AMSTERDAMSCHE BEURS K. L. M. 750 maal naar Indië. wieringerwaard schagerbrug grootebroek warm en huizen stompetoren ursem bergen 20000 passagiers vervoerd. BlROEK op langendijk TWEEDE BLAD £ucfiivaad Dinsdagochtend 20 Juni heeft de In- dië-lijn der K.L.M. een jubileum ge vierd. In alleen eenvoud zonder feeste lijk vertoon is Viruly van Schiphol ver trokken om de 750ste vlucht naar Indië uit te voeren. De regelmaat, waarmede driemaal per week de Indië-vliegtuigen hun verren tocht aanvangen, doet bijna vergeten hoe kort geleden het is, dat het luchtverkeer tus schen Nederland en Indië werd opgebouwd. De geschiedenis van de Indië-lijn strekt zich uit over nauwelijks 15 jaren. In 1924 was de eerste vlucht met Van der Hoop en Van Weerden Poelman, 2 y, jaar later de tweede vlucht met Geysendorffer en Scholte en den heer van Lear Black als passagier, en dan volgden de vluchten el kaar steeds sneller op. Koppen met de „Postduif', de vier vluchten in 1928 om de toestellen der K.N.I.L.M. over te brengen en de aanvang van den geregelden dienst. In 1930 vloog reeds eenmaal per 14 dagen een Fokker F 7 naar Indië en terug. Met een gemiddelde snelheid van 100 km/uur werd de reis in 12 dagen afgelegd. Pas in 1931 werd zeer geleidelijk overgegaan tot het medenemen van een radio. De goedgevulde pantry van tegenwoordig, waaruit de steward een uitgebreide lunch en tal van koele dranken weet te serveeren, was in eersten aanleg reeds aanwezig, d.w.z. wan neer het meeliep, was er koude kip of een tros bananen aan boord. Snelle ontwikkeling. In October 1931 werd de weekdienst in gevoerd: de Fokker F 12 met een kruissnel heid van 185 km/uur kwam in dienst en werd in den daarop volgenden zomer ver vangen door de Fokker F 18, die plaats bood aan 4 passagiers bij een kruissnelheid van 205 km/uur. Gedurende drie jaren werd de Indië-lijr. op deze wijze door de K.L.M. geëxploiteerd totdat in 1935 het nieuwe materiaal, de Douglas DC-2, op deze route zijn intrede deed. Tegelijkertijd werd een tweemaal wekelijksche dienst ingevoerd. De driemaal wekelijksche dienst, zooals deze tegenwoor dig bestaat, werd tenslotte in October 1937 ingesteld; tegelijk werden de DC-2 vliegtui gen vervangen door de grootere Douglas DC-3 machines. De reistijd is nu 5y dag; de gemiddelde snelheid is 260 km/uur, terwijl er plaats is voor 11 passagiers. De aanvang van de 500ste vlucht werd in den ochtend van 13 November 1937 op Schiphol feestelijk gevierd. De posterijen voorzagen daarenboven de brieven van een bijzonderen stempel. Wanneer de frequentie op deze lijn niet gewijzigd wordt, dan wordt in begin 1941 de duizendste vlucht gevierd. Een der belangrijkste dagen in de geschie denis van de verbinding met Nederlandsch- Indië was 5 Juni 1937; toen werd n.1. het luchtrecht voor brieven afgeschaft en kwam het groote voordeel van een snelle verbin ding tusschen het moederland en de kolo niën eerst goed tot zijn recht. Sinds de eerste vlucht werd door de K.L.M. langs de Indië-route ruim 21 y, mil- lioen km. gevlogen, dat is 450 maal den aardomtrek. Het passagiervervoer nam vooral in de laatste jaren buitengewoon snel toe. Bijna 20.000 passagiers maakten van de verhinding gebruik, terwijl in totaal ruim 1 millioen kg. post en goederen werden vervoerd. