rnrnm* 4** w Japanners bezetten de Tsjoesjan-eilanden. Verscherping van de blokkade der Chineesche kust. Nieuws in 't kort. Incidenten in Palestina. Lokalen geplunderd. Duitsche marine-officieren in de Vrije Stad. Gesneuvelde Danzigers herdacht. OBDAM CASTRICUM TWEEDE BLAD Volgend op de inneming van Swatau, heeft de Japansehe marine de Tsjoesjan- eilanden aan de monding van de baai van Hangtsjou, ten Z. van Sjanghai bezet, en hiermede, volgens een bericht uit Sjanghai, de blokkade van de Chi neesche kust verder verscherpt. Het hierover uitgegeven communiqué luidt als volgt: Gdekt door oorlogsssche- pen en vliegtuigen, zijn de Japansehe mariners Vrijdagmorgen met succes geland te Sjenkiamen, het Zuid-Ooste lijke deel der Tsjoesjan-eilanden, en hebben zij Tinghai, de hoofdstad, be zet. De Tsjoesjan-eilanden vormen een groep van ongeveer 200, en strekken zich uit over een lengte van 100 kilo meter. Het grootste eiland van de groep is Tsjoesjan. Door deze Japansehe be zetting wordt de stad Ningpoe recht streeks bedreigd, welke tot dusver een belangrijke rol heef gespeeld als door voerhaven van Tsjiang Kai Sjek. De buitenlandsche oorlogsschepen te Swatau. Vice-admiraal Kondoh, de opperbevel hebber van de Japansehe vloot in de Zuid- Cliineesche wateren, heeft verklaard, dat het noodig zal zijn, de blokkade van de Chinesche kust nog te verscherpen om het „incident in China" spoedig te kunnen be ëindigen door omverwerping van het regi me van Tsjiang Kai Sjek. Te Swatau hebben de Japansehe autori teiten moeilijkheden ondervonden van een Britschen torpedojager, meldt het Japan sehe persbureau Domei, in een bericht ont leend aan de Nitsji-Nitsji. Deze torpedoja ger no. 51 escorteerde een Britsch schip en wierp het anker uit in Swatau zonder voor af de Japansehe autoriteiten hiervan op de hoogte te stellen. Hierover ontstemd, wier pen de Japanners versperringen op voor de ligplaats van het Britsche schip, waarmede de kade werd afgesloten. Tevens verzoch ten zij den Britschen schepen Swatau te verlaten, aangezien er militaire oefeningen gehouden werden. De correspondent van genoemd blad zegt. dat de torpedojager en het Britsche schip binnen drie uur van Swatau vertrokken waren. Er bevinden zich in Swatau nog een Britsche en twee Amerikaansche torpedojagers, doch tus- schen de Japansehe autoriteiten en de Amerikaansche torpedojagers zijn geen moeilijkheden ontstaan. De officieren nemen een vriendschappelijke houding jegens de Japanners aan. In verband met bovengenoemd voorvai, zoo meldt Domei in een bericht uit Swatau, hebben de Japansehe autoriteiten gisteren opnieuw aan de autoriteiten van derde mo gendheden verzocht er wel aan te willen denken, dat al hun schepen 24 uur voordat zij Swatau binnenkomen, daarvan opgave moeten doen aan de Japanners. Aangezien de nieuwe Japansehe operaties in het dis trict Swatau ondernomen zijn om te ver hinderen dat oorlogsmateriaal geleverd wordt aan het bewind Tsjiang Kai Sjek. hebben de Japanners meegedeeld, dat voor raden en post voor burgers van derde mo gendheden in Swatau door schepen van derde mogendheden mogen worden uitge- Auto rijdt op colonne soldaten in. - Op den Rijksautoweg nabij Frankfurt a. d. Oder is een uit Berlijn komende personen auto met groote snelheid op een colonne militairen ingereden. Zes militairen werden gegrepen, twee hunner op slag gedood en vier levensgevaarlijk gewond. De chauffeur werd gearresteerd. Tribune ingestort. - Te Shelbyville in Kentucky is een tribune, waarop meer dan 120 personen plaats hadden genomen, om te luisteren naar de redevoeringen bij de benoeming van een nieuwen gouverneur, ingestort. Vijftig personen werden gewond, veertig moesten in een ziekenhuis verbon den worden. Een ontploffing te Bordeaux. - Zater dagavond omstreeks tien uur heeft zich een hevige ontploffing voorgedaan in een café in het centrum van Bordeaux, dat