Atletiekwedstrijden te Brussel. Fraaie successen der Ned. athleten. Max Schmeling Europeesch kampioen. Adolf Heuser na 71 sec. k.o. OUDE NIEDORP LIMMEN Aan het einde van Juni. Wat de v.inders betreit, neemt thans dagelijks èn soorten- en individuental toe. Glimlachje Maarten skroift nei de krant DERDE BLAD Voetbal ALCMARIA-ADSPIRANTEN. De Alcmaria-adspiranten hebben gisteren op uitnoodiging van de voetbalvereeniging „Sport" uit Hoorn deelgenomen aan het door die vereeniging uitgeschreven jeugd tornooi. Nadat de jeugdige Alcmarianen eerst de jeugdploeg van West-Frisia met 21 hadden geklopt, werd in de finale de adspiranten-elf van Sport met 10 gesla gen, zoodat Alcmaria a in het bezit kwam van de elf uitgeloofde speldjes. Een aardig uitstapje werd alzoo beloond met een zeer verdienden eersten prijs. LANGS DE N.H.V.B.-VELDEN. Alkmaarsche Boys III brengt het bi. K.V.V. III niet verder dan een gelijk spel (00). De geblokten hebben het bij hun be zoek aan Krommenie niet tot de begeerde overwinning weten te brengen. Ook nu weer was de verdediging bijzonder op dreef, met het gevolg, dat het doel niet doorboord werd. Daarentegen konden de aanvallers hun productiviteit van een week geleden maar niet tot ontplooiing brengen en zoo kwam het einde, zooals begonnen was, namelijk met blanco stand. De eindstand ziet er als volgt uit: De Rijp I 4 2 11 7—5 5 Alkm. Boys III 4 1 2 1 8—8 K.V.V. III 4 0 3 1 3—5 3 Door dit resultaat is K.V.V. III dus ge degradeerd en de plaats van de Kromme- nieërs zal dus door de Rijper-ploeg worden ingenomen. De derde elftallers van de Alkmaarsche Boys die op de tweede plaats zijn geble^ ven zullen alleen dan nog naar de eerste klasse promoveeren, indien de eerste klass kampioen in dit geval het grocn-witte Alkmaar I naar de vierde klasse van den K.N.V.B. zal overgaan. Afwachten is nu de boodschap A t h 1 e t i e k Zondag zijn enkele Nederlandsche athle ten uitgekomen in wedstrijden, welke in het Heyselstadion te Brussel zijn gehouden. We derom boekten onze landgenooten fraai successen. In de driekamp over 100, 150 en 200 meter werd van Beveren tweede op de 100 meter, eerste op de 150 meter in den goeden tijd van 16 sec., en eerste op de 200 meter in 22.1 sec. Heinz Baumgarten bezette de eerste plaats op de 100 meter en de twee de plaatsen op 150 en 200 meter. In het al- gemeene klassement waren van Beveren en Baumgarten resp. eerste en tweede. Karl Baumgarten won zijn serie en de finale op de 400 meter, terwijl Wernink vierde op de 100 meter handicap werd. De uitslagen luiden: Driekamp: 100 meter: 1. H. Baumgarten 10.7 sec.; 2. van Beveren 10.8 sec.; 3. Matthus Dld.4. Siroul (België); 150 meter: 1. van Beveren 16 sec.; 2. H. Baumgarten op een meter; 3. Matthus (Dld.); 4. Siroul (België); 200 meter: 1. van Beveren 22.1 sec.; 2. H. Baumgarten 22.2 sec.; 3. Matthus (Dld.); 4. Siroul (België). 400 meter: eerste serie: 1. K. Baumgar ten 51 sec.; 2. Bourgaux (België) 51.4 sec. Finale: 1. K. Baumgarten 49.1 sec.; 2. Bos- mans (België) 50 sec.; 3. Havaux (België). Boksen Zondagmiddag is te Stuttgart een gevecht geleverd om het Europeesche kampioen schap in het zwaargewicht tusschen den titelhouder en den uitdager Max Schmeling. De wedstrijd duurde niet lang, want in de een-en-zeventigste seconde van de eerste ronde zegevierde Max Schmeling, die door een ernstige rugblessure bijna een jaar niet in den ring uitkwam, door zijn tegenstander met een korte rechtsche k.o. te slaan. Max Schmeling behaalde hierdoor den titel van Europeesch kampioen in het zwaar gewicht. Voor dezen wedstrijd bestond een enorme belangstelling. Honderd extra treinen wa ren ingelegd en duizenden auto's en omni bussen brachten de 65.000 toeschouwers naar Stuttgart. Schmeling zal nu uitkomen tegen Walter Neusel, van wien hij reeds met k.o. heeft gewonnen. H. L. O.