De Dieren oree. AMSIERDAMSCHE BEURS £aatste Aedchtm lüeec&edc&t JUouittciaal Tliaws publicaties Interpellatie-Wijnkoop in de Kamer Weinig concrete mededeelingen van dr. Colijn. De moord aan de Lindegracht. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. ZU1DSCNARWOUDE BERGEN BEVERWIJK HEILOO EGMOND AAN ZEE Gemeenteraadsverkiezingen. Trek er op uit... Maar laat Uw rheumatiek thuis ft te ld Je 4e I DERDE BLAD Ongecorrigeerd. De Tweede Kamer vergaderde hedenmiddag. Aan de orde was de interpellatie- Wijnkoop inzake het aftreden van minister De Wilde De heer Wijnkoop stelde de volgen de vragen: 1. Wat zyn de uitgaven, nieuwe en oude, waartegen var de zijde van den ex- minister van financiën de Wilde bij de samenstelling van de ontwerp-begrooting voor 1940 bezwaren zijn gerezen en die tot zijn aftreden op 19 Mei j.1. aanleiding gaven? 2. Worden de nieuwe en andere uit gaven, waartegen de afgetreden minister bezwaar had, nu toch door het ministerie aanvaard? 3. Wat zijn de verdere verschillen in den boezem der regeering op grond waar van het blijkbaar noodig werd dat de mi nister van financiën ingevolge het finan cieel verschil thans aftrad? En was er ten dezen eenig verschil van opvatting tus- schen den minister-president en den af getreden minister? Zoo ja, welk? 4. Heeft de behandeling van de zooge naamde quaestie-Oss ook een rol gespeeld bij de meeningsverschillen in den boezem der regeering die op 19 Mei j.1. tot het aftreder, van minister de Wilde hebben geleid? Zoo ja, in hoeverre? 5. Welke bezuinigingen heeft de mi nister-president, minister van algemeene zaken, minister van financiën a. i. op het oog om voor 1940 een zoogenaamd budge tair evenwicht te erlangen? Ex. in hoeverre wijken deze maatregelen eventueel af van die welke de afgetreden minister noodig oordeelde? 6 Wil de minister-president voorts mededeelen de groote lijnen van zijn thans te volgen financieele politiek, vooral met betrekking tot sociale en economische zaken, onderwijs en defensie? En in hoe verre is daarbij afwijking dan wel over eenstemming met het financieel beleid dat de afgetreden minister voorstond? 7. Is thans nog de homogeniteit in het kabinet aanwezig, noodig voor de moge lijkheid van verder regeeren op de zooge naamde smalle basas? Of moet niet thans een zoodanige verandering in het kabinet worden aangebracht dat het in overeen stemming is met de democratische volks uitspraak van 1937? 8. Waarom heeft de regeering niet uit zich zelf de mogelijkheid gezocht om de Kamer zoo snel mogelijk te informeeren omtrent de motieven van het aftreden van den minister van financiën en is de regee ring bereid, ingeval een dergelijke situa tie zich weer mocht voordoen, harerzijds datgene te doen wat tot snelle ophelde ring van zaken in de volksvertegenwoor diging kan leiden? Antwoord van dr, Colijn, Minister Colijn heeft als volgt ge antwoord: 1, Gelijk uit de gedane inleidende mededeeling blijkt, golden de bezwa ren van minister de Wilde minder het doen van bepaalds uii gaven dan het ontbreken van de noodige bezui nigingen, die het tegenwicht hadden behooren te vormen van r.ieuwe voor het eerste opgebrachte of uit het nor maal accres voortvloeiende uitgaven. Zulke uitgaven kwamen bij meer dan een departement voor, hot meest in- tusschen bij defensie en sociale zaken. 2. Deze vraag is niet voor beantwoording vatbaar, omdat de afgetreden minister van financien, zooals zoo juist gezegd is, niet zoozeer bezwaar had tegen bepaalde uitga ven als tegen de verstoring van het bud getair evenwicht in het algemeen. Het on derzoek naar de mogelijkheden van herstel van dat evenwicht is nog gaande en het is, daargelaten of zulks zou moeten geschieden bij gelegenheid van een interpellatie, niet mogelijk te zeggen welke uitgaven gehand haafd kunnen blijven en welke geschrapt dienen te worden. 