Aqwda AMSTERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTEN. HET DRAMA TE KOEDIJK. Verdachte in hooger beroep vrijgesproken. De eisch was levenslang. VOOR DE CYCLOSTYLE FRAftU*Li»tt*.RG N V. Jkownciaal Tlieums HEERHUGOWAARD KOEDIJK OUDKARSPEL BIROEK OP LANGENDIJK Russisch artikel over de onderhandelingen. OTERLEEK OUDORP EGMOND AAN ZEE BEVERWIJK HOORN HEERHUGOWAARD stoomvaartlijnen. TTOMPETOREN f EERSTE BLAD. r- ml het 4-jj hebbenc h« het fensstra °ogenscl loopen e v®n haa efnstige want gis - Nie; ^fuispun !Vrdam rjder do gek< 1 rd ern ,#r- Han. 3 - Ter N pjoigsvei 1 Jectora llkeii a.s. -werland het protec den als 1 fr zijn c gebruikeljj °f vergunr s'antie noc De b< per aanvul poor een gi 'tier geestes v'an onderv ïericht nza Romein aai nog d« 5"'er toege r- J- J- Bo '■J. Enk, d C. C. Roland I Sneyders rme, mr. ondius e Alkmaar, Donderdag. Arrest wijzende in de zaak tegen den melkrijder B. uit Bergen die er van wordt verdacht op 2 Januari 1938 met een huurauto opzettelijk in het Noordhollandsch kanaal onder Koe dijk te zijn gereden, met de bedoeling zich van zijn gezin te ontdoen, heeft het Amsterdamsche gerechtshof van morgen het vonnis van de rechtbank te Alkmaar bevestigd en den ver dachte vr ij gesproken. Zoowel de officier van justitie te Alkmaar ah de procureur-generaal te Amsterdam hadden B. schuldig verklaard aan moord op drie van zijn kinderen en aan poging tot moord op zijn vrouw en jongste kind. Beiden hadden levenslange gevangenisstraf geëischt. De rechtbank te Alkmaar sprak den man vr", omdat het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd werd geacht, w e 1 achtte de rechtbank het bewijs geleverd, dat de verdachte wel eens het voornemen heeft gehad zijn vrouw van het leven te berooven, doch het was van oordeel, dat hij de verdachte dit voornemen op dien bewusten Januaridag niet heeft ge had, temeer, omdat deskundigen de mo gelijkheid van het ongeluk niet hebben uitgesloten. Men weet dat de officier van justitie te Alkmaar van dit vonnis in hooger beroep was gegaan. Het arrest van het gerechtshof dat de president, mr. Jolles, vanmorgen onder groote belangstelling voorlas de verdachte zelf was niet verschenen is gelijkluidend aan het vrijspre kende vonnis van de rechtbank, met uitzondering echter van de overwe ging, die de rechtbank aan haar von nis heeft toegevoegd, en waarin zij zegt, dat zij wel het bewijs geleverd acht, dat de verdachte wel eens het 'voornemen heeft gehad zyn vrouw van het leven te berooven. Deze overweging heeft het ge rechtshof niet overgenomen, hier mede de smet wegnemende, die bij handhaving van het Alkmaarsche vonnis in zyn geheel toch nog op den verdachte zou zijn blijven rusten. GROOTE BRAND TE HOOGWOUD. Een felle brand heeft vanochtend in Hoogwoud gewoed, waardoor een bakkerij en drie woonhuizen in de asch zyn gelegd Omstreeks half tien is de brand ontstaan in den schoorsteen van de bakkerij van M. A. Wit op de Gouwe, gemeente Hoogwoud. Door den feilen Zuidwestenwind stond de bakkerij spoedig in lichter laaie, waarna het vuur zich meedeelde aan de daarnaast ge legen woningen van de heeren J. Hop en D. Bakker. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon zij tegen de vuurzee niets uit richten. Zij moest aanzien, dat de vlammen haar vernielend werk voortzetten en over sloegen naar de aan den overkant van den weg gelegen boerderij van P. Koeman. De bakkerij en de drie woningen brandden ge heel uit. Van de inboedels kon niets gered worden. Twee varkens zijn in de vlammen omgekomen. De schade van den brand wordt op 20.000 geraamd. Alle woningen wa ren tegen brandschade verzekerd. KANO GEVONDEN. In het Noordhollandsch kanaal is een blauw geschilderde kano onbeheerd aan getroffen. Inlichtingen zijn te verkrijgen aan het politiebureau. HONDERD JAAR SPOORWEGEN. Ook hier ter stede bestaan