geheel werd vernield. Uit de puinen werd een tiental gewonden geborgen, een hiervan is ernstig gewond. De oorzaak van de ontploffing is niet bekend, de politie stelt een onder zoek in. Wijngaarden door noodweer vernield. - De Fransche districten Tarn, Laveur, Saint Sulpice en Gers werd door noodweer ge teisterd. De Wijngaarden in deze gebieden zijn door hagel vernield, terwijl te Gers de hagel werd gevolgd door een waterhoos, waardoor verscheidene huizen onder water werden gezet. De schade is zeer aanzienlijk. Het bootongeluk bij Pernis. - Personeel van de motorboot „Maassluis" van den Rijkswaterstaat heeft Zaterdag het lijkje opgevischt van den 11-jarigen Adr. de Laat, die Zondagmiddag 18 Juni door het omslaan van een zeilbootje met den schipper Sikkes nabij Ducdalf Rood 11, even beneden Maas sluis, op den Nieuwen Waterweg verdron ken is. Hetl ijk je werd in de onmiddellijke nabijheid van Pernis aangetroffen. Zooals gemeld, lagen de ouders van den knaap met hun schip in de Heysche haven onder Pernis. Loodsboot-mijnenlegger te water ge laten. - Zaterdag werd bij de N.V. Boele's Scheepswerven en Machinefabriek te Bolnes te water gelaten een loodsboot-mijnenleg ger, gebouwd in opdracht van de regeerir.g onder toezicht van het departement van defensie. laden, na en onderzoek, doch dat de ont scheping van andere goederen voorhands niet is toegestaan. In de mededeeling wordt er voorts op ge wezen, dat de streek van Swatau het cen trum geworden is van nieuwe Japansehe militaire verrichtingen, welke het voor de Japansehe autoriteiten noodig maken eiken voorzorgsmaatregel te nemen tegen een een mogelijk incident, hoewel de Japansehe autoriteiten niet het voornemen koesteren den vreedzamen handel van derde mogend heden te belemmeren. De toestand in Tientsin. Zondag heeft de Britsche concessie bijna geen melk ontvangen. De zieken in het Britsche ziekenhuis hebben daaronder ge leden. De blokkade is bijzonder streng op de rivier, waar de Britsche sleepbooten en lichters urenlang vastgehouden worden. Chineesche passagiers werden aan land ge bracht en keerden niet weer. De anti- Britsche propaganda wordt voortgezet in de pers, per radio en met vlugschriften. Men zegt, dat de Japanneezen een Chinees de concessie laten binnentreden tegen vier, die de concessie verlaten. Défilé van Wit-Russen. Zondagmiddag hebben militaire formaties anti-communistische Wit-Russen gedefileerd in de vroegere Duitsche concessie. Zij wa ren gewapend met geweren en hadden twee kanonnen en op auto's gemonteerde mitrailleurs bij zich. Zij trokken langs ver tegenwoordigers van het Japansehe leger en plaatselijke nationaal-socialistische af- deelingen Duitschers en fascistische Italia nen, benevens falangistische Spanjaarden. Tijdens een receptie in den zetel der an ti-communisten merkte men de tegenwoor digheid op van Ataman Semenof, die spoe- ciaal per vliegtuig uit Dairen was gekomen en dien de Japanneezen beschouwen als de militaire chef van de Wit-Russen in het Verre Oosten. Men herinnert eraan, dat het Wit-Russische anti-communistische comité, dat naar men zegt onder bescherming werkt van het Japansehe leger, alle Russi sche emigranten in China leidt, ongeveer 8000 personen. Ongehoorzaamheid aan zijn bevelen heeft uitwijzing door de regeering te Peiping ten gevolge. Zware gevechten op Tinghai. Naar gemeld wordt is hevig gevochten op Tinghai, het grootste der Tsjoensja- eilanden. die op ongeveer 80 mijl ten zuiden van Sjanghai liggen. Japansehe troepen zijn hier Vrijdagmor gen onder dekking van een bombardement van vloot- en luchstrijdkrachten aan land gegaan. Volgens hier ontvangen berichten hielden de Chineesche troepen gistermor gen nog stand in de ommuurde stad Tinghai. Extremistische Joden zijn gisterochtend te Jeruzalem de administratie-lokalen bin nengedrongen der Shekels die de toelating tot de Zionistische