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikte de Emoe Jodhpur en de Uil Singapore. Op de thuisreis landde de Pelikaan te Jodhpur en de Valk te Athene. Hedenmorgen is de Gier van Schiphol naar Indië vertrokken, met de volgende be manning: gezagvoerder Viruly, tweede be stuurder Bouter, werktuigkundige Belie, ra diotelegrafist Buytendijk en steward Eg- genhuizen. Aan boord van dit vliegtuig be vindt zich 378 K.G. briefpost, 7 y3 K.G. pak- ketpost en 369 K.G. vracht. J^xaumciaal Hieuws Zilveren jubileum Schuttevaer. Zaterdagavond heeft de schippersver- eeniging Schuttevaer te Broek op Langen- dijk in het lokaal van den heer Vijzelaar een vergadering gehouden, waar het 25- jarig bestaan der afdeeling werd gevierd. De voorzitter, de heer J. Hoogland, sprak een kort welkomstwoord tot de aanwezigen, waarin hij degenen herdacht, die de ver- eeniging hebben opgericht, waarna hij me moreerde, hetgeen door de vereeniging is tot stand gebr„ch De vereeniging heeft een druk leven gehad. Het 25-jarig bestaan zou den wij eigenlijk liever wat meer feestelijk hebben herdacht, doch de geldmiddelen lie ten dit niet toe. Nochtans hoopte spr. op een aangename en prettige vergadering. De medewerking van het hoofdbestuur stelde de voorzitter duidelijk in het licht. Men zal zich nogmaals met de bevoegde instanties in verbinding stellen over het aanbrengen van een groenen sector in het licht op de Alkmaarsche meer. De heer H. Oud werd belast met het aanvragen van een onder houd met den havenmeester van Zaandam over het wegdraaien door de Alkmaar Packet in die haven. De heer J. Kramer bracht vervolgens een uitvoerig verslag uit van de alg. vergade ring van Schuttevaer te Roermond. De havenmeester van Alkmaar heeft, naar aanleiding van klachten over het over- '•>den van grond in de kolk van de sluis, toegezegd, dat hierin verbetering zal worden gebracht. De voorzitter sprak nog eenige waardee- rende woorden ter nagedachtenis van het overleden lid, den heer P. Groenveld, die een trouw lid van de vereeniging is geweest Bij een opmerking over het voetbrugje bij de Halvemaansbrug zeide de voorzitter, dat de palen hiervan bijna midden in de vaart staan. Dit komt, doordat het tot aan die pa len gedempt zal worden. Schuttevaer heeft hiervan geen kennis gekregen. Bij het aan brengen van schade zullen de schippers niet verantwoord zijn. De wenschelijkheid kwam naar voren, dat deze brug verlicht werd. Volgens den voor zitter werden deze palen reeds verlicht. Al dit inderdaad zoo is, acht men twee witte lichten wel voldoende. Een uitvoerig overzicht van de belang rijkste gebeurtenissen in het 25-jarig be staan der vereeniging werd hierna door den secretaris, den heer J. Kra ner voorgelezen De voorzitter bleef niet achter en las een verslag voor van de tochten naar Alkmaar en Den Helder, welke bij de feestelijke her denking van het 100-jarig bestaan van het Noordhollandsch kanaaj zijn gehouden. Daarna bleef men nog eenigen tijd gezel