KIJKEN is KOOPEN nu CLOECK Rechtszaken ü&ueqectiike Stand Spoct lüeecAeticht JCeck ói School Machthecichten jidaertetitiën 3nqe<zmden Stukken W. STEENSMA, Arts flinke, nette Dienstbode. Net Meisje FLINK MEISJE, Net Meisje Verwachting: Buitenlandach weeroverzicht. JOZEF ZAAL Czn., Oud-Hoofd der Openbare School te Br. op Langen- dijk, SIMON DE JONGH, HENDRIK DE GRAAF. Afwezig tot en met 29 Juni a.s. EERSTE BLAD DE FRAUDE BIJ DE MIDDENSTANDS- BANK TE MAASTRICHT. Procuratiehouder krijgt anderhalf jaar. De rechtbank te Maastricht heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den 31-jari- gen oud-procuratiehouder P. J. L. N., ter zake fraudes aan het bijkantoor Maastricht van de N.V. Nederlandsche Middenstands- bank te Amsterdam, waarbij de frauduleuze handelingen gingen over een bedrag van verschillende tonnen. De rechtbank heeft verdachte N., terzake verduisteringen en valschheid in geschrifte, beide misdrijven meermalen gepleegd, veroordeeld tot een gevangenisstraf var anderhalf jaar met aftrek van de preventieve hechtenis. De eisch van het O.M. was drie jaar ge vangenisstraf geweest. ONREGELMATIGHEDEN BIJ HET B. A. TE GOUDERAK. Op grond van loopende geruchten heeft de justitie een onderzoek ingesteld naar de administratie van het Burgerlijke Armbe stuur in de gemeente Gouderak. De uitkom sten van dit onderzoek hebben er toe geleid, dat de voorzitter, de wethouder J. de B., en de secretaris-penningmeester A. R. werden aangehouden. Deze beiden hebben zich gis teren voor de Rotterdamsche rechtbank te verantwoorden gehad, R. ter zake van ver duistering en de B. wegens valschheid in schrifte. Aan den secretaris-penningmeester A. R., 46 jaar, schilder van beroep, was ten laste gelegd, dat hij in den loop van de jaren 1933 en 1934 een bedrag van 441.17, dat hij van het Burgerlijk Armbestuur onder zich had, heeft verduisterd. Verdachte gaf de feiten toe, maar zeide niet den opzet te hebben gehad, om het geld te verduisteren. Verschillende getuigen kwamen tot dezelfde conclusie. De vertegenwoordiger van het O.M., mr. J. C. V. Meischke, was van oordeel, dat de ten laste gelegde verduistering als ambte naar is bewezen. Verdachte heeft zich op zijn onbekwaamheid als boekhouder beroe pen. Ongeveer zestien jaren heeft verdachte de functie van secretaris-penningmeester van het B. A. vervuld, zonder dat er ooit iets op zijn beheer aan te merken is geweest. Alleen de laatste jaren is er van eenige nonchalance sprake. De officier is van mee ning, dat verdachte al genoeg gestraft is met het door hem ondergane voorloopige arrest van 2 maanden en hij vraagt zijn veroordee ling tot een straf, gelijk aan dit voorloopige arrest. Tegen den oud-wethouder, die beschul- digd werd van het plaatsen van een valsche handteekening, werd eveneens een straf ge- ,eischt, gelijk aan den tijd in voorarrest door- 1 gebracht. ALKMAAR. GEBOREN: Frederik, z. van Klaas F. Kuiper en IJtje Stam. Josephine A. M., d. van Petrus W. M. Aalbers en J. G. Peeters. Voetbal. LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. Oudesluis ITwisk I uitgesteld. De Rijp I en K. V. V. IH deelen de punten. Daar de ontmoeting van Oudesluis tegen Twisk met een weekje werd verschoven, laat de afwerking van de kampioens-competitie nog een ietsje op zich wachten. Enfin, uitstel zal hier geen afstel beteekenen. Promotie 2e klasse B. De beide concurrenten van de rood-wit geblokte kaasmenschen gaven elkander op het Beemster-terrein hardnekkig partij. Het was een en al spanning en de Krom- menieërs konden eenzelfde resultaat be vechten als een week daarvoor aan den Westerweg. Evenwel kwam nu de punten- deeling met een 00 stand. Door dit resultaat hebben de