SPORT EN WEDSTRIJDEN Meijer wint de vijftiende T. T. Enerveerende strijd Duitschland—Italië. Fyma kampioen van Nederland. Serafini bijna winnaar, doch het geluk was tegen den Italiaan. De groote prijs van Parijs Derksen eerste bij de amateurs. Internationale wedstrijden van U.Z.C. DERDE BLAD Motoren. De vijftiende T.T.-races om den Grooten Prys van Nederland zyn een succes geworden, zooals men nog nimmer tevoren op de Drentsche heide heeft beleefd en zooals de organisatoren van het festijn wel nooit hebben kunnen droomen. Ondanks het zeer slechte weer hebben tienduizenden enthousiasten uit binnen- en buitenland den geheelen Zaterdag genoten van motorsport van de beste soort. Georg Meyer, de geduchte „Fliegende Feldwebel" won na een hoogst opwindenden strijd met de zware klasse voor den Italiaanschen Gilera-coureur Dorino Serafini. De beide andere klassen werden overwin ningen voor DKW. Kluge slaagde erin de 250 c.c. klasse te winnen en de uitstekend rijdende Siegfried Wünsche klopte niemand minder dan Ted hfellors (Velocette) bij de 350 c.c. machines. De wedstrijd voor de kwartlitermoto- ren is ongetwijfeld de minst spannende van den dag geweest, daar de Italiaan Tenni met zijn tweepits Guzzi na een ietwat onbeholpen start onmiddellijk een met Zuidelijk temperament opge zette jacht op de D.K.W.'s van Kluge en Petruschke begon, welke reeds in de eerste ronde een opzienbarend succes opleverde. De kleine Italiaan slaagde er met gemak in zijn machine langs de Duitschers te sturen en zoo beleefden we het voor het eerst sinds lange jaren, dat de DKW-tweetakt deemoedig het hoofd voor zijn asgenoot moest buigen. Ook in de volgende ronden toonde Omo- bono zijn superioteit. Steeds draaide hij iets harder door de bochten en ook op de rechte einden bleek hij de DKW's „op te eten". Zoo groeide de voorsprong tot vele seconden, eindelijk tot minuten en reeds maakte een ieder zich gereed om den Italiaan een har telijk welkom aan den finish te bereiden toen plotseling het bericht door kwam dat Tenni aan den kant stond te repareeren. Dat was in de laatste ronde en <de arme Italiaan zag den eersten prijs door zijn vingers glip pen. Ewald Kluge greep de kans, welke hem werd geboden en kwam na vijftien ronden op den tweeden plaats te hebben gezeten in de zestiende en laatste ronde als eerste door. Ook Bernhard Petruschke profiteerde van Tenni's pech en werd als tweede afge- vlagd. De moreele winnaar van-het gevecht was en bleef echter Tenni, wiens Guzzi sneller had gedraaid, dan de winnende ma chine in de 350 cc. klasse. De strijd om het nationale kampioen schap ging tusschen den Hagenaar Lo Si- mons, die kans gezien had de snelle Excel sior van Tyrell Smith los te peuteren en den Nederlandschen DKW-crack Piet van Dinter. Tegen alle verwachtingen in won Lo Simons het duel. Aanvankelijk ging Simons eenige honderden meters voor Van Dinter langs de tribunes, doch in de vierde ronde kreeg Piet er genoeg van. Hij joeg zijn grijsgroene „huilbui" langs de Excelsior en hield het apparaat zeven ronden lang achter zich. Toen draaide Simons eens extra hard aan zijn gashandle en zoowaar passeer de hij van Dinter wederom. In de twaalfde ronde waren de bordjes weer verhangen, in de dertiende ronde ging van Dinter weer als eerste Nederlander door, doch in de vijf tiende ronde liep Simons uit en hij won met klein verschil. Voorwaar, een schitterende belooning voor de vele moeite aan machine en training besteed. Buitengewoon fraai en spannend is het duel tusschen DKW en Velocette in de 350 cc.