PELS Agenda FRANKENBERG «.V. Brandewijn VRAAG EN AANBOD VULPENHOUDERS De Cylinderslijpinrichting en Draai- en Constructiewerkplaats J met gouden pen van f 1.25 125.—. Kantongerecht te Alkmaar. ?ng.? W 6 V C-M-.te Bussum, 25 boete of 10 dagen hechtenis. WOENSDAGS an ZATERDAGS. 35 cent per vijf regels, alkmaar. zuidscharwoude (Juni) egmond aan zee (Juni) EERSTE BLAD. Reeds Uw Grootmoeder gebruikte Alkmaar, Maandag. ONGEVALLEN. Hedenmorgen omstreeks hall twaalf had op den rijksweg nabij den Stationsweg te Heiloo een ongeluk plaats, dat goed af liep. De heer P. D. uit Rotterdam kwam met zijn luxe-auto in geoorloofden gang aanrij den toen plotseling de 8-jarige Jopie Hol- laard den weg overstak. De heer D. trachtte hem te ontwijken en vloog het trottoir op, stootte tegen het hek en keerde om. De auto was ontzet, doch D. kon niet verhinderen, dat het kind werd aangereden en aan beide beenen schaafwonden kreeg. Dr. Hoekstra verleende de eerste hulp en na verbonden te zijn werd het kind naar huis vervoerd. De heer D. kwam met den schrik en eenige ont vellingen aan de handen vrij. Te Bergen had gistermiddag een ongeval plaats aan den Meerweg, dat dank zij het krachtig remmen van den taxi-chauffeur goed afliep. Een drietal meisjes kwam n.1. met vrij groote snelheid van den Leijtweg de smalle in het groen verscholen Meerweg oprijden, terwijl gelijktijdig een taxi in de richting Alkmaar reed. Het rijwiel van een der meis jes werd vernield, terwijl het meisje schaaf wonden bekwam, die in de Meerhoe^e wer den verbonden. MAAGLIJDEP KREEG ONGELUK. Zaterdagmorgen is de 18-jarige J. v. M., die maaglijder is, voorover gevallen in een pakhuis, tengevolge waarvan hij een bloe dende snijwond bekwam aan de bovenlip. Dr. M., achtte overbrenging naar het St. Elisabethziekennuis noodzakelijk, alwaar M. ter observatie is opgenomen. DE BERGER KERMIS. De Berger kermis, die vóór twee jaar werd hersteld en toen aardige attracties be vatte, levert reeds dit jaar het bewijs, dat in Bergen een kermis uit den tijd is. Dit jaar staan er een luchtschommel, een paar draaimolens, een bommenwerptent en wat kramen, die om hun kleur nog de onver minderde belangstelling van de kinderen genoten. Voor de ouderen bestond de kermis in dansvermaak, waarvoor men tot 2 uur s' nachts in de verschillende gelegenheden terecht kon. voor haar kersen, aardbeien, etc. Sindsdien is alleen dkt veranderd dat haar klein dochter die Brandewijn per telefoon (2585) bestelt. Brandewijn per Lr. v.a. f 2.70. Koorstroat 49—51. Bioscopen. Victoria-theater. De onsterfelijke wals (rom.) Hoofdrollen Miliza Korjus, Fernand Gravey en Luise Rainer. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drié, matinee. Bioscoop Harmonie 8 uur, 2 hoofdnum mers, Booloo (jungle-film); hoofdrol Colin Topley. Doctor Rhythm (hum.); hoofdrollen Bing Crosby en Mary Carlisle. Toegang bo ven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. N.H., van Assen naar Kennemerstraatweg 18. H. Paulisse, z.b., en echtg., R.K., van Rotterdam naar Eikelenbergstraat 52. van Doorn, z.b., R.K., van Groesbeek naar Wollebrandtstraat 14. J. T. J. Schouren serg. kok luchtd. art., en gezin, geen. van Amsterdam naar Fr. Halsstraat 20. ERNSTIG MOTORFIETSONGELUK. Gistermiddag om half vier reed op het Zuideinde te Hoogwoud een met een paard bespannen wagen. Het dier, dat