WEK UW LEVER GALOP 8 ^Buitenland qmeSi VA* HnrljQS VAN MIJNHARDT (jemeeHtecaden. Bands m JuiH&ouut JladiopcOQCCUiUtUk i t TWEEDE BLAD GEMENGD NIEUWS. - Brand bij de Imperial Airways. Vliegboot uitgebrand. Nieuws in 't kort. Represailles en contra represailles. Amerika bezorgd, aldus Huil. de groote KOEDIJK De Alkmaarsche Courant 3 en u znlt 's morgens uit bed springen gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze ever-gal onvoldoende is, verteen uw loedMl nTSt" het bederft, voelt u opgeblazen, u raakt veratn^ "w lichaam is vergiftigd, u voelt u beroeTd eri ellendig, u ziet alles zwart. oeroera en De meeste laxeermiddelen zijn slechts len. O moet CARTER S LEVER-PillETJES^II^ om deze liter lever-gal vrij te doen vlo^|„ zult u een geheel ander mensch voelen. Onschlde- l$g?£r&Tbt- onoTertro£fen om LeTer"P"letiM b» «^heker, en DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN EN GEDOOD. Gisteren bevond zich de landbouwerszoon j. v. d. Kammen te Loosbroek in Brabant op het veld, waar hij met een maaimachine op het land aan het werk was. Omstreeks half twaalf barstte plotseling een hevig on weer los, dat slechts eenige minuten aan hield. De 29-jarig v. d. Kammen werd door den bliksem getroffen, evenals de lan- bouwersknecht die naast hem stond. Een ijlings gealarmeerden geneesheer kon bij v. d. K. slechts den dood constateeren, doch hij slaagde er in bij den knecht de le vensgeesten weer op te wekken; laatstge noemde bleek geen letsel te hebben gekre gen. Het slachtoffer was de eenige zoon en de kostwinner van zijn ouders. DOODELIJK ONGELUK OP CACAO FABRIEK TE NIJKERK. Gisteravond laat is op de Zaanlandsche cacaofabriek te Nijkerk een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een arbeider het leven heeft verloren. De 20-jarige B. Priem uit Putten, die aan een meng-inachine werkzaam was, raakte met zijn arm onder een wals, waardoor dit lichaamsdeel geheel werd verpletterd. Door de kracht van de machine sloeg hij met het hoofd tegen een der zijkanten, waardoor hij deerlijk werd verminkt. De on middellijk ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Oud-hoogleearen contra dr. Jan Ro mein. - Een aantal oud-hoogleeraren van de gemeentelijke universiteit van Amsterdam heeft zich gewend tot den minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen, met een adres van den volgenden inhoud: „Ondergeteekenden, allen oud-hoog leeraren aan de universiteit van Amsterdam, onthutst over het feit, dat, bij de benoe ming van een hoogleeraar in vaderlandsche geschiedenis door den gemeenteraad van Amsterdam, niet wetenschappelijke en paedagogische, maar politieke overwegin gen den doorslag hebben gegeven: van oordeel, dat het onderwijs in vader landsche geschiedenis alleen veilig is bij ge leerden, wier liefde voor het vaderland on verdacht is, richten tot u het dringend ver zoek, te willen bevorderen, dat aan deze benoeming de koninklijk goedkeuring niet worde verleend." Het adres is onderteekend door een elf tal oud-hoogleeraren. Potplantenkweekers hebben een goed jaar. - Hoewel men aanvankelijk gevreesd had, dat na den feilen winter en de daarop volgende droogte de potplantencultuur in de Over-Betuwe, voornamelijk in Lent, een mislukking zou worden, bleken de feiten van den laatsten tijd hiermede gelukkig ge heel in tegenspraak. De potplanten-campagne in Lent en om geving nadert haar einde en tot heden zijn in de afgeloopen drie maanden ruim ander half millioen planten uit Lent en omgeving naar het binnenland