lig bijeen. Het was een uitstekend geslaagde, intieme herdenkingsavond. Zwembad geopend. Onder zeer groote belangstelling is Zondagmiddag ons prachtig zwembad ge opend, allergunstigst gelegen achter het sportterrein. De heer Haringhuizen, voor zitter van het Witte Kruis, releveerde allereerst zeer uitvoerig de totstand koming van het bad. De heer Uiterdijk, die met het werk was belast, had een en ander met veel energie aangepakt, zoodat het nog binnen den bepaalden tijd klaar was. Ook de Heide-Maatschappij dankte spr. voor de medewerking. Aan den adjunct-inspecteur van de Werkverschaffing werd ook hartelijk dank gebracht met verzoek dezen dank aan den inspecteur over te brengen. Opzichter Groot en de heer Hofsté als technisch adviseur werden met lof en dankbaarheid genoemd, alsmede de mi nister van Sociale Zaken voor alle on dervonden medewerking. Na al die dankwoorden werd het zwem bad overgedragen aan het gemeente bestuur. De burgemeester sprak eerst als secretaris van het Witte Kruis en bracht hulde aan den heer Haringhuizen in zijn hoedanigheid van leider van de geheele zaak. Daarna sprak hij als burgemeester en wees op het mooie bad. Hij noemde dit het resultaat van hetgeen door samen werking is te bereiken. Het bad zal even wel niet door de gemeente worden geëx ploiteerd, doch door de opgerichte ver eniging Wieringerwaarder Natuurbad. Van deze vereeniging is ook weer de heer Haringhuizen voorzitter, dip nu nog speciaal het welkom toeriep aan den heer Oud van Monnikendam, die hier voortaan als badmeester zal fungeeren. Daarna werd het lint door een doch tertje van den burgemeester doorgeknipt, waarna we direct een prachtige demon stratie hebben gezien van een aantal zwemmers uit Anna-Paulowna. Ook de kinderen hebben reeds een druk gebruik gemaakt van dat gedeelte dat voor hen bestemd is. Een en ander werd opgeluisterd door om.3 actieve muziekvereeniging „Ons Ge noegen", wat bijzonder op prijs werd gesteld. Autotocht ouden van dagen. Nog dezen zomer zal een autotocht worden georganiseerd voor de ouden van dagen van Schagerbrug en naaste omge ving. De reis zal gaan naar Oud-Valkeveen. Voor dit mooie doel zullen ter verkrij ging van de benoodigde gelden, lijsten worden aangeboden. Een lek in de waterleiding. Gistermorgen in de vroegte ontdekten ar beiders, die zich naar hun werk begaven, dat in de hoofdbuis der waterleiding een lek was ontstaan, waardoor het wegdek te genover het perceel van den heer Vlaming over enkele meters was opengescheurd. Door de gemeentepolitie gewaarschuwd, verscheen er spoedig personeel van het be drijf, dat te negen uur het euvel reeds had verholpen, dat was ontstaan door het los slaan van een z.g. flint. Aanbesteding. Aanbesteding woonhuis, winkel en kap perssalon H. W. Pronk. Vrijdagavond zeer laat had in het lokaal van den heer Wester de aanbesteding plaats van het bouwen van een woon- en winkel huis met kapperssalon, voor den heer H. W. salon, te bouwen voor den heer H. W. Pronk te Warmenhuizen. De uitslag was als volgt: Metselwerk: T. de Nijs 2870; Joh. Wiering 2940. Timmerwerk: W. Kemper f 2800; P. Meijer 2990; C. Pronk 