-ERS WANDELDEN. Ditmaal hadden ruim twintig dames en heeren aan den oproep gehoor gegeven, die zich enkele minuten na het afgesproken tijdstip twee aan twee opstelden en ver volgens welgemoed op weg gingen. Opval lend was deze keer de groote meerderheid van de mannelijke deelnemers, hetgeen voor de dames een besliste geruststelling moest zijn, toen zij onder deze hoede langs het Oudorper landpad het nieuwsgierige en dartele vee moesten passeeren. Ook de Oudorper bevolking zelf bleek dergelijke avondlijke groepwandelingen niet gewend te zijn en toonde bizondere beangstelling, terwijl de belangstelling van de wandelaars weer meer uitging naar de verschillende werken, die er in verband met den wegen aanleg rond dit dorp worden uitgevoerd. Dat is het voordeel van zulke wandelingen in eigen omgeving: men leest of hoort van wegenaanleg of bruggenbouw, doch het gaat langs ons heen; nu echter, wéét men, waar de Halvemaansbrug is (of was, of, zooals één onzer opmerkte, het laatste kwartier van de brug), ziet men de vorde ringen langs Hoornschen weg, Middelweg Galgendijk. Een tegenvaller was het, dat de kermis in St. Pancras nog niet geopend was en dat we tevergeefs, ondanks den omweg langs het witte kerkje, uitkeken naar onze Langendijksche leden: zouden zij het weer QemeeHtecaden Vrijdagavond vergaderde de Raad onder leiding van burgemeester Bosma. De Raad besloot op voorstel van B. en W tot geheele aflossing van een eertijds verleend tuinderscrediet. Opnieuw vastgesteld werd een verorde ning tot heffing van besmettelijke ziek- tengelden. De begrootingen diensten 1938 en 1939 werden gewijzigd. Op voorstel van B. en W. werd be schikbaar gesteld 5.78 per werklooze en 1.89 per B-boer en B-tuinder voor extra hulp 1939. Overgegaan werd tot verkoop van een gedeelte bouwterrein gelegen aan den weg Verlaat—Oude Niedorp, genaamd ,,'t Krom". Het voorstel van B. en W. tot ophef fing van de zekerheid van den gemeente ontvanger werd aangenomen. De raad kwam Vrijdagavond voltallig bijeen. De voorzitter, burgemeester Nieuwen huizen, stelde aan de orde een reeks van ingekomen stukken. Ged. Staten hechten hun goedkeuring aan den post verbetering van wegen, als Westerweg, Vischweg, Molen' weg en Disseldorp (de laatste voor het ver wijderen van paardepaden). Hiervoor is 8500 uitgetrokken en als voorwaarde is aanbesteding gesteld. De heer Bult infor meerde naar de loonen, waarop de voor zitter antwoordde: 28 cent, kan tot 30.8 ct. komen. Dit is bepaald en als voorwaarde gesteld. Van het Werkfonds is bericht in gekomen dat de oude openbare school ver bouwd mag worden (en ingericht voor museum bloembollencultuur), doch hiervan werd geen mededeeling gedaan. Voor stem gerechtigde voor het Hoogheemraadschap werd de burgemeester aangewezen. Van Ged. Staten was bericht ontvangen, dat met ingang van 16 Juli a.s. de maximum-snelheid verhoogd moet worden van 30 tot 45 K.M. Doch dan zullen de borden langs den rijks weg dit moeten aanwijzen. Aan de Limmer Burgerwacht werd over 1938 een subsidie van 50 verleend. Van mej. Koets, -verloskundige te Castricum, was een verzoek ingekomen om haar werk ook hier te mogen uitvoeren. B. en W. stel den voor om dit verzoek in hun handen te stellen ter afdoening, omdat