vaccin liedag buitenland. De derde dag van de blokkade. Twee Chineezen doodgeschoten. De eerste van een Parisienne, Een Duitsche coup in Slowakije gevreesd. Een zenuwachtige stemming. JtadiopCOQUUMHUt Japansch kabinet bijeen. Maatregelen te Tientsin worden doorgezet. Engelsch koningspaar uit Canada vertrokken. Harte ijke woorden van afscheid. MM DERDE BLAD van dr. Hoeneveld. Deze man is niet iemand, die kalm een moord beraamt en deze dan uitvoert, dat past absoluut niet bij zijn psyche. De procureur-generaal voert o.m, aan, dat het meisje naar familie is gegaan, omdat ze thuis het vreeselijke bericht niet wilde ontvangen. „Ze is zelfs op oudejaars avond niet thuis geweest", zegt het O.M, Maar om dat bericht niet thuis te hooren, had zij evengoed nieuwjaarsdag naar haar familie kunnen gaan. Onjuist noemde pl. het verwijt van het O.M., dat verdachte een gevaarlijken weg heeft gekozen. De andere wegen waren langer en minstens even gevaarlijk. Mr. de Groot heeft kaarten meegebracht en vol belangstelling buigen de leden van het Hof zich over de kaart e n gaan de wegen na, die misschien veiliger zouden zijn geweest volgens den proc.-generaal. En dan de plaats waar het ongeluk ge beurde. Er zijn roept pl. uit stukken waar geen huis in de buurt staat. Daar had hij zijn gezin kunnen vermoorden en geen levende ziel zou in de buurt zijn geweest om later voor het Hof te getuigen. „Hoe reed verdachte?" vraagt pl. zich af Hoogst voorzichtig en met een zéér kalm gangetje. En waarom huurde hij een auto? Omdat dat voor hem met zijn groote gezin het goedkoopste was, daar hij per !:.m. slechts een gering bedrag betaalde. Dan nam pl. de verklaringen over het on geluk zelf onder de loupe. Deze man was een echte Zondagsrijder, een man zonder veel ervaring op het gebied van automobi lisme, maar iemand, die nu eenmaal in het bezit van een rijbewijs is. „Ik geef het u te doen, riep pl. uit, om zich na een dergelijk vreeselijk ongeluk precies te herinneren, wat er gebeurd is. Deze man hield zielsveel van zijn drie kinderen; hij was een goedige en vriendelijke vader en het is dan ook vol maakt onmogelijk, dat deze man een derge lijk vreeselijk en geraffineerd misdrijf pleegt". De verklaringen van get. K. noemde pl. volkomen onbetrouwbaar. Dit is ter zitting ook wel overtuigend gebleken immers hij ontkende, dat hij, een man met elf kinde ren, trouwplannen heeft met Maria D. en toch staat uit andere getuigenverklaringen vast, dat dit wel zoo is. Verd.'s houding noemde de procureur generaal onverschillig. Maar zeide pl. hij is immers niet schuldig, hij kan geen berouw hebben, hij kan er slechts spijt van hebben ooit een verhouding met Maria D. te hebben gehad. Ik ben er dan ook van over tuigd, dat deze man absoluut onschuldig :s Verdachte heeft thans met zijn vrouw een gelukkig leven en ook zij is er van over tuigd, dat haar man onschuldig is. Met klem drong pl. aan op vrijspraak;] bevestiging van het vonnis zonder echter de bezwarende clausule over het bestaan van het plan. In verband met verd.'s werk vroeg pl. het Hof het rijbewijs van verd., dat bij de stukken is, terug te geven. Ten aanzien van het teruggeven van het rijbewijs refereerde de procureur-generaa' zich aan het oordeel van het Hof. Over het verzoek van den verdediger zei de de president, dat het teruggeven van het rijbewijs eigenlijk vooruitloopen op de uit spraak is. „Maar" zeide de president, „daar mag be treffende de uitspraak niets uit worden af geleid." „Meneer de president", zeide verd., „Ik wil alleen zeggen, dat ik volkomen onschul dig ben. Door een vreeselijk ongeluk ver loor ik drie kinderen