Een zoon van z'n Vader feuilleton Bosch- en heidebranden. TWEEDE BLAD Bij Otterloo. Zaterdag is, waarschijnlijk door onvoor zichtigheid, in de nabijheid van Otterloo brand ontstaan in een perceel heide, gren zende aan het nationaal park De hooge Veluwe, toebehoorende aan den heer Jekel te Otterloo. Militairen uit de legerplaats Harskamp onder commando van kapitein Sitzen en de boschbrandweren uit Ede en Hoenderloo slaagden erin, mede door de aanwezigheid van brandsingels, het vuur te blusschen vóórdat het de terreinen van het nationaal park had bereikt. Ongeveer één hectare heide ging verloren. Drie maal op één dag bij Nijmegen. De Nijmeegsche brandweer werd gister driemaal gealarmeerd voor bosch- en gras- branden. Om half één en omstreeks half vyf moest zij uitrukken om grasbranden te blusschen langs de spoorlijn Nijmegen Kleef en NijmegenDen Bosch. Deze branden namen geen ernstig karakter aan. Een zwaardere brand woedde gistermid dag tusschen den Groesbeekschen weg en Berg en Dal. Daar bleek het vuur uitge broken te zjjn in een dennebosch met tien jarig hoogstaand hout en veel hakhout. In een minimum van tijd stonden omstreeks vier H. A. bosch met hooge dennen in lich ter laaie. De burgemeester van Groesbeek requireerde de Nijmeegsche brandweer, welke met behulp van militairen en bur gers na anderhalf uur hard werken den brand meester kon worden. Vier H,A. bosch en heide zijn een prooi der vlammen ge worden. JOL OMGESLAGEN. Twee personen verdronken. Gistermiddag omstreeks drie uur is op den Nieuwen Waterweg, even beneden de haven van Maassluis, een jol, welke een zeil voer, omgeslagen en vrijwel onmiddel lijk gezonken. Ooggetuigen zagen, dat een man, die een kind in de armen droeg, uit het scheepje sprong. Zij vreesden, dat bei de eveneens onmiddellijk in de diepte ver dwenen zijn. De sleepboot Argonaut, van Dirkzwager's scheepsagentuur te Maassluis, voer onmiddellijk uit, doch kon niets van de menschen of van het scheepje meer be speuren. De politie van Maassluis waar schuwde terstond de omliggende gemeen ten langs den Waterweg. Gisteravond kon worden vastgesteld, dat de 46-jarige schipper Sikkes, liggende in d Heischehaven te Pernis, des morgens om streeks tien uur met den 11-jarigen A. de Laat, wiens ouders met hun schuit naast die van Sikkes lagen, een eindje met een bootje was gaan varen. Zij waren nog niet teruggekeerd. Ofschoon S. als een geoefend zeiler en een goed zwemmer bekend staat, moet, gezien de beschrijving van het onge luk door de ooggetuigen, aangenomen worden, dat zij het zijn, die met 't vaartuigje in de diepte zijn verdwenen en jammerlijk omgekomen. De oorzaak van het ongeluk valt moeilijk na te gaan. Volgens de ooggetuigen, die zien op den achterdijk nabij Maassluis bevonden, stond het zeil vast en werd het vaartuig door een rukwind omgegooid. Wanneer het scheepje gevonden mocht worden, zal waarschijnlijk geconstateerd kunnen worden of het zeil, dat de oorzaak van de ramp moet zijn, in derdaad vast stond. AANBIEDING VAN EEN DRIETAL TROMMEN AAN HET 21STE REG. INFANTERIE TE AMERSFOORT. De burgemeester van Alkmaar was aanwezig. Het 21ste regiment-infanterie is Zater dagmorgen verrijkt met een drietal paradetrommen, met bijbehoorende wit lederen bandoulières pn handschoenen, aangeboden door de reserve-officieren van het regiment, ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan in Januari jl. De aanbieding geschiedde voor het front van den troep, die zich om elf uur op het voorplein van de kazernes aan den Leus- derweg hadden opgesteld, onder comman do van den majoor J. P. Briët. (De