SPORT EN WEDSTRIJDEN. Ouderwetsche koppelwedstrijd op de Alkmaarsche baan. Vereeniging voor Ziekerihuisverplegirig. Stemming voor den Vertrouwensraad. Zal d« verkiezing ongeldig worden verklaard 10 K M. baanrecord royaal gebroken. ...En wat deed Bosma? Zevende in Zandvoort, vierde in Oss. verkmct oordeel zélf.' Jan Pronk maakt naam. DERDE BLAD ALKMAARSCHE COURANT VAN MAANDAG 10 JULI 1939. De bij den uitslag der stemming aanwe zige bestuursleden verzoeken ons mededee- ling van het volgende: De stemming voor den vertrouwensraad heeft uitgewezen, zooals hieronder aange geven, dat groep 1 een overgroote meerder heid heeft behaald. Echter is door een betreurenswaardige vergissing een sleutel van een der stembus sen niet, zooals het bestuur had besloten, bij den notaris gedeponeerd. De stemmen welke deze bus bevatte zijn achter het aantal stemmen, dat de beide an dere bussen bevatten, vermeld. De uitslag is dan als volgt: Groep I: J. Akkerman te Heiloo 661 S. Blom te Alkmaar 644 P. D. Boot te Alkmaar 641 S. Budding 657 W. J. Bulens 633 L. van Buren Lensink te Alkmaar 653 J. C. ter Buurkes te Heiloo 642 C. Couwenhoven te Alkmaar 643 G. B. van Driel te Heiloo 653 C. Elles te Alkmaar 649 L. Elte te Alkmaar 668 Mej. M. W. Fuhri Snethlage te Heiloo 679 P. Greeuw te Heiloo 674 F. H. Greve te Alkmaar 628 W. A. Groenendijk te Alkmaar 630 Mr. C. A. de Groot te Alkmaar 667 P. W. de Groot te Alkmaar 651 H. A. van Heerden te Alkmaar 675 J. W. A. Reuseveldt te Alkmaar 660 G. H. Hoytink te Alkmaar 647 647 639 667 657 364 353 356 370 349 373 343 353 342 368 369 367 371 338 353 382 370 372 363 375 367 356 366 384 376 376 356 352 38" 376 380 Mr. F. A. Josephus Jitta te Heiloo 661 H. W. Kaagman te Alkmaar D. G. G. Margadant te Alkmaar A. H. Moolhuijzen te Alkmaar A. Nouwen te Alkmaar Mevr. M. OoykaasKwantes te Alkmaar 676 E. Pauw te Alkmaar 637 G. Piet te Alkmaar 639 Mr. A. Prins te Alkmaar 676 M. Rentenaar te Alkmaar 692 Mevr. G. RingersWolzak te Alkmaar 680 Mr. H. Scholten te Alkmaar B. H. J. Schouten te Alkmaar Th. Schouten te Alkmaar C. E. Slinger te Alkmaar P. Termaat te Alkmaar H. J. van der Winden te Alkmaar A. Winkelman te Alkmaar Mr. E. H. J. Wyne te Alkmaar A. F. Zeegers Groep II: H. v. d. Aakster te Alkmaar C. C. Andriessen te Alkmaar W. J. Bulens te Alkmaar Mej. A. F. Bossert te Alkmaar J. de Beurs te Alkmaar H. H. v. d. Bogaerde te Alkmaar K. Bos te Alkmaar M. Coerts te Alkmaar Mej. N. Carels te Alkmaar J. van Dijk te Alkmaar P. Dokter te Alkmaar J. Dijk te Heiloo F. H. Greve te Alkmaar P. Hartenberg te Alkmaar K. Human te Alkmaar M. v. d. Horst te Alkmaar J. Jonker te Heiloo Mevr. M. Jonker-Jonker te Heiloo P. Kuijper te Alkmaar Ds. F. Kuiper te Heiloo W. Kamstra te Alkmaar A. Kleimeer te Alkmaar G. L. Kroonenburg te Alkmaar Jb. Kuijper te Alkmaar H. W. Kaagman te Alkmaar P. C. Mantel te Alkmaar H. Booij te Alkmaar N. Majolee te Heiloo G. B. Noordanus te Alkmaar I. Prins Azn. te Alkmaar Mej. A. M. Rast te Alkmaar W. H. van Rietschoten te Heiloo C. Torenvlied te Alkmaar M. F. Traanberg te Alkmaar W. Timmer te Alkmaar Th. C. Uijttenboogaart te Oudorp A. A. Wieze te Alkmaar A. Woelders te Heiloo C. Zwakman te Alkmaar H. A. van Heerden te Alkmaar Groep III: C. Couwenhoven te Alkmaar A. F. Zeegers te Alkmaar Th. Schouten te Alkmaar H. Habiecht te Alkmaar H. Koot te Alkmaar Groep IV: A. N. K. Hopman te Heiloo