-klasse geweest. Ronde na ronde heeft het geduchte duo Stanley Woods en Ted Hellors aanval op aanval ondernomen op de snelle machines van Heiner Fleischmann en Siegfried Wün sche. Het heeft den top-notcher van Velocette en zijn stalgenoot echter niet mogen gelukken hun reeds jarenlang zegevierend merk op de eerste plaatsen te brengen. Daarmede namen de DKW's bloedig wraak voor den op het eiland Man geleden nederlaag. Haarscherp stuurden de Duitschers de eersten ronden hun machines door de boch ten met de beide Velocettes als bloeddorstige jachthonden op de hielen. In de derde ron den begon het feest eerst goed, want toen zagen Mellors en Woods kans hun concur renten te grijpen. Een fantastisch spannend gevecht ontstond en het is werkelijk een raadsel dat geen der vier machines het in dezen verbitterden kamp heeft begeven. In de zesde en zevende ronde ging Woods aan den kop, doch hoe hij ook vocht en scheur de, Fleischmann liet hem niet los en volgde hem trouw als een schoothondje op twee meter afstand. Daarachter zaten Wünsche en Mellors, die elkander ook heel wat te vertellen bleken te hebben, tenminste, ze waren niet te scheiden. Eerst in de achttien de ronde kregen de DKW's lucht. Door sneller tanken wonnen zij eenige kostbare seconden. Spoedig kwam Mellors echter weer op dagen om de plaats van Woods, die iets was afgezakt in te nemen. Wünsche en Fleischmann reden echter als razenden en linten den Engelschman niet glippen. Onder de bedrijven door vochten zij zelf een zeer verbitterd gevecht om de eerste en de twee de plaats, dat uiteindelijk door Wünsche werd gewonnen. Ook Mellors zag nog kans om in een der laatste ronden langs den lang zaam afzakkende Fleischmann te komen. Woods bezette de vierde plaats en beant woordde daarmede niet aan de verwachtin gen, welke over zijn optreden waren uitge sproken. Het Nederlandsch kampioenschap won Willy van Gent op een Velocette KTT. Van Nederlandsche zijde werd van Gent geen oogenblik bedreigd, zoodat hij van meet af aan een gewonnen race reed. De eerste acht ronden lag van Gent op de achtste plaats, een zeer bijzondere prestatie wan neer me bedekt, dat hij grootheden als Fer- gus Anderson, Karl Bodmer, Ernie Thomas en vele anderen ver achter zich liet. In de tweede helft van de race klom van Gent nog twee plaatsen naar boven en werd zoodoenle zesde achter Jimmy Little eveneens op een Velocette. Van de andere Nederlanders noemen we Gerrit de Ridder, die op een speciale, doch veel minder snelle NSU zat. De gewoonte getrouw had de arme Gerrit tijdens de trai ning wees eens zwaar met pech te kampen gehad. De race begon hij op de negentiende plaats, maar langzaam werkte hy zich naar voren. Uitstekend bochtenwerk bracht hem in de voorlaaste ronde op de negende plaats achter Franz Binder op een fabrieks-Velo- cette en voor Ernie Thomas. Helaas, in de laatste ronde stierf de NSU wegens over