Het Hof zal 29 Juni arrest wijzen. In den ochtend van den derden dag der blokkade hebben de Japanneezen hun maat regelen nog verscherpt. In de vroegte wer den de buitenlanders uit hun slaap gewekt door schoten, gelost bij de barricade voor de renbaan. Er ontstond een groote opwin ding, die niet verminderde, toen men ver nam, dat twee Chineezen, die manden met groenten over de barricaden aanreikten, waren neergeschoten „om een voorbeeld te •tellen". Zeer weinig Chineezen mogen de conces sies binnenkomen of verlaten. In het door de Japanneezen beheerschte gebied wakke ren agitatoren de anti-Engelsche en anti- buitenlandsche gevoelens aan. De voedseltoestand blijft critiek. In den afgeloopen nacht is wat melk en wat groen te in de concessies gebracht, doch niet ge noeg om aan de behoeften der bewoners te voldoen. De Engelschen wagen zich, gedach tig aan de vernederingen van de vorige da gen, over het algemeen niet buiten de con cessie. Fransche persstemmen. De „Petit Parisien" schrijft: „Wat in het Verre Oosten gebeurt, wettigt de onderstel ling, dat de Duitsche diplomatie haar voel horens tot Japan uitstrekt, Japan profiteert van de Europeesche moeilijkheden om de belangen der blanken te schenden en hun gezag te ondermijnen. Het hoopt zoo beter zijn heerschappij over China te kunnen ves tigen. Het staat echter niet vast, dat deze tactiek niet riskant is en niet tot gevolg zal hebben, dat alle blanke volken, die belan gen in de Stille Zuidzee hebben, zich aan eensluiten. In ieder geval lijkt de noodzaak van een Fransch-Britsch-Russisch verdrag gebiedender dan ooit en het is te hopen, dat men dat te Londen, Moskou en Parijs be grijpt". Volgens de „Ordre" is het niet twijfel achtig, dat tot het Japansche optreden is besloten in overleg met Rome en Berlijn. Een overeenkomst met de Sovjet-Unie wordt een absolute noodzakelijkheid. Volgens de „Republique" weet Japan zeer Joed, dat het Amerika tegen zich in het harnas zou jagen, indien het zijn actie tegen Engeland zou generaliseeren. De „Justice" schrijft: Het Japansche ge welddadige optreden zal de totstandkoming van een driezijdig verdrag verhaasten. De waarschuwing van Tientsin zal zoowel te Reisplannen. Vacantie! Eindelijk vrij van den dagelij k- schen tredmolen, vrij om te doen en te laten, wat we zelf willen. Wandel-, fiets- en autotochten, zwemmen, zonnen, zeilen, roeien, kampeeren! Reizen en reisjes met reis- en trekvereenigingen, bezoe ken aan steden, musea, tentoonstel lingen, congressen! Wat een plannen worden er al gemaakt. Hoe zullen ze uitvallen? En hoe zullen de herinneringen zijn, want is een belangrijk onder deel van de vacantie niet ook de „napret"? Zullen we moe en afge mat, of fit en vroolijk weer aan ons werk beginnen? Zullen we met een zucht van verlichting weer „rustig" in eigen huis, aan eigen bureau zit ten of zullen we nog wekenlang nagenieten van al 't beleefde? Waarin schuilt eigenlijk het ge heim van een geslaagde vacantie? Misschien hoofdzakelijk in twee dingen: In het niet te veel hooi op de vork nemen en in het niet te moe beginnen. Voor het eerste punt is geen raad te geven, dat moet ieder voor zich zelf uitmaken, maar voor 't uitge ruste begin heeft de Parisienne een heel best recept. Drukke toebereidselen. De laatste dagen voor de vacantie zijn voor iedere vrouw druk en herrie-achtig. 