sSfa!as;a Een zoon van z'n Vader Cagefand en ttrup ZeuitCetw Oorzaak van de Ijsvogel' ramp niet vast te stellen. Formateur ontvangt Romme ALKMAAR - HARWICH en terug naar £0/I0fe/1 smmmmt Kastekort bij Edamsche vereeriiging. 6000 gulden verdwenen. Wie bestuurde de machine Brand maakt twee gezinnen dakloos. Schade f lO.OOO. Naar het Engelach van RIDGWELL CULLUM. Door T. Vi d. MADE. Relletjes te Meppel om jonggetrouwd paar. Animositeit onder de buurt bewoners. Hachelijk avontuur van zes Duitsche vluchtelingen. 2 TWEEDE BLAD Mr. dr. D. A. P. N. Kooien heeft vanmorgen bezoek ontvangen van prof. mr. C. P. M. Romme, minister van soeiale zaken. Gisteren heeft mr. dr. L. N. Deckers na zijn bezoek aan den for mateur een bezoek gebracht aan prof. P. J. M. Aalberse. een zeereisje naar root do nieuwe motorschepen der «ij. ZEELAND III kl.tr*in/llfcl.boot,Incl.loglM j- 50 an ontbijt aan boord «lacht» J KANT EN KlAAR TOUR met do nieuwe motorschepen dor „ZEEUW" elken Donderd.z In Ju" Au.u.tu. STERK VERLAAGDE SPOORBILiETTEH Inlichtingen bij Bij de vereeniging „Nijverheidsschool voor Edam en omstreken" te Edam waaronder ressorteert de ambachts school, die destijds is opgericht voor jopge rpenschen, die door de inpolde ring der Zuiderzee met werkloosheid worden bedreigd, en die op deze school in de gelegenheid worden gesteld een ambacht te leeren, is een kastekort ontdekt van pl.m. 6000 gulden. Justitie en rijksaccountantsdienst hebben de zaak thans in onderzoek, waarbij zich echter de groote moeilijkheid voordat, dat de boeken en bescheiden, betrekking heb bende op de administratie van de am bachtsschool zijn verdwenen. OSSCHE VEREENIGINGEN ZENDEN TELEGRAM AAN GOSELING. Aan minister Goseling werd een telegram gezonden door tal van Ossche roomsch- katholieke vereenigingen. Het luidde als volgt: „Aan zijne excellentie den minister van justitie, mr. C. Goseling, 's Gravenhage. De besturen der afdeelingen te Oss van (volgen in totaal 64 vereenigingen en afdee lingen van landelijke bonden) betuigen Uwe excellentie, namens hun vereeniging, dank voor de in April 1938 genomen maatregelen tot het herstel van de orde en de rust in de gemeente Oss. Zij spreken hun voldoening uit over de juiste weergave der feiten in de grootsche redevoering, op 27 Juni 1939 gehouden in de vergadering van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. In opdracht der genoemde vereenigingen, bestuur sociale studie- en ontwikkeling club „St. Thomas Morus". HET R.K. WERKLIEDENVERBOND VERGADERT. Tweedaagsche Verbondsvergadering. Vanmorgen ving in het Jaarbeursgebouw te Utrecht de zomervergadering aan van het R.K. Werkliedenverbond. De heer A. C. de Bruijn sprak bij den aanvang een rede uit, waarbij hü allereerst herinnerde aan de moeilijkheden, waarmee ons land reeds ja ren worstelt, en die het gevolg zijn van de grondige structureele, blijvende, althans langdurige veranderingen, welke zich in het wereldbeeld hebben voorgedaan en nog steeds voortgaan zich te voltrekken. Daar zijn den laatsten tijd nog bijgekomen de hevige invloeden van de internationale po litieke spanningen. Te midden van dit alles moet ons land zich trachten te handhaven en zich zelfs nieuwe wegen banen. Spr. wees vervolgens op de tariefspolitiek, de orde ningsmaatregelen en die om de binnenland- sche markt te verruimen, de pogingen om de werkloozenzorg te verbeteren door Se- gobawerk etc. „Al