blijkbaar schrok van een witten muur, maakte hier bij een zijsprong, met het gevolg, dat een passeerende motorfietsrijder, de 23-jarige D. Wiedijk uit Aartswoud door een der lemoenen van den kar werd getroffen, waardoor hij van zijn voertuig werd ge slingerd en met het hoofd tegen een hek vloog. De man bleef bewusteloos liggen. Twee dokters, die spoedig ter plaatse waren, constateerden een schedelfractuur en een bloeduitstorting in de hersenen. Het slachtoffer werd onmiddellijk naar het ziekenhuis te Hoorn vervoerd. Daar acht te men zijn toestand hopeloos. Nader wordt gemeld: De 23-jarige motorrijder D. Wiedijk, timmerman te Aartswoud, die bij het ongeluk te Hoog woud ernstig werd gewond, is in den loop van den avond in het ziekenhuis te Hoorn overleden. EEN JUBILEUM. Op 6 Juli zal de heer A. de Lang, Wester- weg 171, hoofdconducteur ter standplaats Alkmaar, den dag herdenken waarop hij voor 25 jaren in dienst der spoorwegen is getreden. BENOEMD. Onze stadgenoot de heer dr-. A. Brink is benoemd tot leeraar in de geschiedenis en aardrijkskunde aan het gymnasium te Doetinchem. JOHANNITER ORDE. Ter gelegenheid van den Zaterdag ge houden Ridderdag in kasteel „Doorwerth" werden diverse eereridders tot rechtsrid- ders bevorderd. Daartoe behoort o.a. de heer F. H. van Kinschot, burgemeester van Alkmaar en jhr. C. H. C. Flugi van Asper- mont van den Haag. MAANDAGMARKT. Mochten wij voor eenigen tijd de aan voerders van onze markt opwekken om te zorgen, dat elke kooper hier zijn complete behoefte zal vinden, heden zal een ieder hebben kunnen getuigen „er was van alles" en zeker niet het minst van een hier nog vrij ongewoon artikel, n.1. paarden. Onze zuidelijk naburige provincie had voor deze voor onze markt voorloopig nog al te ruimen aanvoer. Gezorgd. Gelijk was te verwachten, geraakte deze aanvoer niet ge ruimd. Ook ten opzichte van de graskalveren mag van een te ruimen aanvoer gesproken worden. Leeuwarden en Zwolle, of beter gezegd, de koopers op die markten gingen elkander eens meten, doch gezien den ver koop is de concurrentie nogal los geloopen. Voor de beste kwaliteit werd 48 a 50 cent per k.g. geslacht besteed. Daarnaast was ook het eveneens vacantie-artikel nuchtere kalveren goed gevraagd, waarbij het best bevleeschde kalf van 30 k.g. of meer vrij gemakkelijk de 60 cent per k.g. kon halen. In rundvee was de kwaliteit een grooter strop dan de aanvoer. Voor goede dieren, waarvan de aanvoer gering was, was de markt goed prijshoudend, doch het meeren- deel was in kwaliteit matig en tobde om de markt der vorige week te halen. Wij trof fen heden geen goeden rijpen stier aan, hoe wel wij uit betrouwbaren bron vernamen, dat voor 2 a 3 stuks hiervan wekelijksch wel plaatsing zou zijn. De schapen waren heden, gelijk in de laatste weken voor de geheele Nederland- sche markt het geval was, het zorgenkind, want bij een vrij beperkten aanvoer (minder dan vorige week) was de prijs nog niet te houden, 20 ets. p. pond geslacht, werd voor redelijke kwaliteit wel geboden, doch hooger viel moeilijk te maken. Het best was nog de stemming op de varkensmarkt, welke feitelijk in minimum van tijd op een basis van 26 ets. uitverkocht was voor wat betreft het vleeschvarken van omstreeks 300 pond. Toch was de aan voer iets ruimer, doch bij de iets aantrek kende markt, zochten meer