Agenda IRAHKEHBERG N.V. t LEGPUZZLES. Het Openbaar L. O, in 1938. Hout en corton 100, 200, 300, 500 en 1000 stukjes. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. wieringerwaard Glimlachje OBDAM WEST-GRAFTDIJK BEVERWIJK ZUIDSCHARWOUDE AKERSLOOT NIEUWE NIEDORP STE BLAD 1 Hl-r J'uh MV: |i Stad en Omgeving. i| Alkmaar, Woensdag. Aan het verslag omtrent den toestand van het lager onderwijs in de gemeente Alkmaar over het jaar 1938 ontleenen wij het volgende: Schoolverzuim. Aan 8 scholen (w o. alle U.L.O. scholen) kwamen geen ongeoorloof de schoolverzuimen voor. Voor de overige scholen varieerde dit van 3 tot 102. De klacht, verleden jaar door enkele hoofden van scholen geuit, dat gebrek aan kleeding en schoeisel vooral het laatste oor zaak was van deze verzuimen, werd dit jaar herhaald. Schoolsparen. Bijna zonder uitzondering uitten de hoofden van scholen aan welke gespaard werd, hun tevredenheid over de behaalde resultaten. Schoolreizen. Deze instelling heeft sterk te lijden onder de ongunst der tijden. Hoe wel nog verscheidene klassen een uitstapje maakten, wordt het aantal scholen, dat geen excursies meer vermeldt, grooter. Door een der hoofden van scholen werd weer de instelling van een schoolreis- fondsje bepleit. Schoolbibliotheek. De toestand der schoolbibliotheken is, althans aan de openbare scholen, achteruitgaand. Het jaarlijksche bedrag van 12.50 voor ge noemde scholen uitgetrokken, is nauwelijks toereikend voor het repareeren van de in gebruik zijnde boeken. Aanschaffing van nieuwe boeken moet bijna geheel achter wege blijven. De commissie meent, dat dit bedrag verdubbeld dient te worden. Onderwijs in telefoneeren. Enkele scholen werden door het bestuur der posterijen tijdelijk voorzien van een telefooninstalla tie. De commissie zou uitbreiding van deze proef ten zeerste toejuichen. Ze merkt met genoegen op, dat door tusschenkomst van 't hoofdbestuur van P.T.T. meer en meer bij het onderwijs rekening kan gehouden worden met de eischen van het dagelijksch leven. Algemeene opmerkingen. Ook dit jaar is de commissie gebleken, dat hei onderwij zend personeel van alle scholen over het algemeen met toewijding zijn taak vervult. Zij constateert met leedwezen dat de hoop op een afdoende verbetering der leerlin- genschaal in den loop van het jaar niet in vervulling is gegaan. Het euvel der te groote klassen is daardoor blijven voort bestaan. De factoren, die het bereiken van gun stige onderwijs-resultaten op velerlei on gunstig beinvloedden, zijn niet verdwenen. Het voortduren der maatschappelijke crisis heeft ze blijkbaar in sterkere mate doen doorwerken. De commissie constateert met genoegen, dat de, dit jaar ingestelde herfst- vacantie bij het openbaar l.o. zeer goed heeft voldaan. Schoolbezoek. Het schoolbezoek werd dit jaar geconcentreerd op het buitenge woon lager onderwijs. Aan dezen belang rijken tak van onderwijs werd bijzondere aandacht gewijd. De openbare school voor B.L.O. in het Victoriepark werd tweemaal bezocht. Bij het eerste bezoek maakte men in het bij zonder kennis met die leervakken, welke bij het gewoon lager onderwijs tot de hoofdvakken gerekend worden, zooals le zen, schrijven, rekenen. Het schriftelijk werk werd aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen, terwijl ook eenige monde linge lessen werden bijgewooond. Bij het tweede bezoek werd de nadruk gelegd op de vaardigheidsvakken, die bij deze soort van onderwijs een nog gewich tiger rol spelen, dan bij het gewone onder wijs. Tal van werkstukken, vervaardigd op de teeken-, sloid-, en handwerkles werden door de commissieleden nauwkeurig bezich tigd. Van alle lessen verkreeg men heel gunstige indrukken. Algemeen was de commissie van meening dat dit op de praktijk van het leven, ge richte onderwijs zegenrijk en onmisbaar ge acht moet worden voor de leerlingen, die door hun geringere natuurlijke begaafdheid op dit onderricht zijn aangewezen. Bij de r.k. school voor buitengewoon lager onderwijs aan de Oudegracht werden gelijksoortige indrukken opgedaan als op de school in het Victoriepark. EEN AUTO-ONGELUK DAT GOED AF LIEP. Met 80 K.M. vaart een bocht genomen. Gisteravond om 6 uur kwam de heer E., wonende Beverwijkerstraatweg te Castri- cum, met zijn auto de Bakkummerstraat af rijden. Om de bocht te kunnen nemen met een snelheid, zooals de ooggetuigen verklaard hebben, met 80 K.M.