dadig olieverlies en Gerritje Pech zag een onaangename traditie voortgezet. Eenzelfde lot onderging de jonge Jo Bovee, die na een goeden wedstrijd in de elfde ronde uitviel. Zoodoende werd Jan Moej es, wiens DKW aan ingewandstoornissen leed na de valpartij voor Hooghalen tweede Nederlander op een ronde achterstand. B.M.W. contra Gilera. De start van de zware klasse bracht Georg Meyer op B.M.W. en Krauss, eveneens op zulk een oersnellen twee-cylinder aan den kop, doch twee kilometer verder was de stand gewijzigd, want Serafini schroefde zijn Gilera wagenwijd open, spoot langs Krauss en begon een zeldzaam sensationeele achtervolging op Meyer in te zetten. Aan vankelijk had het er allen schijn van, dat de vroolijke Beiersche Feldwebel den aan val zou weerstaan. Na de tiende ronde zat Serafini hem echter aan zijn achterwiel te trekken en daarna bleek eerst recht tot welk een prestatie ingenieur Taruffi's schepping in staat was. In de dertiende ronde bedroeg Serafini's achterstand nog eenige honderden meters en in de veertiende ronde was hij Meyer reeds glad gepasseerd. Deze zette toen alles op alles, maar het mocht niet baten. Steeds verloor hij meer terrein en zeker zou Sera fini de overwinning in zijn zak hebben als hij niet was gevallen. De vier cylinders wil den hun plicht nog wel doen, doch het frame en het stuur waren dermate ontzet, dat zelfs de wildebras Serafini voor verder rijden terugschrok en opgaf. Zoo kwam Meyer weer „voor een koopje" aan den kop gevolgd door den tweeden Gileraman Vail- lati, die evenwel geen bedreiging voor hem kon worden en slechts door het uitvallen van Krauss op de tweede plaats was beland. Jacques Schot, die door het niet meerijden van Bertus van Hamersveld, een rasechte compressor-B.M.W. onder zich had gekre gen, deed ietwat onverstandig door in de derde ronde ergens bij Graswijk op zijn hoofd te gaan staan. „Sjaakie" kwam er goed af, althans beter dan de fiets, die het vertikte nog langer rond te vliegen. Daarmede verspeelde Schot zijn prachtige kansen op het Nederlandsche kam pioenschap, hetgeen nu een dankbare prooi werd van den populairen Amsterdammer Jaap Fijma op Velocette. Jaap deed het na den val van zijn concurrent op zijn akkertje en stoorde zich aan niets en niemand. Rustig en zeker draaide hy zijn rondjes, kwam daardoor wel in de staart van den stoet te recht, maar behield voor alles de zekerheid van een krans en een titel. Een prachtige race reed ook de in Assen welbekènde Franz, Vaassen. Op een stokoude Norton zwierf hy langs het circuit. Door niemand ongemerkt klom hij van de negen de plaats af naar boven, totdat hij plotseling op de vierde plaats verscheen, daarmede wel een zeer vermeldenswaardige prestatie le verend. „Charlier", die een supersnelle tweecylinder-compressor F.N. bestuurde, maakte een verre van grootschen indruk en haalde lang niet uit de machine, want er aan P.K.