3100. Metselwerk en timmerwerk te samen: Firma Westra f 6075. Loodgieterswerk, electr. enz.: C. Stet 744; F Stam 883. Schilderwerk: Tj. Soteman 440; Jac. S. van Baar f 583; Th. J. van Baar 594; M. Pronk 622; D. Pastoor 676. De gunning is aangehouden. Vóór het bekend worden vaH de ver schillende cijfers werd aan den architect de Kort uit Alkmaar, onder wiens toezicht het bouwen zal plaats hebben, gevraagd om zijn begrooting Na het openen der inschrijfbil- jetten werd nogmaals dit verzoek herhaald. Op beide verzoeken weigerde de heer de Kort zijn begrooting bekend te maken. Een ballon die een verre reis maakte. In den boomgaard van den heer P. Kalis was een luchtballon gedaald, waaraan een kaartje was bevestigd, waarop men vroeg, hiervan melding te willen maken aan het Instituut Notre Damme 66 Rue de Fiennes te Brussel. Natuurlijk heeft de heer Kalis aan het verzoek van het bestuur van het „Grand concours de balonnets" voldaan. Prijs behaald De R.K. gemengde zangvereeniging E.M.M. te Ursem behaalde op Zondag 18 Juni j.L te Voorburg onder leiding van haar directeur Toon Vranken uit Amsterdam een eersten prijs. Bezoek aan de zuivelfabriek De Prinses. Dezer dagen werd door den burgemees ter en de raadsleden met hunne dames een bezoek gebracht aan de geheele verbouwde zuivelfabriek de Prinses gelegen aan den Molenweg Schermer gemeente Ursem. Van de fabriek wapperde bij die gelegenheid de vlag, terwijl het bestuur met den directeur en hun dames de gasten in de directiekamer ontvingen, waarna de rondgang onder lei ding van den assistent directeur, de heer H. Jofriet een aanvang nam. Eerst werd een bezoek gebracht aan dat gedeelte, waar de melk werd ontvangen, vervolgens de boter makerij, kaasmakerij, machinekamer, waar de motoren den stroom voor de electriciteit opwekken. Daarna ging het met liften naar de kaaspakhuizen en vervolgens naar het laboratorium. Na afloop werden de bezoe kers in de directiekamer toegesproken door den president-commissaris, den heer Bran denburg uit Hoorn, waarna de burgemees ter, mede namens het gemeentebestuur, de directie in hartelijke woorden dankte voor de ontvangst en een dronk wijdde op den groei en den bloei van dit prachtige bedrijf dat aan zooevele ingezetenen een bestaan verschaft en wier producten om haar kwa liteiten zoo geroemd zijn. Hulde werd tevens gebracht aan den drecteur, den heer L. H. C. Soeters, aan wiens bekwame lei ding het te danken is, dat het vroegere kleine fabriekje tot zoo'n groot en modern bedrijf is uitgebouwd, waar dagelijks ruim 80.000 liters melk wordt verwerkt en waar aan 50 man personeel hun beste krachten wijden. Zeer voldaan namen de gasten af scheid. De ouden van dagen op reis. Voor den lOen tocht voor ouden van dagen bestond een zoo groote belangstel ling, dat een drietal autobussen en nog eenige personenauto's moesten worden ge- requireerd om de oudjes naar die plaatsen te brengen, welke de" commissie in haar reisplan had angegeven. De weergoden schenen de 98 reizigers niet gunstig gezind want de dreigende wolkenmassa's voorspelden weinig goeds. Gelukkig is het slechts bij een