-vaart, nam de auto deze bocht op 2 wielen. Vervolgens beland de deze auto op de Van Oldenbarneveldweg alwaar, vlak by den Zeeweg, ook een bocht genomen moet worden. Deze werd den heer E. noodlottig. Hij kwam met volle snelheid tegen een boom terecht. De klap was op grooten afstand hoorbaar, zoodat spoedig op dit drukke kruispunt de menschen kwamen aanstormen. Daar het ongeluk juist voor de woningen van de doktoren Ter Aar en Teenstra van het Provinciaal Ziekenhuis Duin- en Bosch gebeurde, waren beide doktoren dadelijk bij het slachtoffer, doch het was niet mogelijk deze uit het auto-wrak te bevrijden. Dr. v. d. Sluis was ook direct ter plaatse en gelastte aan de garage Dijkhuizen gereedschappen te halen, om daarna het slachtoffer te be vrijden. Intusschen lag de heer E. half uit de auto, doch na 20 minuten gelukte het de Gebrs. Dijkhuizen het slachtoffer los te maken, waarna de ziekenauto den patiënt naar zijn woning vervoerde. Het geval is. gezien deze botsing, buiten gewoon goed afgeloopen. Behalve een lichte hersenschudding en eenige sneden over zijn gelaat, heeft de onvoorzichtige autorijder geen verwondingen opgeloopen. De totaal in elkaar geschoven auto is met een kraan weggehaald. Men zal nader wel onderzoeken, waaraan dit onbesuisde autorijden is te wijten. Naar wij nader vernemen is de patiënt die zich overigens goed voelt hedenmor gen naar het Sint Elisabeth-ziekenhuis overgebracht waar een Röntgenfoto van hem is genomen. Bioscopen. Victoria-theater. De onsterfelijke wals (rom.) Hoofdrollen Miliza Korjus, Fernand Gravey en Luise Rainer. Toegang boven 14 I jaar. Bioscoop Harmonie 8 uur, 2 hoofdnum mers, Booloo (jungle-film); hoofdrol Colin j Topley. Doctor Rhythm (hum.); hoofdrollen Bing Crosby en Mary Carlisle. Toegang bo ven 14 jaar. HET NIEUWE LIED VAN DE PRINCE-VLAG. De heer Crefeld, stads-beiaardier ver zoekt ons mede te deelen, dat hij bereid is gebleken het nieuwe lied van den heer Franse op het carillon te spelen zoo als hij steeds bij dergelijke verzoeken van een zelfde welwillendheid getuigt. Het lied moet natuurlijk wat de melodie betreft voor weergave op een klokkentoren in aan merking komen. Een verzoek tot vermel ding van de uitgave van het lied is van den heer Crefeld niet uitgegaan. DE VERKOOP VAN GEBOUW „DE UNIE". De secretaris van De Club, welke sociëteit in het gebouw De Unie is gevestigd, deelt ons, naar aanleiding van het in ons vorig nummer over den verkoop van het gebouw geschrevene, mede, dat de leden van de so ciëteit den pachter niet in de gelegenheid konden stellen het pand te koopen. Het ge bouw toch is niet hun eigendom, maar wel van de maatschappij „Dé Unie", van welke maatschappij de sociëteit haar localiteiten huurt. De pachter, die, wat de sociëteit be treft, alleen voor de bediening zorgt, heeft als pachter uitsluitend met de maatschappij te maken. DISTRICTSARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. DE INFORMATIES OVER VOGELS. De heer C. W. van Vleuten te Bergen schrijft ons: Naar aanleiding van een bericht in uw geëerd blad van Maandag betreffende het opvoeden van een piepjonge lijster, kan ik mededeelen, dat de heer D. Zelverder, Laan van Poot 164 te Den Haag, in het ver slag van „de Haagse Vogeltuin 1926-1939" schrijft: Als voedsel gebruik ik voor lijsters be schuit, eierdooier (ei