-tjes uit te halen was. Zijn rondetijd schommelde tusschen 7 min. 30 sec. en 9 min., hetgeen uitermate slecht is. De nationale races. Onder nog slechter weersomstandigheden, dan de internationale wedstrijden, werden des morgens de nationale races verreden. Het eerst startten de 125 cc en de 250 cc klassen. De favorieten Joop Verkerke op Eysink en Frans van Dinter op een Renn- sport D.K.W. deden wel van zich spreken, doch bereikten de eindstreep niet als win naar. Verkerke voerde in de eerste ronden, tezamen met zijn teamgenooten Rietveld en Les Ravenhall de kudde van onder de zestig aan. Spoedig echter verdween dit drietal uit het strijdperk, waardoor de negentienjarige Bovee, eveneens op Eysink, winnaar werd. In de 250 cc klasse won Vink op een Royal Enfield, zooals hy wilde, mede dank zy het feit, dat Frans van Dinter's D.K.W. zonderlinge kuren vertoonde en eenige ma len aan den kant van den weg ging staan om zijn baas gelegenheid te geven in zijn inge wanden te peuteren. De 350 cc klasse won J. Veer op een oer- snelle Velocette K.T.T. zonder strijd en moeite van W. van Doren, die uit zijn over head camshaft N.S.U. haalde, wat er uit te halen was. Roest en Piet Knijnenburg waren in de 500 cc klasse voorts niet in staat om met hun Rennsport-B.M.W.'s den debuteerenden grasbaanrenner van Aartsen op Triumph in bedwang te houden. Onbegrijpelijk, want de B.M.W.'s zijn uitgesproken sneller dan de fiets, welke Aartsen bereed. Een bijzondere prestatie verrichtte Visser, die uit een Triumph Tiger in de zevende ronde een gemiddelde van 124.9 K.M. haal de en daarmede de snelste ronde in de na tionale race reed. De uitslagen luiden: 500 ccm klasse, internationaal: 1. G. Meyer (Duitschland) op BWM 2 uur 18 min. 46.4 sec., gem. uursnelheid 142.9 K.M.; 2. Vaillati (Italië) op Gilera, 2 uur 24 min. 0.4 sec., gem. uursnelheid 127.8 K.M.; op eey ronde: 3. H. Bock (Duitschland) op BMW; op twee ronden: 4. F. Vaassen (Duitschland) op Norton; 5. „Charlier" (België) op FN; 6. J. Fijma (Nederland) op Velocette; 7. W. Scheunig (Duitschland) op Norton. In deze klasse maakte Serafini in de zestiende ronde den snelsten tijd: 6 min. 33 sec. (gem. uur snelheid 151.4 K.M.) 350 ccm klasse, internationaal: 1. W. Wün sche (Duitschland) op DKW, 2 uur 17 min. 16.3, gem. uursnelheid 130.3 K.M.; 2. E. A. Mellors (Engeland) op Velocette, 2 uur 18 min. 4 sec., gem. uursnelheid 129.4 K.M.; 3. H. Fleischmann (Duitschland) op DKW, 2 uur 18 min. 40.2 sec., 128.8 K.M.; 4. Stanley Woods (Ierland) op Velocette; 5. J. E. Little (Ierland) op Velocette; 6. W. van Gent (Ne derland) op Veloccete; op 1 ronde: 7. F. Anderson (Engeland) op DKW; 8. F. J. Binder (Duitschland) op Velocette; 9. E. R. Thomas (Engeland) op Velocette; 10. J. Moejes (Nederland) op DKW; 11. H. Thorn Prikker (Duitschland) op Velocette. De snelste ronde maakte Woods met een tijd van 7 min. 20.8 sec., gem. uursnelheid 135.1 K.M. 250 ccm klasse, internationaal: 1. E. Kluge (Duitschland) op DKW 2 uur 4 min. 43.6 sec., gem. uursnelheid 127.4 K.M.; 2. B. Pe truschke (Duitschland) op DKW 2 uur 8 min. 28.8 sec., gem. uursnelheid 123.5 K.M.; 3. O. Tenni (Italië) op Guzzi 2 uur 12 min. 34 sec., gem. uursnelheid 119.8 K.M.; 4. W. Winkler (Duitschland) op DKW; op 1 ronde: 5. K. Lottes (Duitschland) op DKW; 6. L. Simons (Nederland) op Excelsior; 7. P. van Dinter (Nederland) op DKW; 8. O. Koh- fink (Duitschland) op DKW. Tenni maakte in de tiende ronde den snelsten tijd: 7 min. 19.2 sec.; gem. uursnelheid 135.5 K.M. 500 ccm klasse, nationaal: 