plech tigheid werd bijgewoond door den burge meester van Alkmaar, jhr. mr. F. H. van Kinschot, en den gep. luitenant-generaal jhr. E. J. M. Wittert van Hoogland, voor zitter van het genootschap voor militaire traditie en uniformkunde. De burgemeester van Alkmaar was aan wezig, in verband met het feit, dat het regiment grootendeels bestaat uit bewo ners uit de omgeving van Alkmaar. Nadat de regiments-commandant, lui tenant kolonel J. de Vries het regiment had geïnspecteerd, bood de reserve-kapi tein W. Denker uit Amsterdam het ge schenk namens de commissie, uit reserve officieren samengesteld, met een rede aan. Zijn toespraak werd beantwoórd door overste de Vries. Nadat èen drietal tam boeren gelegenheid was gegeven kennis te maken met den fraaien toon van de aan geboden trommen en de troep voor den egiments-commandant, de commissie uit ieserve-officieren, alsmede den burge meester van Alkmaar en luitenant-gene raal Wittert had gedefileerd, werd met de zoo juist overgedragen geschenken, onder commando van overste Briët, een korte marsch door de stad gemaakt. WAAR DEER WAAR N SMERING 4 4 R H E NIET NAAR HETGEEN ZE KOST, TGEEN ZE BESPAART! Draag echter verzorging van Lmotor op aan een vakman jt"w garagehouder PROEVEN MET OORLOGSBROOD. Beter brood dan in 1914/T8. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, kan de consumptieproef met water-witte brood, gebakken van de z.g. oorlogs melange, alleszins geslaagd worden ge noemd. Het brood werd in de deelnemende ge zinnen gedurende de veertien dagen, wel ke de proef duurde, door vrijwel iedereen met smaak genuttigd, terwijl onprettige ervaringen ten opzichte van de gezondheid niet werden gerapporteerd. Algemeen werd opgemerkt, dat het ge bruik zeer spoedig gewende en dat, in dien in oorlogstijd brood van zulk een samenstelling zou worden verstrekt, zulks een zeer groote verbetering ten aanzien van de jaren 1914/18 zou beteekenen. Uiteraard zal, voor zoover noodig, met bet geheel der verkregen gegevens bij de verdere voorbereiding worden rekening gehouden. BRIEFKAARTEN MET NEDERLANDSCHE KASTEELEN. Met zegelopdruk 7 cent. Door het P. T. T.-bedrijf wordt weer een nieuwe reeks geïllustreerde brief kaarten met zegelopdruk van 7 y, cent verkrijgbaar gesteld. De serie bestaat uit 24 briefkaarten, welke over de geheele keerzijde fotografische afbeeldingen van verschillende Nederlandsche kasteelen vertoonen. De omschrijving van de afbeelding is in het Nederlandsch en in het esperanto op de adreszijde aange bracht. JHR. LOUDON ONDERSCHEIDEN. De Fransche president Lebrun heeft den Nederlandsche gezant jhr. J. Loudon de ver sierselen van het grootkruis van het legioen van eer, dat hem bij gelegenheid van zijn twintigjarige ambtsvervulling was geschon ken, overhandigd. In een commentaar op de verleening van het grootkruis schrijft de Petit Parisien o.m.: „De hoogste onderscheiding van onze nationale orde eert de verdiensten van een der eminentste leden van het corps diploma- tique te Parijs, een der beste vrienden,die Frankrijk telt". Het blad geeft vervolgens een overzicht over de loopbaan '*an den Nederlandschen oud-minister van buitenlandsche zaken, die tjjdens den wereldoorlog „alle hulpbronnen van zijn talent in het werk stelde" om de Nederlandsche neutraliteitspolitiek in over eenstemming te brengen met ,,de heimelijke sympathie voor de rechtvaardige zaak der door den keizer aangevallen naties". Het blad herinnert eraan, dat minister Loudon Nederland 80.000 Franschen en Belgen heeft doen opnemen, die vluchtten voor de terug trekkende legers an Hindenburg. Het blad voegt