men eerst het advies van Dr. van Oppen wil inwinnen. Alzoo besloten. Van den heer Jb. van Til was er een reclame over een onjuiste heffing (per deur- waarders-exploit) over achterstallige hon denbelasting. Dit is uit, zeide de voorzitter. De heer Bult zeide, dat een exploit is uitgebracht voor f 6, terwijl het bedrag slechts 3 was. Dit verzuim moet hersteld worden. Laten B. en W. dat erkennen. Over dit verschil (de kosten bleven hetzelfde of het 6 of 3 was) zeide de voorzitter, dat de ontvanger zich had vergist met den voornaam, maar het teveel geïnde was den betrokkene aan geboden, doch geweigerd. De raad sprak hierover zijn afkeuring uit. Iedereen kan zich vergissen, doch de grootste vergissing is bij den heer van Til. Een en ander werd voor kennisgeving aangenomen. Hierna stelden B. en W. voor, een bedrag van 10 beschikbaar te stellen voor de Alkmaarsche Brandweer bij haar 60-jarig jubileum. De heer Kuijs vond het bedrag te schriel, te meer, daar het een geschenk zal zijn, waar de buitengemeenten mee zijn gebaat. De voorzitter vond het evenmin veel, doch we moeten zuinig doen. Het voorstel werd goedgekeurd. Voor den B-steun inzake hulp aan werk- loozen, werd een crediet van 189 ver leend, over 1939. Daarna kwam aan de orde een voorstel van B. en W. om het aanvang- salaris van den gemeente-veldwachter met 50 verhoogen, zóó dat de periodieke ver hooging een jaar eerder aanvangt. Dit is wel noodig om dat de politieman geen bode meer mag zijn. Na uitvoerige toelichting werd dit goedgekeurd. B. en W. stellen voor om een afgerichten politiehond aan te schaffen en onder alge- meene vroolijkheid bleek, dat B. en W. de hond reeds voor 50 hebben gekocht. De voorzitter zeide, dat de onveiligheid ten plattelande steeds toeneemt. Spr. herinnerde aan de inbraken, waarbij de pas in functie zijnde gemeente-veldwachter zijn sporen heeft verdiend en de daders achter slot en grendel zitten. Dit was de reden dat B. en W. zich hadden verstaan met een deskun dige, als er een gelegenheid was om een hond te koopen (dergelijke honden zijn schaarsch en duur) en nu deed zich de ge legenheid voor. Het is van B. en W. geen gewoonte om iets te doen, zonder den raad, doch dit is een uitzonderingsgeval. De raad nam dit aan en keurde den post a 50 goed. Eveneens den post „onderhoud" voor den viervoeter, berekend op 125 per jaar. Eveneens de nadere vaststelling van de be grootingen 1939 en 1938, waarin eenige ad ministratieve wijziging, werden goedgekeurd. Eenige aankoopen van strooken grond voor wegverbreeding aan den Westerweg, niet vertrouwen. Wat viel dat anders mee! De stevige wind, die zonder zon wel friscb aanvoelde, joeg de wolken uiteen, zoodat wij volop konden genieten van prachtige cumulusformaties en breede bundels van zonnestralen. Het tegelpad naar Koedijk bracht ons te midden van uitgestrekte aardappel- en koolvelden, langs warenhui zen met rijpende tomaten en over hooge smalle bruggetjes bij de talrijke slooten in het land der duizend eilanden. In het veen kijkt men op geen turfje; dat bleek ook hier bij de kwistig achtergelaten aardap peltjes op de gerooide velden. Het nood- pontje bij de Koedijkervlotbrug, dat wij natuurlijk zelf overtrokken, vormde een aardige onderbreking en tegelijk één van de vele korte pleisterplaatsen tijdens deze geanimeerde wandeling, die na den omweg over Bergen, nog voor 11 uur, in het licht van de volle maan, ontbonden kon worden. Molenweg en Hoogeweg, welke de eige naars verkoopen voor 1 per perceel, wer den goedgekeurd. De grond