hard, d.w.z. pl.m. 15 minuten koken) en pinda, soms een beetje aardappel, geraspte peen, aardbei, later ook wormen. Met wat water maak ik zoo'n mengsel kneedbaar vochtig. Zijn de jongen nog zeer klein of kaal, dan maak ik van het bovenvermelde een dik papje, dat ik dus met een lepeltje moet toedienen, nadat ik de ingrediënten fijngemalen heb. Ik ge bruik daarvoor het steeleinde van een eier lepeltje. Houdt de vogel onder uw linker hand (op tafel of nog beter tusschen uw op getrokken knieën, waarop een lap) en open uw met beide handen zijn snavel. Men kan nu met beide handen zijn snavel. Men kan den en met den rechterhand het lepeltje bedienen. Breng dit, indien mogelijk, nog ver naar achteren. Na een paar dagen gaat het gemakkelijker, omdat, het jong dan die onnatuurlijke voeding leert begrijpen. De voeding geschiedt 's ochtend voor 8 uur en dat elke pl.m. 30 a 45 minuten her halen tot pl.m. 8)4 uur 's avonds. Genoemde heer D. Zelverder is amateur, en heeft al heel wat vogels (jonge) opge voed en is als deskundige te beschouwen. DE VERKIEZING VAN GEDEPUTEERDE STATEN. In de provincie Noord-Holland. In de heden te Haarlem gehouden zitting van Provinciale Staten van Noord-Holland is het nieuwe college van Gedeputeerde Sta ten samengesteld. In het aftredende college hadden zitting de Gedeputeerden mr. J. B. Boman (r.k.), mr. dr. P. J. Witteman (r.k.), mr. A. Bruch (a.r.), E. Polak (s.d.a.p.), A. W. Michels (s.d.a.p.) en D. Kooiman (v.d.) In het nieuwe college werden gekozen: mr. J. B. Bomans (r.k.), mr. dr. P. J. Witte man (r.k.), mr. A. Bruch (a.r.), E. Polak (s.d.a.p.), A. W. Michels (s.da.p.) en mr. M. Slingenberg (v.d.) Tot buitengewoon lid werd herkozen de heer E. Luden (c.h.) CARILLONCONCERT. Het programma van het carillonconcert te geven door P. A. van Langen op Donder dagavond van 8.309.30 uur luidt: Suite Archaique G. Clement a. Prigadon b. Pavane c. Menuet Rythmendans G. Nees Menuet J. v. Hoof. Coucou preludium v. d. Ghein Ave Maria Jef Denijn Ich bete an die Macht der Liebe Ich weiss nicht Silcher In einem Kuhlen De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 glazenwasscher, 1 walsmachinist, 1 steenbikker, 2 stratenma kers, 2 stratenm. opperlieden, 1 stuc. opperman, 1 steenzetter, 1 fundeeringwer- ker, 2 uitvoerders, 6 betonvlechters, 16 voe gers, 2 stucadoors, 27 opperlieden, 5 schil ders 13 metselaars 140 grondwerkers, 38 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 2 autog. lasschers, 2 afbramers, 4 bankwerkers, 2 blikslagers, 2 constructiewerkers, 6 electriciens, 2 instru mentmakers, 2 kernmakers, 1 ketelmaker, 4 klinkers, 1 loodgieter, 2 lijnwerkers, 3 ma chinisten, 1 machineteekenaar, 5 metaal draaiers, 2 metaalslijpers, 9 monteurs, 1 orgelmaker, 1 ovenist, 4 plaatwerkers, 1 ponser, 2 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, 2 scheepsbouwers, 7 smeden, 9 stokers, 1 tandtechniker, 1 tegenhouder, 2 vuurwer kers, 2 wagenmakers, 4 ijzer werkers, 2 ijzerboorders, 2 zandbereiders, 2 zand vor mers. Groep verkeerswezen: 52 chauffeurs, 14 schippers, 1 exped. knecht, 7 koetsiers, 23 pakhuisknechten, 25 magazijnbedienden, 1 emballeur, 4 kellners, 5 loopknechten. Groep houtbewerking: 9 meubelmakers, 3 stoffeerders, 3 mach. houtbewerkers, 1 kis tenmaker, 1 borstelmaker, 1 beitser, 1 beeld houwer. Groep handel: 19 vertegenwoordigers, 2 winkelbedienden, 1 colporteur. Groep boek- en steendrukkeryen: 1 let terzetter, 3 boekdrukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 13 tuinlieden, 24 landarbeiders, 2 bloemisten. Groep voedings- en genotmiddelen: 56 sigarenmakers, 5 sorteerders, 2 tabaks bewerkers, 1 kok, 7 slagers, 1 bierbottelaar, 1 koffiestroopbrander, 7 chocoladebewer kers, 3 zuivelbereiders, 16 bakkers. Overige beroepen: 4 boekbinders, 4 was- schers, 1 rietwerker, 3 schoenmakers, 1 por tier-huisknecht, 2 kalkbranders, 1 huiden- zouter, 1 zakkenstopper, 2 papierbewerkers, 1 verzekeringsagent, 2 incasseerders, 1 secr. ambtenaar, 1 bedrijfsleider, 1 controleur, 1 tegelmaker, 1 reclaiyeteekenaar, 1 adminis trateur, 3 boekhouders, 9 kantoorbedienden, 38 transport- en 200 losse arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 7, overige beroepen 7. