AMSÏERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTEN. tBucqectijke Stand JlacktéecicfUm JiAeepstiidmqjm Advertentien Langs den akkerrand. Het lied der korenvelden. PETRONELLA KRUIJFF, CORNELIS PETRUS KOOT, EERSTE BLAD (ONGECORRIGEERD). DE KABINETSFORMATIE. Mr. dr. D. A. P. N. Kooien heeft heden morgen tegen half twaalf wederom bezoek ontvangen van mr. dr. L. N. Deckers. Vanmiddag zal de heer Kooien de open bare zitting voorzitten van den raad van de luchtvaart, waarin de ramp van de Ijsvogel wordt behandeld. J. W. HAARMAN f. Wnd. hoofd-commissaris van politie Gistermorgen is in zijn woning te Am sterdam na een ziekte van eenige maanden op 60-jarigen leeftijd overleden de waar nemend hoofd-commissaris van politie te Amsterdam, de heer J. W. Haarman. J. W. Haarman werd 23 Mei 1878 te Sloch- teren geboren. Op 1 Juni 1913 werd hij be noemd door den toenmaligen hoofdcommis saris tot chef van de destijds ingestelde recherche-administratie in den rang van in specteur eerste klasse. Tot 31 October 1927, toen hij by K.B. benoemd werd tot commis saris, had hij na 1 October 1919 als hoofd inspecteur de leiding van dit zeer belang rijke onderdeel van de recherche. Als com missaris werd de heer Haarman chef van het bureau Linnaeusstraat, doch op 1 Januari 1929 keerde hij weer naar het hoofdbureau terug om de leiding van de administratie op zich te nemen. Tevens werd hij op den zelfden datum benoemd tot waarnemende hoofdcommissaris, welk besluit bij K.B. van 8 Januari 1936 werd bekrachtigd. In zijn functie van waarnemend hoofd-commissaris en ook reeds in de jaren daardoor in min dere mate, heeft commissaris Haarman de leiding gehad van de politie bij vrijwel alle groote evenementen, welke in de hoofdstad plaats vonden. Het laatst had hij dit bij het bezoek van koning Leopold van België. Commissaris Haarman is langen tijd voor zitter geweest van den Bond van hooger politie-personeel en als zoodanig heeft hii sterk geijverd voor de totstandkoming van een politiewet, welke de onderlinge verhou ding tusschen de verschillende politie-in- stanties nader zal moeten regelen. Van zijn hand zijn verschillende werken verschenen, welke in ruimen kring de aan dacht trokken en veelal beschouwd worden als standaardwerken. GENUA-EXPRESS. De Stoomvaartmij. „Nederland" meldt, dat de speciale trein met passagiers en post in aansluiting op het 14 Juli a.s. van Genua vertrekkende s.s. Johan de Witt Donderdag morgen 13 Juli om 11.21 van den Haag s.s. zal vertrekken. DE BLOKKADE IN TIENTSIN. Japan gaat door. De Japansche consul-generaal Tasjiro heeft den vertegenwoordiger van het Duitsche Nieuwsbureau in een interview verklaard, dat Japan zeker is van het suc ces van zijn blokkade Het is vastbesloten de maatregelen zoo noodig een of twee jaar voort te zetten en nog te verscherpen, om een wijziging van de Britsche houding af te dwingen Een langdurige blokkade maakt de ont wikkeling van nieuwe zakencentra buiten de concessie noodig Daarmede is reeds een begin gemaakt door den aanleg van een nieuwen weg en het ontwerp van stede lijke bouwplannen onder medewerking van Japan. ITALIË HERINNERT NOG EENS AAN ZIJN EISCHEN. De Resto del Carlino publiceert een arti kel, waarin het blad uiteenzet, dat een eventueele regeling van de kwestie-Danzig