van het Burgerlijk Armbestuur aan den HoogewegVischwegPagelaan a 1 per meter, vonden de heeren te duur, reden waarom B. en W. opdracht kregen om 0.50 per meter te geven. Een voorstel van B. en W. om de politie verordening aan te vullen met de be paling, dat men geen wilde dieren mag houden, werd goedgekeurd, met de restric tie, dat in enkele gevallen hiervan kan worden afgezien (van tijdeüjken aard) doch met goedkeuring van B. en W. Stichting van een speelterrein voor de jeugd. Van den kapelaan, gesteund door den pastoor en enkele personen, was een ver zoek ingekomen om medewerking voor een speeltuin. De vrager bedoelde een geheel afgezet terrein, met afgedekte speelplaats, toiletten, voetbalveld voor de kinderen enz. en de bedoeling is, dat de gemeente den benoo- digden grond zal aankoopen, inrichten en verhuren, bijv. voor 5 jaar. De voorzitter zeide, dat B. en W. dit ver zoek met genoegen hebben bekeken. De mogelijkheid zou kunnen bestaan, het Werkfonds te vragen. Dat gebeurt wel meer en is mogelijk. B. en W. hebben het oog op een terrein aan den Hoogeweg, dat zich er voor leent. De heer Commandeur was een groot voorstander van de tot standkoming. Ook voor terrein voor festiviteiten, waar aan groote behoefte is. De geheele raad was er voor om B. en W. te machtigen om de voorbereidende stappen te doen en men zal gaarne het resultaat afwachten. Bij de rondvraag klaagde de heer Bult over het bazalt op de wegen, een klacht, waarbij de geheele raad zich aansloot. De heer Commandeur vroeg de mede werking van den voorzitter (die volgens C. een wit voetje bij de autoriteiten heeft) om een uitgang voor hen die bouwen aan den Rijksweg. De toestand is onhoudbaar. De voorzitter zeide, dat er geen basalt meer op de wegen komt, doch grint. De vraag van den heer C. zal spreker onderzoeken om zoo mogelijk verbetering te krijgen. Hierna ging de raad in comité ter behan deling belastingreclames. Ook hij, die van entomologie geen bizondere studie maakt, wordt in deze laatste dagen van Juni, wanneer hij zijn koers neemt door hei of wei, dan wel, al wandelend langs den weg, zijn oogen den kost geeft, getroffen door het feit, dat da gelijks, wat de vlinders betreft, èn soor ten- èn individuental toeneemt. Vooral wanneer hij een oogepblik stil staat bij de stekelige bramen, die met honderden tee- dere bloemen de insecten lokken, kan hij getuige zijn van rap vleugelbewceg en een ongekende kleurenweelde. Op den nectar toch komen niet alleen dikkopjes af, die wel van oud goud lijken te zijn geinaakt, maar bovendien bonte distelvlinders; sommige dezer zijn nog in een vrij keurig pak gestoken, andere daarentegen al geducht vervaald, ver bleekt en verflenst. Geen wonder: deze dieren hebben al een heele reis achter den rug; eens toch vlogen zij misschien boven Fransen en wellicht nog Zuidelij ker, Noord-Afrikaansch, gebied. De meeste bezoekers der bramen zijn echter geen immigranten, maar inheemschen: blauwtjes met de edelste hemelkleuren, waarvan het vooral wemelt op de heiden met rijken bezembremgroei. Bruine zandoogjes zijn eveneens in massa's present, de eerste heivlinders komen ook eens een kijkje nemen, witjes landen op het bloemenvliegveld en de hooibeestjes laten evenmin na een teug zoeten wijns te nemen. De zandoogjes en vuurvlindertjes zijn echter uit het land schap verdwenen, echter maar tijdelijk: zij zullen naderhand terugkeeren in den vorm eener nieuwe, versche, generatie. Citroentjes ontbreken eveneens op het appèl, doch na enkele weken zullen hun kleuren weer