H. van Ossenbruggen te Alkmaar J. Swidde te Alkmaar Groep V: C. Velthuijs te Alkmaar Hoewel overtuigd dat geen enkele onre gelmatigheid heeft plaats gehad, achtten de bij den uitslag der stemming aanwezige be stuursleden het in den aanhef genoemde feit van voldoende belang om de gehouden stemming als niet geldig te beschouwen. Bij dezen stand van zaken, welke zij ten zeerste betreuren, zal naar hun meening het bestuur verplicht zijn een nieuwe verkie zing uit te schrijven, tenzij de leden, die andere candidaten stelden, dan onder groep I vermeld, zooveel vertrouwen stellen in de eerlijkheid der gehouden stemming, dat zij in den geconstateerden uitslag den wil der overgroote meerderheid erkennen en hunne candidatenlijsten intrekken of dat door het achterwege blijven van schriftelijke protesten binnen een week, aangenomen mag worden, dat alle leden met den uit slag der verkiezing genoegen nemen, waar na de vertrouwensraad kan worden ge ïnstalleerd. 661 374 653 369 643 355 650 367 668 367 648 370 640 362 645 367 617 337 348 188 325 179 310 169 364 207 328 183 352 195 347 199 344 189 401 220 341 195 350 184 321 171 316 174 327 179 348 181 313 175 317 174 330 177 318 177 407 222 341- -183 345 188 319 181 315 167 313—176. 352 188 306 183 329 173 319 169 330 196 310 173 320 171 319 165 320 176 329 192 320 176 325 182 342 213 301- -175 307 177 57 21 48 30 55 33 78 41 72 40 41 15 44 18 37 15 55 31 EEN OPEN BRIEF. De heeren J. Westerhof en P. C. Mantel verzoeken om publicatie van den volgenden „Open Brief aan de grootst mogelijke meerderheid van het bestuur der Ver. zie- kenhuisverpleging te Alkmaar". Wij protesteeren bij deze tegen den gang van zaken bij de Vrijdag en Zaterdag j.1. gehouden stemming voor den vertrouwens raad. Wat toch is geschied? In het bestuur is met algemeene stemmen onder meer besloten dat na sluiting der bus- lsen te Heiloo en Alkmaar op Vrijdagavond 10 uur de sleutels in gesloten enveloppe on middellijk aan notaris J. de Groot ter hand zouden worden gesteld en deze notaris deze twee bussen Zaterdagnamiddag 6 uur zelf weer zou openen. Toen het nu Zaterdagnamiddag 6 uur was geworden, en notaris de Groot de envelop pe met sleutels van de Alkmaarsche bus opende, bleken er geen twee stel, is vier sleuteltjes, in de enveloppe te zijn, maar slechts drie. En nog méér bleek er: de sleu tels die op één der twee sloten pasten, be hoefden geen dienst meer te doen, want het slot, was al los en dus nooit gesloten ge weest! En met de derde sleutel was het an dere slot, dat niet los was, niet te openen. Deze sleutel paste niet! Waarop de secre taris, de heer Ter Brugge, een sleuteltje uit een zijner vestzakjes kreeg en vroeg of dat misschien paste! De tweede ondergeteeken- de heeft, dit mededeelende aan de aanwezi gen, op grond van dit wel heel vreemde ge beuren verklaard, dat deze stemming hier door ongeldig was geworden. De voorzitter wist toen niets beter te doen dan uit te roepen: „Wij gaan door!'" „Neen, neen, zoo gaat het niet! Is notaris de Groot hier nog?" Deze antwoordde bevestigend. Waarop door eerst ondergeteekende gevraagd werd of de notaris bereid was officieel te willen mededeelen wat hier gebeurd was. Notaris de Groot verklaarde zich hiertoe bereid en zeide: „Ik constateer, dat het eene slot al los was en op het andere slot geen enkel sleu teltje past van die in de enveloppe