overeenkomstig de verlangens van Duitsch-, land niet voldoende zou zijn om de oorlogs dreiging die over Europa hangt, af te wen den. Om tot een werkelijke kalmeering te geraken, aldus het blad, zou men ook nog aan Italië Tunis, Suez en Djiboeti moeten geven, aan Duitschland koloniën, en ten slotte zou het noodig zijn, dat de „plutocra- teiën" financieel medewerken aan den over gang van den Duitschen en Italiaanschen handel van de tegenwoordige structuur naar de vredesstructuur. BRAND IN AUTOBUS EISCHT TWINTIG DOODEN. Te Roquevaire aan den weg van Marseille naar Aix-en-Provence (Fr.) is een autobus verbrand. Er zouden twintig dooden zijn. VAN DE MANDSJOERIJSCHE GRENS. In de laatste vier dagen zijn in de streek van het Boeir Nor verdere zware gevechten geleverd tusschen Ja pansche troepen en gemengde af deelin gen Mongoolsche en Sowjet-Russische eenheden. De strijd ging om den drie hoek, die gevormd wordt door den Kalkhingol en de Kholstai. Deze drie hoek is een Buiten-Mongoolsch brugge- hoofd, dat Mandsjoerijsch gebied in dringt en bezet is door Mongoolsche cavalerie, Russische infanterie, artille rie en tankafdeelingen. der, N.H., dienstbode, van Oudegracht 178, naar Oudorp. V. Dijkstra, geen, z.b., van Eikelenbergstraat 1, naar Winterswijk. M. Ursem, geen, d.b., van Dr. Schaepman- straat 10, naar Castricum. R. A. M. Groefsema, R.K., z.b., van Noorderkade 18, naar Bergen. J. Peereboom, R.K., voeger, en gezin, van Overdiestraat 44, naar Haar lem. W. Th. \J. H. Geveke, geen, employé plantage, van Nassaulaan 28, naar Pajacom- bo (NI). G. M. Stoker, R.K., z.b., van Baanstraat 10a, naar BloemendaaL A. N. Nap, N.H., comm.-redact, gem. secretarie, van Bisschop Bottemannestraat 10, haar Wieriüggngêgr, <?\r De vliegtuigenregen. De Japansche luchtmacht heeft 59 Sowjet- Russische en Buiten-Mongoolsche vlieg tuigen neergeschoten in een luchtgevecht boven de Kalkha, de grensrivier tusschen Manosjowo en Buiten-Mongolië, welk ge vecht vanmiddag om 1 uur werd geleverd. Bovendien werden nog zes vliegtuigen ver moedelijk neergehaald, doch daarvan is nog geen bevestiging gekregen aldus meldt een telegram van de strijdkrachten te velde dat hieraan toevoegt, dat slechts een Japansch vliegtuig niet naar zijn basis is teruggekeerd. Het telegram meldt, dat een algemeene aanval hedenmorgen vroeg werd ingezet door de gecombineerde Japansche en Mandsjoerijsche strijdkrachten met als re sultaat, dat de Russische en Buitenmon goolsche troepen verdreven werden van de delta tusschen de Kholstai en de Kalkha. De Japaneezen maakten ruim 50 tanks en pantserwagens buit, benevens een groot aantal kanonnen, waaronder drie 15 c.m. houwitsers en twee stukken veldgeschut. De houwitsers verkeerden in goeden staat en werden terstond gericht op de vluchten de Russische- en Mongoolsche troepen, die de Kalkha overstaken, waarbij hun zware verliezen werden toegebrach. Ten slotte meldt het telegram, dat onge veer 1000 Russische en Buitenmongoolsche scherpschutters met 40 tanks en ruim 100 pantserwagens er in slaagden den westelij ken oever te bereiken van de rivier, waar zij thans door de Japanneezen zwaar be stookt worden. GENEESKUNDIG HOOFDINSPECTEUR BENOEMD. Bij K. B. van 28 Juni is met ingang van den dag, waarop hij zijn betrekking zal