemaakt aan beleediging van den Führer en handtaste lijkheden tegen de SA-mannen. Dezen stel den zich teweer en brachten de politie op de hoogte. Tegen Lipinski is een vervolging ingesteld wegens ontvoering, overtreding van artikel 130 van het Wetboek var. Strafrecht en paspoortdelict". De Poolsche commissaris-generaal te Dantzig heeft bij den Senaat krachtig ge protesteerd tegen de arrestatie van den in specteur der douane Lipinski, die, naar van Poolsche zijde gezegd wordt, door natio- naal-socialistische agenten ontvoerd en mishandeld is Lipinski bevindt zien thans itj een ziekenhuis te Dantzig. ONGEWAPENDE DUITSCHE EENHEDEN TE DANTZIG. Gedurende het weekeinde zijn gemoto riseerde eenheden van het Duitsche leger, ongewapend doch in uniform, te Dantzig aangekomen. Als motief wordt opgegeven, dat deze afdeelingen aanwezig zullen zijn bij een demonstratie van de plaatselijke stormtroepen. DUITSCH DESERTEUR OVER POLENS GRENS. Een Duitsche onderofficier van het Ar beidsfront is op het Poolsche grensstation Chojnice uit den trein gestapt, die van Duitschland naar Oost-Pruisen reed. Hij verklaarde niet naar Duitschland te willen terugkeeren, „daar de levensomstandig heden daar onmogelijk waren geworden". Hij zeide verder, dat onder de leden van het Arbeidsfront de ontevredenheid groeit en verzocht den Poolschen autoriteiten hem niet uit te leveren. STRANG NAAR MOSKOU VERTROKKEN. Strang is per vliegtuig van Londen naar Warschau vertrokken, vanwaar hij naar Moskou zal doorreizen. Tevoren had hij een bespreking gehad met minister Halifax en den ritschen ambassadeur te Parijs, Phipps, die mededeeling deed van het Fransche standpunt. Maisky bracht vervolgens een bezoek aan Halifax,iu het bijzijn van Strang, waarna Halifax en Phipps zich naar Dow- ningstreet 10 begaven om een conferentie met Chamberlain te hebben. Koedijk en W.-Graftdijk aanwezig waren. De voorzitter, de heer Leegwater, be groette allen in een Esperantospeechje, speciaal den spreker, den heer v. d. Kor uit IJmuiden en den heer Schut uit Koe dijk. Esperantoliedjes klonken door de zaal, er was een gezellige sfeer. Vele vaandels en vlaggetjes stonden langs den muur opgesteld, de avond stond geheel in het teeken van de propaganda. Een twee tal tooneelstukjes werden gespeeld, mej. W. Blom en de heer Jan Mammen uit Oterleek gaven een muzikale bijdrage. De film van het internationale kinder kamp, in 1938 gehouden te Groet, opge nomen en vertoond door den heer Schut, viel zeer in den smaak. Interessant was de rede van den heer v. d. Kor over het nut van een wereldtaal. Spr. zag in het leeren daarvan een groote verruiming van den geest, men slaat aan het denken over vele dingen, waar men vroeger niets van wist. Ondanks minach ting. veroorzaakt door vooroordeel, gaan de Esperantisten door met de propag^- ring van hun ideaal, want zij weten, dat uit begrip betere toestanden geboren worden. In het Esperanto wordt bijna niet vreemde taal? Indien in alle landen het leeren van Esperanto zou worden toege staan (in Duitschland is het verboden) zouden de volkeren elkaar beter gaan be grijpen, waardoor misschien in de toe komst de oorlogen tot het verleden zouden behooren. Met de opwekking, mee te wer ken, om de wereldtaalEsperanto in wijden kring bekend te maken, besloot spr. zijn boeiend betoog, waarna hij een, door hem zelf gemaakt hekelgedicht over de z.g. neutrale menschen voordroeg. Met