3. Andere verschillen dan dat over den Ibudgetairen toestand zijn er in den boezem van het kabinet niet geweest Dat er ten aanzien van den budgetairen toestand in 't algemeen ook geen verschil van opvatting bestond tusschen mr. de Wilde en den mi nister-president, blijkt met genoegzame duidelijkheid uit het den 20sten Mei gepu bliceerde bericht van den regeeringspers- dienst Dit bericht luidde als volgt: „De minister van algemeene zaken, dr. H. Colijn, die ad interim is belast met het beheer van het departement van financiën, heeft op zich genomen door bezuinigingen de taak, die mr. de Wilde zich voor oogen had gesteld, n.L om voor 1940 budgetair evenwicht te bereiken, tot 'n goed einde te brengen". Hieruit blijkt zonneklaar, dat het streven van mr. de Wilde om voor 1940 budgetair evenwicht te bereiken, de volle instemming van den minister-president had. Anders zou deze niet zelf gelijk doel nastreven. 4. Deze vraag moet met stelligheid ont kennend worden beantwoord. De Ossche zaak is tijdens het financieele meeningsver- schil zelfs met geen woord ter sprake ge komen. 5. De afgetreden minister van financiën heeft geen bepaalde bezuinigingen ge- eischt. Dat doet ook de waarnemende minister van financiën niet. Het budgetair evenwicht moet worden verkregen door de gezamenlijke inspanning van alle mi nisters, die ieder voor hun eigen departe ment de verantwoordelijkheid voor de te nemen maatregelen hebber te dragen. Zoolang het onderling overleg niet tot definitieve resultaten heeft geleid, kun nen, gelijk reeds in het antwoord op vraag 2 werd opgemerkt, over de aan te brengen bezuinigingen geen mededeelingen worden gedaan. 6. De minister-president is niet bereid mededeelingen te doen over de groote lijnen van de te volgen financieele politiek, vooral met Detrekking tot sociale en economische zaken, onder wijs en defensie, al ware het alleen maar omdat de regeering geen ope ning van zaken kan doen over voor nemens, die nog geen vasten vorm hebben aangenomen. De minister-president wil echter wel zeggen, dat hij niet bereid is een lucht hartige financieele politiek, een politiek van voortdurend regeeren met tekorten op den gewonen dienst, zooals die in onze dagen nog al eens aanbevolen wordt, met zijn verantwoordelijkheid te dekken of zich daarbij neer te leggen. 7 Op deze vraag kan geen antwoord worden gegeven. Eerst als het overleg over den budgetairen toestand beëindigd is, zal kunnen blijken, of het kabinet voldoende homogeen is om verder het bewind te kunnen blijven voeren. 8. Uit de antwoorden op de vorige zeven vragen gegeven blijkt afdoende, dat de beteekenis van de mededeelingen, die de regeering in staat is te doen, niet zoo groot is, dat er voor haar aanleiding be stond zich eigener beweging tot de Staten- Generaal te richten en dit te meer, waar zulks bij het heengaan van een minister, althans in de latere jaren, nimmer ge schied is. BURGEMEESTERS HERBENOEMD. Bij K.B. van 15 Juni zijn opnieuw be noemd tot burgemeesters van de gemeen ten Beets en Oudendijk de heer D. Stam en van de gemeente Wognum de heer J. Commandeur, secretaris dier gemeente. Verdachten veroordeeld tot 15 en 10 jaar. Vandaag heeft de rechtbank, gepresideerd door mr. J. Boon, uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den 19-jarigen Fr. E., en den 27-jarigen L. K., die terecht hebben gestaan