dreigen ge bleven, want voor een reisje als dit heeft men het niet beter kunnen wenschen. Om 10 uur vond de aftocht plaats. Langs den duinenrand werd naar Veizerend ge reden waar het gezelschap een consumptie werd aangeboden. Via Overveen en Bloe- mendaal bereikte men in den namiddag Schiphol, waar onder leiding van eenige explicateurs per autobus de luchthaven werd bezichtigd. Vanaf het terras werd de btdrijvigheid op het vliegterrein in oogenschouw geno men, waarover de oudjes zich buitenge woon verrast toonden. Na een bezoek gebracht te hebben aan de Cineac, waar de Beatrix-film werd vertoond, werd hen in hst restaurant van het Centraal station een diner aangeboden. Bij de-m gelegenhaia werd den heer Besse. den leider, 'n huldeblijk aangeboden in den vorm an een medaille. De heer Besse toonde zich voor deze sympathieke geste zeer dankbaar. Toen het gezelschap te circa 8.30 bij het van Reenenpark arriveerde, wachtten aldaar Bergen's Harmonie en een zeer groot aantal belangstellenden, om getuige te zijn van het dansje waarvoor de oudjes, trots de vermoeienissen van den dag, nog altijd lust vinden. Hoogst voldaan over den tocht en dank baar gestemd jegens hen die hun dit uit stapje mogelijk hadden gemaakt, keerden zij naar hun haardsteden terug. Ingekomen personen. J. W. van Scheppingen, R.K., zuivelarbei- der, Leo Gestelweg 16, van Haarlem. P. Duif, N H., zonder, gruisweg 35, van Am sterdam. K. Bosker, G.K., winkelier in wollen stoffen, K. de Grootelaan 11, van Leeuwarden. G. Igesz, geen, zonder, Boschlaan 5, van Alkmaar. P. Trapman, geen, zondei, Eeuwigelaan 26, van Schagen. M. F. F Borsboom, R.K., verkooper auto's, J. Jacoblaan 21, v. Amsterdam. J. A. Mooij, R.K., bakkersknecht, Molenstraat 14, van Warmenhuizen. A. Korf, geen, dienstbode, Boulevard 2. van Weststelling werf. A. W. Wijnhof (echtgen. van M. F. F. Borsboom), R.K., zonder, J. Jacoblaan 21, van Amsterdam. T. Bekkema, geen, boerenknecht, Kogendijk 42, van Heerhugo- waard M. A. Keers. N.H., zonder, M. Geestweg 19. van Heemstede. N. Klomp, N.H., dienstbode. Eeuwigelaan 26, van Schagen. J. J. Keijzer, N.H., koopman, Rehbockstraat 4, van Zaandam. A. W. Bos, G.K., vakonderwijzeres, Molenkrocht- laan 11, van Andjjk. G. Vergouwe, R.K., dienstbode, Breelaan 110, van Rotterdam. A. van Twuijver, N.H., zonder. Stationstraat 1, van Schoorl. W. ter Horst, geen, ge leidster Verspijckweg 7, van Amsterdam. J. Strooker N.H., veehouder, Sluislaan 15, van Heiloo. A. Veen, geen, veehouders knecht, Sluislaan 15, van Heiloo. H. A. Veeninga, N H., huisbewaarderBreelaan 55, van Amsterdam. E. Sinnige, N.H., ge leidster, Verspijckweg 5. van Beverwijk. F. Piersma. G.K., landarbeider, Groeneweg 46, van Edam. H. J. M Kolk (echtgen van C. J. Noort), R.K., zonder, Kruisweg 23 van Aalsmeer. A. Jonker, N.H., land' bouwer, Kerkedijk 32. van Egmond-Binnen B. L. de Zeeuw, N.H., geleidster, Ver spijckweg 5, van Voorburg. L. Schrassen, geen, zonder, Broekbeeklaan 3, van Alk maar. H. W. Oud hof f, R.K., 1.1. mach bankwerker, Prinsesselaan 8, van Alkmaar J. Th. Pepping, R.K., landbouwer. Groeneweg 1, van Anna