aanvaarden, benoemd tot geneeskundig hoofdinspecteur van de volksgezondheid dr. C. Banning, arts te Zaandam. Men mag nog zoozeer zijn hart hebben verpand aan de „echte", de wilde natuur, het blijft inmiddels onloochenbaar, dat er ook een won derlijke bekoring kan ui.gaan van de akkers, waar nu de granen wuiven, ruischen en ritselen. Het is een rijk, fijn en zelfs indrukwekkend gezicht, hèt millioenentallig heirleger van kloeke en toch buigzame roggestengels, zwaar van de goedgevulde aren, zoo als die groengrijs onder den blauwen hemelkoepel wiegen en, naarmate Juli vordert, al blonder en blonder worden, totdat eindelijk de flitsscherpe sikkel hen velt. Maar een cultuurplant als de rogge iis er slechts één van een blooeiende gemeen schap. Of om het anders uit te drukken: het kleed van het verre, wijde roggeveld heeft nog een mooien bonten zoom, een vegetatierand, die kleurig is en van een blijde verscheidenheid. „Het is toch wel mooi, zei mij dezer dagen een Soester boe renvrouw, „al die rits, dauwkop, mei en dollebes langs de rog." Zij heeft gelijk. Prachtig staat nu de rits, die in officieel Nederlandsch perzik- kruid heet en ook wel bloedblad wordt genoemd, omdat de donkere vlek op de bladeren haar ontstaan zou hebben te danken aan het feit, dat daarop een bloed- droppel viel van den gekruisten Christus, met saamgedrongen rose bloemtrossen bij duizenden te bloeien. Daarentegen is de dolbes, de zwarte nachtschade, pas begon nen; de eerste exemplaren hebben hun fijne witachtige bloempjes met de leuke helmknopkegeltjes reeds geopend, doch het heeft zijn kinderen, wanneer de plant donkere, glimmende bessen draagt, die er verleidelijk uittzien, daarvan verre te houden, omdat ze zeer vergiftig zijn En dan bedoelde de Soester boeren vrouw met dien dauwkop, die plaatselijk ook wel dauwnetel wordt genoemd, de hennepnetel. Of liever: de heunepnetels. Er groeien langs de rogge namelijk aller lei soorten; sommige gaan me* bleekgele andere met rose bloempjes getooid. Niet alleen het blad, hetwelk aan dat van doo- venetels doet denken, is verrukkelijk de coratief, maar ook de bloemen, die van het labiatentype zijn, mogen worden ge prezen. En dan mist het haast nooit, of op die hennepnetelbladeren v emelt het van metalliek flonkerende kevertjes met de prachtigste regenboogtinten, goud haantjes, die hun kleuren wel schijnen *e hebben geleend van de muzikale blikken bromtollen, brutaal beschilderd, waarmee wij ons in onze jeugd zoozeer vermaakten. Wat nu dien naam wel betreft, dat is niets anders dan wat in „algemeen be schaafd" Nederlandsch melde wordt ge noemd, waarbij echter genoteerd dient te worden, dat melden en ganzevoeten, die trouwens aan elkaar verwant zyn, vaak niet nauwkeurig van elkaar worden on derscheiden en wonderlijk door elkaar gehaspeld. Hoe dit zij, die wilde melden en ganzevoeten produceeren als buiten sporig talrijke onkruiden ongelooflijk veel zaden, waarop tientallen vogels ver zot zijn en bovendien leveren sommige een heel smakelijke „spinazie" op. Trouwens, de gewone spinazie, deze voortreffelijke groente, is evengoed als snijbiet, kroot, mangelwortel en suikerbiet, een lid van de ganzevoetfamilie, die dus heel wat be langrijke land- en tuinbouwplanten op levert. Evenmin mogen wy als