AMSTERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTEN. .'Bucqectijke Stand Tledsxland nooit nooit! nooit! ycheepsUidUujm Enorme brand in Blaricum. Vier villa's in vlammen. Muiterij op een Groningschen kustvaarder. Zij wilden het schip laten zinken. DE HOFSTOET DOOR DE STRATEN. Te gast bij de Japanners. EERSTE BLAD 3 (ONGECORRIGEERD), Vanmiddag om half één brak op nog onbekende wijze brand uit in de villa, bewoond door den heer Prins, aan de Dwarslaan op het Huizerhoogt te Blaricum. Door den feilen zuidoosten wind wakkerde het vuur geweldig aan en sloegen de vonken op het rieten dak van een belendende nog onbe woonde villa over. Binnen eenige minu ten stonden beide groote villa's in lichter laaie. De brandweer uit Blari cum stond geheel machteloos, temeer, daar de druk op de waterleiding zeer gering was. Na tien minuten had ook de tegen over liggende villa, bewoond door den heer F. van Tetterode, vlam gevat. Terwijl eveneens kort daarna een vier de villa begon te branden. De hulp van de Laarder- en Huizer- brandweer werd ingeroepen, die beide spoedig met een motorspuit aanwezig wa ren. Met kracht werd toen het vuur bestre den, doch vanmiddag om half twee waren reeds de drie eerstgenoemde villa's afge brand. Alle vier perceelen zijn het eigen dom van den heer Koster te Blaricum. De burgemeester van Blaricum, Laren en Huizen leiden het blusschingswerk dat door den krachtigen wind zeer wordt belem merd. In de onbewoonde villa zouden de bewo ners de volgende week hun intrek nemen. In het huis bevond zich reeds een groot deel van den inboedel, terwijl werklieden bezig waren het inwendige op te knappen. Het Nederlandsche motorkustvaartulg Nejaco uit Groningen heeft in Maart en April een veelbewogen reis gehad. In de haven Treuro (Engeland) brak brand uit aan boord op het oogenblik, dat de bemanning behalve de kok, aan den wal was. Bij terugkomst werd de brand ontdekt en door krachtdadig optreden va., de brandweer gebluscht. Gedurende dezelf de reis werden aan boord steeds diefstallen gepleegd. De kapitein vermiste zijn horlo ge, terwyl een groot bedrag aan geld was gestolen. Er werd voorts een poging tot vergiftiging gedaan. Gelukkig smaakte de koffie,waarin het gif gemengd was, zoo slécht, dat het onmiddellijk ontdekt werd, zoodat geen nadeelige gevolgen voorkwa men. Van al deze feiten werden twee schepe lingen verdacht, en de in Groningen wo nende reeder heeft, toen het schip in Juni in Nederland terug kwam, daarvan onmid dellijk aangifte gedaan bij de politie. De betreffende schepelingen, de 16-jarige kok P. M. uit Delfzijl en de 21-jarige monteur T. K. uit Schildwolde die thans in militai ren dienst is, zijn respectievelijk te Delfzijl en Utrecht aangehouden en naar Groningen overgebracht. Zij bekennen gedeeltelijk de hun ten laste gelegde feiten. Hun plan was het schip te laten zinken, nadat zij de overige leden der bemanning onschadelijk hadden gemaakt en al het aanwezige geld hadden gestolen. Later werd het plan gemaakt de bemanning te vergif tigen. De kok kocht in een Engelsche haven een slaapdrank, die door de koffie ge mengd was. Voorts had hij zich reeds voor zien van een vuurwapen en een paar dol ken. De gearresteerden, die thans in het huis van bewaring te Groningen vertoeven, worden heden ter beschikking van den of ficier van justitie gesteld. DOODELIJK VERKEERSONGELUK TE LOENEN. Wielrijder door auto in sloot geworpen. Op den Rijksstraatweg nabij de buiten plaats Middenhoek te