een toepasselijk woord sloot de heer Leeg water deze bijeenkomst, gevloekt, worden geen dubbelzinnige moppen getapt. Immers, welk redelijk mensch gaat opzettelijk dat leeren in een Een afscheid Woensdag, voormiddag 10.45, zal juffr. Jansonius na een 8-jarigen diensttijd als onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier, bij haar vertrek naar Velsen, af scheid nemen van personeel en leerlingen. EEN LOTERLJZAAK VOOR DE RECHTBANK. Aan de trekkingen der Staatsloterij invloed toegekend. Op 6 April van dit jaar zijn door den Haagschen kantonrechter veroordeeld tot een geldboete van 3000 gulden subs. hech tenis van drie maanden, de drie bestuur- deren van de S. A. Fatum, gevestigd te Etterbeek by Brussel, t.w. A. P. Ch., zijn echtgenoote M. D. en V. E. A. J., terzake, dat zij zich hebben schuldig gemaakt aan overtreding van de wet op de Staatsloterij en wel in het bijzonder van de in 1935 ingevoegde artikelen 19a en 19b. Hierbij wordt strafbaar gesteld het op welke wijze ook en met welk doel ook invloed toe kennen aan de trekkingen van de Staats loterij. Zaterdagochtend stonden de verdachten, vertegenwoordigd door hun gemachtigde, mr. J. H. Rolandus Hagedoorn, in hooger beroep terecht voor de Haagsche recht bank, gepresideerd door mr. J. H. van Laer. Uit de dagvaarding blijkt o.m., dat bij Fatum verzekerd waren tegen ongevallen e. d. alle houders van z.g. spaarstrooken, door de C. V. De Toekomst te 's-Graven- hage uitgegeven. Deze strooken vormden stuk voor stuk voor bepaalden tijd de polis. Tot. de voorwaarden behoorde, dat Fatum de bevoegdheid had, indien haar dit wenschelijk voorkwam, deze verzeke ring af te koopen tegen een som, die in de periode, waarover het hier gaat, n.1. Juli tot en met October 1938, gelijk was aan het bedrag, dat als prijs in de 478ste Staatsloterij op het correspondeerende nummer op een twintigste lot werd uitge keerd. Bij z.g. eigen geld keerde Fatum steeds uit de som van 3.60. De aanwij zing der af te koopen verzekeringen had plaats door middel van brieven door Fatum gericht aan steeds dezelfde perso nen hier te lande, o.a. te 's-Gravenhage. Door deze personen moest, althans kon, de betaling der afkoopsommen plaats hebben. Er werden gehoord zes getuigen a charge en twee a décharge. Hierbij bleek o.m. dat degenen, die het geld uitbetaalden, geen contact hadden met de verdachten. Een Belgisch getuige, door de verdediging gedagvaard, verklaar de de lijsten naar Holland te sturen, doch niet in opdracht van verd. Ch. Hij ontving van hem ook geen betaling. De adressen van degenen, die de lijsten toegestuurd krijgen, ontving get. van zekeren H. in België. De dochter van den verd. Ch. ver klaarde o.m. dat haar moeder en verd. J. nooit op het k ntoor komen, daar zy meer figuranten Zijn. De Belgische wet eischt nl., dat een dergelijke vennootschap drie bestuurderen heeft. De officier van justitie achtte bewezen, dat de uitbetalingen van de afkoopsommen beinvloed werden door de trekkingen van de Staatsloterij. Hij achtte de beide ver dachten M. D. en V. E. A. J. straffeloos, daar eerst thans gebleken is, dat zij geen deel hebben gehad aan het plegen van het tenlastgelegde feit en eischte bevestiging van het vonnis ten aanzien van Ch. en vernietiging ten aanzien van de beide an dere verdachten. Uitvoerig betoogde de gemachtigde, mr. J. H. Rolandus Hagedoorn, dat de dagvaar ding nietig moet worden verklaard, daar