flonkeren in het licht; nu zitten hun groene, bijna onzichtbare rup sen nog in menigten op den bovenkant dei- vuilboom bladeren, maar ook zijn al ver scheidene van die rupsen veranderd in buikige gordelpoppen. Het blad van den vuilboom, een struik met een ongelooflijk levensbevestigend karakter, die tegelijk bloeit en zoowel knoppen als kleurige bessen draagt, oefent inmiddels op de harige, bontvervige larven der donsvlin ders nog steeds een groote aantrekkings kracht uit. Ook blijkt bij een inspectie vaak, dat 27. W* Zoo U ontdekt „helaas" dat U Uw geld hebt vergeten en dat „helaas" eerst, nadat U benzine had gekre gen is het niet? zich de sierlijke rupsen van den kiemen nachtpauwoog aan het loof te g<:>ed Trouwens: de vuilboom, die bu zoo in de gratie is, omdat hy een dei- belangrijkste drachtplanten is, die van hei voorjaar tot den herfst bloeit, is tevens de voedselplant van het gracieuse vuilboom blauwtje, dat zelfs wel door steden ais Utrecht temidden van het drukste verkeei ronddwarrelt, en van het eikeblad, welks kanjerts van rupsen zoo met de kleuren der twijgen, waar zij zich tegenaan vleien, harmonieeren, dat zelfs geroutineerde speurders, die bijvoorbeeld op een twin tigjarige onderzoekerservaring kunnen bogen, haar nog meermalen over 't hoofd zien. In dezen tijd, dat de donzen peppelplui zen bij honderden door de wereld zeilen, zoodat het lijkt, of het midden in den zo mei- sneeuwt, heeft het eveneens zin zijn aandacht te laten uitgaan naar jonge witte abeelen, die nog maar enkele deci meters hoog zijn. Het wemelt hierop van rupsen; sommige zijn zilverkleurig en vertoonen bulten: die zijn van de kameel tjesvlinders. Er zijn ook kleine met een pijltje achter op het lichaam: het zijn jonge populierpijlstaartrupsen. En dan zijn er rupsen, die je aanvankelijk niet ziet, maar die je, wil je er kennis mee maken, eerst uit haar foedraal moet pel len. De pigrarupsen toch wonen in huisjes die zij maken door de topbladeren aan elkaar vast te spinnen. Verrassend talrijk op het loof der witte abeelen, nu eens op den boven-, dan op den benedenkant daarvan, zijn de rood bruine eitjes van den grooten hermelijn vlinder. Sommige eitjes zijn al uitgeko men: groteske rupsjes, kleine nikkertjes, die wonderlijk zijn gefatsoeneerd, loopen over het blad. Zij dragen twee „staarten" die ieder zoo lang zijn als het lichaam en die zij niet alleen omhoog kunnen heffen, maar zelfs naar den kop toe kunnen laten overhellen; het lijkt dan net, alsof een acrobaat zijn beenen in den nek legt. Dit zijn enkele notities, die betrekking hebben op het dagleven der vlinders; niet zoodra is de schemering aangebroken of heeft de duisternis zich over de aarde ge legd, of drommen vlinders stuiven door de wereld: witte en gele, overvloedig zwartgestipte, tijgers, zwavelgele hage- doornvlinders, meidevlinders met mooie groene moskleuren, zwarte W.-vlinders lievelingen met strakke purperlijnen en nog vele meer. De meeste daarvan dragen geen Nederlandsche namen. Ik zou hun wetenschappelijke namen kunnen opsom men, maar dan zou er zoo'n zondvloed v...i Latijn volgen, dat al uw aandacht en geduld werden weggespoeld. Ik mag u in dezen bloeienden zomer geen leed aan doen. RINKE TOLMAN, GEADVERTEERDE ETALAGES. TREKKEN KOOPERS. Als U een goede etalage hebt gemaakt wees dan niet tevreden als slechts menschen uit de buurt erop af komen Wanneer U in Uw advertenties in de dagbladen naast de beschrijving van Uw artikelen (met de prijzen) wij.;t op Uw etalages, kunt U koopers u i t de heele stad naar