geeft het werkloosheids verloop eenige reden tot voldoening, de cij fers zijn nog veel te ernstig, om niet met groote bezorgdheid verder te gaan op den moeizamen weg, die leidt naar de uitroeiing van dit onheil. Een verslapping van de werkloosheidspolitiek plaatst ons op „den weg terug" met alle sombere perspectieven, die daarin besloten liggen". Spr. legde er den nadruk op „hoe ernstig voor ons volk is de plotselinge afbreking van de gevolgde economische lijn door de ingetreden kabinets-crisis". „Wij hadden groote belangstelling en waardeering voor en vertrouwen in de poli tiek van het thans demissionaire kabinet, omdat zij na twee jaar gunstige resultaten begon af te werpen en omdat in de nog resteerende twee jaar veel mocht worden ÊewijPüiteresseeren ons voor de oplossing van de kabinetscrisis, omdat de belangen, liet van wat financiers en speculanten doch van ons volk op het spel staan en wü ba- grijpen de kreet van de partijleiding en van onze pers: wü marchanderen niet mat da bestrijding van de werkloosheden da zorg voor de werkloozen, de politiek van het thans demissionaire kabinet - dus niet «v kei van de vier - moet worden voortgeiat». Vervolgens noemde de heer de Bi uijn da tegenstanders van mr. Goseling „antLpapU- ten", terwijl hij de afkeuring van het van mr. Goseling gericht achtte tegen da katholieke volksgroep als geheeL De heer de Bruün sprak in dit verband zelf» van „vervolging". ..uii Zouden de katholieken zich beklagen, dat zij vervolgd worden? Neen, de katholle* ken vragen geen beklag. Zij zijn, dank zli de katholieke pers en dank zij de perfect# organisaties beide zijn een zegen vol komen in staat zich te verdedigen en als 't moet aan te vallen. Wij, als katholieke arbeidersbeweging, gaan rustig voort met onzen arbeid. Op het meer beperkte gebied van ons werkterrein hebben wij weinig, eigenlijk niets, gemarkt van genoemde agitatie in pers en Kamer" Het ledental was op 31 Dec. 1938 de 200,000 gepasseerd. CEES LASEUR UIT AMERIKA TERUG. Contact met het Amerikaaniche tooneel. Met de „Nieuw Amsterdam" van de „Hol land— Amerika-lijn", welk schip gistermid dag omstreeks half zes aan de kade meer de, zijn medegekomen de directeur van het „Centraal tooneel", Cees Laseur, met zijn echtgenoote, Mary Dresselhuys, die een korte reis naar Amerika hebben gemaakt. De heer Laseur deelde o.m. mee, dat deze reis niet slechts ontspanning en gezel ligheid bracht, maar dat in Amerika is ge tracht Amerikaansche tooneelstukken op betere voorwaarden te verkrijgen. Daartoe heeft de heer Laseur gesproken met de se cretaresse van de „Dramatists League", De mogelijkheid is besproken om langs regel- matigen weg stukken uit Amerika te krij gen, zoodat in Nederland onaangenaamhe den tusschen de verschillende tooneelgezel- schappen vermeden kunnen worden. Het zal in Nederland een kwestie vsn goeden wil, van „gentlemens-agreement" zijn en daartoe dienen de directeuren het hoofd bijeen te steken. Ook in Amerika wint meer en meer de wensch veld, dat men zich zal aansluiten bij de Berner conventie. De groote uitge versmaatschappijen ondervinden thans moeilijkheden en de league wil niets liever dan 'n regeling tot stand brengen. Er is in Nederland belangstelling voor Amerikaan sche stukken, die buitengewoon goed zijn. „Enorme shows hebben wij gezien", ver telt de heer Laseur. „Geweldg gemonteerd was b.v. „The American Way", dat