en deels naar het bui tenland geëxporteerd. De prijzen waren van dien aard, dat zü alle verwachtingen overtroffen. Nog zelden hebben de kweekers zoo een goed jaar ge had. Ongeluk met doodelijken afloop. - Za terdagmiddag is de 54-jarige losse werk man D. Holler, uit de Hillelaan te Rotter dam, aan boord van het s.s. Dinteldijk, dat in de Rijnhaven lag, bekneld geraakt tus- schen een bak en een bolder. Hij werd toen met een gecompliceerde breuk van het lin kerdijbeen en ernstige inwendige kneuzin gen in het havenziekenhuis opgenomen, waar hij Zondag is overleden. Gisteravond is brand uitgebroken in de vlieghaven van de Imperial Airways te Hythe (Hampshire), waar juist de vlieg boot Connemara lag. De vlammen bereik ten de vliegboot, voordat men er in ge slaagd was het vuur te blusschen, met het gevolg, dat ook de vliegboot in brand vloog en geheel vernield werd. Aan boord van de Connemara bevonden zich zes personen, n.L drie technici der Im perial Airways en drie deskundigen voor de brandstofvoorziening. Een der laatstge noemde drie mannen wordt vermist. De overige vijf bleven ongedeerd. Groote brand te Saint Pierre. - De za kenwijk van Saint Pierre, de hoofdstad van de eilandjes Saint Pierre en Miquelon, ten Zuiden van New Foundland, is ge eis r door een feilen brand, welke nog we aangewakkerd door den krachtigen v, in Enkele regeeringsgebouwen, een bank, ver- scheide winkels en een twaalf woonhuizen werden een prooi der vlammen. Tot nu toe is nog geen meldmg gemaakt van dooden of gewonden. De brand is dom onbekende oorzaak in een bioscoop ontsta Acht personen verdronken. - Acht per sonen in Martinez (Californië) die in een auto van een picnic terugkeerden, zijn ver dronken, doordat de auto in de San Joaquin is gereden. De persafdeeling van den Dantziger Senaat deelt mede: Naar aanleiding van het geval van ver nieling bij den molenaar Klemp in Darschau heeft de Poolsche diplomatieke vertegen woordiger te Dantzig door een van zijn le gatieraden laten verklaren, dat iedere of- ficieele handeling, welke door de Dantzig- sche autoriteiten genomen wordt met be trekking tot Poolsch eigendom of Poolsche personen, dubbel en driedubbel door Poolsche maatregelen tegen Dantzig zal worden vergolden. De behandeling van den molenaar Klemp moet daarvan het eerste voorbeeld zijn geweest. De regeering van Dantzig heeft daarop de diplomatieke vertegenwoordiging van Polen in een nota meegedeeld, dat ook zij besloten is in de toekomst met gelijke munt te be talen. Het slopen van het pand van den Dantziger Klemp zou tot overeenkomstige maatregelen tegen het vele Poolsche wo- ningbezit op het gebied van de Vrije Stad kunnen leiden. Dantziger in den Corridor gearresteerd. Volgens de persafdeeling van den Dant- zigschen Senaat is op 16 dezer de Dantziger Brenk, uit Kohling, op doorreis in den Cor ridor te Darschau om onbekende redenen gearresteerd. Tegelijk werd een Dantzig- sche vrouw aangehouden, die echter na een langdurig verhoor weer op vrije voeten werd gesteld. Duitsche grondbezitters uit Polen gezet. De Poolsche autoriteiten in het grens district van de zeeprovincie hebben een aantal Duitsche groote grondbezitters we gens subversieve handelingen uit de grens streek verbannen. Eenige dagen tevoren was reeds een dergelijke maatregel ge nomen. Huil heeft gisteren formeel uiting gegeven aan de bezorgdheid van de Vereenigde Staten over de „breedere aspecten" van den gang van zaken te Tientsin, in verband waarmede de Amerikaansche regeering „met