SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL HET DE HOOFDSCHOTELVAN OLYMPISCH MENU. Verrassend spel van onze voetballers De Zuid-Slaviërs verdiend met 4-1 geklopt. Osendarp en Fanny Koen athletieksterren. Derksen wint een sprint Hoe het begon. Nederland speelde den besten wedstrijd van het seizoen. Zuid-Slaviërs stelden teleur. De resultaten. Dead heat op de 1500 meter. Nieuwe ster op de 400 M. h. B. S. en D. F. C. blijven eerste klasser. Limburgia promoveert. DERDE BLAD ALKMAARSCHE COURANT VAN MAANDAG 12 JUNI 1939. be- Voor de eerste maal sinds het staan van den Olympischen Dag was het weer niet de zoo onmisbare mede werker. Het regende den geheelen dag en hoewel de neerslag niet groot was, kon er van het wielrennen op de klets natte wielerbaan niets komen. Dat on derdeel van het welverzorgde menn werd dus afgelast; echter niet geheel en al, want tegen het einde van den mid dag klaarde de lncht op, de baan werd drooggemaakt en zoo konden we tóch nog één sprintnummer zien, alsmede een tandem-race. Natuurlijk had ook de athletiek te lijden van den regen, want de sintelbaan was be zaaid met plassen. De recordpoging van de Ruiter op de 1500 meter was dus al bij voorbaat tot mislukking ge-'oemd, terwijl de sprintnummers evenmin een verrassing verborgen konden houden wat betreft de te maken tijden. Maar wie den regen hartelijk verwelkom den, dat waren de Nederlandsche voetbal lers, die zich op het gladde veld uitstekend thuis voelden, veel beter dan hun Z.-Sla- vische tegenstanders, die op een droog veld misschien de onzen een lesje hadden kun nen geven. De hippische sport, aan het einde van den middag gehouden, g?f eenige foutlooze par- coursen te zien; daarentegen stelden een paar goede ruiters teleur. Echter al met al is het een goede sport dag geweest en het N.O.C. kan tevreden zijn, want en dat is toch de oorspronke lijke opzet geweest van dezen dag! het publiek heeft zijn guldentjes entree betaald en dus is de N.O.C.-kas flink versterkt. Want het stadion was vrijwel uitverkocht, zoodat tusschen de 50.000 en 60.000 menschen hun steentje hebben bijgedragen voor de Neder landsche sportwereld, die de driekleur hoog zal moeten houden op de aanstaande Olym pische Spelen in Zweden. Na deze algemeene inleiding mogen dan hier onze indrukken volgen van den dag zelve. Het vorige jaar werd het programma geopend met een massale turndemonstratie van een duizendtal turnsters; deze keer waren de heeren aan de beurt, om het zoo talrijke pu bliek de bondsoefeningen van het K.N. G.V., gehouden op de met de Pinkste ren te Arnhem georganiseerden bonds- feesten, te demonstreeren. Ongeveer 1100 turners waren voor deze demonstratie aangezocht en zij hebben voor een klinkend openingsnummer gezorgd. Na een zeer vlotte opmarsch van twee kanten een deel marcheerde van onder de eere tribune, een ander deel vanonder de Mara thon-tribune het veld op volgde de vaandelgroet, die zeer correct werd ge bracht, terwijl het bondslied gespeeld werd. Onder leiding van den heer J. H. F. Sommer werden vervolgens de oefeningen afge werkt, waarbij opviel, dat alle deelnemers de oefenstof uitstekend kenden. Het was een machtig gezicht, het groote groene veld van het Stadion te zien bezet met turners, die zich geheel gaven en die van hun oefeningen iets aparts maakten. Het succes was dan ook overweldigend, doch de verrassing, die de turners hadden, werd misschien nog méér gewaardeerd. Terwijl waarschijnlijk 't over- groote deel van het publiek