deze koopers het betere artikel, dat Alkmaar biedt en namen soms gelijktijdig het schaap of kalf, waar aan zij tevens behoefte hadden, mee. Als koopers en aanvoerders elkander zoo blijven aanvoelen als heden belooft de toekomst voor de Maandagmarkt goed te worden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.55 tot 4.13 uur licht op. AANBESTEDING. Door B. en W. werd hedenmiddag aanbe steed de uitbreiding van de ophooging op een terrein ten Zuiden van het Dr. Schaep- manplein. Ingekomen waren 8 biljetten, ter wijl als volgt werd ingeschreven: R. Holman en Zonen, Alkmaar, 11435; D. J. J. Hoohout en L. Smit, Haarlem, 13399; W. Koninger, Nieuwer Amstel, 12637; Aannemers Mij. de Moei en Hermes, Alkmaar, 13900; P. Broeken, Breda, 14956; D. Bakker, Heiloo, f 14290; Firma Gebr. Min, Bergen, 9990; W. Castricum en Zonen, Bakkum, 11978. NATUURBAD KARPERTON. Na afgelegde zwemproef werd gisteren aan de navolgende leerlingen het vaardig heidsdiploma uitgereikt: Bram Mol, Jeanne Leegwater, Harry en Nelly Mooy, Koen en Rob Valkhoff, Janny Maasen, Wim Zee, Tijs Wildeboer, Nelly Wittebrood en mevr. T. Schouten, allen te Bergen. CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige werkloozen van 14 tot en met 25 jaar. In de week van 22 Juni tot en met 28 Juni 1939 werden mede door bemid deling van de Arbeidsbeurs geplaatst: 3 tim merlieden, 3 metselaars, 1 bankwerker, 2 electriciens, 1 monteur, 1 rijwielhersteller. In de Centrale Werkplaats bestaat gele genheid om tijdens werkloosheid arbeid in hun vak te verrichten voor: kantoorbedien den, magazijnbedienden, timmerlieden, met selaars, schilders, bankwerkers, electriciens, instrumentmakers, monteurs, teekenaars. WAT MOET EEN PIEPJONGE LIJSTER ETEN? Wil een vogeldeskundige s.v.p. mede- deelen waar een zéér jonge lijster mee gevoed moet vvorden. Van een leeggehaald nest in den Hout is hij de eenige over levende. Alleen op de borst had het diertje rpestbruine veertjes. De rest waren stop péls. Na 3 dagen heeft het nu donkere veertjes en kleine vleugeltjes? Wie weet het juiste voedsel voor dezen vogel op te geven? BADHUIS „HET WITTE KRUIS" Kweerenpad. In het badhuis van het Witte Kruis aan het Kweerenpad werden gedurende de maand Juni de navolgende baden genomen: kuipbaden 119, le kl. douche 119, 2e kl. douche 419, 3e kl. douche 679. DE EERSTE ROODE KOOL. Op de Alkmaarsche Exportveiling alhier is heden de eerste roode kool aangevoerd door den heer D. Blom te Alkmaar. WEGWERKEN GEGUND. Aan N.V. P. Daalder's Aanneem bedrijf, Emmastraat, Alkmaar, is na aanbesteding per 28 Juni 1.1. gegund voor 9320 het ver- breeden en verbeteren van den Zuiderweg over een lengte van 1140 meter in de ge meente Midwoud voor rekening van dijk graaf en heemraden van de Vier Noorder Koggen. NAT. ZANGWEDSTRIJD HAARLEM. Onze plaatsgenoot de heer Johan Brands behaalde met zijn Ger. Vrouwenkoor Haar lem, op bovengenoemden wedstrijd in de 2e afd. een len prijs. Jury-leden waren de hee- ren Paul Sanders; Jos. Vrancken Jr., Jan Bood en. MEEUWEN ALS BESCHERMERS. Een onzer lezers schrijft ons: Eenige malen heb ik als tuinbouwer waar genomen, dat meeuwen (visschepikkers in den volksmond) een nabij kievitsbroedsel in bescherming namen. Gedurende mijn werkzaamheden ir. de nabijheid van 't nest, deed een urenlang klagelijk geschreeuw, vergezeld - mij naar Ik