speciale belangstelling iedere gemelde ontwik keling in China" gadesloeg. De minister onthulde, dat de Amerikaansche bemid delingspogingen zich alleen beperkt hadden tot het geschil over de vier Chineezen, welker uitlevering de Ja panners eischten. De desbetreffende vcorstellen waren gedaan nog voordat de blokkade werd ingesteld. Huil zeide voorts nog, dat te Washington geen plannen werden gevormd tot het eva- cueeren van de Amerikaansche vrouwen en kinderen uit Tientsin. De Amerikaansche zaakgelastigde te Tokio Dooman, heeft in het onderhoud, dat hij met den cnef van de afdeeling Ameri kaansche zaken van het Japansche ministe rie van buitenlandsche zaken, Josjizawa, heeft gehad, officieel de jongste verklaring van Cordell Huil, den Amerikaanschen mi nister van buitenlandsche zaken, ter kennis gebracht van de Japansche regeering, waar bij Huil heeft gezegd dat de consul-generaal van de Vereenigde Staten te Tientsin zijn goede diensten heeft aangeboden, voor het geval Groot-Brittannië en Japan hiervan ge bruik willen maken. Onmiddellijk na het onderhoud met Josji zawa werd Dooman ontvangen door Arita. Dit heeft aanleiding gegeven tot geruchten over een eventueele bemiddeling van de Vereenigde Staten, niettegenstaande de of- ficieele houding van de Japansche regeering, die elke bemiddeling van een derde mo gendheid uitsluit. De beteekenis van Hulls verklaring wordt te Washington duidelijk geacht, aldus de correspondent van de Times aldaar. Als het conflict te Tientsin als een „plaatselijke" kwestie wordt beschouwd, zouden de Ver eenigde Staten er slechts in zoover bij ge- interesseerd zijn, dat de plaatselijke consu laire vertegenwoordiger zijn „goede dien sten" zou mogen aanbieden bij het zoeken van een oplossing. Maar als het conflict deel uitmaakt van een grootere actie en Huil gaf eenigszins te verstaan, dat dit het geval is dan nebben de Vereenigde Staten be lang bij de kwestie, onafscheidelijk van het belang van andere landen en dan zullen zij Overstroomingen in Zuid-Bahemen. - Zuid-Bohemen wordt op het oogenblik door overstroomingen geteisterd. De rivieren zijn tot 2 meter boven het normale peil ge stegen, te Vsencry zijn zeventien buitenhui zen door het water weggevaagd en gehee'e dorpen van de buitenwereld afgesloten. Tot dusver is een persoon verdronken, terwijl voorts nog een persoon is gedood. Graf van een oud Egyptisch opper priester ontdekt. - Te Tumal El Gabal (West Hermopolis) is bij opgravingen onder lei ding van de Fuad Awal universiteit het graf van een prins en opperpriester van Hermo polis ontdekt. De sarcophaag stond in een ondergrondsch vertrek, dat deel uitmaakt van een reeks gangen en vertrekken, bekend onder den naam van de „groote balustrade". De sarcophaag bevatte een houten kist in den vorm van een menschelijk lichaam, waarin de mummie lag. Zoowel de houten kist als de mummie hebben veel door vocht geleden. De grafkamer bevatte verder verschei dene voorwerpen, o.a. vier albasten vazen, fraai bewerkt, ongeveer vierhonderd blauw porceleinen beeldjes en een aantal blauw porceleinen vazen. De mummie droeg een masker van ver guld zilver en op de borst een band van verguld leer. Aan beide zijden van het lichaam lagen twee verguld bronzen platen, waarop in relief de vier zonen van Horus waren aangebracht. de zaak op soortgelijke wijze als die andere landen moeten aanpakken. In zijn antwoord op vragen, welke werden gesteld na de voorlezing van zijn ver klaring, gewaagde de minister herhaaldelijk van het