Paulowna. E, Koopman, R.K., dienstbode. Stroomerlaan 15, van Alkmaar. A. Jansen, geen, be drijfsleider, Boulevard 2, van 's-Gra'venhage. A. Bouwen, N.H., geleidster. Verspijck weg 7, van Zijpe. J. Visser, geen, zonder, Dorpsstraat 85, van Den Helder. H. F Hulzebos, N.H., dienstbode, Eeuwigelaan 24. van Wildervank. W Wiel.ng, N.H., vee houdersknecht, Kanaaldijk 31, van Pur- merend. A-. A. Thomas, R.K., bakker, K de Grootelaan 31, van Grootebroek. G. Schoorl, N.H., veehouder. Kanaaldijk 79, van Zijpe. W. van Strien, geen, zonder. Hof- laan 11, van Amsterdam. A. Weij (echtg. van G. Th. de Goede), N.H.. zonder. K. de Grootelaan 2, van Callantsoog. T. Bossen, R.K., dienstbode, Breelaan 19, van Duitsch- land. E. S. Lipeczky, N.H., dienstbode, P. Panderstraat 14, van Heemstede. F. J, Baak, R.K., slagersknecht, Kerkstraat 4, van Hillegom. P. Tuin, R.K. dienstbode, Breelaan 132, van Alkmaar. J. H. Jacques, geen, hulp in de huishouding, Bergerweg 2, van 's-Gravenhage. R. Bakker, N.H., rest. bediende, K. de Grootelaan 1, van Groote broek. J. W. Steijn, N.H., dienstbode, Breelaan 40, van Rotterdam. H. H. Hen driks, R.K. telegrafist N. S.. Dr. van Pelt- laan 53, van Krabbendijke. A. Ester, N.H., dienstbode, Breelaan 45, van Zwolle. F. H. Storm, N.H., schilder, Kruisweg 58, van Amsterdam. J. Smit. N H, verwarmings monteur, Ruïnelaan 11, van Groningen. H. Oost, geen, boerenknecht, Bergerweg 139, van Den Helder. H. Poldervaart, N.H., dienstbode, J. Oldenburglaan 2, van Bloe- mendaal. C. Paarlberg, N.H., veehouder, Heerenweg 49, van Schoorl. M. Hoeben, R.K., dienstbode, Stroomerlaan 9, van Haarlem. H. van der Ploeg, N.H., hulp in de huishouding, Hoflaan 22, van Franeker. H. F. Hermsen, R.K., planter, Breelaan 110, v. Wormerveer. G. Stam, N.H., 1.1. verpleegster. Ruïnelaan 14, van Alkmaar. A. C. Schuijt (geh. met C. Koreman), geen, zonder, Zuidlaan 23, van Curagao. E. Kooy, G.K., dienstbode, Zuidlaan 20, van St. Pancras. S. Fontein, geen, Dir. Anst. Tripl. Imp., Lijtweg 17, van Amsterdam. Ingekomen Pensionaat 5 personen. Vertrokken personen M. F. M. Groenev/egen, R.K., naar Den Helder. M. Menko, N.I., geleidster, naar Amsterdam. M. T. Visser, N.H., zonder, naar Amsterdam. P. de Reus, N.H., vee houder, naar Amsterdam. J. Bakker, N.H., zonder, naar Limrnen. A. J. Kooijmans, R.K., arbeider, naar Dreumel. C. Mac Gillavry (echtg. van Ch. Boasson), N.I., zonder, naar Jeruzalem. D. Nap, N.H., kantoorbediende, naar Nederlandsch-Indië. J. Konijn. R.K., dienstbode, naar De Rijp. D. Leegwater, N.H., zonder, naar Heiloo. G. Ruijter (echtgen. van P. Snel), R.K., zonder, naar Den Helder. E. Bieman, geen, dienstbode, naar Alkmaar. D. Blaauboer, geen, chauffeur, naar Alkmaar. K. A. Schiphof, N.H., boerenknecht, naar Heiloo. C. Stam, R.K., dienstbode, naar Harenkarspel. M. Kool (echtgen. van H. Frantsen), R.K., zonder, naar Zaandam. D. Bakker, N.H., zonder, naar Delfzijl. M. Jorritsma, G.K., landarbeider, naar Alkmaar. D. Nanne, R.K., veehouder, naar Ursem. C. Bet, R.K., dienstbode, naar Haarlem. A. J. Zaagmans (wed. van P. J. v. Kive- ron), N.H., zonder, naar Haarlem. W. H. Meursing, N.H., naar Den