rood-witten nu niet alleen een redelijke kans op de tweede plaatsbezetting, maar zelfs kan men nog met nummer één gelijk komen. Daar toe dient men dan natuurlijk in eerste in stantie a.s. Zondag eerst van het bezoeken de De Rijp te winnen. En dit lijkt niet on mogelijk, want de Rijper-ploeg schijnt over haar hoogste punt heen te zijn. De stand is thans: De Rijp I 3 2 1 0 7—1 5 K. V. V. III 3 0 2 1 3—5 2 Alkm. Boys III 2 0 11 48 1 ZOMERVOETBAL. Het politie-elftal, dat eindelijk weer op volle sterkte kan spelen het vorig jaar moest zelfs de competitie verlaten worden heeft dezen zomer zeven wedstrijden ge speeld in de bekende serie der zomeravond wedstrijden. Alle zeven werden gewonnen en zelfs met duidelijke cijfers. Vanavond zal de achtste partij gewonnen moeten worden, maar het sterke elftal van de Wildt wil een einde maken aan de over winningsreeks der politiemannen. Of het lukken zal? Vanavond zal het blijken! Wielrennen A.S.V. VICTREX. De A-S.V. Victrix hield Zondag een re- cordrit voor alle klassen. De A- en B-ers re den 27 K.M., de C-ers en junioren 18 K.M. De opkomst der renners was zeer goed. In de A-klasse was Schipper de snelste. Hij won met Visser als tweede. Voor Schip per was het overigens een drukke dag: 's middags reed hij op de Alkmaarsche baan en 's avonds in Assendelft, waar hij met Matzen in den koppelwedstrijd tweede werd. (Mep zie overigens het wedstrijdver- Verwachting, geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen, ge deeltelijk bewolkt, gqpn regen van beteeke- nis, iets warmer. Het gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaan is nog in beteekenis toegenomen en heeft zich gisteren verder over de Britsche eilanden uitgebreid. In de afgeloopen nacht begon de luchtdruk in Frankrijk te dalen. Over de Noordzee ligt een vlakke depressie, die sedert gisteren wat is opgevuld. Deze brengt zwaren neerslag aan de Oostkust van Engeland en buiig weer aan onze westkust (te Spurn Head viel in het afgeloopen et maal niet minder dan 42 m.M.) Ook in Centraal-Europa ligt een vlakke depressie, die daar onweersachtig weer ver oorzaakt, hetgeen met plaatselijk zwaren neerslag gepaard ging. Over West-Duitsch- land ligt een rug van betrekkelijk hoogen luchtdruk, die de scheiding vormt tusschen de beide genoemde vlakke minima. In Finland heeft de hooge druk stand ge houden. Het blijft hier en ook in de rand staten buitengewoon warm, vanmorgen wor den binnen de Poolcirkel weer tempera turen boven 25 graden aangetroffen. De ondiepe depressie, die gisteren bij Denemarken lag, verplaatste zich Noord- westwaarts naar de Noorsche kust en vulde daarbij op. Zij bracht daar nog plaatselijk veel regen (Lista had 30 m.M.) Ook in IJsland zijn de barometers gedu rende de laatste dagen aanzienlijk gestegen. Hier heeft zich een afzonderlijke kem van hoogen druk ontwikkeld, die nog in be teekenis toeneemt. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 21.55 tot 4.07 uur licht op. slag van gisteren). De uitslagen der record- ritten waren: A-klasse: 1. J. Schipper; 2. W. Visser; 3. J. Alles. B-klasse: 1. J. Ravestein; 2. C. Kusch; 3. J. Mulder; 4. R. Hiemstra. C-klasse: 1. P. Wanten; 2. A. Beenards; 3. H. Peereboom; 4. P. Egbergen; 5. J. Hen- nink; 6. A. Lute. Junioren: 1. P. Ooievaar; 2. Jan Hennink; 3. C .Stroomberg; 4. J. Wanten; 5. P. Blok ker; 6. Smit; 7. Constant. Zwemmen DE POLO-COMPETITIE. De uitslag van den, voor de derde klasse gespeelden wedstrijd Neptunus IF.M. I is 50 voor Neptunus, waardoor de Zaandam mers de leiding hebben genomen vóór D.A.W. en de Ham. Woensdagavond, 8.15 uur, zal voor de re serve derde klasse worden gespeeld de wedstrijd D.A.W. IIde Ham II, waarmee