gebruik van de „goede diensten' van Amerika bij de behandeling van „plaat selijke" aangelegenheden en hij zei, dat de Amerikaansche ambassadeur te Tokio er aan was herinnerd, dat deze politiek werd ge handhaafd. Hij wees er in dit verband op, dat het laatste bezoek van den Amerikaan schen zaakgelastigde te Tokio aan het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken, waarvan de pers melding had ge maakt, wellicht de toepassing van die poli tiek was, alhoewel hij niet over directe in lichtingen ten aanzien hiervan beschikte. Verder werd den minister de vraag ge steld of de voedselschaarschte te Tientsin de Amerikaansche onderdanen aldaar ern stig had getroffen en of de Amerikaansche regeering het zenden van levensmiddelen zou overwegen. Cordel Huil antwoordde hierop, dat de regeering de rapporten van haar vertegen woordigers zou afwachten .Ten aanzien van een eventueele evacuatie van vrouwen en kinderen beschikte de minister niet over in lichtingen. Tenslotte werd de vraag gesteld of admi raai YarnelL de commandant van het Ame rikaansche Aziatische eskader, die gisteren te Tientsin is aangekomen, instructies had gekregen om eenigen bijzonderen stap te doen. „Voor zoover ik weet, niet", ant woordde Huil, die daaraan toevoegde, dat tot dusver geen enkel Amerikaahsch oor logsschip opdracht had gekregen zich naar Tientsin te begeven. Is te danken aan een combinatie van geneesmiddelen die eikaars werking wederkeerlg bevorderen Gisteravond kwam de raad dezer ge meente in voltallige zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Nina ber. De vergadering duurde slechts kort, maar onbelangrijk was zij geenszins. Na goedkeuring van de notulen deed de voorzitter de volgende mededeelin- gen: a. er was bericht ontvangen van het centraal bureau voor verificatie en finan- cieele adviezen der vereeniging voor Nederlandsche gemeenten betreffende kasopname by den gemeente-ontvanger op 8 Mei jl. en ten aanzien van den wo ningbouw op 17 April; de boeken en kas werden in orde bevonden; b. bericht van den minister van sociale zaken, dat subsidie uit het werkloosheids- subsidiefohds zal worden verleend voor de werkverschaffingsobjecten uitbreiding algemeene begraafplaats en baggerwerk, tot en met 30 December a.s.; c. door het centraal stembureau zijn benoemd verklaard tot leden van den ge meenteraad mevr. T. Otto-Bierman en de heeren Jb. Boon, F. de Goede, A. Groen, P. Hart, Jac. Kramer en A. Schuur. Alles voor kennisgeving aangenomen. Gemeente-ontvanger benoemd. In verband met de bepaling, waarbij Koedijk is aangewezen als een gemeente, waar het ambt van gemeente-ontvanger moet worden vervuld door der secretaris, werd de heer A. Sloof met algemeene stemmen aangewezen voor de vervulling van de vacature van bewaker der gemeen telijke schatkist. Op de desbetreffende vraag van den voorzitter verklaarde hij deze benoeming gaarne aan te nemen, waarna de beëediging plaats had. De voorzitter wenschte den heer Sloof geluk met de benoeming en hoopte, dat hij het ambt vele jaren zal mogen ver vullen. Benoeming onderwijzeres. Ter vervulling van de vacante betrek king van onderwijzeres aan de openbare school werd met algemeene stemmen be noemd mej. D. M. Landman te Alkmaar, tijdelijk te Hoorn. Mede op de voordracht stonden 2. mej. van Eerden te Haarlem en 3. mej. Reynders te Heemskerk. De voorzitter feliciteerde den raad en de gemeente met de nu gedane keus, die naar zijn meening de beste was. Wethouder Hart constateerde, dat deze raadsvergadering, al