vier voorstellingen per dag beleeft. En vief maal bevat het theater dan 10.000 men- schen. Een tijdlang is het tooneel in Ame rika achteruitgegaan en dat heeft aange spoord tot de vervaardiging van betera stukken. In samenwerking met universitei ten, die een speciale faculteit hebben ge» schapen, is thans een hoog peil bereikt, ter wijl ook te bespeuren is, dat de smaak en de critische interesse van het publiek voor uit gaat. Verrassend is de hoeveelheid elec- triciteit, die in de tooneeleffecten verwerkt wordt. Een sprekend voorbeeld hiervan i* de show „Hellz-a-Popin" (de hel barst uit een) die ook naar den smaek van een Amerikaan „crazy" is en alles overtreft. De Raad voor de Luchtvaart heeft gistermiddag in het Departement van Waterstaat een openbaar onderzoek in gesteld naar het ongeval, hetwelk op 14 November 1938 des avonds ongeveer half acht in den Riekerpolder, nabij het luchtvaart-terrein Schiphol is over» komen aan het K.L.M.rvliegtuig van het type DC-3, gemerkt PH-ARY (Ijs vogel), komende van het vliegveld Tempelhof. Bij deze ramp vonden vier leden van de bemanning, onder wie de commandant Dui- melaar, den dood, evenals twee Duitsche dames passagiers. Van de overige passagiers werden drie zwaar gewond en 9 middel matig. De voorzitter, mi', dr. D. A. P. N. Kooien, deelde bij de opening mede, dat het voor onderzoek met de meeste zorg is geschied en dat het daarom nogal tijd heeft gekost: De conclusie van het vooronderzoek is: le. dat de oorzaak van de ramp niet met zekerheid kan worden vastgesteld; 2e. dat een aanwijzing voor een tech nische storing of een abnormalen vlieg- stand niet aanwezig is; 3e. dat de weers omstandigheden niet zoodanig waren, dat zonder bijkomstige andere omstan digheden de oorzaak daaraan kan wor den geweten; 4e dat niet met zekerheid is vast te stellen, welke die andere om standigheden zijn geweest. Getuigen verhooren. De deskundigen zijn de heeren Parmen- tier en Viruly. De heer Viruly verklaart o.m., dat waar schijnlijk de rechtszittende heeft gestuurd. Of het verantwoord was, dat een leerling het stuur overnam, hing volgens den heer Viruly af van de weersomstandigheden. Deze warep hier voldoende gunstig. Dr. ir. H. J. M. v. d. Maas, lid van de com missie van onderzoek, verklaart eveneens, dat het weer niet de primaire oorzaak van den ramp geweest kan zijn. Verschillende bijzonderheden, daar bij gevoegd de ervaring van Duimelaar, geven een kleine aanwijzing, dat Van Gemeren heeft gestuurd, wie dit echter gedaan heeft, doet niets terzake. De be oordeeling of Van Gemeren voldoende vüegervaring had om een vliegtuig met 14 passagiers te besturen, stond geheel aan Duimelaar. Tenslotte wordt de K.L.M.-bestuurder H. C. A. van Montfoort gehoord. Gebleken is, dat hij zich aan zijn orders heeft gehouden. Gelukkig is de ramp echter geen gevolg van de onverantwoordelijke handeling van den bestuurder. De voorzit ter raadde den heer van Montfoort aan in het vervolg rekening te houden met de ge geven orders. De zitting werd hierna gesloten. Gisteravond is een groote voorraad hout in een opslagplaats van de N.V. v/h Gebr. Keyzer aan den Ruiterweg te Hilversum in vlammen opgegaan. Een tegen de hout schuur gelegen woonhuis brandde grooten- deels uit, waardoor twee gezinnen dakloos werden. Men veronderstelt, dat de brand is ontstaan, doordat kinderen een vuurtje ge stookt hadden in een schuurtje, waarin stroo werd bewaard en, dat aan de houtopslag plaats grensde. De schade wordt op 10.000 gulden geschat. De inboedel van een der beide getroffen gezinnen was niet verzekerd. 