wegens doodslag op en berooving van de hoogbejaarde grootmoeder van Fr. E., wonende op de Lindegracht en gepleegd in Januari van dit jaar. De rechtbank veroordeelde Fr. E., den kleinzoon, tot vijftien jaar ge- vangensstraf, met aftrek van de voor- loopige hechtenis en zijn vriend L. K. tot tien jaar gevangensstraf, even eens met aftrek der voorloopige hech tenis. De straf werd opgelegd wegens doodslag, gepleegd om een strafbaar feit, in dit geval den roof van het geld, te verheimelijken. De officier van jus titie, mr. C. J. van Arkel, had tegen E. twintig jaar en tegen K. twaalf jaar gerequireerd. Belde jongemannen hadden zich op een avond in Januari onder een voorwendsel toegang tot de woning verschaft. Zij over vielen de oude vrouw, bonden haar, duw den haar een prop in den mond, waarover zij een handdoek bonden en legden haar op het bed. Zij doorzochten de woning en namen al het geld dat zij in den rokzak van de vrouw en in haar geldkistje vonden mee. Inmiddels bemerkten zij dat de groot moeder overleden was. Den volgenden dag werden zoowel de kleinzoon als zijn vriend gearresteerd. Enkele uren later legden zij een bekentenis af en zij verklaarden, ruim vierhonderd gulden te hebben gestolen. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Helder tot licht bewolkt, droog warm weer, behoudens kans op onweer in het zuidwesten. Zwakke tot matigen wind uit zuidelijke richtingen. De gisteren genoemde storingsfronten op de Britsche eilanden drongen maar weinig verder door, en oefenen nog geen invloed uit op het weer in ons land. Wel veroorza ken zij in Engeland en Bretagne somber weer met regen. In het afgeloopen etmaal vielen daar groote hoeveelheden. Te Brest viel 12 mm, te Plymouth 21 mm. De hoofddepressie ligt tusschen IJsland en Schotland, deze is wat minder diep gewor den en veranderde weinig van plaats. In Frankrijk begon de luchtdruk gisteren re gelmatig te dalen, deze daling is hedenmor gen echter tot staan gekomen. Over het Oostzeegebied is de hooge drukking in be teekenis toegenomen. Het weer is hier rustig met winden uit uiteenloopende richtingen. In vrijwel geheel west-Europa is de tem peratuur vergeleken bij gisterenmorgen aanzienlijk gestegen. In ons land is zij drie tot vier graden boven normaal. Alleen op IJsland en in Ierland werd het wat kouder. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 21.53 uur licht op. 60 jaar getrouwd Donderdag heeft het echtpaar A. Bak Vredenburg alhier het 60-jarig huwelijks feest herdacht onder zeer groote belang stelling. De post bracht met elke bestelling een groot aantal schriftelijke gelukwenschen aan, terwijl van verschillende zijden stof felijke blijken van belangstelling werden ontvangen. Een groot aantal bloemstukken versierde de zaal van café Kramer, waar 's middags receptie gehouden werd. Velen hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt, om het diamanten echtpaar per soonlijk geluk te wenschen. Het was een voor de bruid en den bruide gom een onvergetel'ljken dag, ook al door de serenade, welke het fanfare-corps „Kunst na Arbeid" 's avonds heeft ge bracht aan zijn trouwen donateur. De voor zitter, de heer Oudendijk heeft het echt paar eenige zeer hartelijke worden toege sproken. De familie Bak zal ongetwijfeld nog vele malen aan de gebeurtenissen op dezen dag terugdenken. Kunst na Arbeid. Het fanfarecorps Kunst na Arbeid" heeft gisteravond een muzikale rondwandeling door het dorp gemaakt. De opbrengst van de gelijk tijdig gehouden collecte zal worden bestemd voor den aankoop van instrumenten. Geslaagd. Onze plaatsgenoote, mej. M. Kliffen