im-voljNI cr»!-»■.- ^Buitenland VxoiHMcioot Tlieum Verscherpte blokkade van Tientsin. Japanners angstig voor het geld. Een oproep aan het Duitsche volk. Uitgewerkt door de Britechen Labourraad. Gevechten aan de grens van Mandsjoekwo. De Italianen in Tunis. Nieuws in 't kort. NOORDSCHARWOUDE OUDKARSPEL BROEK OP LANGENDIJK HOORN SMEER MET M DE BESPARING', HEILOO DE RIJP OOST-GRAFTDIJK ZUIDSCHARWOUDE GRAFTOIJK De Alkmaarsche Courant TWEEDE BLAD DR. A. R. Zimmerman, die gisteren op 70-jarigen leeftijd is overleden. Zondag is de door de Japanners aan gekondigde verscherpte blokkade inge steld. Zij werd gekenmerkt door een nieuw incident. Een Britsch onderdaan, John Anderra, werd bijna geheel ont kleed, waarna men hem met zijn pas poort in het gezicht sloeg. Inmiddels was de toestand in Tientsin Za terdagmorgen al verscherpt tengevolge van het gerucht, dat de autoriteiten der Brit- sche concessie en de Britsche bankiers te Tientsin voornemens hebben om de ongeveer 50 millioen yoean zilvei welke de dekking vormt van de bankbiljettencirculatie der federale reserve bank der republiek China en voor welker veilige bewaring dé autori teiten der Britsche concessie verantwoorde lijk zijn, over te brengen van de Britsche concessie naar Centraal- en Zuid-China, al dus meldt de correspondent in Tientsin van de Nitsji dagbladen. De genoemde correspondent voegt hieraan toe, dat de Japansche consul-generaal, Tasjiro gistermiddag een bezoek heeft ge bracht aan de Britsche en Fransche consuls generaal om inlichtingen hieromtrent in te winnen. Beiden verklaarden .echter, dat de geruchten ongegrond zijn. De Japansche autoriteiten echter blijven waakzaam, aldus de correspondent. Aanvallen van guerillastrijders. Chineesche ongeregelde benden hebben in den nacht van Vrijdag op Zaterdag verschei dene gelijktijdige aanvallen ondernomen op de Chineesche stad van Tientsin. Vijftig Chineezen deden des avonds om 10 uur een aanval op de electrische centrale van de Belgische maatschappij voor tram en elec- triciteitsvoorziening. Zij dwongen de em- ployé's den stroom af te snijden, zoodat de Chineesche stad in het donker gedompeld werd. Alvorens te vertrekken verwondden zij een Chineeschen employé der centrale. Een tweede bende deed een aanval op den Chineeschen politiepost in de oude Oosten- rij ksche concessie en maakte zich meester van wapens en uniformen, waarmede de mannen verdwenen. Sabelgerinkel. Uit Amoy wordt gemeld, dat de woord voerder van de Japansche marine heeft ge zegd, dat bij de besprekingen tusschen de gemeentelijke autoriteiten te Koelangsoe en de Japansche autoriteiten, deze laatste» stuiten op de onverzoenlijke houding var de Engelschen. De woordvoerder voegde hieraan toe, dat nu gebleken is, dat de ge meentelijke autoriteiten in de internationale nederzetting bewezen hebben de orde nie te kunnen handhaven, de Japanners wel ge noodzaakt ware:, een detachement mariniers te Koelangsoe te legeren als verdedigings maatregel. Ook waren zij genoodzaakt het verkeer tusschen Koelangsoe en het vasteland te be perken. teneinde iederen wapenhandel en 't binnendringen van anti-Japansche elemen ten in de nederzetting te beletten. Indien de Britten hun onbegrijpelijke houding hand haven, dan zouden de Japanners genood zaakt zijn niet alleen alle verkeer te belet ten, doch ook de Japansche strijdmacht te Koelangsoe te versterken. De Britsche Labourraad, die het vakver- eenigingscongres en de Labourpartij verte genwoordigt, heeft