33) Slosson's spleetoogen keken woedend en op zijn papgezicht kwam een soort rose weerschijn. Gordon keek kalm verbaasd. „Zeker was hij hier. Om een uur of elf kwam uw briefje hier. Hij vond het niet de moeite waard ervoor thuis te blijven. Ziet u, hij had een paar fazanten op een twintig mijl van de boerderij gezien. Die wachten gewoonlijk niet tot de zaken zijn afgehandeld". Slosson sloeg met zijn vuist op de arm leuning van de stoel en barstte In lachen uit. „Waarom gaat hij fazanten schieten, als er zaken afgehandeld moeten worden, die niet kunnen wachten? Fazanten! De man is niet goed snik! Of denkt hij soms, dat ik zal wachten tot hij klaar is met zijn fazan- tenachieterlj?" Gordon bleef onverstoorbaar, ofschoon hij een opwelling om te lachen haast niet kon bedwingen. Hij vond, dat hij alle reden tot lachen had. „U hoeft allerminst te wachten", ant woordde hij poeslief. „Ik ben hier om mr. Mallinsbee's zaken waar te nemen. De Te Meppel hebben zich gedurende het afgeloopen weekeind ernstige ongeregeld heden voorgedaan, die de politie enkele uren handen vol werk hebben gegeven, aldus hst Vbld, Zoowel Zaterdag als Zon dagavond is het tot relletjes gekomen, waarbij charges moesten worden uitge voerd en rake klappen zijn uitgedeeld. De oorzaak van deze relletjes, die vooral gis teravond een ernstig karakter hadden, schuilt in het feit, dat een jong getrouwd paar, dat in de Koekoeksteeg is gaan wonen, verschillende malen door onver laten werd lastig gevallen en met steenen bekogeld. In een dreigbrief werd de be trokkenen aangeraden te vluchten, daar er anders ongelukken zouden gebeuren. De politie, die in het geval was gemengd, slaagde er niet in de animositeit tusschen de buurtbewoners bij te leggen. Zaterdagavond trokken velen naar het bewuste stadsdeel en weldra kwam het tot samenscholingen en ongeregeldheden. En kele agenten van politie, die zich naar het tooneel van den strijd begaven, zagen zich genoodzaakt versterking te vragen en laat in den avond werd de straat schoonge veegd. Een etmaal later herhaalde zich de ge schiedenis en ditmaal namen naar schat ting een duizend personen deel aan de optocht naar de Koekoeksteeg. Wederom greep de politie, bestaande uit een in specteur en acht agenten, resoluut in om de Zondagavondrust te verzekeren. Her haaldelijk werd gechargeerd, waarbij van de gummiknuppel moest worden gebruik gemaakt. Menig ingezetene heeft daarbij rake klappen opgeloopen, terwijl twee demonstranten, van wie een een dreigende houding tegen den inspecteur van politie innam, in het bureau werden opgesloten, omdat zij niet wenschten te voldoen aan het bij herhaling geven bevel tot door- loopen. Voorts werden de café's en ijszaken voor de rest van den avond in deze om geving gesloten. De politie houdt thans 's avonds een oogje in het zeil en zal, naar bekend is ge maakt, streng optreden tegen degenen, die nog lust mochten toonen opnieuw demon stratief samen te scholen. - - j ZIEKENTRANSPORT EN OPERATIE IN VOLLE ZEE. Eind Juni voor de „Marnix van Sint Aldegonde" van de Stoomv. Mij „Nederland" in de Roode Zee, op weg naar Nederland, waar het schip Woensdag a.s. zal aankomen. Op 28 Juni werd aan boord van het schip radio-telegrafisch