organisatie regelen en een aanvang hebben gemaakt met de op stelling van de kiezerslijsten. Deze lijsten werden verbrand en de lokalen geplunderd. Daarbij werd een bedrag van driehonderd pond sterling gestolen. Aan Arabische zijde wordt de toestand beter hoewel nog enkele kleine schermutse lingen tusschen de troepen en de laatste opstandelingen-benden hebben plaats ge had. Abdul Aziz een der bekende leiders van den opstand is door de Transjordaan- sche grenstroepen gearresteerd. Talrijke uitgewekenen Arabieren keeren naar Pa lestina terug. Aoeni Abdul Hadi een voor malig vooraanstaand lid van het hooge Arabische .comité, heeft verlof gekregen terug te keeren. Een delegatie van Duitsche marine officieren van de divisie-Pillau bij Ko ningsbergen, onder leiding van admi raal Schultze, heeft te Dantzig de ont hulling bijgewoond van een monument voor in den wereldoorlog gesneuvelde zeelieden. Admiraal Schultze heeft bij deze ge legenheid een rede uitgesproken, waar in hij den door de Danzigers in den we reldoorlog betoonden heldenmoed prees. De rede bevatte geen politieke toespe lingen. Bij de onthulling hadden formaties der S A., van de organisatie van gewezen Dan- ziger mariniers en van de Hitler-jeugd aan den voet van het monument plaats genomen Uit het Duitsche rijk waren vele kransen der nationaal-socialistische partij gezonden. •Havas meldt voorts, dat L. Mozdzenski, directeur van de politieke afdeeling van het Poolsche handelsmiristerie, op het oogenblik te Danzig vertoeft, waar hij een inspectie door de haven ondernomen heeft met het oog op een nieuw plan van uit te voeren werken. Naar aanleiding van de „Week van de zee", die Zaterdag onder de auspiciën van den president van de Poolsche republiek, maarschalk Smigly Dydz, en den primaat van Polen, kardinaal Hlond, begonnen is, heeft de maritieme -n koloniale liga, die deze propagandaweek organiseert, een ma nifest uitgegeven, waarin o.a. gezegd wordt, dat Pommerellen bij Polen hoort en altijd daarbij zal blijven hooren. Wij laten ons niet terugdringen van de Oostzee, aldus het manifest, waarover r eer dan driekwart van onzen buitenlandschen handel gaat. Polen leeft en ademt door den toegang tot de Oostzee: dat is de reden waarom wij er steeds op uit moeten zijn onze macht ter zee te vergrooten. In denzelfden gees* uiten zich de Poolsche bladen van gister. Zij wijzen er op. dat Dan zig en Gdynia te zamen de eenige uitweg van Polen naar zee zijn. Passieve defensie. De werkzaamheden ten dienste van de passieve defensie worden intusschen in Po len met spoed voortgezet. Elk huis dat thans gebouwd wordt, zal een kelder moe ten bezitten, die sterk genoeg is om de be woners te kunnen beschermen. Tuinmuren van aan de straat gelegen tuinen moeten neergehaald worden, opdat in geval van een gasaanval het gas -nel door den luchtstroom verspreid kan worden en niet blijft hangen. Bijzondere maatregelen worden ook getrof fen voor de deur, die in het algemeen zoo moeten zijn ingericht, dat zij in geval van nood gemakkelijk ingetrapt kunnen worden. Al deze werkzaamheden moeten begin Augustus beëindigd zijn. Collectieve schuil kelders en loopgraven op pleinen en in par ken zijn in voorbereiding. Verboden kerkdiensten. Nadat in verscheidene plaatsen in het Oosten van Opper-Silezië, zoo meldt het D. N. B., Duitsche godsdienstoefeningen meer malen door Polen gestoord waren en ten slotte door de plaatselijke kerkelijke autori teiten verboden werden, heeft thans bis schop Adamski te Kattowitz verordend, dat van 23 Juni af in zijn gebied geen gods dienstoefeningen in het Duitsch meer ge houden mogen worden. Naar Havas uit Warschau verneemt, heb ben de studenten van de universiteit van Breslau aan Polen den toegang tot de uni versiteit ontzegd. CRITIEK OP DE AARD AI PEL- REGELING VAN DE N.G.F.C. Onder de Noordhollandsche exporteurs van aardappelen en groenten