gelijk elders, plannen om de herdenking van het hon derdjarig bestaan der Spoorwegen feestelijk te herdenken. Plannen om hiertoe te komen zyn reeds in voorbereiding. RIJKSKWEEKSCHOOL EINDEXAMEN NUTTIGE HANDWERKEN. Groep I. Geëxamineerd zes candidaten, afgewezen geen. Geslaagd de dames H. Donia te Warmen- huizen, T. Duinmeijer te Egmond aan den Hoef, V. Dykstra te Winterswijk, H. Keijzer en H. Klimp te Alkmaar en B. Kit te Krom menie. NOTARIS TE BERGEN BENOEMD. Benoemd is tot notaris binnen het arron dissement Alkmaar, ter standplaats de ge meente Bergen (N.H.) de heer C. Knook, notaris te Apeldoorn. GESLAAGD. Voor het examen gemeente-administratie ie o.a. in den Haag geslaagd de heer R. Kap- tein te Alkmaar. HANDELSAVONDSCHOOL. Wij verwijzen belanghebbenden naar een in dit nummer voorkomende publicatie inzake aangifte tot toelating van leerlin gen tot de Handelsavondschool alhiei. CIRCUS STRASSBURGER. De tweede avond in onze stad was voor het circus Strassburger niet minder succes vol dan de eerste. De geheele tent was ge vuld met een enthousiast publiek, dat in stijgende bewondering het vlot afgewerkte programma van het eerste tot het laatste nummer heeft gevolgd. Het openingsnum mer met de vijf prachtige tijgers maakte al dadelijk grooten indruk. En om bij de dressuur te blijven noemen wij de uitmun tende dressuur van de zeeleeuwen, het im posante nummer der olifanten en het prachtige werk van den heer en mevrouw Strassburger, die met tal van paarden van verschillende grootte van verschillend ras staaltjes van dressuur ieten zien, die tel kenmaal een daverend applaus van de vele toeschouwers deden opklinken. Maar ook op ander gebied is er het beste te zien, dat men in een eerste-rangs circus wenschen kan. Wij noemen o.a. de heer en dame op de draaiende ladder in den nok van het circus, de uitstekende Japansche troep, de twee rekwerkers, de vliegende menschen (een dame en twee heeren), die zelfs in het donker onfeilbaar werkten, de 5 Kemmy's met de drie sterke mannen en de twee le nige dames, enz. Het laatste nummer voor de pauze ver wierf ook al een daverend applaus en de vermoedelijk Spaansche jongleur verdien de dit ook ten volle. Wat hij op het gebied van jongleeren presteerde, grensde inder daad aan het ongelooflijke. Gaarne brengen wij nog een woord van hulde aan het orkest, dat zich den gehee- len avond uitstekend weerde en bij elk nummer steeds voor toepasselijke muziek zorgde. Alle nummers werden in prachtig tempo achter elkaar afgewerkt en om ruim elf uur verliet ieder hoogst voldaan het circus, dat vanavond hier zyn laatste voorstelling geeft. ST£NClLS PAPIER INK1 COSRECTIELAK Pony sloeg op hol. Woensdagavond plm. half zeven ge raakte de heer Stammes met een karretje, waarvoor een Shetlandsche pony was ge spannen in den Basserweg op hol, waardoor het heele geval in de nu juist niet heldere wegsloot geraakte. De heer Stammes en zijn zoontje dat ook op de kar zat, kwamen er ïru t een nat pak af, terwijl de materieele s' hade nogal mee viel zoodat dit onge/al best afliep. Openbare verkooping. De uitslag van de openbare verkooping van twee huizen en diverse perceelen bouwland afkomstig van wijlen mevr. de wed. Jb. Keeman, door notaris Pinxter, in lokaal Groot welke hier op 28 Juni werd gehouden is dat de tuinbouwers- woning aan de Kanaaldijk werd gekocht door Jn. Keeman te Koedijk vooi 2850. Een rentenierswoning werd gekocht door C. Keeman te Noordscharwoude voor 2100, welke eveneens kooper werd van diverse perceelen gelegen nabij den pro vincialen weg in de Diepsmeer, samen groot ruim 5 H.A. voor 8159. Het perceel Boszool, groot 1.50 H.A., werd gekocht door den heer W. Lammer - schaag voor 1951. Hierna werden nog verschillende per ceelen toegewezen aan dive.se koopers. De opbrengst van het bouwland varieer de van 23 tot 46 per snees De totale