zaten. Daarna haalde de secretaris een sleuteltje uit zijn zak, welke sleuteltje wél op het slot paste". Hierop heeft eerst-ondergeteekende ge zegd:, „Op grond van deze notarieele verkla ring, verklaar ik deze stemming in haar ge heel ongeldig. De voorzitter riep daarop uit: „Dan moet u zich hierover maar bij de bevoegde in stanties beklagen!" Eerst-ondergeteekende heeft daarop aan de pers verzocht het hier voorgevallene te willen publiceren. De publieke opinie moge er dan nu over oordeelen! Tot zoover het gepasseerde. Wij constateerden nu en hier dat deze Alkmaarsche bus van Vrijdagavond 10 uur tot Zaterdagnamiddag 3 uur door den secre taris kon worden geopend. Op grond van dit alles eischen wij vernietiging van deze stemming, waartoe men eigener beweging reeds had behooren over te gaan, en voorts het uitschrijven van een nieuwe verkiezing; en daarvoor alle maatregelen te nemen, dat alles normaal en volgens genomen besluiten zal veiloopen op den grondslag van enkelvoudig geheim stemrecht. EEN VERKLARING VAN DEN SECRETARIS. De heer R. ter Brugge, secr. der Ver. Zie- kenhuisverpleging verzocht ons opname van de volgende verklaring: Omtrent het incident, dat zich Zaterdag avond 8 Juli j.1. bij opening van een der drie stembussen heeft voorgedaan, kan ik u bet volgende mededeelen: Voor den aanvang der zitting van het stembureau, is door mij aan alle aanwezigen getoond, dat de bus leeg was, waarna zy met 2 hangsloten werd gesloten en ik de sleuteltjes in mijn vestzak deponeerde. Na afloop werd het deksel eveneens gesloten en nam ik uit mijn vestzak twee sleuteltjes welke ik deponeerde in een couvert, dac door alle leden van het stembereau van hun handteekening werd voorzien, waarna bet couvert aan notaris de Groot gebracht werd. Bij opening der stembus bleek ook tot mijn verbazing, dat een hangslot zonder sleutel geopend kon worden, zoodat ik moet aannemen, dat ik het slot niet goed gesloten heb, terwijl het andere hangslot niet ge opend kon worden omdat het sleuteltje niet paste. Een greep in mijn vestzak bracht toen het passende sleuteltje te voorschijn. In mijn vestzak draag ik namelijk steeds een plat Lipssleuteltje, dat ik onbewust ver wisseld heb met het eveneens platte sleu teltje van het hangslot van de stembus. Vast staat, dat de stembus gesloten is ge weest^ Ik had echter het sleuteltje in mijn bezit, hoewel ik mij daarvan niet bewust geworden ben, omdat ik mijn eigen Lips sleuteltje intusschen niet noodig gehad heb, Ik had dus met die stembus kunnen knoeien. Ik heb dat niet gedaan, doch dat behoeft niemand te gelooven. Terecht kon den dan ook protesten worden geuit. Voor een bestuur is het niet prettig, in dien onder de leden ten aanzien van de be trouwbaarheid van den secretaris geen een stemmigheid bestaat en voor de vereeniging als geheel is dat zoowel naar binnen als naar buiten ongewenscht. Daarom heb ik het besluit genomen, mij niet weer herkies baar te stellen, zoodat de vertrouwensraad in elk geval een nieuwen secretaris zal moeten kiezen. Achteraf ben ik blij, dat het bestuur des tijds het besluit nam om de sleuteltjes der stembussen aan notaris de Groot in bewa ring te geven, want nu staat ook formeel Wielrennen. Een ouderwetsche koppelwedstrijd, dat was het 60 K.M. lange gevecht op de smalle latten der Alkmaarsche wieler baan. En dat het een ouderwetsche wed strijd werd, was allereest