een oproep aan het Duit sche volk uitgewerkt, waarin er bij de ar beiders van alle landen op wordt aange drongen, dat zij er aandrang op zullen uit oefenen, dat de geschillen worden geregeld door rede en niet door oorlog. Onder het opschrift „Waarom elkander dooden?" vraagt de oproep: waar ligt de verantwoor delijkheid voor den huidigen toestand? De oproep gaat dan verder: „Sommigen uwer zeggen wellicht, dat de vrede in Europa be dreigd wordt, omdat Duitschland door vijanden omsingeld wordt,, die uw land wil len vernielen en het economische leven van het Duitsche volk onmogelijk willen maken. Dat is een slechte, valsche voorstelling en uw minister van propaganda weet dat. Het is juist, dat vele Eurbpeesche volkeren zich nauw aaneengesloten hebben tot zelfverde diging. De Britsche arbeiders hebben bij de regeering aangedrongen op het aanvaarden van deze politiek, niet om Duitschland te benadeelen, maar om den vrede in de wereld te behouden door succesrijke agressie on mogelijk te maken. De gebeurtenissen, die geculmineerd zijn in de brutale inneming van Tsjechoslowakije hebben ons er van overtuigd dat de regee ring niets minder ten doel heeft dan over heersching en knechting van geheel Euro pa. Het bekende proces van oorlogsvoorbe reiding, leugenpropaganda en opgedreven verontrusting wordt tegen Polen in het werk gesteld. Gij moet het feit onder oogen zien, dat wanneer dit voortgaat, het resul taat oorlog zal zijn. Voor ons allen is boter beter dan kanonnen, maar waar wij ons niet aan kunnen onderwerpen is, dat wij zouden worden afgeperst en bedreigd door zelfzuch tige dictatoren. Wij kunnen niet voortgaan met concessies te doen aan dictatoren onder bedreiging met geweld. Alleen door vreed zame samenwerking kunnen wij een geluk kige, veilige en voorspoedige wereld opbou wen. Verre van uw land te willen omsinge len om het te verpletteren, noodigen wij u uit om u aan te sluiten bij den ring. Reuter verneemt, dat deze boodschap van Labour aan het Duitsche volk draadloos uit gezonden zal worden door sommige gehei me zenders op het vasteland. Tevens zal zij worden verspreid door geheime organisa ties, die gezegd worden in Duitschland te bestaan. Naar eerst thans wordt gemeld hebben de gemengde MandsjoerijschJapansche troepen op 22 Juni een tegenaanval onder nomen op de troepen van Buitenmongolië, welke zich ten Zuidoosten van het Boeir Nor op Mandsjoekwosch gebied hebben ge nesteld. In een reeks schermutselingen le den de troepen van Buitenmogolië zware verliezen. Steeds weer deden nieuwe troe pen uit Buitenmongolië, voorzien van pant serwagens en artillerie invallen, doch tel kens werden zij door de vereenigde strijd macht van Japan en Mandsjoekwo met zware verliezen teruggedreven. Naar thans gemeld wordt concentreeren de troepen van Buitenmongolië zich op nieuw, waardoor een nieuwe spanning aan de grens is ontstaan. Nieuwe gevechten. In een hedenochtend door den staf van het Kwantoengleger uitgegeven commu niqué wordt medegedeeld dat dit leger gisteren in samenwerking met Mandsjoe- rijsche strijdkrachten een uitgebreid offen sief heeft geopend tegen de Buitenmon- goolsche troepen, die de rivier Khalha, welke de grens vormt tusschen Mands joekwo en Buitenmongolië, hadden over schreden. Een telegram van het gevechtsterrein meldt, dat de JapanschMandsjoerijsche strijdkrachten de Sovjet-Russische en Buitenmongoolsche troepen, die in Nomon- han waren binnengedrongen, omsingeld hebben en naar de