Loenen a. d. Vecht is vanochtend de ongeveer 45-jarige wiel rijder W. van H. uit Amsterdam aangereden door een personenauto uit Overijsel, op het oogenblik, dat deze een vrachtauto wilde passeeren. De fietser kwam in een sloot te recht. Voorbijgangers brachten den man op het droge. Korten tijd later is hij overleden. Ook de twee auto's waren met elkaar in botsing gekomen, waardoor een inzittende van den vrachtwagen licht gewond werd. Hij is naar zijn woning teruggekeerd. VERKIEZINGEN GED. STATEN. In de prov. Limburg en Noord-Brabant zijn alle gekozen gedeputeerden r.k. In de provincies Groningen, Gelderland en Drente bleef de party en verhouding ongewijzigd: Groningen: 2 s.d., 1 v.d., 1 lib., 1 c.h.u., 2 a.r. Gelderland: 1 s.d., 1 lib., 1 c.h., 1 a.r., 3 r.k. Drente: 2 s.d., 1 v.d., 1 a.r., I c.h. In Zeeland hadden zitting: 2 r.k., 1 lib., 1 c.h.u., 2 a.r. en 1 v.d. De v.d. heeft thans haar zetel moeten afstaan aan de c.h.u., die met 2 zetels in het college van gedeputeer den terugkeert. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikten de Valk Ban- doeng, de Pelikaan Rangoon en de Oehoe Athene. Op de thuisreis landde de Gier te Basra en de Zilverreiger te Medan. MISHANDELING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Fabrieksarbeider tot twee jaar ver oordeeld. De fabrieksarbeider W. W. te Losser, die vorige week terecht heeft gestaan, omdat hij de pleegouders van zyn vrouw met een mes heeft aangevallen tengevolge waarvan de bejaarde vrouw de B. is overleden, werd gisteren door de rechtbank te Almelo ver oordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis wegens mishandeling den dood tengevolge hebbende en mishandeling. De oude fhan is ii.1. her steld. De eisch was vier jaar gevangenis straf. TEGEN ONEERLIJKE KANTOOR BEDIENDE'2 JAAR GEEISCHT. Vierduizend gulden opgemaakt. De Amsterdamsche officier van justitie mr. van Dullemen heeft gisteren twee jaar gevangenisstraf geëischt tegen een 27-jari- gen kantoorbediende die voor de vacantie- kamer van de Amsterdamsche rechtbank moest terecht staan wegens verduistering van eenige duizenden guldens. In het tydvak tusschen 1 April 1938 en 1 April 1939 heeft deze jongeman kans gezien om zich door het vervalschen van loonsta- ten, het plaatsen van valsche handteeke- ningen en dergelijke oneerlijke practijken meer een totaal bedrag van bijna 4000 gul den wederrechtelijk toe te eigenen ten na- deele van zijn patroon, een bekend automo bielhandelaar te Amsterdam. Hij heeft het geld verbrast in café's en andere amuse mentsgelegenheden, soms met f 100 in een week. Uitspraak 13 Juli. PSEUDO-JONKHEER LICHTTE GOEDGELOOVIG MEISJE OP. De 22-jarige A. A. I., electrisch-boorder van beroep, is ruim een jaar geleden door de Haagsche rechtbank veroordeeld, omdat hij van twee dienstmeisjes onder allerlei mooie, doch onware voorspiegelingen, geld los had gekregen, dat hij gebruikte om zijn speelschulden te betalen en om opnieuw te gaan spelen. Hij deed het telkenmale voorkomen, dat hy jhr. van H. was, dat zijn ouders in Indië woonden, dat hy zee-officier op non-actief was en een toelage kreeg van 250 per maand, doch dat hij moeilijk het geld onder zich kon houden. Meer nog dan deze verha len, hebben de trouwplannen, welke ver dachte den meisjes liet doorschemeren .er toe bijgedragen, dat zij hem geld leenden tot bedragen van 600 toe. Later bleek, dat verdachte gehuwd en va der van twee kinderen is. Nauwelijks had I. zijn straf voor deze fei ten