hieraan toe: „In de legatie te Parijs ging jonkheer Loudon voort nieuwe bewij zen af te leggen van zijn gevoelens voor Frankrijk, dat trouwens van dezelfde ge voelens jegens hem bezield was. Weinig vreemdelingen genieten zooveel vriendschap ip de Parijsche Society". Ten slotte wijst het blad er op, dat de ge zant den bouw van het Nederlandsche Pa viljoen in de Cité Universitaire tot een goed einde heeft weten te brengen en be sluit „hiermede heeft Loudor goed gewerkt voor het onderlinge begrip tusschen de jeug dige elites, het eenige pand van een waren vrede". TWEE BOERDERIJEN AFGEBRAND. Vrijdagavond brak brand uit in de boerderij van den heer J. Willemsen, gelegen aan de Karstraat te Huissen (Geld.). Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet te denken viel. Door den hevigen vonkenregen vatte het met riet bedekte dak van de boerderij toebehoorende aan den heer Roelofs, eveneens vlam; ook dit perceel brandde tot den grond toe af. De geheele inboedel ging verloren, alleen het vee kon worden gered. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. MONUMENT ONTHULD VOOR WIJLEN MR. J. GERRITSZ. Na het overlijden van mr. J. Gerritsz, wethouder van openbare werken te Haar lem. hebben eenige zijner vrienden en mede werkers zich tot een comité vereenigd, dat zich ten doel stelde te bevorderen, dat een monument te zijner nagedachtenis werd op gericht. Het plan ontmoette zeer veel sym pathie, B. en W. en de gemeenteraad van Haarlem verleenden medewerking en de minister van sociale zaken maakte het fi nancieel mogelijk, om in het Noorder Sport park een pergola er bankenaanleg te stich ten, waarvan het monument het middelpunt vormen. De plannen tot aanleg van het Noorder Sportpark zijn indertijd van mr. Gerritsz uitgegaan, doch hij heeft de vol tooiing niet meer mogen beleven. Mevrouw KI:,assen uit Amsterdam heeft een monument ontworpen en uitgevoerd en Zaterdagmiddag is in egenwoordiiheid van tal van belangstellenden de onthulling ge, schied door den voorzitter van het comité, den heer H. de Bordes, oud-burgemeester van Bussum. STICHTING „NEDERLANDS VOLKS KRACHT". Jonge werkloozen en het arbeidsscholingskamp. Het secretariaat der stichting „Nederlands Volkskracht" bericht, dat het aantal van hen, die zich opgaven voor het arbeidsscho lingskamp, dat vandaag op de terreinen van do volkshoogeschool te Bakkeveen aanvangt en tot 17 September zal duren, het aantal aanvankelijk beschikbare plaatsen verre overtreft. Daar de stichting aan de groote behoefte, welke, ondanks de geruchten, als zouden er geen jeugdige werkloozen in ons land meer voorkomen, klaarblijkelijk bestaat, gaarne wil tegemoet komen, zullen bijzondere maatregelen worden getroffen, zoodat allen, die zich opgaven, onder gebracht kunnen worden. Voorts overweegt de stichting, om voor een deel der driehonderd jongeren, die zich voor deelneming aan een kaderkamp opga ven, in het najaar wederom'een opleidings kamp te organiseeren. Omtrent de schipperskampen te Amster dam en Zwolle kan bericht worden, dat voor alle deelnemers na beëindiging van hun opleiding plaatsing verzekerd is. De aanmeldingen voor het tweede kamp in Am sterdam komen reeds regelmatig binnen. HET van DE SLECHTE TOESTANDEN L BOERENBEDRIJF. Een adres van den bond Landbouw en Maatschappij. De Nationale Bond Landbouw en Maat schappij heeft ter nadere motiveering van zijn op 16 Mei j.L telegrafisch tot den minis ter gericht verzoek om maatregelen, welke kunnen leiden tot een hooger prijspeil der agrarische producten, thans dezen be windsman een uitvoerig adres doen toeko men. Hieruit blijkt, dat