Khalha rivier terugdrij ven. De commissie voor koloniale zaken uit de Fransche Kamer heeft dezer dagen een mo tie aangenomen, strekkende tot toepassing van het Fransche gemeene recht op de Ita lianen in Tunis, die volgens de overeen komst van 1896 nog een speciale behande ling genieten. Naar Havas uit Rome meldt, gaat de Cor- riere Padano heftig tegen dit besluit te keer. waarbij het blad zegt, dat, zoo de Fransche regeering dit voorstel mocht aannemen, het kanon weieens zou kunnen gaan spreken Het blad zegt, dat Italië de Italianen in Tu nis bijstaat en steunt en zal weten, wanneer de tijd is gekomen om hen tot Italië te laten terugkeeren. Tot dat oogenblik zou het een fout zijn om een vertrek van Italianen uit Tunis te organiseeren, daar hun aanwezig heid aldaar de beste aanspraak vormt, waar over Italië beschikt, om deze streek op te eischen. Wij zullen, zoo schrijft het blad ten slotte, goede nota nemen van de slagen, welke men ons toebrengt. De dag, waarop de rekening vereffend zal worden, is niet ver af meer. Toen het blad het bovenstaande schreef, had het nog geen kennis kunnen nemen van een ander bericht van Havas, meldende, dat de vertegenwoordigers van de democra tische Italiaansche organisaties in Tunis op een gemeenschappelijke vergadering een motie hebben aangenomen, waarin zij een keer te meer hun plechtige instemming be tuigen met de uitspraak van de koloniale commissie uit de Fransche Kamer en zeg gen, dat het handhaven van de conventie van 1896, welke in juridisch opzicht waar deloos is, een dubbelzinnigen toestand schept, dat de Italiaansche gemeenschap in Tunis niet langer in feite en in rechte af hankelijk mag worden gelaten van de fas cistische regeering, welke haar gebruikt al. werktuig voor haar politiek van aggressie, en dat de conventie het fascisme de midde len verschaft om de groote menigte Italia nen in Tunis onder zijn controle te houden en onder hen een voortdurenden veldtocht van haat en uitlokking tot oorlog te voeren. Vandaar dat de democratische Italiaansche organisaties de opzegging eischen van de overeenkomst van 1896, mitsgaders strenge maatregelen om de fascistische agenten ver der schadelijk werk te beletten, om de bla den, die zich in dienst van de spil stellen, te onderdrukken, en het uitvaardigen van een eenzijdige souvereine actie, waarbij een sta tuut wordt ingesteld, dat aan de Italianen hun verkregen rechten op arbeid en vrije uitoefening van beroep en landbouw waar borgt. Meteoorsteen gevallen in den staat Oregon. - Uit Portland wordt gemeld, dat gisteravond in den staat Oregon een groote meteoorsteen uit den hemel is gevallen, die in de nabijheid van de aarde met zulk een knal uiteen gespat is, dat het geluid er van over een afstand van zestig kilometer te hooren was. Tegelijkertijd trilde de grond als bij een aardbeving. Talrijke gebouwen werden beschadigd. Op de eerste ontplof- fing, volgden verscheidene kleinere explo sies, waarby naar door talrijke ooggetuigen werd medegedeeld, vuurkogels zich met ge weldig lawaai langs den hemel bewogen, vlammenbundels achter zich aansleepend. Ketelontploffing eischt drie dooden. - Zaterdag is aan boord van het Britsche s.s. Daronesa een stoomketel ontploft. Drie man nen werden gedood, twee zwaar gewond. HET KLOKKENSPEL TE HOORN OVERGEDRAGEN. Het was in 1938 honderd jaar geleden, dat de eeuwenoude groote Hoornsche kerk een prooi der vlammen werd en met haar vond een der mooiste carillons, dat ooit door de