Uw winkel trekken. Talloos zijn de zaken in ons land, die op deze wyze extra omzet weten te verwerven. Preciese gegevens uit Nederland omtrent de resultaten ont breken echter. Van een winkel in Springfield (Illi- nois), die dit gecombineerd etaleeren- adverteeren reeds 8 jaar sysatematisch toepast, kunnen wij berichten, dat hun omzet ieder jaar weer een stijging vertoonde tegenover het v x>rafgaande. Deze zaak stelde na uitvoerige resul taten-controle tevens vast, dat haar advertenties in één plaatselijk blad de omzetten op verschillende dagen van 2353 deden stijgen. Suntebankeris. Wat gaat die toid toch hard teuges- woordeg, in men vorige brief skreef ik nag an uwes, over et begin van et piepers- rooden, en nou, der benne al verskoidene akkers leeg en al weer beplant. En dat gaat zoo maar zonder erreg, das onbegroipeluk De leste weeke, met die droogte, hewwe ze aars puur zoo'n rok uithaald, as je re- kene dat ze dood gonge zoo hier en deer. Et is meer beurt hoor, maar as zoks voorvalt den moet er toch puur wat beure. Maaien dat hew ik al meer zoit, et weer deer kepne we gelukkig niks an doen, dat moete we neme zoo et komt. Toch skeelt et den nag te veul of je un beetje gelukkig benne deermee of niet Maar kom, we magge niet zoo moppere de proize van de piepers dat mag nou de- rekt gien vetpot weeze, et rommelt toch nag. Nou is et vanzellef dat et beskot niet meevalt en dat was er van te denken ok met die droogte. En leit ik ok eerlek weeze en zegge dat we met moppere, lang niet zoo veul as un boer. Indertoid hewwe we nag un buurman van Pietertje en Geert erris sproken en dat was ok met zoo'n drooge toid, en kan- kere die man, nei dat was verlegen erreg. Haai was er verveulend van, en lillek koike dat ie deid, dat was ok bar, foite- luk had ie niks te zeggen, den had je om zoo al in de gaate as ie ankwam En hield ie em den maar stil, maar ken je begroipe, al wat lillek was most je van kzoo n man anhoore, et mooie zag ie den vanzellef nooit, al is er ok altoid un mooie kant an. We moste der toen heene, en koik we troffe et nag al. We gonge den te warskip van Zaterdag op Zundag. En Zaterdesseivens hadde we zoo'n buurepraatje, en der was nou gien gnap woord baai wat buurman hoore liet. had et ofteg van Geert hoord, maar ik had nooit docht dat et zoo erreg weeze z0*;,or ik gong der efkes teugen in en Et heb toch ok zen goeie kant". Z°En toen waare de reipe gaat, lelt me i- m.n toch opstuive, nei dat was Saf ik was zoo wois om me veerder stil fc^.wen want aars den had ie nag handtastelijk wonen denk, haai sting nou handtastelijk vuigt yoor me te skermen^.Dat ik niet wist wat er gaande STboPÏ waTIe'allegaar'op- SriaTbri^al weer grootendeels VeMaïndat Geert en ik op huis of stapte, toe zoi ik teugen em: „Ik heb altoid docht, o Geert maakt et veul te bar, zoo erreg zei et wel niet weeze, maar nou hew ,k met em kennis maakt, maar et is nag veul erreger as dat jij zoi. Moet ik nag Iris wat zegge, as et ers regen wordt, den zei je zien, den komt er te veul of et komt em ok niet gelegen Ik ben der ok bang voor, zoi Geert, maar zoo opsternaat as ie nou ok was, hew ik em ok nag nooit zien, zoo n fcoif is ok te beklagen". Affoin, zoo as ik al zoide, et liep mee et was dé hille dag heit en broeierig weest en de gevolge die bleeve den ok niet uit. Der kwam me deer 's nachts toch un donderbui en water, et hoosde gewoon- Op slag was et weer aarsom ok, de iene bui was niet weest of de aare die was er ok al weer. Un donderbui geeft altoid nagal bedro- veghoid, vooral as