Cd. is aan het Conservatorium te Amster dam geslaagd voor de examens in de vak ken piano, declamatie, solfège en analyse. Zooals wij gister mede deelden, behaalde het Middenblok 923 stemmen. Hiervan ver kreeg de heer Vrije geen 95 doch 90 stem men, terwijl de heer de Lange geen 57 doch 62 stemmen verkreeg. Deze wijziging is in zooverre van belang, dat, bij een tusschentijdsche open vallen van een plaats van een der Middenblokkers, niet de heer A. C. de Regt, die 60 stemmen verkreeg, doch de heer A. M. de Lange eerste opvolger van deze lijst zal zyn. Aard beien veiling en. De speciale aardbeienveillngen te Be verwijk beginnen op Dinsdag 20 Juni, wat één dag vroeger is dan het vorige jaar. 21 Pff" begon Big benauwd te blazen. „Wat zijn het toch 'een stumperds die niet van mijn mooie zang hou den", Spring vlug van mijn rug af, anders gaat er iets gebeuren", schreeuwde hij woedend. Joko deed, alsof hy niets hoorde, maar toen werd Big ineens zo boos, dat hy al zwaaiend met zijn hamer den vluchtenden Joko naliep. 22. Al zwaaiende met zijn hamer kwam Big steeds dichter bij Joko, die hem nog aldoor plaagde met zijn lelijke zangstem. Ineens lachte Joko niet meer, want Big had hem op zijn vingers getikt. Joko begon haast te hui len van pijn. Een geit had alles gezien en riep een van de leiders. „Ga jij maar met mij mee, dat zijn geen pad vindersmanieren". zei de leider. VERKIEZING GEMEETERAAD. De voorzitters der hoofdstembureaux van elk der drie kieskringen, waarin deze ge meente is verdeeld voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad, brengen hiermede ter algemeene kennis, dat op VRIJDAG 23 JUNI a.s., des voormiddags TIEN uur, openbare zittingen van die hoofd- stembureaux zullen plaats hebben, tot het vaststellen van den uitslag der verkiezing van de leden van den Gemeenteraad in elk dier drie kieskringen. De zittingen zullen worden gehouden ten stadhuize: die van het hoofdstembureau in den eer sten kieskring in de Besognekamer; die van het hoofdstembureau in den twee den kieskring in de Polderzaal en die van het hoofdstembureau in den der den kieskring in de trouwzaal 3e klasse. Alkmaar, 15 Juni 1939. De voorzitters voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. G. VAN SLINGERLAND T. BONSEMA. Collecte voor het Do rus Rijkersfonds In de afgeloopen eeuw zijn meer dan 8000 menschenlevens door onze kustbevolking van een wissen dood gered. Wordt het niet hoog tijd dat deze redders, die vijf en twintig tot vijftig jaren lang dit menschlievend werk hebben volbracht, die al die jaren hun leven hebben gewaagd om dat van hun medemensch van een wissen dood te redden, dat deze helden een onbe- zorgden levensavond kunnen genieten? Thans verkeeren, volgens verkregen in lichtingen van de autoriteiten, ruim 145 oud-redders en weduwen in behoeftige om standigheden. De meesten van hen zijn boven de 70 jaar, dus te oud om te werken, Hun borsten zijn versierd met blinkende medailles, maar zij moeten rondkomen me' hun ouderdomsrente en kunnen dus niet in hun levensonderhoud voorzien. Teneinde de helden der zee in hun nood tegemoet te komen, is opgericht de Vereeni ging Helden-der-zee-fonds „Dorus Rijkers" Het doel der vereeniging is een nationaal fonds in stand te houden tot verleenen van steun aan behoeftige redders van schip breukelingen langs de Nederlandsche kust (Zuiderzeekust inbegrepen) en voorts aan de weduwen van vóór 1918 omgekomen redders, die onverzorgd achterbleven. De steunverleening strekt zich uit over 33 kustplaatsen en eilanden. De uitkeerin- gen bedragen hoogstens 9 per week en ge schieden