het geen uitzonde ring is, dat door het boerengezin geen inko men wordt genoten. Verder worden inkomens berekend van 360 gulden en 140 gulden per jaar. Uit een vergelijkend overzicht van 35 veehouders- bedrijven blijkt, dat de netto-opbrengst van 74,52 gulden per H.A. over 19371938 is ge daald tot 39,66 gulden per H.A. in 1938 1939. Hoewel van de uitkomsten der akker bouwbedrijven geen cijfers bekend zijn houdt men zich overtuigd, dat ook daar, zij het misschien in mindere mate dan in de veehouders- en gemengde bedrijven, de uit komsten onbevredigend zijn. In het adres wordt de hoop uitgesproken, dat de minister ten aanzien van de prijzen van rogge, gerst en haver zoodanige maat regelen zal treffen, dat bij het aan de markt komen van den nieuwen oogst een loonend prijspeil is bereikt en wordt gehandhaafd, zoodat ook de minst kapitaalkrachtige ver bouwers daarvan kunnen profiteeren. Wat de prijzen der producten van dierlij ken aard betreft, wordt opgemerkt, dat deze momenteel verre beneden een voor den Ne derlandschen boerenstand loonend prijspeil liggen. Daarnaast zijn le vee- en varkensprijzen op een aanmerkelijk beneden de productie kosten liggend peil gedaald. In verband met de lage prijzen van het rundvee en den ten gevolge van het mond- er. klauwzeer grooten voorraad van z.g. weidevee, ook bij de veehouders, die in nor male omstandigheden dergelijk vee in het voorjaar afzetten, maar daartoe, ten gevolge van de lage prijzen, niet konden komen, wordt erop gewezen, dat in de komende maanden een nog grooter aanbodvan slachtvee zal ontstaan, tengevolge waarvan de prijzen nog meer zullen dalen, hoewel ze thans reeds op een zeer laag peil zijn aan geland. Bij adressant heerscht de stellige overtui ging, dat dit groote aanbod van grootvee mede ontstaan is door het handhaven van de kalverteeltregeling. Het spoedig uit de markt nemen van rund vee tegen voldoend hooge prijzen zal er toe bijdragen, dat de veepryzen over het alge meen op een loonend peil komen. Tenslotte wordt er op gewezen, dat de achterstallige betalingen bij veevoeder- en kunstmesthandelaar aanmèrkelijk hooger zijn dan voorgaande jaren. Gevallen zijn bekend, dat een deel van den komenden oogst reeds verpand is voor kunstmest, die dit voorjaar op het land ge strooid werd. Niet alleen uit een oogpunt van recht van den boerenstand op een belooning van zijn arbeid, die in evenredige verhouding staat tot hetgeen andere werkers ontvangen voor hun aan de gemeenschap bewezen diensten, maar ook uit de omstandigheid, dat betere belooning van den landbouwarbeid leidt tot aanmerkelijke vermindering der werkloos heid en tot blijvend resultaat van noodzake lijke uitbreiding van cultuurgrond, doet Landbouw en Maatschappij een ernstig be roep op den minister de gemaakte opmer kingen in welwillende overweging te nemen. ERNSTIGE AANRIJDING. Drie gewonden. Op den Rijswijkscheweg bij Den Haag is gistermiddag om 5 uur ter hoogte van de fabriek van Laurens de 17-jarige voetgang ster M. B. uit Den Haag, vermoedelijk om dat zy onvoorzichtig overstak, aangereden door den 23-jarigen Zaandammer R. J. W. ter H., die een motorfiets bestuurde, waarop het 17-jarige meisje G. v. L. uit Edam als duo-passagiere was gezeten. De Geneeskundige Dienst vervoerde het drietal naar het r.k. ziekenhuis in het Westeinde. De voetgangster was bewuste loos. De bestuurder had verschillende ver wondingen in het gelaat en een gat in de rechterknie en de duo-passagiere had eenige schaafwonden. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Eén doode, één ernstig Mu.