bevatte de agenda weinig punten, toch wel belangrijk is, nu zoowel de onderwijzeres als de ontvanger met algemeene stemhien benoemd is. Van beiden verwachtte hij, dat zij goede op volgers van hun voorgangers zullen wor den. Het geld wordt duurder. Goedgekeurd werd, dat het besluit van 19 Dec. '38, waarbij aangenomen werd een voorstel tot het aangaan van een kas- geldleening, wordt gewijzigd voorzoover het de bepaling der rente betreft. Voor 1 pet. zal gelezen worden „1 pet. boven het promesse-disconto der Nederl. Bank." Bij het volgende punt werd de burge meester aangewezen voor stemmingen voor het hoogheemraadschap. Als laatste punt der agenda kwam een voorstel van B. en W. om aan G. Delis op zijn verzoek geheel te vergoeden de kosten van vervoer van zijn kind per autobus naar school. Bij de rondvraag vroeg de secretaris het woord voor een dankbetuiging aan dei. raad voor zijn benoeming tot gemeente-ontvanger. Hij hoopte dat zijn werk in de toekomst evenzeer gewaardeerd zal worden als dat van zijn voorganger. (Instemming). Hierna volgde sluiting der openbare vergadering. EEN MOZAÏEKZIEKTE IN DE ZAADUIEN. De PJantenziektenkundige dienst te Wageningen schrijft ons: Door den Landbouwkundig Ingenieur bij de Nederlandsche Uien-Federatie, Ir. C. W. C. v. Beekom werden wij op merkzaam gemaakt op het voorkomen van een virus-ziekte in de zaaduien, die zich op de volgende wijze voordoet: De pijpen (bladeren) van de zaaduien staan niet overeind, maar hangen slap neer en zijn eenigszins grauwachtig geel van tint; zij zijn daarenboven een weinig gegolfd. Doordat de geelgestreepte, soms eenigs zins gekromde zaadstengels klein van stuk blijven, krijgt de geheele plant een dwerg achtig voorkomen. De ziekte wordt veroorzaakt door een onzichtbare smetstof (virus), die in het plantensap aanwezig is en die door ver schillende soorten bladluizen van zieke naar gezonde planten kan worden over gebracht. Hierdoor is het begrijpelijk, dat dergelijke virusziekten zich snel kunnen uitbreiden, hetgeen, zooals bekend is, ook het geval is met de zoogenaamde dege- neratie-ziekten van aardappels. Zieke zaaduien vormen derhalve een besmettingsbron voor het eenjarige uien- gewas, dat in de nabijheid van een perceel zieke zaaduien gelegen is. Eigenaardig is het, dat de ziekteverschijnselen bij een besmette éénjarige uienplant niet spoedig tot uiting komen. Gewoonlijk kan men in den herfst in het éénjarige gewas wel een aantal planten vinden met slappe, geelge streepte bladeren, maar het werkelijk aantal besmette planten zal pas blijken, wanneer de uien in het volgend voorjaar zyn uitgeplant voor zaadwinning. In Amerika is men daarom er toe ge komen, om monsters van verschillende uienperceelen, die voor eventueele zaad winning worden aangehouden, 's winters in kassen uit te planten met de bedoeling het percentage viruszieke planten vast te stellen. Alleen de meest gezonde partijen worden dan in het volgende voorjaar voor het winnen van zaad uitgezet. Aangezien de zaadopbrengst van derge lijke viruszieke planten veel kleiner is dan van gezonde planten, is het voor de zaadtelers van belang hun aanplant zoo veel mogelijk vrij te houden van deze ziekte. Wij raden den uienzaadtelers aan hun zaaduien op de aanwezigheid van virus zieke planten te onderzoeken en alle zieke planten te verwijderen en te verbranden, of diep te begraven. Men houde er in het vervolg rekening mede, dat uienperceelen, die dicht bij zaaduien staan, de meeste kans hebben om besmet te worden