Haag. J. Kooij, R.K., machinist, naar Goor. G. L. Zaad- noordijk, geen, zonder, naar Apeldoorn. M. G. Akkerman, R.K., zonder, naar Am sterdam. M. Kooij, N.H., zonder, naar. Schoorl. Q. A. van de Linde, N.H., op zichter-teekenaar, naar Haarlem. C. van Driel, G.K., opzichter-teekenaar, naar Haar lem D. van Vemde, geen, kweekster, naar Schoorl. C. Bakker, N.H., timmerman, n. Voorschoten. T. L. van der Werf, N.H., zonder, naar Ermelo. R. Westra. N.H., geleidster, naar Egmond aan Zee. N. Kos- sen, N.H., dienstbode, naar St. Pancras. G. van der Kaap, N.H., dienstbode, naar Emmen. J. Duinker, geen, leeraar, naar Haarlem. H. J. W. Schinkel, geen, naar Haarlem. C. H. Veerman, geen, naar Haarlem. H. A. Veerman, geen, naar Haarlem. J. H. Kooijmans R.K., monteur, naar Tiel. G. Moes, N.H., grondwerker, n. Wijk bij Duurstede. M. Hof, R.K., dienst bode, naar Schoorl. IJ. Postma, N.H., boormeester, naar Losser. J. Dijkstra, R.K., 1.1. machinist, naar Wijk bij Duur stede. T. Essen. R.K., huishoudster, naar Schoorl. Vertrokken Pensionaat 4 per sonen. PURMEREND, 20 Juni 1939. Gem. Kaas- beurs. Verhandeld 21 partijen, wegende 88000 kg. Hoogste prijs 17. Handel matig. Kaas. 4 stapels Kleine boeren 19 en 2 stapels volvette 23.50 per 10(1 kg; 2882 kg Boter 1.301.38 per kg; 554 Runderen, w.o. 240 Vette koeien 64—70 cent per kg, 164 Geldekoeien 110—170, 110 Melk koeien 180—260, 40 Stieren 44—55 cent per kg handel matig; 28 Paarden 70— 160, 90 Vette kalveren 7085 cent per kg, 557 Nuchtere kalveren: slacht 411 en fok 12—18, handel stug; 169 Vette var kens (slacht) 4550 cent per kg, 44 Var kens (magere) 25—30, 292 Biggen 14 18 handel vlug; 950 Schapen 16—22, 46 Bokken 211, 501 Overhouders 4 8, handel matig; Kipeieren 3.303.60 en Eendeieren 2.50 per 100 stuks; 9300 Piepkuikens 70—80 cent per kg; 4100 Oude kippen en hanen wit en rood 32 5440 ct., blauw 37y.42y? cent (uitz. 44 cent); Ko nijnen 0.30—1.60; 700 Eenden 20—40 ct Duiven (per paar) 40 cent; 4800 Jonge hanen 35-42)4 cent, uitz. 44 cent. Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G A (Afd. eieren) 90000 stuks Eendeieren 2.60 2.70 en 9500 stuks Kippeneieren 3.50. STOOMVAARTLIJNEN Kon. Ned. Stoomb. Mii Amor 16 Juni v. N. York n Pt A Ariadne 18 Juni 14.30 uur te w, Prin<*- Astrea 14 Juni v. Curagao n Atlas 13 Juni v Curagao n O Baralt 13 Juni te Curagao. nezuela. Baralt 17 Juni v. Curagao naar t> Eilanden. Boven*. Boskop 19 Juni van Aruba n Cri„„v Breda 19 Juni te Valparaiso baL Crijnssen 17 Juni te Paramaribo Deucalion 18 Juni te Chanak KaW? Dido 18 Juni v. Curagao n. Dom hL Doros 19 Juni e Gdynia. "avens. Douro 18 Juni van Bielize naar Ptn n Euterpe 19 Juni te Gothenburg os' Hebe 19 Juni v. Malaga n. Cadiz Hermes 19 Juni v. Tel Aviv n Haifa Irene 19 Juni v. Cicitavecchia n Naril Juno 19 Juni v Thessaloniki n Ir^T. El Libertador 15 Juni van Curacan Maracaibo. naar Midas 17 Juni te Curacao. Nereus 19 Juni 20 u. Ouessant gepass Orpheus 19 Juni te Kopenhagen Plato 15 Juni v. Curalao n. Santa Mart» Van eRnsselaer 16 Juni van New Vo-u Pt. Au Prince. rk n- Rhea 18 Juni v. Guanta n. Baranquilla Sataruns 19 Juni van R'dam