bestaat ern stige ontevredenheid over de wijze, waar op dit jaar de afzet van de vroege aard appelen is geregeld. In tegenstelling met vorige jaren, toen de aardappelen, als ze den minimumprijs niet konden opbrengen, op de plaatselijke veiling werden verkocht voor export, moeten de doorgedraaide aardappelen thans alle naar Rotterdam worden verzonden. Daar worden de aardappelen verkocht, waarbij als mini mumprijs 3 per 100 kg. geldt, terwyl hier in Noordholland voor de overige aardap pelen en ook voor die voor Duitschland, 5 als minimumprijs is gesteld. De expor teurs worden niet in de gelegenheid ge steld, de goedkoope export-aardappelen te koopen voor Duitschland. Volgens insiders zou deze regeling zijn gemaakt om Duitschland er toe te bewegen, voor Nederland gunstiger bepalingen te maken t.a.v. den colorado-kever. Zooals bekend is, zijn de bepalingen van Engeland veel soepeler ten dien aanzien. De exporteurs keuren het echter sterk af, dat daarvoor de Noordhollandsche aardapp;len, die uit een onbesmet gebied komen, naar Rotter dam, in het besmette gebied voor Duitsch land (maar niet voor Engeland) worden gebracht om daar te worden verkocht, blijkbaar alsof ze uit het Westland komen. Dat het de bedoeling van de N.G.F.C. is, de Duitsche afnemers meer voor de aard appelen te laten betalen dan de Engelsche neemt men niet aan, hoewel men deze handelwijze tegenover den Duitschen af nemer, die voor den Nederl. tuinbouw toch van groot belang is, niet fair vindt. Duitschland wordt zoodoende niet in de gelegenheid gesteld om tegen den wereld marktprijs te koopen. Aanvankelijk waren de prijzen in Rot terdam voor de doorgedraaide producten wel goed: er werd 5 en meer per 100 kg. besteed, maar toen er hoe langer hoe meer aardappelen doordraaiden en de aanvoer binnen weinige dagen was gestegen boven het maximumkwantum, dat in Engeland kan worden ingevoerd, was het met deze prijzen gedaan en betaalde men 3 per 100 kg., met inbegrip van de vracht, ver pakking, enz. Dit komt overeen met een prijs van 2.50 per 100 kg. op de veiling. Hier de prijs van 5 tegenover voor Duitschland is het te begrijpen, dat de Duitsche afnemers, die hiervan niet on kundig zijn gebleven, er j.iet veel voor gevoelen om meer te betalen dan de En- gelschen. Er zijn dan ook reeds impor teurs in Duitschland, die niet van het hun toegewezen contingent gebruik willen maken. Men vestigt er van ingewijde zijde de aandacht op, dat deze regeling bovendien geheel tegen het belang van den tuinbouw in wordt uitgevoerd. Voor Duitschland, waarvoor een bepaald bedrag als grond slag van den invoer is genomen, waarbij dus de in te voeren hoeveelheid vermin dert als de prijzen hooger zijn, stelt men hooge prijzen vast. terwijl voor Engeland, vastgesteld, de prijzen lager worden ge- voor welk land een gewichtscontingent is steld. Inmiddels heeft Engeland alle aange boden aardappelen te Rotterdam niet kunnen afnemen, zoodat er al hoeveel heden naar de fa. Eerland, de veevoeder- handelaar zijn gegaan voor 0.52 per 100 kg. Dat geeft dus ook geen winst. Het ware beter geweest, ook den Duitschen afnemer van de goedkoopere exportaard appelen te laten profiteeren. Allicht waren dan betere prijzen gemaakt. Voor Noord- hollar.d zit er ook nog dit nadeel aan, dat de handelaren in ongunstiger positie komen, doordat zij niet meer zelf kunnen koopen wat zij noodig hebben, terwijl voor sommige commissionnairs, die andere ja ren voor handelaren uit Rotterdam en Amsterdam kochten, thans ook niets te doen hebben. Voorts verdienen de schip- HET CIRCUS STRASSBURGER KOMT. Uit de reclame, die men thans overal in Alkmaar en omgeving ziet, blijkt duidelijk, dat de komst van het Internationaal Wereld- Circus der gebroeders Strassburger nader komt. Groote bonte plakaten, die overal zijn aangeplakt, getimmerde driehoeken, op de voornaamste punten der stad, met kleur rijke