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen 4. Vrouwelijk personeel: 1 verkoopster, 1 werkster. Alkmaar, 3 Juli 1939. v. d. HEUVEL, directeur. De heer H. de Rover te Alkmaar schrijft ons: Naar aanleiding van het stukje, over de meeuwen, die de kievit, beschermden, in uw courant van den 3den dezer, deel ik u hierbij mede, dat een dergelijk geval mij niet be kend is, maar dat het mogelijk is dat de waarnemer zich heeft vergist, n.L dat de meeuwen van plan waren het nest te „plun deren", doch hierin zich verhinderd zagen door den komst van den waarnemer. Meeu wen zijn n.1. geweldige eierroovers. Meerdere malen ben ik er getuige van geweest, dat een meeuw stern- of kluteneieren stuk- pikte. Naar aanleiding van de vraag over het voedsel van een jonge lijster nog het vol gende: Een jonge lijster is niet op te voeden, althans buitengewoon moeilijk. Het beste is het om in een dergelijk geval den vogel in de buurt van zijn nest neer te zetten, waar de oude vogels hem misschien weer zullen opzoeken, als ze niet al te erg geschrokken zijn. Ze zijn n.1. niet zoo heel erg broed- vast, als bijv. grootere vogels, die op den grond broeden (denk aan fazant en eend), of als kleine zangvogels, zooals leeuweriken, graspiepers enz. Het voedsel van lijsters bestaat overigens hoofdzakelijk uit wormen, maden e.d. Aan allen, die de moeite hebben genomen de in onze courant gestelde vragen te be antwoorden ook gister waren er eenige inzenders onzen hartelijken dank voor hun vriendelijke bemoeiingen. De lijster is tot dusver een levenslustige nestvogel, die al kryschend zyn bekje wijd openspert als er iemand met voedsel op hem afkomt. In dezen tijd, nu tal van jonge vogels ontijdig buiten het nest geraken en hulpeloos wor den aangetroffen, zal van de goede wenken der inzenders zeker een dankbaar gebruik worden gemaakt. Red. Alkm. Crt. Geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Aanvankelijk matige tot zwakke zuidoostelijke tot zuidelijke wind, later ruimend tot zuidwest, aanvankelijk licht tot halfbewolkt, later toenemende be wolking, droog weer behoudens kans op on weer, aanvankelijk zeer warm. Het weer in geheel centraal-Europa wordt beheerscht door het continentale gebied van hoogen luchtdruk dat zich uitstrekt van den Balkan over het oostelijk Oostzeegebied tot over Scandinavië. De lucht is overal zeer droog en het weer zeer warm en zonnig. Op de Britsche eilanden en in west-Frankrijk doet de oceaandepressie zich gelden, die stationnair ten westen van Ierland blijft liggen en niet van diepte verandert. Koelere luchtmassa's die met westelijke winden over de Golf van Biscaye en het Kanaal in het westen van Frankrijk en in Engeland bin nendringen geve aanleiding tot het vormen van een onweersfront. In de nacht vielen zware regens in Bretagne en in midden- Engeland. In de Alpen is de temperatuur zeer hoog, Jungfraujoch meldt plus 1 graad Zugspitze 6 graden, Saentis 9 graden. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.54 tot 4.15 uur licht op. Jkownciaal Tlieuws DE BERGER KERMIS EN EEN AVOND AAN ZEE. De Berger kermis mocht zich gister, den laatsten dag, in een druk bezoek verheugen. Tot laat vermaakte het publiek zich met de verschillende kansspelen. Ook van de schuitjes en de zweefmolen werd een druk gebruik gemaakt, terwijl menig pondje paling werd veroberd. Dank zij het prach tige zomerweer, waren de terrassen van de verschillende café's tot middernacht met bezoekers bezet, terwijl de dansgelegen heden goede zaken maakten. De zeldzaam mooie zomeravond bracht ook eenige honderden naar het strand. Van af het terras van hotel „Nassau-Bergen" genoten velen van het machtige schouwspel der ondergaande zon, later van de fantas tische lichtjes der visschersscheepjes, het werken met zoeklichten van een torpedo jager en het lichten der zee. De volle maan zette bovendien het duinlandschap in een prachtig koel licht. Het was wat men noemt een zeldzame avond aan zee. Vergadering sportclub. Dinsdagavond vergaderde de sportclub in het lokaal van den heer Breed. De rekening van den penningmeester sloot met een batig sa do van 112.11. De heeren Jb. Koning en A. J. Bakker werden met algemeene stemmen als be stuursleden herkozen. Besloten werd om op 20 Augustus a.s. weer een pryzendra- verii te houden op de mooie grasbaan van den heer J. A. Bakker De pryzen werden vastgesteld op 60, 25 en 10. Ook werd besloten om aan de paarden die geen prijs winnen als vergoeding 2.50 toe te kennen. Met den wensch dat er een flink aantal paarden zal worden aangege ven werd deze korte vergadering onder dank gesloten. HULDE AAN OUD-STATENLEDEN VAN NOORDHOLLAND. Na de beëediging van de leden der Prov. Staten, onder wie niet minder dan 26 nieuwe, heeft de voorzitter, mr. dr. A. baron Röell, gister hulde gebracht aan een van de leden, die niet is teruggekeerd, mr. L. M. de Jong Schouwenburg. „Gedurende meer dan 32 jaren is hy", aldus spreker, „een sieraad van de verga deringen geweest door zijn voortreffelijke eigenschappen. Hij was een figuur, die del; traditie van goeden toon en hoffelijke vor men, welke de Staten van Noordholland plegen te kenmerken, hooghield". Vervolgens herdacht hij het na zijn ver kiezing onverwacht overleden vryzinnig- democratische Statenlid, den heer W. de Boer uit Den Helder. Bij de ingekomen stukken was een brief van den heer D. Kooiman, waarin deze we gens zijn verkiezing tot dijkgraaf van het hoogheemraadschap Hollands Noorderkwar tier bedankte voor zijn functie als lid van Ged. Staten. In warme bewoordingen bedankte de heer Röell hem voor het in dienst van dit gewest stellen van zyn groote bekwaamheden. Hij is steeds op voortreffelijke wyze onver moeid als adviseur en man van gemeen schappelijk overleg, als gedeputeerde werk zaam geweest. „Je bly'ft hier, Alfred, je hebtim- merh toch geen verstand van boo ten!" Vergadering Oranjevereniging. Maandagavond kwam het bestuur der Oranjevereeniging in het café an den lieer Stadegaard onder voorzitterschap van den heer H. P. de Wijs, byeen. De voorzitter heette alle aanwezigen har telijk welkom en wierp met genoegen een terugblik op het schitterend geslaagde feest, dat het vorig jaar gehouden was. Uit het verslag van den penningmeester stippen we aan, dat de ontvangsten f 674 90 bedroegen en de uitgaven f 674.60. Dus is er een batig saldo van 1 0.30. Besloten werd de onderwijzers, de heeren Derks en Theunis, in het comité op te nemen. Op de boerenleenbank staat voor het comité nog een som van 92. De heer N. Reus had schriftelyk medege deeld, dat hij als lid van de commissie be- dankte. Tot bode werd wederom de heer btade- gaard benoemd. In bespreking kwam de viering van de te verwachten blijde gebeurtenis voor ons vorstenhuis. Gezien het feit dat de datum nog moeilijk te bepalen is en daarbij ook de plaatselijke kermis waarschijnlijk in het gedrang zou kunnen komen, werd besloten voor de viering van dit feest geen al te groote uitgaven te doen, doch de traditio- neele Koninginnedag in volle glorie te doen vieren. Als datum werd hiervoor bepaald 6 September, waarbij dan o.m. volksspelen op het programma geplaatst zullen worden. De contributie werd bepaald op A f 1.50, B 1, C 0.50 en voor minvermogenden 0.25. Besloten werd zoo spoedig mogelijk met verkoop van de contributiekaarten te beginnen. Hulde aan dokter Koppen. Heden is het 20 