roggerandver- siering de ranke windhalmen en de korensla vergeten, waarvan de goudgele bloempjes, die de bekroning vormen der knotsvormige, opgeblazen stelen, als hon derden zonnetjes gloeien. De korenbloemen vormen inmiddels de glorie van de roggevelden. Bijna mans hoog verrijzen soms de stengels, die de gracieuse bloemen dragen. Het lijkt, of er schilfers van den blauwen hemel tusschen de rogge zijn gestrooid. Temidden van die blauwe korenbloemen ontdek je zoo nu en dan ook wel eens paarse, rooide of witte Het behoeft niet te verwonderen, dat de kweekers hun belangstelling hebben laten uitgaan naar deze bevallige plant, die een bevoorrecht plaatsje in den siertuin heeft gekregen. Ook kinderen voelen instinctief, dat de korenbloem de mooiste is onder haar zusteren ,die tusschen de rogge opschie ten, Armenvol verzamelen zij en venten ermee langs de huizen. Jongens en meisjes handelen echter vaak ondoor dacht en in hun ijver, om de fijne bloemen te vergaren, trappen zy de rogge soms hopeloos plat .Omdat er dikwijls zulke verwoestingen worden aangericht, hebben sommige gemeenten, hetgeen heel goed te begrijpen is, met betrekking tot de koren bloemen een plukverbod uitgevaardigd. RINKE TOLMAN. Korenbloemen en klaprozen, die hij te recht de mooiste van onze „onkruiden" noemt, komen volgens dr. Henri Polak in zijn interessante Gooiboek Tusschen Vecht, Eem en Zee, in het Goor niet voor. Tot'mijn vreugde vergist de schrijver zich. Als bewijsstuk, dat ze er wel zijn, draag ik, u gelooft mij wel, op het oogen- blik terwijl ik dit schrijf, een in het Gooi, enkele minuten van ons huis in Hilversum vandaan, geplukte korenbloem in mijn knoopsgat. En een felroöde klaproos had ik er naast kunnen steken, maar die heb ik laten staan, want daar bloeide er maar één van, terwijl de korenbloemen er by honder den, ja, ik denk wel bij duizenden prykten. Waarschijnlijk is er een boer geweest, die wat minder zuiver zaai-koren heeft gekocht, want ik zag ze tot dusver nog maar in één veld. Maar daar dan ook, ik herhaal het, tot mijn diepe vreugde in, ik herhaal het, tref- fenden overvloed. Mijn vrienden in het Friesche bouwland en in de oude havenstad, die er aan grenst, vobrzoover ze van het bouwland komen, zullen wij den wensch, dien ik nu op de lippen en in de pen heb, wel een beetje kwalijk nemen, maar toch moet ik hem uitspreken. De wensch namelijk, dat dit eene blauwdoorbloeide haverveld den terug keer van de korenbloem op de Gooische akkers zal beteekenen. Er verstuift allicht wat zaad naar elders! Wie een korenland zonder één bloem erin verlangt, zal dezen wensch niet kunnen billijken. Ik kan niet anders dan my erover verheugen, dat ik in voorbije zomers in deze Junidagen overal rondom Harlingen de prachtige roode klap rozen vond en dat ik in dezen Junimaand deze kostelijke diepblauwe korenbloem, één uit velen, aan een Gooischen bouwakker- rand geplukt, in mijn knoopsgat steken mag. U kunt ze toch ook in uw tuin kweeken, zal een lezer, die èn de totaal gezuiverde bouwlanden èn de korenbloemen liefheeft, zeggen. Ja, wanneer ze inderdaad totaal van de velden verdwijnen mochten, dan zullen wij ons met gekweekte exemplaren moeten vergenoegen. Maar zoolang dat nog niet het geval is, staan ze- toch het beste en het mooiste op hun