gebr. Hemony werd gegoten een roemloos einde. Eerst in dit jaar kwam onder auspiciën van de Hoornsche carillonvereeniging een nieuw klokkenspel tot stand, dat Zaterdag middag in de fraaie raadszaal van het stad huis officieel aan het gemeentebestuur werd overgedragen. Groot was de belangstelling van hen die van dit heuglijk feit voor de eens zoo be roemde stede aan de Zuiderzee getuige wil den zijn. Behalve de burgemeester, mr. H. C. Leemhorst, de beide wethouders, de leden van den raad en het bestuur van de caril lonvereeniging merkten wy o.a. op de hee- ren E. Caspari en Jac. N. D. Hoogslag, resp. als voorzitter en secretaris van de Ned. Klokkenspel-vereen., deken J. C. W. van de Wiel, voorzitter van de St. Gregorius-ver. en een vertegenwoordiger van de firma van Bergen uit Heiligerlee, waar de 25 klokken gegoten werden. De heer G. Scholten, voorzitter van de carillon-vereeniging, zeide in zijn rede, dat eindelijk een lang gekoesterde wensch in vervulling zou gaan, in een stad als Hoorn, met haar rijke historie en met haar grootsch verleden toch mag een klokkenspel eigen lijk niet ontbreken. In 1528 was door de vroedschap besloten 10 klokken te laten gie ten in Deventer en in 1670 vervaardigde Pieter Hemony in opdracht van het stads bestuur een serie van 32 klokken die in ressonantie bijna nergens hun weerga von den. Toen dit carillon echter in 1838 werd verwoest werd het niet meer vervangen, waaraan de in die eeuw heerschende deca dentie wel de grootste schuld was. Spr. ging vervolgens in het kort de tallooze moeilijk heden na die sedert de oprichting van de vereeniging werden ondervonden, voor men zoover was dat aan de firma van Bergen de opdracht tot de vervaardiging van een klok kenspel met klavier en automatischen speel- trommel kon worden gegeven. Spr. bracht dank aan allen die hiertoe hun medewerking hebben gegeven. Het was spr. een aange name taak het carillon aan het gemeente bestuur over te dragen en hij sprak de hoop uit, dat het de tand des tijds zal kunnen weerstaan, opdat men in later tijden zal kunnen zien, dat in 1939 een tijd van econo mischen nood men ook nog oog had voor dingen van cultureele waarde. Hierna voerde burgemeester Leemhorst namens het gemeentebestuur het woord, waarin hij uitdrukking gaf aan de gevoelens van warmen dank aan hen, die het geven van dit geschenk tot stand hebben gebracht, Na de officieele overdracht daalden van den toren de zilveren klanken van het Wilhel mus in de oude toonzetting van Marnix van St. Aldegonde. De twee beiaardiers, de hee- ren Joh. W. Meyll, uit Nijkerk en B. de Bruin uit Enschede besreelden gedurende der middag en den avond het nieuwe klok kenspel. Het kerkplein aan den voet van den toren was bezet met velen die luisterden naar oude bekende klanken, waarvan de stad zoo langen tijd verstoken was geweest Vischwedstryd De hengelclub „Ontspanning" heeft gisteren haar tweeden wedstrijd in dit sei zoen gehouden langs de kade van de Stroet. De vangst was, zooals gewoonlijk, niet best, doch de wedstrijd had een zeer aangenaam verloop. Na' 12 maal een kwartier visschen was de uitslag: le prijs A. Timmerman, 2e prijs Jb. Bullooper, 3e prijs A. de Vries, 4e prijs D. van Seventer, 5e prijs H. Dekker, 6e prijs St. de Rijke, 7e prijs A. Keppel, 8e prijs L. Dekker, 9e prijs D. Keppel en 10e prijs J. Peetoom. De wisselmedaille, beschikbaar gesteld door den heer J. C. van der Zei te Zuid scharwoude, werd gewonnen door den heer A. Timmerman. Deze medaille komt in het definitief bezit van den winnaar als hij driemaal achtereen of vijfmaal in t geheel is gewonnen. Het schoolfeest der o. 1. school. Het schoolfeest der O. L.