dacht, dat de afmarsch begonnen was, ontdekte men plot seling, dat de turners zich in nieuwe forma ties op het veld hadden opgesteld en wel zoo, dat drie groote, massale letters ge vormd werden: N.O.C.! Een onverwachte, maar welgemeende hulde aan het Neder- landsch Olympisch Comité! Hoe het eindigde. De regen was spelbreker, zeiden we reeds in den aanvang. Maar tegen 5 uur braken de wolken en zoo kon het slot van den feest middag onder meer normale weersom standigheden verwerkt worden. Officieel bestond dat slot uit het spring concours. Natuurlijk .varen ruiters en paar den eenigszins gehandicapt door het nog altijd vrij gladde veld, maar gelukkig heeft dat geen afbreuk gedaan aan het geheel. Het publiek was dezen keer minder rustig dan vroeger en vergat telkens, dat rust een al~ lereerste vereischte is, om goede ruitersport te geven. Nu waren sommige paarden iets te nerveus en het gevolg was, dat een der deel nemers zelfs moest worden uitgebeld we gens het driemaal weigeren voor een hin dernis. Ritmeester Pahud de Mortagnes was de eerste, die met „Madel wie Du" het par cours het eerst foutloos aflegde en langen tijd bleef hij leider. Totdat luitenant Grep pelaar aan de beurt kwam. Het uitstekende springpaard Peter Pan luisterde correct naar den ruiter, die alle hindernissen fout loos nam en bovendien den snelsten tijd maakte. Gezegd moet worden, dat hij een keer bofte: wel werd toen de hindernis ge raakt, maar ze bleef nog net intact. Ritmeester v. d. Voort van Zijp maakten met Present eveneens een foutloos par cours, doch deed het kalmer aan, zoodat hij de derde plaats veroverde. Intusschen was het gebodene een goede propaganda voor de paardensport en heb ben de ruiters weer getoond, dat zij uit het goede hout gesneden zijn en met hun paar- denmateriaal weer gevaarlijke tegenstanders zijn voor de buitenlandsche ruiters. Hoé ge vaarlijk, dat zal pas blijken op het interna tionale springconcours, dat eind dezer maand in het Stadion gehouden wordt. De wielerwedstrijd. Was de hippische sport officieel het slot, de organiseerende N.O.C.-leden besloten als nog één sprintnummer en een tandemrace te laten houden. In den sprint startten Derksen, Smit, Men sen, Wing en Astolfi. Natuurlijk was een veld van vijf sprinters veel te veel, doch de beschikbare tijd liet geen andere mogelijk heid open. Nieuwsgierig was men het spreekt vanzelf naar het duel Derksen Astolfi, omdat men deze twee renners be schouwde als de sterkste amateurs, als de twee favorieten voor den wereldtitel. Tot een zuiveren strijd is het echter niet geko men, omdat Derksen er wel voor zorgden, nog vóór de bel in goede, veilige positie te liggen, terwijl Astolfi toen nog te kampen had met Smit. Zonder moeite won Jan Derksen dan ook in 12.4 sec. met Smit aan zijn wiel en Astolfi als derde. De tandemrace over 2000 meter bracht een verdiende zege aan OomsLeene, welk paar er juist op tijd al léék het iets te vroeg demarreerde en toen zoo'n voor sprong nam, dat PronkEvers hen niet meer konden inhalen. De overige tandem koppels waren veel zwakker; wat zuivere snelheid betreft, waren PronkEvers wel licht de besten, maar hun ontbrak het aan routine en taktiek. Zoo eindigde de sportmiddag dus en tegen zessen stroomde het Stadion leeg. En het huiswaarts keerende publiek sprak daarna hoofdzakelijk nog over den voetbal wedstrijd, die de clou van den middag werd. Laten wij dien voetbalwedstrijd en ook het athletiekgedeelte in twee aparte ver slagjes memoreer