1. P. Aartsen, Amsterdam (Triumph), tijd 1 uur 6 min. 30.8 sec., gem. 119.1 K.M. per uur; 2. Roest (BM W), tijd 1 uur 7 min. 51.4 sec., gem. 117'K.M. per uur; 3. P. Knynenburg, Wassenaar (BMW), 1 uur 8 min. 1.8 sec., gem. 116.7 K.M. p. u.; 4. J. Houtop, Utrecht (Triumph); 5. J. Visser, Harlingen (Triumph). Snelste ronde: J. Visser, 7e ronde 7 min. 57.2 sec., gem. 124.9 K.M. per uur. 350 ccm klasse, nationaal: 1. J. Veer, Bor- culo (Velocette), tijd 1 uur en 2 sec., gem. 115.8 K.M. per uur; 2. J. van Doren, Rotter dam (NSU), tijd 1 uur 42.4 sec., gem. 114.7 K.M. per uur; 3. H. J. M. van Banning, 's-Gravenhage (Norton), tijd 1 uur 2 min. 19.2 sec., gem. 111.5 K.M. per uur; 4. H. Buys, Roterdam (Norton), tyd 1 uur 4 min. 20.6 sec., gem. 108 K.M. per uur; 5. J. G. J Zwaai, 's-Gravenhage (Excelsior), tijd 1 uur 7 min. 30.4 sec., gem. 103 K.M. per uur. Snelste ronde: J. Veer, vijfde ronde met 8 min. 17 sec., gem. 119.9 K.M. per uur. 250 ccm klasse, nationaal: 1. H. Vink, Maasland (Royal Enfield), tyd 1 uur 6 min. 42.6 sec., gemiddeld 104.1 K.M. per uur; 2. H. Veer Borculo*(Triumph), tyd 1 uur 9 min. 59.2 sec., gem. 99.5 K.M. per uur; 3. P. Hoogeveen, Nw. Loosdrecht (Matchless), tijd 1 uur 10 min. 19.2 sec.; 4. A. F. van Din ter, Arnhem (DKW), tijd 1 uur 11 min. 28 sec.; 5. W. H. Hilderink, Haaksbergen (Ex celsior), tijd 1 uur 11 min. 56.2 sec.; 6. J. M. Timmers, Breda (Matchless); 7. G. H. van Oorschot, IJselmonde (NSU); 8. J. Simons, Edam (Excelsior); 9. op een ronde: S. W. Hogerhuis, Haarlem (OK Supreme). Snelste ronde: van Dinter, in de derde ronde in 9 min. 11.8 sec., gem. 108 K.M. per uur. Einduitslag 125 ccm-w: 1. J. J. Bovee, Amersfoort (Eysink), tijd 1 uur 1 min. 56.2 sec., gem. 80.16 K.M. per uur; 2. C. A. Har- debil,Apeldoorn, (Sparta), tijd 1 uur 2 min. 10.4 sec.; 3. F. W. Visbach, Hillegom (Spar ta), tijd 1 uur 2 min. 11 sec.; 4. A. Maasland, 's-Gravenhage (Fr. Barnett), tijd 1 uur 2 min. 17.4 sec.; 5. F. Schuddeboom, Bussum, (Eysink), tijd 1 uur 2 min. 45 sec. Snelste ronde: Ravenhall, eerste ronde 12 min., gem. 82.8 K.M. per uur. Ouderdom? Wat styf van leden? Klagen over rheumatiek? Kom! Zoo érg zal 't wel niet wezen! Wees toch vroolyk, fief en kwiek! Doe aan lichte sport of zoo Doe aanaande H. L. O.! Wielrennen De internationale wielerwedstrijden om den grooten prys van Parijs hebben in de amateursklasse een prachtig suc ces voor onze landgenooten opgeleverd. De oud-Alcmariaan Derksen en de Haarlemmer Ooms slaagden erin de finale te bereiken en daarin resp. de eerste en tweede plaats te bezetten. Bij de professionals was van Vliet minder fortuinlijk. Hij werd in de demi-finale door den Italiaan Loatti geklopt en daarmee uit geschakeld voor den eindstrijd. De gedetailleerde uitslagen luiden: amateurs: eerste demi-finale: 1. Derksen (Ned.); 2. Barateau (Fr.); 3. Dolivet (Fr.); tweede demi-finale: 1. Chretien (Fr.); 2. Verna (Fr.); 3. Smit (Ned.); derde demi-finale: 1. Ooms (Ned.); 2. Ma- ton (Fr.); 3. Aquistapace (It.) finale: 1. Derksen (Ned.); 2. Ooms (Ned.); 3. Chretien (Fr.) Tijd van Derksen 220 M. 12.4 sec. Professionals: eerste demi-finale: 1. Rich ter (Duitschland); 2. Renaudin (Fr.); 3. Falck Hansen (Denem.); tweede demi-finale: 