natuurlijke standplaats: in het korenland. Zij zingen mee, met de halmen, die wui ven in den wind en die het hoofdmotief, den grondtoon vormen, met het zonnelied, dat luid opklinkt, met het blauw van den hemel en de witte wolkenstoeten af en toe, met den monotonen zang van den regen, die ook hier weer eens ruischen zal na zoo vele droge weken, zij zingen mee, de klap rozen en de korenbloemen en zij vormen een zeer schoone begeleiding, dat al we ken, al maanden land steeds sterker begon te klinken, waarvan het praeludium het voorspel nu beëindigd is, waarvan nu ln Juni, Juli en Augustus het volle koor, het volle orkest zich hooren laat. De leeuwerik zingt er in mee en de kievit, de kraai en de voorbijtrekkende reiger, de karekiet in den rietzoom en de krekel met sober maar toch doordringend geluid. Naar dat lied der korenvelden te luiste ren, naar de rijke, veelzijdige, intieme en tegelijk grootsche schoonheid der koren velden te zien, het is een genot, een der vele vreugden, die ons in deze zomerweken weer wachten. De korenbloemen zijn he laas niet overal te vinden en de klaprozen ook niet. Waar zij ontbreken missen wij noode hun schaterend rood hun diepe, edel blauw. Maar ook daar, waar een tot het uiterste van economie doorgevoerde cultuur het voort bestaan van deze „onkruiden" geheel of goeddeels onmogelijk heeft gemaakt, daar blijven de korenvelden prachtige deelen van ons cultuurland, die het heele land door te vinden zijn op de klei- en de zandgron den, in den IJpolder en langs de Limburg- sche heuvelhellingen, in Twente en Drente, in het Gooi en aan de Waddenkust, door heel ons land verspreid. Het is mijn taak niet, bier over de belang rijke rol te spreken, die zij spelen in de voedselvoorziening van Nederland. Die taak blijve aan andere medewerkers voorbe houden. Zij dragen ook in zeer groote mate bij tot de schoonheid van ons vaderland, een schoonheid, die naar sommiger smaak in deze maand, naar het oordeel van anderen, waartoe ik mij ook reken, pas over eenige weken tegen en in den oogsttijd zich het allermooist ontplooit. In elk geval: het lied der korenvelden zingt nu weken, maanden lang voor elk die luisteren wil. A. L. B. EEN ENKLE SIGAGET KAN MAKEM EN HEI IN BOAND GERAKEN. Neeeei- m>v ALKMAAR. GEBOREN: Anthony, z. v. Gerardus J. Nieuwveen en A. J. Meulenbrugge. Catharina, d. v. Maripus Denie en J. Soering. OVERLEDEN: Cornelia J. J. Broekman, wed. N. E Melker, oud 74 j. Antje Zwart, gehuwd met H. Bruin, oud 64 j. Cornelis P Koot, gehuwd met M. Pannekoek. oud 76 j. Marijtje Elswyk, gehuwd met C. Hoebe, oud 61 j. Antje J. de la Ferte, gehuwd met H. Schmidt, oud 72 j. Johannes A de Witte, gehuwd met C. Blom, oud 63 j. Jacoba Brunewald, gehuwd met J. J. Wen tel, oud 52 j. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 10 Juli 1939. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 10 Paarden 3845 cent per kg; 90 Vette koeien 140250, handel redelijk; 37 Kalveren: vette 8095 per kg 8095 cent en gras 2895; 63 Nuch tere kalveren (slacht) 815; 45 Vette schapen 1620; 220 Vette varkens 49 53 cent per kg. Handel vlug. AMSTERDAM, 10 Juli 1939. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Groote muizen 4.605; Kleine muizen 33.40; NoordholL eigen heimers 5.506; Noordholl. Eigenh. 