en. Zuid-Slavië heeft het bestaan, om het sterke Engeland een paar weken gele den een nederlaag toe te brengen. Daarna verloor het hoewel niet ver diend van Italië. En nu zou het Nederlandsche bonds- elftal tegen dit zeer sterke team een wedstrijd spelen. Hoe zouden de Neder landsche voetballers dat klaar spelen? Met hoeveel zouden ze verliezen? Want dat is zeker, het Nederlandsche elf tal kwam in het veld met de algemeene publieke gedachte van te zullen verliezen. Echter, dat publiek vergat, dat Nederland nimmer zoo gevaarlijk is als tegen een land, dat bij voorbaat al als de sterkste ge acht wordt. En zoo was het ook hier. Het seizoen was over 't algemeen niet slecht geweest voor ons land en de balans was in evenwicht gehouden in de gespeelde wedstrijden. Maar heel erg tevreden kon men over de verrichtingen van het Oranje-team toch niet zijn: er ontbrak steeds wat aan. In de achterhoede was men niet zoo safe als vroeger, de middenlinie was iets achter uitgegaan in krachten, toen van Heel van het strijdtooneel verdween, en de voorhoede was ook al een tikje minder gevaarlijk ge worden. Echter, heel erg was dat allemaal niet, omdat de vervangers jonge spelers waren, die nog slechts routine hadden op te doen, om de opengevallen plaatsen geheel vol doende te kunnen bezetten. En nog is men er niet; nog zocht de T.C. En zoo was dan Wilders weer als back, Stam weer als rechts- midden en Lemstra, een debutant als rechts binnen opgesteld. Deze ploeg ze speelden dus in de reeds gepubliceerde opstelling heeft uitstekend voldaan, heeft zelfs voor een groote verras sing gezorgd, want ze won zeer verdiend met overtuigende cijfers van Zuid-Slavië, dat zeker minder goed speelde, dan ver wacht werd. Of lag den Zuid-Slaviërs het Nederland sche spel niet? Het leek er veel op. Onze zeer snelle vleugelspelers passeerden keer op keer hun tegenstanders en gaven dan goede voorzetten en onze binnenspelers en midvoor kogelden van afstanden, die men waarschijnlijk niet verwacht had. En had niet de Zuid-Slavische doelman eenige won derlijke safes verricht, de nederlaag was nog grooter geweest. Het samenspel der Zuid-Slaviërs was goed, maar over het algemeen te kort. Zoo dat onze verdediging en middenlinie keer op keer gelegenheid kregen, om in te grij pen. Dat bleek vooral een kolfje naar de hand van Wilders, die dezen keer beter was dan Caldenhove. Al was de D.W.S.-er lang niet onvoldoende. Och, onvoldoende was geen der elf. Wel maakte Dijkstra een fout, dat ons een doel punt (het eenige) kostte, maar daar vóór en daarna was hij zoo goed als maar te wen- schen was. In de middenlinie schitterden Anderies- sen en Paauwe. De Amsterdammer was rustig, bekeek de zaak goed, Paauwe was sneller en deed van Heel op die plaats ge heel vergeten. Alleen Stam was minder; niet zoozeer in het verdedigen, al moest Ande- riesen hem nog wel eens te hulp komen, maar vooral in het plaatsen. Dat was eigen lijk iets te zwak. De voorhoede was een verrassing. Reeds memoreerden wij het snelle spel der vleu gelspelers: Drager en de Harder. Laatstge noemde was wellicht de beste van het veld. Zijn geheel uitgebreid repertoire handig heidjes heeft de Harder afgewerkt en keer op keer was hij winnaar in de talrijke duels. En op zijn snelheid had geen der Zuid-Sla viërs eenigen kijk. Drager was iets minder, maar na de Har der de beste. Ook hij bracht telkens weer verwarring in de Zuid-Slavische defensie. Vente was actief als altijd en bovendien goed op schot en men weet, wat