D.A.W. II reeds de eerste helft van de com petitie afsluit. Automobilisme. EMILIO VILLORESI VERONGELUKT. De jonge en veelbelovende Italiaansche coureur Emilio Villoresi is gister bij het proefrijden van een nieuwe Alfa Romeo verongelukt. Villoresi had reeds eenige ronden in hoog tempo op de Monzabaan afgelegd, toen hij uit een scherpe bocht vloog en te gen een boom reed. Op weg naar het zie kenhuis is hij aan de bekomen verwon dingen overleden. Villoresi behoorde tot de beste Italiaan sche coureurs, en behaalde vele nationale en internationale successen. Bij de groote prijs van Tripolis 1939 o.a. bezette hij de derde plaats. Motoren. DE GROOTE PRIJS VAN NEDERLAND. Reeds 50 inschrijvingen voor Assen. Voor de Nederlandsche T. T.-races, die Zaterdag 1 Juli op het circuit van Drente worden georganiseerd, kwamen reeds meer dan 50 inschrijvingen binnen. Bijzonder belangrijk is de deelneming van Tet. Mellors, de winnaar van de Light- weight T. T., welke j.1. Woensdag op het eiland Man werd verreden. Mellors zal te Assen een 350 c.c. Velocette berijden. Ook de Finsche kampioenen Lampinen en Sir- kia, beiden op een 500 c.c. Norton zullen van de partij zijn, evenals de vermaarde Italiaansche Guzzi rijder Lorenzetti. De N. S. U.-fabriek zal in plaats van met twee, met drie 350 c.c. Compressormachines starten, waarvan de berijders nog nader bekend zullen worden gemaakt. De uitstekende Engelsche Velocetterij- ders Thomas en Anderson zullen ook dit maal niet ontbreken, terwijl de Zwitser Schmadecke een van die ontzettend snelle 500 c.c. Italiaansche Bianchimachines zal berijden, waarmede de bezetting van de halfliterklasse wel iets heel bijzonders is geworden. Gilera, Bianchi, B. M. W., Nor ton, F. N. en D. K. W., zeer waarschijnlijk nog aangevuld met de Velocette-Compres sormachine van Stanley Woods de on derhandelingen met den lachenden Ier be loven een gunstig verloop te hebben zullen een strijd te zien geven zoo als wij nog nimmer op de Drentsche heide be leefden. Ook Frankrijk is te Assen vertegenwoor digd. Cora en Canchy hebben telegrafisch doen weten, dat zij wenschen deel te ne men. Op welke machine de beide heeren aan den start denken te komen, werd nog niet medegedeeld. Van Nederlandsche zijde schreven reeds in de B .M. W.-rijders Schot en de Ridder, de D. K. W.-rijders Moejes en van Dinther, de Velocette-rijder van Gent en de Excel sior-rijder Simons. Natuurlijk zal Fijma op Ariël evenmin ontbreken. Buiten Stanley Woods wordt o.m. nog onderhandeld met de Engelsche Norton- rijders Daniell en Frith en het is meer dan waarschijnlijk, dat ook dit geduchte twee tal aanwezig zal zijn. Tenslotte kunnen we nog mededeelen, dat Piet van Wijngaarden in allerijl naar Engeland is vertrokken, om een speciale fabrieksmachine te bemachtigen, waarna ook deze inschrijving nog volgt. INTREDE VAN DEN HEER KORNDöRFFER TE ZUIDSCHARWOUDE. Zondag heeft de heer Korndörffer, godsdienstleeraar, zijn intrede gedaan in de Ned. herv. gemeente te Zuidschar- woude. Voor dit eerste optrden van den nieuwen herder bestond groote belang stelling. Het kerkgebouw was goed gevuld. Er prijkten verscheidene juikers bloemen, waardoor een feestelijk aanzien werd ver kregen. Als tekst voor zijn eerste predikatie in de gemeente Zuidscharwoude had de heer Kordndörffer gekozen Rom. I vs. 16: „Want ik schaam mij het evangelie van Christus niet, want het is een kracht Gods tot behoudenis van ieder die gelooft." Na het zingen van gez. 16 1, 8 en 10 nam ds. Rasch, de consulent, het woord om den heer Korndörffer namens den ring van predikanten hartelijk te feliciteeren met zijn benoeming. Wij zijn blij, aldus spr., dat u deze heeft aangenomen, want gij