„kJ twee licht gewonden. *°n<U, Vermoedelijk tengevolge van het sn gen van een der banden is vanocht omstreeks vier uur op den s' a i Sneek—Leeuwarden bij Deersum een g sonenauto tegen een boom gereden In dezen wagen zater vier personen, heer K. Waterlander en zijn twee zo! oannhmprc van wat4»rKnn«»l».j» °Ons, aannemers van waterbouwkundigew» ken te Oudehaske, en de heer Jager»! St. Johannesga. Men was op weer T}rru,n r»r, T.anoenWiilr nfiar Broep op Langendijk, waar zij een w.rt uitvoeren. De bestuurder, de heer Waterland» was onmiddellijk dood. Zijn zoon a Waterlander, werd zeer ernstig gewond terwijl ook de andere zoon e de hee' Jager vrij ernstig gewond werden Nadat ter plaatse de eerste geneeskun dige hulp verleend was, werd de heer A Waterlander naar het St. Antonius-zie kenhuis te Sneek vervoerd, waarheen ook het stoffelijk overschot overgebracht werd De derde heer Waterlander werd naar het ziekenhuis te Leeuwarden en de heer Jager naar dat te Heerenveen vervoerd. De burgemeester en de politie der ge meente Rauwerderhem en de marechaus see uit Sneek waren spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen. De auto is ernstig beschadigd. WIELRIJDER VERONGELUKT. Gistermiddag is de achttienjarige wiel- rijder G. Wessels uit Vriezenveen bij de brug over het Twente-Rijnkanaal tusschen Almelo en Bornebroek doodelijk veronge lukt. Hij fietste in plaats van onderlangs de brug, den berm van den weg af. Hij kwam met een hevigen slag tegen een tele foonpaal terecht en liep ernstige inwendige kneuzingen op, tengevolge waarvan hij na eenige oogenblikken overleed. DOODELIJKE AANRIJDING. Oude dame het slachtoffer. Gisteravond om ongeveer acht uur stak de zeventigjarige mevrouw L. voor haar woning de hoofdstraat te Epe over. Zij bleef, toen zij den weg bijna over was, staan om uit te kijken naar een uit de rich ting van Heerde komende auto en bemerkte daardoor niet, dat uit tegenovergestelde riching een motorfiets naderde. Zij werd door dit voertuig gegrepen en tegen den grond geslingerd. Ofschoon zij geen uitwen dig letsel had bekomen, kon de spoedig ge arriveerde geneesheer slechts den dood constateeren. Vrouw onder vrachtauto. - Zatermor- gen te ongeveer half tien is op den Binnen singel te Vlaardingèn de 27-jarige mejuf frouw M. Mechielsens van Embden uit Vlaardingèn tegen een vrachtauto uit Spij- kenisse opgereden. Zij kwam onder een der achterwielen terecht, die haar over het lichaam reed. De vrouw was op slag dood. BEGRAFENIS Ds. LINGBEEK. Op de landelijke begraafplaats aan den Putterstraatweg, gemeente Voorthuizen, is Zaterdagmiddag het stoffelijk overschot van den plotseling in zijn woning over leden emeritus-predikant en oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, ds. C. A. Lingbeek, onder groote belang stelling, speciaal van de zijde der her vormd gereformeerde staatspartij, ten grave gedragen. Onder klokgelui vertrok de stoet van het sterfhuis, waar ds. K. H. E. Grave- meijer uit Den Haag gesproken had. Op het kerkhof werd de kist door acht predikanten naar het graf gedragen. Ds. K. Gravemeijer uit Den Haag sprak hier naar aanleiding van psalm 23. Vervolgens sprak ds. H. Gravenmeijer uit Amsterdam, eere-voorzitter van de staatkundig gereformeerde partij. Daama spraken nog ds. den Hartog uit Rotterdam, vice-voorzitter der S. G. P., ds. H. Bak ker uit Amsterdam namens de confessio- neele vereeniging en Hervormd Weekblad der gereformeerde kerk en tenslotte bad ds. de Boer uit Scheveningen het Onze Vader. Naar het Engelsch van RIDGWELL CULLUM. Door T. v. d. MADE. 14) Nu zocht hij in het plaatsje naar teeke nen, die er op