vraag mij af: meer voor in de vogelwereld? BEKENDMAKING. Het hoofd van de plaatselijke politie, als bedoeld in artikel 1 van het Vreem delingenreglement in de gemeente Alk maar, gezien artikel 4 van voornoemd reglement, vordert, en zulks onverminderd de bijzondere vorderingen, die, ingevolge dat artikel door de daartoe bevoegde amb tenaren kunnen worden gesteld: dat alle vreemdelingen, die hun woon- of verblijfplaats hebben of vertoeven in de gemeente Alkmaar en na 1 Maart 1938 Nederland binnengekomen zijn of binnen komen, zich binnen 30 dagen na binnen komst in persoon bij hem aanmelden. Herinnerd zij, dat onverkort blijft de ver plichting van den vreemdeling om zich binnen 2 maal 24 uur aan te melden, in dien dit bij het visum staat aangegeven. Onverminderd de andere maatregelen, die kunnen worden getroffen ten aanzien van den vreemdeling, die voornoemden aanmeldingsplicht niet nakomt, vormt overtreding van de vorenomschreven be palingen het strafbare feit, genoemd in artikel 26 van het Vreemdelingenregle ment, strafbaar met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste duizend gulden. De vordering is niet van toepassing op 1. hen, die reeds houder zijn van een nog geldig, hun reeds eerder uitgereikte voorloopige verblijfsvergunning; 2. de vreemdelingen, die houder zijn van een identiteitskaart, verstrekt door den Minister van Buitenlandsche zaken en namens dezen onderteekend door den Secretaris-Generaal van diens Departe ment Alkmaar, 1 Juli 1939. De commissaris van politie, hoofd vap plaatselijke politie, WALRAVEN VERTROKKEN PERSONEN. G. Haas, kantoorbed., N.H., van Lyceum straat 19 naar 's-Gravenhage. G. Olie, werktuigk. ingenieur, en echtg, soefi, van Fontein Verschuirstraat 8 naar Londen. D. Offenberg, 2e hofm. gr. vrt., geen, van Robert Owenstraat 2 naar Amsterdam. D, W. Arends, kruidenier, van Frans Hals straat 11 naar Amsterdam. M. Smith, N.H., van Bloemstraat 1 naar Sijbekarspel E. Prins, dienstbode, N.H., van Schouten, straat 1 naar Heiloo. P. Bakkér, z.b., en echtg. en pl.zoon A. Goedhart, N.H., van Schoutenstraat 1 naar Heiloo. F. R. van der Veen, fabr. arb., O.G.K., en echtg., N.H. en kinderen, resp. N.H. en geen, van Land- straat 14 naar Velsen. A. Bijl, dienstbode, R.K., van Helderscheweg 29 naar Haarlem. G. Nijman, dienstbode, R.K., van Nieuw- landersingel 52 naar Beverwijk. Echtg. J. Habbé, z.b., R.K., van Tuinstraat 56 naar Amsterdam. M. Mulder, huishoudster, N.H., van Nieuwpoortslaan 40 naar Barsin- gerhorn. INGEKOMEN PERSONEN. Simonetta van Vegten, z.b., R.K., van den Helder naar van der Woudestraat 73. H. Kiljan, adj. luchtd. art., N.H., en gezin, van Amsterdam naar Rozenstraat 36. A. C. Pruijssers, kok luchtd. art., N.H., en ge zin, van Amsterdam naar Ger. Doustraat 5. H. E. Breijer, z.b., N.H., van Curagao n. Costerstraat 5. M. H. J. Udo, teekenaar, N.H., van Dortmund naar Kennemerstraat weg 85. K. Sier, corveeër, R.K., van Am sterdam naar le Tuindwarsstraat 16. H. C. Paulisse, chocoladewerker, R.K., van Rot terdam naar Eikelenbergstraat 52. A. Groenhart, echtg. van W. Leegwater, z.b., geen, van Purmerend naar Druivenlaan 53. C. J. Mol, z.b., en echtg., N.H., van den Helder naar Fontein Verschuirstraat 8. M. G. Louwe, dienstbode, R.K., van Velsen naar Geestersingel 26. G. Drenth, dienst bode, geen, van Amsterdam naar Wilhelmi- nalaan 