jaar geleden, dat de heer Jn. Koppen zich alhier als arts vestigde. De heer Koppen is een geboren Graftdijker. De inwoners zullen hem een blijk van waar deering aanbieden, n.L een schrijfmachine en een bloemenhulde. De muziekvereeniging brengt een serenade, onder voorzitterschap van den heer Th. v. d. Beidt, wien de lei ding van één en ander is opgedragen. De aanvoer van aardbeien blijft bescheiden. Hoewel op het oogenblik in normale om standigheden het hoogtepunt van het aard beienseizoen aangebroken zou moeten zijn, is daarvan aan de veilingen nog niet veel te bespeuren. De aanvoeren blijven beschei den van omvang en eerder zou men geneigd zijn te constateeren, dat de oogst zich al weer ten einde spoedt. De markt blyft willig gestemd, niet alleen voor het binnenland, maar ook voor de fabrieken, die aan het gebruikelijke kwantum lang niet zullen toekomen. De Moulin Rouge wordt betaald met f 1 tot 1.30 per slof, de Amazonen brengen het tot 3233 ets. per K.G. Nog steeds worden dagelijks vier of vijf wagons versche aardbeien naar Duitschland verzonden. Ex* porteur is de firma Vink, gevestigd te Eist. In andere aardbeiencentra zijn de oogst* resultaten nog ongunstiger. Zoo is b.v. in de omgeving van Zaltbommel vrywel alles bevroren. Bovendien plant men daar de aardbeien in regels, ook de twee-jarigen, v.aarvoor de ranken worden afgestoken. De gevolgen van de vorstschade zullen zich dus ook volgend jaar nog wel doen gelden. Dat zal ook in Kennemerland het geval zijn, want ook hier moesten vele aardbeienplan- ;en' ^ie bevroren waren, worden afgeschof- feld. Jonge planten waren zeer moeilijk te krijgen en ook was de gunstige tyd voor op zetten voorby. De tuinders die dit jaar nog aardbeien De heer Kooiman zegde met enkele een voudige woorden dank voor deze hulde, die hem ook van alle zijden in dc vergadering 00 mal{en een goed seizoen. Maar het j it.. i grootste gedeelte van de tuinders heeft of geen oogstopbrengst of de helft van die van het vorige jaar. werd gebracht. Er zal toch een zwembad komen. De plannen welke eenigen tyd ontwor- Excursie naar de aardbeienvelden. Het district Noordholland van de Nat. Chr. Geheelonthoudersvereeniging organi seert op Zaterdag 8 Juli met de aangesloten afdeelingen een excursie naar de aardbeien velden te Beverwijk. pen zijn voor de stichting van een zwembad in deze gemeente zullen, naar wy verne men, nader worden uitgewerkt, zoodat er t.z.t. wel een zwembad zal komen. Wanneer dit voor elkaar zal zijn, is nog moeilyk te zeggen. In een Maandagavond gehouden vergadering van de commissie van voorbe-1 Brand, reidmg heeft men eenige besluiten cennmon n:„.j t.a.v. de financiering en don organisatievorm Lok'^" ------"6-™°t0riacht »WatcrPon' hPRlfint. PPn noii+t-oII 9 Men Stenografe of typiste Van den drukken advocaat! Hoo-t haar zuchten; hoon haar klagen Onder 't allersaaist dictaat Toph kan 't anders op 't bureau, Maar dan viaH. L. O.J besloot een neutrale vereeni^ng Ón brand H' C' PuU te Heemstede door hten welke zoo mnoaiuir .-nagenoeg geheel vernield. Het jacht te richten, welke zoo mogelyk alle ineeze- teneh tot lid zal kunnen kriigen. Cb I digde financien w, men trachten te verkrij- dekt de ach,de gen door het plaatsen van aandeeltjes welke langzamerhand zullen worden afge lost. 6 vernield. Het jacht ^?S„® .e8?n .m. nabijheid van het bekende Verzekering V oet bal trainer. Onze plaatsgenoot Joh. de Weerd is na het volgen van een daartoe vanwege den K. N. V. B. te Utrecht gehouden cursus ge slaagd voor voetbaltrainer. Wegverbetering. too™D<? wer^zaambeden, bestaande uit het teeren van den Koningsweg en Sluisweg zyn in verband met het gering aantal werk- loozen voorloopig opgeschort Zes verschillende persen staan altijd klaa' voor UW DRUKWERK. DRLKKEBU N.v. HERMS. COSTER ZN'

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2