affiches, honderden biljetten als ven ster-reclameplaten, scheppen reeds die on beschrijfelijke eigen romantische circussfeer, die velen uit hun jeugd nog zoo lief is. Naar de persdienst van het Circus ons mededeelt, zal de extra-trein met het dood en levend materiaal Dinsdagmorgen te zeven uur aan het station te Alkmaar aankomen, waarna oogenblikkelijk met het afladen zal worden begonnen. Zoowel bij het afladen op de losplaats der spoorwegen als bij het op rijden op het Circus-terrein zal assistentie worden verleend door een aantal werk- olifanten, wat het geheel een bijzonder le vendig en aardig aspect geeft. De 60 Circus wagens worden door een half dozijn trac tors van het station naar het Circus-terrein gereden. Het paardenmateriaal, dat na een twee jarige zeer succesvolle tournee van het ge- heele Circus door de Scandinavische landen, in den winter in hel bekende Circus Salo- monsky in Riga was geëngageerd vooral de Friesche hengsten zeer -Waar bewonderd, is zeer uitgebreid, denliefhebbers (en dat zijn er tegenwoüÜ?' nu de paardensport zulk een opleving 8 zeer velen) hun hart kunnen ophalen Voorts valt er' in het zeer afwisselen,, programma, waarm voor Nederland sle h nieuwe nummers vertoond worden, tijgergroep te bewonderen, waarvan een h*" tijgers als eenige ter wereld zich als een overtroffen draadlooper ontpopt °n" twijfel een sensatie voor Nederland zonder Voorts vindt men er nog een kudde nr fanten, leeuwen, luipaarden, zebra's en poney van nauwelijks eenige weken wat een alleraardigst gezicht is, vooral v^' de jeugd. Qnr Ook wat het overige gedeelte van het pr gramma betreft, is gezorgd voor bonte af* wisseling en superbe kwaliteit. Een der grootste moeilijkheden vormd dit seizoen het verkrijgen van de tem opbouwers, die allen uit de dorpen uit het voormalige Tsjecho-Slowakije komen en di tevens de Circuskapel vormen. Tenslotte hebben deze 50 gespecialiseerde Circus bouwers toch verlof gekregen het land tè verlaten, wat bijzonder verheugend t noemen is, daar uit Nederland zulke gerou tineerde arbeidskrachten niet te ver krijsen zijn. «1 li pers geer vracht en de transportarbeiders geen loon. Een grief van de exporteurs is ook, dat de organisatie van de regeling niet goed is. Men wordt niet tijdig op de hoogte ge bracht van de verschillende mogelijkheden. Aangezien aardappelen, welke eerst reeds in balen zijn verpakt geweest, later niet meer in kisten kunnen worden overge laden, was export naar W.-Indië en Z. Amerika onmogelijk, tenzij men 5 per 100 kg. betaalde. Thans is gebleken, dat een paar exporteurs een hoeveelheid door gedraaide aardappelen van Bovenkarspel hebben ontvangen tegen den lagen export prijs, zonder aat ook de anderen in de gelegenheid waren. Het wordt dan ook hoogst gewenscht geacht, dat met dit experiment, dat voor den tuinbouw geen voordeel oplevert, maar alleen nadeel kan meebrengen voor den N.-Hollandschen tuinbouw, bijvoor beeld Toordat Duitschland andere maat regelen gaat nemen, zoo spoedig mogelijk wordt opgehouden. bondsvergadering werden benoemd de heeren Peters en Van Dienst van het be stuur en de heeren G. Janssen en D. Breebaart, vanwege de onderafdeelingen Alkmaar en Zaanstreek. Wijziging aardippelmaten. Met ingnag van Maandag 26 Juni luiden de maten voor: bonken 50 mm. en grooter, groote aardappelen 3652 mm., drielingen 28—38 mm. en kriel beneden 28 mm. Tot en met Zaterdag j.1. luidden de ma ten respectievelijk: bonken boven 45 mm., groote 3450 mm., drielingen *635 mm. en kriel beneden 26 mm. De maten zijn bepaald naar de vier kante maat. NEDERLANDSCHE BOND VAN GEMEENTEAMBTENAREN. Provinciale afdeeling Noordholland. Zaterdagmiddag werd te Haarlem ie jaarlijksche ledenvergadering van bovengenoemde provinciale afdeeling gehouden onder voorzitterschap van mr. D. Breebaart, burgemeester van Zijpe. In de eerste plaats herdacht de ver gadering het