5 5.50. Alles per 100 kg. Aanvoer 196000 kg. AMSTERDAM, 10 Juli 1939. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 385 Vette koeien, le kw. 72— 80 cent, 2e kw. 6270 cent, 3e kw. 5058 cent en 15 Stieren 4854 cent per kg; 90 Melk- en kalfkoeien 180260; 68 Vette kalveren, 2e kw. 5056 cent en 3e kw. 40 48 cent per kg levendgew.; 84 Nuchtere ka'veren 610; 80 Schapen 1419; 23 Lammeren i215; 396 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 kg zw8re varkens 6061 cent en vette varkens 5859 cent per kg slachtgewicht. NOORDSCHARWOUDE, 10 Juli 1939. (Noordermarktbond). 232900 kg Aardappe len: Bonken 4, exp. 2, Schotsche muizen 44.60, Drieling muizen 2.502.80, Kriel 11.10; Blauwe eigenheimers 5.605.80; 300 kg Vroege witte kool 4, 275 kg Rammenas 8.108.50. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Juli 1939. (Langendijker Groen ten veiling). 35000 kg Roode kool 2.503.30; 650 kg Gele kool 4.10; 2200 kg Tomaten: A 7.607.90, B 10.10, C 5.40—5.90 en CC 4.10; 500 kg Peen 2.603; 310000 kg Aardappelen: Schotsche muizen 44.50, Drielingen 2.50—3.10, Kriel 1.10—1.40, BI. eigen heimers 5.305.80; 50 kg Snijboonen 30—60; 80 kg Slaboonen 27.10—28.70. WARMENHUIZEN, 8 Juli 1939. 156300 kg. Aardappelen: Schotsche muizen f 4 4.30, grove 4 en drielingen 2.502.90; 250 kg Zilveruien (r.ep) 6.20. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Agamemnon 8 Juli te en van Constanta n. Istanbul; 9 Juli te Istanbul. Amazone 3 Juli v. Curagao n. Maracaibo. Aurora 9 Juli v. Candia n. Nauplia. Baarn 8 Juli 18 u. v. Hamburg n. A'dam; 10 Juli 5 uur te Antwerpen. Berenice 9 Juli 23 u. Lydd gepasseerd. Bodegraven 9 Juli v. Cristobal n. Curagao. Calypso 3 Juli v. Curagao n. Maracaibo. Costa Rica 9 Juli v. Cristobal n. Cartegena. Deucalion 8 Juli v.m. Gibraltar gepasseerd. Doros 8 Juli 19 u. Brunsbuettel gepas.; 10 Juli te Amsterdctm. Douro 3 Juli te en v. Curagao n. Cristobal. Draco 3 Juli te en v. Curagao n. Aruba. Fauna 9 Juli 21 u. Finisterre gepaseerd. Flevo 8 Juli v. A'dam n. Aruba. Ganymedes 8 Juli te Mersina. Hebe 9 Juli v. Kopenhagen n. Stettin. Helder 7 Juli te Cristobal. Hercules 8 Juli v. Algiers n. Piraeus. Hermes 8 Juli v. Chalkis n. R'dam. Iris 8 Juli v. La Pallice n. A'dam. Juno 8 Juli v. Istanbul n. A'dam. Karpo 9 Juli te Amsterdam. El Libertador 7 Juli v. Curagao n. Maracaibo Midas 6 Juli te Curagao. Nereus 8 Juli v. Stettin n. A'dam; 9 Juli 24 uur Brunbuettel gepass. Notos 9 Juli v. Aarhus n. A'dam; 10 Juli v.m. Brunsbuettel gepass. Odysseus 9 Juli v.m. Holtenaur gepass. Orpheus 8 Juli v. Dantzig n. A'dam. Socrates 8 Juli v. Dover n. Madeira. Theseus 8 Juli v. Vigo n. A'dam. Titus 8 Juli v. Savona n. Palermo. Trajanus 8 Juli v. Sevilla n. A'dam. Vesta 8 Juli v. Catania n. Venetië. Vulcanus l'O Juli v. Split n. Bari. Mars 8 Juli v. R'dam n. Oran. Merope 8 Juli v. R'dam n. Tanger. Stoomv. Mij. Nederland. Java uitr. van Genua 9 Juli. Peisander J. N. L. van New York 9 Juli. Singkep J. N. L. van Durban 9 Juli. Taj andoen uitr. v. IJmuiden 9 Juli. HollandAmerika Lijn. Westerland 9 Juli 12.30 u. te Southampton. Lochaven 8 Juli 5.30 uur n.m. van Londen. Breedijk 8 Juli 2.30 uur n.m. te Antwerpen. Burgerdyk 9 Juli 9.30 uur pass. Scilly. Noordam 9 Juli v. Plymouth. Statendam 9 Juli 11 u. v.m. pass. Cape Race Veendam 8 Juli 5 uur van Cape Rac. Beemsterdijk 7 Juli van Baltimore. Zaandam 8 Juli 13 u. van New York. Loch Katrine 8 Juli 3.30 u. v. Liverpool. Nieuw Amsterdam 10 Juli n.m. te R'dam verwacht. Kon. Holl. Lloyd. Zaanland thuisr. 