dat zeggen wil. En anders zal de Zuid-Slavische doel man wel een afdoende verklaring willen geven! Rest dan nog de beide binnenspelers. Het viel op, dat Smit niet de zwerver van voor heen was. Wel hielp hij zoo nu en dan in de verdediging, maar meestal was hij in de voorste lijn te vinden. Zijn aangeven was weer perfect, zijn schot mocht er ook al zijn en daardoor was hij een voortdurend gevaar voor de tegenpartij. En de debutant Lemstra begon zeer fraai: de eerste voorzet van de Harder kopte hij, enorm hoog op springend, onhoudbaar in en dat beteeken- de voor hem een moreelen stoot in de goede richting. Hij voelde zich dan ook geheel thuis in deze voorhoede, combineerde uitstekend met zijn buren, kortom, hij veroverde wel licht een vaste plaats in het team. Na de rust, die al met 41 inging, deed Nederland het veel kalmer aan, maar dat was begrijpelijk, omdat de tegenstander toen al geslagen was. Zooals gezegd, de Zuid-Slaviërs combi neerden niet slecht, maar ze hielden het spel te kort. Bovendien schoten ze lang niet ge noeg en dan vaak nog zeer onzuiver, zoodat de bal heel wat keeren ver naast ons doel terecht kwam. De achterhoede leek ons niet al te be trouwbaar; of kwamen de missers tengevol ge van het razendsnelle spel der Nederlan ders? Merkwaardig was, hoe vaak de voor hoede in de buitenspel-val liep. Dat hadden Wilders en Caldenhove goed bekeken! Scheidsrechter Welzenes deed het niet slecht. Wel maakte hij een paar fouten, maar daar dupeerde hij eerder den Ne derlanders mee dan de bezoekers en hoogst waarschijnlijk werd dat ook nog veroorzaakt door een zekere galantheid: anders waren de bezoekers er vast niet zonder een straf schop afgekomen! De wedstrijd. De gasten bleken zich in den aanvang lang niet thuis te gevoelen op het gladde veld en zoo gebeurde het, dat Neder land na negen minuten spelens een voorsprong van twee doelpunten had. Het eerste werd reeds na drie minuten met een fraaien kopbal gescoord door Lemstra, uit een goeden voorzet van de Harder. Het tweede ontstond uit een prachtig, ver en hard schot van Smit, dat de Zuid-Slavische verdediging vol komen verraste. Zoo had de ontmoeting al na korten tijd een onverwacht aspect gekregen: de gasten zouden zich zeer moeten inspannen om een nederlaag te ontgaan. Maar Nederland bleef in de meerderheid. De aanvallen der onzen waren veel gevaarlijker, doordat er steeds een schot uit verwacht kon worden. De ge- heele Nederlandsche voorhoede speelde een goede partij. Op de vleugels waren de Har der en Drager zeer actief. Snel brachten zij op en ook hun voorzetten mochten er zijn. Vente was snel en gevaarlijk en, een be langrijk ding: hij schoot veel en goed. Smit spaarde zijn kruit ook al niet en zoo was het een voorhoede zonder zwakke plekken, die de Zuid-Slavische verdediging het vuur na aan de schenen legde. En aangezien die verdediging niet al te veilig was, ontston den er voor Nederland vele kansen. Toch werd Dijkstra er waren 26 mi nuten in de eerste helft gespeeld daarna het eerst gepasseerd: hij had een bal, die hard door Petrowitsj was ingeschoten, niet klemvast te pakken, zoodat Perlitsj den stand op 21 kon brengen. Verder bracht de voorhoede der gasten het niet. De beide buitenspelers Perlitsj en Glisowitsj, waren de besten in deze voor hoede. Meermalen verschaften zij hun bin- nentrio kansen, die, zooals gezegd, verloren gingen door een gebrek aan schotvaardig heid. Bovendien volhardden de Zuid-Slaven in hun kort samenspel, waarmede zü tegen onze verdediging weinig kans hadden. Van een der fouten in de Z.