bericht ontvangen, dat de kapitein van de in den omtrek varende „Simaloer", van dezelfde maatschappij ziek te bed lag. Bij het in zicht komen van het laatste schip begaf de scheepsarts van de „Marnix", de heer Van der Gugten, die enkele jaren als chirurg in Indië werkzaam is geweest, zich in een sloep naar den zieken kapitein Vellinga. Dokter Van der Gugten constateerde een acute blindedarmontsteking en nam den zieke met dezelfde sloep mee terug om aan boord van de „Marnix" chirurgisch in te grijpen. De operatie slaagde, doch aangezien er storm op komst was, achtte de geneesheer het raadzaam, kapitein Vellinga in Port Said af te zetten, waar de patiënt in het Britsche hospitaal werd opgenomen. Enkele dagen hierna mocht men van het hospitaal aan boord van de „Marnix" be richt ontvangen, dat de toestand van kapi tein Vellinga hoewel ernstig, niet levensge vaarlijk was. heele zaak is in mijn handen en ik heb in structies ontvangen in welke richting ge handeld moet worden. Als u een voorstel heeft, dan ben ik bereid daarover met u te spreken". Ondanks al zijn eerbiedigheid, was er 'n uitdrukking in zijn stem gekomen die den ander achterdochtig deed opzien. Hü keek scherp naar de blauwe oogen van den man achter den lessenaar en vroeg schor: „Hebt u volledige volmacht om Mallins bee's belangen te behandelen?" „Om den heer Mallinsbee's belangen te behandelen, inderdaad", verbeterde Gordon hem. „En wat is zijn voorstel dan?" De man trok zijn bovenlip op, zoodat zijn tanden te zien kwamen. „Net zooals hü u het de eerste maal uit legde". Gordon's stem was nu allerminst onder danig meer. Na een oogenblik vervolgde hij: „Dat is voor zoover het den spoorweg betreft. Voor u zelf kunt u wel grond krü- gen, maar welke stukken, dat zullen wü bepalen". Gordon amuseerde zich kostelyk. Hij had de zaken nu zelf ter hand genomen en was ook vast van plan zün eigen zin te doen. Hij verwachtte een uitbarsting, maar die bleef echter achterwege. Davld Slosson be gon iets te begrijpen; hü nam Gordon eens goed op en trachtte de situatie te overzien. En plotseling drong het tot hem door, dat hem hier eigenlijk werd medegedeeld, dat hy om m zün eigen terminologie te spre ken, naar den bliksem kon loopen. In zijn leven had hü andere menschen dat al heel wat keeren toegewenscht, maar nu hem dat zelf overkwam, was dat heel wat an Gistermiddag is in de buitenhaven van Vlissingen door het Rjjksdouane-vaartuig „Albatros" binnengesleept een groote sloep, „Spinnekop" genaamd, aldus het Hbld. Aan boord bevonden zich een vrouw en vijf mannen, waarvan vijf de Duitsche nationa liteit bezitten, terwijl één afkomstig is uit Dantzig. Deze vreemdelingen van verschil lende religie zijn eenige jaren geleden uit Duitschland gevlucht, omdat zü to* de sociaal-democratische of tot de communis tische partfj behoorden. Slechts twee per sonen zün in het bezit van een paspoort; de anderen beschikken over geen enkel natiu- naliteitsbewüs- Blykens de paspoorten heb ben de houders daarvan de laatste jaren in verschillende landen vertoefd. Eén van hen deelde mede, dat hij als kapitein der artil lerie in het republikeinsche leger in Spanje aan het front heeft gestreden. Den laatsten tijd hielden de opvarenden van de sloep ver blijf in België, waar zij echter dezer dagen door de politie werden uitgewezen. Voor 500 francs schaften zij zich de „Spinnekop" aan, met het voornemen