uitgezeten en was hij op vrije voeten gesteld, of hij verviel weer tot dezelfde practijken. Het dienstmeisje E. L. S. werd nu zijn slachtoffer en door een toevallige omstandigheid is een kennis van het meisje achter de zaak gekomen en heeft de politie ervan in kennis gesteld. Hedenochtend had I. zich opnieuw voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden en de officier van justitie, mr. Cohen Tervaert, eischte een jaar en drie maanden gevange nisstraf. De verdediger, mr. Postouchkine, pleitte clementie. Uitspraak 18 Juli. ALKMAAR. GEBOREN: Theodorus G., z. van Johannes van Veen en G. Korver. GETROUWD: Nicolaas Bolten en Geertruida M. Gaart- huis. Pieter Heinis en Alida E. Paap. Johannes Th. H. W. B. Schut en Helena Brinkman. OVERLEDEN: Elisabeth M. Spekschoor 92 jaar. HET BLOEDIG DRAMA IN BATAVIA'S ONDERWERELD. Aneta/A.N.P. schrijft uit Batavia nog het volgende: Het moet 27 Juni ongeveer 10 minuten over half acht geweest zijn, toen de bewo ners van den Tjidengweg-West, een der- meest westelijke buitenwijken van de hoofd stad, waar talrijke Europeanen wonen, be- hoorende tot de groep der „kleine luyden", hevig opgeschrikt werden door het knallen van revolverschoten. Tegelijkertijd zag men verschillende ge daanten over den weg snellen. Een der- voortsnellende personen ijlde het erf van een woning op, achtervolgd door een 4-tal anderen. In de voorgalerij dezer woning zat by helder lamplicht een jongmensch, bezig te studeeren. Op het geluid der revolver schoten was hij opgesprongen. Toen hij ver volgens een vreemdeling het erf op zag snellen, blijkbaar achtervolgd door eenige anderen, trachtte hy tusschenbeiden te ko men. Eenige dames, die eveneens in de voorgalerij gezeten hadden, waren ijlings naar binnen gevlucht. Het jongmensch verklaarde lt.ter, gezien te hebben, dat 3 van de achtervolgers op straat bleven staan. De vierde man echter trok zich van de aanwezigheid van den be woner niets aan en drong het erf binnen, den vluchteling achterna. Het was, naar het jongmensch verklaarde, iemand van krach tige gestalte, gekleed in blauwe pyama. Even later alles speelde zich in onder deden van seconden af zag hij den man in de blauwe pyama weer in snelle vaart het erf verlaten. De vluchteling was intus- schen, klaarblijkelijk volkomen in het nauw gedreven in een hoek tusschen - bamboe heggen en een laag muurtje, ineengezakt en bleef daar hevig bloedend liggen, naar het scheen in de zijde en op andere plaatsen getroffen. Men vond hem later op de aan geduide plaats voorover en half op zijn lin kerzijde liggen. De levensgeesten waren reeds geweken. De doode bleek te zyn een jongeman, Jozef de Winter genaamd, bij de Batavia- sche politie lang geen onbekende wegens het leven, dat hij leidde en dat fiem reeds meermalen in opspraak had gebracht. Even later verbreidde zich aan den over kant der Tjideng-leiding, in de buurt Pe- todjo Ilu met haar vele duistere zijgangen, waar het leven der Bataviasche onderwe reld in al zijn schakeeringen welig tiert, het gerucht van een tweede drama. In een kamer van een der beruchte hui zen, waarvan deze buurt er verscheidene telt, met name het huis Petodjo Ilir no. 7, op den hoek van de gang Sariman, werden het lijk van een anderen Europeaan, zeke ren Cornelis Scipio Blüme en dat van een inlandsche vrouw van lichte zeden, bekend onder den naam „Marietje", aangetroffen. Beide eveneens overdekt met bloed. Naast de beide lijken lag een bebloed mes. De beide lijken