-Slavische mid denlinie wist daarna Vente te profiteeren toen er 32 minuten gespeeld waren. Door een missen van een der Zuid-Slaven kreeg hij den bal op grooten afstand van het doel vrij. Even liep hij door, men verwachtte, dat hij naar den meesnellenden Drager zou overgeven, doch hij loste een kolossaal schot, dat in den uitersten hoek van het Zuid-Sla vische doel verdween. Zeven minuten later kwam de Harder voor Lowritsj te staan. Hij schoot tegen den doelverdediger, doch toen de bal van diens lichaam terugsprong, scoor de onze linksbuiten. Zoo ging de rust in met Wielrennen. Sprint: 1. Derksen, laatste 200 meter in 12.4 sec.; 2. Smit; 3. Astolfi; 4. Mensen; 5. Wing. Tandems: 1. H. OomsB. Leene, laatste 200 meter in 12 sec.; 2. P. J. EversJ. Pronk; 3. P. W. SmitsM. van Gelder; 4. O. MoekeJ. P. van der Heyden. Athletiek. Eerste serie 100 meter: 1. Osendarp 10.9 sec.; 2. Houtman 11,2 sec.; 3. Boersma 11,2 sec. Tweede serie: 1. H. Baumgarten 10,9 sec.; 2. Geul 11,1 sec.; 3. Heyn 11,4 sec. Finale: 1. M. B. Osendarp (Trekvogel) 10.8 sec.; 2. H. Baumgarten (Trekvogels) 10.9 sec.; 3. Chr. Berger (A.A.C.) 11,2 sec. Finale 400 meter: 1. K. Baumgarten (Trekvogels) 49.1 sec.; 2. H. Butselaar (Hel las) 49,3 sec.; 3. Chr. Nauta (Trekvogels) 51.7 sec. Finale 1500 meter: 1. de Bruyn (Trekvo gels 3 min. 56.9 sec. met 85 meter voorgift; 2. G. Kamps (A.V.G. '26) 3 min. 57.1 sec. met 85 m. voorgift; 3. H. Kalkman (Trek vogels) 3 min. 57.9 sec. met 75 m. voorgift, de Ruyter en Emery beiden 4 min. 1,1 sec. van meet af. 4 x 100 meter estafette: 1. Trekvogels (den Haag) 43.6 sec.; 2. A.A.C. (Amsterdam) 43.9 sec.; 3. Vlug en Lenig (den Haag); 4. Hellas (Utrecht). 100 meter dames: 1. Fanny Koen (Sagitta) 12.2 sec.; 2. K. ter Braake (A.D.A.) 13 sec.; 3. L. Koning (Sagitta) 13,2 sec. 200 meter dames: 1. Fanny Koen (Sagitta) 25.5 sec.; 2. A. de Vries (A.D.A.) 27,5 sec.; 3. N. Knuyt (A.D.A.) 28.1 sec. 4 x 100 meter estafette dames: 1. Sagitta (Amsterdam) 50.7 sec.; 2. A.D.A. 1 (Amster dam) 52.3 sec.; 3. A.D.A. 2 (Amsterdam) 52.4 sec. Paarden. Springconcours: 1. Luit. J. J. Gruppelaar met „Peter Pan" 0 fouten, 1 min. 14.1 sec.; 2. ritm. C. F. Pahud de Mortanges met „Madel wie du" 0 fouten, 1 min. 20,2 sec.; 3. ritm. A. D. C. van der Voort van Zijp met „Qresent" 0 fouten, 1 min. 21 sec.; 4. ritm. G. P. de Kruyff met „Giovenezza" 4 fouten, 1 min. 18 sec.; 5. kapt. J. J. Greter met „Carina" 4 fouten, 1 min. 21,2 sec.; 6. P. Leeuwenburg met „Pacha" (eig. D. H. Pas man) 8 fouten, 1 min. 14,1 sec.; 7. kapt. J. A. de Bruine met „Taubouret" 12 fouten, 1 min. 18.2 sec. een stand 41 voor Nederland. Een veilige voorsprong. Na de rust bleken de gasten op het gladde veld ingespeeld te zijn en toen kon men ook zien, dat zij wel weten, wat voetbal is. Toen kon men goede spelstaaltjes bewonderen, een handig samenspel, een behoorlijke bal controle, uithoudingsvermogen en geest drift. Maar toen ook kon men zien, dat ook zonder het voordeel van weers- en terrein omstandigheden het Nederlandsch elftal deze ploeg partij zou kunnen geven. Want hoe handig ook vaak de bal werd opge bracht, het samenspel bleef klein en kort en doorzichtig. En hoewel het spel in de tweede helft meer verdeeld was, het bondselftal kreeg de beste kansen. Kansen waren er na tuurlijk aan beide zijden, maar doelpunten werden er niet meer gemaakt. Tegen het einde was er zelfs een periode, dat de Zuid-Slaven vrijwel voortdurend