te danken aan een paar jonge koppels, t.w. Klink Groot, K. BakkerPanman en C. Bakkerv. d. Voort, die het durfden bestaan, om winstronden te nemen! Eigenlijk was dat een beetje brutaal van de jongeren, want zoo iets mag men niet ongestraft doen. Een leerling moet leerling blijven en moet dansen naar de pijpen van den leermeester. Jawel, dat mag dan zoo zijn in het algemeen, op de wielerbaan heb ben de leerlingen lak aan hun groote leer meesters en zij toonen, dat zij ook kunnen fietsen, ook kunnen sturen, ook winstron den kunnen nemen. En zoo geschiedde het, dat de „groote" koppels elkander beloerden en dat de jon geren het tempo aangaven. Toen alles een beetje was warm gedraaid 't was overi gens behoorlijk frisch op de baan toen begonnen die jongeren te spurten. Eerst leek dat onschuldig, maar spoedig bleek die onschuld in elk geval niet ongevaarlijk. Want nadat Bakkerv. d. Voort een rondje genomen hadden, namen Groenewegen Zwartepoorte er ook een en toen dachten Klink—Groot, dat het hun beurt was. Dat zelfde dachten K. BakkerPanman ook en al die gedachten dwarrelden door de diver se rennershoofden, zoodat het ook op de baan begon te dwarrelen. Er werd gevoch ten, heel hard; geen oogenblik liet men elkaar met rust en het vreemdst was, dat de jongeren maar niet ophielden met demar- reeren, dat hun vechtlust maar niet ge doofd werd. En het allergekst was, dat op een gegeven oogenblik KlinkGroot alleen aan den kop lagen met een ronde voorsprong op hun naaste concurrent, met twee ronden zelfs op een WalsPellenaars, KilianVopel en v. Schijndelv. d. Broek! Natuurlijk kon dat zoo niet blijven en het bleef ook niet zoo. Want toen de wedstrijd voor meer dan de helft voorbij was, oor deelden de „groote" Hollandsche koppels, dat hun tijd gekomen was. Toen kwamen de momenten, dat Wals zijn rug kromde en men weet wat dat beteekent: dan-laat-hij-het veld-stilstaan! En zoö verminderde geleide lijk de voorsprong van de jonge Noordhol landers, die overigens knap reden en een extra-compliment verdienen. In die periode kreeg Klaas Bakker pech: hij verloor zijn koppelgenoot Panman, die het met zijn maag te kwaad kreeg. En de Tilburgenaar moest toen met v. Schijndel „in en uit de baan". Dat was dus weer een mee valler, want v. Schijndel was in uitsteken den vorm. Bakker hield zich met groote nauwkeurigheid aan deze bepaling, spaarde zich niet en het meest wonderlijke ge beurde: plotseling trok hij er alleen tusschen uit en zijn jacht was zoo snel, zijn taaiheid zoo groot, dat ineens Bakker alleen aan den kop kwam! Intusschen waren GrootKlink door de vele jachten hun voorsprong kwijt geraakt en toen WalsPellenaars tenslotte nog eens alles op alles zetten en een beslissenden slag leverden, toen geraakten de Noordhollanders op het tweede plan. Maar KI. Bakker hield vol en wat een v. d. Broek ook probeerde en hoe een v. Schijndel ook joeg, Bakker was niet los te rijden en hij handhaafde zich! En zelfs handhaafde hij zich, toen Wals— Pellenaars het nog eens probeerden. Welis waar verloor hij toen zijn ronde voorsprong op dit koppel, maar meer ook niet. En ten slotte verzekerde hij zich van de tweede plaats in het eindklassement. Hoe er gejaagd is, blijkt o.a. wel uit het feit, dat er van de zes klassementen maar twee verreden zijn en bovendien uit den tijd: in 1 uur 21 min. 1.6 sec. was alles af- geloopen. Daarbij is