konden zonder veel moei te geïdentificeerd worden. Een reconstruc tie van het drama bleek veel moeilijker te zijn, aangezien de overige bewoonsters van het huis allen verdwenen bleken te zijn en in den eersten tijd ook moeilijk konden worden achterhaald. Wie de aangeduide buurt kent met haar talrijke gangetjes en slopjes, zal zich hierover geen oogenblik verwonderen. ....zoodat anderen hun bocht ver- keerd moeten nemen en het uit- ^3 richt belemmerd wordt NOOIT! Batavia, 3 Juni. „Sueyake Party" stond er in de uitnoodi- ging, die van het Nanyo Veem kwam. Tjonge, denken je kennissen in Holland dan, als ze er in een brief naar huis b.v. van lezen, die daar in Indië zien toch altijd maar wat. En zoo is 't ook, soms, althans voor den journalist. En voor sommige an deren, die je bevoorrechten zou kunnen noemen,, al naar je 't opvat. En dat aantal is toch nog grooter dan men wellicht zou denken. Hebben we niet onlangs de kronings feesten van den nieuwen Soesoehoenan van Soerakarta Pakoe Boewono XI gehad. En dan schrijft een pas uitgekomen neef ons, dat hij er geweest is, want hij had in Delft ge studeerd met een der Vorstenlandsche Prin sen en die had hem uitgenoodigd. Onder- geteekende is er ditmaal niet geweest; je kunt als journalist nu eenmaal niet overal tegelijk zijn. Ik herinner my trouwens nog zeer levendig het bezoek van den G.G. aan de vier Vorstenlandsche hoven van Djogja en Solo en het typisch Oostersch ceremo nieel, dat aan de Vorstenlanden eigen is. Dat is erg ingewikkeld, van het huis van den gouverneur gaat 't naar het Paleis dan weer terug en nog eens terug, een en ander in verband met bezoek en tegenbezoeken. En van acht uur 's morgens af zaten we in rok, reden met rijtuigen, wat trouwens beter past in die deftige entourage dan auto's. Maar warm was 't en bij elk bezoek werd champagne gepresenteerd, puik merk en ijskoud, een welkome lavenis, die echter tevens lichtelijk doezelig maakte. Eindelijk zijn we dan in den Kraton, 't Paleis, waar alles volgens een oud en omslachtig cere monieel gaat en waar alle autoriteiten naar rang en stand hun plaats hebben. Dan gaat weer de officieele, koele dronk rond, rook gerei wordt aangeboden. Er wordt een serimpi-dans uitgevoerd, door adelijke jonge meisjes. Vlug en vluchtig haal ik dit even uit mijn herinnering op; voor een zorgvul dige beschrijving zou heel wat tijd en ruimte noodig zijn. Dit is de echt Oostersche Hof- sfeer, die niet geschaad wordt door al die autoriteiten in gala-uniform en burgers in rok met witte das. Alles gaat zoo rustig en plechtig, alsof ieder 't eigenlijk meer onder gaat, dan er actief aan deelneemt. Dat is de contemplatieve aard van den Oosterling, welke in de Vorstenlanden, met hun eigen oude traditie, onder den invloed van den vorst levendig is gebleven. Op straat is tel kens veel belangstelling als de lange stoet voorbij trekt met de oude, gouden galakoet sen en de soldaten der vorstelijke legioenen, in verouderde Westersche uniformen, met lansen en pieken en achterladers, maar toch optrekkend, op den statigen trommelslag, met een plechtigen ernst, 't Volk van Sul- tansonderdanen zit geknield langs den weg als het den vorst en den gouverneur, die „de oudere broeder" van Z.H. geheeten is, ziet voorbij trekken. Daarna stroomt het volk naar den Aloeng-Aloeng voor de. Kra tonmuren; alleen bevoorrechten hebben daarbinnen toegang en men rekent het zich, als Westerling altijd wel een voorrecht daar bij feesten tegenwoordig te kunnen zijn. 