-schoöl heeft Zaterdag plaats gevonden en dit is ais g woonlyk weer uitstekend geslaagd. De oudste leerlingen zijn naar Amster dam geweest waar Artis en Schip o zocht werden, terwyl de jongsten een uit stapje maakten naar Schoorl, Bergen Bakkum aan Zee. In Alkmaar kwam men weer gezamen lijk bij elkaar om te half negen weer m de gemeente te arriveeren. concert Door de zangvereeniging „Gemengd Koor" en de harmonie „Excelsior" beiden onder leiding van den heer P. Pranger werd Donderdagavond een gemeenschappe lijk concert gegeven op het schoolplein der O. L.-school. De verschillende nummers werden met aandacht gevolgd. De kamer A. N. G. O. B. In.de gehouden afd.-vergadering van de A. N. G. O. B. werd door den heer P. Paarlberg verslag uitgebracht van het jaar feest en de blauwe week-actie. Er was een klein batig saldo. Aan de knderkamp-commissie werd een bijdrage van 2.50 toegezegd. Met de kermissen zullen Via het Langen- dijker drankweer-comité propagandaspreu- ken worden aangebracht. Zoo mogelijk zal wederom een auto- propaganda-tocht georganiseerd worden. Drie kinderen bij brand om het leven gekomen. - Drie jonge kinderen zijn Zon dagochtend te Harlebeke (België) bij een brand om het leven gekomen. De ouders waren afwezig. .Men denkt dat een bij den kachel opgehangen voorwerp heeft vlam gevat of dat de kinderen met lucifers heb ben gespeeld. Drie dooden bij een spoorwegongeval. Op het station Lambrate, een der voor steden van Milaan is een personentrein tegen een goederentrein gereden. Hierbij verden drie persoi.en gedood, tien ernstig gewond en een vijftigtal licht gekwetst. De machinist van den aanrijdenden trein had de signalen niet gezien, doordat hij door het zonlicht werd verblind. De overstroomingen in Bulgarije. - Vol gens de laatste berichten zijn bij de over stroomingen in Bulgarije 38 menschen om het leven gekomen, terwijl een vijftiental wordt vermist. De materieele schade is zeer groot en wordt op 100 millioen levan ge raamd, ongeveer 250 huizen werden geheel vernield en veel vee is omgekomen. Vrijdagavond in de consistorie van de N. Herv. kerk gehouden tweede jaarvergadering van den Vrouwen Vredebond afd. Oudkarspel-Noordschar- woude werd bezocht door 24 leden. Na opening der bijeenkomst werden een paar liederen gezongen. Bij de bestuursverkiezing werden de dames R. BorstBlom en M. de Boer Koordes herkozen. Wegens ziekte van twee bestuursleden werd mevr. G. Smit Weyman tot plaatsvervangster gekozen. De voorzitster heeft een prachtig ver slag uitgebracht van de jaarvergadering van den bond, welke op 24 en 25 Juni j.1. is gehouden te Oud Leusden bij Amers foort. Er was veel belangstelling. Er is daar een commissie benoemd, welke de fusie met den Intern. Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid zal uitwerken. De algemeene indruk over den Vrou- wenvredegang was gunstig. Men besloot voor het volgend jaar groote vlaggen en spandoeken aan te schaffen en te probee- ren vooraf een comité van verschillende vereenigingen te vormen. Ten aanzien van de fusie van de beide bonden werd medegedeeld, dat de kran- tjes met ingang van September reeds ge zamenlijk zullen verschijnen. Bij de rondvraag werden nog verschil lende besprekingen gevoerd. De lees- avondjes zullen in October weer beginnen. De portefeuilles met