't Wordt hollen en draven, opruimen, passen, naaien, kousen stoppen, boodschappen doen, afscheid nemen van familie en ken nissen en ten slotte het gezellige, maar ingewikkelde koffers pakken. En dan doodmoe op reis. Volgt er nog een vermoeiende trek- vacantie, dan komen we niet op ons verhaal en de heele reis wordt een fiasco; we kunnen immers alleen maar genieten, als we fit en uitge rust zijn? Wat doet nu onze Parisienne. Ze gebruikt haar eersten vacantiedag voor een schoonheids- en uitrust- kuur en trekt er dan pas vroolijk en fleurig en „10 jaar jonger" op uit. Programma voor den rustdag. Alle toebereidselen voor de reis zijn klaar, ze is gepakt en gezakt op een paar mooie jurkjes na. Ze is naar den kapper geweest, ze heeft geld en reisbiljetten klaar liggen, geen enkele zorg is er meer over. En zoo kan ze den vorigen avond al met haar kuur beginnen en duikt om 7 uur in bed, na een heel lichten maaltijd van wat groente en vruchten of toast en vruchten met een kopje thee. Den volgenden morgen om 8 uur op en dan een half uurtje gymnas tiek, badpak aan, raam open, flinke zwaaien met armen en beenen, diep ademhalen! Dan in 't bad, een koude douche na, 't gezicht wat masseeren met een vette crème en nu begint de luie dag. Onze Parisienne trekt een losse kimono of pyama aan, ze geeft aan iedereen „niet thuis", ze legt zich op den divan in een scheme rige kamer, vooral niet in de zon en gaat een beetje lezen en tijd schriften kijken en droomen en plannen maken voor haar vacantie. Tegen vieren komt ze in bewe ging, ze wascht haar gezicht met een versterkende lotion, een beetje dagcrême, een klein laagje poeder, manicure en pedicure komen aan de beurt en dan een frissche wan deling in de buitenlucht. Om 6 uur een lichten maaltijd en dan is de dag haast weer om, want om 8 uur kruipt ze al weer in bed en slaapt nu veel beter dan den vorigen nacht, nu alle drukte en herrie van 't dagelijksch leven van haar zijn afgevallen. En geloof me, den volgenden mor gen voelt onze Parisienne zich een ander mensch en gaat zoo frisch als een hoentje op reis. Een verloren dag? Een heele dag vacantie korter! zult u misschien met een bedenke lijk gezicht zeggen. Ja, maar door dien eenen ver loren dag geniet ze alle andere da gen dubbel. Natuurlijk kan men de uitrust- en schoonheidskuur ook nemen den eersten dag van aan komst, dat hangt van 't werk en van de reis af. De ééne komt uit een druk huis en gaat naar een rustig oord, de andei- kan thuis wel een dagje met rust gelaten worden en gaat op een vermoeiende reis. Zoo kan ieder 't uitkiezen, zooals ze wil, en zal tot de slotsom komen, dat 't idee van onze Parisienne lang niet gek is! MADELEINE. Londen als te Moskou gehooid worden en de Ver. Staten, welker belangen in China parallel loopen met die van Frankrijk en Engeland, zullen er niet ongevoelig voor zijn. De „Populaire" zegt: In andere tijden zou Engeland kunnen hopen, door een verzoe nende houding het gevaar af te wenden Thans echter zou het geringste terugwijken een ontwrichting van het anti-agressie stelsel tot gevolg kunnen hebben. Door te Tientsin toe te geven zou Engeland zijn po sitie in Azië ruïneeren en die in Europa ver zwakken. Het is dus gedoemd den Japan neezen het hoofd te bieden en zal dat ook doen. Het zal daarin gesterkt worden door de overweging, dat Japan, hoe uitdagend het ook optreedt, werkelijk niet in staat is een nieuwen oorlog, met wien ook, te wa gen". De aankomst van Himmler, den chef der Gestapo, in de stad heeft het gevoel van zenuwachtigheid, veroorzaakt door de recente incidenten en het gerucht dat Duitschland den vijftienden een drasti sche actie zou ondernemen, vergroot, aldus de correspondent van de Times te Praag. De Duitsche plaatselijke commissaris heeft een krans gezonden voor de begrafenis van den vermoorden Tsjechischen politie-agent Muller, welke te Nachod geschiedde. De ge- heele Tsjechische