's Avonds hangt er den fantastischen gloed van vele lampen. Nu al die herinneringen gaan leven bij my, is 't alsof ik dit alles in zijn beste en boeiendste momenten weer voor mij ize. En ik hoor de gamelan, zoo als die plechtig de melodie speelt, welke alleen voor bijzondere gelegenheden is be stemd, inderdaad van vorstelijk effect. Dit zijn toch wel herinneringen uit Oostersche sfeer, welke men als onvergetelijk in zich sluit en straks mede neemt in het oude land. Maar hoe moeilijk zal het zijn daarvan anderen iets te deen beseffen. Want, dat merkt de verlofganger wel, als hij in Hol land Oostersche kunst en kunstnijverheid ziet, dat de sfeer van het verre land er aan ontbreekt, en hij beseft, dat die er niet aan te geven is en dat daarin nu juist de bij zondere moeilijkheid ligt: om anderen, die Indië nimmer met eigen oogen zagen, die kunst, die kunstnijverheid ten volle te doen waardeeren. Dat geldt zelfs voor de eenvou dige leeren wajang-pop, als ge die nimmer hebt zien bewegen, zoo, even maar in Oos tersche handen Doch mijn bedoeling, toen ik dezen brief begon, was toch anders. Met die „Sukeyake Party" wilde ik de lezers naar een ander Oostersch milieu brengen, wel geïmporteerd en aan boord van een schip; maar wie eenmaal de Oostersche sfeer kent, ondergaat die, ook al komt zij van een ander ras. Dit nu was een bijeenkomst aan boord van de „Nitiran Maru'.', een der nieu we booten van de Japansche scheepvaart maatschappij, de Nanyo Kaiun Kabushihi Kaisya. Met mijn zeer geringe kennis van het Japansch moet ik zuinig zijn, dus zal ik u niet meer vertellen, dan dat „Nanyo" Zuid- Zee beteekent, d.w.z. de Oceaan ten zuiden van Japan. En verder wil ik u alleen uitleg gen wat „Sukeyake" beteekent en wat dan zoo'n „Party" is omdat die benaming wel typisch Japansch is, en een eigenaardige folkloristische beteekenis heeft. Welnu, het eerste gedeelte van het woord, beteekent: ploeg, het tweede gedeelte braden. Nu is de lezer nog niet veel verder. Daarom moet ik nog toelichten, dat de Japansche boer als hij gaat schaften zijn ploegijzer warm maakt en daarop zijn vleesch braadt. De Sukeyake Party was dus een maaltijd, een Japansch diner. Aanleiding ertoe was de nieuwe boot, een type als de vrachtschepen met passa- giersaccomodatie van de Hollandsche scheep vaartmaatschappijen op Indië. Er komen nog enkele van deze booten in de vaart, waarmede de Nanyo Kaiun Kabushihi Kaisya concurreert tegen de Java-China- Japan-lijn. Er zijn 26 eerste klasse hutten aan boord, verder vervoert het schip alleen derde klasse-passagiers, behalve natuurlijk de la ding, welke de hoofdzaak is. Langs een dub bele trap komt men naar boven, in den hooggelegen salon, nadat men een verdie ping lager de eerste klasse eetzaal is gepas seerd. De interieurs zijn stemmig in grijzen toon, hier en daar Japansche illustratieve versieringen, een groote spiegel, welke de ruimte grooter doet schijnen, dan ze in werkelijkheid is, en Japansche dwerg plantjes. Tot het gezelschap behoorden le den van het consulaat-generaal van Japan en van Japansche scheepvaartmaatschap pijen en handelsvereenigingen. Met de Hol landsche journalisten was ook de Japan sche pers vertegenwoordigd. Engelsch is de algemeene omgangstaal, maar verschillen de Japanners spreken goed of tamelijk goed Hollandsch, al erkennen ze dat onze taal moeilijk is te leeren. De een was jaren lang in de cultures op Java, een was een drietal DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van den heer M. Akkerman, alhier, om een verlof B. verlof voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaat se van verkoop in het perceel Ridder straat nr. 20. Binnen twee weken na dagteekening de zer kan een ieder schriftelijk bezwaren te gen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 5 Juli 1939. Burgemeester en wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. jaren aan het Japansche gezantschap in den Haag, een derde studeerde aan de Handels- hoogeschool te Rotterdam.... Hun Hollandsch is gewoonlijk gemakkelijker te verstaan dan hun Engelsch ,dat meest een vreemd accent heeft. Na begroeting (wij geven handjes en krijgen die van de Japanners; maar tegen elkaar hebben de Japanners als plichtple ging 'n hoffelijke buiging en een glimlach) zitten we bijeen in den salon met allerlei dranken; daarna gaan we naar het boven dek, waar een lange tafel keurig gedekt staat. En nu komt de verdere toelichting van de Sukeyake Party. Op tafel trekken steenroode komforen van aardewerk de aan dacht, waarop een braadpannetje staat; dat is dus de ontwikkelingsgang van ploegijzer als braadplaat, tot modern gerief. We zet ten ons aan tafel, op stoelen, en onze gast- heeren nemen de leiding. Want het gerecht wordt, terwyl wij aan tafel zijn, gereed ge maakt, eigenlijk door eiken aanzittende zelf, als men 't tenminste niet aan zijn buurman of overbuur overlaat. Onze Japansche mede gasten waren geroutineerd, maar al spoedig hadden wij het ook door. Er staan bij elk komfoor schotels met rauw vleesch, dat er uitstekend uitziet, en met kool en groenten, uien, knoflook en dergelijk vegetarische in grediënten. Laat ik u eerst nog vertellen, dat we met stokjes eten. Dat is minder moei lijk dan 't lijkt al was er een enkele hard nekkige Hollandsche collega, die 't niet leer de en maar bleef volhouden, dat hij liever hutspot en pannekoeken had, terwijl hij zonder blikken of bloozen een vork requi- reerde, welke trouwens zekerheidshalve op tafel binnen zijn bereik lag. Met de twee stokjes worden vleesch en groenten in ie braadpan gedaan, waarin ook een soort olie is, die door een der Japansche bedienden geregeld uit een theeketeltje wordt by ge schonken. Smeuig sputtert 't vleesch en de groente en brandt lekker bruin aan. Dan halen we, weer met de stokjes, vleesch en groente uit de braadpan. Maar 't eten is te warm om zoo dadelijk te nuttigen. Daarop weten de Japanners raad. We hebben bij ons bord een kommetje gekregen, daarin laten we een rauw ei leegloopen, en vleesch en groenten doopen we er vervolgens in, om tenslotte te smullen. Want 't is inderdaad lekker en je kunt er veel van eten, omdat 't niet ?oo zwaar verteerbaar is, als men wel zou rheenen. Als drank krijgen we Japansch bier, dat heelemaal niet krachtig is en de Japansche nationale drank „sake", die door gisting van rijst wordt verkregen en even aan een paitje, een bittertje doet denken; wel minder sterk smaakt, maar toch erg koppig kan zyn. Zoo gaat de maaltyd dan voort, onder genoegelijken kout, soms even hokkend als een Engelsch woord gemist wordt, of 't Hollandsch der Japanners niet al te duidelijk is. Het braden laten we aan onzen Japanschen tafelbuur over en 't is wonderlijk te zien, met welk een toegewijde plechtige rust deze zich van die taak kwijl, alsof 't een ceremonieele handeling isNa dit gerecht volgt nog rijst, half zacht en kle verig, waarover thee wordt gegoten en wel ke naar verkiezing met eenige scherpe knol len en specerijen zooiets als de sambals van onze Indische rijsttafel kan worden vermengd. Ook die rijst eten we met stok jes, zóó zeker alsof we nooit anders gedaan hebben. En dat is nu een Sukeyake Party, 't Was ons best bevallen en een volgende uitnoodiging zullen we zeker niet afslaan. BATAVUS. CORRESPONDENTIE. L. G. te Heiloo. Uw bericht is een advertentie. Red. Alkm. Crt. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Agamemnon 3 Juli te Bourgas. Aurora 3 Juli te Kimassi. Bennekom 2 Juli v. Curagao n. Liverpool. Colombia 5 Juli 9 uur te Hamburg. Ganymedes 5 Juli te Haifa. Helder 3 Juli van Cura?ao n. Aruba. Hercules 4 Juli v. Vigo n. Algiers. Hermes 4 Juli v. Limni n. Stratoni. Irene 4 Juli 21 u. Finisterre gepass. Iris 4 Juli te Bordeaux. Karpo 4 Juli 23.30 u. te Hamburg. Merope 4 Juli te Amsterdam. Oberon 5 Juli te Livorno. Orpheus 4 Juli van Odense n. Gdynia. Pericles 4 Juli 11 uur van Barbados naar Plymouth. Van Rensselaer 3 Juli te en van Parama ribo naar Trinidad. Triton 5 Juli te Amsterdam. Vulcanus 4 Juli v. Triest n. Fiume. Rotterdamsche Lloyd. Sitoendo 4 Juli 3 uur Kaap Bonnhs. Dempo 4 Juli 12 uur van Batavia. Kon. Paketv. Mij. Bandjermasin 5 Juli te Batavia. Stoomv. Mij. Nederland. Salabangka op Charterrei v. Durban 4 Juli. Tarakan Fjordenreis te Merok 4 Juli. Saleier thuisr. van Hamburg 4 Juli. Poelau Bras thuisr. te Hamburg 4 Juli. Modjokerto S. J. P. L. te Walvischbaai. HollandAmerika Lijn. Westerland 4 Juli n.m. te Antwerpen. Rotterdam 4 Juli v.m. te New York. Zaandam 4 Juli v.m. te Philadelphia. Leerdam 4 Juli v.m. te Vera Cruz. Statendam 4 Juli n.m. van Southampton. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Woensdag 5 Juli 1939 ST A AT SLEENIN GEN. 3—3)4 Nederl. 1938 3 Ned.-Indië 1937 5)4 Duitschl. '30 m verkL BAN K-INSTELLINGEN. Handel Mij Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert Nederl. Ford Lever Bros Philips Oloeil. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bthleb Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper North Americao Rayon Republic Steel Standard Brands Steel coma U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Redjang Lehong PETROLEUM. ,f%„ Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil Si *11 Uuion i Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn Java—China—Japan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchisoo Topeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw, Union Pacific Can. Pac tExclaim. "Ewiividend. §Noteering per 50. Prolongatie vorige koers heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. I I I Vor.k. 2.45-3.00 9<ls/]8 947« 92'/, 17 177, 113 113 124 124'/. 185V, 1651/, 113 1147, 33WI6 34 781/, 78 332 1297/s 128'/.-J- 207»/« 204- 29'/. 30 §18'/. 187i» 39i3/10 39'/,-'/, 47» 4'/„ 32'/, 327i» 24»/. 248/8 11 11 li»/,» li1/;, 58/16 57, 34V, 341/, 218/i» 2»/i. 3981/, 395-6 189 185 209'/. 209'/. 89 89'/. 61 61 100 ito 281»/, 2971/, 299-300 25'/, 25*/i» 8i/i« 8i/t# 9'/u 9i/s 186'/« 185'/, 130 125'/. 79»/, 83 109 109 83 82 2'/, 2l/i« 98 977, 71 717, 100 101 106'/. 106'/, 134'/. 134 190 148 1441/, 197, 20 »/w 8'/a -*/• 9»/i« 97. 107» 72 3»/a 38/j» d. c) ex-coupon Vorige koers heden New-York 1.88»/, 1.88'/,, Londen 8.817, 8.81'/, Berlijn 75.57 X 75.60 Parijs 4.99 4.99'/» Brussel (Belga) 32.03 32.03 Zürich 42.48 42.48 Kopenhagen 39.37 )4 39.37)4 Stockholm 45.42)4 45.42)4 Oslo 44.32)4 44.32)4

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3