EN TOCH VAN HAREN'S ONGELOOFELIJK LAGE PRIJZEN S&Hwiams M. Kater - Hient Langestraat 47, Alkmaar. IM I LLUKIUL LIN LUI 11 SCHOENFABRIEKEN WAALWIJK Eigen iiliaien in alle voorname plaatsen in Nederland TV'EEDE BLAD ZOMERSCHOENTJES Kunstig gevlochten bandschoen tje, zeer modieus. In fijn London Tan Zeer vlot en sportief model in de pracntige plateau stijl. In blauw met wit, heel apart i^ii ii"*' Zeer flatteuze en heerlijk luchtige dracht. Echt iets aparts. In bruin en rood Prachtig zomerschoentje met zeer fraaie perforatie-gamee ring. In wit Kinderschoentjes in wit en alle mooie tinten, allerleukste uit voeringen, vanaf Grieksche Sandaal, met of zonder neus, in bruin en wit, prima pasvorm, vanaf, maat 18 maat 18 Zeer sierlijk en hoogst elegant. In zeer fraaie combinatie blauw/wit, en in blauw en zwart Bijzonder chique en zeer originee- le uitvoering. Buitenge woon mooi. In blauw met wi» a van Broeder Benedictus tegen blinde en bloedende aambeien zijn niet te evenaren. Prijs per doos 85 cent. Buitengewoon mooie collectie in Heerenschoenen. Zeer fijne uitvoeringen in zwart, oxblood en London Tan. Het schit terende handwerksy- steem4.90 Schitterend geslaagde molière met prachtige en luchtige perforatie. In zeer fijne combinatie London Tan en mooi bruin met ZEISS-UMBRAL of NEOPHAN GLAZEN gewenscht, dat deze V.V.V. het alleenrecht krijgt om personen te vervoeren door het Rijk der duizend eilanden. Zij wilden dit bereiken door vast te stellen, dat het zonder vergunning van B. en W. verboden is de wateren in deze gemeente te bevaren met vaartuigen, welke gebezigd worden ais openbaar middel van vervoer. Voorts wilde men een bepaling in het leven roepen, waardoor vergunning noodig is om als gids te kunnen optreden. Er zullen bnnenkort veel bezoekers komen, deelde de voorzitter mede. Ook een betere bepaling voor optreden der poltie bij volksoploopen is gewenscht. Tenslotte nog de automaten. Deze zijn een kruis voor elke gemeente. Ze vallen niet onder de winkelsluitingswet. Verboden kan alleen worden op grond van verstoring van de openbare orde. Ordeverstoringen nu zijn er heel wat voorgekomen; vooral in den nacht van Zondag op Maandag komt dit voor. Spr. had al eens moeten optreden om beschonkenen bij de automaten weg te jagen. B. en W. stelden voor te bepalen, dat de automaten in den nacht van Zondag op Maandag dicht moeten zijn. Deze wijzigingen besprekende, vroeg de heer van Zuydam hoe het moest, als men eens met z'n familie een tochtje wilde ma ken. De voorzitter antwoordde, dat dit vrij mocht geschieden. Als het niet tegen beta ling geschiedt, is het geen openbaar middel van vervoer. De heer Koolaard vroeg, of die automaten werkelijk zoo'n ernstig gevaar opleveren voor de openbare orde. De voorzitter ant woordde bevestigend. Het is er soms een groot lawaai, zoodat de buren er wakker van worden. Het voorstel werd hierna aangenomen. Na breedvoerige toelichting door den voorzitter werden de begrootingen 1938 en 1939 gewijzigd. De op 21 Februari j.1. vastgestelde ge meenschappelijke regeling voor de ge- meensch. gasfabriek behoeft volgens een van Ged. Staten ontvangen brief eenige wijzigingen en toevoegingen. De voornaam ste hiervan zijn, dat de bekende bepaling t.a.v. de benoeming van capitulanten mojt worden opgenomen. Ged. Staten wenschen een exemplaar van de processen-verbaal van opname van de kas te ontvangen, ter wijl zij tevens de bevoegdheid willen heb ben, evenals bij de gemeenten, de kas te kunnen controleeren. Voorts vragen zij een deugdelijkheids verklaring van den ac liefhebber een „filmische herademing". Niet alleen den critischen toeschouwer, maar ook den bioscoopbezoeker in het algemeen zal het niet ontgaan, dat hier inderdaad van film sprake is; na alle tooneel-imitaties, na alle pogingen om in de film met duizend woorden datgene tot uiting te brengen, „DE ONSTERFELIJKE WALS." Victoria-theater. Over de M.G.M.