bevolking heeft den doode de laatste eer bewezen, en de weg van den stoet was met bloemen *-estrooid. De weduwe heeft de 50.000 kronen, welke df- protector von Neureuth haar had aange boden, geweigerd, en een som gelds aange nomen, welke was bijeengebracht door de plaatselijke Tsjechen. Men gelooft te Praag, dat Duitschland Bohemen en Moravië een protectoraat zal laten en het land alleen maar zijn wil zal opleggen door den politiedienst over te nemen en het departement van binnenland- sche zaken onder het bureau van het pro tectoraat te stellen. Dat zou zonder groote moeilijkheden kunnen gebeuren, al is het waarschijnlijk dat gedurende eenigen tijd voorzorgsmaatregelen zouden moeten gel den om mogelijk verzet bij de Tsjechen tegen te kunnen gaan. Men gelooft hier ook, dat tezelfder tijd een coup uitgevoerd zou kunnen worden in Slowakije. Duitschland heeft al langen tijd garnizoen op Slowaaksch grondgebied en is al sinds weken bezig troepen te concentree- ren in Noord-Oost Moravië aan de Slowaak- sche grens. De inbezitneming van Slowakije zou dus zonder troepenbewegingen uit Duitschland kunnen geschieden. De bezetting van de garnizoenen in Slo wakije en in het protectoraat wordt vaak Zaterdag 17 Juni. HILVERSUM, 301,5 M. (VARA- uitz.) 8.Gr.pL (8.15 Ber.) 10. VPRO-morgenwijding). 10.20 Voor arb. in de continubedr. 12.Gr.pl. (12.15 Ber.) 2.— Causerie over „Kanton". 2.20 Esmeralda. 3.Rep. 3.30 Gr.pl. met conférence. 4.20 Gr. pL 4.30 Zoete most. De zuivere vruchtendrank", interview. 4.50 VARA-orkest en solist. 5.30 Film land. 6.— Uit de roode jeugdbewe ging. 6.28 Ber. 6.30 Orgelspel. 7.— VARA-kalënder. 7.05 Felicitaties. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30 8.— Een halfuur met ouders. 8.05 Herh. SOS- en 8.07 ANP-ber. en VARA-Varia. 8.20 VARA-orkest en soliste. 9.— Puzzle-uitz. 9.15 En nu... Oké. 10.30 ANP-ber. 10.40 VARA-koor. 11.— Radiotooneel. 11.15 Orgelspel en zang. 11.45— 12.Gramofoonplaten. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (KRO-ultz.) 8.—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.— Gr.pl. 11.30 Godsd. half uurtje. 12.— Ber. 12.15 Gr.pl. 1.15 Ber., hierna KRO-melodisten en solist. 2.— Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gr.pl. 2.45 Kinderuurtje. 4.— KRO-melodisten en solist. (4.30 4.45 Gr.pl.) 5.15 Intern, sportrevue. 5.30 Gr.pl. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gr.pl. 6.20 Journ. week overzicht. 6.45 Ber., gr.pl. 7.Ber. 7.15 Bezetenheid en krankzinnig heid. causerie. 7.35 Act. aetherflit- sen. 8.— ANP-ber., mededeelingen. 8.15 Meditatie met muz. omlijsting. 8.35 Gr.pl. 8.45 KRO-Operette- orkest en solisten. 10.30 ANP-ber., 10.40—12.— Gr.pl. DROITWICH, 1506 M. 11.20 Piano- voordr. 11.50 BBC-Northern Ireland- orkest mmv. solist. 12.50 Gr.pl. 1.20 Rep. 1.50 Het Aston-Hippodrome- orkest. 2.50 Cello en piano. 3.20 Gr.pL 3.50 Rep. 4.35 Gr.pl. 4.50 B Cotton en zijn Band. 5.50 Rep. 6.20 Ber. 6.50 Sportpr. 7.05 Het Griller Strijkkwartet en solist. 7.50 Radio tooneel. 8.20 Cabaret-progr. 9.20 Ber. 9.50 Uit Amerika: Amer. over zicht. 10.05 BBC-Theater-orkest en solisten. 10.55 H. Hall en zijn band. 11.50 Dansmuziek (gr.pl.) 12.10 12.20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 9—, 10.05, 10.30 en 11.20 Gr.pl. 12.30 Zang. 1.25 Van de Walle-orkest. 2.35 Zang. 3.35 Pianovoordr. 4.05 en 5.05 Zang. 5.20 Vroolijk progr. 5.50 Gr. pl. 6.50 Pianovoordr. 7.25 Gr.pl. 7.35 Cellovoordr. 7.50 Zang. 8.50 Zie Brussel 484 M. 10.50 Gr.pL 1120— 12.50 Jo Bouillon'r dansorkest KEULEN, 456 M. 6.50 Gr.pL 7 35 m Genssler's orkest. 8.50 Schurk' orkest. 12.20 Het Omroepklein- orkest. 