opbrengst van dezen verkoop was 18957. Beroep aangenomen. Ds. Nell uit Jorwerd heeft, naar wij vernemen, het beroep naar de Ned. herv. gemeenten Noordscharwoude en Oudkar spel aangenomen. Het kerkbestuur is voornemens, een nieuwe pastorie te bouwen. De Oranjevereeniging hield Dinsdag avond haar jaarvergadering onder leiding van burgemeester Schelhaas. Na opening door den voorzitter werden eenige couplet ten van het Wilhelmus gezongen. De voorzitter ging vervolgens na, het geen in het afgeloopen jaar door de ver- eeniging is gedaan by de herdenking van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M de koningin en de feestelijkheden bij de geboore van prinses Beatrix. De internatio nale toestand werd aan een beschouwing onderworpen. De a.s. blijde gebeurtenis in het Vorstenhuis besprekende zeide de voorzijter, dat het bestuur wil voorstellen eenmaal feest te vieren en wel op 31 Augustus. Tegelijkertijd zou dan event. de geboorte van een prins of prinses gevierd kunnen worden. Dit voorstel werd aange nomen. Den 31sten Augustus zullen dan in de morgenuren kinderfeesten worden ge houden, 's middags volksfeesten, 's avonds concert en daarna vuurwerk op het buiten land. onder deskundige leiding. Het jaarverslag van den penningmeester gaf aan, dat er en batig saldo van 286.73 in kas was. Verleden jaar was er een na- deelig saldo van 7.89. De penningmeester werd hartelijk bedankt voor zijn accuraat beheer., De aftredende bestuursleden, de heeren H. Vinke en A. ten Bruggencate, werden herkozen. De heer Balder deelde medé, dat hij we gens gezondheidsredenen wil bedanken (ONGECORRIGEERD). NEDERLANDSCHE PLOEG VOOR DE RONDE VAN FRANKRIJK SAMENGESTELD. Naar het Fransche sportblad L'Auto me dedeelt, is thans de Limburgsche renner Syen gekozen voor de officieele Neder- landsche ploeg voor de ronde van Frank rijk, welke van 10 tot 30 Juli wordt verre den. De Nederlandsche ploeg is thans volledig en bestaat uit de volgende acht renners: Albert van Schendel, Anton van Schendel, Dominicus, Lambrichts, Hellemons, Gom- mers, de Kor ver en Sijen. KIND IN TOBBE MET WATER GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. Gisteren is te Berlicum een vierjarig jongetje in een onbewaakt oogenblik in een tobbe met water gevallen. De moeder vond eenigen tijd later haar kind dat met het hoofd onder water lag. Door kunstmatige ademhaling werden de levensgeesten weer opgewekt. De kleine is echter in den loop van den middag aan de gevolgen overleden. De „Prawda" publiceert een artikel, geschreven door den afgevaardigde Zhdanof die tot de conclusie komt, dat de Britsch FranschRussische onderhandelingen op het doode punt zijn gekomen. Zhdanof schrijft onder meer: „Hoewel de Sovjet- Unie haar standpunt met de grootste hel derheid heeft bepaald, hoewel zij alles in het werk heeft gesteld om zoo snel moge lijk tot een pact van wederzijdschen bij stand te komen, worden geen belangrijke vorderingen bij de onderhandelingen ge maakt. Bij de bestaande internationale si tuatie moet dat wel van groote beteekenis zyn. Het sterkt de hoop der agressieve staten op de mogelijkheid van verbreking der eenheid tusschen de democratische sta ten, het drijft de aanvallers tot nieuwe agressie. Wat is de reden van deze vertra ging? Ik veroorloof mij, mijn persoonlijke ning uiteen te zetten, hoewel mijn vrienden die niet deelen. Zij gelooven nog, dat Engeland en Frankrijk, toen zij de onderhandelingen aanknoopten, de ernstige bedoeling had den een krachtige barriere tegen agres sie op te werpen. Ik geloof en zal trachten te bewijzen, dat zij geen verdrag met Rusland op den voet van gelijkheid wenschen. De onderhandelingen duren reeds 75 da gen. Wie anders dan de Engelschen en Franschen zijn verantwoordelijk .voor een dergelijke vertraging. De ervaring heeft ge leerd, dat hetzelfde Engeland met