inbegrepen een kleir.e 10 minuten neutralisatie, omdat de baan hersteld moest worden. En als men dan weet, dat het baanrecord op 1 uur 20 min. 11.6 sec., dan ziet men meteen, dat bij een nor maal verloop dit record met stukken gesla gen zou zijn geworden. De uitslag was: 1. Wals—Pellenaars, 7 pt., tijd 1 uur 21 min. 1,6 sec.; 2. K. Bakker (alleen) 0 pt. Op 1 ronde: 3. v. Schijndelv. d. Broek 1 pt. Op 2 ronden: 4. GroenewegenZwarte poorte, 8 pt.; 5. GrootKlink, 2 pt. Op 3 ronden: 6. Bakkerv. d. Voort; 7. KilianVopel. Let eens even op: het onoverwinlijke Duitsch Zesdagen-koppel royaal geklopt en nu hekkesluiter! Dat is toch geen kleinig heid. Het voorprogramma. In het voorprogramma was een nieuwig heid ingelascht: eerst kregen de plaatselijke amateurs en onafhankelijken een 10 K.M. wedstrijd te rijden, daarna de profs en er vast, dat met twee der stembussen niets bij zonders gebeurd is. Was dit besluit niet genomen, dan zou ik als secretaris vermoedelijk de sleuteltjes van alle drie stembussen in bewaring gekre gen hebben. Nu mag ik na mijn besluit de hoop uit spreken, dat men nuchter het belang der vereeniging voor oogen mag houden en men bestuur en vereeniging voor groote kosten en moeite sparen mag door aanvaarding van den nu gekozen vertrouwensraad. was een extra-prijs beschikbaar gesteld voor den besten tijd in beide categorieën. De jeugdige Noodhollanders trokken er behoorlijk aan en vooral Kuilboer stond zijn mannetje. Hij ondernam een langdurige vlucht, die het veld dwong tot een scherpe achtervolging en het resultaat was, dat een uitstekende tijd werd gemaakt. De Zaan dammer Lust werd nu eerste in 13 min. 59 sec. (baanrecord 13 min. 15,6 sec.); tweede werd Panman en derde Ottenbros. Toen moesten de profs het probeeren. Wel nu, die extra-prijs heeft hun tot groote da den aangespoord en zoo werd deze wedstrijd er een van zeer hoog gehalte, 't Was eigen lijk één lange jacht met een formidabele eindspurt. En het resultaat was, dat Zwarte poorte zegevierde in 13 min. 6.2 sec. voor v. d. Voort en Wals. Zoodat de profs meester bleven van het terrein en bovendien de winnaar het baan record flink omlaag drukte. De klassementwedstrijd voor profs was er een, zooals we hier weinig gezien hebben. Ook in dit nummer zetten allen hun beste beentje voor, zoodat het een zeer levendige wedstrijd werd. Pas het laatste klassement* bracht de beslissing: 1. KI. Bakker, 8 pt.; 2. C. Bakker, 7 pt.; 3. Pellenaar, 6 pt.; 4. Vopel 6 pt.; 5. J. Groot, 6 pt.; 6. v. d. Broek, 3 pt.; 7. v. Schijndel. Een achtervolging tusschen Klink en Groenewegen was voor den Noordhollander, die onmiddellijk een voorsprong nam en deze dra vergrootte tot een 20 a 25 meter. Halverwege den strijd trachtte Groenewegen op te halen, doch Klink was taaier dan zijn tegenstander dacht en zijn zege kwam heele- maal niet in gevaar. In 6 min. 27 sec. legde hij de 5 K.M. af en was toen 55 meter op Groenewegen ingeloopen. Tenslotte reden Wals, v. d. Voort, Kilian en Zwartepoorte nog een sprintwedstrijd in matches a deux. Kilian was de beste en won al zijn ritten, v. d. Voort werd zeer verdiend tweede, Zwartepoorte derde en Wals moest zich met de laatste plaats tevreden stellen! Dat lag hem aan zijn verwondingen, zeide „men". Jawel, dat bleek later met den kop pelwedstrijd wel! De sprintresultaten waren: le rit: 1. Kilian (laatste ronde 10.6 sec.); 2. Zwartepoorte. 