op de Nederlandsche helft speelden. Dijkstra verviel toen enkele malen in zijn oude fout: een onzekerheid in het uitloopen. Eenmaal moest Caldenhove, op de doellijn staande, redding brengen, toen Dijkstra zijn doel ver laten had. Terwijl de tijd verstreek, werkte Neder land zich weer los, zoodat in een periode van gelijk opgaand spel het signaal klonk, dat een einde maakte aan een zeer goeden wedstrijd van het bondselftal. De opstelling der ploegen luidde als volgt: Bondselftal: doel: Dijkstra (APGS); achter: Wilders (Blauw-Wit), Caldenhove (DWS); midden: Stam (VUC), Anderiesen (Ajax), Paauwe (Feijenoord); voor: Drager (DWS), Lemstra (Heeren veen), Vente (Feijenoord), Smit (Haarlem), de Harder (VUC). Zuid-Slavië: doel: Lowritsj; achter: Andielkowitsj en Pozega; midden: Manola, Dragtsjewitsj en Lechner; voor: Glisowitsj, Petrowitsj, Ziwkowitsj, Matositsj en Perlitsj. Jammer, heel jammer was het, dat de regen de sintelbaan zoo slecht gemaakt had. Overal lagen plassen en de z.g. droge plekken waren natuurlijk geheel doorweekt. Zoodat men geen top-presta- ties kon verwachten. Top-prestaties werden dan ook niet verricht, verrassingen kwamen nog wel voor. Natuurlijk niet op de 100 meter. Bij de heeren was Osendarp ver-uit de sterkste. In zijn serie had hij niet de minste moeite met zijn concurrenten; hij liep zeker 4 tot 5 meter uit. De tweede serie bracht meer spanning. Wel bleek Baumgarten de snelste, maar achter hem werd hard gestreden om de plaatsen. Berger, de man-die-terug-kwam, had een zeer slechte start, lag 10 meter voor de finish nog in de achterhoede, doch kwam toen formidabel snel opzetten. Wel kon hij Geul niet meer bereiken, doch Heyn werd terzijde gestreefd. De jury van aankomst klasseerde Berger weliswaar vierde, maar gelukkig plaatste men hem toch in de finale. Deze werd geloopen door Osendarp, Baum garten, Houtman, Boersma, Geul, Heyn en Berger. De twee clubgenooten Osendarp en Baum garten waren de sterksten. Baumgarten startte het snelst, viel als 't ware in het schot, maar halverwege de baan lag Osen darp al naast hem en toen was de strijd na tuurlijk beslist. De nationale kampioen werd eerste in 10.8 sec. Berger had nu een veel beteren start en dat er nog altijd rekening met hem gehou den moet worden, blee! wel uit zijn loopen. Op keurige wijze plaatste hij zich derde, ongeveer 3 meter achter Baumgarten. De 400 meter bracht een verrassing. Wel was Baumgarten favoriet cn won de Hage naar in den zeer fraaien tijd van 49.1 sec., maar hij had een grooten concurrent, die hem dwong, zich geheel te geven. Dat was Butselaar, die „ontdekt" werd. Butselaar hield het tempo van Baumgarten uitstekend bij en als deze laatste niet over een bete e eindspurt had beschikt, wellicht was de on bekende winnaar geworden! Butselaar zal spoedig meer van zich doen spreken en heel spoedig de groote concur rent van Baumgarten worden. Tenslotte de 4 x 100 M. Oef, wat was d« wisseltechniek slecht! Wat werd bij het over nemen van de stok een tijd verloren! Des ondanks wonnen de Trekvogels, maar de tijd was niet erg fraai (43.6 sec.) Bij de dames was Fanny Koen de sterkste. Ze won de 100 M. op haar gemak en had op dezen afstand eigenlijk geen concurrenten. En op de 200 meter behaalde zij eveneens de zege zonder dat een der anderen haar ook maar kon benaderen. En dat nog wel, ter wijl ze een der slechtste banen lootte. Op vallend was, dat op dezen afstand de res.