Turkije en Polen verdragen van wederzijdschen bijstand in zeer korten tijd heeft gesloten. Daaruit volgt, dat het toen in staat was, het noodzakelijke tempo te verzekeren. Het eindeloos voortduren der onderhandelingen met Rusland geven aanleiding tot twijfel aan de oprechtheid der werkelijke bedoe lingen van Engeland en Frankrijk en tot de vraag, wat eigenlijk de basis van die poli tiek is: het ernstige streven naar een vredes- front of de wil om de onderhandelingen zoowel als de vertraging daarin te gebruiken voor zekere doeleinden, die niets uitstaande hebben met de vorming van een vr edes front". De schrijver beweert dan, dat de Engel schen en Franschen kunstmatige moeilijk heden hebben geschapen en noemt als voor beeld de kwestie van de garantie aan Let land, Estland en Finland. Hij zegt: „De ver klaring, dat deze staten geen garantie wil len en dat daarom de Sovjet-voorstellen niet aanvaard kunnen worden, is klaarblijkelijk onjuist en kan slechts geïnspireerd zijn door de bedoeling, de onderhandelingen te be lemmeren en te verbreken. Men weet in ieder geval, dat, indien Engeland het in zijn belang acht een land te garandeeren, het de middèlen vindt om dat te doen, zonder te wachten, tot dat land die garantie vraagt. De „Sunday Times" meldde op 4 Juni, dat Polen zich had verplicht Engeland te helpen, indien dat land in een oorlog was gewikkeld door een inval in Neder- 1 a n d, en dat Polen steun van Engeland zou krijgen, indien het in den oorlog ging wegens een inval in Dantzig of Litauen. Polen en Engeland geven dus tegelijkertijd Litauen en Nederland een garantie. Ik weet niet of Litauen en Nederland geraadpleegd zijn en de pers heeft dat althans niet ge meld. Voor zoover ik weet, ontkent zoowel Nederland als Litauen het bestaan van een dergelijke garantie. Niettemin is de desbe treffende overeenkomst in hoofdzaak reeds gesloten, naar de „Sunday Times" meldt, en het is voor niemand een geheim, dat het bericht van het Engelsche blad nergens ge dementeerd is. De Poolsche minister van buitenlandsche zaken, Beek, heeft onlangs verklaard, dat Polen van Rusland in het geheel geen ga rantie gevraagd heeft. De positie van Polen verschilt in het geheel niet van die der randstaten. Dit verhindert Frankrijk en En geland echter niet van Rusland garanties te vragen, niet alleen voor Polen en vier an dere staten, maar ook voor Nederland en Zwitserland, waarmede de Sovjet-Unie zelfs geen gewone diplomatieke betrekkingen on derhoudt. Dit alles toont aan, dat Engeland en Frankrijk geen verdrag wenschen, dat ge baseerd zou zijn op gelijkheid en wederkee- righeid, ofschoon zij iederen dag verkondi gen voorstanders van gelijkheid te zijn. Zij wenschen een verdrag, waarin Rusland de rol zou spelen van den arbeider, die den geheelen last te dragen heeft. Geen staat met zelfrespect zal echter een dergelijk verdrag aangaan, als het niet de speelbal wenscht te worden in de hand van men schen, die anderen de kastanjes uit het vuur willen laten halen. Het komt mij voor, dat de Franschen en Engelschen voor de openbare meening in hun landen slechts willen speculeeren op de denkbeeldige halsstarrigheid der Sovjet- Unie, om zoo den weg voor onderhandelin gen met de aanvallers gemakkelijker te ma ken. De naaste toekomst zal leeren, of dit juist is". voor het bestuurslidmaatschap. De voorzit ter drukte hierover zijn spijt uit. Hij dank te den heer Balder in een hartelijk speechje voor hetgeen deze voor de vereeniging heeft gedaan. (Applaus). Vervolgens werden nog eenige onder werpen besproken, o.m. het vinden van een geschikte lokaliteit voor het opvoeren van een kinderzangspel in 3 bedrijven, geschre ven door den heer Westenoerg, hoofd der O. L.