lectuur zullen worden uitgereikt aan personen, die nog geen lid van de vereeniging zijn. Een achttal leden gaf zich op om leden te werven. De a.s. wethoudersverkiezing. Door de afd. der C. P. N. is een uitnoo- diging gericht tot alle linksche groepen om een bespreking te hebben over de nieuwe samenstelling van het college van B. en W. Men wil trachten een linksch college te vormen. Thans hebben een r- k. en soc. dem wethouder zitting. Jubileum veilingbeambte Zaterdagmorgen werd in het veilings gebouw van de Langendijker Groenten Centrale alhier de veilingbeambte, de heer T. Keizer, gehuldigd in verband met zijn 30-jarig jubileum. De voorzitter van de veiling, de heer S. de Boer Kz. sprak den jubilaris toe. Spr. feliciteerde hem met zijn jubileum: Wij doen dit van ganscher harte, omdat hij altijd met groote plichtsbetrachting zijn werk heeft gedaan. 5 Jaar geleden hebben wij Keizer al in de bloemetjes gezet. Van daag wilde de vrachtvaardersvereeniging dit jubileum niet ongemerkt voorbij laten gaan. De voorzitter van de vrachtvaarders vereeniging „Samenwerking", de heer P. Hart, richtte vervolgens het woord tot den heer Keizer. Dertig jaar lang hebben de meesten onzer U hier meegemaakt. Uw wijze van werken heeft ons respect afgedwongen, maar ook vriendschap ge kweekt. Spr. huldigde den jubilaris voor de wijze, waarop hij de vrachtvaarders altijd tegemoet kwam, ook als zij eens te laat aan de veiling kwamen. Steeds was hij bereid, van huis te komen om „de jon gens" binnen te laten. Zijn ideaal was altijd, dat de jongens onderdak hadden. Spr. bood namens de vereeniging den jubilaris een bloemstuk en een kistje sigaren aan, terwijl een geschenk voor mevr. Keizer niet achterwege bleef. De vrachtvaarders zijn er allen van overtuigd, dat zij „Teunis" kunnen reke nen onder de beste ambtenaren van de Langendijker Groenten Centrale. In een gedichtje werden de namen van alle leden van de vereeniging „Samen werking" opgenoemd. Door luid applaus stemden de aanwe zigen met deze hulde in. De heer De Boer dankte namens den jubilaris voor de hem gebrachte hulde en deelde mede, dat Teunis van elf uur af thuis is. Geslaagd. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer A. P. van der Molen is aan de Technische Hoogeschool te Londen geslaagd en inge schreven als lid van het Instituut van Scheikundige Ingenieurs. 4 50 jaar getrouwd. Het echtpaar C. Bakker en Bakker- Nol Pover, heeft onder groote belangstel ling zijn 50-jarig huwelijksfeest gevierd Het fanfare-corps „Advendo" heeft het gouden echtpaar een serenade gebracht. Een groot werk gegund. Aan N. V. v.h. H. J. Nederhorst, Gouda is gegund het maken van 3 viaducten van gewapend beton in het vak HoornLam- bertschaag van weg no. 7 van het Rijkswe genplan 1938, onder de gemeente Berkhout, Wognum en Sijbecarspel, met bijkomende werken voor een bedrag van 102943. Van dit werk vond 20 Juni j.1. de aanbesteding plaats, waarbij de gunning werd aangehou den en N.V v.h. H. J. Nederhorst op één na laagste inschrijver was. Verkrijgbaar bij NV JAC. MET's Automobielbedrijf N.V., Alkmaar. Levering van brandstoffen. De levering van brandstoffen voor de St Willibrordus-stichting is opgedragen Voreenicde Brandstoffenhandel aan de „Vereenigde te Alkmaar, Oranjevereeniging. hield Vry dag- de Rustende De Oranjevereeniging dagavond jaarvergadering m R, Jager. De voorzitter, ds. H. W. Bloemhoff, opende en heette welkom. De jaarlij ksche feestviering zal omstreeks Augustus plaats hebben. Wellicht is het een dubbel feest. Over het uitvoerige jaarverslag, mee bracht door den heer van Rossum, ontstond eenige discussie. De heer Schuytemaker keurde het af, dat het bestuur in een equi page uit Alkmaar, rondrijdt, aangezien hier de burgerij (waarop men een beroep doet) ook wel wat wil verdienen. De heer S. Mod der was teleurgesteld, dat de optocht niet langs den Heerenweg en Stationsweg is ge trokken en hoopte, dat dit niet meer zal plaats hebben. Dit werd toegezegd. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten waren 961.76, de uitgaven 836.08, saldo 125.68. Een heftige discussie ontstond over de opbrengst der lijsten, doch na eenige bespreking werd het incident opgelost. De data van de feestelijkheden werd uit voerig besproken, alsmede het feestpro- gram. Men wil feestvieren op 31 Augustus en met de blijde gebeurtenis in het Prinse lijk gezin. Daar 't moeilijk is om een vasten dag te bepalen (één dag feest zal misschien wel genoeg zijn) werd een en ander aan het bestuur overgelaten, met dien verstande dat 31 Aug. en 1 Sept. de gewenschte dagen zijn. Een bloemencorso en volksspelen wer den aanbevolen. Na de rondvraag volgde sluiting. Werkverschaffing. Naar we vernemen zijn voor heden en volgende dagen een 28-tal werkloozen aan gewezen voor het slechten van de dijken en andere grondwerken te Wervershoof. Het vervoer heeft per autobus plaats. Het loon is 0.30 per uur met emolementen. Raadslid bedankt. De heer D. Ramkema, alhier, heeft be dankt als lid van den raad dezer gemeente. Zijn opvolger zal zyn de heer T. Dammes. Bijdrage verleend. De raad dezer gemeente heeft met 4 tegen 3 stemmen besloten een jaarlij ksche bijdrage aan de gemeente Alkmaar te ver benen, maximum groot 240, voor het ex ploitatie-tekort van het centraal ziekenhuis. Paard op hol geslagen. Vrijdag sloeg het paard op hol van den heer H. Witte te Oostgraftdijk waarby deze van drie meter hoogte viel en onder den wagen terecht kwam. Dr. Jn. Koppen verleende geneeskundige hulp en constateerde ernstige verwon dingen aan beide bcenen. Aanbesteding. De bouwkundige S. Vis uit Oudkarspel heeft aanbesteed het bouwen van een woon huis te Oudkarspel voor rekening van den heer A. Mooij te Zuidscharwoude. De uitslag was als volgt: C. Klinkert te Oudkarspel, timmerwerk 1785, massa 3330; P. de Vries te Zuid scharwoude, timmerwerk 1975, massa 3490; K. Bruin te Oudkarspel, massa 3165; P Engeringh te Zuidscharwoude, timmerwerk 1965; J. Valkonet te Oudkars pel, timmerwerk 1770, massa 3285; H. Tauber te Oudkarspel, timmerwerk f 1750; C. de Geus te Broek op Langendijk, massa 3330; J. Tromp te Oudkarspel, metselwerk 1250; H. Metselaar te Zuidscharwoude, met selwerk 1250, massa 3363; W. Giltjes te Broek op Langendijk, massa 3366; S. Zee- gers te St.-Pancras, massa f 3240; K. Schuijt te Oudkarspel, timmerwerk f 1944; A. Kar dinaal te Oudkarspel, timmerwerk f 1872, massa 3417; Schilderwerk: D. Zijp te N.- Scharwoude f 333; C. ter Hofstede 278. De gunning is aangehouden. Oudercommissie. Tot leden van de ouder-commissie der centrale O. L.-school Graftdyk zyn be noemd de heeren: Jn. Koppen en Jac. Slooten te West-Graftdyk; K. Jonker en Nic. Nat te Oostgraftdijk; K. Reine en P. Rol te Starnmeer; Mevr. J. M. Slootmaker te Graftdijk. is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSiKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den- advf-it nerderI fel 3320.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8