moesten wijzen, dat hij goed was'ingelicht. Hij kwam echter al gauw tot de ontdekking, dat hij op zijn eigen houtje weinig succes met dat onderzoek zou heb ben. Het eenige, wat hij tot nu toe met ko len te maken had gehad, was het betalen van de rekeningen, die de trouwe Harding hem zoo nu en dan had voorgelegd. En wat die aanduidingen betrof van zoo'n plotse linge „boom" hij wist alleen, dat ze wel voorkwamen, dat iedereen elkaar zooveel mogelijk oplichtte en dat aan het eind een aantal weduwen en weezen van hun spaar duitjes beroofd was en dat 'n groot aantal aandeelhouders hun jaarlijksch inkomen buitensporig had weten te vergrooten. Hij begreep, dat hij de zaak met open oogen moest tegemoet zien. Zijn aandacht werd echter afgeleid door zijn omgeving, die hij met groote belang stelling opnam. Hij had nooit geweten dat er zulke vreemdsoortige woningen beston den. De lange, rechte straat, die evenwijdig aan de spoorlijn liep, deed denken aan een rij reusachtige puntigen tanden; ieder huis stond geheel apart van zijn naaste buren; sommige daken staken als een puntige slagtand omhoog, andere weer waren plat of hadden een hellend dak, zoodat zij leken op een gouden tand. Hier en daar stonden half vervallen huizen met een ingezakt dak, die deden denken aan rotte kiezen. De meeste winkels, waarvan hij er meer dan een dozijn telde, schenen hier goede zaken te doen. Hij zag een winkel in ijzer waren en een drogisterij, waarvan de bij behoorende ijssalon zeer in trek scheen te zijn, evenals de manufacturenwinkels, het geen hij opmaakte uit het aantal vrouwen, dat er stond te wachten. De kleine snoep winkels hadden alleen drukke nering van de vliegen. De menschen waren druk in de weer. Ondanks de hitte waren er heel wat op de been. De mannen, die er verhit uitzagen, net als hij zelf, schenen onvermoeibaar, het geen hem wat onnatuurlijk leek. Ze haast ten zich geheel onnoodig, stonden even stil om wat te praten en gingen dan weer voprt. Hier en daar bleven ze in groepjes staan en hun luidruchtige vroolijkheid was waarschijnlijk het gevolg van het stereo type sterke verhaal of de gewaagde mop. Er ratelden alle mogelijke verhikels voor bij en verscheidene malen passeerden hem ruiters te paard, die hem in een stofwolk hulden. Toen hij aan het eind van de straat was gekomen, keerde hij terug. Dezen eersten dag Duiten de conventies van het leven als zoon van zijn vader was er waarlijk heel wat te beleven. Voor een grooten huurstal bleef hij plot seling stil staan en staarde naar den in gang van de grootste manufacturenwinkel in de straat. Wat hij gezien had, was nau welijks te gelooven; hy herinnerde zich eens jaren geleden iets dergelijks op een film te hebben gezien maar nog nooit in werkelijkheid. Een groot kastanjebruin rijpaard was ko men aansnellen tot voor de plaats, waar de paarden werden vastgebonden voor den winkel. Met een ruk was het stil blijven staan en zijn berijdster was uit het zadel gesprongen met een nonchalance, zooals hij dat wel eens gelezen had of op een film gezien. Ze knoopte de leidsels aan een haak en snelde den winkel binnen. Toen pas zag Gordon haar duidelijk. De vliegen waren vergeten en de hitte voelde hij niet meer. Wat een schouwspel! De groote vlechten goudbruin haar, de lichbruine, hazelnootkleurige oogen en het mooie door de zon gebruinde, ovale gezicht, het uitstekende figuur en de mooie gang en het costuum! De lange rijjas en de wij de rijbroek en de mooie bruine rijlaarzen met de zilveren sporen. Prachtig! Wat een lust voor de oogen! Een en al gratie, ge zondheid en schoonheid. Maar de aanblik