zijt de man, die het slechte gemeente leven, dat mag gerust gezegd worden, weer eenigszins kan opwerken. Voor een consulent is het niet gemakkelijk alles te doen in den korten tijd, welke hij beschik baar heeft voor zijn consulentschap. De gemeente is er niet in geslaagd, een predi kant te krijgen, maar daarom ben ik extra blij, dat u hebt willen komen omdat gij een werkzaam man zijt: de juiste man op de juiste plaats, die het evangelie tot de menschen kan brengen. Vooral ook door dat het gebracht wordt door iemand, die de nooden van de gemeenten Zuidschar woude en Koedijk goed kent. Spr. wensch- te den heer Korndörffer nogmaals harte lijk geluk en feliciteerde ook de gemeente met de komst van dezenl eeraar. Spr. hoop te, dat de gemeente dezen leeraar lang mag behouden en dat de gemeen „e den heer Korndörffer niet in den steek zal laten. Op spr.'s verzoek zong de gemeente den heer Korndörffer ps. 134 3 toe. De heer Korndörffer dankte voor dezen zang en de tot hem gesproken woorden. Spr. hoopte, dat men beseffen wil, waar het om gaat in Noordholland. Ons aller geestelijk belang is het, dat het protestan tisme behouden blijft. Spr. dankte den kerkeraad voor de ondervonden steun en medewerking, ook voor de inrichting van de pastorie. Kerkvoogden en notabelen werden ook in dezen dank betrokken. Her innerende aan bezoeken, welke hem in Wieringerwaard zijn gebracht zeide spr., dat wij allen op elkaar aangewezen zijn. Deze band moet zoo sterk mogelijk groeien, opdat wij een gemeente bouwen, die een groot stuk geestelijk leven in Noordholland beteekent. De jeugdbewe ging zegde spr. zijn medewerking toe. Spr. dankte voor de groote belangstelling, ook uit Wieringerwaard en zelfs uit Groningen en uit de Wieringermeer. Hij hoopte, dat de gemeenteleden de pastorie, die altijd voor hen open zal staan, veel zullen bezoeken, zooals spr. hen ook veel hoopte te bezoe ken. Laten wij op onzen post zijn. Nadat ds. Rasch mevr. Korndörffer nog eenige hartelijke woorden had toegespro ken, werd de dienst gesloten met het zin gen van gezang 96. EEN NIEUWE KLOP OP DE DEUR. Wie is het, die zoo klopt? Het is „Vacantie-Buiten", de Vereeniging, die lichamelijk zwakke kinderen uitzendt naar buiten. Doch waartoe dan dat geklop? Wij kloppen bij u aan, omdat wij deze- kinderen alleen uitzenden naar christelijke families, die uit liefde, om Christus wil, zulk een kind gedurende ten minste vier, vijf weken in hun huis willen ontvangen. Het zijn kinderen, jongens zoowel als meisjes, die behalve aan stevige voeding veel behoefte hebben aan frissche buiten lucht. Zoo heeft niet alleen de huisdokter doch ook onze keurende geneesheer ver klaard. Hun ouders hebben zich tot ons gewend met de vraag: Heeft u niet een plaatsje voor ons kind? Op onze eerste noodiging in Mei hebben reeds verscheidene families de deur van hun hart en huis geopend. Doch blijkbaar heb ben vele anderen tot nu toe geen gelegen heid hiertoe gehad. Vandaar onze nieuwe klop op de deur van uw hart. Er wachten nu nog meer dan honderd ouders op een antwoord. Welk een vreugde in zulk een gezin, als wij melden kunnen: „Ja, uw kind mag komen bij die en die fa milie. En al heel spoedig. Nog in deze maand". Mogen wij u naam opgeven? Wil dan even bericht zenden aan het adres van onzen se cretaris, den heer G. Muys, v. d. Hoochlaan 15, Amstelveen, die ook gaarne alle ge- wenschte inlichtingen geeft. Het Bestuur van „Vacantie Buiten". DE ZOMERZEGELS EN DE ANTI VIVISECTIE. Geachte Redacteur, U zult my ten zeerste verplichten indien u mij vergunt om middels uw kolommen het comité voor den verkoop der zomer- zegels, dat dezer dagen in uw blad het denk beeld opperde: „Eigenlijk behoorde