2e rit: 1. v. d. Voort (laatste ronde 10.8 sec.); 2. Wals. 3e rit: 1. Kilian (laatste ronde 11.4 sec.); 2. v. d. Voort. 4e rit: 1. Zwartepoorte (laatste ronde 11 sec.); 2. Wals. 5e rit: 1. v. d. Voort (laatste ronde 11.4 sec.); 2. Zwartepoorte. 6e rit: 1. Kilian (laatste ronde 10.6 sec.); 2. Wals. Totaal: 1. Kilian, 3 pt.; 2. v. d. Voort, 4 pt.; 3. Zwartepoorte, 5 pt.; 4. Wals, 6 pt. En wat deed Ab Bosma? Wekenlang had hij als onafhankelijke in België de z.g. kermiskoersen afge fietst, geleidelijk aan was hij „harder" geworden en al werd hij steeds verge zeld van een ongewenschten partner, die men „pech" noemt, Ab bleef vol goeden moed. Eens zou het geluk ook hem weer toelachen en dan zou hij zijn slag slaan. Zoo kwam Zaterdag Zandvoort. 't Was de eerste keer, dat Bosma startte in een veld met groote cracks. Daar waren Schulte, Middelkamp, van Amsterdam en noem ze verder maar op. Renners van naam, renners naar wie het publiek uitziet, en van wie de kranten schrijven. In dat gezelschap moest de Alcmariaan maar zien mee te komen. En hij kwam mee! In het begin meende hij zich kalm te moeten houden en peddelde hij rustig in het tweede peleton, maar toen hij bemerkte, dat het best ging, trok hij naar voren en slaagde er zonder moeite in, bij de kopploeg te komen. Hier zou hij tot zeven ronden voor het einde een belangwekkende rol spelen. Als een Braspenning ging loopen, ging Bosma mee, als v. Amsterdam trachtte weg te komen, lag Bosma bij hem, Demme- nie kon hem niet losrijden, Middelkamp toonde zich niet sterker, kortom, Bosma was een waardige partner in dit milieu. En tóch kreeg hij weer pech! Net zou de kopploeg weer gaan jagen, toen een andere renner Bosma ten val bracht. Kostbare seconden gingen verloren door een kleine reparatie aan het versnellingsapparaat, toen kwam onmiddellijk de sprong en drie van de vluchtelingen had de Noordhollander weer te pakken! Helaas, de andere zes ble ven onbereikbaar, ook al, omdat tal van renners gedubbeld waren en nu voor de achtervolgers: Bosma, Bakker, Motke en Houtzeel lastige tegenstanders waren. Het duurde twee ronden, voordat de zwakkere broeders gepasseerd waren en toen probeer de Bosma zijn concurrenten los te rijden, 't Lukte, maar de zes leiders bleven onbe reikbaar. Zoo kwam hij alleen binnen als zevende op 12 seconden achterstand. De uitslag was: 1. Braspenning in 2 uur 13 min. 11 sec.; 2. v. Amsterdam; 3. Middel kamp; 4. Demmenie; Valentijn; 6. Banken (allen zelfde tijd); 7. Bosma (op 12 sec.); 8 Motke; 9. Bakker; 10. Houtzeel. Schulte had in de 22ste ronde opgegeven. Zondag naar Oss. Zondagavond reeds Bosma in Oss een wedstrijd over 90 K.M. Het ging direct zeer snel en na de derde ronde was het aantal leeds geslonken tot 14 renners, die zich in twee groepen hadden verdeeld met Valen- Deze met deskundige zorg samenge stelde American Cigarette heeft de bijzondere eigenschap iedere keelprikke- ling te vermijden; zij verkwikt dooc haar zachten aangenamen smaak. 