1.35 Het Gouworkest W»o nen. 2.30 Gr.pl. 4.20 L. Eysoldt l orkest. 6.05 Pianovoordr. 6.30 Vron lijk progr. 7.10 Zang 7.30 Keulschè mandolinever. „Harmonie" mm„ solist. 8.50 Gr.pL 9.20 MiL pro- 10.55 H. Hagestedt's orkest mn^' solist. 12.20 Gr.pl. 2.20—3.20 Het Omroepkleinorkest, SA-orkesten en solisten. en BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M 12.20 Gr.pl. 12.50 Los Companeros- orkest. 1.50—2.15 en 2.25 Gr.pL 4 20 Vlaamsch Cellokwartet. 6.20 Om roeporkest en solist. 8.20 Gr.pL 8 45 Folkloristisch progr. 9.05 Cabaret- progr. 10.30 Populair concert. 1120 —12.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 en 1.30— 2.15 Gr.pl. 2.55 J. Steurs' Musette- orkest. 3.20 Conservatorium-orkest van Luik en solisten. 4.20, 5.35 en 5.55 Gr.pL 6.05 Zang. 6.35 Gr.pL 8.20 Rep. 8.50 Symph.-orkest en solist. In de pauze gr.pl. 11.— Dansmuziek (gr.pl.) 11.20—12.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M 8.35 Het Omroeporkest en -koor en solisten. 10.20 Ber. 10.40 Rep. 10.50 Pianovoordr. 11.05 Ber. 11.2012^20 Het Omroepkleinorkest en solist. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 810.20, Radio PTT Nord 10.20—11.20, Parijs R. 11.20—11.50, Lond. Reg. 11.50— 12.50, Brussel VI. 12.5014.20, Keu len 14.2014.55, Brussel Fr. 14.55— 16.20, Keulen 16.2018.20, Brussel VI. 18.20—20.20, Keulen 20.20 20.35, Radio PTT Nord 20.3520.50, Brussel Fr. 20.5022.50, Keulen 22 50—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.—9.20, Parijs R 9.20—9.30, Radio PTT Nord 9.30 9.50, Luxemburg 9.5010.35, Lond. Reg. 10-3511.50, Droitwich 11.5013.20, Lond. Reg. 13.20 13.50, Droitwich 13.5014.50, Lond. Reg. 14.5017.20, Droitwich 17.20 17.50, Parijs R. 17.5018.05, Radio PTT Nord 18.0518.20, Droitwich 18.20—18.50, Lond. Reg. 18.50 20.20. Droitwich 20.2021.50, Lond. Reg. 21.50—22.05, Droitwich 22.05— 24.—. Lijn 5: Diversen. vervangen, om demoralisatie onder de Duit sche soldaten te voorkomen. Die bewegingen hebben geen militaire bedoelingen. Het Is een feit, dat de inbezitneming van Slowakije door Duitschland thans even snel zou kun nen geschieden als die van Tsjechië in Maart. Teekenen, dat Duitschland een actie overweegt kan men vinden in de order, dat alle locomotieven in Praag voor de komende twee dagen op vollen stoom gehouden moeten worden. Volgens or der aan de plaatselijke autoriteiten moe ten de wegen van Brno naar Onomouc en van Bruno naar Iglau Donderdag en Vrijdag van alle gewone verkeer vrij gehouden worden. Sinds Woensdag zijn in de hotels te Praag veel gasten aange komen, van wie bekend is, dat zij politie-officieren uit Duitschland zijn. Duitsche officieren, die hun vrouw in Praag hadden, hebben order gekregen haar naar Duitschland terug te zenden. Als reden wordt opgegeven dat de Tsjechen een Bartholomeusnacht aan het voorbereiden zijn. Duitsche verontwaardiging. De Völkischer Beobachter keert zich tegen de Engelsche „Falschmeldungen" over een aanstaanden „nieuwen coup" van Duitsch land. Het blad schrijft: De Britsche leugen veldtocht tegen het Duitsche rijk begint langzamerhand vormen aan te nemen, die met de veel geroemde Britsche fairness niets meer te maken hebben. Met deze agitatie- veldtocht is Engeland tot die methoden teruggekeerd, die reeds gedurende de Tsje chische crisis met ylijt werden gehanteerd. Wanneer de Times er nu ook nog toe over gaat deel te nemen aan het verspreiden van duidelijke leugens, dan kan niets ons van de veronderstelling afhouden dat voor dezen nieuwen Britschen hetze-veldtocht tegen het rijk, ambtelijke Londensche instanties het sein hebben gegeven Het is veelbeteeke- nend dat deze