toch ieder Nederlander van Mei tot Juli zijn correspondentie met zomerzegels te frankee- i-en", te wijzen op een groep volksgenooten, die, bij den tegenwoordigen stand van za ken, om redenen van moreelen en practi- schen aard, nimmer een penning voor deze zegels zullen uitgeven: de anti-vivisectionis- ten, die, alhoewel uiteraard, daar zij zich voor het gebeuren in de maatschappij mede verantwoordelijk weten, gaarne naar ver mogen bijdragen in allen te lenigen nood, hun geld niet kunnen geven, wanneer een gedeelte daarvan ten goede komt aan een wijze van ziektebestrijding, welke met hun opvattingen van de menschelijkheid niet strookt. Wij, leeken-vivisectiebestrijders, zijn geen overgevoelige onberedeneerde idealisten, die zonder werkelijkheidsgrond actie voe ren tegen een noodwendige zaak, doch ons handelen wortelt in een exacte wetenschap. Wy worden voorgelicht door uiterst bekwa me geschoolde medici, die hun geneesme thoden gronden op den mystieken samen hang van lichaam en geest, waardoor de dierproef voor hen nihil is, en die een uitge breid studiemateriaal te onzer beschikking hebben gesteld. Uit dezen hoofde kennen wij proefondervindelijk een op moreelen en rationeelen bodem gevestigde voedings- en leefwijze als de eenig ware genezing en de dito prophylaxe van alle mogelijke gezond heidsstoornissen, tuberculose en kanker in cluis. Wij weten het een van een tekort aan inzicht sprekende gedachte om de schep pende kunst te willen laven uit dezelfde bron als de leven vernietigende vivisectie, door welke nog nimmer iets onbestredens is gewrocht. De meeste kunstenaars zijn tegen de we tenschappelijke dierenmarteling, getuige 't feit, dat kunstenaars van naam zich openlijk daartegen hebben uitgesproken, dat velen hunner lid zijn van vivisectie-bestrydings- bonden en dat een vijftal jaren geleden een aantal schilders verscheidene kunstproduc ten hebben bijeengebracht als prijzen voor een speciale verloting ten bate van de Anti vivisectie-stichting. Ook was het een kunste nares, de helaas jong verscheiden dichteres Marie Jungius, die hier te lande den eersten stoot aan den vivisectiestrijd heeft durven geven. De kunstenaar Frederik van Eeden drukte zich niet heelemaal juist uit toen hij schreef: „Met het bloed van één dier is te duur ge kocht een paradijs van kennis". Want men koopt met het vergieten van dierenbloed geen absolute kennis, maar men haalt er wel de menschelijkheid mee door het slijk en toont het stoffelijk verstand, dat zich uit sluitend op het met de zinnen waarneem bare richt, en dat als zoodanig met het ware, het geestelijk onderscheiden niets ge meen heeft, als een dwaal-licht. Het zal aan de kunst en den arbeid voor onvolwaardigen zeker ten goede komen, in dien er met de opvattingen van ons, huma- nitariërs, in den vervolge rekening gehou den wordt, door de zomerzegels in twee series, elk met een eigen opbrengst, te split sen, waardoor wij gewaarborgd zijn, dat ons geld niet ten bate komt van een zaak die wij verfoeien. Bij voorbaat beleefd dankend voor de op name, Hoogachtend, J. FR. GEHRELS. Bergen, 18 Juni 1939. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 19 Juni 1939. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 46 per 100 kg; Aardbeien 46 81 per 100 slof; Andijvie f 0.802.60, Bloemkool le s. 1017 2e s. 69, Kropsla 0.501 en Komkommers 3 6 en Perziken 8 per 100 stuks; Asperges f 1230, Peterselie 0.501, Rabarber 46, Selderie 0.50f 1 en Wortelen 3.506.50 per 100 bos; Doperwten 4.50 7.50. Druiven 2832, Peulen 8.50 11.50, Snijboonen 16—18, Dubbele spercieboonen 21, Tuinboonen 45 en Tomaten 1112 per 100 pond; Postelein per bakje 1528 cent; Spinazie per bak (16 pond) 1285 cent. AMSTERDAM, 20 Juni 1939. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 200.000 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Juni 1939. (Langendijker Groentenveiling). 17000 kg Tomaten: A 23.40—24.90, B 22.90, C 23.10—24.30 en CC 16; 900 bos Rabar ber 3.20—3.80; 2300 bos Peen 2.40— 4.50; 118000 kg Aardappelen: Schotsche muizen 56.10, Drielingen 3.104.70 en Kriel 12.10. NOORDSCHARWOUDE, 20 Juni 1939 (Noordermarktbond). 23300 kg Aardappe len: Schotsche muizen 5.105.80, Drie ling muizen 3.504.40 en Kriel 1.20 1.60. PURMEREND, 19 Juni 1939. „Afslagver Beemster, Purmerend en Omstr." Aardap pelen: Schotsche muizen 5.50 en Kleine Schotsche muizen 4, Dubbele slaboonen m. dr. 4046, Snijboonen: Stok 43 en Stam (breede) 3039, Tuinboonen 6, Peulen /1427, Doperwten 9 15, Gew. Blauwschokkers 1011, BI. Blauwschokkers 1215 en Kruisbessen 10.80, Tomaten A 20—23 en C 18— 21, Spinazie 4—12, Postelein 6—9 en Prei 24.50 per 100 kg; Aardbeien 2850 cent per doosje; Komkommers 3 f 6.50 en Bloemkool f 216 per 100 stuks, Sla 0.500.S0 en Andijvie f 1.073.20 per 100 krop; Rabarber 48 en Wortelen 4.509 per 100 bos. SCHAGEN, 19 Juni 1939. Juni-paarden- markt. Aangevoerd 100 stuks. Prijzen: 1% jarige paarden 100—165; 2%-jarige paarden 150f 210; Rijtuigpaarden f 250 350; Werkpaarden 100—f 210; Hitten f 100—275. TEXEL. 19 Juni 1039. (Veemarkt). Koeien 150—235; 7 Graskalveren 25— 75; 10 Nuchtere kalveren 714; 56 Schapen 10—f 15; 2771 Lammeren 3.50 6; 18 Biggen 812. TEXEL, 19 Juni 1939. (Eierenveiling). Aangevoerd 71300 stuks eieren, prijzen: 58— 62 kg (per 100) 3.153.35, 62—64 3.30 3.45, 66—70 3.50—3.75 en 50—56 2.90—3.15. Advertenties voor het nummer van denzelfden dag bestemd, worden tot UITERLIJK HALF ELF UUR 's morgens aangenomen, uitgezon derd des Zaterdags. Wegens het vroeger verschijnen des Zaterdags is het wenschelyk dat de advertentiën, voor dit nummer bestemd, xoo mogelijk des VRIJDAGS, en wel uiterlijk ZATERDAGS MORGENS HALF NEGEN, ln ons bezit zijn. Voor advertenties gelieve men zich uitsluitend te wenden tot 4e Administratie, Tel. 3320. De Heer en Mevrouw SPAAN—BEST geven vol vreugde kennis van de geboorte van hun dochter CATO HENRIETTE MARIA. Groningen, 17 Juni 1939. J. A. Feithstraat 18. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, de heer in den ouderdom van 70 jaar. Alkmaar. A. C. ZAAL—SCHOLTEN. Appelscha, N. H. LOJENGA—ZAAL. W. J. LOJENGA. 's-Gravenhage, C. D. ZAAL. A. E. ZAAL—VOORHAM. Bergen, H. J. ZAAL. C. ZAAL—MUL. Eindhoven, D. A. J. ZAAL. P. ZAAL—SIEGERS. Appelscha, ADRI en JEANNE. Alkmaar, 19 Juni 1939. Kennemerstraatweg A 73. De crematie zal plaats hebben te Westerveld op Woensdag 21 Juni na aan komst van trein 15.14 Heden overleed zacht en kalm, na een langdurige ongesteldheid, mijn geliefde Echtgenoot in den ouderdom van 76 jaar. Zijn bedroefde Echtgenoote Wed. T. DE JONGH— SMIT. Koedijk, 19 Juni 1939. Met deze betuig ik mijn dank aan Dr. Korteweg en Dr. Cohen, de zusters van het Centraal Ziekenhuis, Afd. intern, voor de liefderijke be handeling en Ds. Rijkx voor de troostvolle woorden tot ons ge sproken en aan allen die blijken van belangstelling hebben betoond na het overlijden van mijn geliefden Man en Vader, den Heer Wed. H. DE GRAAF—OTTER. Hensbroek, Juni 1939. Andere huisartsen nemen waar. Gevraagd wegens familie-omstan digheden der tegenwoordige een L. HOOIJ. Breestraat 79, Slagerij, BEVERWIJK. gevraagd, voor halve dagen, Koorstraat 9. Direct gevraagd: in de huishouding, voor noodhulp. Adres te bevr.bureau van dit blad. gevraagd, leeftijd 14 a 15 jaar. Ter opleiding in de zaak bij A HILDERING, Zaadinarkt 66-68. Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3