10 Juli te Amsterdam. Ceres thuisr. 10 Juli te Amsterdam. Montferland thuisr. 9 Juli 5 uur van Mon tevideo. Rott. Lloyd. Baloeran 8 Juli 9 uur van Port Said. Brastagi 8 Juli 24 u Kaap Del Armee gep. Kota Pinang 8 Juli 5 uur Mauritius gep. Sitoebondo 9 Juli 4 uur van Suez. Weltevreden 10 Juli 6 u. te Middlesborough verm. 10 Juli 21 u. v. Middlesborough. Ameland 11 Juli 10 u. te Vlaardingen verw. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH, LANDBOUWCREDIET N.V. van Maandag 10 Juli 1939 Vor.k. 2.45-3.00 STAATSLEEN1NGEN. 3—354 Nederl. 1938 947, 947s 3 Ned -Indië 1937 92Vi 917a 554 Duitschl. '30 m. v BrkL 17'/, 177s BANK-INSTELL1NGEN. Handel Mij Cert. v. 250 125 1291/, Koloniale Bank e 164 1661/, Ned. Ind. Handelsbank e 11 U/a 114 INDUSTR. OND. BINNENL. Aid. Kunstzijde Unie 341/, 35-7, Calvé Delft Cert 80'/, Nederl Ford 331 Lever Bros e 1267, 128-7, Philips Cloeil. Gem. Bezit 1981/, 199-200 INDUSTR. OND. BUITENL. 30WIG Am. Smelting 307, Anaconda §18»/. 18K>/)8-9 39f-«/i6 Cities Service 4»/, 47, Generaal Motors i 321/, 32y16 Kennecott Copper North American Rayon 24«/g 2478 11V« 117, Republic Steel Standard Brands H9/i, HH/is 57, Steel comm 347, 347IS U. S. Leather 27, 27B CULTUUR MAATSCH. H. V. 396 3977, Java Cultuur 188 190 Ned. Ind Suiker Unie 210 213 Vereen Vorstenlanden 907, 901/, MIJNBOUW. Alg Ezplor. Mij. B 61 61 Redjang Lebong 100 100 PETROLEUM. 2837, Kon Petr. i 301'/, 302'/, 567, Pbülipi Oil 258/i6 24'Vis Sldl Union 87, 8-7l6 9*/is RUBBERS. 187 190 Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber 129 133 Hessa Rubber 86 1077, Oostkust i 109 Serbadjadi 82 82 Interc. Rubber 2 IA, SCHEEPVAARTEN. 99 Holland—Amerika lijn l 981/, JavaChina—Japan lijn e 707, 707, Kon. Ned. Stoomboot 1007, 1037, Scheepvaart Unie 108V, 110 TABAKKEN. 1347a Oude Deli 193 195 Senembab 1457, 147 AMER. SPOORWEGEN. 20H/I6 207, Atcbison Topeka Illinois Centra) 87, 97, Southern Railw. H Vis 10'/, Union Pacific e 747, 747, Can. Pac e 33/8 37, fExclaim. *Exdividend. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers beden pCt, WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 18815/i« 1.88'/, Londen 8.81»/,, 8.81'/, Berlijn 75.59 75.5754 Parijs 4.991/» 4.997, Brussel (Belga) 32.02 32.01 Zürich 42.46 42.46 Kopenhagen 39.37 54 39.37 54' Stockholm 45.4254 45.4254 Oslo 44.3254 44.30 Algemeene kennisgeving. Heden overleed in liet Centraal Ziekenhuis, Mevr. Wed. van J. DE BOER, in den ouderdom van ruim 84 jaar. Namens de familie, M. KRUIJFF. Alkmaar, 8 Juli 1939. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Woensdag op de Gemeente Begraafplaats. Ver trek vanaf het Centraal Zie kenhuis voorm. 10 uur. Tot onze innige droefheid overleed heden, na een lang durig geduldig gedragen Ijjden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze dierbare Man en zorg zame Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Echtgenoot van MARIA PANNEKOEK, in den leeftjjd van 76 jaar. Uit aller naam, M. KOOT—PANNEKOEK. Alkmaar, 7 Juli 1939. Zeglis 29.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3