et 's nachts beurt, der uit en zoo, dus den is de oigeluke rust toch ok niks meer. Ik kon de sleip niet meer vatte en was er al gouweg uit, en stak men hoofd ers buiten de deur. Alles klesnat vanzellef, et regende ok nag best, en ik docht toen et eerste an men oigen spulletjes thuis. Met zok weer as we 's nachts had had- de den ben ik altoid graag thuis, je kenne toch nooit weete wat of er beurt. Dat et efkes ternei droog wier, most ik ers op verkenning uit baai Geert. Zoo hier en deer fout vanzellef, meist op alle kante liep de goot over, dus de bak leeg en 't streitje was overstroomd. Maar ik gong an de tippel, keek eerst de lucht naggeris an of ik un toidje van huis kon, en waarachteg dat gong. Ik op stap de weg uit, nei de melkbron van buurman toe, en wat denk uwes wat ik deer vond. „Un opgeruimde, zingende of fluitende boer?" Ja, dat had aigelflk zoo weeze moeten, maar et was aars. Haai zat onder un koe dat ik ankwam. e keek zoo lillek, nag lilleker as daaste- voren. De busse stinge an de weg en ik had et plan om nei em toe te gaan en ders te vragen of et em nou nei de zin was, maar de plank over sloot die was me te glib berig. Et was ok niet noodeg, haai had zen koe uit en kwam met de emmer met melk op de plank af te baggeren, gooide zen blok en touw op un hoogtetje neer, en toe zag ie moin. „Mogge", zoi ik. stilte. „Mogge," herhaalde ik, hew je nou je zin?" Deer stapt ie weer mopperende de plank op, et was dus nag niet veul beter. Voetje voor voetje most ie der over, maar of moin anwezighoid em nou prik kelde, of dat zen gedachte weer baai de volgende droogteperiode wazze, dat weet ik niet, maar haai wier vraaimoediger, gaf un grootere stap, en was net midden op de plank, gliste uit en plonste met emmer en al in de sloot. Ik was zoo verbouwereerd, en skaterde et uit dat ik zen gezicht weer zag, en deid eerst niks, maar ik most em er uit hellepe, want haai zat vast in de prut. De melk was vanzellef weg en de em mer ok niet meer te zien, en wat denk je dat ie deid? Skelde en kankere niet te kort. en leit ie nou moin de skuld ok nag geeve wulle dat ie koppie onder weest was, maar ik hem em weer goed uitlacht, dat ken je b*;roipe. Maar men briefke is vol, en ik skoi der weer uit. Allemaal de groete maar weer van MAARTEN EN TROINTJE. P. S. De piapers deer gaat et niet al te best mee de leste daage, dus da. wul ok weer niet, al skreef ik in et begin wel dat et nagal skikte. Nou gedag oor. JCeth School ALKMAARSCHE BEDEVAART. Zondag had te Heiloo de 29e Alkmaar sche Bedevaartplaats naar O. L. Vr. ter Nood, waaraan uit Alkmaar een 800 pelgrims deelnamen. De plechtigheid is voorafgegaan van een openingslof in de St. Jozephkerk op Zaterdag 1 Juli. Nadat Zondag een 2-tal stille missen in de kerken te Alkmaar waren gehouden, vertrok men om 10 uur per extra trein naar de bede vaartsplaats. Om half 11 werd door pastoor Mol een plechtige hoogmis opgedragen, met assistentio. Hieronder werd de predi- ^aé,'Lgehouden door Pater S. Harteveld O.F.M. te Nieuwe-Niedorp. Na den middag werd een solemneel lof gehouden en processie, waaraan voor de eerste maal door deken Jacobs werd deel genomen. Om 2.50 uur vertrok men p«r extratrein naar Alkmaar 's Avonds werd in de St. Jozephkerk te houden3' solen™eel sluitingslof H^.aadeubedevaart werd ook deelgenomen tTz Hr uit Heilo° en vele bezoe- £r vLh f.ers- Na deze Plechtigheid was SAJrr1 Haarlem, waaraan plm. iPvers nen deelnamen. De intentie der «id»S""as: "Behou'i d"w'-

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10