6. P. J. Koole, z.b., N.H., van Am sterdam naar Rozenstraat 36. S. J. Terp stra, slagersknecht, R.K., van Amsterdam naar Schoutenstraat 5. A. C. Spierdijk, dienstbode, geen, van Hilversum naar Sta tionsweg 104. A. Moes, grondwerker, N.H., van Emmen naar Ramen 6a. D. Claij—Jonker, z.b., N.H., van Schermerhorn naar Kennemerstraatweg 91. T. Stoop Peereboom, fabr. arb., R.K., van Velsen n. Schelphoek. A. J. Mosterdijk, serg, lucht doel art., en echtg., N.H., van Amsterdam naar Jan van Scorelkade 13. Maria Wag- ner, strijkster, R.K., van Bergen naar Roch- dalestraat 7. J. Maakal, landarbeider, van Oudkarspel naar Hoeverkade geen, van Oudkarspel naar Hoeverkade 7. van duikvluchten in mijn richting I J- Harms, huishoudster, N.H., van Apel- 't einde van de dagtaak verlangen, doorn naar Krelagéstraat 1. H. Veis— valt een dergelijk geval Stroet, z.b., R.K., en dochter, geen, van den Helder naar Boezemsingel 54. A. v. Coe- vorden—v. Rijn, z.b., geen, van Purmerend naar Lindenlaan 101. J. G. Peters, chauf feur, en gezin, R.K., van Heiloo naar Sta tionstraat 12. J. Smit, kantoorbed., N.H., van Amsterdam naar Prins Hendrikstraat 46. J. van Overmeeren, cantine-beheer- der, en echtg.. geen, van Amsterdam naar Fr. Halsstraat 18. C. Koerts, dienstbode, Uitspraken van de zitting van Vrijdag 30 Juni 1939. Overtredingen van de mo tor-en r ij w i e 1 w e tS. T. te Haren karspel, teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf. J. v. W. te Haarlem, 4 boete of 1 week tuchtschool. M. L. v. N. te Rotterdam, verzet vervallen ver klaard. A. G. te Egmond aan Zee, T. Z. te Egmond aan Zee, H. B. te Alkmaar, D. F. W. te Amsterdam, N. Z. te Utrecht, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. J. de J. Kzn. 'te Middenmeer, W. G. J. v. N. te Benne- broek, P. K. te Heiloo, D. T. te Alkmaar, M. H. S. te 's-Gravenhage, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. M. te Broek op Langendijk, S. T. te Castricum, C. K. te Wassenaar, J. B. te Alkmaar, J. C. P. te Heiloo, C. W. te Texel, S. W. te Amster dam, J. Z. te Zijpe, A. de B. te Winkel, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. G v. D. te Sint Pancras, 2 x 2 boete of 2 x 1 dag hechtenis. J. J. B. te Graft, C. B. te Assendelft, J. B. te Alkmaar, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. A. G. te Heer- hugowaard, 3 en 2 boete of 2 en 1 dag hechtenis. J. C. J. K. te 's-Gravenhage, S. B. te Egmond-Binnen, Th. H. te Bergen, ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. G. H. B. te Amsterdam, B. B. te Beverwijk, 6 boete of 4 dagen hechtenis. G. W. te Alk maar, 7.50 boete of 2 weken tuchtschool. J. v. d. B. te Haarlem, 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. C. G. S. te Alkmaar, H. S. te Alkmaar, ieder 10 boete of 8 dagen hechtenis. Th. V. te Zijpe, 5 en 20 boete of 3 en 10 dagen hechtenis met ontzegging van de bevoegdheid motorrij tuigen te besturen voor den tijd van zes maanden. L. F. N. A. te Heemskerk, 20 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de poli tieverordeningen: M. C. te Scher merhorn, 2 boete of 2 dagen hechtenis. L. v. d. B. te Alkmaar, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. J. C. H. te Bergen, J. A. te Alkmaar. E. de B. te Alkmaar R. R. te Utrecht, H. W. S. te Alkmaar, H. S. te Alkmaar, W. W. te Alkmaar, P. W. te Leeuwarden, P. W. te Leeuwarden, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. M. A. B. te Alkmaar, P. W. te Leeuwarden, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. C. R. te Amsterdam, D. A. te Bolsward, H. N. te Alkmaar, ieder 4 boete of 4 dagen hecht. Overtredingen van artikel 424 van hptwetboek vanstra f- r.e c h t (baldadigheid): R. B. te Bergen. 