een juiste plaatsbepaling niet wordt ge geven. Uitspraak 20 Juni. DE RELLETJES IN DE BIJENKORF. Begin December van het vorig jaar wer den in de Bijenkorf eenige malen relletjes veroorzaakt door groepjes opgeschoten jon gens, die bezoekers lastig vielen en die bo vendien beleedigende pamfletten ver spreidden. De politie was gewaarschuwd en 2 politiemannen surveilleerden in de zaal. Een paar dagen vóór Sinterklaas werden zij gewaarschuwd, dat er gevochten werd op de eerste etage. De politie schoot onmid dellijk toe om hulp en met eenige moeite gelukte het een controleur te ontzetten, die was aangevallen, zooals hy verklaarde, door een jongeman, die ook den vorigen dag bij de relletjes in de Bijenkorf was geweest en dien hij had gesommeerd het gebouw te ver laten. Toen hij met den jongen naar bene den liep, poogde deze hem beentje te lich ten, waarna hij hem vastgreep en een wor steling ontstond, waarbij de jongen hem met twee handen de keel trachtte dicht te knijpen. Vrijdag stond deze jongen wegens mis handeling terecht voor het gerechtshof. De politierechter had hem in eerste instantie veroordeeld tot twintig dagen gevangenis straf. Hij verklaarde, dat hy in beroep was gekomen, omdat hij eigenlijk niet schuldig was. Hij was al lang geen lid meer van de n.s.b. en op dien bewusten avond was hij naar de Bijenkorf gegaan omdat het zoo re gende. Hij had aan den controleur, die hem ecnigen tijd gevolgd was gevraagd: „Wat moet u van me?" en toen deze zei: „Ga maar mee naar buiten, dan zal ik je 't ver tellen", had de controleur hem vastgegre pen. „Ik heb me dus eigenlijk alleen maar verdedigd", concludeerde verdachte. De procureur-generaal vond de straf eigenlijk te licht, maar hy had niet den in druk, dat deze persoon een hoofdrol ge speeld had in het veroorzaken van relletjes in het warenhuis. Spr. requireerde bevestiging van het von nis: twintig dagen gevangenisstraf. BEDRIEGELIJKE BANKBREUK. Een jaar gevangenisstraf geëischt. Een slachtoffer van de crisis niet alleen financieel, maar ook strafrechtelijk, is de Rotterdamsche commissionnair in effecten J. J. V. geworden, die op 71-jangen leeftijd nog voor het Haagsche gerechtshof moest terecht staan wegens bedriegelijke bank' breuk, nadat de Rotterdamsche rechtbank hem voor dit feit een jaar gevangenisstraf had opgelegd. Van 1891 af was hy werk zaam in het effectenbedrijf, hij associeerde zich in 1901 met den commissionnair in effecten S., die in 1930 overleed. Zijn zoons had hy' toen in de zaak genomen een van hen was procuratie-houder en het was juist die zoon, waarachter V. zich in deze zaak verscholen hield. Na de crisis ging het bedrijf erg achter uit en er was veel geld noodig om de zaak op de been te houden. Dit geld werd niet altijd op de juiste wijze ve-kregen. Er wer den effecten, welke men voor cliënten on der zich had, verkocht, en er werden posten op onjuiste wijze geboekt. Toen eenige jaren later het faillissement van de firma volgde, bleek dan ook, dat er op verschillende manieren geknoeid is en de vader en zoon werden, als directeur en procuratiehouder, in arrest genomen. De zoon bekende volledig en dekte grootendeels zijn vader. Deze vfs in begin 1934 eenige maanden ziek geweest en had daarna nooit meer actief aan de firma deelgenomen. Hij liet het werk aan den zoon over, die hem verzekerde, dat alles op regelmatige wijze gebeurde. De zoon, die in Rotterdam is