1. Loatti (It.); 2. van Vliet (Ned.); 3. Michard (Fr.); derde demi-finale: Gerardin (Fr.); 2. Scherens (België); 3. Chaillot (Fr.); finale: 1. Gerardin; 2. Loatti. Richter ge diskwalificeerd. Tijd laatste 220 M. van Ge rardin 12 sec. R.V. ALCMARIA. De wielerclub Alcmaria liet gistermorgen een sprint verrijden. De opkomst der ren ners was uitstekend, de geboden strijd was navenant. In de B-klasse werd Ekkers eerste, op den voet gevolgd door Glas, die nog steeds voor uit gaat. In de C-klasse was de strijd tus schen Kemps en Wiemeersch zeer span nend en beiden eindigden dan ook gelijk. Zomerdijk, die als favoriet startte, moest met de derde plaats genoegen nemen. Ten slotte won Koene bij de junioren met Meijer als tweede en de Boer als derde. De uitslagen waren: B-klasse: 1. Ekkers; 2. Glas; 3. Dekker; 4. Schilte; 5. Koster; 6. J. Schouten. C-klasse: 1. Kemps en Wiemeersch; 3. Zo merdijk; 4. v. d. Molen; 5. Schouten; 6. Jonkman. Junioren: 1. A. Koenen; 2. C. Meijer; 3. P. de Boer. Zwemmen Successen voor D.A.W. Voor 800 toeschouwers zijn te Utrecht in ternationale zwemwedstrijden gehouden, waaraan ook door een viertal D.A.W.-leden is deelgenomen, die zeker met voldoening op deze reis kunnen terugzien, niet in het minst door de allerhartelijkste ontvangst, die hen ten deel viel van de zijde van den oud-voorzitter van D.A.W., den heer Han sen, thans voorzitter van U.Z.C. Buitenlandsche gasten waren de Swim- ming Club de Luxembourg en La Nage St. Gilles (Brussel). Na het openingswoord van den heer Han sen, die de Luxemburgers in het Duitsch en de Brusselaren in het Fransch verwelkomde, kon met de afwerking van het programma begonnen worden. Het eerste baan-nummer, 100 M. rugslag dames, werd een gemakkelijke overwinning voor de wereldrecordhoudster Iet van Feg- gelen in 1 min. 20 sec. Reeds het daarop volgende nummer, 100 M. schoolslag heeren, internationaal, bracht twee D.A.W.-ers aan den start. In de eerste serie van vijf deelnemers plaatste van der Wilk zich tweede achter den U.Z.C.-crack Heetveld, en vóór Bosch (Brussel) en Schaeffer (Luxemburg), na een in goeden stijl gezwommen race, in den voor zijn doon matigen tijd, n.1. 1 min. 29.8 sec. Heetveld, die met den vlinderslag de eerste 50 meter aflegde, noteerde 1 min. 26.3 sec. In de tweede serie kwamen aan de start: Imhülsen (D.A.W.), van Leersum (U.Z.C.), Gijs (Brussel), Bück (Luxemburg) en de Vries (Star), momenteel Nederlands tweede schoolslag-zwemmer. Van de vijf zwemmers gebruikten er vier tot 50 meter den vlinderslag, waarbij de Vries en van Leersum de leiding namen voor Dick Imhülsen. De Vries liep regelma tig verder uit, terwijl Imhülsen zich in dit internationale milieu uitstekend weerde, en reeds bij het keerpunt de tweede plaats van van Leersum overnam, die hij nadien niet meer afstond. Waar de vrij zware 50 M.-baan het maken van zeer goede tijden moeilijk maakte, was de prestatie van de Vries, die 1 min. 18.4 sec. maakte, zeer fraai te noemen. Im hülsen eindigde 3 sec. vóór van Leersum, in den tyd van 1 min. 26 sec. De einduitslag van dit nummer werd dus: 100 meter schoolslag heeren: 1. E. de Vries (Star) 1 min. 18.4 sec.; 2. D. A. Imhülsen (D.A.W.) 1 min. 26 sec.; 3. A. Heetveld (U. Z.C.) 1 min. 26.3 sec. Ook het vierde nummer bracht een keurig D.A.W.