8 boete of 2 weken tuchtschool. A. L. H te Egmond aan Zee, voorwaardelijke tuchtschool van 1 maand met een proef' tijd van een jaar. Overtredingen van artikel 453 van het wetboek van straf recht (openbare dronkenschap)L. S. te Schagen, J. C. H. te Alkmaar, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van artikel 458 van het wetboek van straf recht (pluimvee laten loopen op be bouwden grond)J. v. d. B. te Warmenhui- zen, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van artikel 461 van het wetboek van straf recht (loopen over verboden grond): W. S., J. B., A. V., L. B., M. Z., J. G., allen te Egmond aan Zee, C. R. te Zuid-Schar- woude, H. v. H. te Amsterdam, allen te ruggave aan de ouders zonder toepassing van straf. R. K. Lzn., te Zaandam, boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van artikel 435 van het wetboek van straf recht (opgeven van valschen naam): J. de M. te Alkmaar, 3 x gepleegd, 3 en 10 en 3 en 10 en 6 en 10 boete of 2 en 10 en 3 en 10 en 6 en 10 dagen hechtenis. derverordeningen: J. F. S te Amsterdam, K, B. te Wormerveer, ieder .1 2 boete of 2 dagen hechtenis. A. M. te Zaandam, J. W. N. te Amsterdam, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen van de vis- s c h e r ij w e tG. V. te Amsterdam,, 3 boete of 2 dagen hechtenis met verbeurd^ verklaring van den in beslag genomen hen gel, J. A. B. te Haarlem, R. G. te Haarlem M. G. M. te Haarlem, B. T. te Zaandam! ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis H H te Amsterdam, 2 x 3 boete of 2 x 2 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de in beslag genomen hengels. Overtredingenvanhet rijks- z e eweringsreglement: J J H ren^it€r?am; S" te Amsterdam, iéder 0.50 boete of 1 dag hechtenis. J. M J te Nijmegen, 2 boete of 1 dag hechtenis' Overtredingen van het bloembollensaneerinesDlan P. de G. te Akersloot, 5 boete of 3 dageé hechtenis met verbeurdverklaring van de inbeslag genomen bollen. Overtreding van de vesti- Overtreding vande ongeval len w e t W. W. te Alkmaar, 2 x 2 50 boete, of 2 x 2 dagen hechtenis. Overtredingen van dejacht- w e t P. de V. te Alkmaar, 3 boete of dagen hechtenis. Alléén 2d« handsch goederen. «iUtuitead 6 contant Inzenden). van T. KAAGMAN <v.h. Bakker en Kaagman) thans Molenbuurt 4 is wegens ziekte, tot nader winkondlqlng GESLOTEN. uujMÜjkeStand CaEtha°nnaNM„ d. van Cornelis S Halmaën C. Madder, - Maria A., d. van A1Phonsus M- den Hartog en M. C. Klaver - Anneke, d. van Pieter Kieft en A. Koelen^-P^rus J z van Petrus J. Kraakman en M. A. VL Cas tricum. - Cornelia C., d. van Jean H. van den Bogaerde en A. Burgering. - Johanna C. d. van Jan Hofman en J. de Vries. Jo- ha'nnes G„ z. van Jacob J. van der Heijden en E. Z. Bikker. Cornelia J., d. van Pie ter Kruijt en C. J. Lakeman. OVERLEDEN: Andreas B. J. van Berkum 4 jaar. Jo hanna C. G. Bibo, gehuwd met P. F. Giizen, 65 jaar. Renske Groot 14 dagen. Jose- phine Moreels, gehuwd met C. S. van Beekum, 42 jaar. Geboren: Maria Martha