wekelijks, grootendeels door wel willende bemiddeling van de burgemeesters Helpt de dappere helden der zee, gooit den ouden zeerobben, die zonder uitzicht of aanspraak op eenige belooning, bij storm en ontij klaar stonden, schipbreukelingen te redden uit doodsgevaar, een reddingboei toe, opdat zij gedurende de laatste dagen die zy nog hebben te leven, hun hoofd boven water kunnen houden. Gedenkt het fonds bij a.s. collecte op Maandag 19 Juni te Heiloo. Congres v. Vrouwen-vereenigingen De Bond van Oud-Katholieke Vrouwen vereenigingen in Nederland hield dit jaar haar congres te Egmond aan Zee. Vroeg in den morgen arriveerden Woens dag ruim 300 deelneemsters uit alle deelen des lands. In de groote zaal van De Ver gulde Valk werd de algemeene vergadering gehouden, waar tal van agendapunten wer den afgehandeld. Na afloop dezer vergade ring werd 's middags aan de deelneemsters in het vcreenigingsgebouw een thé aange boden, terwijl zeer velen daarna van de ge legenheid tot bezichtiging der Prins Hendrik Stichting gebruik maakten, waarover allen vol lof waren. In de badhotels Trompenberg en Welge legen werd het diner gebruikt, waarna den gasten in De Vergulde Valk een feestavond werd aangeboden, die klonk als een klok. Een gedeelte van de revue „Winden waaien door de duinen" werd opgevoerd, o.a. de maanscène met de vlinder- en hazendans, hetgeen een uitbundig succes werd en de vreemdelingen verbaasd deed staan over de prestaties der Egmondsche jeugd. De pas opgerichte mondharmonicaclub gaf enkele nummers, die zeer in den smaak vielen en niet deden vermoeden, dat hier een pas be staande club optrad. Tenslotte werd een aardige klucht „Dolle Dries" opgevoerd. Opgetogen over het genotene keerden de deelneemsters laat in den avond huiswaarts. KOEDIJK. De Donderdag gehouden stemming voor den gemeenteraad had tot uitslag dat werden uitgebracht op lijst I, comb. Kramer, 369 at., lijst II, S. D. A. P., 376 st., lijst III, R K. Staats partij 238 st. De zstelverdeeling is: lijst I, 2 zetels, geko zen de hecren Jb. Kramer en A. Schuur. Lijst II, 3 zetels, gekozen de heeren P. Hart, Jb. Boon en mevr. T. OttoBierman. Lijst III, 2 zetels, gekozen de heeren F. de Goede en A. Groen. Nu zal de heer W. Visser, Vrijz., niet meer in den raad terug keeren en zal zijn plaats worden ingenomen door den heer A. Groen, R.K. Staatspartij. Bij dezen uitslag is hst tot een verrassing gekomen, daar volgens de cijfers der Staten verkiezing de gecombineerde lijst 3 zetels zou behalen en de S. D. A. P. er een verliezen. Aan den Kanaaldijk behaalde de S. D. A. P. ruim 52 pet. der stemmen. AVENHORN. Aantal kiezers 726 (700); geldige stem men 713 (645); van onwaarde 3 (18). R.K. Staatsparty 284 (239), Vryz. 296 (310), S.D.A.P. 76 (96), Neutr. 54. Gekozen zyn: R.K.S.P. P. Laan, T. van Diepen en C. J. Leeta; Vryz.: G Reynders en A. Zyp; J. Groen en D. Kok. In den raad keeren niet meer terug de heeren J. Kamp, K. Schouten, H. Koomen en K. de Hart. Dat het mogelijk is van die tergende rheumatische pijnen af te komen, weten tienduizenden menschen die op het oogenblik onbezorgd fietsen, wandelen of zwemmen en eens ook invalide waren, gekweld door snijdende pijnen. Kruschen hielp hen. Het zal ook U helpen. Het bestrijdt Uw pijn in de oorzaak zelf: het overtollig urinezuur, dat zich in Uw lichaam heeft opgehoopt. Kruschen spoort Uw lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor het scha delijk teveel aan zuur uit Uw organisme gefilterd wordt. Maar dat gebeurt niet in één dag. Bij gebruik van Kruschen s „dagelijksche dosis" zullen Uw pijnen dan ook langzaam minder worden om ten slotte geheel te verdwijnen. Haalt een flacon Kruschen en binnenkort zult U den dag zegenen, waarop ge dat eerste schepje Kruschen in Uw thee hebt genomen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar by alle apothekers en drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabrikanten: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1756. BERKHOUT. Aantal kiezers: 1586. Geldige stemmen 1496 (1384). Van onwaarde 22 (25). R.K.S.P. 694 (613), Volkskiesver. 