daarin naar Enge» land over te steken, en van daaruit naar Zuid-Amerika te emigeeren. Nabij Hansweert reeds kreeg de sloep averü aan het roer. Toen dit hersteld was en men weer op de Westersehelde voer, is de boot lek geslagen. De „Spin nekop" is daarop door het Rijksdouane- vaartuig „Albatros" op sleeptouw ge nomen en naar Vlissingen opgebracht, waar de vreemdelingen ter beschikking van den commissaris van politie werden gesteld. Deze staat thans voor de vraag wat hü met de zwervers moet beginnen. De sloep is, zoo als gemeld, lek en de vreemdelingen be schikken niet over het geld dat noodig is voor de reparatie, die uitgevoerd zal dienen te worden alvorens de „Spinnekop" weer naar België kan worden gesleept. Bovendien is het zeer de vraag of België de uitgeweze nen nogmaals zal toelaten. De sloep, waarmee men naar Engeland wilde varen, maakt zoo'n déplorabelen in druk, dat de voorgenomen reis der vluchte lingen als een hachelijk avontuur beschouwd dient te worden. GEARRESTEERD WEGENS VERDUISTERING. De rijks veld wacht te IJselmuiden heeft een ambtenaar ter secretarie van deze ge meente wegens verduistering gearresteerd. Men meent te weten, dat hij een aanzienlijk bedrag aan hondenbelasting en andere onder zijn beheer staande gelden ten eigen bate heeft aangewend en deze verduistering door falsificatie in de boeken verborgen heeft gehouden. Het verificatiebureau van de Ver eeniging van Nederlandsche gemeenten on derzoekt thans hoe groot het verduisterde bedrag is en van welk tijdvak de frauduleuze handelingen zich uitstrekken. ARRESTANT PLEEGT ZELFMOORD. De arbeider, die veertien dagen op het Taxandriaplein te Den Bosch zijn vrouw met een mes heeft aangevallen, en deswege was gearresteerd, is vanmorgen in het huis van bewaring dood in zijn cel gevonden. Hij bleek zich te hebben opgehangen. Geduren de den tijd, dat hij in voorarrest zat, heeft hij reeds drie malen een poging gedaan zich van het leven te berooven echter zondei succes. De vierde poging is hem roodlottig geworden. CAFE MET WINKELHUIS AFGEBRAND. Maandagmiddag is, waarschijnlyk door het in brand vliegen van een petroleum stel, brand ontstaan in het woonhuis, tevens café en winkel van den heer H. Keizer, staande aan den Hengeloschen- weg, buurtschap Stepelo, gem. Haaksber gen. De geheele inboedel werd een prooi der vlammen, aan blusschen viel niet te denken. Huis en inboedel waren tegen brandschade verzekerd. ders, en in het bizonder onder deze om standigheden. Hü ging rechtop zitten en zette woe dend een hooge borst op. „Mallinsbee weet zeker wel, wat dit voor hem beteekent?" vroeg hü scherp. „Ik vermoed wel, dat mynheer Mallins bee het weet", „Luister eens, meneer dinges..." riep Slosson plotseling driftig uit. „Ik laat niet met me sollen. Als dat het aanbod van uw meneer Mallinsbee is, dan beteekent dat, dat de spoorweg geen zaken met hem kan doen. En dat al zün plannen in duigen val len, dus dat er veel grond wordt verknoeid, die nog enkel bruikbaar Is voor dat vee van hem. Ik ben hier niet gekomen om woor den vuil te maken „Nee", gaf Gordon toe op yskouden toon. „Ik zei: ik ben hier niet gekomen om woorden vuil te maken. Als u niet op mün oorspronkelüke aanbieding ingaat, dan is het afgeloopen en daar we nu toch alleen zün, kan ik u wel verzekeren, dat ik er voor zorgen zal, dat jullie geen voet meer aan den grond zult krügen". „Van uw standpunt