-school, dat geheel gewijd is aan de blijde gebeurtenis. Daarna sluiting. Arm gebroken. De oudste inwoonster onzer gemeente, de 93-jarige Wed. Veldboer. had dezer dagen het ongeluk, in de kamer uit te glijden, waardoor zij kwam te vallen en haar arm brak. Overbrenging naar het ziekenhuis was het gevolg. Publieke verkooping. Woensdagavond vond in café de Vries de publieke verkooping plaats van een huis en erf in de Dorpsstraat te Oterleek, eigendom van de erven K. Leegwater. In bod ge bracht door P. Slot op 1250 afgemijnd op 150 door H. v. Harskamp, in opdracht voor de gezusters Vergay te Hilversum. Opbrengst alzoo 1400. Schoolfeest. Dinsdagavond werd in de O. L.-school alhier de jaarlijksch schoolfeestvergadering gehouden, waarvoor veel belangstelling was. Na eenige bespreking werd besloten her schoolfeest zoo moglijk te doen houden op Vrijdag 14 Juli a.s. Dezen keer zal de reis gaan naar Schiphol, Groenendaal (Heem stede) en Velser-end, waar nog een bezoek zal worden gebracht aan de ruïne van Bre- derode. Door middel van inteekenlysten hoopt de commissie de benoodigde gelden bijeen te brengen. De visschers in Polen. Evenals v'oor onze visschers, die in Duitschland varen, is thans ook voor de vis schers, die in Polen varen een regeling tot stand gekomen, krachtens welke het loon, dat overgemaakt mag worden, via de betrok ken overheidsinstanties aan het gezin in Ne derland zal worden uitbetaald. Hierdoor is dus ook voor deze visschers een goede rege ling getroffen en zijn zij niet langer, als tot nu toe, afhankelijk van particuliere instan ties, die zich hiermede belastten. De visscherijfilm De bekende visscherijfilm, ter propagan- deering van het vischverbruik in Nederland, zal in het begin van de volgende maand ook in onze gemeente eenige keeren vertoond worden. Aardbeien in verschen toestand naar Engeland. Reeds eenige dagen worden aardbeien in Beverwijk geveild evenals in het vorige aardbeienseizoen in verschen toestand naar Engeland verzonden. De aardbeien worden 's avonds per vrachtauto naar Hoek van Holland vervoerd, waarna zij per Harwich- boot naar Engeland worden gebracht. Het kwantum, dat zoo naar Engeland wordt uitgevoerd, is echter veel minder dan vorig jaar. Leeraren benoemd. Wederom is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Hoorn de her H. Meyling, en is tijdelijk benoemd als zoodanig de heer D. Reiding. Aanbesteding. Maandag had te Spierdijk de aanbe steding plaats van een woon- en winkel huis voor rekening van den heer Jn. Rood, aldaar. Onzen plaatsgenoot, de heer C. Wester, timmerman-aannemer, werd als laagste inschrijver het timmerwerk ge- gund voor den prijs van 1749. Kon. Ned. Stoomb Mij. Agamemnon 28 Juni te Piraeus. Aurora 28 Juni van Thessaloniki naar Istanbul. Bodegraven 27 Juni van Arica n. Pisco. Fauna 28 Juni van Piraeus n. Tunis F. O. Flevo 28 Juni v. A'dam n. Hamburg. Hermes 28 Juni v. Mersina n. Limni. Juno 28 Juni v. Bourgas n. Vai'na. Karpo 28 Juni v. A'dam n. Esbjerg. Mars 28 Juni 18.40 u. Lydd gepas.. Nereus 28 Juni v. A'dam n. Kopenhagen. Brestes 28 Juni te Amsterdam. Pericles 28 Juni v. Curayao n. La Guaira. Stuyvesant 28 Juni 19 u. van Plymouth n. Amsterdam; 30 Juni 8 u. te Amsterdam verwacht. Theseus 28 Juni van Pasajes n. Bilbao. Ulysses 28 Juni 19 u. v. Hamburg n. A'dam Mars 29 Juni te Amsterdam. Stoomv. Mij. Nederland. Poelau Bras thuisr. te A'dam 29 Juni. Talissa J. N. L. te New York 28 Juni. Saleier thuisr. van Amsterdam naar Ham burg 28 Juni. Djambi S. J. P. L. van Batavia 28 Juni. J. P. Coen huisrt. van Baavia 28 Juni. Simaloer thuisr. van Aden 28 Juni. HollandAmerika Lijn. Bilderdijk 28 Juni v.m. te Albany. Bioscopen. Victoria-theater. De onsterfelijke wals (rom.) Hoofdrollen Miliza Korjus, Fernand Gravey en Luise Ranier. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie. Beate Kaiserling (hum.) Hoofdr. Lil Dagover, Albrecht Schönhals, Sabine Peters. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 29 Juni. 8 uur, circus Strassburger. Een nieuw kerkgebouwtje. Onze gemeente ls een nieuw kerkge bouwtje rijker geworden. De leden van de Evangelisatie en zeer vele genoodigden wa ren Woensdagavond opgekomen in het vriendelijke kleine bedehuis aan den Oter- leekerweg, om de opening bü te wonen, door ds. J. Oorthuis te Amsterdam, waar onder de voorzitter van de Inwendigen Zending in Noordholland, jhr. van dea Brendeler, burgemeester Posch, de heer en mevr. Ringers uit Alkmaar, e.a. Ds. Oorthuis begon deze godsdienstoefe ning met te laten zingen ps. 42 1, en las daarna eenige verzen voor uit het Johannes Evangelie. Na het voorlezen var de christe lijke geloofsbelijdenis, het uitspreken van het gebed, en den samenzang der gemeente uit ps. 897 en 8e vers, sprak hij naar aan leiding van den tekst Johannes 6 53. Spr. getuigde van de groote dankbaarheid die er was om de voltooiing van een eigen gebouw, maar er was niet enkel vreugde in zijn hart, daar het tevens een groote aan klacht was tegen de kerkelijke autoriteiten en den predikant te Stompetoren. Ook voor hen, die met groote moeite en financieele offers een eigen bedeplaats stichtten, hoorde het Godshuis te zijn, bet is niet de bedoeling zich af te zonderen van de Herv. kerk, doch men voelt er zich niet op zijn plaats, als niet Gods zuiver woord daar wordt gepredikt. Vurig hoopte hij, dat men het gebouwtje niet zou gaan beschouwen als een pleister plaats voor eeuwig, doch wekte op, om een maal weer terug te ueeren naar de Groote kerk, te blijven strijden voor het doel, om daar te kunnen prediken zooals het moet voor eigen zieleheil, tot grootere glorie Gods. Een ernstig vermaan om niet hoovaardig te worden, maar het gebouwtje te maken tot een waar Huis des Heeren, bleef niet achter wege. Met de opwekking dagelijks te blijven leven in Jezus, besloot ds. Oort zijn predi katie. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Donderdag 29 Juni 1939. Vor.k. 2.45-3.00 STAATSLEENINGEN. 3—3y, NederL 1938 95V, 053/s 3 Ned.-lndië 1937 923/4 92% 5Hi P -cbl. m. verkL 183/4 18% BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank 115 114 Handel Mpij. Cert. v. 250 1253/4 1243/4 Koloniale Bank 161 160% Ned. Ind Handelsbank 115 113% INDUSTR. OND. BINNENL. 34% Alg. Kunstzijde Unie 0 33% Calvé Delft Cert 1 0 81% Nederl. Ford 335 334 Lever Bros 131% 130-% Philips Gloeil. Gem. Bezit 20i% 199-1/4 INDUSTR. OND. BUITENL. 31 293/M Am Smelting Anaconda 0 18 17% Bethleh. Steel f 0 41%6 399/i6 Cities Service1 0 4%, 4% General Motors 0 3J'/u 31% Kennecott Copper c 0 24% 23% Nortb American Rayon 12% 10% Rep Steel 0 11% Standard Brands 5%« 5% Steel comm. t 0 34% 33%-% U S. Leather. t 0 3 2% CULTUUR MAATSCH. H. V A 1 0 394% 391 Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie f 0 195 192 0 211 210 Verg VorsteoLnden 0 88 87-% MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. 1 60% 60 100 PETROLEUM. 285 297-'/t 300% 5"/3/g 25%-% 25% Sl 'II Uuion 1 1 8% 8 9% 93/18 RUBBERS. 183% 132-% Amsterd Rubber B Deli Bat. Rubber 130 129 Hessa Rubber 86 81 Oostkust 111 109 Serbadiadi 83 81-2 Interc Rubber 0 2% 2% SCHEEPVAARTEN 913/4 HollaudAmerika lijn «8% JavaChinaJapan lijn 1 72% 0% Kon Ned Stoomboot 105 104 Scheepvaart Unie 105% 103 tabakk-sn. 133 137 191 186 151% 148 AMER SPOORWEGEN. 20V' IL Atchisou Topeka 21% lil'—oi» Central Sl%6 b'/ts *'A Southern Pacific 9»/,. 9%# Southern Railvv. 10'/2 Union Pacific 73 Can Pac. 3% 3% tExclaim. "Exdividend. SNoteenng per 5U x) ex-coupon Prolongatie vorige koers heden pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFIOIEEL. Vongf koers 1.887'i« 8.82% 75.57 4.99 32.04^ 42.48 39.40 45.45 44.35 New-York Londen Berlyn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo heden 1.887/i« 8.81% 75.60 4.98'/» 32.03 42.46 39.37 45.42)4 44.32 'A

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2