n. A'dam.' Juni te Amsterdam. Socrates 19 Juni 17 u. v. Havre n. A'da Strabo 15 Juni v. Curagao n. Haiti Theseus 20 Juni te Amsterdam. Tiberius 19 Juni van Tunis n. Djidielli Triton 20 Juni te Candia. Ulvsses 19 Juni 20 u. Antwerpen n AM. 20 Juni te Amsterdam. m: Vulcanus 19 Juni v. Barcelna n Genua Alkmaar?" .Tuni v. DeHziil n. Hamburg Stoomv. Mij. Nederland. Engfano in ballast van Colombo 20 Juni Marken S. .T P. L. te Vaneouver 19 Juni Rotterdamsche Lloyd. Weltevreden thuisr. 24 u. te Genua verw Indrapoera thuisr. 19 Juni 23 u. Guardafuie gepasseerd. Blitar uitr. 19 Juni te Singapore. Kota Radia pass. 19 Juni 21 u. Suez. Marken 19 Juni te Vaneouver. Kota Pinang V N L. var. Batavia. Kon. HoII. Lloyd. Montferland i»tr. 19 Juni te Rio de Janeiro Kon. Paketv. Mij. Bandjerma=in passerde 11 Juni Aden. HollandAmerika Lijn. Boschdijk 19 Juni 16 uur te Londen. Loch Monar 19 Juni van San Francisco. Damsterdijk 19 Juni v.m. te Seattle. Nieuwe Amsterdam 20 Juni 3.46 u. G. T. te Rotterdam verwacht. Westerland 20 Juni v.m. te New York. Burgerdijk 17 Juni n.m. van Tampico. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Dinsdag 20 Juni 1939. Vor. k. STAATSLEENINGEN. 3—3H Nederl. 1938 3 Ned -Indië 1937 5J4 P ochl. m. verkl. B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank 95% 207» 121V, Handel Mpij Cert. v. 250 1293/4 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Caïvé Delft Cert Nederl. Ford Lever Bros Philips GloeiL Gem. Bezit INDUSTR. OND. BUJTENL. Am Smelting Anaconda 166 118 34'i/is 82 343'/, 133'/, 2013/4 31"/, 18 7. /Anaconda a Bethleh. Steel 42 4V, 33l/js 24" 12 11% 5"/, 35%S 3 Cities Service. General Motors Kennecott Copper Nortb American Rayon Rep Steel Standard Brands. Steel comm U S Leather. CULTUUR MAATSCH. H V A416V, Java Cultuur200 Ned Ind Suiker Unie 217* Verg Vorstenlanden 89'/, MIJNBOUW. Alg Esplor. Mij. 58 Rediang Lebong 105 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 291"/* Kon Petr. 305%, Perlak 573/t Phillips Oil 26%, SI >11 Union 89/h Tide Water 9%6 RUBBERS. Amsterd Rubber 1907a Deli Bat Rubber 1331/ig Hessa Rubber90 Oostkust 113"/, Serbadiadi 88>/4 Interc Rubber2%, SCHEEPVAARTEN Holland Amerika lijn 1^0 Java—China—Japan lijn Kon Ned Stoomboot. 103/a Scheepvaart Unie 'O'3/, TABAKKEN. Deli BataviaJ4' Oude Deli 1937» Senembab 176 AMER SPOORWEGEN. Atchison Topeka 223/, llli-uis Central Southern Pacilic 10 Southern Railw. 10'/» Union Pacific '47, Can Pac37» tExclaim. *Ex<lividend. jNoteering per 50. x) ex-coupon Pi'oiotgatie vorige koers 7», heden V, P WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers 1.887»» 8.81'/» 75.58 4.99 32.03 42.47 39.37* 45 42* 44.32* 2.45-3X0 «Vi» 20 121'/, 1297, 168 U87« 3578-7, 82 343 136-7, 207"/, 32 18%, 427, 49/m 3 Vh, 24% 12 12-7» 5%6 367, 37» 421-2 201 218 <X% 587, 103 296"/, 3097,-H 2678 8"/» 9% 1927, 135V, 91 112 897, 2%, lOOiA 767, 1087, 1097, |46 2037, D4V4 227, 7» 10"/» ^17» '4 3'/, New-Yoxk 1.387». Londen 8.817, Berlijn 75.55 Parijs 4.99 Brussel (Belga) 32.02 Zürich 42.45 Kopenhagen 39.37 Stockholm 45.40 Oslo 44.30

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8