lasterpoging juist op het oogenblik wordt ondernomen, dat Strang te Moskou aankomt. Het doel der manoeu vre wordt daarmee duidelijk: Nadat alle po gingen Moskou aan de Britsche wenschen te onderwerpen, vruchteloos zijn gebleken moet weer eens de voorgewende agressivi teit van Duitschland dienst doen om den sinds eenigen tijd vastgeloopen omsinge lingsonderhandelingen een nieuwen prikkel te geven, aldus het Duitsche blad. In de bijeenkomst 'van het Japansche kabinet heeft de minister van oorlog Itagaki, verklaard, dat de Japansche auto riteiten te Tientsin de maatregelen met kalme vastberadenheid" doorzetten, om alle misverstanden uit den weg te ruimen De minister van buitenlandsche zaken, Arita, deelde mede, dat de Britsche am bassadeur nadere verklaringen heeft ge vraagd omtrent deredenen, lietotde blok kade geleid hebben. Arita had geantwoord, dat de geheele aangelegenheid in de han den der plaatselijke autoriteiten te Tientsin lag. Hü had de Britsche regeering voorge steld met Japan samen te werken, opdat de kwestie voor goed geregeld kon worden. Het kabinet heeft besloten de maatrege len te Tientsin te handhaven en vastbeslo ten door te zetten. Een overeenkomstig besluit werd geno men door een conferentie van het bureau voor China, waaraan werd deelgenomen door den minister-president, de ministers van oorlog, marine, buitenlandsche zaken en financiën en den secretaris-generaal van het bureau, generaal Janagawa. De Amerikaansche zaakgelastigde heeft inlichtingen gevraagd over den toestand der Amerikanen te Tientsin. Naar Domei meldt, is daarop geantwoord, dat de Amerikaan sche rechten en belangen niet bedreigd worden, daar Amerika slechts middellijk bij de gebeurtenissen betrokken is. De koning en de koningin hebben giste ren aan het afscheidsnoenmaal te Halifax in Nieuw Schotland in het Engelsch en in het Fransch een woord van dank gesproken voor de schitterende ontvangst, die hun on vergetelijk zou blijven en daaraan de beste wenschen geknoopt voor de ontwikkeling van Canada in de toekomst. Na een rondrit door de stad en de buitengemeenten zijn hunne majesteiten tegen vier uur plaatse lijken tijd aan boord van de Empress of Britain gegaan, waarop de terugreis gemaakt zal worden. Alvorens zich in te schepen aan boord van de Empress of Britain heeft de koning zich in een afscheidsrede tot het Canadee- sche volk gericht. Na woorden van erkente lijkheid, zeide de koning, troost en inspiratie te putten uit de gedachte, dat zich van den Atlantischen tot den Stillen Oceaan en van de tropen tot het Poolgebeid een groot deei van de aarde uitstrekt, waar zich niet de mogelijkheid voordoet van een oorlog tus" schen buurstaten, welks volken zich geheel wijden aan het streven naar vrede en allen menschen tot voorbeeld strekken voor de wijze, hoe beschaafde naties tezamen moe ten leven. Het is goed te weten, dat er zulke streken zijn. Want wat de mensch eens kan doen, kan hij met God's hulp nogmaals doen- Wellicht zult gij het voorbeeld geven, da de geheele wereld zal volgen. De koningin richtte haar afscheidswoord in het bijzonder tot de vrouwen en kinde* ren van Canada. Deze wonderschoone re zoo zeide zij, heeft mij herinneringen P' schonken, die de tijd nooit zal doen verva gen. Vakvereenigingsleider doodgeschoten- - Charles Harris, de secretaris-generaal van den Zuid-Afrikaanschen Mijnwerkei'sbon en een der meest vooraanstaande van de vakbeweging in Zuid-Afrika is nie voor zijn kantoor doodgeschoten. Hü herhaaldehjk deelgenomen aan de vergade ringen van het internationaal arbeidsbure» te Genève.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10