verscheiden van den bonds voorzitter, den heer J. Kanman, die ge durende een lange reeks van jaren voor den bond en voor zijn leden ontzaggelijk veel heeft gedaan. De voorzitter verwelkomde de heeren de Haas van Dorsser en Haspels ,als her kozen en als nieuw gekozen lid van het bestuur. Voor het stichten van een waardig ge- denkteeken op het graf van den over leden bondsvoorzitter werd een bedrag toegestaan. Voor de vervulling van de vacature van bonsvoorzitter werd candidaat gesteld de heer K. de Boer, burgemeestei van Har- dinxveld. Met betrekking tot het houden van cursorische voordrachten werd besloten, dat het bestuur zich in verbinding zal stellen met de afdeeling Noordholland van de vereeniging van Nederlandsche ge meenten en met de vereeniging van bur gemeesters en secretarissen, ook om op die manier meer belangstelling hiervoor te verkrijgen. Wat de bondsagenda betreft, was de vergadering van meening, dat het ge wenscht is, dat overgegaan wordt tot in voering van het automatisch lidmaatschap van de onderafdeelingen, moet daarvan desnoods contributieverhooging over de heele lijn het gevolg zijn. Tot afgevaardigden ter algemeene Waarom werd het baden verboden? Men schrijft uit Castricum aan het Vbld.: Aan het strand te Castricum waren de laatste weken enkele maatregelen getrof fen, die duizenden bezoekers van deze badplaats buitengewoon teleurstelden. Het geheele noorderstrand, tot aan de grens van Egmond toe, werd namelijk verboden voor baders, met uitzondering van het gedeelte verhuurd aan het badbe- drijf. Waar tot nu toe op dat gedeelte van 't strand altijd vrij gezwommen kon wor den, was de ontstemming van de stmnd- bezoekers buitengewoon groot, temeer, omdat de maatregel door marechaussee te paard werd gehandhaafd. Wij wendden ons om opheldering tot den burgemeester en vernamen, dat de autoriteiten het niet langer verantwoord achtten, dat aan het noorderstrand zonder toezicht werd gebaad, omdat er enkele gevaarlijke stroomingen voorkomen. De gemeente zag echter tegen de kosten van bewaking op en nam toen den drastischen maatregel van verbod van baden. Inmid dels waren reeds onderhandelingen aan geknoopt met de provincie, omdat het kampeerterrein op het provinciaal land goed het grootste aantal bad.rs op het noorderstrand levert. Dit overleg is thans zoover gevorderd, dat aan de baders van het kampeerterrein weer zal worden toegestaan op de gebrui kelijke plaats te baden. De regeling van het toezicht zal binnenkort zijn beslag krijgen. Zij, die uit andere plaatsen komen om den dag aan het Castricumsche strand door te brengen, zullen echter goed doen een plaatsje op te zoeken aan het zuider- strand. Uitbreiding der C. O. L. school te Bakkum. De twee nieuwe leslokalen der C. O. L. school te Bakkum zullen eerstdaags geopend worden. Het was 4 jaar geleden dat de C. O. I* school geopend werd en reeds nu moesten er 2 leslokalen bijgebouwd worden. Een snelle bevolkingsaanwas en ped aal de aanwas onder de meer neutrale bevolking, is oorzaak dat deze '♦breiding moet plaats vinden, doch de R.K. school begint ook te klein te worden, zoodat er nu al sprake is dat in Bakkum ook een R.K. school en mogelijk zelfs een kerk in bespreking zijn gekomen. De gemeente breidt zich snel uit. Zondagsdienst der doktoren. Met ingang van 18 Juni hebben de drie ter plaatse zijnde doktoren een Zon dagsdienst ingesteld. Voortaan zal als regel van Zaterdag avond zes uur tot Maandagmorgen uur een der doktoren dienst doen. naam en het telefoonnummer van dei dienstdoenden dokter zullen ten huize v de doktoren door middel van een v,°'.1 bekend gemaakt worden. Deze regeun» houdt niet in, dat een arts, die geen die11 heeft, zal weigeren hulp te verleene wanneer hij thuis is. De patiënten worden er nadrukkdU op gewezen medicamenten voor acht u des avonds af te halen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8