20 stuks 25 ct. TOA'S T E D AMERiCAN CIGARETTEb Op elke origineele 'verpakking vindt U deze garantie. tijn, Bosma, van Amsterdam en Braspenning aan kop. In de vierde ronde moest ook Boeyen opgeven. Tenslotte wist van Am sterdam in de laatste ronde zich los te wer ken en met een voorsprong 45 sec. als eerste over de eindstreep te komen in een tijd van 2 uur 25 min. 14 sec. De uitslag profs en onafhankelijken: 1. van Amsterdam; 2. Braspenning; 3. Griffioen; 4. Bosma; 5. van Geene; 6. van der Stel; 7. Overweel; 8. Valentijn; 9. van Swelm; 10. P. Steenbakker. De uitslag der amateurs was: 1. J. Engel, 54 k.m., in 1 uur 27 min. 34 sec.; 2. Ch. Smits; 3. C. de Groot; 4. P. Kors; 5. P. Werdelen; 6. G. Saes; 7. D. Vroege; 8. J. Hofstede; 9. M. Segaer; 10. J. Westendorp. Eerste in Kopenhagen, tweede in Nijmegen. De tweede wedstrijd, die Jan Pronk in Kopenhagen reed, bracht hem het ge- wenschte succes. In de serie rekende hy reeds met Andersen af, die echter al* snelste tweede toch in de finale kwam en in de finale kwam de Alkmaarder uit tegen Christensen en Andersen. Pronk moest op beide tegenstanders let ten, deed dat ook terdege en ziet, ze kregen geen kans: de Alcmariaan werd eerste, over de laatste 200 m. een tijd makende van 12.2 sec. Christensen werd tweede en Andersen derde. Bij de handicap-race moest Pronk 350 m. voorsprong geven! En nu mag hij snel, zeer snel zijn, zoo'n voorgiG op 2000 meter is na tuurlijk nooit in ts halen. Pronk moest dan ook met de 5e plaats genoegen nemen. Zondag reed Pronk in Nijmegen. Hy was nog zeer vermoeid, maar niettegenstaande dat won hij zijn serie zeer verdiend. In de finale kwam hij uit tegen Derksen en Smits. Na veel gebalanceer sur place noemt men dat moest Smits den kop nemen, terwijl Derksen de tweede plaats bezette. Nog voor de bel dook Pronk onderdoor, maar Derksen kent hem te goed, zag het gevaar en dema- reerde onmiddellijk. De oud-Alcmariaan bleek dan ook te sterk en won, maar Smits kwam er niet aan te pas, zoodat Jan Pronk voor de tweede maal Smits klopte! WIELERCLUB ALCMARIA. Zondag heeft Alcmaria een trainingsrit gehouden voor de B en C.-klasse over 74 km. en voor de Junioren over 46 km. Hoewel de opkomst der renners niet zoo groot was als anders mag men over den onderlingen strijd tevreden zijn. In de eerste ronden was het Pool, die een flinken voorsprong genomen had. In de tweede ronde had hij dezen echter nog vergroot, doch ook hadden Wester, Jn. Schouten en Ekkers zich van het peleton losgemaakt en jaagden geducht achter den uitlooper aan. Zoo bleef de stand tot aan de laatste ronde toe. Een teleurstelling kwam toen echter voor Pool die kramp kreeg en opgeven moest. Al zijn moedig werk was tevergeefs geweest. In den sprint kwamen toen Glas en Wester. Laatstgenoemde wist te winnen. Glas werd tweede. Eenhoorn, die derde werd, had wat pech gehad met zijn versnellingsap paraat. In de C-klasse was de concurrentie niet zoo groot als anders, omdat verschillende op moesten geven door pech. Er bleven dan ook niet meer dan drie renners in de koers. Kemps, die de laatste weken heel goed rijdt, wist ook nu weer als eerste te eindigen. Hoedjes en Janson, die moedig vol ge houden hadden, kregen de tweede en derde plaats. Ook de Junioren hadden er dezen keer zin in. Oook hier konden een paar den rit niet volbrengen. C. Mayer wist ten slotte met gering verschil te winnen voor P. de Boer. De uitslagen waren: B-klasse, 74 km.: 1. W. Wester in 2 uur 1 min.; 2. Jn. Glas; 3. B. Eenhoorn; 4. Jn. Schouten; 5. R. Band; 6. K. Koete. C-klasse: 1. Kemp is in 2 uur 5 min.; 2. Hoedjes; 3. Janson. Junioren 1. C. Myer; 2. P. de Boer. Overdag op de kantoorkruk, des avonds aen H. L. O.-oefcnuur!

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 9