-film „De onsterfelijke wals" lezen we in een beschouwing o.m.: „Maar tevens is The Great Waltz de film van een carrière: de carrière, roman tisch, en vol charme, vol leven, zijn dra ma's en zijn emoties, het leven van den walskoning Johann Strauss. Het is de be kende Fransche acteur Fernand Gravey (zooals thans Gravet's naam officieel ge speld wordt), die aan deze zwierige figuur, zooals hij ten voeten uit met zooveel liefde door de Weeners middenin hun stad werd uitgebeeld, den warmen gloed van leven countant betreffende de cijfers der rekening en moet er een regeling getroffen worden voor benadeeling van het bedrijf door amb tenaren enz. Tegen de opzet van de regeling bestaat geen bezwaar. Na een korte discussie over de capitulan- ten-benoeming, welke volgens den voorzit ter voorgeschreven is, maar niet zoodanig moet worden opgevat, dat men verplicht is, een ongeschikt persoon te benoemen, werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Op voorstel van B. en W. werd een nieuw besluit genomen voor de kasgeldleening der gemeente. Het voorstel om voor de gem. gasfabriek 5000 kasgeld te leenen gaf den heer van der Molen aanleiding te vragen, of hiermee geen uitbreidingen of onderhoudskosten worden bestreden, waarmede bij de begroo ting geen rekening is gehouden. De voorzitter antwoordde ontkennend. Het gaat om de financiering van eenige andere zaken, o.m. de afwikkeling van de liqui daties van het electr. bedrijf. Daarna werd het voorstel aangenomen. De burgemeester werd aangewezen als gemachtigde om het stemrecht uit te oefe nen bij de verkiezingen voor het Hoog heemraadschap. Na een breedvoerige toelichting van den voorzitter besloot de raad zonder eenige bespreking, opnieuw, gedurende tien jaren een bijdrage te verleenen in de exploitatie kosten van het centraal ziekenhuis te Alk maar, van maximum 10 cent per inwoner. Bij de rondvraag vroeg de heer Van der Melen of de mogelijkheid niet bestond, dat op den steun aan kleine tuinders een toe slag werd verleend. Men kon toch tot 2.25 per week toeslag verleenen. De voorzitter antwoordde, dat deze toe slag, voor deze gemeente 0.45 per week, verleend wordt. Daarna sluiting. wat men met beelden alleen niet wist weer te geven, heeft men weer eens te meer be wondering voor een rolprent, waarin met weinig middelen en weinig woorden goede en mooie effecten worden bereikt. De geschiedenis is die van een man, los bol van den eersten rang, die het rustige, wellicht wat eentonige huwelijksgeluk van zijn vriend vernietigt. Heeft hij zelf een maal de wilde haren verloren en rust ge vonden in een soortgelijk huwelijksgeluk als zijn vriend vroeger kende, dan raakt hij op den duur schier bezeten van jaloezie, wanneer zijn vrouw toegeeft aan een volko men onschuldigen musiceerlust met een be roemd violist. In dezen violist ziet de nu tot rust gekomen man zichzelf terug als de charmeur van vroeger. Niemand beter dan hijzelf weet, welk kwaad zoo'n charmeur kan stichten. Jaloezie en angst en wroeging worden hem een obsessie en andermaal is hij schuldig aan vernietiging van geluk, nu het eigene. De dramatische handeling is juist vol doende, de groote macht en suggestie van deze film schuilen in de observeerkunst van de camera. Er zijn geen woorden noodig om het innerlijk conflict duidelijk te ma ken, men leest dat conflict en zijn ontwik keling uit het beeld; waarbij natuurlijk een korte dialoog nu en dan een snelle aspect wisseling mogelijk maakt. Baby Morlay, Pierre Renoir in een zeer korte rol en Jean Yonnel geven goede ver tolkingen. Vooral Jean Yonnel in de hoofd rol is boeiend, zooals hij speelt èn zooals hij door de camera gezien wordt. „Jalcezie" is een film, die het recht heeft een groot publiek te bereiken. „JALOEZIE". Harmonie. In de Harmonie loopt c*e Fransche film „Jaloezie". In het Handels blad lezen we over dit filmwerk o.m.: „De Fransche film „Jaloezie", een Tobis- productie, onder regie van Jean Dréville tot stand gekomen, is zeker niet vrij van tekor ten, maar beteekent in eik geval voor den

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8