137 (482), S.D.A.P. 265 (261). Gekozen zyn: R.K.S.P.: J. J. Bakker (af tredend), D. Boots (aftr.), J. Klaver (aftr Volkskiesver.: D. Wit (aftr.), A. Clay geb. Koster, J. Kamp (aftr.)S.D.A.P.: D. Hart. In den raad keert niet meer terug de heer H. Renooy (S.D.A.P.) ST. MAARTEN. Aantal kiezers 677. Aantal geldige stem men 658 (612). Van onwaarde 19 R.K.S.P. 119 (100), A.R. 108 (98), S.D.A.P. 175 (192), V.D. 256 (222). Gekozen zijn: R.K.S.P.: P. Blom (aftr.); A.R.: P. Gootjes (aftr.); S.D.A.P.: P. Breed (aftr.), J. de Pee (aftr.); V.D.: J. Glas (aftr.), h. Rens Azn., A. Brak (aftr.) In den raad keert niet meer terug de heer J. Bijpost. WESTWOUD. Aantal kiezers 639 (591). Geldige stem men 576 (527). Van onwaarde 14 (19). R.K.S.P. 352 (314), Prot. Party 224 (213). Gekozen zijn: R.K.S.P.: P. Groen, P. van Diepen, C. Laan, P. C. Beerepoot; Prot. Lijst: J. Klaver, J. W. Bakker, K. Bakker. In den nieuwen raad keert dus niet meer terug de heer W. Vriend (R.K.) OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Vrijdag 16 Juni 1939. Vor. k. STAATSLEENINGEN. 3—3H Nederl 1938 969/,8 3 Ned.-lndië 1937 92'/, 514 D .lUchL m. verkl. 20»/lg BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd. Bank 119 Handel Mpij. Cert. v. 250 13(P/g Koloniale Bank1651/, Ned. Ind. Handelsbank 121 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 34'/, CaTvé Delft Cert. 82'/, Nederl Ford 340 Lever Bros134'/, Philips GloeiL Gem. Bezit 1993/, INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 313/s Anaconda181%6 Bethleh. Steel 427, Cities Service4"/,, General Motors 337s Kennecott Copper 25 Nortb American Rayon 12%, Rep. Steel 11'/, Standard Brands5%, Steel comm. 35'7lg U. S. Leatber3y18 CULTUUR MAATSCH. 2.45-3.00 961/, 93%s 20 H V. A 421 Java Cultuur e 201 Ned. Ind. Suiker Unie 230 Verg. Vorstenlanden 00 «4 5»^ MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. 587, Redjaog Lebong 1047, PETROLEUM. Dordtscbe Petr. 294'/, Per lak 57'/, Phillips Oil 26'/, Shell Union Tide Water 9'/, RUBBERS. Amsterd. Rubber 191»/, Deli Bat. Rubber 130'/, Serbadjadi 92 Interc. Rubber 2%, SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 983/4 JavaChinaJapa o lijn a 75'/, Kon. Ned. Stoomboot. 108'/, Scheepvaart Unie TABAKKEN. Hl Deli Batavia i 152 Ouda Deli 214 I I I 22'/, 9»7>, 9^6 H6/j« 747, 37Ag U8y, 1303/, 162'/, 118 347,-1/, 81»/, 340 133'/,-4 196i-7i 3017)8 *8i-8/i« 407,-8/8 4»/i6 328/j6 24'/, UW/l6 m-9/i« 57, 347, 415'/, 227 87'/, 587, 105 3041-'/, 57 26'/, 8»/i« 97)6-7, 187'/, 132-4 90 1141/, 87 2'/, 99'/, 75 107 1081-V, 150 212 176 21'/, HP/, 3'/,-7i6 AMER SPOORWEGEN, Atchison Topeka Illinois Centra) Southern Paciiic Southern Railw. Union Paciiic Can. Pac. Exclaim. *Exdividend. jNoteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden 1-88'/, 1.883/, 8.81ls/i, 8.81»/,, 75.55 75.60 4.99'/, 4.997, 32.02)4 32.01 42.46 42.43)4 39.37 X 39.37 K 45.42)4 45.42 K 44.32)4 44.32)4 New-York Londen BerUjn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo HT I- «- i«h F- g«- mg Pm Jeac «E- <«ste ierst d.) m

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 11