-succes, doordat Gerrit Wulp zich met flinken voorsprong eerste plaatste bij het nummer 100 meter borstcrawl heeren juniores, waaraan door 14 zwemmers werd deelgenomen. Zijn tijd, 1 min. 6.4 sec., was sneller dan die van alle seniores op één na, n.I. van den Europeeschen kampioen Kees Hoving, die bij de seniores eerste werd in 1 min. 2.8 sec. Zoowel O verhagen als van Leersum (bei de U.Z.C.), tweede en derde bij de seniores, eindigden m tijd na het D.A.W.-lid, terwijl het verschil met de eerstvolgende juniores nog grooter was. Mays, die niet fit was, trof het bovendien al heel ongelukkig, doordat zyn beide tegen standers zich spaarden voor het volgende nummer, hetgeen ons weinig sportief voor kwam. Beter was het geweest, indien de beide U.Z.C.-ers in het geheel niet aan dit nummer hadden deelgenomen, in een be tere serie zou het kleine verschil met zijn voorgangers zeker voor Mays te overbrug gen zyn geweest. Thans werd hy met een straatlengte eerste in de voor zijn doen zeer matigen tijd van 1 min. 12.4 sec. De uitslagen van de borstcrawl nummers waren: 100 meter borstcrawl juniores: 1. G. Wulp (D.A.W.) 1 min. 6.4 sec.; 2. B. van Rossum (Star) 1 min. 10.4 sec.; 3. K. Bakker (K.R.) 1 min. 11.1 sec. 100 meter borstcrawl heeren seniores: 1. K. Hoving (R.Z.C.) 1 min. 2.8 sec.; 2. A. Overhagen (U.Z.C.) 1 min. 7 sec.; 3. H. van Leersum (U.Z.C.) 1 min. 10.4 sec. 5 x 50 M. borstcrawl estafette heeren: 1. U.Z.C. 2 min. 29 sec.; 2. Star 2 min. 29.8 sec.; De uitslagen van de polowedstrijden wa ren: U.Z.C.Luxemburg 60; Luxemburg- Brussel 21; U.Z.C.Brussel 23. Na afloop werden de prijzen met zeer vele hartelijke woorden door den heer Han sen aan de diverse winnaars uitgereikt, waarbij hy in het bijzonder ook de in Utrecht nog zoo weinig bekende D.A.W.-ers gelukwenschte met hun keurige prestaties, die voor het Utrechtsche publiek een groote verrassing waren geweest. Tennis. DISTRICTS KAMPIOENSCHAPPEN. De herdenking van het 40-jarig jubileum van den N.L.T.B. begint haar hoogtepunt te naderen. Door het geheele land zyn reeds feest- en filmavonden, of beide gecombi neerd, gehouden, terwijl thans de districts kampioenschappen, welke dit jaar ook een onderdeel van hét feestprogramma vormen, zijn gespeeld. De bijzondere attractie aan deze wedstrijden verbonden bestaat hierin, dat de winnaars van de enkelspelen uitge- noodigd zullen worden tot deelname aan een landelijk tornooi, te houden van 1016 Juli in Den Haag, terwijl zij bovendien zullen deelnemen aan den grooten officieelen feestavond aldaar, alles voor rekening van den N.L.T.B. Elf dames en zes-en-twintig heeren heb ben in het vooruitzicht van deze prettige dingen den strijd aangebonden, en daarbij ongedacht gedemonstreerd welk een grooten invloed de bond heeft in den vooruitgang van het spelpeiL Vergelijkt men toch het vertoonde spel met dat van een 6-tal jaren geleden, dan is er een opvallende verbete ring. Het „prikken", de ergernis van de betere spelers, doch dikwijls ook een motief om een nederlaag te verontschuldigen, is vrijwel verdwenen. Allen trachten hun tech niek, eventueel met behulp van een trainer op te voeren en de