bekeken, lijkt dat misschien de juiste handelwüze als u dat kunt, tenminste", zei Gordon kalm. „Maar aangezien mr. Mallinsbee haast net zoo rük is, als de spoorweg, zouden er zich wellicht moeilükheden kunnen voordoen. Hoe het ook zü, het uiten van dreigemen ten is geen zakendoen en duidt meestal op zwakheid. Als u dus over zaken bent uitgepraat en niet op onze voorstellen in wilt gaan dan is daar de deur en als ik me niet vergis, staat uw paard nog buiten te wachten op de haver, die het moest hebben volgens u". Gordon nam een pen op en begon be daard een brief te schrijven. Hij voelde dat David Slosson iets te verwerken had en tijd noodig had.Hij vreesde enkel, dat Mal linsbee of Hazel zouden binnenkomen, voordat hü deze plaats had gezuiverd van dien fraaien vertegenwoordiger der spoor wegen. Na eenige oogenblikken keek hü van zün brief op en vroeg met opgetrokken wenk brauwen: „Nog steeds hier?" Slosson sprong overeind en zün zwarte spleetoogen schoten vuur, Zün deeg gezicht was vertrokken van woede en toen Gordon hem in het gelaat keek, vroeg hü zich af, hoe het toch kwam, dat zelfs de heete prairiezon niet in staat was, die tint een beetje te bronzen. De agent dreigde met zy'n gebalde vuist en schreeuwde den ander toe: „Daar zul je voor boeten en Mallinsbee erbü. Je denkt, dat je mü kunt behande len als een kwajongen! en dat je met den spoorweg kunt spotten! Ik zal je leeren wat je dit kost. Jullie! een stelletje land piraten, meer niet! Je land is zonder het depot niets meer waard. Ik verzeker je, dat ik je, dat ik je heele geval zal breken L» „Intusschen", zei Gordon, kalm opstaand en van achter den lessenaar vandaan ko mend, „zou ik je aanraden te vertrekken voordat lk jou breek. Daar is de deur". Hü wees in die richting. „Ingerukt!" Er komt een oogenblik, dat woede haar hoogtepunt bereikt. Davld Slosson had al zün gif uitgespuwd, of liever gezegd, zoo veel als hem op dat moment raadzaam had geleken. Gordon's dreigende houding, zijn enorme grootte en kracht en zün Uakoude vastberadenheid deden hem begrüpen, dit verder debatteeren nutteloos was- Hü Nep achteruit en verdween zoo snel als hü kon. Twee minuten later veegde Gordon bat zweet van het voorhoofd en slaakte een zucht van verlichting, Slosson was uit het gezicht verdwenen, toen Mallinsbee op den rug van Sunset in de verte verscheen. „Dat scheelde een haar", mompelde hij. „Twee minuten eerder, en de oude wen zou al mün plannen in duigen hebben doen vallen". Silas Mallinsbee scheen het kleine kan toortje geheel met zün grooten omvang te vullen, toen hü vüf minuten later binnen trad. Hü vond Gordon aan den lessenaar zittend, druk bezig een brief aan zün moe der te schrijven. Geen spoor op Gordon's gezicht verried iets van hetgeen zoojuist was voorgevallen. Zün openhartig gezicht lachte an uit zUB blauwe oogen sprak een groote voldoening- Mallinsbee zag het en bromde: „Slosson hier gewe—t?" Gordon knikte. „Ja". „Nog iets tot stand gekomen?" „Een heeleboel". „Je ziet er opgewekt uit", „Ik denk, dat u dat van Slosson niet e0" kunnen zeggen". Mallinsbee's oogen werden ernstig. „Ik zei tegen Hazel, dat ik maar weer terugging. Het schoot me te binnen, dat J* Slosson niet graag mag en toen leek het We toch maar beter erbü te zün, als hij kwaW- Hazel vond het ook. Temeer omdat ze geel» zin had te wachten totdat..." (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6