- loopster mej. Boumans, tweede werd met ruim een halve seconde voorsprong op nr. drie! Ook hier deugde de wisseltechniek niet bij de 4 x 100 M. Sagetta was de beste ploeg, die dan ook vrijwel onbedreigd won, dank zij mej. Koen, die op de laatste 100 M. een veiligen voorsprong kon veroveren. De 1500 M. En last but not least de 1500 M. Het werd een duel tusschen de Ruyter en den Engelschman Emery. En hoe fraai werd dit duel! Terwijl de andere loopers een groote voorgift hadden gekregen, liepen deze twee van meet af. De Engelschman ging „trekken", maar het tempo was de eerste ronde niet hoog, zoodat niets op de an dere loopers werd ingehaald. In de tweede ronde ging het beter. Nog steeds trok Emery en zonder moeite hield de Ruyter hem bij. Om de overigen bekom merde niemand zich meer. Ook niet in de volgende ronde, die nog steeds geloopen werd met Emery voorop. Maar toen de laat ste ronde was ingegaan, waagde de Ruyter zich naar voren. Bij de Marathon-tribune ging hij Emery voorbij in een kleine spurt. En nu ging Emery achter den Nederlander „hangen", om 125 M. voor de finish weer naar voren te gaan. Toen kwam de hoog spanning, want de Ruyter spurtte opnieuw en hoe Emery ook vocht, naast elkaar ging het de laatste 20 meter en naast elkaar gingen de twee door de finish! Dead heat! Maar het record was niet gebroken. Dat gebeurt natuurlijk in de komende weken. 39 landen hebben reeds ingeschreven. De volgende 39 landen hebben tot dusver de uitnoodiging tot deelneming aan de Olympische Spelen in 1940 aangenomen: Engeland, Denemarken, Noorwegen, Ita lië, Roemenië, Palestina, Zwitserland, Bel gië, Joegoslavië, Costa Rica, Zweden, Liech tenstein, Luxemburg, Portugal, Griekenland, Nederland, Tsjechoslowakije, Duitsch- land, Ver. Staten, Hongarije, Argentinië, Estland, Australië, Brazilië, Haïti, Indië, IJs land, Letland, Malta, Bolivië, Canada, Cuba, Polen, Bulgarije, Zuid-Afrika, Frankrijk, Ceylon, Mexico en Finland. Voetbal Er werd gisteren behalve in het Sta dion, ook nog op andere sportvelden gevoetbald en gelukkig zijn drie beslis singen gevallen: H.B.S. en D.F.C. blij ven eerste-klasser en Limburgia pro moveert. En nu resten nog twee wed strijden: een beslissingswedstrijd tus schen Bleijerheide en Helmond en een beslissingswedstrijd tusschen G.R.C. en W.V.V. H.B.S. won van E.D.O. na een ongezellir gen wedstrijd en D.F.C. won van U.V.V., ook al na een ongezellige anderhalf uur. En daarmee was in het Westen alles in kannen en kruiken. De eindstanden zijn: afd. I: H.B.S. 4 3 10 11—4 7 E.D.O. 3 111 5—4 3 Hilversum 3 0 0 3 19 0 afd. H: D.F.C. 4 3 1 0 9—3 7 U.V.V. 4 112 3—5 3 S.V.V. 4 1 0 3 5—9 2 In het Zuiden speelden Bleijerheide en Limburgia gelijk, zoodat laatstgenoemde promoveerde. Waar Helmond korte metten maakte met Middelburg, kreeg Helmond ook nog een kans, zooals de stand laat zien: Limburgia 6 2 4 0 95 8 Helmond 6 2 3 1 107 7 Bleijerheide 6 2 3 1 1011 7 Middelburg 6 10 5 1016 1 PROMOTIE DERDE KLASSERS. De tweede klassen handhaven zich! West Frisia had bezoek van Zaandijk en het was overbekend, dat een nederlaag van de Enkhuizenaren, een serie wedstrijden op neutraal terrein tot gevolg zouden hebben; metterdaad was dus een gelijk spel noodig, om zich in de tweede klasse te doen hand haven. De rood gelen hebben het echter zoo ver nit laten komen, ze namen geen halve maatregelen het noodige gelijke spel doch boekte een mooien 20 overwinning Zoo zullen dus én de Zaandijkers én de Bloemendalers het volgend seizoen weer

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 9