gedetineerd, kwam als getuige i decharge enkele ver klaringen ten gunste van zijn vader af leggen. Hij deelde mede, dat hij dezen bui ten de meeste zaken hield, dat hy de post eigenmachtig opende en zyn veder die niet liet zien en buiten diens medeweten de boeken bijhield. De advocaat-generaal was verre van overtuigd van verdachte's onschulld. Hij kon niet gelooven, dat een bekwaam finan cier als deze de zaak zou overlaten aan zijn zoon die nog slechts over weinig routine beschikte. Spr. vroeg bevestiging van het vonnis der Rotterdamsche rechtbank. Uitspraak 21 Juni. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomv. Mij. Nederland. Bintang S. J. P. L. van San Francisco 10 Juni. Singkp J. N. L. van New York 10 Juni. Tjinkandi thuisr. v. IJmuiden 10 Juni. Johan de Witt thuisr. te Suez 10 Juni. Saleier thuisr. van Port Said 10 Juni. HollandAmerika Lijn. Zaandam 10 Juni n.m. van New York. Blommersdijk 10 Juni n.m. van New York. Noordam 11 Juni 1.45 uur n.m. v. Plymouth Maasdam 11 Juni v.m. te Londen. Westerland 11 Juni 12.15 uur n.m. van Suthampton. inteldijk 11 Juni v.m. t Londen. Delftdijk 11 Juni v.m. te Londen. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland uitr. 11 Juni te Amsterdam. Cers uitr. 10 Juni 6 uur te Santos. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Maandag 12 Juni 1939. Vor. k. 2.45-3.00 STAATSLEENINGEN. 3—334 Nederl. 1938 9ö»/1# 96»/» 3 Ned.-lndië 1937 93 927/g 534 P :.ochl. m. verkl. 2U/» 21 BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 122 122V, Handel Mpij. Cert. v. 250 134 135 Koloniale Bank H2V4 171 Ned Ind Handelsbank 123'// 123»/, INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 0 37 36»/4 CaTvé Delft Cert 0 83 84 Nederl.'Ford t 310 343 Lever Bros 0 135'/, 136>/4 Philips GloeiL Gem. Bezit 200»/, 204'/,-5 INDUSTR OND. BU1TENL. Am. Smelting 0 323/8 32»/4 Anaconda 0 19»/, 19*-%. 43"/j#-4 4'»/,, General Motors 0 34»/, 34-/16 Kennecott Copper 0 24'/, 25»/,, Nortb American Rayon 0 12"/i, Rep. Steel 0 12»/, 12»/i6 Standard Brands 0 5»/» 5j/4 Steel comm. 0 3b»/M 36- 7'/s U. S. Leather 0 3>/4 3Vs CULTUUR MAATSCH. H V A 4311/, 4301/,-2 Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie 0 207'/, 203 0 235'/, '238'/, Vert Vorstenlanden 92'/, 937,-3/, MIJNBOUW. Alg Ëzplor. Mij. 58 59 Rediang Lebong 100 100 PETROLEUM. Dordtscbe Petr. 0 298>/4 295 3123/, Perlak 0 57»/4 55»/, Phillips Oil 0 26»3/w 27i/„ SI?II Union 0 8">/16 8 Tide Water 0 9«y,e 9W,s RUBBERS. Amsterd. Rubber 194'/, 1957,-6 Deli Bat. Rubber 0 HO>/4 141 95 Oostkust i 0 120 114 91 latere Rubber 0 27, 2°/is -»/s SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 0 102i/4 100 Java—China—Japan lijn 76V« 77 Kon. Ned Stoomboot 0 110»/, lll3/4 Scheepvaart Unie 1191/s 1111-12 TABAKKEN. Deli Batavia 0 1461/, 147»/, 217 Senembab 0 180 17574 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 0 22»/, 237, Illinois Central 0 l°Vl8 19»/» 105/.-V, Southern Railw. ll'/4 iu/! Union Pacific 753/4 757, Can Pac - 3»/s 37,-»/» tExclaim. 'Exdividend. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers heden pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers New-York Londen Berlijn Parys Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo 1.88»/» 8.80'/s 75.30 4.98 y, 32.02 42.40 y, 39.32J4 45.37 K 44.25 heden l-88*/i« 8.8134 75.50 4.99 32.04 42.42 H 39.37 34 45.42 K 44.30

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3