prikkel hiertoe is het spelen in de competitie. Bij de wedstrijden van Zaterdag en Zondag won in de kwart-finale dames mej. Spruyt van mej. Pranger, hetgeen te verwachten was; mej. de Wit won van mej. T. Schut, waarby To het klaar speelde om toch nog 6 games te maken; een keurige prestatie! Mej. Koppen won na zwaren strijd van mej. Asjes, die zich haar welverdiende kans op de tweede set (54 fourty-fifteen) toch nog zag ontglippen; terwijl mevr. de Bruyn op zeer tactische wijze won van mevr. Ziege- ler. In de halve finale onttroonde mej. de Wit de kampioene van 1938, mej. Spruyt, en won mej. Koppen in 3 sets van mevr. de Bruyn. In de finale won mej. Koppen gemakkelijk van mej. de Wit en werd welverdiend kam pioene 1939. Bij de heeren won mr. Schuurman ge makkelijk van Langendijk en P. Schut van Schmidt. De heer Buma ondervond onver wacht sterken tegenstand van C. Asjes en als laatstgenoemde zijn beide setpoints wat meer had geforceerd en er 3 sets van had weten te maken, was de overwinning van Buma lang niet zeker geweest. Honig had geen moeite met Frits Beek. In de halve finale won P. Schut van mr. Schuurman. Hier legde Schut met machtige drives in de hoeken en op de lijnen zijn spel geheel op aan zijn tegenstander. Honig had geen moeite met Buma. De eindstrijd, „best of five" tusschen P. Schut en Honig was een waardig slot van het tornooi. Hier was Schut met prachtig lang spel regelmatig in den aanval. Honig wist echter door zijn grootere vastheid de eerste twee sets te win nen. In de derde set kreeg Schut vier maal de leiding, doch by den stand 44 ging Schut teveel forceeren, sloeg veel in het net, zoodat Honig tenslotte welverdiend won. Na afloop wenschte de heer v. Keeken, die met de heeren Kusters en Zweedijk de wedstrijdcommissie vormde, de winnaars geluk, de wisselbekers en herinneringsge schenken werden overhandigd, en behoor den de Districtskampioenschappen 1939 voor wat de enkelspelen betreft weer tot het verleden. De dubbelspelen worden gehouden op 9 en 10 September a.s. Uitslagen. Dames: mej. Spruyt sl. mevr. Schuur man 6—0, 64; mej. Schut sl. mej. Bos 97, 62; mej. Koppen sl. mej. Schut 62, 63; mej. Spruyt sl. mej. Pranger 6—3, 6—2; mej. de Wit sl. mej. Schut 63, 63; mej. Kop pen sl. mej. Asjes 62, 75; mevr. de Bruyn sl. mevr. Ziegeler 64, 64; mej. de Wit sl. mej. Spruyt 63, 68, 63; mej. Koppen sl. mevr. de Bruyn 64, 64; mej. Koppen sl. mej. de Wit 62, 63. Heeren: mr. Schuurman sl. Beyneveld 75, 62; Koopmans sl. Grondsma 62, 61; Langendijk sl. C. R. Beek 64, 6—0; Schmidt sl. de Castro 46, 63, 64; Asjes sl. Kluitman 46, 62, 75; v. d. Ploeg sl. Keyman 62, 46, 6—2; Keizer sl. J. Spruyt 75, 64; F. Beek sl. Gerkens 64, 64; Busselman sl. Haasbroek 62, 62; Schuurman sl. Koopmans 64, 46, 62; Langendijk sl. Zweedijk 62, 61; Schut sl. Degenaar 64, 62; Schmidt sl. Vink 60, 61; Asjes sl. v. d. Ploeg 26, 64, 64; Buma sl. Keizer 60, 61; F. Beek sl. W. Stroink 64, 64; Honig sl. Bussel man 60, 61; mr. Schuurman sl. Langen dijk 6—2, 6—1; Schut sL Schmidt 6—4, 6—3; Buma sl. Asjes 60, 108; Honig sl. F. Beek 660; Schut sL mr. Schuurman 75, 61; Honig sl. Buma 63, 60; Honig sl. Schut 6—3, 6—3, 6—4.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 9