Theresia d. van P. Broersen en G. M. Molenaar. Tjerk Eves z. van C. Schoenmaker en D. Elzinga. Ondertrouwd: Gerardus Kuilboer te Alkmaar en Maria Buter. Jan Oudhuis te Noordscharwoude en Catharina Kraakman. Getrouwd: Johan Stoop te Sliedrecht en Maria Balder. Gerardus Kuilboer te Alkmaar en Maria Buter. Geboren: Cornelia d. van G. Zwart en J. Zwart. Victor Pierre z. van C. Belonje en A. M. Eyma. Adriana Miep d. van J. A. J. van Zanten en M. T. van Mechelen. Margaretha Maria d. van L. Genet en M. T. Loos. Cornelis Job z. van J. Zwart en W. Smit. Joannes Hubertus z. van B. G. Hilbers en M. F. Kimman. Ondertrouwd: Siebrand Wilhelm Boom te Amsterdam en Antje van der Plas. Andries Krab en Trijntje Stam. Pieter Zwaan en Kaatje SchoL Getrouwd: Jacob Olbers te Egmond- Binnerf en Johanna Genet. Glijn Zwart en Cornelia Blok Siebrand Wilhelm Boom te Amsterdam en Antje van der Plas. Overleden: Francies Verstraeten, 77 jaar, wed. van Joanna Noordhoek. Johan- nes Cornelis Rikkers, 61 j., echtg. van Pe- tronella de Jong. Clotilde Henriëtte Laboy- rie, 77 jaar, wed. van C. A. Dirken. Theu- nis de Haas, 77 jaar, echtg. van A. Vcrwey. Trijntje Kok, 53 jaar. Cornelis Zwart, 88 jaar, echtg. van Guurtje Blok Grietje Zwaan, 78 jaar, wed. van C. Groen. Jacob Zwart, 55 jaar, echtg. van A. Zwart. WIERINGERWAARD (Juni) Geboren: Gerrit z. van H. van den Brink en G. J. Oudejans. Trijntje d. van Popke Boezerooy en J. Kuiper. Pieter Willem z. van P. Brommer en G. Eriks. Gerhard Elbertus z. van C. H. Limpers en M. K. te Buck. Aagtje d. van K. Rezel- man en M. van der Ham. Hermine Johan na Margret d. van C. A. Korndörffer en H. H. G. Otto. Aafje d. van W. Visser en J. J. Nijholt. Getrouwd: Reeuwert Barkmeyer Az. en T. Strijker. Pieter van Dyke en Hen- drika Hoogeveen. Heine Uitterdyk en Geertje Adriana Kiesling. Tamis Braaf er Anna van Stipriaan. Ondertrouwd: Jacobus Gerhardus Berkeveld en A. M. Segers. Overleden: Albert Kaan, 60 j., echtg. van M. Schenk, overl. te Oosthuizen. Eli- zabeth van Dompselaar, 38 jaar, echtg. van D. van der Molen. Gerrit de Jong. 52 jaar, echtg. van D. Rietvink. Pieter Kleen, wed, van N. Zeeman, 81 jaar. OVERHEERSCHENDE ROL VAN DAGBLADRECLAME. De verkoopsleider van de Chevrolet Division van de General Motors Corp. heeft onlangs o.a. het volgende gezegd over dagbladreclame. „Dagbladen zyn het eenige reclame middel dat voldoende toepassings mogelijkheden en beweeglijkheid be zit voor de reclame, die de automo- bielindustrie noodig heeft. Dagbladen zijn het eenige medium, dat voldoende is georganiseerd om plotselinge aan kondigingen op te nemen. Hoewel wij ook wel andere reclamemiddelen hebben gebruikt is het ons duidelijk geworden, dat courantenreclame het fundament is, waarop ons succes rust. Dagblad-advertenties hebben in de laatste vijf jaar bij den verkoop van 12.000.000, zoowel nieuwe als tweede- handsch, Chevrolets een overheer- schende tol gespeeld. Wij gel oo ven in dagbladreclame voornamelijk omdat, op welk district wij onze reclame ook richten, wij verzekerd kunnen zijn van succes. Vooral het resultaat van couranten reclame by onzen verkoop van tweede- handsch wagens voor or.ze dealers, overtrof vet re onze verwachtingen." 0° DE HEI 15 F DN MAAK STEEDS HET VUUB V00BZICHTI6 NEDEDl- .1 2.UN HEIDE My VVV J

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2