en dat de uien van dergelijke perceelen dus het minst geschikt zijn om gebruikt te wor den als zaaduien voor het volgende jaar. Men kieze dus bij voorkeur elk jaar de uienplanten, die voor zaadwinning aange houden zullen worden, uit perceelen, die ver verwijderd liggen van perceelen, waar dan de zaaddragende uienplanten groeien. Mochten in een perceel zaaduien blad luizen optreden, dan zal het ongetwijfeld zijn nut hebben deze luizen zoo spoedig mogelijk te bestrijden; dit kan geschieden met een nicotine-oplossing (1 deel nico tine op 1000 deelen water), waaraan liefst een uitvloeier is toegevoegd. Het ziekteverwekkend virus is niet aanwezig in het zaad. Nadere bijzonderheden omtrent voor komen en bestrijding van deze ziekte worden gaarne gegeven door Ir. C. W. C. van Beekom te Middelharnis en door den Plantenziektenkuidigen Dienst te Wage ningen. DE AARDAPPELREGELING. Ten aanzien van de vroege aardappelen zijn de volgende regels gesteld: De ophoud- en vergoedingspryzen voor de in de A-groep opgenomen aardappel - soorten zijn: voor groote en bonken mini mumprijs 5, vergoedingsprys idem. Voor afwijkende groote en bonken, mi nimumprijs 5, vergoedingsprys 4; drie lingen minimum- en vergoedingsprys 3; afwijkende drielingen minimumprijs 3, vergoedingsprys 2. Kriel minimumprijs 1, vergoedingsprys 0.40, alles uer 100 kg. De groote en de bonken, welke door draaien op de veilingen, vanwaar de uit voer naar Duitschland in verband met den Colorado-kever op een A-certificaat van den Plantenziektenkundigen dienst is toe gestaan, mogen niet worden overgeveild, ook niet voor export naar andere landen. Aan deze veilingen worden de groote en bonken, welke doordraaien, voorloopig voor rekening van de veiling opgeslagen. Aan alle andere veilingen mogen de groote en bonken, welke doordraaien, voor export naar andere landen dan Duitsch land worden overgeveild tegen een mini mumprijs van 3. Bij export van deze aardappelen zullen de exporteurs en de veilingen zich op de hoogte hebben te stellen in hoeverre voor dezen uitvoer in verband met den Colora do-kever een B-certificaat van den Plan tenziektenkundigen dienst vereischt is. De exporteurs van deze aardappelen be talen aan de veiling den ophoudprjjs van 5 en declareeren bij de N. G. F. C. het verschil tusschen den ophoudprijs en hun aankoopprijs. Nadat de export is aangetoond, wordt het prijsverschil door de Centrale aan de exporteurs terugbetaald. is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerderl TeL 3320. Woensdag 21 Juni. HILVERSUM, 301,5 M. (VARA- uitz.) 8.— Gr.pL (8.16 Ber.) 9.30 Onze keuken, causerie. 10.VPRO- morgenwijding. 10.20 Voor arb. in de Continubedr. (11.RVU: De natuur, lezing). 11.30 Esmeralda. 12.— Gr.pl. 12.15 Ber. 12.17 VARA- orkest. 1.Gr.pl. 1.151.45 Solis tenconcert. 2.Voor de vrouwen. 3.Voor de kinderen. 5.30 Orgel spel. 6.Jack de Vries' Internatio nals en soliste. 6.28 Ber. (6.30 RVU: Leven en dood vanuit godsdienstig standpunt belicht, lezing). 7.VA- RA-kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Vocaal concert. (7.30 VPRO: Mu- ziek. 7.35 Vacantie een levens kans, causerie. 7.50 Muziek. 7.55 8.Tot de Rijzende kerk, toespr, 8.05 Herh. SOS- en 8.07 ANP-ber., VARA-Varia. 8.17 VARA-Zomer- prijs vraag. (Het avondpro gr. wordt onderbroken voor verkiezingsuitsl.) 8.20 Gr.pl. 8.30 Rep. 9.— Gr.pl. 10.— ANP-ber. 10.10 VARA-orkest. 11.Esmeralda 11.3012.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (NCRV-uitz.) 8.— Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber., gr.pL (9.30 9.45 Gelukwenschen). 10.30 Mor gendienst. 11.Gr.pL 11.15 En semble van der Horst. 12.Ber, 12.15 Gr.pl. 12.45 Verv. concert en gr.pl. 1.45 Gr.pL 2.15 Pianovoordr. en gr.pl. 3.Christ. lectuur. 3.30 Gr.pL 3.45 Zang en piano. In de pauze gr.pl. 4.45 Gelukwenschen. 5.Voor de kinderen. 5.45 Gr.pL 6.10 Causerie: Filmt U nog niet? (II) 6.25 Gr.pL (6.30 Ber.) (6.30 Onder wijsfonds voor de Scheepvaart: Taalles en causerie over het Bin- nenaanvaringsregl.) 7.Ber. 7.15 De corporatieve gedachte, causerie. 7.30—7.55 Gr.pL 8.— ANP- en herh. SOS-ber. (Het avondprogr. wordt onderbroken voor verkiezingsuitsla gen). 8.15 Het NCRV-orkest. 10— ANP-ber., act. halfuur. 10.30 Verv. concert. 11.GrpL 11.5012. "Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.2511.50 Gr.pL 12.10 B. Howell's Band. 12.50 Uit Berlijn: E. Kaiser's orkest en solisten. 1.35 Piano-improvisaties. 1.502.20 Het Harp-Trio. 3.15 Rep. 3.35 Gr.pL 3.50 De Stop Dancing Players en solisten. 4.205.10 Ves per. 5.20 Het Hungaria-Zigeuner- orkest. 6.Gr.pL 6.20 Ber. 6.40 7.Interviews. 7.05 Eerste acte van de opera „Don Giovanni". 8.50 B^p-Harmonie-orkest. 9.20 Ber. 9.50 OrgelspeL 10.10 Tweede acte van de opera „Don Giovanni". 11.40 Joe Loss en zijn Band. 11.50 Gr.pl. 12.15—12.20 Ber. RADIO PARIS, 1648 M. 9.—9.20 Gr.pL 12.30 Zang. 1.25 Giardino- orkest. 2.Gr.pL 2.35 Zang. 2.50 Gr.pL 3.35 Pianovoordr. 4.05 Viool- voordracht. 5.05 Harpvoordracht. 5.25 Locatelli-orkest. 6.35 Viool voordracht. 6.50 Zang. 7.50 Cello voordracht. 8.50 Krettly-kwartet en solisten. 9.50 Populair progr. 10.20 12.20 Populair concert mmv. solis ten. KEULEN, 456 M. 6.50 L. Eysoldt's orkest. 8.50—9.50 3r.pL 12.20 Mili tair orkest. 1.35 Het Omroeporkest en solist. 2.30 Populair concert. 3.40 Gr.pL 3.50 Kinderzang. 4.20 Het Sted. orkest van Gelsenkirchen. 6.50 Pianovoordr. 7.35 Gr.pL 8.35 Het Omroeporkest. 9 50 Het Rhein- Mainische Landesorkest mmv. solis ten. 11.Zang en piano. 11.40 Het Omroepamusementsorkest en solis ten. 12.203.20 Het Omroeporkest en het Silezische Gouworkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 en 1.30 Het Om roeporkest. 1.502.20 Gr.pL 5.20 Zang. 5.50 en 6.50 Gr.pL 7.20 en 8.20 Het Omroeporkest. 9.20 en 10.20 Het Nat. orkest mmv. solist. 10.5011.20 Dansmuziek (gr.pL). 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 en 1.30 Het Omroep- dansorkest. 1.502.20, 5.20 en 5.55 Gr.pL 6.35 Pianovoordr. 7.05 Zang. 7.35 Gr.pL 8.20 Het Sarba-orkest en solisten. 8.50 Vioolvoordr. 9.05 Het Omroepsymph.-orkest mmv. solist, 10.3011.20 Het Omroepdansorkest, DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Von Königsberg nach Memel über die Kurische Nehrungj cause rie (opn.) 9.35 Zie Brussel 484 M. om 9.05. 10.20 Ber. 10.40 Kwintet concert. 11.Ber. 11.2012.20 Gr. platen. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. *.ijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.20 Radio PTT Nord 10.20—12.20, Brussel VL 12.20—14.20, Keulen 14.20—15.20, Lond. Reg. 15.2016.20, Keulen 16.2017.20, Brussel Fr. 17.20 18.20, Lond. Reg. 18.20—19.20, Brus sel VL 19.20—19.35, Keulen 19.35— 20.30, Brussel Fr. 20.3022.20, Pa rijs Radio 22.2024.—. Lijn 4: Brussel VL 8—9.20, Parijs R. 9.20—9.30, Radio PTT Nord 9.30 —9.50, Normandië 9.5010.35, Lond. Reg. 10.3512.10, Droitwich 12.10 14.20, Lond. Reg. 14.20—14.40, Radio PTT Nord 14.40—15.35, Droitwich 15.3518.35, Brussel Fr. 18.35 18.50, VL 18.5019.05, Droitwich 19.05—24—. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7