was dadelijk weer voor bij. Het meisje verdween in den winkel en den enthousiasten toeschouwer bleef niets anders over dan het prachtige bruine paard te bewonderen, dat ze zoo maar had laten staan. Dadelijk daarop werd zijn aandacht ge trokken in een andere richting. Een don kere man met een vaal gezicht had zich opgesteld tegenover den ingang van den winkel en keek het verdwijnende -meisje na. Om de een of andere onverklaarbare reden had Gordon zoo maar een hevigen afkeer van dien kerel.. Hij zag er onge zond uit en zijn gezichtsuitdrukking was zeer ongunstig. Bovendien, wat een onbe schaamdheid om hier een dame te bespion- neeren, die blijkbaar heel gewoon aan het boodschappen doen was! 't Was meer dan ergerlijk! En onbewust rekte ''Gordon zich uit en trok zyn schouders recht. Er was niet veel meer noodig, of hy ging op dien kerel af om te vragen, wat hy voor den drommel van plan was. Hij maakte zich hoe langer hoe kwader, totdat het meisje in het bruine rycostuum al weer verscheen. Op zijn knap gezicht verscheen een allerbeminnelijkste glim lach, die echter op hetzelfde moment in een leelyke grimas veranderde: het meisje was blyven stilstaan en praatte met dat bloedlooze wezen. Hy zag, dat ze lachte. Wat was ze dan snoezig! Hij had duidelijk twee kuiltjes aan weerszijden van haaraar- digen mond gezien. Van louter afgunst had hij nog grooter hekel aan dien vent! Nu lachte ze echter niet meer! Haar prachtige bruine oogen schitterden van boosheid en die vent keek ook kwaad. Gordon begon in zijn handen te wrijven en grinnikte als een wraakzuchtige en ku aadaradige schooljongen. Het meisje was op haar paard toegeloopen, alsof ze expres dien water- en melkvent wou ontloopen, die haar trachtte tegen te houden. Ze sprong in het zadel en draaide het paard met een ruk. Het volgende oogen- blik was ze uit het gezicht verdwenen door de stofwolk, die ze achter zich opwierp. „Dat is mooi paardrijden, hè", merkte een stem op, terwijl Gordon met open mond zyn verdwijnend visioen nastaarde, „en een schat van een kind ook". Gordon keerde zich om. Een klein man netje zat op een omgekeerde kist voor de open deuren van den huurstal. Hij zat op zijn dooie gemak voorover geleund met de ellebogen op zijn knieën. Onder den rand van zijn prairiehoed kwam een pluk stroo- kleurig haar te voorschijn en een tabaks pruim bolde onder zijn magere, tanige wang. Zijn broek werd door een touw om zijn heupen vastgehouden en op zijn bo venlijf droeg hy enkel een vuü katoenen hemd, waardoor een stuk van zijn donker gebruinde borst te zien kwam. „Een schat van een meisje", was het enthousiaste antwoord van Gordon, ,,de» zegt nog niets. Ze kon zoo uit een boek ge stapt zyn; dat zou dan een prachtboek moeten zijn", voegde hy er aan toe. „Ja zeker", knikte de ander instemmend „Wie is ze?" De man lachte en spuwde eens. „Dat is miss Hazel. Iedereen hier in hit dorp kent miss Hazel. Je moet haar eens schrijlings op een ongetemd veulen si*8 zitten, daar kan niemand tegen op hier in den omtrek. Ze is de beste amazone, die ik ken". „Dat geloof ik graag". „En ik kan het weten; paarden is n»J8 vak; ik ben er mee geboren en getogen en zoodoende heb ik heusch wel kijk °P paardrijden. Ik heb hier veertig eerste kl*® paarden op stal staan en bij Mallinsbee heb ik er ook nog een heeleboel op bi land staan. Zie je, er is veel te doen in een huurstal en in een plaatsje als dit, dat aan het opkomen is. Al die wagens en karretjes, die je hier ziet hebben hier hun paarden gehuurd", zei hy trots. (Wordt vervolgd)-

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6